achter Interim-rapport 18 krant van FORMAAT MEER AUTONOMIE VOOR VLAANDEREN EN WALLONIË Uit de Haagse hof geplukt Formulering te vaag JD'66 voorziet andere maatschappelijke orde Eindelijk akkoord in België Respect voor kapitein van Schiekerk In Frankrijk: krimpend stakingsfront Portugal jaagt Béjart weg Boei gevonden van Scorpion? Italiaanse kersen in Betuwse boomgaard 6 MAANDAG 10 JUNI 1968 Frankrijk Doorpraten Wat ralt het de veder"andsc per* toch moeilijk objectiv-fteit betrach ten rondom de geb ^urttnissen in Frankrijk. Ook in de christelijke P*ra werden de stakingen, <V chaos, de I anarchie beoordeeld d'is normale I verschijnselen van een ti£njaiige re- ®erin«-De Gaulle en werd ielf; waar derend geschreven over de i rev>lutie. omdat en nu komt het xnö ten enenmale anti-De Gaulle is. U WKeef zelfs dat de communisten zich hJe- maal niet zo misdragen hebben efci iu als zondebok moeten dienen. v. Dezelfde figuren, die vorig jaar *»e ■traten van Amsterdam terroriseer den, waren nu de straatschenders van Parijs. En nu moet u het commentaar van vorig jaar maar eens vergelijken met dat van nu. De federale troepen in Amerika moesten bij de negeropstand van vorig jaar het vuur openen op eigen burgers en er vielen vijftig doden. Wat dema gogisch schrijft u thans over het even tueel moeten vuren van de Franse po litie op eigen burgers. Wat een inge togenheid en verdraagzaamheid heb ben de gezagdragers in Frankrijk be tracht tegenover dat kleine deel rebel lerende burgers. Wonderlijk, dat daar geen doden zijn gevallen. De Gaulle is o.L te nationalistisch Ingesteld. Hij heeft Frankrijk tien jaar stabiliteit (politiek en econo misch) gebracht. Wat zijn wij en heel Europa er bij gebaat dat er in Frank rijk rust heerst en het daar econo misch goed gaat. Uw commentaar, waarin kennelijk met genoegen het faillisement van de regering-De Gaul le wordt aangekondigd, is m.i. dan ook kortzichtig. Wie Frankrijk en de Fransen kent zal moeten weten dat, als uw wens in vervulling zou gaan. Frankrijk weer spoedig zal vallen in handen van een stel revolutionaire en politieke avon turiers. Ook miste ik in de christelijke pers de oproep tot gebed om dit land voor •en burgeroorlog te behoeden. Rotterdam D. Schouten Poëzie (8) De redactie van het „literaire maand blad Swaswiet" vraagt over het ..vers'' l De Beer: „Als dit geen poëzie is. wat j is het dan wel?" Dit kan ik duidelijk beantwoorden: het is een stukje gebrekkig proza, zon der slot of zin. De man, die zulke kol der poëzie noemt, weet niet waarover hij praat. Hoezeer dr. Stolk gelijk heeft met zijn veroordeling van de moderne kunst blijkt ook uit de volgende verzen van Jan .van Harten in De Gids: TILBURG De KVP-Partij- raad heeft zich zaterdag achter de mterimrapporten van de groep van 18 geschaard. KVP- voorzitter mr. A. van der Stee vatte aan het eind van de mid dag het resultaat van de bijeen komst samen in de volgende con clusies: De Partijraad handhaaft de reso luties van Arnhem: Het interimrapport van de 18 is gunstig ontvangen. Het is een goed uitgangspunt voor verdere besprekin gen; De samenwerking van KVP. ARP en CHU dient open te zijn; geen gesloten christelijk blok; samenwer king met andere partijen blijft moge lijk. De werkgroep van de 18 zal wor den gevraagd rapporten op te stellen over de structuur van de samenle ving het welzijns- en cultuurbeleid, de werkgelegenheid, en de ruimelijke ordening. Een commissie uit de KVP onder leiding van oud-minister Veldkamp bestudeert de kwestie van de samen werking met andere partijen: de zo genaamde commissie-duidelijkheid. Het rapport van deze commissie zal ook in 'de groep van 18 ter sprake gebracht moeten worden. Met deze laatste conclusie ving mr. Van der Stee een resolutie van enke le radicalen, KVP-jongeren en leden van het DCN (de groep-Couwenberg) op. Een vijftiental leden van de Par tijraad had namelijk onder leiding van de heer P. Beugels een resolutie ingediend waarin werd gesteld dat het gesprek in de 18 niet beperkt moest blijven tot programmatische vraagstukken maar ook moest wor den uitgebreid tot de vraag hoe en met name met welke partijen buiten KVP, ARP en CHU een consequent vooruitstrevend beleid in de prak tische politiek optimaal verwezenlijkt zal kunnen worden. Na een schorsing van een half uur kwam de KVP-voorzitter met zijn conclusies. Hij meende dat de resolu tie van Beugels c.s. en zijn conclusies volledig parallel liepen. (Van onae parlementaire redactie) De heer Beugels antwoordde hierop dat hij op dit moment geen behoefte had aan een duidelijke uitspraak van de Partijraad. „Maar wij houden u aan uw woord", voegde hij mr. Van der Stee toe. Te vaag De discussie rond de stukken van de 18 waren voornamelijk geconcen treerd rond de principiële uit gangspunten. Over het algemeen vond men deze formuleringen te vaag. Er aal vooral een programma tische uitwerking moeten komen." De uitgangspunten zijn aanvaardbaar maar ze zijn te vaag en te vrijblij- ven", betoogde de heer Beugels. Hetzelfde bezwaar had de voorzit ter van de KVP-Jongerengroepen ir. J. Stienen. Hij kondigde aan dat de KVPJG met Arjos en CHJO voorne mens zijn het rapport nader uit te werken en van kritische kanttekenin gen te voorzien. Ook de afdeling Den Helder bleek behoefte te hebben aan een nadere programmatische uitwer king. Zij hadden reeds een concept hiervan naar prof. Steenkamp gestuurd, die voor de KVP deel uit maakt van de commissie in de 18, die de uitgangspunten bestudeert Enkele sprekers meenden dat het principiële stuk te veel een reforma torisch geluld liet horen en te weinig aanknopingspunten gaf voor rooms-katholieken. Opvallend was in dit verband het betoog van dr. S. W. Couwenberg, de leider van de KVP-leden die zijn verenigd in het Democratisch Cen trum Nederland. Deze groep wil de KVP omvormen tot een gedeconfessi- onaliseerde programpartij, die zowel voor christenen van alle gezindten als humanisten open staat. Dr. Cou wenberg achtte het stuk van de 18 te veel een reformatorische geest ade men. Het stuk heeft te veel traditio- AARDBEIEN' I maandag op de veiling te Grubbenvorst de eerste aardbeien tien stuks in een wit plastic bakje de tien brachten op de winderige veiling goed geld op hij lachte de kweker misschien heeft de kweker terug thuis nog even naar zijn lege plant gekeken. II woensdag op de veiling in Kapelle-Biezelinge de eerste aardbeien nog maar enkele stuks uit de kassen of van planten die in de avond en nacht kunstmatig werden belicht binnenkort zal het aantal toenemen. Binnenkort komt er gelukkig een bundel verzen van deze dichter uit Den Haag Dr. F. C. Domtnlcus Marie-Louise van Geel (21) is zaterdag te paard naar Spanje vertrokken. De niet bang uitge vallen amazone moest haar ver trek een week uitstellen omdat ze de noodzakelijke in- en uit voervergunningen voor haar paard Petroesjka niet snel ge noeg kon krijgen. Marie-Louise (onze rubriek LS bracht enige weken geleden een interview met haar) heeft vijf jaar in de paardensport gewerkt om een paard te kunnen kopen. Zaterdag vertrok ze uit Soes- ter berg de manege De Bos- hoeve nagezwaaid door haar ouders en bekenden. °ver ander halve maand hoopt ze in Madrid aan te komen. (Van onze par lemen tsred actie) ROTTERDAM Alle politie ke discussies zullen zich af moe ten spelen tegen de achtergrond van de huidige maatschappij crisis. Zowel in Amerika als bij ons in Europa is er sprake van een revolutie: de maatschappij van establishment wordt ver vangen door die van deelneming. Een klein uitstapje van D'66-leider mr. Van Mierlo op de studieconferen tie van zijn partij over de NAVO en hoe de Nederlandse houding tegeno ver dit instituut dient te zijn. Hij meende in deze maatschappe lijke verandering ook een van de oorzaken te zien van het falen van de Amerikaanse buitenlandse politiek, die niet meer weet wat men met de wereld aan moet Daarom vonden de ruim 60 aanwezige Democraten het voor Nederland ook zinvol na 1969 binnen de NAVO aan het afnemen van de spanningen in Europa te wer ken. met 40 tegen 14, bij 11 blanco stemmen. Een te principiële houding tegen- oevr de NAVO zou een crisissfeer meebrengen die andere wegen tot ontspanning blokkeert. „Je gaat dan een op zichzelf stervend ding weer tot leven brengen", zei Van Mierlo, doelend op het eertijds verdeeld hou dende karakter van de NAVO. Nederland moet zijn buitenlandse politiek ln eerste instantie richten op het begin van overleg met andere Europese landen, in een later sta dium de Sowjetunie en de VS inscha kelen en dan pas zorgen dat de NA- 1 VO zich aanpast en het bereikte niet meer kan bederven. Daar kwam in feite het meewerken aan de NAVO, zoals D'66 het ziet, op neer. D'66-aanbevelingen voor een goed functioneren van de NAVO: een j ontspanningsorgaan van de NAVO, zelfstandiger optreden van Europa van de VS, meer nationale inspraak en Nederland moet proberen Grie kenland en Portugal uit de organisa tie te krijgen. Atlantische markt De heer Van Mierlo had niet alleen zijn eerder genoemde maatschappij visie uit Amerika meegenomen, hij wist ook nog te vertellen, dat leiding gevende Amerikanen steeds meer gaan spelen met de gedachte aan een Atlantische markt als tegenwicht te gen de EEG. Deze gemeenschappe lijke markt van de VS, Engeland, Ca nada en de Scandinavische landen heeft vooral in Engeland fervente voorstanders. Langzamerhand neigen de Ameri kanen er toe, geprikkeld door de houding van de Gaulle die zij echter met het vasteland van Europa identi ficeren, zich van dat vasteland af te keren. Terugtrekking van troepen uit Duitsland zou een eerste aanwijzing kunnen zijn hoe de situatie zich zal ontwikkelen. SAIGON Het officiële bezoek dat de Zuidvietnamese president Van Thieu in de tweede helft van juni aan de VS zou brengen is een maand uitgesteld. Het uitstel zou zijn ge vraagd door president Johnscsn in verband met de moord op Robert Kennedy. neel confessioneel vlagvertoon. Het is meer reformatorisch dan algemeen- christelijk. De beginselen van de na tuurlijke zedenwet zijn onder tafel gevallen aldus dr. Couwenberg. Daden Het stuk werd verdedigd door prof. dr. J. Steenkamp, lid van de groep van 18. Hij beklemtoonde dat het hier gaat om samenwerking van drie partijen waarbij ten aanzien van de uitgangspunten een geven en nemen noodzakelijk is. Niet de vraag is het stuk reformatorisch of katholiek ge noeg maar de vraag: kan ik mij hier mee verenigen moet doorslaggevend zijn. Hij noemde het nog steeds van belang dat er in ons land een moder ne volkspartij optreedt, gebaseerd op evangelische inspiratie. Niemand heeft dit beter onder woorden gebracht, aldus prof. Steen kamp. dan de heer Bogaers. Maar sinds de oprichting van de Partij Ra dicalen Ln Dronter. zwijgt hij hier over. Het Bijbelwoord „Gij zult Mijn getuige zijn" noemde hij een van de uitgangspunten van christelijke poli tiek. We moeten elkaar echter niet voor een röntgenapparaat willen zet ten om onze christelijke inspiratie te meten. Het komt op daden aan. In sommige opzichten zullen we voorop moeten lopen om veranderin gen na te streven. Bij andere zaken zullen we voorzichtiger te werk gaan. Als we daarbij soms in het midden van het politieke krachtenveld te recht komen, is dat geen bezwaar mits we maar duidelijk aangeven wat we willen. Het woord midden partij is tegenwoordig echter een schuttingwoord geworden, aldus spreker. Hij vergeleek christelijke politiek met een spreuk op een oud kompas: „Ik geef geen weg maar wel de rich ting aan". De christelijke partijen zullen duidelijk positie moeten kie zen bij een aantal kernvragen. Desnoods moet dit dan maar enkele zetels kosten. Als kernvragen noemde hij op dit moment onder meer de ontwikkelingshulp, de collectieve voorzieningen, de werkgelegenheid, de inkomens- en vermogensverdeling, het cultuurbeleid, de democratisering van onderwijs en bedrijfsleven, en de vraagstukken rond de kernbewape ning en de NAVO. Prof. Steenkamp betoogde dat het alle drie de partners in de 18 te doen is om uitdieping van het program. „Geen van drieën is uit op „waterige soep". De 18 zijn nog niet klaar maar er wordt gewerkt. We zijn onderweg, aldus prof. Steenkamp. „Welke ande re politieke organisaties zijn met el kaar aan het praten?" Kompas Het Tweede-Kamerlid J. Mom- mersteeg, die behoort tot de radica len die in de KVP zijn gebleven, legde bij aanvang van de vergadering een korte verklaring af. „Wij zijn in de KVP gebleven omdat wij vertrou wen hebben in de uitvoering van de resoluties van Arnhem. Het optreden van het nieuwe bestuur heeft dit versterkt", aldus de heer Mom- mersteeg. Wij stellen prijs op een open discussie in de partij en zijn bereid mee te denken en te zoeken naar oplossingen. We zullen ons loyaal en kritisch opstellen. De uitspraken van het bestuur en de fractieleider mogen ons inziens niet sacrosanct zijn. De radicalen menen voorts dat de sa menwerking met AR en CH niet mag leiden tot vorming van een gesloten christelijk blok. Zij wensen ook een uitspraak over de vraag met welke andere partijen een vooruitstrevend beleid kan worden gevoerd, aldus de heer Mommersteeg. Na korte discussie werden ook de paragrafen over de inkomensverde ling en de internationale politiek aangenomen. Het rapport over het gezag werd voor kennisgeving aangenomen in verband met tijdgebrek. Het bestuur zal rekening houden met de opmer kingen die' hierover door de KVP-kiesverenigingen in een schrif telijk rapport zijn uitgebracht. IJ ET GESPREK in „de Achttien" kan dan eindelijk voortgaan. CHU en ARP hadden er al toe besloten en zaterdag deed dit de KVP. Er is In middels wel weer veel tijd verstreken. We zeggen niet, dat die tjjd onge bruikt is gelaten. Er is het nodige en méér dan dat gedaan aan op heldering. aan pogingen tot het over tuigen van aarzelenden en afwjjzen- den, aan kritisch bekijken van de voorlopige stukken zelf. De KVP-vergadering van zaterdag heeft wel doen blijken, dat men zich van protestantse kant niet behoeft te schamen over het volume van de eigen reformatorische inbreng in die stukken; het werd hier en daar soms wat véél geacht. Had men echter an ders kunnen verwachten? Ook ln dit opzicht zal er nog wel wat aan elkaar gewend moeten worden; denk alleen maar aan de gangbare woordkeuzen. Binnen de KVP staat men gereser veerder tegenover de uitgetredenen dan met name sommigen uit de ARP doen. Dat is begrijpelijk; het is de KVP. en niet de ARP. waaruit zij ge treden zijn. Dit laatste bovendien nogal haastig voor wie bedenkt dat andere radicalen er geen geheim van maken zich binnen de KVP nog al- tijd thuis te voelen. Het verheugt ons, dat op de KVP- vergadering ook een woord ten gunste van „het midden" is gesproken. Zelf hebben wij dergelijke woorden in onze krant geschreven. Soms llfkt het als of men met geweld naar links of naar rechts gedreven moet worden, alsof de middenpositie beter uit gedrukt: een positie die er een in het midden blijkt te zjjn niet een eigen en zelfstandige waarde kan hebben. We zouden willen adviseren: zich nu niet langer laten ophouden, maar het gesprek hervat. BRUSSEL De christelijke CVP van de demissionaire pre mier Vanden Boeynants en de socialistische BSP hebben dit weekeinde overeenstemming be reikt over een regeringsprogram ma. Als de congressen van beide partijen het ontwerp goedkeuren, zal Vanden Boeynants nog deze week met de formatie van een kabinet beginnen. Culturele autonomie en econo mische medezeggenschap zijn de hoofdpunten van de politiek, die de nieuwe coalitie wil gaan voeren. Er wordt een minister benoemd, die spe ciaal belast zal worden met de stimu lering en coördinatie van de betrek kingen tussen Vlamingen en Walen. Verder worden twee ministers van onderwijs en twee van cultuur in de regering opgenomen. Het program belooft vernieuwing van het universitair onderwijs en de- mokratisering van de Belgische uni versiteiten. Volledige faculteiten van de Leuvense universiteit zullen, in het kader van financiële en andere mogelijkheden, naar nieuwe vesti gingsplaatsen worden overgeheveld. A'1.". DOOR Ga maar vast sparen indien uw zoon of dochter volgend jaar 21 jaar wordt. Er is voor dat kind slechts één geschenk denkbaar om het ge lukkig te maken. De wet zal het zo willen. Geen meerderjarig inwonend kind zal meer rustig leven zonder draag bare radio. Als minister Klompé haar zin krijgt zal immers per 1 januari 1969 een meerderjarig inwo nend kind voor een radio op zijn of haar kamer 24 per jaar moeten betalen. •Die 24 kunnen echter ontdoken worden door een draagbare radio, die om de hoek van de deur staat. Kind-in-kamer, radio erbij. Klnd-uit-kamer, radio eruit. Laai dan welke controleur ook bewijzen dat de meerderjarige een radio op zijn of haar kamer heeft. Dan mag wel per huisgezin met meerderjarige kinderen een contro leur vierentwintig uur op de stoep staan. De arvderhalf miljoen gulden, die als bezuiniging wordt voor gespiegeld vanwege de verminderde controle is weg voor men het weet. Er zullen weinig meerderjarig wordende kinderen zijn, die prompt hun toestel-op-hun-kamer opgeven. Missdhien komt de controle als een verlaat verjaarsbezoek, want het is heel gemakkelijk van een bevolking de 21-jarigen er uit te pikken. De ontduiking van de wet is bo vendien met dat draagbare muziek doosjes heel eenvoudig, ja nauwe lijks meer ontduiking te noemen, Meerderjarig want die ontvanginrichting zwerft heel het huis door. Wat me echt nijdig heeft gemaakt is bovendien de gedachtengang achter de eis van luistergeld voor meerder jarige inwonende kinderen. Net of ze er niet meer bij horen. Dop nu je eigen boontjes maar. Ze worden gelijk gesteld met kostgangers of inwonend personeel. Het beetje geld dat via die meer derjarige toestellen binnenkomt zal nauwelijks meer zijn dan de contro le kost en daarvoor moet die scheidslijn in het gezin getrokken worden! De gevallen, waarin een kind met ongeduld wacht op de 21ste verjaar dag om „vrij" te zijn, hebben altijd een tragische achtergrond van ver deeldheid tussen ouders en kinde ren. Daar waar de verhoudingen goed zijn, wordt in het daeelijks leven van het gezin niets van die over gang gemerkt. Het kan een interessant geval worden indien een pa met een stu derende zoon of dochter thuis gaat proberen de luisterbijdrage van het kind als bijzondere last van zijn in komen af te trekken, zoals hij ook mag doen met studieboeken enz. voor dit kind. Het is bij alle ouders bekend, dat de jongeren graag studeren met een keiharde radio aan. En wie zal be wijzen, dat ze dat lawijt niet hard nodig hebben voor hun concentra tie? En dan alle wijsheid die uit de luidspreker komt.... Voor aller gemoedsrust lijkt me het veel veiliger, die meerderjarige kinderen met rust te laten. Begin februari viel het christe- lijk-liberale kabinet Vanden Boey nants, nadat Vlaamse studenten da genlang hadden gedemonstreerd voor volledige overplaatsing van de Franstalige afdeling van de universi teit van Leuven. De autonomie zal ook in de volksvertegenwoordiging worden doorgevoerd. Zo zal de invloed van beide landstalen in de volksvertegenwoordi ging worden versterkt door wijzigin gen op taalgebied afhankelijk te stellen van goedkeuring door de meerderheid van elk der twee taal groepen in Kamer en Senaat. VOERSTREEK De beide taalgroepen krijgen ook speciale bevoegdheden om met een motie wetsontwerpen in strijd te ver klaren met de goede betrekkingen tussen beide taalgroepen. Een wet moet dan worden teruggenomen en herzien. Het onderwijs in beide taalgebie den krijgt een vergaande autonomie. De provincies krijgen ook medezeg genschap op het gebied van onder wijs, cultuur, openbare gezondheid, landbouw en ruimtelijke ordening. Voor de Voerstreek Is ook een op lossing gezocht. Alle gemeenten in dit gebied zullen worden samengevoegd tot een kanton, dat noch bij het Ne derlandstalige Limburg, noch bij het Franstalige Luik zal behoren. Raad voor de scheepvaart AMSTERDAM Bij het redden van de bemanning van het Joegosla vische schip Trebinje vorig jaar sep tember in de Indische Oceaan, is ka pitein Witte van het Nederlandse vrachtschip Schiekerk met beleid en doortastendheid opgetreden. Eerste stuurman C. J. Brouwer verdronk bij de reddingspogingen. De Raad voor de Scheepvaart heeft dat geconcludeerd. Stuurman Brouwer had de leiding van de reddingsaktie, terwijl de ka pitein op de brug was achtergeble ven. Nadat de stuurman en een dren keling te water waren geraakt, heeft de kapitein opdracht gegeven te ma noeuvreren en naar hen te zoeken. Volgens de raad getuigt het van juist beleid eerst naar de nog levende Joegoslaaf te zijn gevaren. Stuurman Brouwer wak toen reeds overleden. Zijn gedrag vervult de raad met die pe eerbied. Onder de deelnemers aan de 100 mijls race over het IJssel- meer, dit weekeinde, waren ook prinses Beatrix en prins Claus met hun jacht de Groene Draak. Ondanks de voortdurende stort regen gaf het paar het roer niet uit handen, al keek het af en toe wel even hoe de vlag er voor stond PARIJS Het stakingsfront in Frankrijk is aan het krimpen. Gestaakt wordt voornamelijk nog bij de Renault-autofabrieken, d« staatsradio-omroep en bij de koop vaardij. De directie van de Renault en de vakbonden onderhandelen op het ogenblik wel over een regeling, die een einde moet maken aan de staking. Het gebouw waar onderhandeld wordt, wordt bewaakt door een ster ke politiemacht. In Parijs reden dit weekeinde de treinen, bussen en metro normaal. Het PTT-bedrijf is hervat Verwacht wordt dat vandaag de Peugeot-fa- brieken te Sochaux en Rijsel en de Michelin-fabriek te Clermont-Fer rand de produktie zullen hervatten. De bonden van arbeiders bij Citroën daarentegen hebben een beroep ge daan op de arbeiders vandaag de fa brieken van deze autoindustrie te be zetten. LISSABON Portugese autoritei ten hebben zaterdag de bekende Franse balletregisseur Maurice Béjart, die met zijn gezelschap „de balletten van de 20ste eeuw" een toernee in Portugal maakte, verzocht het land te verlaten. „Wij kunnen niet toestaan dat een buitenlands theatergezelschap van een Portugees toneel misbruik maakt om te handelen in strijd met de nati onale oogmerken", aldus de Portu gese verklaring. Aanleiding was het feit dat Béjart de autoriteiten had verzocht aan het eind van een voorstelling (donder dagavond) een minuut stilte in acht te nemen ter nagedachtenis aan Ro bert Kennedp, die volgens hem ver moord was door het „internationale fascisme en geweld." Béjart en zijn gezelschap hebben Inmiddels het land al verlaten. LISSABON Een Portugese trei- ler heeft bij het Azoren-eiland Sao Jorge een signaalboei aangetroffen, die afkomstig zou kunnen zijn van de Amerikaanse kernonderzeeër Scorpi on, die sinds 27 mei met 99 man aan boord vermist wordt. Dit meldde gisteren het Portugese persbureau Ani. Ambtenaren van het Amerikaanse ministerie van defensie geloven ech ter niet dat de boei van de Scorpion is. Ze is volgens hun gegevens van een type dat drie tot vijf jaar gele den door vliegtuigen werd gebruikt. ECHTELD De Betuwse kwekers, gedupeerd door de recente appelcrisis, worden opnieuw met grote stroppen bedreigd, nu blijkt dat de kersenoogst als gevolg van het slechte voorjaarsweer dit jaar bijzonder zal tegenvallen. Bovendien hebben velen hun boomgaarden opgeruimd, omdat door de hoge plukkersionen een rendabele exploitatie niet mogelijk is. Tijdens de weekeinden ziet men echter op verschillende plaatsen nog de bekende tentjes bij de boomgaarden met uitnodigende borden „halt. hier kersen eten". Wie het echter om meikersen te doen Is. komt dan vaak bedrogen uit want niet zelden eet men in de Betuwse boomgaarden, zoals gisteren bij Echteld, kersen, geïmporteerd uit Italië.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 6