In Noordwijk-Katwijk auto's, auto's, auto's VLEET Geschil met Flora nu in de raad van Rijnsburg Hervormde kerk Noordwijk-Zee uit de steigers FUNK NET MEISJE Valken '68 opgericht Katwijkers in gevecht met Duitse jongens Verkeersmaatregelen in Rijnsburg Woningbouw aan Spinozalaan B. en W. Rijnsburg vóór gewest Leiden Stichting SPAARBANK DER GEMEENTE KATWIJK Wegens excursie is ons kantoor op woensdag 5 juni a.s. GESLOTEN Voetpaden gebruikt 0111 te parkeren Grote chaos in kantine van Quick Boys Verkiezing van Lady Automobiel Directie-assistent bij VVV Katwijk Visserij nieuws bij de Strandbedrijf Fok de Best Burgerlijke stand van Katwijk DINSDAG 4 JUNI 1968 RUNSBURG Het bestuur van Flora heeft de gemeenteraad voor ziening gevraagd tegen het besluit van B. en W- tot aanhouding van de beslissing omtrent de aanvraag om een vergunning voor de bouw van tien werkboxen en twintig kanto ren aan de Rijnsburgerweg. Zie hiervoor ook het artikel in de krant van zaterdag. Op grond van de in ons artikel van zaterdag genoemde beleidsover wegingen hebben B. en W. besloten de beslissing aan te houden. Zij heb ben doelbewust geen gebruik ge maakt van de mogelijkheid een verklaring van geen bezwaar te vra gen om de gemeenteraad in deze zaak naar de naar hun oordeel ge wenste inspraak te geven. Eigen schuld Volgens B. en W. heeft het vei lingbestuur zichzelf in deze voor haar moeilijke positie gemanoeu vreerd door bezwaren tegen het be sluit tot vaststelling van het be stemmingsplan Frederiksoord bij het provinciaal bestuur in te die nen. Naar het zich laat aanzien, zal het RIJNSBURG B. en W. stellen voor op het gedeelte van de Katwy- kerweg tussen de Langevaart en de Kanaalstraat, het parkeren van voertuigen aan beide zijden van de weg te verbieden. Op de druk bereden Brouwer straat en Noor dw ijker weg ontstaan regelmatig verkeersopstoppingen. Daaraan kan een eind worden ge maakt door over een afstand van 30 meter, gerekend vanaf het kruis punt, aan beide zijden van de Korte Voorhouterweg een doorgetrokken gele streep aan te brengen, zodat langs dat gedeelte niet mag worden geparkeerd. Ook 9tellen B. en W. voor aan weerszijden van de Tramstraat over een lengte van 25 meter gerekend vanaf de Oegstgeesterweg. een doorgetrokken gele streep aan te brengen, waardoor voor dit ge deelte een algeheel parkeerverbod in het leven wordt geroepen. Ten slotte over een lengte van 30 meter een doorgetrokken gele streep aan de oostzijde van het Noordeinde aan te brengen. RIJNSBURG Mareis autobedrijf N.V. te Wassenaar heeft de gemeen teraad gevraagd haar alsnog een vergunning te geven ten behoeve van een motorbrandstoffen-verkoop- station aan de Rijnsburgerweg. B. en W. stellen voor de brief voor kennis geving aan te nemen. De aanvraag ster was niet op tijd met haar brief en heeft volgens B. en W. bovendien geen nieuwe gezichtspunten aange voerd. VALKENBURG In de grote zaal van het Wapen van Valkenburg werd een ledenvergadering gehou den tot oprichting van de voetbal vereniging. onder de naam „Valken '68" Er werd een voorlopig bestuur gekozen. Dit ziet er als volgt uit: P. Langeler, Prof. Dr. A. E. van Gif- fenstraat 13 (voorzitter); J. A. Cam- bier, Claudiusdreef 5 (sekretaris); J. van der Born, Dr. A. E. Remou- champstraat 3 (penningmeester); Joh. Imthorn, MarinüS Poststraat 66 (2e voorzitter); P. Ouwersloot, Lan ge Commandeurstraat 7 (2e penning meester; B. Imthorn, Hoofdstraat 40 (2e sekretaris); J. C. van der Nagel (alg. bestuurslid). Uit de eerstvolgende vergadering (op 20 juni) zal het definitieve be stuur worden gekozen. De sekretaris, de heer Cambier. deed mededeling omtrent de gang van zaken betrefende de ledenwer ving. De vereniging telt oo dit mo ment al ruim honderd leden, van wie er vijftig op de vergadering aan wezig waren. Uit de zaal kwamen nog twee voorstellen betreffende de naam van de vereniging; toch werd de naam „Valken '68" geprefereerd boven „Valkenboys" en „Rijnval ken". De kleuren van de vereniging zijn rood en geel. Het sporttenue zal bestaan uit een geel shirt met ro de manchetten en kraag, rode broek en gele kousen met een rode band. Na de pauze werden de statuten en het huishoudelijk reglement be handeld en goedgekeurd. Besloten werd om een aanvraag in te dienen voor koninklijke goedkeuring. Ook een aanvraag om toe te treden tot de le klasse van de L.V.B. zal wor den ingediend. De contributie bedraagt voor de spelende leden van 10 t.m. 11 jaar f 1.-; 12 t.m. 13 jaar f 1.50; 14 t.m. 15 jaar f 2.-; 16 t.m. 17 jaar f 2.50: 18 jaar en ouder f 4.-. Van de niet spe lende leden zal een contributie wor den gevraagd van f 3.- per maand. De sportkeuring zal vermoedelijk verricht worden door de plaatselijke arts dokter G. van Delft. De vereni ging hoopt zo spoedig mogelijk te kunnen starten met vriendschappe lijke wedstrijden. Burgerlijke stand van Valkenburg VALKENBURG Geboren: Mar tin Jan zv C de Vries en M A van der Plas. Middenweg 3; Hendrik zv B Imthorn en C van der Plas. Hoofd straat 40. Gehuwd: W T Koetsier te Vaassen en P van den Broek Marinus Post straat 5: J H Mulder te Deventer en J van Dijk, Marinus Poststraat 46. Overleden: A B Bol 66 jaar echt genoot van M de Rooij. VALKENBURG Bij de rijks postspaarbank werd in de afge lopen maand f20.799.57 ingelegd en f 12.310,14 uitbetaald geruime tijd duren voordat over een onherroepelijk goedgekeurd be stemmingsplan Frederiksoord zal kunnen worden beschikt. B. en W. betreuren deze houding van het vei- lingbestuur ten zeerste, omdat hier door de voortgang in de zo hoogno dige woningbouw in onze gemeente lange tijd zal worden gestagneerd. De woningzoekenden worden hier van uiteindelijk de dupe. RIJNSBURG B. en W. wil len overgaan tot ruiling van grand aan de Spinozalaan met de heer G. van Egmond. Ter plaatse kunnen enkele woningen worden gebouwd, omdat de gemeen te daar in de buurt al eerder grond in eigendom verwierf. Het gaat nu om 275 vierkante me ter. De heer Van Egmond heeft be dongen, dat hem als compensatie voor het verlies van magazijnruimte gedeelten worden overgedragen van aan zijn winkel aan de Langevaart grenzende percelen, in totaal groot 285 vierkante meter. Tevens dient als toegift door de gemeente f 25.000 te worden betaald als gedeeltelijke vergoeding voor de kosten die betrokkene dient te ma ken voor de als gevolg van de trans actie noodzakelijke verbouwing van zijn winkel. Dat het veilingbestuur doelbewust de ingeslagen weg blijft volgen moge ondermeer blijken uit de me dedeling, inmiddels gedaan aan het college, dat tegen het besluit van Gedeputeerde Staten tot onge grond ver klaring van de bezwaren van het veilingbestuur beroep zal worden aangetekend bij de Kroon. Wanneer de gemeenteraad erop mocht aandringen alsnog een ver klaring van geen bezwaar bij Ge deputeerde Staten aan te vragen, zijn B. en W. bereid dat te doen. Zij tekenen hierbij echter aan, dat er alsdan geen absolute zekerheid be staat, dat G.S. inderdaad de ge vraagde verklaring zullen afgeven. RIJNSBURG B. en W. stellen de raad voor, deel te nemen aan de gemeenschappelijke regeling gewest Leiden. „De regeling brengt in feite het bestuderen van de mogelijkheden om na vijf jaar te beoordelen of een hechtere en een meer op de prak tijk afgestemde samenwerking kan worden begonnen. Juist omdat Rijnsburg qua karak ter en structuur een bijzondere plaats inneemt binnen het gewest Leiden, is het van zo groot belang reeds tijdens de voorbereidingsfase het overleg op de voet te volgen en kennis te nemen van de resultaten van de onderzoekingen." PRINCESTRAAT 26 Schotse Highland Bar in Noordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT Een oud idee, grondig voorbereid door een studiereis naar Schotland, heeft in hotel Van der Geest aan de Zee straat geleid tot de bouw en inrich ting van een bijzonder sfeervolle, uitstekend voorziene en uiterst bil lijke Schotse „Highland" Bar. Frans van der Geest en zijn jonge mede werkers hebben iets gezelligs weten te maken van de ruimte naast de di nerzaal dat iedereen en vooral de mensen, die in alle rust met een prettig zacht Schots muziekje op de achtergrond een goed geserveerd drankje kunnen waarderen kan hier een dorado vinden. De voorzitter van de VVV, de heer P. F. W. van Buytenen prees de ondernemingslust van de heer Frans v d Geest. NOORDWIJKERHOUT Tussen de jeugdclubs van de judovereniging Noordwijkerhout en W.E.S.T. uit Roo sendaal worden op zaterdag 8 juni a.s. in de parochiezaal aan de Kerk straat onderlinge wedstrijden ge houden. Vooral erg veel dagjesmensen NOORDWIJK/KATWIJK In de kustplaatsen is het erg druk geweest het afgelopen weekeinde. Het strand zag zwart van de mensen en in vele straten stonden de auto's zelfs op het voetpad geparkeerd. In Noordwijk was de toeloop zo groot, dat de VVV zondagmiddag via een geluidswagen een beroep moest doen op de parti culieren, die nog geen bedden be schikbaar hadden gesteld. Van Noordwijk uit werden ook gasten naar Katwijk gedirigeerd. Katwijk hield logiesruimte over. De drukte hier werd, evenais trou wens in Noordwijk. voornamelijk veroorzaakt door de dagjesmensen, die aan zee een paar uur verkoeling kwamen zoeken. Dit bezoek bestond voornamelijk uit Nederlanders, maar er waren tevens Duitsers bij, die in één dag heen en weer reden. VVV's De VWs hebben zich duchtig moeten weren. Men had het haast drukker dan met Pasen, toen veel meer gasten werden ondergebracht. Toen weren er veel gasten met bus sen, wat gemakkelijker werkt. Vrij dag, zaterdag en zondag waren de kantoren tot laat in de avond open. KATWIJK Vermoedelijk bal dadige jongelui bebben het afge lopen weekeinde ingebroken in de kantine van Quick Boys op het ge meentelijk sportpark. Zij hebben grote vernielingen aangericht en een onbeschrijflijke chaos achtergelaten. Er wordt praktisch niets vermist. De daders zijn binnengekomen door een bovenlicht van de toilet ruimte. In deze ruimte werd de was-bak van de muur getrokken. Koeken en lolly's en kleingeld wer den over de grond gegooid en eieren tegen de muren kapot gesmeten. Flessen port en sherry dronk men leeg. bierflessen gingen aan digge len. Uitbreiding cafetaria KATWIJK AAN ZEE De heer D. Zuiderduin heeft zijn cafetaria aan de Voorstraat aanzienlijk ver bouwd. De zaak is flink verruimd. Ook zijn aan de achterkant twee ruime woonkamers gebouwd, die als logiesruimte kunnen dienen. Wedvlucht De Rijnmonders KATWIJK AAN ZEE De P.V. 'De Rijnmonders' hield zaterdag een wedvlucht met oude duiven vanaf Pt. St. Maxcence. Afstand 346 km. In concours 124 duiven, die gelost werden om 6.50 uur bij oos telijke wind. De eerste duif kwam aan om 11.46 uur met een snelheid van 1166 meter per minuut De laatste duif werd geconstateerd om 12.24 uur. De uitslag luidt: J van der Plas 1 14 24 25 30; W van der Niet 2 12; gebr. Geijteman 3 6 20 21; K de Vreugd 4; K Geijteman 5 8 13; W de Liefde 7 22 28; J Ver hoef 9 11 15 26 29; C van Dyk 10 19; T Guijt 16; L van der Plas 17; P de Mol 18 27; B Mulder 23; A L de Vreugd 31. De beide kampeerterreinen in Katwijk waren helemaal vol. Het zelfde gold voor de kampeerter reinen in het Noordwijkse Lange- veld. De Noordwijkse politic had de handen vol om de voornaamste wegen vrij te houden van ver keer en parkeerders. Bijna vier honderd betaalde waarschuwin gen moesten worden uitgereikt en daarenboven nog een reeks processen-verbaal voor andere overtredingen. K.D.C. won 21ste dorpentoeruooi SASSENHEIM ln Dc Roskam In Katwijk is een streep gezet onder het 21ste vierdorpentoemooi. Deze dam- strijd tussen de tientallen van Kat wijk, Noordwijk, Rijnsburg en Sas- senheim vormde het sluitstuk van het seizoen 1967/1968 en is gewon nen door het Katwijkse KDC. Het was overigens voor de derde maal in successie, dat de wisselbeker naar KDC ging, zodat deze nu definitief in de prijzenkast van de Katwijkers zal prijken. De prijsuitreiking geschiedde door de grote animator van het dorpen- toernooi, de heer J. van der Loo uit Hillegom. De eindstand van het toer- 1. KDC (Katwijk), 2. RDC (Ryns- burg), 3. DVN (Noordwijk), 4. SDV (Sassenheim). Voor de sneldamwedstryden, die traditiegetrouw aan het eind van de prijsuitreiking werden gehouden, be stond ook dit keer veel belangstelling. Niet minder dan vijftig spelers na men nog eens hun plaatsen achter de borden in. Als winnaar van dit sneldamtoernooi kwamen twee Kat wijkse spelers uit de bus: H. Klinken berg en A. van Beelen. Aan het Langevelderslag stonden alleen al op de eerste pinksterdag duizend auto's geparkeerd. Enkele honderden andere automobilisten lieten bij gebrek aan ruimte hun wagens in de berm achter en moes ten honderden meters lopen om op het strand te komen. In en uit Katwijk KATWUK Gevestigd: P Zwart van Leiden naar Voorstraat 107; A van der Helm van Delft naar Bij- dorpstraat 25; R Giesbere van Voor hout naar Overrijn 7; M Peereboom van Breda naar Overrijn 7; R Brun- tink van De Bilt naar Boslaan 225, G Le Bailly van Zwitserland naar Treubstraat 101; J Peursum van Leiden naar Treubstraat 89, M Po lak van Duitsland naar Anjerstraat 6; J Reijnders van Oirschot naar Overrijn 7; E Jansens van Nieuw- Ginneken naar Overrijn7; N van der Bent van Voorschoten naar Treub straat 138. R Koning van Utrecht naar Fagelstraat 30; J Vooijs van Noordwijk naar Kanaaldijk 2; G van Leeuwen van Warmond naar Nachtegaal laan 5; J Vennink van Amsterdam naar Boekhorststraat 20. Vertrokken: A Heerbaart van Da- liastraat 10e naar Hilversum, W. van der Veen van Boerslaan 100 naar Hilversum. C Kuijpers van Overrijn 7 naar Haarlemmermeer; J van Kla veren van Rijnstraat 87 naar Rijns burg; J Schipper van Boshuysen- straat 19 naar Veldhoven, J van Keu len van Hyacintstraat 21 naar Am sterdam, F Hooggewerff van Boule vard 89 naar Groot-Brittannië. N Ver rips van Noordwijkerweg 36 naar Giessenburg; N de Jong van J Th de Vidserstraat 50 naar Den Haag. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE: Woens dag: hoog water 9.53 en 22.26 uur; laag water 5.22 en 18.01 uur. Vlaggen van TSRB verbrand NOORDWIJK De politie heeft tydens de pinksterdagen onder hoog spanning gewerkt. Talloze malen moest men uitrukken, onder meer voor ruzies en ongelukken. Op de gevaarlijke kruising van het fietspad langs de Herenweg en de Beeklaan werd een 26-Jarigc arbeider uit Noordwijk met zijn brommer aange reden door een Duitsee automobilist. Daarbij liep de bromfietser verwon dingen op. Hij moest voor onderzoek naar het academisch ziekenhuis te Leiden worden gebracht. Op het kruispunt Gooweg-Van de Mortelstraat kwam een 16-jarige bromfietser uit Oude Wetering in botsing met een personenauto, be stuurd door een 21-jarige timmer man uit Noordwijkerhout. De brom fietser werd gewond. Een 53-jarige Marokkaanse gastar beider uit Leiden kwam in de cel te recht, omdat hij dronken met zijn auto op de Herenweg ter hoogte van de Johanna-hoeve in de links van de weg gelegen sloot reed. Brand Brandweer en politie moesten 's avonds laat in actie komen voor een in brand staande auto op de Lan- gevelderlaan. Toen de chauffeur en zijn passagiers bezig waren de wa gen aan te duwen, sloegen opeens de vlammen er uit. Zonder een hand uit te steken zag deze weggebruiker lachend toe hoe omstanders tever geefs probeerden met emmers water het vuur te doven. In arrenmoede had men de auto toen maar in een sloot geduwd. Een ernstig ongeluk had gistermid dag plaats op de Duindamseweg. De daar wonende Martha Zonneveld, zes jaar oud, werd aangereden door een 18-jarige bromfietser uit Nieuwe We tering. Het meisje liep letsel aan het hoofd op en is naar het academisch ziekenhuis te Leiden gebracht. Op het strand hadden politie en N.R.B. de boxen weer vol met vaak krijsende kleuters, die vader en moe der waren kwijtgeraakt. Doorlopend wapperde de vlag met het vraag teken. Ook 's nachts had de politie dc handen vol. Een groep herrieschop- pende Katwykers trachtte zondags- nachts de zaak op stelten te zetten. Na nog ruzie te hebben gemaakt over het vervoer per taxi naar huis, be sloten zy te voet naar de buurge meente terug te wandelen. Op het strand raakten ze slaags met een aan tal Duitse knapen, waarbU weder zijds klappen vielen. Andere nachtbrakers pleegden er gerlijke baldadigheden aan de eigen dommen van de Noordwijkse Red dingsbrigade. Muivlaggen werden verbrand, trapleuningen gesloopt, rui ten vernield en een redkast bescha digd. Voor de brigade met haar toch al krappe kas betekent dit een aan merkelijke schadepost NOORDWIJK Op 17 juni wordt in het kader van de internationale autosportweek Noordwijk een aan de vrouw gewijde verkeersdag gehou den. Hoogtepunt zal zijn de ver kiezing van „Lady Automobiel". Het gaat erom wie van de deel neemsters de beste vrouw achter het stuur is. Deelneming staat open voor iedere vrouw met een geldig rij bewijs. Lady Automobiel krijgt als prijs een personenauto en een kaar tje voor het bijwonen van de Grote Prijs van Nederland. Men kan zich opgeven tot 10 juni bij het actiecomité „Vrouw achter het stuur", Van Lenneplaan 2, te Hilversum. De deelneming is gratis- KATWIJK Met ingang van 20 juni is tot directie-assistent bij de V.V.V. benoemd de heer Engel Lan- gendijk uit Noordwijk aan Zee. nu nog werkzaam bij de firma Beuk te Noordwijk. De heer Langendijk, die over een grote internationale ervaring be schikt, gaat V.V.V-directeur C. Ver- plancke assisteren, waarbij hij zich speciaal zal bezighouden met de relaties tussen deV.V.V. en de plaatselijke hotelhouders. Het conflict tussen de V.V.V. en de hotelhoudersgroep Zeester is in tussen opgelost. Overeengekomen is nauwere contacten met elkaar te onderhouden. Elke maand bijvoor beeld wordt een conferentie tussen V.V.V. en hotelhouders belegd. IJMUIDEN Vandaag meldden zich aan de IJmulder markt onder meer de KW 186 Anna Jacob met 70, de IJM 206 Wlron 7 met 100, de KW 183 Alelda met 70, de KW 214 Klaas Dubbelaar met 180, de KW 190 Margaretha met 140, de KW 124 Sursum Corda met 180, de KW 172 Cornells Schaap met 152, de KW 162 De Vier Gezusters met 97, de IJM 207 Wlron 6 met 115, de KW 220 Janny Jacoba met 76. de IJM 205 Wlron 8 met 125, de KW 26 Concordia met 91, de KW 200 Antje met 150, de KW 226 Jacob Senior met 170, de KW 130 Marjan met 70, de KW 213 Jana met 150, de KW 90 Alnllam met 130, de KW 98 Aren<Ue met 122, de KW 134 Dirk Taat met 50, de KW 126 Agatha Arie met 128, de KW 137 Maartje Jacoba met 98, de KW 30 Ermine met 66, de IJM 221 met 342, de KW 15 Rijnmond 1 met 38 kisten en 112 kleine kisten diversen, de KW 148 Dirk van Beelen met 100, de KW 114 Avontuur met 119, de KW 152 Soil Deo Gloria met 77, de KW 91 Jan met 119, de KW 70 Arie Junior met 32, de KW 204 Peter Leonard met 30, de KW 193 Vrouw Pruna met 162 kisten en 70 kleine kisten diversen, de WR 7 Maryanne met 20, de KW 38 Neptunus met 145, de kw 51 Ora et Labora met 190 kisten en 104 kleine kisten diversen, de KW 113 Wllma met 92, de KW 93 Jeannette met 80, de KW 191 Deo Volente met 192. de KW 108 Allda met 59, de IJM 3 Noordzee met 65, de KW 159 Marian Ellen met 67, de KW 127 Klazlena Marijke met 108, de KW 34 Rose Marie met 160, de KW 52 Solo Gratia met 100, de KW 133 Urania met 80, de VL 101 Mlchlel Jan met 10, de KW 79 Zeearend met 62, de KW 105 met 32, de KW 106 Karla Ellen met 34. dc IJM 239 Nooltgedacht met 152, de KW 178 Dirkje met 95, de KW 111 Marijtje met 55, de KW 96 Nico met 16, de KW 103 Wlm met 25, de KW 40 Alle met 60. de KW 11 Deo Volente 2 met 41, de KW 119 IJsbrand met 80. de KW 14 Zephyr met 59. de KW 59 Florls met 82. de KW 36 Stern met 33. de KW 116 vier Gebroeders met 35. de KW 71 Ekhart met 5. de KW 17 Cornells Judith met 62, de KW 166 Vertrouwen met 175, de KW 80 Wedvluchten Lisse LISSE Wedvlucht De Luchtklievers vanaf St. Ghislaln, 209 m; los 9 uur 10 met n.o. wind op kop en warm: Aad van Dlest l, 2, 5, 15. 16, 23; J v d Hulst 3; C v d Poll 4, 14, 34; H 't Hort 6. 8, U, 13, 19, 27. 30, 33; Jac van Es 7, 10, 24; W van Wieringen 9; J Krachart 12. 20;; J van Diest 17, 29; J Duivenvoorden 18, 25; Ro nald van Dlest 21; H van Kesteren en Zn. 26, 28, 35, 36; P Bersee 31; H Duiven voorden 32. Het plan was een Fondvlucht vanaf Orleans, maar de stakingen in Frankrijk Heten het niet toe; dus werd er zaterdag gelost op bovengenoemd station en werd het een Midfondvlucht. Wedvlucht De Oude Blauwband, Lisse, van Pont St. Max, 356 km; los e uur 40 n.o. wind warm. 104 duiven. Uitslag: A Balkenende 1, 10; B Roodenburg 2, 3. 21; W Schoone 4, 9, 13, 15; G Janssen 5; G Doeswljk 6, 25; M de Vreugd 7, 8. 23: G de Bruin 11; Nlc de Kuyper 12; D Wltte- man 14; D de Zwart 16: Th v d Ploeg 17, 18. 19. 24: C Zuidhoek 20; J Faas 22; M van Diest 26 Eerste duif 12.07; laatste duif 12.45. NOORDWIJK AAN ZEE De hervormde kerk aan de Hoofd straat is uit de steigers, grondig gerestaureerd en ontdaan van in het begin van de twintigste eeuw aangebrachte smakeloze versierin gen, zoals nevenstaande oude en nieuwe foto's laten zien. De toren is inplaats van geel engelsrood ge verfd, de oorspronkelijke kleur. Op 1 juli zal de restauratie, die ongeveer drie ton heeft gekost, helemaal klaar zijn. De officiële opening wordt 16 augustus ver richt door burgemeester Bonnike. De nu ontstane kapel, vroeger één geheel vormend met het er achter gebouwde nieuwe kerk- gedeelte, zal worden gebruikt voor trouw-! rouw- en avondmaal- diensten, exposities en concerten. Foto N. van der Horst. KATWIJK AAN ZEE De Jonge Kerk van de wijk O verduin heeft haar laatste bijeenkomst van het af gelopen seizoen gehouden in één van de benedenzaaltjes van de Ichthus- kerk Er werd een leuk ontspannings programma uitgevoerd. Aan de nieu we lidmaten reikte men de belijde- nispreken uit. Voor de bloemenuitdeling met Pinksteren stelden zich vijftien leden beschikbaar. KATWIJK AAN ZEE Donder dag 6 juni maakt de vrouwenbijbel- studiekring zijn jaarlijkse uitstapje. Dirk Maria met 130, de WR 51 Steil» Marls met 57. de KW 72 Leendert Jacoba met 6, de KW 164 Helena met 85, de KW 169 Dirk Jan met 46, de IJM 46 De Hoop 4 met 225, de KW 165 Allda Jacoba met 93, de KW 117 Mare Llberum met 62, de KW 22 Jacob Carla met 54, de KW 153 Franci- na met 599 kisten en 120 kleine kisten diversen, de IJM 154 Protlnus met 254. de KW 33 Llmanda met 70, de VL 1 Ursinus met 128 kisten en 227 kleine kisten di versen. de VL 90 Caroline met 220 kisten en 60 kleine kisten diversen, de KW 217 Cornelia met 80, de IJM 99 Egmont met 1050 kLsten. 245 kleine kisten diversen en 300 stuks stijve kabeljauw, de KW 171 Jan Maria met 205. de KW 74 Tetman Hette met 1340 kisten, 315 kleine kisten diversen en 135 stuks stijve kabeljauw, de KW 173 aquarius met 71, de KW 212 Marlena met 92, de KW 8 Deining met 195 kisten en 40 kleine kisten diversen, de KW 100 Knier tje met 45. de KW 225 Azimuth met 200 kisten en 150 stuks stijve kabeljauw, de KW 195 Pleter Jacob met 245 kisten en 400 stuks stijve kabeljauw, de KW 196 Aagje Adriana met 145 kisten en 210 stuks stijve kabeljauw, de IJM 4 Dageraad met 74 kisten, de KW 144 Cornells den Duik met 35 kisten en 20 kleine kisten diversen, de KW 3 Koraalbank met 100, de KW 149 Arie Jacob met 35 en de KW 121 Britten burg met 40 kLsten en 220 kleine kisten diversen Aanvoer Volgens de opgaven van de schippers bestond de aanvoer uit 53 kisten tarbot 1253 kisten tong. 1960 kisten schol, 101S kisten schelvis, 912 kisten kabeljouw, 1270 kisten koolvls, 568 kisten makreel, 5 kisten hake. 915 kisten wijting, 2532 kisten gul, 15 kisten haal. 726 kisten diversen. 316 kleine kisten makreel 444 kleine kisten schelvis. 170 kleine kLsten wijting en 2550 stuks stijve kabeljauw. vraagt Hoog loon. Aanmelden: Strandbedrijf of Rijnmond 70 Katwijk aan Zee. Geboren: Jacob Cornelis z.v. J H van Duijn en C M L van der Staaij, Tolhuisstraat 17; Dieredika d.v. C van Beelen en L van der Plas, Hoor- neslaan 115; Jansje d.v. J Durieux en P van der Plas, Boorsmastraat 30; Cornelia Leuntje d v P Hartevelt en A van der Bent, Vuurbaakstraat 17; Grietje Teuna Cornelia d.v. J C Guijt en M J Petersen, Troelstrastraat 96; Aaltje Lena d.v. B G de Mol en K Pronk, Thorbeckestraat 96; Arie z.v. J B de Kort en M M v Zuilen, Hoor- neslaan 614; Gideon Willem z.v. W Rous en J de Jong, Valkenburgseweg 16; Teunis z.v. F van der Niet en A Vlieland, Willem de Zwijgerln. 119; Jannetje d.v. T Hoek en J van Duijn. Voorstraat 154; Cornelis Adrianus Pie- ter z.v. C A Freke en H S van den Oever, Commandeurspad 10; Nicolaas z.v. A C Meijvogel en A van der Zwart, Hoorneslaan 439; Cornelis Arie z.v. C A Zuijderduijn en E A C van der Plas, Hoogstr 1; Hendrik Gijsbert z.v. J van Duijn en J G van Duijn, Kuyperstraat 25; Jan z.v. J Nijgh en T de Jong, Meerburgkade 66; Marijke Elisabeth d.v. P J Kempers en E van Klaveren, Prins Bernharldlaan 162; Sonja d.v. J H de Jager en J E van den Bosch, Treubstraat 34; Cornelia d.v. A Wassenaar en G van Duijn, Romeinenstraat 7; Renate Ursula d.v. A E van Duijvenvoorde en S C Zwa nenburg, Jan Tooropstraat 78; Johan nes Cornelis z.v. P A van Kampen en M C van Engelen, Rijnstraat 41a; Ja cob Marinus z.v. J van Dijk en T de Mooij, Helmbergweg 117; Margarette d.v. R Zwanenburg en N G Buitelaar, de Waal Malefijtstr 132. Ondertrouwd: A I Schaddé van Dooren, 23 jr, Boorsmastraat 7 en M van Keimpema, 21 jr, Nachtegaallaan 5, huwelijksvoltrekking: 14 juni; A G J Groenewegen, 23 jr, Wassenaar en J E M Molenkamp, 21 jr, Kerklaan 16, huwelijksvoltrekking: 21 juni; A de Jager, 24 jr, Van Speijkstraat 18 en M C van Beelen, 19 jr, Van Speijkstraat 16, huwelijksvoltrekking; 14 juni; D Durieux, 28 jr, Wassenaarseweg 48 en P van Duijvenbode, 24 jr, Bui- tensluisstr 25, huwelijksvoltrekking: 21 juni; C Ouwehand, 22 jr, Jan Too ropstraat 102 en H Meijvogel, 19 jr, De Waal Malefijtstr. 92, huwelijksvoltrek king: 12 juni. Gehuwd: van der Marei, Hubertus Vries, geb 12-1-43, Jan Tooropstraat 23a, en Luijdendijk. Theodora Maria, geb 7-3-48, 's-Gravenhage, toek. adres: Katwijk. Duinstraat 25; van der Zwan, Maarten Cornelis, geb 17-7-47, Hes- senstraat 8 en Ouwehand, Wilhelmina Juliana, geb 11-9-49, de Waal Male- fijtstraat 46. Toek. adres: Katwijk, de Waal Malefijtstraat 46; Ros, Jacob, geb 14-10-41, Meerburgkade 88 en van Klaveren, Marijtje, geb 28-5-43, Boslaan 169. Toek. adres: Katwijk, Kuyperstraat 31; Kerkkamp, Gerrit Petrus, geb 31-5-27, Helmbergweg 181 en Buis, Janny, geb 27-8-27, Helm bergweg 181. Toek. adres: Katwijk, Helmbergweg 181; van der Klooster, Cornells Pieter, geb. 16-11-46, Nachte gaallaan 192 en Bosch, Herma Mavis, geb 30-6-48, Den Helder. Toek. adres: Katwijk, Prins Bernhardlaan 66; Buch, Arthur Maria Lodewijk, geb 16-11-45, Wassenaar en van der Plas, Cornelia, geb 26-1-43, Rijnmond 109. Toek. adres: Katwijk, Rijnmond 109. Overleden: Fles, Hendricus Quirinus Jozefus, 69 jr, Leiderdorp; de Haas, Petrus Cornelis, 81 jr, Overrijn 7; Couzijnse, Wilhelmina, wv J P van der Hulst, 75 jr, Overrijn 7; Durieux, Arendje, 75 jr. Sandtlaan 12; Bakker, Nicolaas Johannes, 87 jr. Overrijn 7; van Duijn, Maarten, 68 jr. Ba- tavenstraat 15; Stijgef, Helena 85 jr, Overrijn 7; Schaddee, Izaak, 85 jr, Zuidstraat 37; Kooien, Catharina Petronella Josephina, 73 jr. ev J H M Duijvekam, Overrijn 7; van der Boog, Wilhelmus, 94 jr, Overrijn 7; Top, Maria Petronella. 65 jr, wv P WARMOND De postduivenhou- ders vereniging Warmond hield za terdag een wedvlucht vanaf St. Ghislain over 201 km. In concours waren 133 duiven. Aankomst eerste prijsduif om 12.33.57 uur, aankomst laatste prijsduif om 12.50.00 uur. Uitslag: J. Venker 1, 2 en 6; J. C. de Koekkoek 3 en 10; A. van den Drift 4; G. Zandbergen 5; C. Kortekaas 7; A. J. van Ruitenburg 8 en J. Smeefc» 9.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 4