Prof. dr. David nam afscheid WEEKAGENDA Heel Noordwijkerhout bij huldiging van ds. Smits Prijzenkast van K. en G. verrijkt Geslaagde lustrumtocht van Vicon-wandelgroep Bejaarde man breekt in Katwijk beide benen Ambtsjubileum ds. De Jong Geref. Kerk Leiden beroept predikant Zondagsschool Staalwijk in het goud Prentenboek van het oude Leiden Ds. Fr. de Jong nam afscheid van Maasland Play Fair won beker Doe wat aan vervuiling van strand nieuwe leidse courant 3 MAANDAG l7 JUhN 1968 LEIDEN Op donderdag 11 juli zal het 25 jaar geleden zijn, dat ds. A. J. de Jong, Hervormd predikant alhier, predikant werd. De Her vormde wijkgemeente Molenwijk wenst aan dit jubileum aandacht te besteden. Er is een comité gevormd, bestaande uit de heren M. Brinks. Haarlemmerstraat 126 (giro 153269), A. Brouwer, Noordeinde 19, en C. de Visser, Rijn- en Schiekade 27. Het cadeau van de wijkgemeente zal ds. De Jong op de jubileumdag worden aangeboden tijdens een bijeenkomst om 8 uur in het wijkgebouw Reho- both aan het Rapenburg. Daarna zal er tot half 10 gelegenheid zijn ds. De Jong en zijn gezin geluk te wensen. LEIDEN De Geref. Kerk heeft in de vacature-ds. E. Haverkamp nu een beroep uitgebracht op ds. J. A. van Netten (45) te Winterswijk. Ds. Van Netten werd predikant op 31 augustus 1947 te Wommels; daarna stond hij sinds 1952 in Slootdorp en sinds 1957 te Grootegast. Op 13 mei 1962 deed ds. Van Netten zijn intrede te Winterswijk. Ingezonden Collecte voor Het Zonnehuis Men schrijft ons: Dezer dagen wordt in Leiden huis-aan-huis gecol lecteerd voor Het Zonnehuis. Het Zonnehuis is een vereniging die verpleging beoogt van chronisch zie ken. Het is een vereniging op pro testants-christelijke grondslag, ech ter met dien verstande, dat voor het opnemen in één der Zonnehuizen nimmer een vraag wordt gesteld over de geloofsrichting van de adspirant- patiënt. Het Zonnehuis is één der vereni gingen die het nog altijd moeten heb ben van de gaven die zij door middel van een collecte bij elkaar spijkeren. Desondanks lukt het de vereniging toch nog altijd aardig het hoofd bo ven water te houden. Maarer is meer nodig omdat de eisen verande ren. Ook aan de geestelijk mindervalide zieken wordt door de vereniging aan dacht besteed. Juist deze mensen verdienen een aparte en liefdevolle behandeleing. Deze behandeling en verpleging kunnen slechts slagen wanneer uw gaven groot genoeg zijn. Probeert u zich eens te verplaatsen ln de positie van hen die altijd, maar dan ook altijd, bedlegerig zijn, als de collectant deze week bij. u aan de deur komt. Bij voorbaat onze hartelijke dank, mede namens onze vele patiënten. LEIDEN Prof. dr. M. David heeft zaterdag tijdens een druk be zochte receptie in het Snouck Hur- gronjehuis aan het Rapenburg af scheid genomen als hoogleraar in de vergelijkende rechtsgeschiedenis van de oudheid aan de Leidse universi teit. Hij gaat per 1 september met emeritaat.. Prof. David 35 jaar geleden vanuit Lepzig naar Leiden geko men bracht in zijn openingswoord dank aan alle collega's die hem be hulpzaam zijn geweest bij zijn werk zaamheden, vooral wat de bestude ring van de papyri betreft. Hij haalde aardige herinneringen op aan de activiteiten van de wandelclub „Dit academisch vermaak is doel treffend", waarvan hij deel uit maakte. De rector magnificus van de Leidse universiteit, prof. dr. P. Munten dam, roemde Davids wetenschap pelijke glorie, evenals prof. mr. W. L. G. Lam aire, de decaan van de faculteit, die sprak over het steeds groter wordende „verzorgingsge bied", dat aan prof. David in de loop der jaren was toevertrouwd, sinds hij van privaat docent tot ge woon hoogleraar was geworden. Prof. David ontving twee feest bundels uit handen van mr. P. W. Pestman wetenschappelijk hoofd ambtenaar van het Papyrologisch Maandag 17 juni Schachtenhof, Middelstegracht 27. 8 u.: afdeding Leiden Chr. Hist. Jongerenor ganisatie, R H M de Jonge over „De Acht tien", bestuursvoorstellen over federatie met Arjos en KVPJG, afd Leiden. Dinsdag 18 juni Schouwburg, 8.15 uur: HoUand Festival, opvoering van „Hoera Amerika" van Jean Claude van Itallle, drie visies op de USA. door toneelgroep Studio. Breestraat 19. 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Stadhuis. 7 tot 8 uur: zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. Jacoazaal Den Burcht, 8 uur: praat- en forumavond De Natuurvriend. Woensdag 19 juni Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. Huiskamer Diaconessenhuis, 4 tot 5 uur: afscheidsreceptie kinderarts dokter A Kuyper. Donderdag 20 juni Pieterskerk, 7.30 uur nam.: zesdeklas- sendlenst, ds. H Post en ds. A J Kret, medew. van K. en GVredeskerkkoor. Geref. kerkkoor en kinderkoor. vrijdag 21 Juiii Breestraat 85 8 uur: laarvergadering kunstkring Voor Allen. Schouwburg, 8.15 uur: Holland Festival, opvoering van Lucelle, van Brederode, o.a. Ina van der Molen, Hetty Verhoogt, Joop Admiraal en Leo de Hartogh. OEGSTGEEST De Beukenhof, Terwee- weg 2, 5 tot 7 uur: afscheid J C Stafleu (i.v.m. benoeming commissaris) en mr. S C H Coebergh (liv.m. benoeming tot lid raad bestuur Ver. Ned. Uitg bedrijven N.V. te Aerdenhout) als directeur Roto gravure-Maatschappij. Tevens kennisma king met mr. L van Vollenhoven en drs. C N Jansen van Rosendaal. WELKE APOTHEEK? Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Herdlngh Blanken Hogewoerd 171, tel. 20502 en Apotheek Zuid-West, Brahmslaan 20. tel. 21522. De zaterdag-, zondagavond- en nacht dienst van Apotheek R van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door apotheek Hadlngh Blanken. JEUGDDORP VOCRSCHOTERWEG Open tot en met 27 Juni 5 tol en mei 13 Jaar woensdagmiddag 2 tot 4.30 u., zat. 10 tot 4.30 uur (brood meenemen), 13 tot 15 jaar maandag, dinsdag, woensdag en don derdag 19 tot 21 uur, toegang halve dag of avond 50 ct.. hele dag f 1.—. Films CAMERA (2.30, 7 en 9.15 uur): Fantasia (14 jaar): vrijdag- en zaterdagavond 11.30 uur: Privélevcn (18 jaar). L1DO (2 30, 7 en 9.15 uur): Strijd zonder genade (14 Jaar). LUXOR (2.30, 7 en 9.15 uur). Intiem rap port (18 Jaar) REN (2.30. 7 en 9.15 uur): De zeven maskers van de Judoka's (14 Jaar); vrij dag- en zaterdagavond 1130 uur: In ne gentig nachten de wereld rond (18 Jaar). STUDIO (2.30, 7 en 9.15 uur): Cash-cash (18 Jaar) TRIANON (2.30, 7 en 9.15 uur): De apen- planeet (14 jaar). Mobiel A.N.W.B.-kantoor Elke donderdag van 10—16 uur bij mo len De Valk Musea en Hortus Museum Volkenkunde. Steenstraat: op werkdagen van 10 tol 6 u.. ook zaterdag zondag van l tot 6 uur. Museum Oudheden Rapenburg: op werkdagen van 10 tol 5 u.. ook zaterdag zondag van 1 tot 6 uur. Sted. Museum De Lakenhal. Oude Sin gel: op werkdagen van 10 tot 4 u.: zon dags van 1 tot 4 uur Hortus Botanicus (RapenDurg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tol 8 uur. kassen zaterdag» en zondags geslo ten. Badinrichtingen De gemeentelijke oaoumcn tingen Kljn op de volgendo tijden geopend". Lindestraat I b maandag sloten, duis dag 9—11.15 u en 13 30—17 15 u.. woensdag gesloten, donderdag 13 30—18.15 u., vrijdag 9—11.15 u. en 13.30-18 45 u.. zaterdag 0- 11.15 U en 13.30-16 30 u. Van der Werfstraat 39 maandag en dinsdag gesloten, woensdag 8—11.15 en 13.30—17 15 u.. donderdag 8.30—11.15 er 13 30-18.15 u.. vrijdag 8.30—11.15 u en 13.30-18 45 u. zaterdag 7^011.15 en 13.30- 16.30 u Bezoekuren ziekenhuizen Acadeuilscn ztetcennuis vooi patiënten ln klasse la, lb en 2e: dagelijks 10.30- 11.30. 14.30—16 en 19—20 uur Voor patiënten In klasse 3: naandag. woensdag, donderdag en vrijdag 18.15— 19, dinsdag 13—14 .zaterdag 15—16, zondag algemeen christelijke en nationale feest dagen 14.30—16 uur Vrouwenkliniek: maandag t.m. vr'jdag 18.45—19.30 uur, zaterdag 15.30—16 30 uur zondag 15.30—1? uur. Klassepatienten up de vrouwenkliniek, dagelijks 10.30—11 30. 14—16.30 en 19—20 uur. Op de afdeUngen verloskunde en Kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 16 resp 12 laar alet worden toe gelaten In net belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patient worden toegelaten. Diaconessenhuis Lelden: derde klas da gelijks 2 tot 3, dinsdag .donderdag en zondag bovendien van 7 tot half 8; twee de klas dagelijks van 2 tot 3 en van 7 tol 8; eerste klas dagelijks van 1) tol 12. 2 tot 3 en l tot 8. Ellsabethziekenhuls Lelden derde klas dagelijks van 2 tot 3 en 's avonds van kwart voor 7 tot half 8, kraamaldeling dagelijks van 3 tot 4 en s avonds van kwart voor i tot half 8: tweede klas da gelijks van half 12 tot 12, 2 tot 3 en kwan voor 7 tot half 8; eerste klas- dagelijks van naif 12 tot balf 8. Annakllnlek Leiden: dagelijks van nan twee tot half drie en bovendien op dins dag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tol zeven. Klassepatiënten dagelijks van half twee tot half vier en elke avdhd var zeven tot acht. ALPHEN-Rijnoord: alle klassen dage lijks van half 5 tot half 8. op zondag van 4 tol half 8 Kinderafdeling dagelijks van 3 tol 6 mei bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vader* van 6 tol half 7. KATWIJK - Zeehospitium: longkliniek dagelijks van nalf 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tol 8; tbc- afdeltng: dagelijks van half 3 tol half 5 Revalidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van hall 3 tol nalf 5: Revalidatie centrum kinderen- woensdag vaD 7 tol 8 zaterdag en zondag van half drie tol half vjjt Longkliniek en tbc-afdellnp kinderen woensdag van 7 tol 8 en zater dag en zondag van half 3 tot half 4. NOORD W7JK - Sole Mlo klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot nalf 5 en s avonds van 7 tot 8: zaalpatlënten zon dags van l tol 3. dinsdags van 1 tot hall J, donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van 1 tot half 3 Tentoonstellingen Rijksmus. vplkenkunde: zomertentoon- stelling Viva Mexico (kenmerkende cul tuur-historische facetten van het Mexico van vroeger en nu), tot 1 december. Galerie Walenkamp, Nleuwsteeg: werk van Willem Buljs. tot 19 juni. zondag en maandag gesloten. GALERIE WALENKAMP, Nleuwsteeg 11: schilderijen en objekten van Willem Buljs (Lelds Akad Kunstcentrum), van 29 mei tot 19 Juni open dlnsd t.m vrljd I tol 6 u. zat 2 tot 5 u. Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen, Steenstraat la: ten toonstelling over Herman Boerhaave (1668- 1968) bij derde eeuwfeest van zijn geboor te. Dagelijks 10 tol 4 uur, zondag 1 tot 4 uur. tot i december. VOORSCHOTEN Allemansgeest, schil derijen en perkamenten panelen van Dleuwke Kollewljn (van 11 mei tot en met 30 juni). Instituut) en prof. mr. R. Feenstra (hoogleraar in het Romeinse recht). De eerste bundel heet „Antidoron Martino David", de tweede „Symbo- lae iuridicae et historicae Martino David dedicatae". Op de foto: Prof. David ontvangt uit handen van mr. Pestman de feestbundel „Antidoron Martino Da vid. LEIDEN De zondagsschool Staalwijk vierde gisteren met een gezinsdienst in de Pieterskerk het gouden jubileum. Nadat jeugd- ouderlinge mej. R. Brandenburg een meditatie had gehouden naar aanleiding van Lucas 14 vers 15 tot 24. sprak ds. P. Kloek. Mej. Brandenburg releveerde, dat duizenden kinderen dank zij de vijf tig jaar geleden opgerichte zondags school naar de blijde Boodschap heb ben geluisterd. Met dankbaarheid gedenken wij hen, die aan dit werk hun krachten gaven, aldus mejuf frouw Brandenburg. Met name noemde zij wijlen ds. D. Kuilman. Ds. Kloek haakte op het genoemde Bijbelgedeelte in door op te merken, dat in de gelijkenis mensen voorko men, die hun eigen zaken belangrij ker vinden dan de uitnodiging van de gastheer. Voor gebrekkigen en ongelukkigen werd het echter een verrassend feest. Het feestelijke be staat hierin ,dat God zegt: Ik ben er altijd en ik blijf bij u. Na afloop boden zondagsschool kinderen de kerkgangers bloemen aan teneinde deze bij zieken en een zamen te bezorgen. Zaterdag zijn de kinderen van de zondagsschool uit geweset. NV Bos 75 jaar ALPHEN De betonfabriek N.V. F. P. Bos en Zoon bestaat op 1 juli 75 jaar. Directeur F. P. Bos is dan ruim veertig jaar aan het bedrijf verbonden. Met ingang van 1 juli wordt ir. J. A. Bos adjunct-directeur. Ter gelegenheid van een en ander wordt woensdagmiddag 3 juli van half 4 tot half 6 een reecptie gehou den in Avifauna. LEIDEN Afgelopen zaterdag hebben het junioren- en het senio renkorps van de muziekvereniging „Kunst en Genoegen" deelgenomen aan een concours van de V.V.V. te Weesp, dat onder auspiciën stond van een landelijke bond. Het juniorenkorps dat in de le af deling uitkwam, behaalde 214V* punt en een eerste prijs, een prijs voor het hoogste aantal punten van het concours in de eerste 3 afdelin gen. Het seniorenkorps kwam in de superieure afdelig met de hoogste prijs en met het hoogste aantal pun ten van het gehele concours uit de wedstrijd te voorschijn. K. en G. gaf nog een korte show voor het Weesper publiek. Na afloop dankte de burgemeester de Leide- naars voor hun bijzodere bijdrage en LEIDEN In de koffiekamer van het stadhuis is vanmorgen aan burgemeester Van der Willigen het eerste exemplaar van het boekje „Leiden in oude ansichten" overhandigd. Mej. mr. Annie Ver sprille, archivaris van de gemeente Leiden, heeft het boekje samen gesteld en geschreven. Het is uit gegeven bij de Europese Biblio theek te Zaltbommel. De heer I. V. M. Keser, adjunct- directeur van de uitgeverij, noemde het een bijzonder boekje, omdat het het 25-ste deel in de serie „In oude ansichten" is. Hij vond het jammer, dat de schrijfster wegens vakantie verhinderd was aanwezig te zijn. Naast het werkje „Leiden in oude ansichten" ontving de burgemeester als privé-geschenk een herdruk van „Het Koningrijk der Nederlanden" van J. L. Terwen. Het boekje van mej. Versprille geeft een beeld van Leiden uit de jaren 1850 tot 1925. Naast foto's uit het gemeente-archief heeft zij ook prenten gebrukt van dr. H. G. A. Obreen (1878—1937). een Leidse notariszoon, die speciaal de aandacht vestigde op de slechte toestanden op het gebied van huisvesting. In het werkje ziet men al die oude stadsbeelden, waaraan Leiden vroe ger zo rijk was. zoals de Breestraat in haar oude vorm, de Stationsweg, voordat de tram ging rijden, het stadhuis vóór de brand in 1929 en nog meer beelden uit vervlogen ja ren. Vooral voor de mensen, die het oude Leiden een warm hart toedra gen, zal dit boekje een onverbidde lijke bestseller zijn. Sigarettenautomaat leeggehaald LEIDEN In de nacht van zater dag op zondag hebben drie jongelui 11 pakjes sigaretten uit een auto maat op de hoek van de Steenstraat en de Beestenmarkt gestolen, nadat zij eerst de automaat geheel hadden vernield. Zij wisten in een auto te ontsnap pen, waarvan een voorbijganger het kenteken heeft opgenomen. De auto is later in Zoeterwoude onbeheerd aangetroffen. inspanning op deze warme middag. Een tocht door Weesp bracht nog een prijs naar Leiden. Een jury be staande uit het erecomité, kende eenstemmig de defiléprijs aan „K G" toe. MAASLAND Na ruim vier jaar de Gereformeerde Kerk van Maas land gediend te hebben, nam ds. Fr. de Jong zondagavond afscheid van zijn gemeente wegens vertrek naar Alphen aan den Rijn. Voor deze laatste dienst te Maas land had de scheidende predikant als tekstwoord gekozen: 2 Cor. 12 vers 13. „De genade van de Here Jezus Christus, de Liefde Gods en de Ge meenschap van de Heilige Geest zij met u allen". Met samenzang van gezang 109 vers 1 en 2 werd de woordbediening be ëindigd. Na het credo sprak ds Pot- jers zijn vertrekkende collega toe, hem dankend voor de fijne tijd en de prettige samenwerking. „Samen met mevr. De Jong heeft u een belang rijke plaats ingenomen in het kerke lijke leven van Maasland. De sterke liturgische inslag van ds de Jong was velen niet vreemd. Toch stond Gods woord centraal in alle pastorale arbeid. Het catechetisch onderwijs, in het zieken- en bejaarden bezoek was het immers Gods woord wat gebracht werd. Dankbaar voor alles wat gedaan verd laten wij u met een gerust hart gaan. God zegene u ook in Alphen aan den Rijn. Een kort dankwoord van ds De Jong besloot deze dienst die door zeer ve len, waaronder burgemeester Groot- Enzerink werd bijgewoond. Buitenlands bank papiet AMSTERDAM. 14/6 De advies- koersen voor buitenlands bankpapier geldend in Amsterdam op de volgende werkdag luiden: Londen 8.628.72: New York 3.603.64; Montreal 3.34 3.39: Parijs 66.00—69.00: Brussel 7.16»6 7.2112: Frankfort 903590.85: Stock holm 69.60—70.60: Zürich 84.00—84.50: Milaan 57.5059.50: Kopenhagen 48.20 —49.20; Oslo 50.40—51.40: Wenen 14.01— 14.11: Lissabon 12.671.212.82 ï-a: Madrid (gr cp> 5.13—5.28. N OORDWIJ KERHOUT Za terdag bood de kerkeraad van de Hervormde gemeente ds. A. H. Smits een feestelijke ontvangst aan in verband met diens 25-jarig jubileum. Het is een feest gewor den, dat door heel Noordwijker- hout is meegevierd. Voor Je ontvangstzaal van de St. Bavostichting aan de Langevelder- weg stonden zowel de chr. muziek vereniging „De Harpe Davids" als de r.k. harmonie „St. Jeanne d'Arc" opgesteld, die om beurten de jubi lerende pastor en zijn familie ver welkomden. De heer J. D. Boekhout opende de receptie Is voorzitter van de ker- tig gevulde plantenbak aan. De keraad en bood ds. Smits een prach- grote mate van populariteit waarin ds. Smits en zijn vrouw zich mogen verheugen bleek uit Je overgrote belangstelling op de receptie. Bij de gelukwensen en uitingen van dankbaarheid van dominee Smits' mensen uit de Hervormde ge meente voegden zich die van de vrienden, die de predikant in heel Noordwijkerhout en omtrek in alle kringen en groeperingen heeft ver worven. Zijn diep gevoeld mede leven en zijn uit het hart komende beminnelijkheid vonden hun weer klank in de geschenken, die hem werden aangeboden. Reis naar Israël Namens zijn talrijke vrienden en bekenden bood mevrouw Van de Wetering ds. Smits een polshorloge aan en een bedrag aan geld, dal hem LEIMUIDEN De tafeltennisclub Play Fair ging zaterdagavond met vijf teams naar Warmond om tegen Steeds Vooruit om dë wisselbeker te spelen. Na veel spanning en goede partijnen kwam de beker in het be zit van de tafeltennisvereniging Play Fair. De voorzitter van Steeds Voor uit, de heer Sikking reikte de beker uit aan de heer M. de Rijk. voorzit ter van Play Fair. De uitslagen, per game geteld zijn: Dames 2e klasse: Steeds Vooruit I- Play Fair I 811; heren le klasse: Steeds Vooruit I-Play Fair I 812; lieren 2e klasse: Steeds Vooruit II- Play Fair II 1011; jongens 2e klasse. Steeds Vooruit Play Fair 0—18; meisjes 2e klasse, Steeds Vooruit Play Fair 181. De stand is: Steeds VooruitPlay Fair 44—53. LEIMUIDEN De kinderen van de 5e en 6e klas van de school met de Bijbel hebben genoten van de driedaagse vakantie in Ellekom, waar zij logeerden in „Jeugdland". Onder leiding van hoofdonderwijzer J. Smit en echtgenote, de onderwijzer P. Koorevaar en echtgenote en de onder wijzeres mej. Ravensloot beleefden ongeveer zestig kinderen veel plezier. Zij bezochten onder meer het natuur bad te Bilthoven, een grote speeltuin en de „Bedriegertjes". NIEUW-VENNEP Begunstigd door bijzonder fraai weer is zaterdag de tweede lustrumtocht van de VICON-jeugdwandelgroep gehouden. Om half tien 's morgens vertrokken de eerste tippelaars met 40 km voor de boeg. Spitsuur werd het toen om twee uur de individuele deelnemers startten voor de 6, 12, 18 en 25 km. Zij werden uitgeleide gedaan door de drumband van de muziekvereni ging „Irene". Veel wandelaars maak ten kennis met het zich snel uitbrei dende Nieuw-Vennep, daar de routes ook door nieuwbouwwijken waren uitgezet. Vermoeid, maar voldaan, kwamen om ca vier uur de wande laars weer binnen om hun welver diende medaille in ontvangst te ne men. De jury kende de volgende prijzen toe: 18 km: le prijs, Steeds Voorwaarts, Hoofddorp. 12 km: le prijs, NAS, Leimuiden; 2e prijs Vlug en Vaardig, Amster dam; 3e prijs Steeds Voorwaarts, Hoofddorp. 6 km: le prijs NAS, Leimuiden; 2e prijs Spaarne, Haarlem. Onder luid gejuich werden de prij zen door de voorzitter van de VICON-jeugdwandelgroep, de heer P. de Jager, uitgereikt. Een woord van dank werd gebracht aan het adres van de EHBO, de juryleden, de politie en alle anderen aan wie het slagen van het evenement te dan ken was. in de gelegenheid stelt een lang ge koesterde wens nog eens een reis nar Israël te maken, in vervulling te doen gaan. De ruime, met veel bloemstukken versierde ontvangstzaal van St. Bavo bleek al spoedig te klein. Het ge meentebestuur van Noordwijker hout, in de personen van wethou der N. H. Hogervorst en gemeente secretaris J. P. de Jong, was ter re ceptie, evenals een afvaardiging van de classis Leiden van de Hervormde kerk. Verder waren er besturen van bijna alle verenigingen en corpora ties in Noordwijkerhout, waaronder het Comité uitgaansdag bejaarden, het diocesaan Leeuwenhorst, de di rectie van St. Bavo en gemeente raadsleden. De heel bijzondere attentie van de zangver. Rokazano, die enkele liederen ten gehore bracht, viel bij ds. Smits zeer in de smaak. KATWUK AAN ZEE Het afgelo pen weekeinde hebben zich nogal wat botsingen voorgedaan, de meeste ech ter zonder lichamelijk letsel Zaterdagmorgen om kwart over elf botste een motorbakfiets op de Hoorneslaan tegen e.-n personen auto. De 68-jarige A. Wolthuis uit Haarlem, die in de laadbak zat, werd werd er uit geslingerd. Hij brak beide bent t en liep een hoofdwond op. Men heeft hem naar het Elisa- bethziekenhuis te Leiden gebracht. De 20-jarige C. Guijt is zaterdag middag om half vijf op de Sandt- laan met zijn bromfiets gevallen, vermoedelijk doordat hij tegen de Jeugcl Nieuwkoop tenniste om het kampioenschap NIEUWKOOP De tennisclub Nieuwkoop heeft dit weekeinde een jeugdtoernooi gehouden met als in zet het kampioenschap van Nieuw koop. Aan dit toernooi namen 60 jongens en meisjes deel. De wed strijden hadden een regelmatig en toch spannend verloop. Bij de jongens wist Jerry Kramer de eerste plaats te veroveren, ge volgd door Karei Stemmerik en Michel Broker. Aafke Horlings, die vorig jaar het jeugdkampioenschap behaalde, moest nu haar meerdere erkennen in Lenie Oppendijk, die haar in de eindstrijd versloeg en hiermee het jeugdkampioenschap overnam. Aaf ke werd goede tweede en Lia Bloem eindigde als derde. Veel deelnemers aan A vondvierdaagse LISSV. Zaterdag is de Avond vierdaagse met succes besloten. De Ned. Wandelsportbond (NWB) had de organisatie in handen gelegd van een plaatselijke commissie onder su pervisie van de heer P. van der Zwel, die zich met zijn helpers op uitstekende wijze van hem opge dragen taak heef tgekweten. De belangstelling voor deze derde Avondvierdaagse was belangrijk groter dan vo-ig jaar. Er waren 185 deelnemers, van wie 34 voor de 15 km-afstand en 151 voor de 10 km-afstan Er waren slechts 2 uit vallers. Door 95 deelnemers werd voor de le keer deelgenomen. 46 voor de 2e keer, 38 voor de 3e keer, 5 voor de 4e keer. 1 voor de 10e keer, 1 voor de 12e keer en 1 voor de '0e keer. De directie van de bloembollen veiling HBG had de gebouwen voor de ontvangst belangeloos beschik baar gesteld. Zaler ig hepf de Har monie Canite Tuba de wandelaars met muziek ontvangen. MOA kampioen voetbal CJV KATWIJK AAN ZEE Dc voet- balcompetitie van de CJV is ge wonnen door MOA. In de finale versloeg hel Zeehelden met 31. Onder luid gejuich werd de trofee in ontvangst genomen. Ook Zeehelden, dat op de twee de plaats eindigde, kreeg een be loning. De strijd om de derde plaats ging tussen NSD en Daniël-Pax. NSD won met 32. trottoirband reed. Omdat geen dok ter bij de hand was, is hij met on bekend letsel rechtstreeks naar het academisch ziekenhuis te Leiden ge bracht. Een uur eerder waren op de Bos- laan een motorfiets en een Duitse personenauto met elkaar in botsing gekomen. De bestuurder van de mo torfiets, de 29-jarige tekenaar H. Smit uit Leiderdorp, liep verwon dingen op aan zijn rechter been en een inwendige bloeding. Zijn 21- jarige .-rouw, die op de duo zat, werd gewond aan haar linkerknie. G.S. tot minister: NOORDWIJK Gedeputeerde Staten hebben zich tot dc minister van verkeer en waterstaat gewend me* !ï.et verzopk dp ontwikkeling van efficiënte methoden van bestrijding van slrandvervuiling op grote schaal te bevorderen, zo nodig als coördi nator van de gemeentelijke activitei ten op te treden en indien nodig fi nanciële steun te verlenen. Niet akkoord gaan G.S. met het door de gemeenteraad uitgetrokken krediet van een ton voor het schoon houden van het strand. Om bij een calamiteit te kunnen optreden, vin den zii een raming van f 25.000 vol-- doende- Uitbreiding van mulo-school NOORDWIJK Het bestuur van de chr. muloschool wenst zijn school gebouw uit te breiden met twee les lokalen, een lokaal, voor vakonder wijs, een personeels-, tevens school artsenkamer en nog enkele voorzie ningen. B. en W. stellen voor een strook grond van 655 m2 beschikbaar te stellen. Boltiiii naar Noortlwijk NOORDWIJK Volgende maand of in augustus komt circus Boltini enige dagen naar Noordwijk. B. en W. willen daarvoor het braakliggen de terrein tussen de Van de Mortel straat, St. Jeroensweg en Houtkrocht beschikbaar stellen voor f 100 per dag. NOORDWIJK Het rijk heeft de gemeente een buitengewone uitke ring van f 120.000 toegekend gezien het jarenlange nadelige saldo voor het onderdeel gemeentepolitie. NOORDWIJK B. en W. stellen de gemeenteraad voor de woningen Molenstraat 41, 43 en 45 en het pand Heilige Geestweg 48 onbewoonbaar te verklaren. Uitbreiding kantine Hazerswoudse Boys HAZERSWOUDE Nu de goed keuring binnen is, kan worden be gonnen met de uitbreiding van de ac commodatie van Hazerswoudse Boys. De materialen worden al aangevoerd. Het betreft in hoofdzaak uitbreiding van de kantine. De jaarlijkse ledenvergadering van Hazerswoudse Boys wordt morgen avond om 8 uur gehouden in het Her vormd Verenigingsgebouw.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 3