PUZZÉLHOEK De Beatles naar Rusland? glazen Perfect driemanschap Boulez - Olof - Bruins Doden op de weg Tegenvallend optreden van Benny Goodman Vermist kind is verdronken VANAVOND TE ZIEN VANAVOND TE HOREN maandag 1 juli 1968 f>f ÉN fOÉ KRl 9iÉKMozxe^ Her OP hon hêupétj f5chk.' HOP! i vooR.oir//-^3 DE \TBENSE SCHOOL-CYCLUS SCHEVENINGEN Het derde coneert van het Residentie Orkest in j de Schönberg - Berg Weberncyclus bevatte als voornaamste compositie i „Pierot lunaire" van Schönberg. Het werk is een verzameling melodrama's op verren van Albert Giraud. Deze venen worden voorgedragen in het t.g. „Sprechgesang" destijds een van 1 de niewe middelen van het expres- s ionisme. d.w.z. spraak nog zang. Deze vorm van hét melodrama heeft Schönberg later nog in de „Ode i au Napoleon" (1942) verder ontwik- j keld. Pierrot lunaire ging in 1912 o.l.v. de componist in Berlijn in pre mière, 't was de tijd dat ook in Nê- derland zijn werken bekendheid kre gen. Het werk is getoonzet voor wis selende combinaties van de weinige instrumenten en is verv.uld van het M XVervolg van pag. 1) 3e oude rijksweg Arnhem - Ze venaar in de gemeente Duiven slipte gistermiddag een busje bij een in haalmanoeuvre. Het busje botste te lgen een boom en de bestuurder, de 23-jarige Th. A. Sanders uit Didam werd op slag gedood. In Echt is zaterdagavond omstreeks zes uur een personenauto uit de bocht gevlogen en tegen een boom gereden. De vijfjarige Caroline C. F. Bongaerts uit Echt verloor her leven. Haar moeder, die de auto bestuurde, liep lichte verwondingen op. Een vijftig meters voor het twee tal uit reden in een auto de ouders van de jongeman. De familie was op •weg naar Italië. Op de kruising van de provinciale wegen van Noordeloos naar Fapen- drecht en van Schoonhoven naar Schelluinen bij de gemeente Nieuw- poort ontstond zaterdagavond een botsing tussen een personenauto en een motor. De motorrijder, de 22-jarige M. Kleinjan, en de echtgenote van de bestuurder van de auto, de 24-jarige mevrouw E. B. Pietersen uit Streef kerk, werden zeer ernstig gewond. 2ij overleden later in een ziekenhuis. In mistbank Zaterdagavond tegen middernacht kwam de auto van de 43-jarige me vrouw C. P. van Workum uit Amster dam, op rijksweg E-10 in een mist bank. De bestuurster reed tegen een boom, en belandde in het r.aast de weg gelegen kanaal. Mevrouw Van Workum en haar moeder, de 66-jarige mevrouw C. H. Kors, ook uit Amsterdam, kwamen om het leven. De heer Kors. echtge noot van mevrouw Van Workum, is zwaar gewond. Onder Achtkarspelen, op de weg van Buitenpost naar Surhuisterveen, is gisternacht om half een de 60-jari- ge O. van der Woude uit Oud Woude om het leven gekomen. De man reed op een bromfiets en werd van achte ren aangereden door een personen auto. Dc 34-jarige automobilist R. Post- ma uit Surhuizum verongelukte gistermorgen om half vier op de rijksweg Groningen - Leeuwarden. Hij bestuurde de auto. waarmee hij in de rechterberm raakte en vervol gens naar links schoof en tegen een boom reed. Waarschijnlijk misleid door de mist verongelukte gisternacht op de oude rijksweg onder Buurmalsen de 25-jarige A. van Hienen uit Wijk bij Duurstede. Zijn auto raakte in een bocht naast de weg en reed tegen een boom. De 66-jarige J. B. Johannink is gistermorgen om elf uur op de E-72 verongelukt. Hij werd door een ach teropkomende auto gegrepen toen hij onverhoeds linksaf sloeg. De heer J. E. Broens uit Groningen werd gisteravond op de Een- drachtskade te Groningen aangere den door een landbouwtractor, toen hij een voetgangersoversteekplaats overstak. Het slachtoffer overleed ter plaatse. De 23-jarige Govert Stiphout uit I Geldrop is zondag bij Eschweiler op de autoweg tussen Aken en Keulen tijdens zijn huwelijksreis veronge- I lukt Het echtpaar kwam met hun scooter in botsing met een personen- 1 auto. De man overleed in het ziekenhuis, maar zijn 20-jarige echtgenote is bui- expressionistisch streven naar „Af- fektsteigerung". De morbide gedichten werden voorgedragen door de Spaans-Ameri kaanse Marie-Therese Escribano, die Pierrot lunaire tot haar specialiteit heeft gemaakt. Haar optreden en het uitgebalanceerde aandeel van de le den van het Residentie Orkest) plaatsten de uitvoering op een hoog niveau. Pierre Boulez opende het concert met het Kammerkonzert van Berg. Dit werk, dat in februari j.l. even eens met Theo Olof en Theo Bruins als solisten werd vertolkt, droeg de componist op aan zijn leermeester Schönberg t.g.v. diens vijftigste ver jaardag vergezeld van de wens „Aller guten Dinge, die ich Dir wünsche, sind drei." Het getal drie neemt in de compositie een centrale plaats in. Zo zoekt hij de samenbinding in muzi kale uitdrukking in de namen. Schönberg - Berg - Webern, zijn de drie tot één deel samengevoegde on derdelen voorzien van drie afschrif ten en gebruikt bij drie soorten instrumenten, nl. slagwerk, strijk instrument en blazers. Het drie manschap Boulez - Olof - Bruins heeft een prachtige eenheid weten te bereiken, de partituur beheersen zij volkomen. Dat neemt niet weg. dat deze voortreffelijke uitvoering niet in staat was te doen vergeten, dat Berg in deze compositie toch wel bijzonder lang van stof is. Dit geheel in tegenstelling met We bern, die voor zijn Concert voor ne gen instrumenten (op. 24) niet meer dan ongeveer 9 minuten nodig heeft. Webern schreef dit werk in 1934 eveneens als verjaardagsgeschenk voor Schönberg. De componist heeft eens verzucht: „Ach, eindelijk een beetje begrepen te worden", doch 't is de vraag of het publiek door middel van dit monotone werk, waarin elke spontane gevoelsontla ding bewust wordt gemeden, ooit zal kunnen doordringen binnen de geslo ten wereld van deze volstrekt indivi duele componist. De interpretatie door het Residen tie Orkest, dat dank zij Boulez tot een indrukwekkende prestatie kwam, werkte in ieder opzicht mee aan het doel van deze cyclus. Immers, men hoopt door middel van deze terugblik te bereiken, dat het publiek een doorblik krijgt in het werk van de Weense School. Een prachtig streven en een lofwaardig initiatief! Adr. Hager. Veiligheidsgordels in Engeland verplicht LONDEN Twee nieuwe veilig heidsvoorschriften voor automobi listen zijn vandaag in Groot-Britan- nië van kracht geworden. Alle auto's, die sinds 1966 zijn ge bouwd, moeten veiligheidsgordels hebben. Bovendien heeft de politie meters in gebruik genomen om auto's op te sporen die buitensporig lawaai maken. Op beide overtredingen staat een boete van maximaal ongeveer 43 gulden. ten levensgevaar. Het paar was vori ge week vrijdag getrouwd. De 77-jarige W. I. N. de Laaf, die gisternacht betrokken was bij een auto-ongeluk op de rijksweg F.-10 bij Monnikkendam, en zwaar gewond naar het stadsziekenhuis te Purme- rend werd overgebracht, is gister morgen overleden. Zijn echtgenote, de 66-jarige mevrouw C. H de Laaf-Kors, en zijn pleegdochter, de 43-jarige C. P. van Workum, waren op slag dood. Een Nederlandse toerist, die dezer dagen een val van 150 meter maakte tijdens een bergtocht in het kanton Bern, is gisteren in Interlaken aan zijn verwondingen bezweken. Het is de 38-jarige C. Costerkamp uit Beek bergen. ROTTERDAM Tijdens het Promenadeconcert van zaterdag in de geheel uitverkochte Grote Doelenzaal het concert zal la ter dit jaar worden uitgezonden door de NCRV-Televisie con certeerde het Rotterdams Phil- harmonisch Orkest, ditmaal voor het laatst onder Franz-Paul Decker als vast dirigent, terwijl de vermaarde Amerikaanse kla rinettist Benny Goodman als so list optrad. Nadat het orkest de avond had ge opend met een frisse en klankrijke lezing van Handels geliefde „Water- music"-suite trad de solist voor het eerst op met Mozarts onvolprezen Concert in A K.V. 622. Dat Goodman een voortreffelijk klarinettist is, was al bekend en zulks was ook nu te horen, maar daarmee is nog niet ge zegd, dat zijn vertolking van Mozarts concert ideaal te noemen was, inte gendeel. De solist veroorloofde zich vele vrijheden, zowel in tempokeuze als wat betreft tekstgetrouwheid. Men moet dan ook alle bewondering voor het orkest onder de attente Dec ker hebben, dat het geheel nog zo acceptabel klonk temeer, daar het laatste deel niet gerepeteerd was! Benny Goodman, die met Mozart al de nodige „Ster-allures", had getoond, door om een stoel te vragen plus een muziekstandaard met glaasjes water, gedroeg zich na de pauze nog onsym pathieker, door zijn partij van het overigens matig interessante Concer to for clarinet and strings van de in 1921 geboren Engelse dirigent-compo nist Malcolm Arnold, geheel zittend te spelen en door bovendien vrij kort na het begin de zaak in het honderd te laten lopen. Met zijn handgewuif en niets tea- zake doend geblaas maakte hij de indruk alsof orkest en dirigent fout waren, terwijl alleen de heer Goodman zijn partij niet bleek te beheersen. Het publie|k heeft de verrichtingen van Goodman weliswaar met applaus begroet, maar het was bepaald geen ovationele hulde, die deze Amerikaan ten deel viel. Gelukkig bleek het au ditorium zich na deze „show" weer geheel thuis te voelen tijdens het slotnummer van het concert, het ui terst geladen gespeelde Symfonisch Gedicht „Francesca da Rimini", op.32 van Tschaikowsky, waarmee Decker op grandioze wijze afscheid nam van Rotterdam gelukkig niet voorgoed, want hij zal reeds het komende sei zoen als gastdirigent terugkeren. P.V. ROTTERDAM De sinds donder dag vermiste achtjarige Johannes Charrenberg uit Rotterdam is ver dronken. De Rotterdamse rivierpoli tie dregde zondag het lijkje van het kind op uit het water van de Ko ningshaven. Politie, brandweer en leden van de BB, hebben vanaf donderdag in tensief naar het vermiste jongetje ge zocht. De politie neemt aan dat het jongetje spelenderwijs te water is ge raakt en is verdronken. 10.55 LONDEN Gaan de Beatles in een uitwisselingsprogramma met het Bolsjoi ballet naar Rusland? Gaat Andy Williams ook, en komt het dans ensemble van het Rode Leger naar Engeland? Het is niet zo onwaarschijnlijk als het lijkt. De Engelse impressario Vic Lewis is zaterdag naar Moskou vertrokken voor besprekingen met Russi sche autoriteiten over culturele uitwisselingsprogramma's en pop-artisten staan hoog op zijn ranglijst. Lewis is directeur van Nems-Enterprises, het impressariaat dat de Beatles en een hele reeks internationale sterren onder zijn hoede heeft Artisten als Andy Williams, Johnny Mathis, Nina Simone, Esther en Abra ham Ofarim, Stan Kenton en anderen zouden grote interesse voor het pro gramma hebben. Kvuiswoortl-puzzel Horizontaal: 1. Europeaan, 4. plaats in Drente, 9. buitenhaven, 10. vreemde munt, 11. tijdrekening, 12. vreemde taal, 14. insgelijk, 15. hogepriesters te Silo. 16. sportterm, 17. bijwoord, 19. heelkundig instrumentje met mesjes, 22. bijwoord, 24. lopend touw tot het inkorten der zeilen, 25. vierde boek van Mozes (afk.), 27. onder, 30. fami lielid. 32. oude lap, 33. kleefmiddel, 35. zwak, 37. gedeelte ener erfenis, 39. eer, 40. woedend, 41. sociëteit (afk.), 42. specerij, 43. bij elkaar behorende voorwerpen. Verticaal: 1. stad in Duitsland, 2. telwoord, 3. ongevulde. 4. voorwerp om te snijden, 5. voegwoord, 6. plaats in N.H., 7. eer, 8. voorwerp ter ver lichting, 10. deel van een klok, 13. priem. 14. boom, 16. deel van een schip. 18. zeehond, 20. plechtige gelof te. 21. geestrijke drank, 23. plaats in Limb., 26. kledingstuk, 28. gevangenis, 29. bijwoord, 31. ioot van een plant, 34. deel van een schip, 36. tijdreke ning, 37. pret, 38. myth, figuur, 30. lidwoord. Oplossing vorige puzzel: 1 r, 2. Rus, 3. gesel, 4. liter. 5. Heerlen, 6. storm, 7. preek, 8. esp, 9. t. De zegswijze luidt: „Rust roest". Sprookjeshuwelijk in Den Bosch Prinses Margriet, mr. P. van Vollenlioven en prinses Chnstine waren zaterdag in Den Bosch waar het hu welijk werd ingezegend van mejuffrouw Monique van Lanschot, bankiersdochter uit Eindhoven en mr. Frank Houbenzoon van de vroegere commissaris van de Koningin in Limburg. Hier betreedt de bruid aan de arm van haar vader de Sint Jan's Kathedraal, terwijl prinses Margriet en de heer Van Vollenhoven toekijken. In kasteel Maurick te Vught werd vervolgens een luisterrijke receptie gehouden. NEDERLAND I/VARA 7.06 uur Kenmerk: informatie over kerk en sa menleving (CVK/IKOR/RKK) 7.31 uur Uit de politiedossiers van Los Angeles: Spaarbankcontrole. 8.20 uur Holland op z'n smalst, het Tingel Tangel cabaret. 9.00 uur Mannen delven het onderspit (film) uit de serie Rawhide. 9.50 uur Huwelijksbureau belicht in Achter het nieuws. NEDERLAND 2/KRO 7.03 uur Zeventig jaar Nederlandstalige kleinkunst met o.a. Herman Tholen en Corry Brokken. 7.35 uur Luke en Marcia: vijfde aflevering van de Amerikaanse tv-serie: Het leven begint bij honderd. 8.20 uur The Philadelphia storij, een film uit 1941. 10.10 uur Reis door de vroegchristelijke wereld door prof. dr. F. G. L. van der Meer. HILVERSUM 1/AVRO/NRU uur (Volksuniversiteit) Muzikaal spectrum door Klaas A. Posthuma. uur Intearnateionaal cultureel programma. Dit maal voor een belangrijk deel gewijd aan Engeland. uur Jazz platen met een praatje in Janna- presso. uur Minimagazine radiorama. HILVERSUM U/NCRV uur Nabeschouwing over de 4de etappe Ronde van Frankrijk, uur Radiokroniek Literama over boeken schrij vers en toneel, uur NCRV Vocaal Ensemble met volksliede ren uit Ierland en Hongaarse volksliederen, uur Kamermuziek uit heden en verleden. door Kathinka lannoy 129 Als hij thuiskwam was zijn moeder op, gebruikten zij samen in de serre het middagmaal. Wanneer zij dan weer ging rusten, pakte Freek zinn fiets en trapte ergens naar een zwembad, bij zijn terugkomst wachtte zijn moeder met de thee. Een klein eind lopen samen, zij, hangend aan de arm van haar grote zoon, hij, antwoord gevend op haar vragen, sprekend of zwijgend al naar gelang dit van hem werd verwacht. Het middageten en de avond, de avond waarvoor alles in Freek gruwde, waarin de schaduwen begonnen te sluipen door het huis, waarin de stilte haar verborgen geluiden prijs gaf. Eleonoor lag te bed, Freek moest bij haar zitten, haar voorlezen, eindeloos, terwijl de klok de uren wegtikte. Hij had zich eraan gewend voor te lezen zonder innerlijk er iets van op te nemen. Onbewogen hoorde hij zijn eigen stem, wist zichzelf zitten lezen naast het bed van zijn moeder, maar lag in werkelijkheid in het bos, dwaalde door de stille donkerheid van bomen, waar het luid lichtleven boven de kruinen hing. En dan de nacht, waarin de slaap niet komen wilde, wegweek in kristallen klaarte hoe begeriger hij hem te komen wenste. Op zijn rug, met wijde ogen in het duister lag hij, bang als een kind, redeloos bang voor een hand langs de muren, een voetstap op de trap of door de gangen, een adem over zijn gezicht. Onrustig en loodzwaar kwam de verraderlijke slaap na uren; hij durfde niet slapen, bleef zelfs behoedzaam in zijn sluimer, ontwakend van het kleinst gerucht, het lichtst bewegen, bang voor zijn eigen schaduw op de door grauw maanlicht betintelde vloer. Met zijn moeder sprak hij nooit over zijn onrust, maar hij zag vaak aan haar ogen, dat zelfs zij de druk onderging van deze woning, dat zelfs zij niet kalmweg slapen kon, waarschijnlijk ook omdat haar toestand haar gevoeliger maakte. Op een morgen verzocht zij hem de verbindingsdeur tussen haar en zijn kamer 's nacht open te laten. Zij liep zo onrustig, vond het prettig hem te weten ademen in één ruimte met haar. III De zomerwarmte hing broeiend benauwd in de bossen, zelfs de mosgrond was niet meer vochtig en koel. Het was een broeikasachtige warmte, in het zonlicht verzengend heet, in de avond nog drukkend van hitte. Freek zat met zijn moeder op het terras voor hun slaapka mers, ieder in een lange rieten stoel. Tussen hen in op een tafeltje stonden limonadeglazen; en een schaaltje met bon bons was onder Eleonoors bereik gezet. Zij. droeg een satijnen peignoir met donzen randjes aan hals, mouwen en onderzijde, haar blote voeten staken in elegante slofjes. Zij lag met haar benen uitgestrekt op het lang naar voren getrokken voetenstuk van haar ligstoel. Freek had hinder van de warmte. Zijn hemd stond open aan zijn hals, zijn mouwen waren opgerold tot boven zijn ellebogen, ofschoon hij wist, dat zijn moeder niet van derge lijke sportieve kleding hield. Dat vond zij niet deftig en ongekleed. Oma was juist voor enige dagen overgekomen, maar de autorit in deze hitte had haar zozeer vermoeid, dat zij al naar bed was gegaan. Haar kamer lag aan de andere zijde van die van haar kleinzoon. Zou oma al lapen, denk je? 'k Weet het niet, moeder. Als het maar geen te lange reis voor haar was. zij is al zo oud. Freek vond hierop geen wederwoord. Oma was immers zo flink en vitaal. Over haar hoefde vooralsnog niemand onge rust te wezen. Stil keek hij voor zich uit. Hij was moe en benauwd,, zijn gedachten verzwierven. Scheelt je wat? Je bent zo stil. Ik heb hoofdpijn. Werktuigelijk antwoordde hij. Van de warmte zeker. Of denk je dat er onweer komt? Freek hoorde de vrees in haar stem. Nu begreep hij waarom zij niet op zijn kleren had gelet. Zijn moeder was ■doodsbang voor onweer. Daarom antwoordde hij ook niet bevestigend. Och,... zei hij. Onweer in de nacht, huiverde Elenoor, o ja, er komt vast onweer. Zie maar eens wat een dikke wolken, ginds over het bos. En daarvan heb jij natuurlijk ook hoofdpijn. 't Drijft misschien wel over. O nee, zei Eleonoor, nu ook beslist willend vasthouden aan haar vrees. dat drijft niet over. F.r is trouwens geen wind. Laten wij maar naar binnen gaan, zoiets kan ineens beginnen. Freek zuchtte onwillig. 't Is binnen zo afschuwelijk benauwd. (Wordt vervolgd) Lappie Loep en het verdwenen standbeeld 48. Voorzichtig maakte hij de kamerdeur open, want Jonas mocht niet wakker worden, en sloop het kleine trapje af. De mars bengelde over zijn schouder. Lappie merkte het niet eens. Gewoontegewijs had hij haar op gepakt en meegenomen. Gelukkig kraakte het trapje niet. Beneden gekomen moest Lappie eerst even aan het duis ter wennen. De voordeur stond op een kier en een zwak lichtschijnsel, veroorzaakt door de straatlantaarns, scheen naar binnen. „Eens kijken waar die mannen naar toe zijn mompelde Lappie en liep naar de voordeur RADIO VANAVOND TELEVISIE VAWVOMI Hilversum I 402 m. AVRO: 18.00 Nieuws. 18.16 Radiojour naal. 18.30 Stereo: Tafelmuziek (opn.). (Om 19 00 Gesproken brief uit Parijs). 19.30 Nieuws. 19.35 R.V.U.: Muzikaal Spec trum. NRU: 20.05 Kunstkro niek. BOND ZONDER NAAM. 22.20 Naastenliefde ls wegens vakantie niet gesloten. NRU: 22.30 Nieuws. AVRO: 22.40 Ra diojournaal. NRU: 22.55 Sterc- Jazzmuzlek. 23.25 Rad lera ar veertiendaags mlnl-maga- zlne. 23.53-24.00 Nieuws. Hilversum II 298 m. NCRV: 18.30 Nieuws en weerpraatje. 18.46 Actualiteiten. 19.00 Na beschouwing over de 4e etap pe van de Ronde van Frank rijk. 19.10 Stereo: Metropole orkest. 19.40 Lichte grammo- foonmuzlek. 20.00 Radlokro- nlek over boeken, schrijvers en toneel. NRU: 20.15 Holland Festival 1968: Nederlands Bla zersensemble en soliste. In de pauze: 21.05-21.35 De rol van Kniertje toen en nu, klank beeld. 22.20 Gitaarspel (gr.). NCRV: 22.30 Nieuws. 22.40 A- vondoverdenklng. 22.50 Stereo: Vocaal ensemble 23.10 Stereo: Moderne kamermuziek. 23.35 Stereo: Lichte koorzang. 33.55-24.00 Nieuws. GRAMMOFOONPLATEN- PROGRAMMA DRAADOMROEP VANAVOND VAN 1820 uur I. Wolfgang Anladeus Mo- I zart: Concert voor hoorn en orkest nr. 2 In Es gr. t. KV I 417. II. Gustav Mahler: Symp honic nr. 3 in d kl. t. Nederland I. NTS: 18.50 Ba rend de Beer. STER: 18.36 Re clame. NTS: 19.00 Journaal. SER: 19.03 Reclame. CVK 1KOR RKK: 19.06 Kenmerk. Informatierubriek over kerk en samenleving. VARA: 19.31 In kleur: Dregnet: Spaarbank controle. TV-politle-feuilleton STER: 19.56 Reclame. NTS: 20.00 Journaal. STER: 20.16 Re clame. VARA: 20.20 Holland op z'n malst, cabaretprogramma. 21.00 Rawhide: Mannen delven 't onderspit. V-Western. 21.50 Achter het nieuws. NTS: 22.35-22.40 Journaal. Nederland H. NTS: 18 50 Ba rend de Beer. STER: 18.56 Re clame. NTS: 19.00 Journaal. KRO: 19.03 Fragmenten uit een serie programma's van de BRT over 70 Jaar Neder landstalige kleinkunst. 19.35 In kleur: Het leven begint bij 100: Luke en Marcia. TV-feu!l- leton. NTS: 20.00 Journaal. STER: 20.16 Reclame. KRO: 20 20 Bioscoopsuccessen van weleer: The Philadelphia Sto ry (1941), speelfilm. 22.10 De eerste eeuwen van het christendom. documentaire film. NTS: 22.35-22.40 Journaal. Bclglp. Nederlands progr. Kanalen 2 en 10: 18.55 De avonturen van Rick de Kik ker. 19 00 Manko Kapak: Jeugdfeuilleton (2) (herh). 19.30 Atelier. 19.55 De weerman. °o 00 Nieuws. 20 30 De vluchte ling' tv-feuilleton. 31.20 It A1IIO >10l((,l\ Hilversum 1. 402 ni. AVRO' 7.00 Nieuws en ochtendgym nastiek. 7 20 Stereo: Lichte grammofoonmuzlek. VPRO: 7.54 Deze dag. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.11 Radiojournaal. 8.20 Stereo: Lichte grammo- foonmuziek. (8.30-8.33 De groenteman). 8.50 Morgenwij ding. NRU: 9.00 Uitgebreide reportage of herhaling van een NRU-programma. 9.35 Wa terstanden. 9 40 Muziek uit de Middeleeuwen en Renaissance. AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen (gr.). (11.00-11.02 Nieuws: 11.02-11.32 R.V.U.: Balie tactual lteiten. 11.55 Beursberichten. 12.00 Ste reo: Sopraan, hobo. fagot, vi ool. cello en claveclmbèl (opn.). 12.26 Mededelingen voor land- en tuinbouw. 12.29 Voor de landbouw. 12.39 Sportrevue. 13.00 Nieuws. 13.11 Radiojour naal. NRU: 13.30 De lichte Mu ze belicht: filmmuziek. 14 25 Prix Italia: moderne operamu ziek (opn.). AVRO: 15.00 Stere- o: Fragmenten uit Duits-ro mantische opera's (gr.). 16.00 Nieuws. 16.02 Stereo: Moderne strijkkwartetten (opn.). 16.39 Stereo: Trompet en plano 17.00 Platcnprogramma voor auto- Hilversum XI. 298 m. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Stereo: Moderne muziek (gr.). 7.30 Nieuws. 7.32 Actualiteiten. 7 45 Stereo: Mo derne kamermuziek (gr.). 8.00 Nieuws. 8.11 Gewijde muziek rer 8.30 Nieuws. 8.32 Vakan- lietips. 8.45 Stereo: Lichte grammofoonmuzlek. 9.30 Ste reo Amusementsmuziek (gr.). 10 00 Theologische etherleer gang. 10 35 ViooJ en piano. 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de zieken. 11.55 Mededelingen. KRO: 12.00 Gevarieerd pro gramma. (12.22 Wij van 1 land: 12.26 Mededelingen t.b.v. land- cn tuinbouw: 12.30 Nieuws: 12.41 Actualiteiten). 14.05 Stereo: Licht muziekpro gramma. 14 30 Muzikaal mid dag-magazine. (i° 00 Nieuws). 17.00 Overheidsvoorlichting. 17.10 Voor de kinderen. 18.Of Stereo: Metropole orkest. Hilversum IU. 240 ra. er FM-kanalen. VARA: 9.0i Nieuws. 9.02 LICHT PLA- TENPROGRAMMA. (10.00 Nieuws). 11 oo Nieuws. 11.03 Po w-Po wd licht programma. (11.05-11.10 en tussen 12.00 en 13.00 en tussen 16.00 en 17.00 Ronde van Frankrijk). 12.0 Nieuws. 12.03 Zorro: voor di tieners. <12.05-12 10 Ronde van Frankrijk). 13.00 Nieuws. 13.03 Gevarieerd platenpro"na. (14 00 Nieuws). 15.00 Nieuws. 15.03 Er jee era drie met Ron de Van Frankrijk. 16.00 Nieuws. 16.03-18.00 Licht pla- ■mprogramm' d .00 Nieuws).

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 6