Poeldijker Hans Verbeek in laatste ronde naar eindzege Commentaar Pluimgraaff besliste 'derby' in Rijnsburg de shag voor fijnproevers BATAVUS-RENNERS CONTROLEERDEN KOERS Lacune Regen spelbreker in tennisfinales De Lier winnaar van tornooi na dubieus doelpunt r i r ^üi ..i -..Ji iJfiWiAPN' K-JeA ggAv w^ilrwirST ttlll HiL J Vjk'W R 75 middelzware shag QUICK BOYS VERDIEND WINNAAR Kopen - proberen! U zult enthousiast zljnl Haagse jeugd domineerde bi j waterpolotornooi LISSER BOYS MOEST IN DE SLOTFASE AFHAKEN INGELOPEN - - NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 24 JUNI 1968 de gulden middenweg tussen halfzwaar en zwaar Volkomen nieuwe melange - geurige Kentucky, gedoseerd met volrijpe, zachte Virginia-tabakken. Volkomen nieuwe smaak- pittig, maar vooral zacht Bijzonder lekker. f. 1,25 TJET REGLEMENT waarvan de or- ganisatoren van de Internatio nale Wieier Avondzesdaagse zich hebben bediend, heeft vooral zaterdag veel tongen in beweging gebracht. Immers, de reglementen stellen dat die renner winnaar wordt, die bet meeste aantal pun ten heeft verzameld. Een „kale" uitspraak, want iemand, die één of meerdere dagen absent is, kan niettemin het wielerevene- ment op zijn naam brengen. Een lacune in het reglement, die zater dag duidelijk aan het daglicht trad. Immers favorieten Jan Alingh en Joop Zoetemelk hadden voortijdig het strijdperk verlaten en bevon den zich inmiddels in Engeland, respectievelijk Turkije. Het had evenwel weinig gescheeld of de afwezige Jan Alingh was winnaar geworden. Gelukkig kon Hans Verbeek een hoger puntento taal bereiken, mede omdat een protest tegen hem werd afgewe zen. Dat het reglement echter wijziging behoeft, was een ieder duidelijk. (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Door het vertrek van Joop Zoetemelk (Turkije) en Jan Alingh (Engeland) had de apotheose van de avond-zesdaagse veel van haar glans verloren. De positie van Jan Alingh 91 punten in het al gemeen klassement kon door de concurrentie nauwelijks meer worden bedreigd. Gelukkig wist de ploeg van Batavus onder leiding van ploeg leider Steenvoori met enig vuurwerk deze zesdaagse nog te redden. Niet alleen legde zijn ploeg beslag op het dag- en het algemeen ploe- genklassement maar leverde het ook de winnaar in het individueel klassement op; dat was voor de Poeldijker Hans Verbeek. De sterk rijdende Westlander die vrijdag in Nieuw Vennep met een ritzege zijn visitekaartje reeds had afgegeven, verzamelde in de laatste etappe van deze zesdaagse met zijn tweede plaats juist voldoende punten om Jan Alingh te passeren. Toch is zijn zege in het eindklassement in gevaar geweest, nota bene door de activiteit van zijn ploegmaat Hoekstra. Toen Verbeek enkele kilometers voor de finish trachtte bij een weg gesprongen groepje te komen waar Hoekstra en Legierse deel uitmaak ten, zette Hoekstra een demarrage in. Een persoonlijke triomf moest kennelijke prevaleren boven het ploegbelang. Waarschijnlijk had ploegleider Steenvoort enkele „vlei ende" woordjes tegen Hoekstra ge fluisterd, want op het moment dat Verbeek steeds moeilijker zat viel Hoekstra terug en hield Legierse het tempo in de kopgroep niet te hoog. Verbeek kwam bij, waardoor zijn tweede plaats voldoende was voor de eindzege. Legierse won en Hoekstra die de meeste premies uit de pot, waaronder enkele zeer vette, had gesleept werd tenslotte derde. Voor Jan Zoon, die vanaf de start deel had uitgemaakt van de kop- groepwas slechts een vierde plaats weggelegd. VAARDIG De rook nit het startpistool, dat Carry Geijssen voor de tweede maal vaardig hanteerde, was nauwelijks opgetrokken, of een drietal renners maakte zicli uit het peloton los. Piet Hoekstra uit Dokkum (Batavus) VOORBURG Het zwembad De Vliegermolen was zaterdagavond het trefpunt van de waterpolo-jeugd uit de provincie Zuid-Holland. Meis jes-aspiranten en jeugd en jongens aspiranten en jeugdploegen van de kringen Rotterdaam, Gouwe/Rijn streek en Den Haag bekampten el kaar in dit jaarlijks terugkerende tornooi. De Haagse ploegen domineerden en werden overal eerste. De meis jes-aspiranten wonnen van Gouwe/ Rijnstreek met 10-1 en van Rotter dam met 8-1, Gouwe/Rijnstreek werd door een 2-1 zege op Rotter dam tweede. dienst ploegmaat Hans Verbeek uit Poeldijk en Jan Zoons uit Voorscho ten. Reeds na twee ronden kwamen zij met een aanzienlijke voorsprong op het peloton langs de startlijn. Inmid dels waren Arie van Ravensbergen uit Voorschoten (Actie Kindermunt) Peter v/d Voort uit Amsterdam (Bols) en Bertus Stolle uit Rotter- ir Het team van Batavus, dat be slag legde op de eerste plaats in het algemeen ploegenklassement en bovendien het meest succes volle team werd door de eind zege van Hans Verbeek. dam (Skol) achter de vluchters aan gegaan. Na zes kilometer kwam de aansluiting tot stand en dit groepje ging in hoog tempo verder. De Duitser Bania (selectie team Mexico) probeerde na twintig kilo meter weg te komen. Enige ronden mocht hij voor het peloton uit rij den. maar ten slotte werd hij toch door de grote massa opgeslokt. Peter Legierse uit Den Bommel (Batavus) en Leo v/d Schee uit Spijkenisse (Delta) maakten een geslaagde sprong naar de kopgroep. Deze groep ging in zo'n heftig tempo door dat vele renners in het peloton de strijd al snel staakten. Inmiddels had de ijzersterke Rot terdammer Jan Hordijk (winnaar van de ronde van Feyenoord) een geslaagde sprong naar de kopgroep HAZERSWOUDE Een hevig protesterend Lisser Boys moest in de slotfase van de finale tegen De Lier met verlies genoegen nemen. Aller eerst werd het winnende doelpunt van de Westlanders buiten de officiële speeltijd en bovendien in duidelijke buitenspelpositie gemaakt. De scheidsrechter had het evenwel niet gezien en kende het doelpunt toe. De Lier werd nu tornooiwinnaar en Lisser Boys dat met 12 verloor, moest met de tweede plaats genoegen nemen. Overigens had Lisser Boys in de eerste helft een voorsprong genomen, maar De Lier maakte, hoewel het met windnadeel kampte, gelijk- In de laatste minuut van de wedstrijd viel ten slotte de beslissing. Moerkapelle legde beslag op de derde plaats door met 21 van Maas dijk te winnen. Voorzitter Matze van Hazerswoudse Boys reikte de prijzen uit, de ploegen complimenterend voor de getoonde sportiviteit. TIJDSCHEMA Evenals vorig jaar verliep het tor nooi van Hazerswoudse Boys volgens het tijdschema. Veel succes was er met name niet weggelegd voor Lei den en Oegstgeest, die beide in hun poule op de laatste plaats eindigden, respectievelijk zonder en met één punt. Oegstgeest bereikte de matige score tegen de reserves van Hazersw. Boys die het door bekerverplichtingen ver hinderde Jodan Boys vervingen. Zij kwamen tot redelijke resultaten. Zo wel Katwijk, als Moerkapelle en De Lier konden slechts met geringe cij fers (10) winnen. In beide poules ontbrak het niet aan spanning. Eerst in de laatste wedstrijd viel de beslissing. In poule A werd Lisser Boys (met 6 pt) eerst na de tweede serie strafschoppen winnaar. Maasdijk moest toen afha ken. De Lier had in poule een punt voorsprong op Moerkapelle. gemaakt. Nadat een vijftal renners tevergeefs had geprobeerd aan sluiting met de kopgroep te krij gen, gingen Guus Zantingh (derde in het algemeen klassement) en de Duitser Bania er vandoor, maar ook zij werden door het peloton inge haald. Na 45 kilometer werd het peloton door de kopgroep ingelopen. Het Ba tavus trio nestelde zieh vooraan en controleerde de koers. Nadat Ver beek een vruchteloze poging had ge daan weg te komen sprongen Jan Zoon en Legierse weer weg. Enkele kilometers verder kwam Hoekstra bij hen. In plaats van af te stoppen trok Hoekstra er zo hard aan dat een tweede ronde voorsprong al spoedig binnen bereik lag. Na 85 kilometer hadden de drie vooraan het grote peloton al op twee ronden gezet. Voor dit peloton uit zwoegde een verbeten Verbeek, met Wim Liebrechts (Vlaardingen) Zan tingh en Harry van Leeuwen in zijn gezelschap (deze drie hadden al een ronde achterstand). Ploegleider Steenvoort zag zijn grote troef steeds-moeilijker gaan. Hoekstra viel terug en Legierse liet Jan Zoons het zware kopwerk doen. Zeven kilometer voor de finish kwam Verbeek bij het leidende duo ook Hoekstra voegde zich daar weer bij. De zaken waren duidelijk. Een ronde voor het einde waren de kaar ten geschud. Legierse kreeg de rit overwinning voor zijn harde zwoe gen, Van Beek werd tweede en Hoekstra (hij had al genoeg gewon nen met de premies) werd derde. UITSLAGEN Zesde etappe: 1 Peter Legierse (Batavus) 30. 2 Hans Verbeek (Batavus) 26, 3 Plet Hoekstra (Batavus) 23. 4 Jan Zoons (Rie del) 21. 5 Wim Luebrechts (De Bie) 16. 6 Leo v d Schee (Delta) 15, 7 Harry van Leeuwen (Kinderm.) 14, 8 Guus Zantingh (Bols) 13, 9 Bert Stolle (Skol) 12. 10 Fred Voeroef (Sparta I) 11, 11 Ary Ravensber gen (Kinderm.) 10. 12 Ton Zuikcr (Bols) 9. 13 Cees SchlJI (Riedel) 8, 14 Jan Zomer (Bolsó) 7, 15 Jeff Marshall (Engeland) 6. 16 Ary Raven (Eminent Orgels) 5, 17 Adry Wouters (Muziek Expres) 4, 18 Aad Vin gerling (Delta) 3, 19 Jan Timmers (De Ble) 2. 20 Marlnus Steehouwer (Batavus 2) 1. Dagploegenklassement: 1 Batavus I 88. 2 Riedel (Swift) 29, 3 Bols (De Bataaf) 29, 4 Actie Kindermunt (Hollandia) 24, 5 De Bie (De Coureur) 18. 6 Delia 18. 7 Skol (De Pedaalridders) 12. 8 Sparta I 11, 9 Alumi nium Bazuin (Engeland) 6. 10 Eminent Orgels NWV) 5, 11 Muziek Expres 4. 12 Ba tavus II 1. Algemeen klassement: 1 Hans Verbeek (Batavus) 93, 2 Jan Alingh (Muziek Ex pres) 91, 3 Harry van Leeuwen (Kinderm.) 86, 4 Guus Zantingh (Bols) 85, 5 Jan Zoons (Riedel) 71, 6 Joop Zoetemelk (Riedel) 65, 7 Peter Legierse (Eatavus) 63. 8 Bert Stolle (Skol) 54, 9 Klaus Simon Duitsland) 53) 10 Peter v d Voort (Bols) 52, Cor Leunis (v d Meij) 51, 12 Leo v d Schee (Delta) 43. 13 Aad Vlngecrllng (Delta) 43, 14 Sander Douma (Batavus) 40. 15 Henny van Leeu wen (v d Mclj) 37, 16 Adry Wouters (Muziek Expres) 34. 17 Michel Bertou P(am Pam) 31. 18 Ary Ravensbergen (Kin derm.) 29. 19 Siem Berkhout (Skol) 29. 20 Wim Liebrechts (De Ble) 24. Algemeen ploegenklassement: 1 Batavus I 221. 2 Riedel (Swlft) 161. 3 Bols (De Ba taaf) 159, 4 Muziek Expres 125, 5 Kinder munt (Hollandia) 115, 6 v d Meij 110, 7 Delta 96, 8 skol (De Pedaalrldders) 83, 9 Duitsland 68. Keeper Van Duivenbode slaat het duel tussen Aandewiel en Kromhout van een afstand gade. Ook hier loopt het gunstig af voor de Katwijkers, die de wedstrijd ten slotte met 20 wonnen. LEIDEN Een vreselijke stortbui maakte een abrupt einde aan de hc- renfinale* om de Leldse Distrlctstitels op de banen van Unicum. Nadat Josine van der Koogh en Milou Penseel de titel bü de dames hadden gehaald, werd de strijd tussen Jaap Temmink en Bram Madera bü 55 afgebroken, terwijl Jan Vreehrr- -n Gerard Bakker nog moesten beginnen. Josine van der Koogh bereikte de finale na een zwaar bevochten 11—9 64 zege op Helina de Vries, die de meest onmogelijke ballen retourneerde. De tegenstandster van Josine in de finale werd Annelies Hegmans, die in grootse vorm de wat grieperige Mau reen Meijer weinig keus gaf 63 61. In de finale slaagde Annelies er niet in Josine op de achterlijn te houden, waardoor de charmante Noordwijkse haar gevreesde crossdrives veelvoudig in stelling kon brengen (63, 64). Bij de dames in C prolongeerde Milon Penseel haar titel door mej. Hoek met 46. 62, 62 te verslaan. GESTAAKT Bij de heren werd de „grote finale" tussen Jaap Temmink en Bram Ma dera bü 55 gestaakt. Het was tot dan, toe volledig geljjk opgegaan. In de halve finale werd de kampioen van vorig jaar Louk Sanders mM 64, 63 door Temmink uitgeteld, terwijl in de andere halve finale de aartsrivalen Jan de Groot en Bram Madera hun zoveelste duel uitvochten. Madera werd overwinnaar door de iets grotere vastheid dan de toch ook nu weer zeer sterk spelende De Groot 6—4, 6—2. Zaterdag om 2 uur vindt het vol gende duel plaats waarvan gezien het verloop van deze partij niets te voor spellen valt. In C gaat de eindstrijd tussen de Unicumspelers Gerard Bak ker en Jan Vreeburg. Bakker deed tegen „schaker" Ad v.d. Berg een 40, 1415 achterstand teniet en rende vervolgens snel door naar 64, 60. Veel moeilijker had Jan Vreeburg het tegen Jaap v.d. Nat. die geen kans zag een 65 voorsprong in de tweede zet in winst om te zet ten. Met 6—3. 8—6 zegevierde Vree burg en speelt nu zaterdag a.s. even eens om twee uur tegen Bakker. T&Jlr GEEL-ZWARTEN MISTEN WEDEROM AFWERKER (Van een onzer verslaggevers) RIJNSBURG - Het laatste duel om de Dokterscup, waarbij Rjjnsburgse Boys ditmaal de Katwykse rivaal mocht ontvan gen. was van geen enkel belang meer, want Ter Leede had zich reeds vorige week zeker gesteld van de eerste plaats. Het team van Bak Kralt wist dit vaak vinnige treffen niet positief af te sluiten, Quick Boys behaalde een ver diende 02 overwinning, waar voor de grondslag in de tweede belft werd gelegd. De Katwijkers demonstreerden toen aantrekkelijk voetbal de eerste helft draaiden ze veel min der en dat werd beloond met twee fraaie treffers van Leo Pluimgraaff, die een uitermate sterke wedstrijd speelde. Hij maakte zich minder schuldig aan egocentrisch spel; zijn passes wa ren vaak op maat, wat de snel heid van handelen niet onaanzien lijk vergrootte. Rijnsburgse Boys heeft in de - eerste helft zeker kansen gehad om Quick Boys van zich af te schudden, maar de goed opgezette aanvallen, vonden geen afwerker in de wel ij verige, maar steriele voorhoede. Quick Boys kwam al direct goed weg, toen linksbinnen v.d. Meij een scoringskans ongebruikt liet, door te veel tijd voor zijn actie te nemen. De Quick Boys defensie greep daar op afdoende in. Aan de andere kant leek een vlotte combinatie Pluijm- graaf-Dijkdrent-De Best (als linksbuiten geen vondst) succes op te leveren, als de uitstekende arbiter Letterman geen buitenspel had ge- constateend. Goed bezet De gastheren bouwden regelmatig hun aanvallen op via het goed bezet te middenveld D. Heemskerk-Van Starkenburg, maar in schotvaardig heid blonken de voorwaartsen beslist niet uit (wellicht dat Arjan den Heijer voor wat meer vuurwerk had kunnen zorgen). Een verradelijk schot van Kromhout was voorlopig het enige wapenfeit. Een stevig doorzettende Parlevliet zag zijn dadendrang getemperd door doelman Heemskerk. De ver opge drongen Bap Kralt bediende Krom hout met een breedtepass op maat. Met zijn slappe schot had doelman Van Duivenbode geen enkele moeite. In de laatste fase was Rijnsburgse Boys voortdurend sterker, maar het had geen afwerker. Na de hervatting heeft het publiek beter voetbal van Quick Boys zijde kunnen aanschouwen. De Katwij kers waren weliswaar minder veel vuldig in het offensief dan hun op ponenten, maar hun zeer gevaarlijke uitvallen, stelde de Rijnsburg de fensie voor zeer zware proble- men.Een kopbal van Leo Pluim graaff betekende nog geen doelpunt, maar in de 15e min. was het toch raak. Met een vlijmscherp schot, waar hij terecht applaus voor mocht oogsten, schoot hij zijn club op voorr deel (0—1). Uit een comer van linksbuiten Harteveld kopte de zeer jeugdige Ouwersloot (hij was aanvoerder Dep Hollander nogal eens te slim af) ra kelings over. Na ruim een half uur was het opnieuw de attente Pluim graaff, die een door hem zelf luid bejubeld doelpunt mocht laten aan tekenen, wat tevens een 02 eindstand betekende, al probeerde rechtsachter J. Heemskerk met een „wanhoopsschot" de traditionele eer te redden. RIJNSBURGSE BOYS: C. Heemskerk; J. Heemskerk; Van Kla veren; G. v. Egmond (J. v. Egmond); Kralt; D. Heemskerk, Van Starken burg; Ouwersloot, Kromhout, v.d. Meij; Hartevelt. QUICK BOYS: Van Duivenbode; Remmerswaal. Haasnoot, Aandewiel. Den Hollander; Barnhoorn, Plug (Klinkenberg); Dijkdrenth, Parle vliet, L. Pluimgraaff, De Best.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 9