WEEKAGENDA Lucelle werd saai mooi gebracht, kijkspel Oud en nieuw bij Rotogravure Zwembad Oegstgeest komt nog dit jaar helemaal klaar Jan de Groot in vorm Gouden feest en afscheid Twintig jaar Anjerfonds GROFVUIb OPHAALDIENST. Boshuizerwijk beroept ds. Poort Leidsclie Kunstkring in mineurstemming Leidse jeugdschaker naar toernooi Mulo-examens STEENSCHUUR EN LANGEBRUG NA MAANDAG BLAUWE ZONE Redelijke veemarkt N1ELP nieuwe leidse courant zaterdag 22 juni 1968 LEIDEN Gisteren heeft embal- leur W. Bavelaar zijn gouden ar- beidsjubileum in dienst van Riedel limonadefabrieken N.V. gevierd. Hij nam tevens afscheid in verband met het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd. In de bedrijfskantine sprak de heer Th. Wetting de jubilaris namens de directie toe. Hij kenschetste hem als iemand die onopvallend maar met grote plichtsbetrachting zijn werk heeft verricht. Als tastbaar bewijs van waardering werd hem een armbandhorloge met inscriptie aangeboden. Mevrouw Bavelaar ont ving bloemen. Produktiechef A. Benning vertolk te de gevoelens van het personeel. Hij ging de loopbaan van de jubilaris na en noemde hem een toegewijd medewerker. Het geschenk van het personeel was een enveloppe met in houd. Voor mevrouw Bavelaar wa ren er bloemen. LEIDEN Het Anjerfonds Zuid- Holland, een provinciale onderafde ling van het Prins Bernhardfonds, bestaat twintig jaar. Het verleent fi nanciële steun aan verenigingen en instellingen op het gebied van de kunst, de volksontwikkeling en de culturele jeugdvorming. In de afgelopen twintig jaar heb ben reeds meer dan dertig Leidse verenigingen hiervan geprofiteerd, waaronder gymnastiek- en toneel verenigingen, zangkore.., muziekge zelschappen en roeiverenigingen. Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan geeft het Leidse Anjerfonds comité de grote jaarlijkse inzameling een feestelijk tintje. Woensdag a.s. wordt om 19.30 uur een muzikale rondwandeling ge maakt, waarbij huis-aan-huis wordt gecollecteerd. Op zaterdag 29 juni wordt een gro te straatcollecte gehouden, 's Mid dags om 3 uur voert men in het sportpark Leidse Hout een muzikale show op, waaraan wordt deelgeno men door K. en G., Jong K. en G., Concordia, Werkmans Wilskracht, de Franciscusband en de gymnas tiekvereniging Jahn. Collectanten voor de huis-aan-huis collecte en de straatcollecte kunnen zich melden bij het comité Anjer fonds, stadhuis. LEIDEN In restaurant „De Beukenhof' in Oegstgeest was er tijdens een drukbezochte receptie gistermiddag gelegenheid afscheid te nemen van de heer J. C. Stafleu en mr. S. C. H. Coebergh, beiden directeur van de Ned. Rotogravure Maatschappij N.V. Dit is het gevolg van een fusie, die tot stand is gekomen tussen Rotogravure en de Verenigde Nederlandse Uitgeversbedrijven N.V. te Aerdenhout. De heer Stafleu, die sinds 1919 aan het bedrijf verbonden is geweest, waarvan e iaatslï 28 jaar als irecteur, xs per 1 ]uli benoemd tot commis saris van het VNL'-concern. Mr. Coebergh. die bijna twintig iaar directeur van c!e Roicgravure is geweest, wordt per 1 juli lid vxn de raad van bestuur van het VNU-concern. Vele vrienden en vooral zakenrelaties kwamen tijdens de receptee de scne'dcnde directe, t en de hand drukken. Onder hen bevond zich ook de heer H. D. van Eeghen, president-commissaris van de Rotogravure. Tevens kon ir.en ook kennis maken met de nieuwe directieleden: de heren mr. L. van Vollenhoven en rs. C. N. Jansen van Rosendaal. Op de foto: achterste rij v.l.n.r. de heer Stafleu, mr. Coebergh, mr. Van Vollenhoven en ds. Jansen van Rosendaal. Geheel links nemen mr. P. J. de Rvijter de Wildt en ir. A. Sitzen afscheid van de heer Stafleu, terwijl zij hem tevens feliciteren met zijn benoeming als commissaris. Foto Van der Horst Maandag, buurt 25: Oude Herengracht, Ververstraat, Zijlstraat, Oost Havenstraat, Dwars Havenstraat, West Havenstraat, Verversplein, Haven, Havenkade, Kalver markt. Kijfgracht. Minnebroersgracht, Zuidsingel, Herengracht (beide zijden), Korte en Lange Langestraat, Nieuwe Waardstraat, Oosterkerkstraat, Waardkerk- plein, Waardkerksteeg. Waardgracht, Oran jegracht, Kaarsemakersstraat. Looierstraat, Weverstraat, Vestestraat, Groenestegen. Uiterstegracht. Kerksteeg. Maandag, buurt 27: Breestraat, Lange- brug, Ketelboetersteeg, Wolsteeg, Gange tje, Botermarkt, Vismarkt, Stadhuisplein, Koornbrugsteeg, Dwarskoornbrugsteeg, Maarsmansteeg, Mandemakersteeg, Vrou- wensteeg (geheel), Boommarkt, Aalmarkt, Nieuwe Rijn (geheel), Den Burcht, Burcht- steeg, Nieuwstraat, Hartesteeg, Beschuit steeg. Moriaansteeg. Hooglandsekerkgracht, Koppenhinksteeg, Hooglandsekerkkoor- steeg, Middelweg, Oude Rijn (beide zijden). Hoogstraat, Kaasmarkt, Hooigracht, St. Pancrassteeg. Ir. Driessenstraat, Middel stegracht. Schoolsteeg. Dinsdag, buurt 24: Zoeterwoudsesingel (van Lammenschansweg tot Hoge Riin- dijk). v d Brandelerkade, Tlboel Siegen- beekstraat. Roudeiiburgerstraat, Dc Mey van Streefkerkstraat, Cobetstraat, De Rid derstraat, Thorbeckestraat, Wasstraat, De Laat De Kanterstraat. Cronesteinkade, P J Blokstraat, Fruinlaan, De Gijselaar- straat. Kernstraat Verdamstraat Cathari- nastraat, du Rienstraat. Dinsdag, buurt 28: Korevaarstraat, Plant soen. 4e Binnenvestgracht, Rijnstraat, Kraaierstraat, Havenstraten 2e en 3e, le, 2e en 3e Gortestraat, Geregracht Levendaal, Oranjeboomstraat, Catharijnestraat, Bar- barasteeg, St. Jorissteeg, Koensteeg, Nieu we Brugsteeg, Wielmakersteeg. Hoge- woerd, Watersteeg, Plantage, Utrechtse Dinsdag 25 Juni Stadhuis, 7 tot 8 uur: spreekuur Bouw fonds Ned Gemeenten, Breestraat 19. 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Pieterskerk. 7.45 uur: Holland Festival. Hohe Messe door Toonkunstkoor Lelden met medewerking van leden van het Con certgebouworkest en solisten. Donderdag 27 juni Gymnastieklokaal school Stadhouders laan, 8 uur: afscheid van de heer J. van den Brink, hoofd der school, wegens pén- Boshui. achter Hoflaan 74, 7.30 tot 9.30 uur: afscheidsbijeenkomst ds H. Bouter (wegens vertrek naar Hilversum). WELKE APOTHEEK Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. Apotheek R. van Breest, Smallenburg te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend. De Oegstgeestse Apotheek is op zon dag 23 juni gesloten van 8 uur tot 24 uur DOKTERSDIENST Tot zaterdagmorgen 10 uur de eigen huisarts raadplegen. Daarna, tot zon- davavond 24 uur. de dokterstelefoon bellen. 5 maal 2. JEUGDDORP VOCRSCHOTERWFG Open tot en met 27 Juni- 5 tot en met 13 Jaar woensdagmiddag 2 tot 4.30 U-, zat 10 tot 4.30 uur (brood meenemen), 13 tot is jaar maandag, dinsdag, woensdag en don derdag 19 tot 21 uur. toegang halve dap of avond 50 ct.. hele dag f 1.— Films CAMERA (2-30. 7 en 9.15 uur): Verkrach ting (18 Jaar); vrijdag- en zaterdagavond 11.30 uur: Suddenly last summer (18 jaar). LIDO (2.30. 7 en 9.15 uur): A lovely way to die (14 jaar). LUXOR (2.30. 7 en 9.15 uur): Spel met de zonde (18 jaar). REX (2 30, 7 en 9.15 uur): Killers contra killers (14 jaar); vrijdag -en zaterdag avond 11.30 uur: Von Ryans exprestreln "studio (2.30. 7 en 9.15 uur): Cash-cash (18 jaar). TRIANON (2.30, 7 en 9.15 uur): De apen- planeet (14 Jaar). Mobiel A.N.W.B.-kantoor Elke -lunnerdag vao 10—16 uur bö mo les De Valk Musea en Hortus Museum Volkenkunde. Steenstraat: op werkdagen van 10 tol 5 u.. ook zaterdag: zondag van 1 tot 6 uur. Museuro Oudheden Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag zondag van 1 tot 6 uur. Sted Museum De Lakenhal. Oude Sin gel: op werkdagen van 10 tol 4 tl.: zon dags van l tot 4 uur Hortus Botanicus (Rapenburg) op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 8 uur. kassen zaterdags en zondags geslo- Badinrichtingen De gemeentelijke oaainricnungen zijn op de volgende tuden geopend'. Lindestraat i b maandag -.-sloten, dln* dag 911.15 u. en 13.36-17 i5 u., woensdag gesloten, donderdag 13.16 18 15 u., vrijdag •—11.15 u. en I3J0-I8 45 u. zaterdag 8- 11.15 u en 13 30-16 30 u Van der Werfstraat 19 maandag en dinsdag gesloten, woensdag 311J5 en 13 30-17 15 u.. donderdag 8.30—11J5 er 13 30—18.15 u.. vrijdag 8 30—11.15 u en 13 30—18 45 u- zaterdag 7.30—11.15 en tS-30- 16.30 u. Bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziekenhuis vooi patiënten in klasse la, lb en 2e: dagelijks 10.30- 11.30. I4J0—16 en 19—2C uur Voor oatienten In klasse J: naandag. woensdag, donderdag en vrtjdag 18 IS— 19. dinsdag 13—14 .zaterdag 15—16, zondag algemeen christelijke en nationale feest dagen 14 30—16 uur Vrouwenkliniek: maandag t.m vrijdag 18.45—19.30 uur, zaterdag 15.30—16 30 uur zondag 15.30—17 uur. Klassepatiënten op de vrouwenkliniek: dagelijks 10.30—11.30 14—16.30 en 19—20 Op de afdelingen verloskunde en Kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 16 resp 12 laar niet worder toe gelaten In net oelang van de patiënten kunnen nlei meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patient worden toegelaten. Dlaconessenhuts Lelden derde klas da gelijks 2 tol 3. dinsdag donderdag er zondag bovendien van tot half 8; twee de klas- dagelijks van 2 tot 3 en van 7 tot 8; eerste klas dagelijks van U tot 12. 2 tot 3 en tot 8 Eilsabethzlekenhuls Lelden derde klas dagelijks van tol 3 en 's avonds van kwart voor 7 tot half 8. kraamafdellng dagelijks van 3 tot t en t avonds var kwart voor i tot half 8; tweede klas da gelijks van half 12 tot 12. 2 tot 3 en kwan voor 7 tot half 8: eerste klas dagelijks van half 12 tot half 8. Annakilnlek Leiden: dagelijks van nan twee tot half drie en bovendien op dins dag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven Klassepatiënten dagelijks var half twee toi half vier en elke avdhd va- zeven tot acht ALPHEN-RIjnoord: alle Klassen dage lijks van half 5 tot half 8 op zondag van 4 tot half 8 Kinderafdeling dagelijks van 3 tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vader» van 8 tot half 7. KATWIJK - Zeehospitium, longkiiniek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc- afdellng dagelijks van half 3 toi half 5. Revalidatiecentrum; dinsdag er donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van hall 3 tot half 5: Revalidatie centrum kinderen- wowisdag van t tot 8 zaterdag en zondag van half drie tol half vljt. Longkiiniek en tbc-afdellnp kinderen woensdag van 7 tot 8 en zater dag en zondag van half 8 tot half 4. NOORD WIJK - Sole Mlo klasse-pa tienten dagelijks van 3 tot nalf 6 en 's avonds van 7 tot 8: zaal patiënten- zon dags van 1 tot 3. dinsdags van l tot hall 3. donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van i tot half 1 Tentoonstellingen Rijksmus. Volkenkunde zomertentoon- stelling Viva Mexico (kenmerkende cul tuur-historische facetten van het Mexico van vroeger en nu), tot 1 december Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen. Steenstraat la: ten toonstelling over Herman Boerhaave (1668- 1968) bij derde eeuwfeest van zijn geboor te. Dagelijks 10 tot 4 uur. zondag 1 tot 4 uur, tot l december. Veer. Veerstraat. Donderdag, buurt 29: Zijlsingel. Rijnka de, Oosterdwarsstraat, Munnikenstraat, Van Galenstraat, Waardstraat, Herman straat, Trompstraat, De Ruyterstraat, Evertsenstraat, Heemskerkstraat. Ooster straat, Van Speykstraat, Kortenaerstraat, Tasmanstraat, Overrijn. Vrijdag, buurt 30: Galgewater, «oord- einde en plein. Rembrandtstraat. Oude Varkenmarkt, Sliksteeg. Groenhazen- gracht. Rijn- en Schiekade. Witte Singel. Groenhovenstraat, Witte Rozenstraat, Jus tus Carelhuls, Jan van Goyenkade, Gerrit Doustraat, Vreewijkstraat, Hugo de Groot straat, Bilderdljkstraat. Vrijdag, buurt 31: Kort Rapenburg, Ka- beljauwsteeg, Rapenburg, Doelensteeg, Doelengracht. Nonnensteeg, Kolfmaker- steeg, Zegersteek, 5eó Binnenvestgracht, Sterrenwacht, Kaiserstraat, Bakkersteeg, Molensteeg, Boisotkade, Kampersteeg. Conciëntiéstraat, Vliet. Douzastraat, St. Jacobshof, St. Jacobsgracht, Jan van Hout kade, Hoefstraat. Raamsteeg, Garenmarkt, Steenschuur, Nieuwsteeg. Herensteeg, Sa- lomonsteeg, Kloksteeg, Scheepmakersteeg, Houtstraat. Gerecht, Lokhorststraat, Zon neveldstraat, Pieterkerkkoorsteeg, Dief- steeg. Berkenriaelstraat, Pieterskerkgracht, Pieterskerkstraat, Pieterskerkhof, Papen gracht. Daarna wordt tot 12 augustus in ver band met de vakantietijd geen grof vuil opgehaald. LEIDEN De wijkkerkeraad van de Boshuizerdijk heeft gister avond een toezegging van beroep gedaan aan de hervormde predikant van de Kooiwijk, ds J. Poort. De Kooiwijk komt binnenkort vacant door het vertrek van ds H. Bouter naar Hilversum. illlllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllillllllllilllllllllllllllliillllllllllll Hazerswoudenaar gealaagd HAZERSWOUDE Aan de kweekschool te Gouda slaagde de heer J. Matze alhier voor het onder wijzersdiploma. LEIDEN Een sombere stem ming kenmerkte de gisteravond in restaurant Van der Heijden gehou den ledenvergadering van de Leidsche Kunstkring „Voor Allen". Het ledental bleek van 683 tot 565 te zijn teruggelopen. Voorzitter dr. J. de Nobel vroeg zich af of de contri butie een belemmering kan zijn voor het bijwonen van de concerten, hoe wel zij artistiek een succes zijn ge worden. Tevens kan de televisie van beslissende invloed zijn. De toe komst zag hij toch wel somber in* De aftredende bestuursleden, mevr. L. van der Vorm-Becherer en de heren P. Brouwer en J. H. Th. van Beest werden bij acclamatie herbenoemd. De avond werd beslo ten met de vertoning van een diase rie van mr. J. van der Vorm. Eindexamen gymnasium Chr. Lyceum Leiden LEIDEN Van het Christelijk Lyceum dr. W. A. Visser 't Hooft slaagden voor het eindexamen gym nasium: Leiden: Hugo Heij, Joop van der Horst, Henriëtte Mennega, Jaap Mulder en Ane de Visser; Lei derdorp: Elf ried Groeneveld; Oegst geest: Gera Breebaart, Jacob Jan Geuze; Voorschoten: Sanne Witter; Rijnsburg: Teun Merink; Katwijk: Janke de Boer, Jan Hoek, Hans van der Landen; Noordwijk: Herman van Sprang. Met één kandidaat wordt het exa men voortgezet. LEIDEN Onze stadgenoot De Vries (L.S.G.) zal Nederland verte genwoordigen bij het 4e Internatio nale Jeugdschaaktoernooi, dat in Schilde (België) wordt gehouden. De Vries, reeds tweemaal jeugd kampioen van de Leidse Schaak bond, heeft zijn verkiezing ongetwij feld mede te danken aan de mooie derde plaats, die hij in het onlangs verspeelde jeugdkampioenschap van Nederland wist te bereiken. In het toernooi te Schilde, dat van 18 tot en met 28 juli wordt gehou den, zal de jeugdige L.S.G.'er de strijd aanbinden met tegenstanders uit 10 verschillende Europese lan den. OEGSTGEEST Nog niet deze, maar wel volgende zomer kan deze bak een zonnig beeld van spartelende, zwemmende en duikende mensen opleveren. Het is namelijk één van de drie baden, die het nieuwe zwem badcomplex langs de Abtspoelweg in Oegstgeest gaan vormen. Eind 1968 komt het geheel klaar. De aannemersmaatschappij Noord-Holland heeft er dan (onder architectuur van het bureau H. Wesselo en J. J. van Voorst te Naarden) anderhalf jaar (sinds juni 1967) aan gewerkt. Het complex kost bijna 3 miljoen gulden» Het grootste bad (zie foto wordt 50 bij 22 meter, krijgt een springkuil van 3,25 meter diep, een tussendeel van ongeveer 2 meter en een ondiep gedeelte van 1,10 tot 1,30 meter. Twee springplanken (1 en 3 meter LEIDEN De Nederlandse Toneelmanifestatie levert als aan deel aan het Holland Festival op voeringen onder regie van Jóhan de Meester van „Lucelle" een door Bredero vertaalt en wat bewerkt stuk van Le Jars, hofdignitaris bij Hendrik III. Het is dus geen eigen werk van Bredero dit „Blij- en Truer. Spel letje". Misschien heeft Bredero het als een soort oefening beschouwd, misschien ook vertolkten de gevoe lens, die een Duitse baron voor Lu celle koesterde, dat zijn verlangens en wensen ten opzichte van de eer- baare. Kunst- rijeke Tessel- Scha Roemers ater", aan wie hij het stuk opdraagt In zijn opdracht tracht hij alle kritiek, die hij blijkbaar ver wachtte, de mond te snoeren en gaat hij op zijn Bredero's tekeer tegen alle bezwaren, die ingebracht zouden kunnen worden en verzoekt hij de „Minnelycke Maacht dit lieve Min ne-Spel te willen overstraaten met die blinckende Sterren, die inden Hemel van u Voor-hooft staan en tintelen". Het heeft hem ook al niet geholpen, helaas. Bovengenoemde graaf dan is „smoor verliefd" op Lucelle, doch deze was „al te seer verheft op haars Vaders Kamerknecht". Dat kan gebeuren, maar de gevolgen zijn niet mis. Ze worden betrapt en. dood met die twee. Dood door vergif. Doch zie: het vergif is niet meer dan een slaapmiddel. Als zij weer bijko men, blijkt dat onze Ascagnes, niet Gesiaugu vooi mulo-di- ploma A de dames: J C Taconis. Leiden; A J v Leeuwen, Alkemade; T Schoon- derwoerd. Leiden; B Terluin, Alkemade; M A Koolhaas, Leiden; W A Hunink, Hazerswoude; C W v Leeuwen D A Reijneveld Koudekerk a/d Rijn; C J Sandifort Bodegraven; A R de Rui ter*, N E Slootweg*. D A Zintel allen Hazerswoude en de heren J A Nieuwenburg, J van der Meij. N Ravensbergen allen Leiden: A Schef- fers, Leiderdorp: F Souhoka. M H Kramers, F G M van der Zee, C L Marks, W H Muylwijk, allen Leiden: M G v Os. Oegstgeest: J C den Ouden, T Neuteboom, W C Schoof, L Soet, A H Wirtz, P F Otto, R W van der Pol, allen Leiden: E C Rauws, Leider dorp: P J C Takken, Zoeterwoude; C Angenent Bodegraven; Bode graven; J J Goebel Alphen a/d Rijn: R Kersbergen C G Kooistra J van der Marei allen Bodegraven. tevens geslaagd voor het Midden standsdiploma. Op Breestraat alleen links parkeren LEIDEN Met ingang van maandag 24 juni worden op de Breestraat, de Langebrug en het Steenschuur de nieuwe parkeervoorschriften van kracht. Dit betekent, dat daar voortaan uitsluitend met een parkeerschqf mag worden geparkeerd op die plaatsen, die met een blauwe vakindeling op het wegdek zijn aangebracht. De bebording van de drie genoemde straten is inmiddels aan de nieuwe situatie aangepast. Op de Breestraat mag na maandag, gezien in de rijrichting, alleen nog maar aan de linkerkant worden geparkeerd. zo maar een knecht is, maar een prinsenzoon, die onrechtvaardig ver bannen is en wat dacht u? Heel juist gedacht: Int eynde begint dit hou- welijck met Lucelle en Ascagnes haar verloofde. Dan hebben we ook eerst nog een hele verhandeling gehad over het verschil tussen de hemelse gave die de liefde is en de min, die tot het meer aardse rijk van Cupido hoort. Waarom men Bredero heeft willen eren met dit stuk is ons niet duide lijk. Men kan trachten er nog de een of andere gedachte in te leggen om er die daarna weer uit te peuteren, maar voor ons is het een ballon op blazen waar een gaatje inzit Het ding kómt niet van de grond af. Er was slechts één mogelijkheid voor Johan de Meester om nog enig succes te hebben, n.L, er een soort parodie van te maken. Dat was tege lijk zijn zwakte, want nu wist hij met de baron helemaal geen raad. In het begin was het nog een Boegsprietlopen over Meerburgerwetering ZOETERWOUDE Gisteravond zijn de Oranje feesten voortgezet, met het boegsprietlopen over de Meerburgerwetering. Velen van de deelnemers moesten hun koelbloedigheid met een nat pak bekopen. Dit alles tot grote hilariteit van de talrijke toeschouwers. Na ve le malen een nat pak te hebben ge riskeerd kwamen de volgende prijswinnaars „van de balk": 1. Koos Romijn, 2. Jan van der Ploeg, 3. Mevr. van Asperen, 4. Joop Zwetsloot, 5. Ans Neveren (na lo ting). De Oranjefeesten waren ingezet met een Kinaeroptocht. Mede uank zij hei lamenjK mooie weer was üe belangstelling overweldigend. De Kinaeien neooen bijzonder goed hun Dest geaaan om zo goea mogeujK vuui' ue udg te Komen. Aiieraaiuigii was o.m. het schip waarop vermeld: „nouat ae xtijn rem". De uitslag van de optocht is als voigiLnoepen: 1. r eeen, z. kaasmeisjes, Pinguïns. 4. Pau- aestoel en kabouter, 5. Dienster en kelner. Wagens: 1. Henri van Turnhout, 2. Theo de Boer jr., 3. Fam. Soeis. I .etsen: 1. A. Spekman, 2. Sandert Tijssen, 3. Nico Zandbergen, 4. Y- vonne Colijn, 5. Fr. Peters, 6. Kees Roest. Steps: 1. Honca Vlasveld, 2. Ma rian van Wijngaarden, 3. Marcel v.d. Huist, 4., Leo ae Haan, 5. Jean Paul v.d. Hulst, René Broekman. Enkelingen: 1. Liana Teske, 2. Ali ce v.d. Heijden, 3. Margret van Fruchten, 4. Annette Boers, 5. Helène Duindam, 6. Evert Teske. Wit-Gele-Kruisgebouw Zoeterwoude verdwijnt ZOETERWOUDE Maandag zal in het gebouw de Drie Eendjes aan de Hoge Rijndijk een algemene ver gadering worden gehouden van Het Wit Gele Kruis. Op de agenda staat o.m.: afstoten van het wijkgebouw aan de Hoge Rijndijk, dat nu in feite op Leids grondgebied is gelegen. Er zal ook een bestuursverkiezing worden gehouden. Mevrouw Voost, die aftredend is stelt haar zetel ter beschikking. Het bestuur draagt voor mevrouw Sisterman-van Velsen uit Leiderdorp. mens, zij het een aansteller en geen charmeur, maar in de loop van het stuk werd hij hoe langer hoe meer een schertsfiguur en helemaal geen tegenspeler meer van Ascagnes. De lappen tekst (waarom waren die door Guus Rekers en Jan Fon- tijn, die de tekst bewerkten niet in gekort?) werden veel te ongenuan ceerd gezegd, of, zoals door Ina van der Molen, vlak voor de „sterfscène", op een manier die we niet meer voor mogelijk hielden op ons hedendaags toneel. Het geheel werd saai en miste charme en geest. Oubolligheid genoeg, daar niet van. De kleuren van de kostuums wa ren prachtig evenals het décor, maar daar had de NTS een vinger in de pap. Daardoor werd het een heel mooi kijkspel. A. C. Bouwman hoog) en acht wedstrijdbanen met startblokken completeren het bad, dat een betegelde bodem krijgt. Het instructiebad wordt 26,5 bij 50 meter met aflopende waterdiep ten van 30 tot 110 cm. Het kleuter bassin gaat 21 bij 13 meter worden, met 20 tot 30 cm diepte. Dit laatste bad wordt, samen met een verhoogd terras, door een muur afgescheiden van de diepere baden. Een ligweide van 1,2 ha, een restaurant (met buitenterras) boven de filterkelder, de noodzakelijke garderobe-, toilet-, douche- en kleedruimtes (direct achter de in gang). personeels-, EHBO- en par- keergelegeniheden maken de Oegst- geester aanwinst compleet. Het wa ter zal constant op ongeveer 20 gra den Celcius worden gehouden. (Foto N. van der Horst) LEIDEN De verwachtingen wa ren gisteren niet hoog gespannen. Bijna alle markten hebben in de af gelopen week een tamelijk trage gang van xaken te zien gegeven. De eindmarkt van Leiden, die gisteren voorzichtig begon, kon echte* voor alle rubrieken een redelijke markt worden genoemd. De aanvoeren bleven voor de tijd van het jaar nog wel achter, vooral in de sector wolvee, maar dat is niet zo verwonderlijk. De veehouders hebben veel en goed gras met ge volg, dat het aanbod van weidevee en weidelammeren beperkt bleef en de vraag hiernaar iets toenam. Met uitzondering van de vette kalveren die bij een groter aanbod lager noteerden, bleven voor alle an dere rubrieken de prijzen stabiel tot stijf prijshoudend, terwijl in de sec tor wolvee de schapen en lammeren voor de slacht weer op het oude prijspeil gebracht konden worden. De aanvoer bedroeg 2860 dieren. District ska m pioensch appeti ten n is LEIDEN Een ding is enkele dagen voor de finales om de Leidse districtstitel wel duidelijk gewor den. De sympathieke Katwijker Jan de Groot gaat dit jaar weer hoge ogen gooien na zijn fantastische partij in de kwartfinale tegen Ge rard Pasma. Tot 44 streden beide kemphanen gelijk op, maar daarna had de supe rieur opererende De Groot geen en kele moeite met de Noordwijkse top- speler 64 61. In de halve finale komt De Groot naar alle waarschijnlijkheid uit te gen Bram Madera, die dan eerst nog de moeilijke hindernis Blom- mendaal zal moeten nemen. Madera moest tegen Aad v. Zuuren veel harder vechten dan de 62 62 doet vermoeden, doch Blommendaal ontsnapte tegen Jan Auke v. Wer- kum net aan een derde set toen Van Werkum in de tweede set geen kans zag een 52 voorsprong in winst om te zetten (63 97). Jan Ufkes blijft de gevaarlijke outsider, gezien zijn ook nu weer zeer subtiele spelletje tegen Otto Koenders 60 61. Alles bijeen zien wij een finale tussen Jaap Temmink en Bram Madera in het verschiet met Louk Sanders, Jan Ufkes. Jan de Groot en Blommen- daal als de grote outsiders. Dames Bij de dames spelen Josine v. d. Hoogh en Helma de Vries tegen elkaar in de halve finale na vrij gemakkelijke overwinningen op resp. Milou Penseel en Wil Bloot. De andere halve finale gaat tussen Maureen Meyer, winnares over mej. Hoek en de winnares van de strijd tussen Annelies Roozenburg en An- nelies Heymans. Bij de dames in C bereikte de kampioene van vorig jaar, Milou Penseel ook nu weer de finale na twee zwaar bevochten driesetsover- winningen over Karin Braakman en Maya Mulder. De andere plaats zal worden betwist tussen mevr. Ra- venswaay en Sabine Beek, met voor Sabine de grootste kansen. By de heren gaat Jan Vreeburg bijna zeker de titel bemachtigen, of Gerard Bakker, Arnold v. d. Capel- len of Frans Karei Kroes zouden daar een stokje voor moeten steken. Uitslagen D.E. B: Josine van de KooghMi lou Penseel 64, 63; Helma de VriesWil Bloot 6—2, 6—2. H.E. B: J. UfkesO Koenders 61, 60: G. PasmaJ. Vreeburg 64, 1012, 6—4; J. de GrootG. Pasma 64, 61; B. MaderaA. van Zuuren 61, 62; R Blommen - daalJ. A. van Werkum 63, 9—7. D.E. C: M. PenseelM. Mulder 36. 63, 63; mevr. Ravenswaay K. van Leeuwen 64, 97; mej. A. HoekE. Sanders 6—3, 6—2. H.E. C: KroesBroseterman 57, 62, 61; VerdoesKlever 75. 75; A. van de CapellenK. Nuis 63, 64; J. VreeburgBatenburg 6—3. 6—0. Geslaagden Voorhoutse landbouwschool VOORHOUT Gisteren, 21 Juni. had de eindles plaats voor de R K. Landbouw school. directeur Ir. P Buck. Met een diploma verlieten de school: P van Bemmelen (met lof). Leiderdorp: p Cloosterman, Schipluiden: N Groenewe- gen, Zoetermeer; Fr Hofman, Schiedam: N Hollershoek. Den Hoorn; B de Jonk, Katwijk; T Klaassen, Rijswijk; J v d Pow- Kraan, Wllnls; S Timmer. Ouder Amstel; J Wennekers. Amstelveen: C Berg, Zoe terwoude; A v d Geest, Warmond: J van Haaster. Stompwijk: P Kelder Ter Aar; Jac Koppen. Den Hoorn; C Kroft, Ter Aar; M van Leeuwen, Stompwijk; C Peek. Waverveen; M van Ruiten. Den Haag; A Veelenturf. Bodegraven; C Vlooswljk en Th Vlooswljk te Montfoort; C v d Wel den. Heemstede.. Eén leerling werd af gewezen. Bevorderd van de eerste naar de tweede klas: Fr Bisschop, Rljpwetering; Adr v d Bosch, Wilnis; Jac Koster. Halfweg; Joh Kromwijk, Woerden; Adr van Leeuwen. Oudewater; Joh van Rijn, Zoeterwoude W van Rijn. Stompwijk: W v d Salm. Zoeterwoude; C Ulijn. Den Haag: Mart van Diemen, N. Wetering; Jac van Haas- tert, Zoetermeer; N Kaptein, Hazerswou de; H Oudshoorn, Mijdrecht: N vnri Paasen, Schipluiden: A van Schle, Spaarn- woude; A Stokman, Vljfhul-^v p Ver- sluljs, Warmond: B Vink. Haarlem- M Vink. Spaarndam; G Vogels. Leldsohen- dom: O Vollebracht. Zoetermeer. Drie leerlingen werden afgewezen

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 3