Grootse Okker zelfs langs prof Emerson Blad 2# ML Huub Zilverberg werd strijd genomen uit de VANDAAG TEGEN ASHE Amerikaans toestel was gewaarschuwd Genet in het geel Hard Okker eerste geplaatst in Ierland Overleg met Russen over vrijgeven Koeken vierde in Rheinland-Pfalz SHO-Heerjansdam begint 4.15 uur NEDERLANDERS MISTEN DE SLAG 7 DINSDAG 2 JULI 1968 LONDEN - De meester heeft zijn meerdere gevonden. Emerson, de 31-jarige titelhouder van 1964 en 1965 is bij de strijd voor een plaats bij de laatste acht van het sterkst bezette Wimbledon sinds jaren, verslagen door de 24-jarige Tom Okker. pe laatste vertegenwoordiger van de generatie boven de dertig even tevoren was Ken Rosewall door Tony Roche ontluisterd heeft in dit keiharde duel van man tegen man de strijdwijze mo gen bepalen. Okker, sterker geconcentreerd dan ooit in zijn carrière, ver sloeg hem op eigen wapens. Emerson stuurde aan op een marathongevecht. Hij heeft het gekregen over de volle twee uur en tien minuten, die de spelers op het gloeiend hete centrecourt vertoefden. „Emo" concentreerde zich volko men op service en probeerde zijn te genstander mentaal op de knieën te krijgen. Maar het was Okker, die de meeste veerkracht had en na een wonderlijke comeback van 25 in de derde set in vier sets won: 63 911 75 75. Veertig jaar na Henk Tim mer heeft Nederland daardoor weer een speler bij de laatste acht van 's werelds grootste tennisgebeuren. Dit Wimbledon is hard voor de ou derdom. Maandag stond de 33-jarige Ken Rosewall erbij als een gebroken man. De als tweede geplaatste Australische prof, een van de zes azen uit het gezelschap van Mcgall, waartoe ook Emerson behoort, bleef het antwoord schuldig op het tien jaar tongere linkshandige serviceka non Tony Roche. Van de nummers een tot en met acht is alleen Rod Laver (97 57 62 60 tegen de Brit Cox) over. Rosewall haalde het niet, evenmin als titelhouder John Newcombe (46 46 64 61 36 tegen de Ameri kaanse negeratleet Arthur Ashe) en Roy Emerson, die vierde en vijfde stonden. Er zijn naast Laver nog zes geplaatste spelers oven ralston, de nummer negen, Ashe, de nummer dertien, Okker, de nummer twaalf, Buchholz, de nummer tien en Roche, de nummer vijftien. Okker ontmoet Arthur Ashe. Evenals in de achtste finales houden amateurs en profs el kaar precies in evenwicht: vier tegen vier. Curieuzer onderscheid dan tussen Tom Okker en Arthur Ashe, de te genstander van vandaag, is nauwe lijks mogelijk. In gestalte hebben ze wat van elkaar weg, het zelfde frele postuur. Maar Ashe is de gemakke lijk formulerende man met een ont wapenende hartelijkheid, terwijl Ok ker ook op het hoogtepunt van zijn carrière zelf gekeerd bleef. De zege op Emerson moet een zelf overwinning voor Okjker zijn ge weest. Bij het wisselen van helften nam hij rustig de tijd zich af te dro gen en wat te drinken. Het liefst was hij meteen naar de andere kant ge hold, maar hij hield zich in. Vooral toen het er bij 25 in de derde set om spande en dat is uiteindelijk een bijdrage tot de zege geweest. De opslag van de Australiër beteu gelde hij met keiharde passeerslagen. DUBLIN Tom Okker is als eerste geplaatst voor het herenen kelspel van de open Ierse tenniskam pioenschappen, die op 8 juli op de Fitzwilliam club in Dublin beginnen. De Australische prof Lew Hoad is als tweede geplaatst en zijn landgenoot Ken Fletcher, die in Hongkong woont, als derde. De eerste prijs be draagt 1.000 pond sterling (ongeveer 8.650 gulden). Vooral de backhand sloeg hij hele maal vlak. Er kwamen doorbraken in de vierde en zesde game. Na 5—1 werd Okker even gehinderd door het geroezemoes op de tribune, waar de voorbarigen hun plaatsen verlieten, omdat zij de Nederlander al in de volgende ronde zagen. Okker verloor zijn service, maar greep de set bij zijn volgende service. Dit had tot gevolg dat de Haarlem mer de gehele verdere strijd als tweede heeft moeten serveren, het geen een niet te onderschatten handi cap heeft betekend. In de tweede set was Emerson warm gedraaid. Ook Okker gaf geen krimp en er onspon zich een geleide lijk aan spanning winnend service duel, dat pas in de twintigste game eindigde, toen Okker terugviel. Dit was de fitheidstest, waaraan Emerson zijn tegenstander wilde onderwerpen. En het bleek dat hij zou winnen. In de achttiende game had Okker al twee setpoints ongedaan moeten ma ken. Bij het derde stoof het krijt van de lijn, maar de lijnrechter gaf het punt in het voordeel van de Austra liër. Dit was het kritieke moment. Emerson won zijn eigen servicega- me met grote overmacht. Okker moest voor het behoud van de zijde vechten. In de zesde game ging het ineens niet meer. Emerson won het punt op love en liep naar 52 uit. Wat daarna gebeurde, laat zich moei lijk beschrijven. Onder enthousiaste begeleiding van het aanvankelijk on gelovige publiek vocht Okker terug. Emerson verloor de greep op de wedstrijd. Bij 35 werd zijn service na duce doorbroken. Het werd 55 en weer ging Emerson door de knieën, toen de passeerslagen van Okker links en rechts langs hem schoten. In plaats van 36 was het 7=5 voor Okker. ■fe Doorbraak Het was niet Okker, maar Emerson, die tegen de dreigende ne- Roy Emerson feliciteert zijn „leerling" Tom Okker (rechts) na diens fraaie triomf op de Australische prof. Tal en Kortsnoj gaan gelijk op MOSKOU Michael Tal en Viktor Kortsnoj zijn maandag in Moskou in hun derde partij uit de tweekamp 'voor de halve finales van het kandidatentor- nooi remise overeengekomen. De partij was eerder afgebroken in een stand waarin Tal winstkansen bespeurde. De oud-wereldkampioen zag bij nadere analyse dat het punt niet te behalen viel en gaf zonder verder verder spelen remise. De stand in de tweekamp is nu LANDAU De eerste etappe van de Ronde van Rheinland-Pfalz voor ama teurs, van Kussel naar Landau, is ge- eindigde in. een drievoudige Duitse zege. Kees Koeken en Harrle Jansen eisten een derde en vierde plaats voor Neder land op. Leitner toonde zich de snelste in de eindsprint van een groepje van drie renners, dat de 134 km bij broei ende hitte aflegde in 3 uur 55 sec. Czrnowski werd tweede en Koslar derde. Koeken was de rapste van een peloton van tien coureurs. Hij had 1 min. 40 sec. achterstand op de winnaar. De uitslag luidt: 1. Leitner (W.-Dld.) 3.31.55; 2. Czrnowski (WW.-Dld.); 3. Koslar (W.-Dld.) zelfde tijd; 4. Koeken (Ned.); 5. Jansen (Ned.); 6. Rrenay (Belg.); 7. Gombert (W.-Dld.) allen op 1.40; 27. Gerrits (Ned.) op 16.15; 46. Rentmeester (Ned.) op 22.25. Arthur Ashe in actie. Ashe is de volgende tegenstander van Okker in de kwartfinale derlaag moest vechten. Het ging hem niet best af. Een doorbraak in de zevende game bracht Okker op 5—3, nog eenmaal kwam de Australiër te rug. Met vier winnende slagen for ceerde hij de doorbraak voor 55, maar direct daarop gaf hij de wedstrijd weer uit handen. Okker greep zijn tweede kans en serveerde de wedstrijd uit. Het was een overwinning, die de voorgaande nederlagen van de twee overgebleven Nederlandse meisjes volkomen in de schaduw zette. Ada Bakker bood dapper verzat aan Mar garet Court-Smith en won daarmee twee games. Marijke Jansen verloor van de Australische Fay Moore-Toy- ne, die na een verloren eerste set de gemakkelijkste weg koos en zonder te willen scoren alles eenvoudigweg terugsloeg. Marijke Jansen moest tel kens weer vaart in het spel brengen en dat aanzetten kostte zoveel ener gie, dat het Haagse meisje 'n de der de set dicht aan opgeven toe was. Uitslagen derde ronde dames enkelspel: Bueno (Braz) - Heldman (VS) 6—4 6—1, Rlchey (VS) - Shaw (GB) 6—1 6—2, Durr (Fr) - Melville (Austr) 6—3 8—6, Gourlav (Austr) - Martlnez(VS) 6—4 6—0, Bowrey (Austr) - Schultze (W. Did) 6—4 6—2, Pige on (VS) - Orth-Sehildknecht (W. Did) 6—2 6—0, Tegart (Austr) - Elsel (VS) 6—2 8—6. Brasher (GB) - Rogers (VS) 6—2 9—7. Damesdubbelspel: eerste ronde: Cace- res/Glscafre (Peru/Arg.) - Glorgi/Rledl (It) 6—2 6—2, Harris/Hunt (Austr) - Tvm/Vran- covich (VS/Arg) 6—3 7—5, Soady/Townsend (GB) -Volavkova/Voplckova (Tsj.Sl) 4—6 61 75. Damesenkelspel: derde ronde: Jones (GB) - Walkden (Zd Afr) 6—2 7—5. King (VS) - De Flna (VS) 6—2 7—5. Hogan (VS) - Sandberg (Zwe) 6—4 6—4. Herenenkelspel: vierde ronde: Graebner (VS) - Stolle (Austr.) 6—1 7—5 7—5, Moore (Z Afr) - Edlefsen (VS) 6—4 2—6 6—1 3—6 64, Roche (Austr) - Rosewall (Austr) 9—7 6—3 6—2, Laver (Austr) - Cox (GB) 9—7 5—7 6—2 6—0, Bucholz (VS) - Hewitt (Z Afr) 6—4 3—6 6—2 6 -2. Damesenkelspel derde ronde: Edda Bu- dlng (W Did) - Seelbach (W Did) 6—1 6—1. Williams (GB) - Lieffrig (Fr) 7—5 4—6 6—4. Damesdubbelspel: eerste ronde: Lofdahl - Salfatt (Zwe/Fr) - Walk over wegens terugtrekken van Bartkowlcz - De Flna (VS). Tweede ronde: Lloyd - Macclennan (GB) - Forbes-Segal (Z Afr) 6—2 7—5. Knlght-Robberts (GB) walk over wegens terugtrekken van Gordiglani-Pericoli (It). Damesdubbelspel: eerste ronde: Elsel/Harter (VS) - Lundqulst/Terras (Zwe/Fr) 6— 46—3, Bowrey/Tegart (Austr) - Hart/Pratt (VS) 6—0 6—4. Shaw/Wllllams (GB) - Gall en Carol Sherriff (Austr) 6—0 8—6. Tweede ronde: Edda Budlng/Schult- ze (W Did) - Basst/Splnoza (It/Fr) 6—1 6—2. Durr/Jones (Fr/GB) - Berner/Urban (Can) 6—1 6—1, COurt/Wade (Austr/GB) - Sawa- matsu/Sawamatsu (Jap) 6—3 6—1. Herendubbelspel: tweede ronde: Koch Mandarlno (Braz) - Curtis/Stlllwell (GB) 6—4 14—12 6—2, Beust/Contet (Fr) - Ho- we/Tirlac (Austr/Roem) 6—3 6—4 5—7 1—6 16—14, Hewltt/Mcmlllan (Z Afr) - Ry- an/Summers (Z Afr) 61 6—2 6—3, Drysda- le/Taylor (Z Afr/GB) - Leschly/Ulrlch (Den) 6—3 6—1 4—6 6—4. Arllla/Orantes (Sp) thews/Wooldrldge (GB) 6—2 7—5 6—3. Heren enkelspel: vierde ronde: Ralston (VS) - Metrevell (Kusl) 6—3 7—5 6—2, Ashe (VS) - Newcombe (Austr) 6—4 6—4 4—6 1—6 6—3. Damesenkelspel: derde ronde: Dames dubbelspel, eerste ronde: Ada Bakker en Astrld Suurbeek (Nederland) verslaan J. Congdon en W. Greville-Colllns (Gr.Br.) 6—3 7—5. Krantzcke - Melville (Austr) versl. Marijke Jansen en Judith Salome (Ned) 6—3 6—1. Phmann-Lidy Jansen Venneboer (W Dld/Nederland) versl Wooldrldge/G Williams (GB) 6—3 6—1. Herendubbelspel: tweede ronde: Rose- wall/Stolle (Austr) - Holecek/Kodes (TsJ SI) 6—3 6—3 7—5, Gimeno-Gonzales (Sp/VS) - Drossart/Hombergen (Belg) 6—8 8—6 7—5 1—13, Fletcher-Santana (Hon«tkong/Sp) - Davidson/Hoad (Austr) 6—3 7 -5 46 60. OUD-BEIJERLAND De beker finale tussen SHO en Heerjansdam die zaterdagmiddag in Oud-Beijerland wordt gespeeld, zal beginnen om kwart over vier en niet om half vier zoals wij in de edities van maandag vermeldden. LONDEN Alec Rose vaart na zijn tocht om de wereld de laatste kilome ters in het Kanaal. Hij wordt morgen of overmorgen in Portsmouth verwacht, waar hij groots zal worden ontvangen. Tegen bemanningen van schepen, die hem op de laatste kilometers begelei den, zei Rose, dat hij gedurende zijn tocht het huiselijk comfort sterk had gemist. Dat comfort bestaat voor Alec overigens uit ham en eieren, warme baden en verse groenten. Spel om geduld te oefenen Binnenkort komt waarschijnlijk ook in Ne derland een nieuw behen digheidsspel op de markt De fabrikanten van Mono poly en andere ge zelschapsspelen hebben nu een spel uitgevonden dat zij „Instant Insanity" (vrij vertaald: Je wordt er subiet gek van) genoemd hebben. Het spel bestaat uit zes zeskantige blokken waar van de zijden zijn ge kleurd in vier kleuren, maar telkens in andere combinatie. De bedoeling is de zes blokken op één rij zo te rangschikken dat elk van de vier kleuren aan één zijde van de blok ken wordt getoond. Daar de kans daarop één op 40.000 is, zijn uw kin deren er wel enige tijd zoet mee. Komt het spel nog voor de vakantie in Nederland uit, dan kun nen uw kinderen er beslist plezier aan bele ven. Als ze tenminste in middels de blokken niet in drift door tent of ruiten hebben gegooid! Koala beertje Nu Barend de Nederlandse kinde ren weer dagelijks naar bed brengt zijn beren in trek. Wie de teddy-beer nu wel erg gewoontjes vindt, moet eens denken aan dit grappige koala beertje, een echt knuffeldier dat in een modern inte rieur of meisjeska mer ook geen gek figuur zal slaan! Geïmporteerd uit Australië, gezien bij Van Veen op de Lijnbaan in Rotter dam. Is 't geen snoes? Scorpio Deze nieuwe stoel kreeg de naam Scorpio mee van de ontwerper Harry de Groot. Een stoel met een stalen voetstuk, uitge voerd in chroom of zwart gemoffeld, het gebogen hout werk van rugleu ning-zitting is even eens zwart. De stoffering ziet eruit als een soort glimmend luchtbed. Het zijn pijpen van plastic leverbaar in verschillende felle kleuren. De pij pen zijn met een soort zware drukknopen aar rug en zitting beves tigd en kunnen zó gemak kelijk worden afgenomen en desgewenst vervangen. Dat kan ook goed wat de prijs betreft; zo'n pijpen- stoffering kost namelijk slechts drie gulden per stuk! Of het lekker zitten is op zo'n glad plastic stof fering is vers twee. In ie der geval kun je zelf al lerlei kleurencombinaties maken. De stoel is ver ffij* wiijPffI SMMMBHHMMHmmI Lmm krijgbaar in een lage en een hoge uitvoering en kost om en nabij twee honderd gulden. Harry de Groot houdt van experimentele ontr werpen, maar ze moeten wel realiseerbaar zijn. Hij is geboren Amsterdam mer, 33 jaar en in dienst bij Leolux te Blerick als meubelontwerper. Harry onderkent de hang naar het klassieke meubel, maar wil het eigentijdse daarnaast ook een plaats geven. Keuken- voorraad aan rails Misschien kent u de praktische mepal-servie- zen en voorraaddozen? De fabriek brengt nu een praktisch snufje voor de keuken: een plastic strip met rails waar u de voor raaddozen soepel in- en uit kunt schuiven. Ze hangen ver genoeg uit el kaar om ze makkelijk beet te pakken. Een strip is voldoende voor drie voorraaddozen die boven dien doorzichtig zijn. De strip is makkelijk te mon teren. Om de prijs behoeft u dit handigheidje niet te missen: doosjes vanaf 1.15 per stuk, de rails 1.25. In warenhuizen, goede zaken voor huishoudelijke artikelen en sportzaken verkrijg baar. Gebakken pruimen De eerste pruimen lig gen al weer in de groente winkels. Met een pruim kunt u alle kanten uit, wat samenstellen van maaltijden betreft. Ge combineerd met vlees vooral wild vormen ze een overheerlijk gerecht. Als u het wel eens wilt Watersport Je kunt het zo gek niet verzinnen, of er zijn arti kelen te koop met wa tersportmotieven. Met stuurrad of anker, in rood op wit, in (hoe kan het anders?) marine en wit. Wat wilt u: kop en scho tels, soepkommen, ta bakspotten, gasaanstekers, borrel-, sherry- en whiskyglazen? 't Kan al lemaal. Origineel zijn ook pannelappen, zakdoeken, badlakens, dassen, zuiver zijden of batisten sjaals, on een tikje degelijker: linnen placemats. dito theedoeken en handdoe ken. 't Is maar dat u het weet: gezien bij Deter- mever, winkels in Rotter dam. Vlissingen en Amsterdam. Daar vinden we ook stoere zeiljumpers en de ouderwetse wollen zeeduffel, en de Bretonse kiel in zuiver wollen rode baai. Daar is 't nu echt een zomertje voor! proberen, gaat u als volgt te werk: Haal de pitten uit de pruimen, was ze coed schoon en bak ze in stukjes. Laat ze ongeveer twintig minuten met sui ker en kaneel in de boter smoren. U dient regelma tig in de pan te roeren. Wanneer u de pruimen warm of koud opdient, zult u versteld staan van het smakelijke resultaat. ROUAAN Vier uur lang leek de Ronde van Frankrijk maandag tot rust gekomen. Op weg naar het sinderende Nor- mandië, waar de temperatuur de dertig graden haalde trapten 99 renners rustig voort. Zelfs rugwind kon de snelheid niet opvoeren. Maar bij de ravi taillering, na 150 kilometer, brak een stortvloed van acties los. Lucien Aimar was de aanstichter, Jean Stablinsky nam de draad op waar de oud-Tourwinnaar hem had laten liggen. De slag was ontbrand. Na afloop kon de balans en voor tal rijken ook de schade worden opge maakt. Van Springel was zijn gele trui kwijt geraakt aan Jean Pierre Niet alleen wij, maar ook en vooral de renners in de Ronde van Frankrijk hebben uitermate veel last van de warmte. Ge lukkig dat er nog meelevende toeschouwers zijn die de moeite nemen de renners een verkoe lende verfrissing te brengen TOKIO De Amerikaanse DC-8, die maandagmorgen door de Russen tot een landing op een van de Koerillen werd gedwon gen, was tevoren door een Ja pans radarstation gewaar schuwd, dat zij boven Russisch gebied vloog. Volgens de Ja panse luchtmachtstaf had het station van Noemono op Hok kaido tweemaal contact met het Amerikaanse toestel. De eerste keer had de piloot van het vliegtuig laten weten, dat hij zijn koers, die fout bleek te zijn, niet kon wijzigen. De tweede maal kon men naast de DC-8 al een Russische ma chine op het radarscherm waarne men. In onderzoek De Russische premier Alexei Kosy- gin heeft „niet de verzekering" gege ven dat het vliegtuig spoedig zal worden vrijgegeven, aldus een ver klaring van het State Department. De Amerikaanse ambassadeur, Llewellyn Thomson, heeft meegedeeld dat de zaak bij de Russen in onderzoek is. Hij had gisteren een gesprek over de kwestie met Kosygin. Dean Rusk, de Amerikaanse mi nister van buitenlandse zaken, heeft zondagavond de zaak telefonisch besproken met de Russische ambas sadeur in Washington, Anatole S. Do- brynin. „Wij blijven contact houden met de Russische regering, en hopen dat het vliegtuig spoedig zal kunnen terugkeren", zei Robert J. Mccloskey, de woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken. Russisch dilemma Het vliegtuig, een DC-8 van de Sea- bord Airlines, gecharterd door het Amerikaanse leger, was van Seattle J op weg naar Vietnam via Japan, toen het blijkbaar uit de koers raakte en j door Russische jagers tot landen werd gedwongen op het eiland Itoe- roep van de Koerillen. Er waren 214 soldaten en 17 bemanningsleden aan boord. Niemand werd gewond bij de landing. Hoewel men in Washington niet aanneemt dat Rusland een tweede „Pueblo-incident" wil scheppen, wordt toegegeven dat de Russische regering aan sterke kritiek van liaar bondgenoten bloot zal staan, indien zij toestaat dat Amerikaanse soldaten op weg naar Vietnam, wordt toe gestaan hun reis te vervolg m. Genet. De Nederlandse ploeg had alle slagen verloren. Zijn eerste man, Jan Janssen, eindigde als 43ste... Het isvoor de Nederlanders een helse dag geweest, en het verlies is niet alleen beperkt gebleven tot tijd. Bovendien moest Huub Zilverberg het rennersveld verlaten. De boom lange Brabander was de laatste ren ner, die binnenkwam in Rouaan. Zijn verlies op de snelsten bedroeg 21 mi nuten en 13 seconden. Eigenlijk Is het nog een wonder dat Zilverberg is binnen gekomen. Het is namelijk voor hem een van de ergste dagen uit zijn wielerloop- baan geweest. Op het moment dat Aimar zijn aanval inzette voelde Zil verberg de inzinking, die zich al eer der voorzichtig had aangekondigd, in alle zwaarte over ziich heen komen. Het peloton, dat de aanval van Ai mar wilde pareren, liep van hem weg. Geen Nederlander hielp hem. HOOP Op zulke momenten moet ieder Voor zichzelf zorgen. Zilverberg wilde wel, maar zijn benen konden niet. Even kreeg hij weer hoop. toen hij plotseling drie oranje truien zag Via- nen. Ottenbros en Schepers Kort na dat Zilverberg het contact namelijk had verloren, kregen Vianen en Ot- tenbres onmiddellijk na elkaar een lekke band. Schepers was terug ge- bleven om het tweetal te helpen. Zil verberg mocht natuurlijk aanhaken aan dat oranje-treintj», maar hij kon eenvoudig niet. Zijn eigen woorden na de finish zijn: „die drie man leken eèn geschenk uit de hemel. Op mij konden ze echter niet blijven wach ten. Tk probeerde bij te blijven, het ging niet. Als je clan afstapt, voel je je een verrader. Negen ting kilometer heb ik voor de bezemwagen uitgezwoegd. De laatse tien, toen het beentje omlaag ging lukte het weer". Zilverberg heeft al zijn werk en zijn moed met. beloond gezien. De iury van commissarissen heeft de Nederlander niet in de Ronde ge handhaafd. Met 2 minuten en 3 se conden had hij de tijdslimiet, dóe "oor deze etappe vijf procent van de tijd van de winnaar bedroeg, overschreden. Reglement is regle ment, zeker in het begin van de ron de. al is het verloop van de Tour ook nog zo grillig. NIEMAND Niemand van de Nederlanders was nresent toen Aimar, na 141 onmiddel lijk na de ravitaillering wegsprong. Dat kon ook nauwelijk. Zilverberg ..zwom" achter het veld. Vianen en Ottenbros kregen lekke banden, Schepers wachtte. Beugels was blij dat hij kon bijblijven en Dolman niet minder. Vianen. Schepers en Otten bros kwamen weer terug, mede om dat het peloton even verslapte nadat Aimar met een paar trawanten weer was ingerekend. Jean Stablinski (36 jaar) nam in zijn eentje ruim vijf minuten winst op het peloton. Maar Stablinski modht rustig weggaan, nadat hij zelf met onder andere Jourden, San Mi guel, Laza, Schleck, Perez Frances, Poulidor, Den Hartog en Van Sprin gel de aanval van Aimar tot staan had gebracht. Na Boiley gingen nog zes man achter de vluchteling aan. Eerst Schiavon, Ohappe en In 't Ven, daarna Genet alleen. De jachtgroep werd nog uitgebreid met Passuello en Van den Berghe. De acht man voor het peloton vonden op 35 km voor de finish elkaar. Tegenaanvallen die daama werden ondernomen Jans sen, Nijdam en Vianen hielpen er aan mee hadden geen succes meer, al slonk de voorsprong van de groep tot ruim drie minuten. Stablinski hield het tenslotte niet vol. Op een kilometer voor de finish werd hij losgereden en verspeelde toen uitgeput als hij was nog 26 se conden op Chappe, die de sprint ge makkelijk won. Daarmee hielp hij Jean-Pierre Genet in de gele trui, want uit het kopgrocpje had alleen In 't Ven, dankzij de tijdvergoeding, leider in het algen) ;ne klassement kunnen worden. Vitrag De uitslag van de vierde etappe Is: 1. Chappe (Fr-B) 6.23.30 (met tljdsvergoedlng 6.23.10); 2, V.d. Berghe (Belg-B) 6.23.33 (met tljdsvergoedlng 6.23.23); 3. Boiley (Fr-B) 6.23.33 (met tljdsvergoedlng 6.28.28); 4. In *t Ven (Belg-A) 6.23.33 5. Passuelo (It) z.t.: 6. Genet (Fr-A) z.t.; 7. Chlappano (It) z.t.: 8. Stablinski (Fr-A) 6.23.56; 8. Gomez del Mo ral (Sp) 6.26.19; 10. Smanlotto (Zwlts/Lux) z.t.; li. Grain (Fr-B) 6.26.48: 12. Van Vree- kom Belg-B) z.t.; 13. Braoke (Belg-B) z.t.; 14. Bltossl (It) z.t.; 15. Vlcentlnl (It) z.t.; 16. Van Ryckeghem (Belg-A) 6.26.53; 17. Schytz (Zwlts/Lux) z.t.; 18. Davld (Belg-B) 6.26.56; 19. Brand (Zwlts/Lux) 4- 5; 20. Grosskost (Fr-B) z.t De algemene rangschikking na de vierde etappe is: l. Genet (Fr-A) 19.17.54; 2. In 't Ven (Belg-A) op 18; 3. V.d. Berghe (Belg-B) op 29; 4. Schiavon at) op 36; 3. Chappe (Fr-B) op 41; 6. Passuello (It) op 44; 7. Van Springel (Belg) op 2.15; 8. Grosskost (Fr) op 2.30; 9. Zllloli at) op 2.37; 10. Gyot (Fr-A) op 2.43: 11. Samyn (Fr-A) op 2.44; 12. Plntens (Belg-A) op 2.45; 13. vianen (Ned) op 3: 14. Godefroot (Belg-B) op 3.06: 15. De Vlaemlnck (Belg-B op 3.07; 16. Janssen (Ned) op 3.12; 17. Van Ryckeghem (Belg-A) op 3.14; 18. Gomez del Moral (Sp) z.t.; 19. Poulidor (Fr-A) op 3.15; 20. Chlap pano (It) op 3.18; 42. Schepers (Ned) op 3.57 43. e.a. Den Hartog (Ned) op 4.00; 67. NIJdam (Ned) op 4.21; 69. Beugels (Ned> op 4.26: 74. Ottenbros (Ned) op 4.42 86. Dol man (Ned) op 12.03. Ploegenklassement van de vierde etappe: 1. FrankriJk-B (Chappe, Rollpy en Grain) 19.13.51; 2. Italië 19.13.54; 3. FrankrlJk-A 19.14.25; 4. Belglë-A 19.16.22: 5. Belglë-B 19.17.09; 11. Nederland (Janssen, vianen en Den Hartog) 19.20,48. Algemeen ploegenklassement: 1. Frank rijk- A 60.24.05 2. Belglë-A 60.25.38; 3. Italië 60.27.44; 4. Belglë-B 60.29.21; 5, Spanje 60.33.42 6. FrankrlJk-B 60.34.48; 7. Neder land 60.37.20. Na de vierde etappe luidt het punten klassement: 1. Grosskost (FrankrlJk-B) -34 pnt; 2. Godefroot (België-B) 32 pnt; 3. Genet (Frankrijk-A) 30 pnt: 4. Janssen (Ne derland) 28 pnt: S. De Vlaemlnck (Bel glë-B) en Chappe (FrankrlJk-B) belden 25 füH.Z- ®Pr'n8e' (Belglë-A) en Bltossl (Ita)lë) belden 24 pnt: 9. Van den Berghe (Belglë-B) 22 pnt: 10. Samyn (FrenkrIJk-A) pntVan Ryclteghenl fBelglë-A) belden 21 DRIEBERGEN Spanje la maandag oppermachtig geweest ln de schiet wedstrijd tegen Nederland, die ln Drieber gen werd gehouden. De Spanjaarden won- ??n. wedstrijd Olympla matchgeweer klein kaliber met 2356 tegen 2332 punten en de wedstrijd op drie onderdelen Oleeerd knielend, staand) met 1479 tegen 4306 pun-

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 7