Commentaar Chaos en tumult in zes uur lange vergadering Staatsgreep'' in VPRO mislukt Nederlandse film met Ton Lutz in de hoofdrol Oppositie gesteund door jongeren UIT HANDEN MOTIES STEMMING VANAVOND TE ZIEN VANAVOND TE HOREN Discriminatie in Nederland MAANDAQ 24 JU. <9ói Roerig met vraag en antivoord HILVERSUM Het was zaterdag en zondag vrij roerig op de buis met vraag en antwoord, opdracht en uit voering. Het levendigst ging het toe in Aalten, dat de NCRV-Zeskamp op zijn marktplein had en waar weer de ongelooflijkste toestanden werden te weeggebracht. Er werd weer ontzet tend hard gewerkt met sjouwen, ren nen, klimmen en natuurlijk ontbrak ook het waterballet niet. Trots Aal ten bleef, nu met goede voorsprong, aan de kop. Die avond werden er bij de VPRO opgaven van geheel ander gehalte verwerkt. In ,Ja, nee, geen mening" zag men o.a. prof. dr. I. A. Diepen horst in een discussie over medezeg genschap van studenten in het uni- versiteitsbeleid en later op de avond konden kunstenaars hun mening zeg gen over verschijnselen van censuur op literatuur, welke van departemen tale zijde werd ontkend. De VPRO besloot met het vertonen van enkele momenten uit zijn jaar vergadering, waarin het spektakel zoveel mogelijk werd vermeden. Zondagmiddag Het de NTS de fi nale van Kulenkampffs quiz „Einer wird gewinnen" zien. Er was geen ondertiteling aangebracht en dat heeft mogelijk een aantal kijkers gespeten. De quiz is nog steeds een rijk aangekleed amusementsprogram ma met een bekwame en charmante gastheer. Het Rotterdamse meisje stond hoog genoteerd maar struikelde op ..My fair lady" en moest de zege laten aan de geblesseerde Oosten rijker die verdiend won. Sensatie 's Avonds begon de VARA de nieu we Duitse politieserie over met name genoemde misdadigers. Het was dit maal een geromantiseerde documen taire over een jonge bankrover, een stuk menselijke tragiek, toch als amusement opgedist. Een sensatione le en daarom twijfelachtige vorm van informatie, die het overigens op het scherm wel zal doen. Maar wij vragen er toch onderscheidingsver mogen voor. De VARA vervolgde met een vrij moeilijk modern concert bij de uit reiking van de Schnitgerprijs in Zwolle, dat een geheel ander kijkpu- bliek zal hebben geboeid. Maar wie toen nog wilde overschakelen naar de TROS. viel midden in de aflevering van een feuilleton. Hier was coördi natie wel op zijn plaats geweest. Het NTS-joumaal had een heel goed moment bij de berichtgeving over het weergevonden Zandvoortse meisje, toen men de kleine Marian de microfoon zelf in de handjes gaf. AMSTERDAM Vandaag zijn de opnamen begonnen voor een nieuwe Nederlandse speelfilm waarin de hoofdrol wordt vervuld door Ton Lutz. Zijn tegenspelers zijn de Engelsman Francis Matthews en de Engelse ac trice Jean Butlin, de Zweedse Monika Nordsguist, Paul Deen, Davie Moor man, Carl Glueck, Phoa van Tiong en Wim Wagenaar. De titel is „Champagne rose is dead". Het is een produktie van Thijs Cha- nowski (Chaprod Amsterdam). De film wordt internationaal gefinancierd na melijk uit Nederlandse, Engelse, Scan dinavische en Amerikaanse bronnen omdat het produktiefonds geen mede werking wil verlenen. De heer Chanowski die deze mede werking had gevraagd teneinde er een geheel Nederlandse produktie van te maken, is als reden voor deze af wijzing medegedeeld „dat het ver haal niet thuishoort in de Nederlandse culturele sfeer". De regie is in handen van de Ame rikaan Calvin Floyd. Men hoopt de film in oktober uit te brengen. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Het feit, dat de algemene ledenvergade ring van de VPRO verleden jaar werd bijgewoond door 26 meest oudere personen en za terdag bijna 800 bezoekers onder wie een respectabele groep progressieve jongeren, de Expohal vulden, bewees vol doende dat de „kleine omroep" een uiterst moeilijk jaar achter de rug heeft en in een ook door het bestuur erkende impasse is geraakt. De poging van de oppositie groep-Frans de Smit om het bestuur onmiddellijk te laten aftreden en te vervangen door een klein interimbestuur, heeft echter gefaald. Nauwelijks was de vice-voorzitster, mevrouw drs. A. E. A. Went-van der Vring, begonnen met haar ope ningsrede, of reacties uit de zaal be wezen al, dat het heet zou toegaan op deze bijeenkomst Men had zich dui delijk in twee groepen opgesteld en merkwaardigerwijs deelden in deze formaties ook de vele opgekomen personeelsleden. Boe-geroep, geklap en gejoel waar voor een groot aantal jongeren uit de „Hoepla-en-satire-hoek" zorgden, be paalden de sfeer waarin de oppositie wenste te vergaderen: fel en emotio neel. Het bleef kalm totdat mevrouw Went het overlijden van ds. Spelberg had herdacht, maar toen zij de precaire positie van de VPRO noemde en de spanningen welke in anderhalf jaar tijd steeds zijn toegenomen alsmede het rumoer, ontstaan rond om programma's, personen en bestuursbeleid, brak het eerste tu mult al los. „Wij erkennen", aldus mevrouw Went, „dat in bepaalde gevallen sprake is geweest van gebrek aan bestuurskracht en dat een aantal me dewerkers daarin aanleiding heeft gevonden het bedrijf te verlaten. De zwakke plekken in de structuur van de vereniging, in bedrijf en beleid kwamen hierdoor aan het liebt en beïnvloedden elkaar ongunstig. Hier op waren wij niet voorbereid. Een aanzienlijk aantal leden ging verlo ren omdat bepaalde programma-on derdelen niet werden ervaren als in overeenstemming met hun eerbied voor God of het respect voor de Mevrouw Went stelde echter ver beteringen in het vooruitzicht: de be- raadsgroep-Esveld is bezig, het bestuur te adviseren omtrent nieuwe beleidsstructuur en herziening van de omschrijving der doelstellingen wel ke nog uit 1926 dateert. Met het rap port van de commissie in handen wil de VPRO eind november een buiten gewone ledenvergadering houden. Het gehele bestuur zal dan zijn man daat ter beschikking stellen en de vereniging zal dan als 't ware hele maal opnieuw kunnen beginnen. Zij legde er nog de nadruk op dat de VPRO vele stromingen kent onder zijn leden, maar uitgaat van het vrij zinnig christendom en humanisme. Het kwam ten slotte hierop neer, dat de heer Frans de Smit zijn motie kon indienen, welke gericht was op direct heengaan van het bestuur en dit te vervangen door vijf personen, nl. ds. H. J. Diekerhof als voorzitter en de heren Trino Flothuis (maker van Hoepla), prof. dr. J. de Graaf, drs. J. P. A. Gruijters (D66) en P. Reekman (Sjalomgroep) als leden. Dit vijftal moest een interimbestuur vor men en als taak het voorbereiden van een nieuwe vergadering op 9 september a.s. plus het behartigen van de lopende zaken op zich nemen. Het indienen van de motie ging gepaard met scherpe verwijten aan het bestuur dat „op alle punten had gefaald" en dit werd weer begeleid met geweldig tumult, bijval, boze af keuring, interrupties enz. Een ellenlange rij sprekers was het gevolg: met bestreed elkaar in steeds fellere bewoordingen en in een uur tijds lagen er nog vier moties op ta fel: één van volledig vertrouwen in het bestuur en tegen de oppositie, één die voor de toekomst bindende more le afspraken van alle medewerkers eiste, een motie-Steinz die de vijf voorgestelde interim-bestuursleden meteen in het huidige bestuur wilde opnemen en een motie-Esveld, voorstellende enkelen van de vijf in de beraadsgroep zitting te geven. Intussen was de vergadering de stug-doorzettende mevrouw Went toch uit handen gelopen, want het jaarverslag ging vrijwel de mist in. hoewel er telkens een vriendelijk- heer verscheen, die tussen alle char door herhaaldelijk vroeg, waarom e: toch geen VPRO-contactavonden in het noorden des lands worden gehou den. Ook maakten enkele sprekers zich boos over discriminerende aanha lingstekens in het jaarverslag, maar verder ging de zeer langdurige en opgewonden discussie, nu af en toe ook opgesierd met spreekkoren door Pogingen om nu te komen tot bespreking van het jaarverslag van de secretaris, leidden tot vrijwel niets, want mevrouw Went wilde de grote vergadering in de hand houden door bindende afspraken voor het verloop te maken: zij kondigde korte spreektijden e.d. aan. Een in zijn emoties sterk verble kende jongeman deed daarop de eerste stap om de bijeenkomst in een rumoerige teach-in te wijzigen, door luid schreeuwend naar voren te ko men en discussie te eisen: afspraken dienen te worden gemaakt en niet te worden opgelegd, betoogde hij. Horizontaal: 2. plaats in N. Brab„ 7. duw, 8. elk. 9. stijf, 10. tam. 12. telwoord, 13. plaats in Gelderl., 15. Amerikaans schrijver, 17. hoog bouw werk. 19. assistent engineerd (afk.), 20. afkorting van dona, 21. schitte ring, 24. keurige, 26. myth, figuur, 27. thee (Eng.), 29. lichaamsdeel, 30. stok. 32. leger (Fr.), 33. eenjarig kalf, 34. gasten. Verticaal: 1. monster, 2. bundel, 3. plaats in N. Brab., 4. behoorlijk gele gen. 5. zoon van Noach. 6. rangtel woord, 10. witte rand langs brieven, 11. jongensnaam. 13. muze van het minnedicht, 14. nauwer, 16. telwoord, 18. lied, 22. papegaai als aanspreking, 23. optocht, 24. korter, 25. hoog bouw werk, 2. water in Friesland, 30. bui tenhaven. 31. zijtak Donau. OPLOSSING VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. wever - N'ede. 2. adem - leder. 3. merite - iet. 4. el - ee - erker. 5. Leerdam - na. 6. netto - liga. 7. eest - snoek. 8. riet - Oerle. 9. fa - rap - Best. Verticaal: 1. Wamel - nerf. 2. edele - Ee - ia. 3. Vere - etser. 4. emier - tt - ta. 5. rite - dos - crp. 6. neer - al - neb. 7. edik - mi - ore. 8. Dee - engels. 9. ert - raak - et de jongeren, uilsluitend over de mo ties. Aangezien de klok naar zes uur liep en de vergadering langzamer hand vier uren oud was, begon het ook moties van orde te regenen. Ve len wilden het vergaderingsverloop regeren en men maakte zich heel druk over het nu of later in stem ming brengen van de moties, maar mevrouw Went gaf geen kamp en werd len slotte gesteund door kalme rende en ordenende woorden van het bestuurslid Laurens ten Cate, waar door er enige ontspanning ontstond. Rond zes uur kwam de eerste stemming aan de orde, die over de motie van de oppositie. Toen pas deelde de voorzitster mede, dat het huishoudelijk reglement van de vere niging geen tussentijdse afzetting van het bestuur toeliet en dat elk voor-stemmen dus nutteloos was. Er werd gestemd bij handopsteken en de motie verging bij 506 tegen 249 stemmen. Na nog veel meer discussie werd ook de motie-Steinz verworpen en toen kon de heer Oosters zijn mo tie van vertrouwen in het bestuur rustig intrekken. Ook andere moties verdwenen, maar gestemd werd nog over de motie-DuIfers, waarin die al le VPRO-medewerkers wilde laten tekenen voor „nooit meer een pro gramma als Hoepla" en dat op straffe van ontslag, voor vrijzinnig-pro- ♦estantse gebondenheid en voor het >eter behartigen van VPRO-belan- gen. Ook deze kwam er niet- Wel haalde de motie-Esveld een meerder heid van stemmen. Hiermee werd dus aan enkelen van de vijf genoemde oppositieleden toe gang tot de beraadscommissie ver leend. maar bij monde van ds. Die kerhof werd nu weer onder gewel dig applaus, voor deze aanbieding be dankt. De vergadering, die meer rondliep en stond dan zat, besloot op voorstel van het bestuur bespreking van de doelstellingen van de VPRO nu maar tot het najaar uit te stellen en ging over tot verkiezing van een voorzit ter, maar niet dan nadat er weer rumoer ontstond over de bestuursme- dédeling dat de door de oppositie in gediende candidatuur van ds. Dieker hof te laat was ingediend en dus niet ter sprake kwam. Ten slotte kreeg de wnd. voorzitter dr. K. H. Roessingh 273 stemmen en mevrouw Went als tweede candidaat 51. de rest van de inmiddels al wat verlopen vergadering stemde blanco. Er was geen gelegenheid in de toestand de nieuwe voorzitter te ver welkomen, men begon fluks aan een langdurige rondvraag waarbij weer alle grieven op tafel kwamen, maar van verontwaardigde getrouwen ook lovende woorden voor bestuur en presidente. Tegen 8 uur was het einde daar. Op de VPRO-vergadering in de Hilversumse Expo hal een onderonsje tussen (zittend) mevrouw A. C. A. Went-van der Vring, de vice-voorzitster, en de heren Gruyters en Diekerhof. die beiden door een oppositiegroep vergeefs kandidaat waren gesteld voor een nieuw bestuur. Ned. 1 At RO (kerkelijke zendgemachtigden) Kenmerk, sportrubriek. reportage rassenvooroordeel in Nederland. aflevering High Chaparral. Aretha Franklin, „Lady Soul" treedt op. 7.06 uur 7.31 uur 8.20 uur 8.50 uur 9.40 uur Ned. 2 NCRV 7.03 uur feuilleton „Het leven begint bij 100". 9.28 uur programma voor smalfilmers. 8.20 uur film uit de serie Politiemuseum. 9.35 uur gesprek met de acteur Paul Storm. 10.20 uur jeugdkoren zingen. Hilversum I N'RU 8.15 uur concert Holland Festival: Ned. Kamerorkest speelt in De Doelen te Rotterdam. 8.50 uur (in de pauze) Hamlet-spelers. 10.55 uur lichte muziek. \Hilvt i II NCRV 8.0010 uur muzikaal allerlei, stereo. 10.00 uur Literama. 10.40 uur avondoverdenking. 11.30 uur jazzprogramma. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Vanavond zal de AVRO op Ned. 1 in haar actualitei tenrubriek „Tclevizier" om 8.20 uur de beloofde reportage over rassen discriminatie in Nederland uitzenden. Het programma wordt besloten met het bekend maken van de uitslag van opinie-onderzoek dat de AVRO hier over heeft laten houden. Er komen, zoajs gebruikelijk, voor- en tegenstanders aan het woord. Ook zullen een aantal personen die op onaangename wijze door vooroordeel werden getroffen, daarover kunnen vertellen. Prof. A. Kobben, hoogleraar in de culturele anthropologic in Amster dam houdt een nabeschouwing, alvo rens de enquête aan de beurt komt. Hoogleraar hou niet lezen BRUSSEL Een hoogleraar van de Brusselse uni versiteit is in een vinnig taalstrijdje gewikkeld met de gemeente Klemskerke. Hij liet onlangs zijn villa verbou wen en kreeg van het gemeentebestuur een formuliertje in het Nederlands omdat Klemskerke een Vlaamse gemeente is met het vezoek elf gulden belasting te betalen. De hoogleraar stuurde het papiertje echter te rug met de mededeling dat hij geen Nederlands verstond. De gemeente liet hem weten dat de gouverneur van de provincie wel voor een vertaling zou zorgen, maar toen de hoogleraar weigerde hierop in te gaan, bracht de gemeente de zaak voor de rechter die de man veroor deelde tot het betalen van die elf gulden en de pro ceskosten. De hoogleraar heeft kennelijk, na het in het Neder lands gestelde vonnis te hebben ontvangen, wel.begre pen waar het om ging want hij heeft meteen hoger beroep aangetekend. 123 Zij knikte. Je hebt hem zelf gegoten, zei zij mat, geblazen, Freek, je adem wordt tot glas. Dat zij weer zo sprak, dat hij haar niet begrijpen kon - of misschien té juist begreep, irriteerde hem. Hij spronj op en boog zich over haar heen. Noldie, ik kan je niet langer missen, ik houd van je. Zij werd wit tot in haar lippen en drukte zich zo vet mogelijk naar achteren in haar stoel. Je zei immers, dat jij ook van mij hield, Noldie, is dat dan niet zo? Zij sloot haar ogen, antwoordde niet. Hij trok haar op in zijn armen. Is het niet zo! drong hij aan. Toe Freek, fluisterde zij, bederf nu nog niet ook het laatste... Haar stem klonk wanhopig, zo vermoeid, dat hij onwille keurig zijn armen liet zakken. Zij ging weer zitten; zwijgend ging ook hij naar zijn stoel terug. In de haard knetterde het vuur, een mica venstertje tikte van de hitte. Noldie zat met gesloten ogen, haar adem ging snel. Weet je, ik houd zoveel van je, dat ik het je niet zeggen kan, dat ik je zie als ik je niet zie. dat ik je hoor als ik je niet hoor... En daarom. Freek, juist daarom. Ik kan niet tevreden zijn met enkel maar.... ach. hoe zal jk je dat zeggen? Ik ben geen vrouw voor de liefde... zomaar, daar voor ben ik te zelfstandig, te trots, te zelfbewust, te... ach ja, ik weet het wel. te eigengereid, maar... jij, zie je, jij kunt mij zwak maken; alleen, juist omdat ik zoveel van je houd, wil ik je niet, niet zo... Het is zo moeilijk met woorden tel zeggen. Hoe dan wel? vroeg Freek fluisterend. Noldie kierde haar ogen open. Ik kan het je niet zeggen.] Wij zouden ons meteen kunnen verloven, en trouwen, iets anders bedoelde ik niet. Zij glimlachte bijna. Dat maakt voor mij geen verschil Zie eens, je houdt niet van me, daar gaat het om. Dat is... Zij wenkte om stilte. Ja, Freek, dat is wél waar, in ieder geval nog waar. Wat dacht je vanmorgen al niet toenl je mij zag met mijn vader? Ik zal je trachten uit te leggen, hoe je voor mij voelt. Je bent verliefd op mij op hoe ik ben, mijn gezicht, mijn stem, mijn ogen, jij vindt mij ge-i heimzinnig, nee, stil nu, het is zo. Je hebt een flauw be sef van een band tussen ons, wij begrijpen elkaar, ook zon der woorden, al beken je je dat niet. Er is tussen ons be trekkelijk geen afstand, wanneer wij dat zouden willen, zou eikaars nabijheid voor ons vrijwel tastbaar zijn. Maar dat is niet genoeg voor mij niet, maar voor jou ook niet. Daarom zei ik: wij moeten elkander niet zien, niet schrij ven. Die tekeningen stuurde ik je, omdat ik met je mee leef, omdat ik.... Zij zweeg, duidde op de bladen, die voor hem lagen. Die zeggen je genoeg, nietwaar. Hij zweeg, sloeg de ogen neer. Hij was er na aan toe te schreien, moest zich fel op de lippen bijten om dit tegen te gaan. Je weet zelfs niet of je mij haat of dat je mij lief hebt, is het niet zo? Haar stem was weer normaal, haar ogen keken licht en meewarig, met iets van een weemoedig lachje. Hij ant woordde niet, hij was vernederd. De vernedering gloeide door zijn bloed. Hij ging heen, zonder groeten, zij gaven elkaar zelfs geen hand. Toen hij op straat kwam sneeuwde het. De droge poeder door de vorst gestaald kroop tussen de kleinste kieren. lïeek voelde de koude warreling in zijn gezicht en tussen ztjn jaskraag, in de vetergaatjes van zijn schoenen. Maar het was hem alsof niet hij, Freek Arlsover, over de donkere sneeuw- gracht liep, maar iemand anders, iemand, die zojuist was gestorven en nu een nieuw bestaan moest aanvangen. In dat bestaan waren nog geen contouren, geen vaste vormen, niets tastbaars, waaraan men houvast hebben kon. Het was alleen maar een ruimte, waarin het vroor en sneeuwde, waarin huizen stonden, die je nauwelijks zag en bomen, die kale witte armen van takken naar je uitstrekten. Ik ben moe, dat hij halfluid. Maar was hij wel moe? Was hij nog wel iets of iemand, voelde hij nog wel iets? Ja, er was herinnering in hem. maar zelfs aan de waarheid van herinnor'rw moest men twijfelen. (Wordt vervolgd) Lappie Loep en het verdwenen standbeeld 42. Eduard, Jonas en Lappie brachten de koopwaar in de auto. Lappie wilde een klein kistje pakken maar Eduard hield hem daarvan terug. „Neen!" riep hij, „dat doe ik wel!" „Wat zit daar dan in?" vroeg Lappie nieuwsgierig. Oh, dat is niks, gewoon niks, ga jij alvast maar in de naai. 18.25 Ik verbini Gesproken brief uit Parijs). 19.30 Nieuws. 19.35 R.V.U.: Vo- dou. vermenging van godsdiensten. NRÜ: 20.05 Grammofoonmuzlek. 20.15 Hol land Festival 1968: Nederlands Kamerorkest en solisten. (In de pauze: 20.50-21.15 Grote rol len - grote spelers: de rol van Hamlet - Toen en nu). Orde van Vrijmetselaren: 22.00 Wat de vrijmetselarij voor mij be tekent. lezing). NRG: 22.30 Nieuws. 22.40 AVRO: Radio journaal. NRU: 22.55 Stereo: Metros Midnight Music. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum n. 298 m. NCRV: 18.30 Nieuws en weerpraatje. 18.45 Actualiteiten. 19.00 NCRV-Vocaal ensemble (opn.). 20.00 Stereo: Gevarieerd mu ziekprogramma. 22.00 Kroniek over boeken, schrijvers en to neel. 22.30 Nieuws. 22.40 Avond- overdenking. 22.50 Stereo: Pl anorecital (gr.). 23.30 Jazzmu ziek. 23.55-24.00 Nieuws. GRAMMOFOONPLATEN- PROGRAMMA DRAADOMROEP VAN AVOND I. Wolfgang Fortner. Mouve- ments voor plano en orkest. Harald Genzmer. Concert voor fluit en orkest. III. Hans Pfltzner. Symphonic in C gr. t. op. 46. IV. Karl Höller. Sweclinck-Vai iatles voor or kest op. 56. V. Werner F.gk. 1. Muziek voor viool en orkes: 2. ..Die chinesische Nachtl- gall". ballet. ti:I.K\ ISII VANAVOND België. Nederlands progr. Kanalen: 2 en 10. 18.55 n.m. De avonturen van Rick de Kikker. 19.00 Het ge heim van Killary Harbour, ieugdfeuill. (slot) iherh.i. 19.30 Voor Jonge mensen. 19.45 O- penbaar kunstbezit. 19.55 De weerman. 20.00 Nieuws. 20.30 High Chaparral, tv-feuill. (2). 21.20 Verover de aarde. 22.10 Gasiprogramma: De liberale 'gedachte en Nieuws. 22.40 Nederland I. NTS: 18.50 Ba rend de Beer. STER: 18.56 Re clame. NTS: 19.00 Journaal. STER: 19.03 Reclame. CVK/I- KOR/RKK19.03 Informaüe over kerk en samenleving. AVRO: 19.31 Fllmreportage over Tommv Simpson. STER: 19.56 Reclame. NTS: 20.00 Journaal. STER: 20.16 Reclame. AVRO: '20.20 A VRO's Tclevi zier. 20.50 In kleur: De High Chaparral. TV-feuilleton. 21.40 Aretha In Amsterdam, show- programma. HUM. Verbond: 22.25-22.40 Mensen In alle ernst. NTS: 22.40-22.45 Journaal. Nederland II. NTS: 19.50 Ba rend de Beer. STER: 18.56 Re clame. NTS: 19.00 Journaal. NCRV: 19.03 Het leven begint bij 100: Oude kennissen. TV-feullleton. 19.28 Voor. door en met smalfilmers. NTS: 20.00 Journaal. STER: 20.16 Ree a- me. NCRV: 20.20 Politie museum: De Kabel. poll- tle-TV-fllm. 21.33 Storm over India: gesprek met de Neder landse acteur en regisseur. 22.20 Jeugdkoren: geestelijke liederen. NTS: 22.25-22 30 Jour naal. It ADIO MORGEN Hilversum I. 402 m. AVRO: 7.00 Nieuws en ochtendgym nastiek. 7.20 Stereo: Lichte graommofoonmuzlek. VPRO: 7.54 Deze dag. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.11 Radiojournaal. 8.20 Stereo: Lichte graommofoon muzlek. (8.30-8.33 De groente man). 8.50 Morgenwijding. NRU: 9.00 Uitgebrulde repor tage. 9.35 Waterstanden. 9.40 Muziek uit de Middeleeuwen en Renaissance (gr). AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen (gr). (11.00-11.02 Nieuws). 11.55 Beursberichten. 12.00 Finse kinderliedjes (opn). 12.26 Me dedelingen voor land- en tuin bouw. 12.29 Voor de landbouw. 12 39 Sportrevue. 13.00 Nieuws. 13 11 Radiojournaal. NRU: 13.30 Muziek van Nederlandse com ponisten. 14.20 Prix Italia: De gebroken kruik. komische opera van Zbynek Vostrak (le acte). AVRO: 15.00 II Vredulo (De lichtgelovige), opera van Cimarosa topn.i. 16.00 Nieuws. 16 02 Stereo: Radio Kameror kest en solisten. 17.00 Gevarie erd platenprogramma voor au tomobilisten. 17.55 S.O.S.-be- rlchten. Hilversum II. 298 m. NCRV: 7.00 Nieuws 7.10 Het levende woord. 7.15 Stereo: Klassieke grammofoonmuziek. 7.30 Nieuws. 7.32 Actualiteiten. 7.45 Stereo: Londens Symfonie-or kest. 8.00 Nieuws. 8.11 Stereo: Gewijde muziek. 8.30 Nieuws. 8.32 Vakantietlps. 8 45 Voor de hu:svrouw 9 30 Stereo: Piano- lecital. 9.40 Schoolradio. 10.00 Theologische etherleergang. 10.35 Inirumentaal ensemble (opn.). 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de zieken. 11.55 S O.S.-berich- ten KRO: 12.00 Gevarieerd programma. (12.22 Wij van het land: 12.26 Mededelingen voor land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws: 12.41 Actualiteiten). 14.05 Schoolradio. 14.30 Muzi kaal middagmagazine. (16.00-16.02 Nieuws). 17.00 Over heidsvoorlichting. 17.10 Voor de kinderen. 18.00 Stereo: Me- tropole-orkest. 18.19 Uitzending van de CPN. Hilversum III. 240 m en FM-kanalen. VARA: 9.00 Nieuws. 9.02 Plaatsjes voor de Pep. <10.00 Nieuws). 11.00 Nieuws. 11.03 Popmuziek. 12.00 Nieuws. 12.03 Zorro: voor tie ners. 13.00 Nieuws. 13.02 Geva rieerd platenprogramma. (14.00 Nieuws). 15.00 Nieuws. 15.03 Er - jee - em - drie. 16.00 Nieuws. 16 03 Licht platenprogramma. (i7.on Nieuws). 18.00 Einde uit zending. De scheeps jongens van Bontehoe auto...., dat kistje zal ik zelf wel dragen". Lappie deed wat hem gezegd was en ging achter in de auto zitten. „Ziezo, dat is achter de rug. jongens! We gaan vertrekken, hou je vast!".... riep Eduard vrolijk, toen hij het wagentje in beweging bracht.... ik c&Toch vjéér haor >n) toe. ik lmx <v)e K AAHMONfjTÊRCfJ OPÉÉH 5CHIPN)ÊTÉÉK) P00P5* Oty)R vJAA<^ IK Huio rjiet f 1 JOPPIE'5 HUiP FERDNAND

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 10