Noord wijk kon overwicht niet doelpunten uitdrukken: 1-2 in SOLO VAN BARTEN BRACHT TER LEEDE IN DE FINALE Noordwijk speelde beter, maar kon geen gaten vinden Jaarlijkse sportdag Sikkens een succes KROES zette TVHC met twee treffers op winst J Tornooi Hazerswoudse Boys voor Lisser Boys Ter Leede in finale MJÊM RIJNSBURGSE BOYS MISTE AFRONDER Katwijk bood sterk Wacker keurig partij Jaap WHC ADO verslaat Lugano WEINIG PUBLIEK OP DE LAT NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 17 JUNI TW8 (Van onze sportredactie) NOORD WIJK - Andermaal heeft Noordwijk tegen WHC de beste kansen op een goede score gehad, maar weer mocht een nu toch wel pech vol Noortlwijk geen succes boeken. Het in de tweede helft praktisch voortdu rend in het defensief gedrukte WHC besliste zeven minu ten na rust de toch aantrekkelijke strijd. Weer was het Jan Kroes die v. d. Niet passeerde, terwijl de Noord- wijkse doelman in eerste instantie de inzet van Pim Wes- sets nog kon keren. Jaap v. d. Niet springt op om Danenberg van scoren af te houden. Kuipers is ter assistentie aanwezig, zoals Marijt ook ziet. Kroes (rechts) neemt een afwachtende houding aan. KATWIJK Zaterdagavond kwam Katwijk in het zwembad „De Vliet" te water, nu voor de vriend schappelijke en tevens eerste inter nationale waterpolowedstrijd tegen de Duitse vereniging „Wacker '05/ Osterfeld" uit Oberhausen. De Kat- wljkers hebben het niet gemakke lijk gehad, want er werd fors ge speeld en de tegenstanders waren veel geroutineerder. Dat men deson danks slechts met 62 verloor is 'n compliment voor de nog jonge polo- ploeg. Voor de aanvang bood Kat- wljks aanvoerder Cor Schouten zijn Duitse collega een herinnerings vaantje aan, terwijl Schouten op zijn beurt verrast werd met een prachti ge koperen mijnwerkerslamp. De Duitsers waren dus veel en veel sterker, maar gelukkig voor Katwijk mankeerde er nogal wat aan de afwerking. Na twee minuten in de eerste speelperiode werd het 01; na drie minuten in de tweede periode 02 en na drie minuten in de derde periode 03. De vierde en laatste periode was veruit de aan trekkelijkste, want daarin werden niet minder dan vijf doelpunten ge scoord. Door drie doelpunten voerden de Duitsers eerst de stand op tot 06, waarna Katwijk eindelijk de eer kon redden. Eerst verschalkte gast- speler Leen Lok (Bodegraven I) de beste man in de Katwijkse voor hoede met een listig boogballetje de Duitse keeper (16), terwijl de zelfde speler even voor tijd een toe gestane strafworp ook benutte. (2 6). Het is de bedoeling dat men el kaar eind september weer ontmoet, maar dar. in Katwijk. Het onderdeel wedstrijdzwemmen zal in die, dan officiële ontmoeting, ook een beurt krijgen. (Van onze sportredactie) NOORDWIJK Een wederom gewijzigd Noordwijk heeft zeker verdienstelijk gespeeld. Ditmaal bestond de voorhoede uit Haze- noot - Van Kesteren - Alb. Spaan derman - Bröring en dit was stellig de beste in de vier tot nu toe ge speelde kampioenswedstrijden, ook al kwamen Albert Spaanderman en Hazcnoot duidelijk routine tekort. Niettemin moet men bewonde ring hebben vooral voor de 16- jarige Spaanderman, die vaak ver dienstelijke dingen deed. Ook al moest hij het tn persoonlijke duels meestal afleggen. Het ontbrak ook Hazenoot aan routine. Hij kreeg van de robuust ingrijpende Van Dijk weinig spelvrijheid. Bröring (toch nog te individueel) en Van Kesteren (soms verrassende acties) konden overigens evenmin openingen vinden in het hechte ver- dedigingsblok In de middenlinie speelde Heemskerk wederom over tuigend, terwijl Duindam minder was dan anders. Defensief sloot het veel beter dan tegen IJsselmeervogels en Huizen, mede omdat v. d. Niet nu geen ste ken liet vallen. Spaanderman speel de sterk aanvallend, wat vrij ge waagd was tegen de snel uitvallende Wezepers. die zonder omwegen de kortste weg naar het doel zochten. KOELBLOEDIG Woorden van lof ook voor de Dordtse scheidsrechter Schroots, die in de na rust soms iets te felle strijd koelbloedig optrad en daardoor een ruime voldoende behaalde. Noord wijk en WHC kwamen in de volgen de opstellingen uit: NOORDWIJK: doel: v. d. Niet; achter: Kuipers, A. Marijt, v. d. Meulen en W. Spaanderman; mid den: Duindam en Heemskerk; voor: HAZERSWOUDE Eij groot aan tal deelnemende verenigingen, veel publiek en vooral voortreffelijk weer hebben de zaterdag door Haz. Boys georganiseerde sportdag vol komen doen slagen. Reeds om tien uur in de morgen werden de velden in gebruik genomen door de 10 deelnemende verenigingen. Begon nen werd met een toernooi voor 2e elftallen, waarbij de deelnemende verenigingen in twee poules werden verdeeld. Poule A: Haz. Boysde Lier 00; MaasdijkMoercapelle 01; Kat wijkHaz. Boys 30; De Lier Moercapelle 10; MaasdijkKat wijk 02; Haz. BoysMoerca pelle 1—0; De LierMaas dijk 10; KatwijkMoercapelle 2 0; Haz. BoysMaasdijk 20; de LierKatwijk 11. Katwijk 7. de Lier 6, Haz. Boys 5, Moercapelle 2 en Maasdijk 0 pnt. Poule B: Lisser BoysJodan Boys 0; LeidenOegstgeest 00; Sportver. '35 00; Lisser Boys dan Boys—Leiden 01; Oegstgeest Sportver. '35 00; Lisser boys Leiden 20; Jodan BoysOegst geest 01Sportvereniging '35Lei den 00; Lisser BoysOegstgeest 10; Jodan BoysSportver. '35 3 1. Lisser boys 6 pnt, Leiden en Oegstgeest elk 4, Sportvereniging '35 3 en Jodan Boys 3. Doordat in deze poule Leiden en Oegstgeest elk met 4 punten eindig den moesten strafschoppen genomen worden om uit te maken wie met de Lier zou moeten kampen om de derde en vierde prijs. Leiden wist deze beter te benutten. Om de eerste en tweede prijs ging de strijd tus sen Katwijk en Lisser Boys. Uitslag 10 voor Lisser Boys, de strijd om derde en vierde prijs werd ge wonnen door Leiden met 41. Voorzitter L. Matze, reikte de prij zen uit aan de aanvoerders der teams, terwijl de scheidsrechters elk een herinneringsvaantje werd aangeboden. A.s. zaterdag 22 juni zal een toernooi volgen voor eerste teams met dezelfde deelnemende verenigingen. Hazenoot, Van Kesteren. Alb. Spaan derman en Bröring. WHC: doel: Brommer; achter: Westerink, Fijn, Pap en Van Dijk; midden: Goudbeek en Gerrit Wes- sels; voor: Kroes, Vierhuizen. Da nenberg en Pim Wessels. WHC miste aanvoerder Van Pij- keren, die tegen IJsselmeervogels geblesseerd raakte. Er waren onge veer 1500 toeschouwers. Verwoed heeft Noordwijk ge poogd de toch wat onverdiende achterstand weg te werken, maar hoewel het voortdurend aanviel en de Wezepse verdediging meerdere keren in paniek raakte, bleef het 12. De Wezepers behielden daar door de theoretische kans op de titel, al was de tweede zege tegen Noordwijk nog minder overtui gend dan in de eerste ontmoeting. Ongelukkig C Ook al hadden de blauw-witten al na tien minuten succes, zij konden niet imponeren. Wederom was het een ongelukkige treffer. Na een scrimmage kreeg Jan Kroes de bal, waarna hij via het lichaam van Kui pers raakschoot (01). Noordwijk, dat duidelijk beter speelde dan tegen Huizen, was nu niet aangeslagen en nog geen drie drie minuten later schoot Rudi Brö ring tegen de buitenkant van de paal. Hoewel met name Hazenoot en Heemskerk daarna goede kansen kregen, duurde het tot de 23ste minuut eer Noordwjjk verdiend od gelijke hoogte kwam. Van Kesteren zette keeper Brommer op het ver keerde been na een solo van Heems kerk. die de Wezepse verdediging uit zijn verband rukte (11). Vooral nadat WHC al snel na de rust op 12 kwam, heeft Noordwijk alles in het werk gezet om gelijk te komen. Zelfs Spaanderman en Marijt waagden zich naar voren, waardoor de WHC-tegenaanvallen alle aandacht vroegen van de ach tergebleven v.d. Meulen c.s. Eenmaal moest Pap op (of ach ter?) de doellijn redding brengen na een vrije trap van Duindam, waarop keeper Brommer mistastte. Tien minuten voor het einde leek men te zijn overgegaan in rugby. Een kluwen van wel acht spelers bevond zich juist voor de doellijn van WHC, waarna scheidsrechter Schroots maar een Salontonsoordeel velde: vrije trap voor WHC. Noordwijk bleef komen, maar kon toch niet de vindingrijkheid opbren gen om de wat geroutineerder spe lende WHC-verdediging te passe ren. Dit ondanks de veelvuldig op gezette aanvallen, die te vaak ech ter doorzichtig van opzet waren. (Van onze sportredactie) jTAE OVERWINNING tegen Rijnsburgse Boys heeft Ter Leede een ruime voorsprong doen verkrijgen in het klasse ment in de strijd om de Dokters- cup. De Sassenheimers plaatsten zich als eerste en gaan nu in een thuis- en een uitwedstrijd tegen Noordwijk uitmaken, wie de fraaie trofee voor een jaar in huis krijgt. Deze ontmoetingen zullen ove rigens eerst gespeeld kunnen worden als Noordwijk de strijd om de landstitel heeft beëindigd. Er kan dus niet eerder dan op 6 en 13 juli worden gespeeld. De stand in de „voorronde", met nog te spelen Rijnsburgse Boys Quick Boys, ziet er als volgt uit: Ter Leede 4 3 1 0 7 7—2 Rijnsburgse B. 3 1 0 2 2 13 Quick Boys 3 0 12 1 2—5 van JAAP VAN KESTEREN enige doelpunt. Kesteren scoorde voor een sterker Noordwijk enige doelpunt tegen Tussen spelers van Ter Leede maakt Van Starkenburg van Rijns burgse Boys weinig kans. Niettemin kan de Rijnsburger hier de bal nog omhalen. Avondvierdaagse met ruim 300 deelnemers VOORSCHOTEN De avondvier daagse van de wandelsportvereniging SVLV is dit jaar een groot succes ge worden. Voor het eerst bedroeg het aantal deelnemers meer dan drie honderd, onder wie zeer veel jeugdi gen. Het zonnige weer en de gezellige sfeer zorgden ervoor, dat alle deel nemers van de eerste avond ook het slot van de vierde meemaakten. Vrijdag was de officiële sluitings avond. Na een tocht door de omge ving van Voorschoten vonden alle wandelaars elkaar terug bij het Bur gemeester Van der Hoevensportpark. De Laurentiusharmonie zorgde voor muziek en ouders en vrienden voor bloemen. De wandelaars met hun gasten lie pen de laatste twee kilometer naar het Bondsgebouw aan de Leidseweg en maakten reclame voor, wat ieder mens het eerst leert, maar helaas ook weer gauw een beetje verleert; wan delen. Duizenden gasten in Sassenheim SASSENHEIM Goede organisatie, enthousiaste deelname en gunstig weer maakten zaterdag dat het jaarlijks sportfestival van de Sikkens Groep weer een succes werd. Het waren een paar duizend spelers, sup porters en hun gezinsleden, afkomstig uit de diverse Nederlandse en buitenlandse bedryven, die president-directeur ir. A. v. Driel welkom kon heten. Deze zei o.a. dat de medewerkers nu konden zien dat na de grote brand veel is blyven staan, en al is het tydelyk, veel is opgebouwd. Verder rekende hy op sportiviteit, onmisbaar voor een mooie dag. Voor het eerst sprak hy ook een welkomstwoord in het Duits i.v.m. de opkomst uit Bensdorf bij Koblenz. Hierna was het woord aan de grote aantallen sportbeoefenaars op allerlei terrein, om eikaars krachten op de proef te stellen. Zo was er in, een tent tafeltennis en dammen, met 20 deelnemers en buksschieten met 100 deelnemers. Op de verschil lende velden betwistten 26 tennis- ploegen en 19 volleybalploegen el kaar de eer. Voor het eerst was er het Rollebollebalduwspel. een at tractief spel afkomstig uit Duits land, met een reusachtige bal. Hier bij waren 8 ploegen die elkaar be- kampten, waarbij kracht en behen digheid vereisten waren. Voor het voetbaltoernooi waren niet minder dan 20 elftallen opge komen. Ook voor de jeugd was ge zorgd. 's Morgens was één der ten ten vol jong publiek om de presta ties van het Jeugdcircus „Atleta" uit Warmond te bewonderen, dat met een mooi programma van twin tig nummers kwam. Zo kon men genieten van de escapades van Theodore, het evenwichtswonder, de kunstjes van Toto, de t.v. hond en van het balanceren van Oscar, de bok. TEKENEN 's Middags was er een tekenwed strijd met circa 300 deelnemertjes. Leuk was hen ingespannen bezig te zien. Met de leeftijdsgrens van 3 tot 14 jaar werd het niet al te gauw genomen. Zo leverden de éénjarige Monique Stilloo uit R'dam en de tweejarige Kitty v. Rijn uit Sassen - hei ook bijdragen (buiten mededin ging. In de middagpauze was er optre den van de drumband „Adest Mu- sica" Sassenheims trots. Tot slot van de dag vond de prijsuitreiking plaats door ir. v. Driel. Deze werd eerst door de heer Pape van Talens. Apeldoorn, bedankt voor de fijne dag namens de hele Sikkens Groep. De heer v. Driel bracht deze dank over aan al de mensen, die de dag meehielpen tot een succes te maken, de sportdagcommissie, de scheids rechters, de GWS-junioren en -pu pillen enz. De dames v. Dongen en v. Vliet kregen een welverdien de attentie. Na de prijsuitreiking werd met een hoeraatje voor de or ganisator, de heer J. W. Meester, de alleszins geslaagde dag besloten. UITSLAGEN De wisselprijs voor het bedrijf met het grootste aantal punten ging naar Sikkens Lakfabrieken, Sassen heim. De sportiviteitsprijs naar Cor- des, Den Bosch. Rollebollebalduw spel: le prijs Sikkens Verkoop Alk- maai-; 2e Sikkens Verkoop Maarsen. Volleybal: le prijs dames Synthese; 2e Flexa. heren: le prijs, tevens wisselprijs Ternat; 2e Talens I. Tennis: le prijs de heer en mevr. Deutekom. Synthese; 2e de heefl May en mej. Rodenhuis, Sikkena| 3e heer Krol en mevR Schouten. Vissen: heer Tangeman, Talens 42 cm; 2 heer Straafe, Navege. 30 cmj 3. heer Uiterwijk, Sikkens Smits, 20 cm; poedelprijs heer v. d. Laan, Na- vege. 15 cm. Schieten: le prijs I: Klingeier, S.V. Alkmaar, 171 pnt: 2. De Baets, Tenat, 166 pnt; 3, Be rends, Talens, 160 pnt. Tafeltennist heren, l heer Gutz, Was de Wit; 2 heer v Kampen, Synthese; dames, 1. mevr. v. Kampen; 2 mevr. Gutz, Was de Wit. Hardlopen: winnaar heer Langeberg. Cetabever. Dam men: 1. Eikelboom, Sikkens Smits; 2. heer Draaier, Sikkens Smits. Voetbal: le prijs, tevens wisselbe ker. Sikkens Smits I; 2. Sikkens 5; 3. Talens; 4. Synthese. Tekenen: 8-4 jaar: 1. Mark de Graaf; 2. Corine v. Dijk; 3. Chrisje Benneman. 5-8 jaar: 1. Erna Westen; 2. Marik Maks: 3. Lucy Göte; 9-13 jaar: 1. Aart Smit 2. Peter v. Rijn; 3. Jan Verwij. LUGANO ADO heeft in Luga no, voor slechts 2500 toeschouwers, ook de tweede wedstrijd tegen de Zwitserse vertegenwoordigers uit groep 6 van de zomer-competitie ge wonnen. In de eerste helft nam Lugano, dat in de komende weken ook nog twee beslissingswedstrijden om het Zwitserse kampioenschap moet spe len, een voorsprong van 10 door Luttrop. Tien minuten voor rust maakte Maassen gelijk. Na een klein kwartier in de tweede helft maakte Heijnen het tweede en win nende doelpunt voor de Hagenaars. (Van onze sportredactie) RIJNSBURG Twintig minuten voor tijd bereikte Ter Leede de finale van het tornooi om de Dokters-cup. Barten speelde zich juist in een periode van een Rijnsburg-overwicht vrij, ondernam een solo en passeerde ten slotte ook keeper Heemskerk. De stand kwam daarmee op 02 en het was duidelijk dat Rijnsburgse Boys definitief op verlies was gezet. Want hoewel het na de hervatting veelvuldig in de aanval was, bleef Ter Leede toch gemakkelijk overeind in dit wat sfeerloze duel. Immers, Rijnsburgse Boys miste duidelijk een af ronder nu Arjan den Heyer ook niet op schot was. Gerrit van Starkenburg voor de tweede keer uit de achterhoede gehaald kreeg nog de beste kan sen, maar duidelijk bleek dat hij in de defensie toch veel beter uit de voeten kan. Toch bleef de gcel-zwarte thuis club ook in de slotfase komen, maar keeper Schellingerhout gaf geen krimp. Ook niet toen Van Starken burg en de mee naar voren gekomen back Jan Heemskerk beide keren uit een corner rakelings overkopten. Ook nu bleek dat de toeschouwers na het overladen wedstrijdprogram ma en de kampioenswedstrijden van Noordwijk maar weinig zijn ge ïnteresseerd in de duels om de Dok ters-cup. Nog geen 300 toeschouwers zagen Ter Leede winnen, ondanks het mooie 'weer een laag aantal. Overigens gingen de beide teams in een laag tempo van start. Eigen lijk was het schot dat D. Heemskerk twintig minuten voor rust keeper Schellingerhout tot actie dwong, het eerste vermeldenswaardige feit. Toch werd het voor rust nog 0-1. Een ongevaarlijk afstandsschot van v. d. Fange verraste keeper C. Heemskerk, die de voor hem op springende bal tussen zijn vingers liet glippen. Een goedkope maar toch verdiende voorsprong, omdat Ter Leede bijeen toch iets meer in telligenter speelde. Vier minuten was de tweede helft oud, toen het bijna 0-2 werd. Het schot van Diok van Biezen raakte echter de lat. De redelijk leidende scheidsrechter Baak had het daar na moeilijk om de gemoederen te kalmeren bij enkele te felle char ges, maar gelukkig keerde de rust weer. Barten besliste de strijd na 24 minuten en hoewel het doel van keeper Schellingerhout herhaalde lijk werd bestormd, bleef het 0-2, omdat Rijnsburgse Boys geen vuist kon maken. RIJNSBURGSE BOYS: d C. Heemskerk; achter: J. Heems kerk, Van Klaveren, G. van Egmond en Kralt; m: D. Heemskerk en Jac. van Egmond; v: Kromhout, Van Starkenburg, A. den Heijer en Harteveld. TER LEEDE: d: Schellingerhout; a: Zandbergen, De Bruin, Ligten- berg en v. d. Heijden; m: v. d. Fan- gi en Rade; v: Van Ginhoven, Ver sluis, Van Biezen en Barten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 11