Hervormd - gereformeerden oog voor nood in wereld Lastige mensen in levende partij Een woord voor vandaag Hadden we nog maar meer lastige dames Uw probleem is het onze.... Nieuwe hoop op vrede in Nigerië „Wij zijn niet synodaal geworden" VLIEGEN BOVEN UW WOONPLAATS Spoordijkbrand ontwricht treinverkeer 25 MIN. in de lucht ^voorf 27.50 p.pers BERGHUIS: „OP TV BEN IK VERLEKKERD" - BIESHEUVEL: „JA, DAT WETEN WE" Conferentie inwendige zending Studenten kwaad over houding SVB We nemen vandaag afscheid van Aquila en Prisctlla. letten nog op een karaktertrek: hun gastvrijheid. Als Paulus moeder ziel alleen in Korinthe komt, nemen zij hem in huis. Dat is eenvoudig het zo vaak herhaalde gebod in de Bijbel van de gastvrijheid, eis van christelijke naastenliefde Het open huis van dit echtpaar was zelfs een kerk. zowel in Efeze als in Rome. We denken hieraan, als we in onze tijd weer over huisgemeenten spreken. Maar het is ook waar. teat de mensen vroeger zeiden: elk huisgezin behoort te ziin een klem kerkje. Elk huis heeft zijn huisgoden- de goden van status en wel vaart, de goden en godinnen van zang en film. Door middel non radio en televisie is de wereld m staat als nooit te ooren. om het gezin te ontwrichten. Tk hoorde laatst van mensen, die hun nieuwe huis, waarnaar ze xo lang uitgezien hadden, „inwijdden in de dienst des Heren", alsof het een kerk was. Spreekt ons huis van die dienst van Goddie qemeenschap met God, die rust uit God? WÏJ leren vandaag: 1 Koningen 21 17—29. UTRECHT ..Hadden -we nog maar een stel van zulke las tige dames, die ieder (niet twee of drie tegelijkwant dat zou de dynamiek wat doen ontplof fen) zich inzette op een bepaal de sector, van ons kerkelijk leven." Dit schrijft ds. J. Overduin in. Cen traal Weekblad naar aanleiding van wat mevrouw W. M. Ridderbos-de Roóij bij haar afscheid als presidente van de Gereformeerde Vrouwenbond zei: ..Misschien was ik wel eens lastig". Hij vervolgt: „Het is moeilijk te be- cijferen-welke enorme invloed van me vrouw Ridderbos is uitgegaan op deze Vrouwenbond en welke betekenis dit indirect had op ons gemeentelijk leven. Er is gewezen op de verschillende aspecten van haar activiteiten. De grote verdienste ligt hierin, dat zij met haar bestuur onze vrouwen heeft overtuigd dat bijbelstudie om de studie een on vruchtbare zaak is. Het gaat om toerusting tot liefdevolle dienst. Woord en daad moeten één zijn. Vroeger zei men afwijzend: „daar is Brieven die niet zijn voorzien van naam en adres bunnen niet ln behandeling worden zenomen. Ge- helmhoudinz la verzekerd. Vragen die niet onderling met elkaar ln verband staan moeten in afzonder lijke brieven worden gesteld. Per brief dient een gulden aan postze gels te worden Ingesloten. Vraag: Een invalide jongeman heeft een auto gekocht Deze staat op zijn naam. Een broer van hem stuurt nu. Kan hij vrijstelling krij gen van wegenbelasting? Antwoord: Een invalide kan een gratis wegenbelastingkaart krijgen, maar dan geldt dit voor hem persoonlijk. Als een ander ln zijn auto rijdt, vervalt dit recht. Kan hij zelf niet autorijden en treedt zijn broer uitsluitend als chauffeur voor hem op, dan zou er wellicht een mogelijkheid bestaan, maar dat kan hij nader informeren bij de be lastingdienst. Vraag: Twintig jaar geleden stierf een vrouw. Zij had geld op de spaarbank. De drie zonen kwamen overeen alles te laten blijven zoals het was omdat de man nog leefde. Sindsdien zijn er twee zonen overle den en kort geleden ook de vader. Er zijn ook kinderen van de zonen. De enige dochter wil nu haar deel over de hele nalatenschap hebben. Ia dit juist volgens de wet? Antwoord: Daar het geld na de dood van de vrouw in het bezit van de man Is gebleven, is de zaak be trekkelijk eenvoudig. Men kan nu de nalatenschap van de man en de vrouw als één geheel verdelen, om dat er geen wijziging in de verde ling is gekomen. Er zijn namelijk vier kinderen, als we de brief goed begrijpen. Wel iswaar zijn er twee kinderen over leden, maar die hebben zelf weer kinderen. Men dele dus de gehele boedel in vieren. Elk van de levende kinderen krijgt één vierde, de kinde ren van overleden broer A samen één vierde ter onderlinge verdeling, en die van overleden broer B even eens een vierde. Vraag: Kunnen een vader en een moeder hun woning aan enkele kin deren schenken, die hun vader en moeder verzorgen, en kan dit zonder notaris gebeuren? Antwoord: Een erfstelling en een schenking van een woning zonder notariële hulp is onmogelijk en een voorlopig koopcoi^ract zonder nota riële hulp is te onveilig. De goede raad van een notaris is zeker de kosten waard als men een regeling wil treffen, waarbij kinderen een behoorlijke beloning voor hun zorg ontvangen. Zijn de ouders onvermogend en gaat het om een huis zonder veel waarde, dan kan men een bewijs van onvermogen aanvragen op het gemeentehuis en aan de kamer van toezicht op notarissen (per adres Ar rondissementsrechtbank) hulp ver zoeken;^ LONDEN Geheime besprekin gen in het weekeind tussen de Bia- fraanse onderhandelaar sir Louis Mbanefo en de Britse minister van gemenebest lord Shepherd, hebben de hoop doen rijzen op een staakt- het-vuren in de Nigeriaanse bur- j geroorlog. Woordvoerders zeiden dat binnen- j kort het inleidend overleg tussen Biafra en Nigeria zal worden her vat Het gerucht wil dat Biafra een wat inschikkelijker houding heeft aangenomen waardoor de deur zou I zijn geopend voor een staakt-het- vuren-overeenkomst met de fede- j rale regering in Lagos. Biafra heeft aan alle landen die voedsel willen zenden voor de hon gerende bevolking verzocht dit rechtstreeks te doen via zijn ver tegenwoordigers in Londen, Parijs, Bonn, Lissabon en Genève, omdat Nigeria het voedsel voor Biafra ver giftigt Dit is geconstateerd bij zout, suiker, melk, meel en zelfs blikjes conserven en sigaretten, aldus de Biafraanse commissie voor voor lichting in Aba. Volgens hem zijn 4,5 miljoen Biafranen er zeer slecht aan toe. Weer in Lnropa weer max. temp. gisteren neer- slag- Kopenhagen onbew 26 0 Londen zw. bew 19 0 1 Amsterdam mist 23 1 Brussel 16 4 Luxemburg mist 15 5 Parijs motregen 17 6 Nice zw. bew. 22 0 Frankfort 7.w. bew. 24 6 München l.bew. 23 1 Zurich regen zw. bew 20 2 Genève 21 0 Locarno zw. bew. 18 16 Innsbruck Ii. bew. 24 0 Rome h. bew. 24 0 Madrid onbew 29 0 Majorca onbew. 24 0 Ds. Van der Ziel: GRONINGEN Ds. A. van der Ziel, voorganger van de Tehuisge meente, heeft gistermorgen in de kerkdienst gesproken van een histo rische dag. „We zijn niet synodaal geworden, maar zijn na de gehouden samenspreking tot eenheid gekomen met broeders en zusters van wie we nu bijna 25 jaar gescheiden geleefd hebben". Er zijn weliswaar gevoelens van teleurstelling, omdat we niet als vrij gemaakte kerken in zijn geheel tot j deze samenspreking konden komen, maar de gevoelens van dankbaarheid overheersen, zei de predikant. Hij sprak de hoop uit dat de ge beurtenissen in Groningen zullen lei den tot een verdergaande ontwikke ling in de Gereformeerde kerken (vrijgemaakt) en het gehele land en j dat spoedig meer kerken of leden de eenheid met de gereformeerde ker- I ken zullen vinden. Meestal wil men op woensdag of zaterdag vliegen. Daarom blijkt het handiger de andere dagen te laten vervallen en op woensdag en zaterdag ook 's avonds te vliegen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Zaterdagmiddag heeft het treinverkeer tussen Rotter dam en Gouda ernstige vertraging ge had een tijd lang is het helemaal uitgevallen en moesten de reizigers met bussen worden vervoerd door dat over een lengte van vier kilometer het gras langs de spoordijk in de Prins Alexanderpolder in brand was geraakt. Tot zelfs de hardhouten dwarsliggers van de spoorbaan werden beschadigd. Hoofdbrandmeester Th. G. J. Kloeg van de Rotterdamse brandweer heeft er met twee bluseenheden en heel wat materieel van half twee in de middag tot omstreeks middernacht werk aan gehad. Bij de Stoopweg moesten der tien stralen lage-druk worden gebruikt, bij de Hoofdweg zeven stralen. Bovendien geraakte omstreeks een uur of vier in de middag de spoorbaan bij het station Rotterdam-Noord in brand, maar hier had men de zaak binnen drie kwartier onder de knie. Ook bij het station Rotterdam-Noord werden de biels beschadigd. LOON OP ZAND De 42-jarige mevrouw Dirks uit Tilburg is gister middag met haar auto in botsing ge komen met een andere wagen Zij was op slag dood. De inzittenden van de andere auto werden alli .vier ge wond. geu&Ü] onze vereniging niet voor". Mevrouw Ridderbos antwoordde wanuit Gods Woord: „daar onze vereniging juist wél voor". Hartelijk dank. mevrouw Ridderbos met uw gezegende lastigheid. Hartelijk welkom, mevrouw Kraai jeveld-Wou- ters. U zal de zaak wel in dezelfde geest voortzetten. Daar zal uw voor gangster wel voor gezorgd hebben." GENÈVE De Griekse Orthodoxe Kerk zal zich toch laten vertegen woordigen op de assemblee van de Wereldraad in Uppsala. De delegatie zal echter alleen uit „leken-theolo- gen" bestaan. In maart maakte aartsbisschop Hieronymos bekend, dat zijn kerk geen afgevaardigden zou sturen, „ge zien de vijandige houding van toon aangevende politieke kringen in Zweden tegen het Griekse regime, waardoor de veiligheid van de Griekse afgevaardigden niet kon worden gegarandeerd". Bovendien wilde de Griekse kerk door deze boycot protesteren tegen wat zij beschouwt als ongeoorloofde inmenging van de Wereldraad in bin nenlandse Griekse aangelegenheden. Tijdens de buitengewone depu- tatenvergadering van de ARP werd zaterdag afscheid genomen van voorzitter dr. W. P. Berghuis. Rechts de nieuwe voorzitter dr. A. Veerman. (Van onze parlementsredactie) ROTTERDAM Ze wa ren er weer, de deputaten van de ARP, en ze luister den rustig en zonder al te uitbundige toejuichingen naar wat hun zaterdag werd voorgeschoteld in de Rotterdamse Doelen. Dit keer geen houten of stenen Tivoli, maar de immense concertzaal waar de in overheersend grijs geklede oudere heren en dames een weinig in verdronken. Slechts één, de Rotterdamse heer Van der Wilde, wilde de ban van passiviteit doorbre ken alsof hij bevroedde dat het wel eens de laatste keer kon zijn, dat Deputaten vere nigd waren, als het Arjos-rap- port tenminste werkelijkheid wordt. De heer Van der Wilde was het geklungel met de contributieverhoging beu." Hij wilde radicaal verhogen en vond het dan niet erg als er leden afvloeiden. En die jon geren met hun grote mond zou den ook eens volwaardig beta lend lid moeten worden. Hij bevond zich merkwaar dig genoeg in het gezelschap van één van die Arjos-jonge- ren, voorzitter H. A. de Boer. die ook niet al te beleefd met het ledenbestand omspringt. De laatste Deze laatste had toch wel een wat merkwaardige uitspraak: „Berghuis", zei hij in zijn woord ten afscheid, „was de laatste partijleider in de lijn Kuyper, Colijn, Schou ten". Telt Veerman nu al niet meer mee, die dan toch maar met een meerderheid van 1144 tegen 166 stemmen (voor Jon ker) gekozen werd, daarmee de laatste in de a.r.-vergetel- heid terugduwend? Toch was Veerman er wel. Hij hield een lange „toespraak" het verschil tussen de wijze waarop Berg huis en Veerman spreken is een studie waard hij ver geleek het Haags Jeugdkoor, dat aan deze feestelijke ver gadering een lieflijk cachet vrouw Diemer-Lindeboom, die de scheidende Berghuis na mens de vrouwen („ook een pressiegroep", zei Veerman) goede woorden toevoegde: al tijd dezelfde rustige, onopval lende man gebleven, maar: saevis tranquillus in undis. Ze was namelijk even bevreesd geweest dat zij daar stond als het symbool van een voorbije tijd, of om met het Arjos-rap- port te spreken: de vertegen woordigster van een „pre- emancipationele" groep. Wat verbaasd hoorden de deputaten enige christe- lijk-historische wijsheden en frivoliteiten van prof. Van Niftrik, namens de Europese te verklaren dat de levensstijl en uitbundigheid in dat deel van de wereld alles er anders doen uitzien. Twaalf jaar Berghuis kreeg een kleuren televisie, „op tv ben ik verlek kerd". Biesheuvel: „Ja, dat weten we". In zijn toespraak zei Berghuis: „Soms schrok men van mijn uitspraken, maar ze waren weloverwogen en ik neem er geen enkele te rug". Hij noemde die twaalf jaar voorzitterschap dubbele jaren maar de moeite waard. niet tragisch, het was hoog tijd". En dan, met de schok der herkenning, Roosjen, ook al afscheid nemend. De taal die aanspreekt: „Hoe dien ik het beste land en volk" (Berg huis). Applaus en een enkele bravo-kreet. Het onvermijde lijke citaat van vader Cats tot Berghuis gericht: doch wie is er ooit gevonden, zo uitne mende bespraakt; die uwe deugden zou verkonden, of in 't minst uw waarden naakt De deputaten wisten het weer. ze waren bij de ARP en bij Roosjen. Een enkele keer was er een Politiek gaf, met bloemen en noemde het ten onrechte knapenkoor: onze jonge(re) ogen zagen wel degelijk een heleboel meisjes. Bovendien deed hij een op merkelijk politieke uitspraak: „Wat wij hier doen, zijn slechts woorden, woorden, woorden....". Waarop Biesheu vel aan zijn opmerkelijk verslag kon beginnen en hele stukken en veel „woorden" oversloeg en inslikte om zijn voorzitter een plezier te doen en de deputaten hun trein te kunnen laten halen. Voorbij Je kon de deputaten in stil te horen meevoelen met me- christen-democraten tot Berg huis sprekend. Hij toonde veel zelf- en aardrijkskundige ken nis: vroeger was ik progres sief, nu een aardige conserva tief, vroeger „calvinist", nu calvinist. Wat de CHU betreft: een archeologisch interessant aspect van een voorbijgaand tijdperk. Maar de nachtelijke uitspat tingen met Berghuis en Kleisterlee samen beleefd in Grinzing, San Marino, Taomi- na, Londen, Parijs of waar er ook maar „caféplatjes" zijn om de politieke toestand in Nederland te bespreken, zo maar even door Van Niftrik den volke verkond, gaven Berghuis toch wel aanleiding conflictje geweest met de vijf fractievoorzitters die hij had zien komen. De ARP? „Een levende partij met lastige mensen en een structuur van 90 jaar geleden". Zijn ideaal, één grote reformatorische par tij, was jammer genoeg niet vervuld, maar hij vond het toch wel eens goed (dit) ge zelschap voor te houden dat nieuwe inzichten doorbreken. Zijn afscheid? „Als jc poli tiek wilt voeren vanuit het christelijk geloof, dan blijft dat altijd centraal staan. La ten wij opkomen voor de zwakken en verdrukten in de wereld en voor hen die in de knoei zitten. Mijn aftreden is En toen kwam Biesheuvel om er aan te herinneren dat dit een politieke vergadering was, met zijn schoten voor de boeg van een kabinet, waar hij zelf op een haar na in gezeten had. „Nu ja, een haar een paar ministers scheeld het". Een geprikkeld! Biesheuvel leek het. Het was niet duidelijk waardoor dat kwam. Door Witteveen die het te goed wil doen, door het. ka binet dat veel goeds maar ook wat slechts doet of door zijn eigen partij die hem zo weinig tijd geeft voor een politiek verslag. Het politieke vuur was er. Als de deputaten goed ge luisterd hadden, hadden zij het op deze laatste politieke vergadering voordat ieder met vakantie gaat kunnen horen: Opstellers van de begroting, houdt rekening met ons, met de ARP. Want straks in de herfst zullen we jullie daden haarzuiver beoordelen. Noteert u voor een rondvlucht: Indien u anderen meeneemt, hier invullen: •treat: .MMMOMMMMMMMM».»*»,»»,» straat: woonpl.: Alleen als men langer toil vliegen, dit invullen: Bij voorkeur op een WOENSDAG ochtend middag avond ZATERDAG ochtend middag avond n Op zondag wordt niet gevlogen. Ik.heb reeds betaald per: giro kontant Ik kom per: auto trein HOE EN WAT Er wordt gevlogen met ervaren verkeersvliegers die geen dolle stunts uithalen maar u in eon modem/ comfortabel vliegtuig laten genieten van uw „luchtdoop" Er kunnón 3 passagiers tegelijk mee. schikking, vanwaar men het af- en aan vliegen kan volgen. Alle gewenste Inlichtingen over lijndlonsten of over leren vliegen zijn ter plaatse te krijgen. Aan hot eind van do vlucht wordt u ala herinnering een Oorkonde van Luchtaoop over handigd. Uiterlijk twee dagen voor u aan.de beurt bent krijgt u de instapkaart thuis. Betaling aan de krant: per giro of aan het bureau. Wie alleen of met Yn tweeën wil vliegen zonder andere passagiers, moet natuurlijk wèl voor drio personen betalen. Bij de Indeling behoeft men dan niet op een combinatie te wachten. Wel moet u op de bon dan eenzelfde naam drie- of tweemaal vermelden. JI. „„„„Nil, -I- k,. X.,kki.U „I 1 vertrek* op 4e halve saterdag 5 minuten later. ean het Centraal Station naar het vlienreld; van de rit naar het vliegveld ongeveer een half nor. (Van onze kerkredactie) WOUDSCHOTEN Een im posant pleidooi van de Rotter damse predikant dr. H. Goed hart, om zich in het werk van de inwendige zending niet alleen te richten op personen, maar ook een taak aan te vatten ten aan zien van het bredere geheel van volk, staat en maatschappij, be sloot de 23ste evangelisatiecon ferentie van de hervormde bond voor inwendige zending op gere formeerde grondslag. Deze conferentie markeerde duide lijk de veranderingen die deze bond de laatste jaren doormaakt. In 1935 opgericht, legde deze bond zich aan vankelijk toe op evangelisatiewerk in vrijzinnige gebieden, waarbij men vooral het oog had op het hoge noor den. Later kwam daar ook werk in de grote steden bij. Maar nu komt het werk steeds meer op de mensen zelf toe. Gerefor- meerde-bondskerkeraden worden in hun eigen woonplaats in toenemende mate geconfronteerd met werk on der andersdenkenden, vertelde predi kant-directeur ds. B. J. Wiegeraad ons. Daarom wil de bond nu vooral service-instituut zijn voor de kerke raden. De conferenties krijgen het karak ter van training en voorlichting van ambtsdragers, evangelisatie-com missies en geïnteresseerde gemeente leden. Een soort gereformeer- de-bondse Gemeentetoe rusting (die omschrijving is van ons). Dat kwam al direct op de eerste dag uit in het referaat van ds. T. van 't Veld, die ruim een jaar geleden begonnen is in een nieuwbouwwijk in Waddinxveen. Hij vertelde van de methodieken, die daar ontwikkeld zijn met name in de opvang van nieuwkomers. Maar vooral dr. Goedhart zette een stempel op deze conferentie door de wijze, waarop hij (zoals dr. C. Graaf land iater zei) goed gereformeerd theologiseerde en tegelijk geënga geerd bezig was met de nood in de wereld. Het was voor dr. Goedhart een uit gemaakte zaak. dat het tot de taak van een missionaire gemeente be hoort, de maatschappijstructuren te doordringen. De kerk mag zich niet opsluiten in een ivoren toren. Demonstraties Daartoe achtte dr. Goedhart zelfs het deelnemen aan openbare de monstraties soms het juiste middel. Mits de kerk duidelijk weet te ma ken, dat zij daarbij gedreven wordt door de Heilige Geest en njet door de geest van de tijd. Daarom vind dr. Goedhart het moeilijk, om samen te demonstreren met niel-christenen. Dan komt de ei gen drijfveer niet goed uit de verf. Solidariteit met de naaste zal de kerk niet mogen verleiden, te verzuimen erbij te zeggen, dat zij protesteert omdat Gods gerechtigheid geschon den wordt. Waar anderen trachten een aards paradijs te realiseren, zal de kerk duidelijk moeten maken, dat het we zenlijke doel van alle cultuurarbeid niet hier beneden ligt. Maar dat neemt niet weg, dat de kerk moet protesteren tegen alles waardoor de mens zich niet kan ontwikkelen als schepsel Gods. Over het eigenlijke evangelisatie werk sprekend, wees dr. Goedhart op het belang van de massacommunica tiemiddelen. waarvan zijns inziens niet genoeg gebruik wordt gemaakt. Er blijkt een grote latente gemeente, die niet meer in de kerk komt. maar toch met geloofsvragen bezig is. Het klassieke huisbezoek wordt te zeer gefrustreerd door de moderne leefge woonten. Hij noemde de televisie een gewel dig middel om het evangelie te verspreiden en voelde er wel wat voor. als de bond voor inwendige zending zendmachtiging zou aanvra gen. De huidige godsdienstige program ma's via de tv bevatten volgens dr. Goedhart weinig gereformeerd gehal te. maar het moet zijns inziens moge lijk zijn, de oproep tot persoonlijke beslissing, geloof en bekering cen traal te stellen en er toch een aan trekkelijke modern program van te maken. (Denk eens concreet zo'n program uit, vroeg dr. Graafland hem in de discussie. Deze vroeg zich af, of het horizontalisme in de huidige uitzen dingen niet slechts een theologische eenzijdigheid, maar een technisch noodlot voor tv-uitzendingen was.) Dr. Goedhart pleitte verder nog voor speciale' cursussen gesprekstech niek. bijbelkennis en problematiek van de hedendaagse mens voor christenarbeiders en afzonderlijke categorale kerkdiensten voor van de kerk vervreemden. Het doel moet immers niet zijn, de mensen in onze burgerlijk georganiseerde kerk diensten te krijgen, maar om hen aan de voet van het kruis te doen aanbid den. Kogel door auto van president BOGOTA President Restrepo van Columbia is gistermiddag ternauwer nood aan de dood ontsnapt. Bij een be zoek per auto aan de stad Ibague ging per ongeluk het geweer af van een lid van het escorte. De kogel vloog door het voertuig van de president. Een jon geman wer ddodelijk getroffen, drie an deren werden licht gewond. (Van onze onderwijsredactie) UTRECHT De studentenver enigingen Stud "75, NSA. ANPS en de formateur van het nieuwe be stuur van de Utrechtse Studenten Faculteiten (grondraad) zijn ver ontwaardigd over het plotseling door de Studentenva'kbeweging genomen besluit geen vertegenwoordigers be schikbaar te stellen voor het dage lijks bestuur van de Utrechtse grondraad. En dit temeer omdat de SVB stelling neemt tegen een be stuur, waarvan de werkwijze nog onderwerp van gesprek is met de formateur. NED. BERV. KERK Beroepen te Den Bommel en te Melissant, kand. G. van den End te Kootwijkerbroek; te Giessendam (wijkgem. Nederhardinxveld), A. Stekelenburg te Lexmond; te Ste- vensweerd, H. W. Doornink te Groe- de. Bedankt voor Arnhem (wijkgem. Oost), mr. J. A. Vaandrager te Sneek; voor Hardinxveld (2e pred. pl.), J. T. Cazander te Scherpenzeel (Gld.). GEREF. KERKEN Beroepen te Leiden (vac. E. Ha verkamp) J. A. van Netten' te Win terswijk: te Makkum, kand. D. Braam te Leiderdorp. Aangenomen naar Capelle aan den IJssel (2e pred. pl.), P. Wulffraat, laatstelijk pred. bij de geref. kerk vrijgem. te Amsterdam-Centrum, die bedankt voor Maassluis (vav. K. W. Dercksen): naar Uithoorn (2e pred! pl.), H. H. Grosheide, pred. in algem. dienst voor het evangelisatievor mingswerk, woonachtig te Baarn. Teruggenomen na onderling over leg het beroep van Diemen o.a. 'vac. orS' „P' T' RÜPer) OP Joh. C. Baumfalk te Groningen-Noord. NED GEREF' GEMEENTEN" IN Beroepen te Grafhorst. M. A Mie ras te Krimpen aan den IJssel.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 2