STUDENTENRAAD FEL TEGEN PLAN-MARIS de glazen muur iffi vitella In welvaartstaat dient eerbiediging van gezag VANAVOND TE ZIEN VANAVOND TE HOREN door KatMnkn lannoy j RADIO 1 .HORREN I FLEXIPUP s Vrijheden zijn te beperkt Andy Warhol neergeschoten Halbo C. Kool overleden Uw Kunstgebit 13 DINSDAG 4 JUNI 1968 Moöëziöm^i i L ÉR $(RAKS VI6R- teggd opi HÉfZ6iL...06v)lrta. NOU Wg No<* naar oe a - pAÜ.É HÉN$ AAN^ DEK we VAREN net ViOTAAN V^PtiMretó Ae Glorieus ogenblik aan de Amsterdamse Bosbaan: de eerste vangst van het nieuwe seizoen. Trots laat de heer Scheerman zijn buit zien een fikse karper. Ned. 1 AVRO 7.06 uur vakantietips. 8.20 uur actualiteiten. 8.50 uur Dick van Dyke-special. 9.40 uur ontmoetingen met dichters. Ned. 2 NTS 7.35 uur Holland Festival magazine. 8.20 uur aflevering Dubbelspion. 9.10 uur schakelprogramma: gesprek met George Brown in Londen. 9.45 uur tv-spel van Mrozek, Poolse schrijver. „Een wonderbaarlijke nacht". Hilversum I AVRO 7.35 uur Cees de Lange's variëteitenkabinet. 8.45 uur detectivehoorspel „Mijn naam is Cox". 9.20 uur liedjesprogramma en 9.45 uur radioverslag „Uit ben je". 10.55 uur Nederlands muziekleven vóór 1940 (herha ling). Hilversum II KRO 8.00 uur Brabants orkest concerteert. 10.00 uur documentaire „De graaf van Horne". 11.00 uur Kontekst, discussieprogramma. RADIO VWVVOM» VANAVOND TELEVISIE Hilversum I. 402 m. AVRO: 18.00 Nieuws: 18.16 Radiojour naal; 18.30 Promenade-orkest; 19.00 Komsl Komsa, cabaret- programma: 19.30 Nieuws; 19.35 Variëteitenkabinet; 20.45 Mag ik mij even voorstellen? Mijn naam Is Coxl. detecti ve-hoorspel; 21.20 Liedjespro gramma; 21.45 Radioverslag van de realiteit: 22.30 Nieuws; 22.40 Radiojournaal: NRU: 22.55 Het muziekleven in Nederland van voor 1910; 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum 1L 298 m. KRO: 18.30 Nieuws; 18.46 Actualitei ten; 19.05 Licht ensemble en solisten: 20.00 Het Brabants or kest en solist; (In de pauze: plm. 21.00 Op weg naar de Una Sancta. lezing); 22.00 De Graaf van Horne. documentaire: 22.30 Nieuws; 22.40 Overwe ging; 22.45 De zingende kerk; 23.00 Kontekst: magazine waarin op de dingen wordt doorgepraat; 23.30 Internatio naal Waterpolotoemool ln Mi laan; 23.40 Lichte grammo- foonmuzlek; 23.55-24.00 Nieuws. Nederland I. NTS: 18.50 Ba rend de Beer; STER: 18.56 Re clame; NTS: 19.00 Journaal: STER: 19.03 Reclame: AVRO: 19.06 Vakantietips; SER: 19.56 Reclame; NTS: 20.00 Journaal; STER: 19.03 Reclame: AVRO: 20.20 AVRO's Televizier; 20.50 Dick van Dykeshow: 21.40 Dichters dichterbij: NTS: 22.15-22.20 Journaal. Nederland II. NTS: 18.50 Ba rend de Beer; STER: 18.56 Re clame: NTS: 19.00 Journaal: 19.03 De Verrekijker: Interna tionaal jeugdjournaal: 19.15 Van gewest tot gewest; 19.35 Holland Festival Magazine; 20.00 Journaal; STER: 20.16 Re clame: 20.20 In kleur: Dub belspion: De wraak van de Zoeloe. TV-fllm; 21.10 Denk-Beeld: Europees schakel programma: 21.45 Een wonder baarlijke nacht, TV-spel; 22.20-22.25 Journaal. België. Nederlands progr. Kanalen: 2 en 10. 18.55 Zand mannetje: 19.00 Het geheim van Klllary Harbour: Jeugd- feuill; 19.30 Tienerklanken; 19.55 Mededelingen; 20.00 Nieuws; 20.25 Maigret incogni to: tv-spel: 21.40 Medium: ma gazine voor kunst en cultuur; 22.15 Poëzie ln 625 lijnen: In dische poëzie van nu; 22.40 Nieuws. Hilversum I. 402 m. VARA: 7.00 Nieuws en ochtendgym nastiek; 7.23 Lichte grammo- foonmuziek; (7.30-7.35 Van de voorpagina); VPRO: 7.54 Deze dag; VARA: 8.00 Nieuws: 8.11 graromofoonmuzlek; (8.30-8 35 Voor de huisvrouw): 9.00 Ste reo: Klassieke «rammofoon- muziek: 9.35 Waterstanden; 9.40 Lichte grammofoonmu- ziek; (10.20 NRU: Internatio naal waterpolotoemool te Mi laan); 11.00 Nieuws; 11.02 Radi oweekblad voor de vrouw; 11.32 Stereo: Hoogtepunten uit de opera Der Waffenschmled, Lortzing (gr.); 12.21 Voor het platteland; 12.26 Mededelingen voor land- en tuinbouw; 12.29 Promenade-orkest en zangso liste; 13.00 Nieuws; 13.11 Actu aliteiten; 13.25 Stereo: Lichte orkestmuziek (gr.); 13.45 Gesproken portret; 14.00 Voor de kinderen; 15.00 Blok fluit-recital; 15.35 Pianorecital; 16.00 Nieuws: 16.02 Stereo: Le comte de Luxembourg, operet te van Lehar (gr.). 16.45 Stcre- o: VARA's Popshow; 17.20 voor de jeugd: 17.55 S.O.S.-be- rlchten. Hilversum II. 298 m. NCRV: 7.00 Nieuws; 7.10 Het levende woord: 7.15 Stereo: Klassiek planoconcert (Gr.); 7.30 Nieuws; 7.32 Actualiteiten; 7.45 Moderne dansen (gr.); TROS: 8.00 Nieuws; 8.11 Platenpro- gramma voor automobilisten; (8.30 Nieuws): 9.15 Stereo: Weens Symphonle-orkest en Zangsolisten. Amusements- ziek; 9.45 Voor de kleuters, 10.00 Brabants Barok ensemble (opn.); 10.30 Voor de vrouw; 11.00 Nieuws; 11.02 Muzikaal wedstrijdprogramma; 11.50 Ac tualiteiten: KRO: 12.00 Geva rieerd programma. (12.22 Wij van het land; 12.26 Mededelin gen voor land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Actualitei ten); NCRV: 14.00 Stereo: Ge varieerd muziekprogramma (opn.); 15.00 De grote Broer, (hoorspel) 15 47 Stereo: Lichte orkestmuziek en vocaal ensemble (gr.): 16.00 Nieuws. 16.02 Voor de jeugd; 17.00 Volksmuziek; 17.15 Stereo: Lichte grammofoorimuziek, 17.50 Overheidsvoorlichting: 18.00 Gewijde muziek: ver- zoekprogramma (gr.). Hilversum III. 240 m en FM-kanalen. NCRV: 9.00 Nieuws: 9.02 Lichte vocale mu ziekjes: 10.00 Nieuws; 10.03 Nieuwe langspeelplaten: 10.30 Ramblers Radio Reprises; NRU: 11.00 Nieuws: 11.03 Inter nationaal nieuws op het ge bied van de lichte muziek; (12.00 Nieuws); AVRO: 13.00 Nieuws: 13.03 Actualiteiten; 13.06 Vrolijk platenprogram- ma; 14.00 Nieuws; 14.03 Mu ziekprogramma met Neder landse artiesten; 15.00 Nieuws; 15.03 Arbeidsvitaminen; 16.00 Nieuws; 16.03-18.00 Licht pro gramma; (17.00 Nieuws; 17.02-17.05 Actualiteiten). 106 Hij knikte, zegde toe. Hij had niets geen behoefte aan Myra's gezelschap, zou niet weten wat hij bij haar uitvoeren of waar hij over praten moest, maar zij was de schakel met de omgeving van zijn kinderjaren, het laatse waar hij nog iets van verwachtte al wist hij zelf niet wat. Zou het mogelijk zijn daar weer iets van wezenlijk geluk te proeven zoals vroeger op vaders rode avonden? Freek ging naar Myra, niet één keer, maar betrekkelijk vaak. Haar kamer, nonchalant artistiek, met kussens op de grond, prullen en vodden, die het nét deden, met het oude schildersluchtje, dat hij zo graag rook, gaf hem een gevoel van rust en vertrouwelijkheid. Myra's hartelijkheid was zo gul, zo toegewijd, dat hij niet vermocht zich eraan te ont trekken. Hij was wat dat betrof niet verwend. Zijn moeder? liefhied was ónders. Natuurlijk, Myra was een jong meisje, en zij was verliefd op hem. Freek wilde het niet merken, maar hij zag het toch heel goed. Hij mocht Myra zeer zeker, maar op een beschouwende, waarderende manier, zijn hart bleef er buiten. Toch was zij de eerste, die hem verscheen als vrouw, tenminste... Er veranderde nu toch wel iets in zijn leven. Hij ging meer uit. Myra wist hem mee te krijgen, genoot kinderlijk van alles, waarom hij alleen maar glimlachen kon. Hij merkte aldra dat zij niet verwend was met genoegens. Hij vond het leuk haar te tracteren, haar dankbaarheid te zien, die echt en onomwonden werd geschonken. Met verlangen zag hij uit naar de eerste bijeenkomst bij haar moeder, maar dat zou wel na Kerstmis worden, had Myra hem gezegd. Met Sint Nicolaas stuurde hij haar een doos bonbons, wat tot gevolg had dat zij hem bij zijn eerstvolgend bezoek om zijn hals vloog en hem kuste. Je bent een schat, zei zij, natuurlijk wist ik. dat het van jou kwam; niemand heeft zo'n fijne jongen als Myra. Met moeite bedwong hij een plotselinge schrik. Noemde zij het zo? Beschouwde zij zich als zijn meisje? Afwezig dronk hij de borrel, die zij voor hem had neerge zet. Myra merkte wel, dat er wat aan haperde. Wat was hij toch anders dan de andere jongens. Zij voelde zich minstens tien jaar ouder. Zij ging achter hem staan en streelde zijn haar. Ben je boos? Nee, zei hij, nee hoor Jawel, zei zij resoluut, ik zie het toch. Zij liep om hem heen en plofte neer op een poef aan zijn voeten. Mag ik dan niet trots op je zijn, Freek? Vind je nu zelf niet, dat je anders bent dan de jongelui, die je hier zo weieens ziet? Hij dacht aan de keren, dat hij bij Myra medeleerlingen van de academie had ontmoet, een stel jongens en meisjes van zijn eigen leeftijd. Inderdaad, hij was anders, hij was nuchterder, stond meer met twee voeten op de grond aan de ene kant en verder.... Nu pas bedacht hij dat het natuur lijk was, dat die jongelui dachten dat Myra en hij een stel waren, allicht, hij kwam zo vaak bij haar, zij gingen samen uit, samen naar feestjes ook al een paar keer; Myra had hem meegetroond tegen zijn zin eigenlijk. Zij stootte hem aan met haar voet. Hé, zei zij, val niet in slaap zeg! Neem een sigaret. Hij deed het. Zij, op haar knieën opgericht naast zijn stoel, hield een lucifer bij. Vind je het een vervelend idee dat wij bij elkaar zouden horen? Hoe kom je daarbij? Haar hand gleed vluchtig over de zijne, zij liet zich terugvallen op de poef. O zomaar.... Hij boog zich naar haar over. Weet je. Myra, ik vind het altijd vervelend als er dingen worden gedacht, die niet wóar zijn, voor jou als meisje lijkt mij dat toch helemaal niet leuk. Zij lachte hem uit, graaide naar een bonbon uit de luxe-doos op het lage tafeltje. Als ik daar bang voor was, zou ik je niet altijd maar zo alleen ontvangen, achterlijk jochie, wat de mensen denken hebben ze toe. Maar.... schaam jij je soms voor me, is het dat? Zijn ogen werden groter in verbazing. Werkelijk niet, antwoordde hij ernstig, daarom gaat het niet, maar er kan toch alleen vriendschap.... Malloot, schold zij vrolijk, dat blijft toch zo niet. Waarom niet? Omdat jij een hij en ik een zij vertegenwoordig. Waar om zoenen wij dan anders? Ik geef mijn moeder ook een zoen. Ja, maar je vriend niet. Even verward zocht hij naar woorden. Ik heb het zelf toch meegemaakt dat het wel.... (Wordt vervolgd) Lappie Loep en het verdwenen standbeeld 25. Jonas keek zijn beide vrienden aan en wilde het beeld pakken, maar de notaris sprong er voor. „Neen me neer, dit beeld is van ons. U hebt het gevonden en we zullen u daar tezijnertijd wel een erelintje voor toekennen, maar het beeld blijft hier!" Jonas probeerde de notaris op zij te duwen, maar het kleine mannetje stond stevig op zijn benen. Lappie trok aan het vest van Jonas. „Kom nou Jonas, we gaan weg. Dit was niet het goede beeld, wel, dan dan hebben we pech gehad!" „Ja Jonas, wat heeft het verder voor zin, je beeld komt nu in een museum met je naam er bijsuste Jonas. „Een mooie boel hier!" liep Jonas mopperend de kamer uit. Op straat gekomen werd het drietal door het publiek met gejuich op de schouders genomen bCW\? AHoy.".' S£H«PAHoy//£ GRATIS LEUKE van Lucky Luke, Billy {he Kid, Jolly Jumper of do gebroeders Dalton bij 3 pakjes wsrmpuDDwo geweest, zag in zijn betoog de mens door de Schepper tot vrijheid gescha pen. Een andere spreker informeerde naar de mogelijkheid van samenwer king met groepen als de „veront rusten" en „Waarheid en Eenheid". Een jonge spreker uit Antwerpen be twijfelde, of een figuur als Willem de Zwijger de jongeren nog wel zo aanspreekt. Onder applaus werd onder meer nog besloten tot een protest tegen de Nederlandse wapenleveranties aan Nigeria. Horizontaal: 1. bende - deel, 2. pla neet - zwaardvis, 3. hoofddeksel - eenmaal, 4. meer op de grens van de Ver. Staten en Canada - voegwoord - landtong, 5. tussenzetsel - insekt, 6. lol - godin van de jacht, 7. verfstof - voorzetsel - korte degen, 8. voorschrift - bijwoord, 9. scheik. ele ment (afk.) - water in Z.-H. - bij woord - slede. Verticaal: 1. lijst - wijnsoort, 2. zonderling - plaats in Z.-H., 3. oude rekening (afk.) - persoon om wie men algemeen lacht - munt in Nederl. (afk.), 4. bekende afkorting - ei kenschors - stap, 5. jongehsnaam - torenkraai (gew.), 6. straf (Lat.) - ho ningbij, 7. palmboom - omlijsting, 8. godsdienst (afk.) - ontkenning - meisjesnaam, 9 stapel - mannelijk beroep. OPLOSSING VORIGE PUZZEL Hor.: 2. Assen, 7. maart, 8. Vaals, 9. kater, 10. bel, 12. aar, 13. ont, 15. aleer. 17. tante. 19. le. 20. A.D., 21. Reims, 24. trede, 26. die, 27. tor, 29. ren, 30. wagen, 32. degen. 33, ieder, 34. Edens. Vert.: 1. kabel. 2. ark, 3. staar, 4. Evert, 5. nar, 6. klant, 10 baard, 11. lelie, 13. onder, 14. teken, 16. Eem, 18. aar. 22. eigen, 23. stand, 24. trein, 25. deken, 28. Og, 30. wee. 31. nes. (Van onze onderwqsredactie) van de te behandelen leerstof of de omvang daarvan zal niet vol ledig kunnen zijn. De NSR acht het volstrekt onjuist dat deze vrjjheid van boven af beperkt wordt door een orgaan of een per soon die daarvoor geen verant woording behoeft af te leggen aan alle betrokkenen. Er van uitgaande dat een monis tische bestuursstructuur de voor keur verdient boven een indivi- duidelijk waarom geen monistische dualistische, blijft het volstrekt on duidelijk waarom een monistische structuur noodzakelijkerwijs ge paard moet gaan met een sterk centraal gezag, gecontroleerd in een presidium of bestuur. De NSR ziet niet in waarom de universi teitsraad niet tot de gewenste een heid van beleid in staat zou zijn. Het vraagstuk van de bestuurs vorm van de universiteit moet in een landelijk kader bezien worden. De commissie-Maris heeft ten on rechte verzuimd de interfacultaire en de interuniversitaire relaties te bespreken. stuur en de belangrijkste oppositie partij (het Nederlands Studenten Akkoord) aan de dag getreden. Het NS A beschuldigt het bestuur- Bonhof (SVB) er van het gesprek dat op uitnodiging van minister Veringa met de NSR op 8 juni kan worden gehouden moedwillig onmogelyk te maken. Bekend filmer in VS NEW YORK Andy Warhol, een vooraanstaande Amerikaanse pop-artschilder en leider van de „un derground" beweging in de filmwe reld, is gisteren in zijn bureau te New York neergeschoten. De filmer is met zware verwondingen in een ziekenhuis opgenomen. De schoten troffen ook Mario Amaya, redakteur van een in Londen verschijnend maandblad. De politie heeft een 28-jarige actri ce, Valeria Solanis, aangehouden. Ze heeft inmiddels bekend. Als reden voor haar daad gaf zij op: „Ik ben een bloemenkind en hij had teveel macht over mij". Warhol kreeg veel bekendheid door zijn schilderijen in een soort fabriek met „arbeiders" te laten vervaardi gen. Bezinning j De NSR krijgt drie maanden om zich I over het rapport-Maris te bezinnen. De raad heeft voorts besloten mi- j nister Veringa van onderwijs en wetenschappen te vragen het ad- vies dat de Academische Raad op I 22 juni a.s. zal uitbrengen naast zich neer te leggen. Gelijktijdig heeft de raad van vijftig besloten de Academische Raad te I verzoeken het geven van een ad- I vies over de organisatorische her structurering van de Nederlandse universiteiten en hogescholen uit te stellen tot hij hervormd is tot een interfacultar en interuniver- I sitair overleg- en adviesorgaan van de academische wereld. Hervormen De NSR vraagt minister Veringa ook de Academische Raad te her vormen in die zin dat alle bij het j hoger onderwijs betrokkenen ver- tegenwoordigd kunnen zijn en dat alle vertegenwoordigers, ongeacht hun positie in de raad ter verant woording kunnen worden geroe pen door hun organisaties. DEN HAAG In de afgelopen week is de dichter en schrijver Halbo C. Kool overleden. Hij bereikte de leeftijd van 61 jaar. De Groninger Kool gold in de tijd van Marsman en Du Perron als een veelbelovende jonge dichter. Hij schreef destijds o.a. de Ballade der Amsterdamse Koffiehuizen. Na de oorlog heeft hij gedurende onge veer zestien jaar bij de nieuwsdienst van de Wereldomroep gewerkt en vervolgens was hij enige tijd verta ler bij de Europese Commissie in Brussel. Halbo C. Kool vertaalde vele ro mans in het Nederlands, o.a. het werk I van Simenon. De laatste jaren ver leende hij medewerking aan de Sti- cusaprogramma's van de Wereldom roep en presenteerde hij in het Mic- kery-theater in Loenersloot poëzie- avonden. Kruiswoord-put zei zonder zwart (Advertentie) (Van een onzer verslaggevers) GORINCHEM „Diep ge schaamd heb ik mq, dat de Am sterdamse officier van justitie zich dezer dagen tot zulk een scherp requisitoir tegen VU-stu- denten genoopt heeft gezien." Aldus gisteren voorzitter dr. A. Zeegers van de Stichting Johan nes Althusius tijdens een lande lijke bijeenkomst alhier, welke bijeenkomst besloten werd met een tocht naar Loevestein. (Johannes Althusius is één der dusgenaamde monarchenbestrijders uit vroeger eeuw, die tegenover ver absolutering van het koningsgezag de rechten en vrijheden van het volk plaatste.) Gezag en vrijheid waren op deze dag de telkens weer terugkerende thema's. In beide, aldus voorzitter Zeegers, is de hand van God te on derkennen. Voor een welvaartsstaat meende de voorzitter erop te moeten wijzen, dat bestendiging van welvaart en welzijn gebonden is aan eerbiediging van het gezag; denk aan de belofte in het vijfde gebod. Wat de vrijheid betreft: dr. Zeegers gaf de overheid de raad, zich te beperken tot de grote lijnen en zich niet te verliezen in allerlei regelingen. Dr. Zeegers bepleitte een eerlijke monetaire politiek, zoals ook voor gestaan door de verguisde „man van het Frederiksplein" (plaats van de Nederlandsche Bank), dr Zijlstra. De doorgaande inflatie noemde hij een groot zedelijk probleem dat op het hart brandt. Ridder Rappard Burgemeester mr. L. J. Ridder Van Rappard, die vervolgens het woord voerde, vertelde eerst, aan de hand van overzichtelijke maquettes, iets over de rijke en leerzame geschiede nis van zijn stad, dit, zo stelde hij, met temeer graagte omdat in deze tijd geschiedenis zo gemakkelijk wordt vervalst. Gorinchem moge met zijn linkse meerderheid, waarmee de lieer Van Rappard overigens zeide ook goed overweg te kunnen, een uitzondering zijn in een overwegend rechts pro testants- christelijk gebied, de burge meester roemde het plezierige leef klimaat van zijn stad. Wel betekent de schaalvergroting een groot finan cieel probleem. Inhakend op het openingswoord van de voorzitter, die eveneens Groen van Prinsterer had genoemd, zei de heer Van Rappard dat hij, hij mocht dan naar de schijn een adept van Thorbecke zijn, voor Groen een grote eerbied had, al had hij tegen diens kijk op Willem de Zwijger „hij trekt hem teveel naar zich toe" bezwaren. Overigens was hij het bijvoorbeeld geheel eens met Groen, dat weifeling als regel een aanspo ring inhoudt tot rebellie. In onze tijd worden door steeds minder mensen steeds meerderen ge terroriseerd, waartegen te weinig wordt gereageerd, aldus de heer Van Rappard; hij had respect voor de Franse president die, naar zijn me ning, zij het na lang wachten een verlossend woord had gesproken. Zou Frankrijk aan het communisme wor den prijsgegeven, dan kunnen ook wij het niet houden. In onze politieke partijen bespeur de spreker te weinig neerslag van de wezenlijke tegenstellingen. Links zag hij vertegenwoordigd door mensen die zoveel mogelijk, rechts door wie zo weinig mogelijk willen ordenen. Van de mogelijkheid tot algemene beraadslaging, tijdens welke ook van waardering bleek voor de redactie van het blad van de stichting, „Tot Vrijheid Geroepen", maakte voorzit ter Van Os van de Christelijk Natio nale Volkspartij, tegen bedenkingen van de leiding der bijeenkomst in, gebruik om te pleiten voor coördina tie van gelijkgezinden in deze partij, die er een wil zijn voor monarchale democratie. Links signatuur Mevrouw Pos onderkende in ons land voor bepaalde, van links afwij kende opvattingen tekort aan vrij heid van meningsuiting; de bericht geving over Griekenland en Zuid-Afri- ka adhtte zij niet zelden eenzijdig, in welk verband zij de lezing aanbe val van een onlangs van haar hand verschenen boek over Zuid-Afrika, zich bereid verklarend de aanwezige exemplaren van haar handtekening te voorzien. Er was bij haar en anderen kritiek op radiouitzendingen van VARA en IKOR/CVK, en de voorzitter betoog de, dat bij de kerkelijke synodes ge wezen dient te worden op falen van deputaten die hier verantwoordelijk zijn. Radio en tv vertonen linkse sig natuur, en dit geldt stelde hij on der applaus in feite alle omroepen. De heer Voortman, wiens zaak on langs in de Kamer aan de orde is Ten slotte zijn tijdens een zeven uur durende en vaak emotionele bij eenkomst van de NSR scherpe te genstellingen tussen het NSR-be- UTRECHT De Nederlandse Studentenraad heeft zaterdag in Utrecht duidelijk laten blijken dat hij het volkomen oneens is met de inhoud van het rapport- Maris. De raad nam acht resolu ties aan, waarin uiting werd ge geven aan de bezorgdheid in zake de in het rapport-Maris vervatte herstructurering van het hoger onderwijs. De belangrijkste waren: Het meebeslissen van hooglera ren, stafleden, studenten en per soneel ontbreekt in het rapport geheel. Communicatie (horen wat er gaat gebeuren) neemt de plaats in van meebeslissen wat er zal ge beuren. De vrijheid van de individuele docent ten aanzien van de keuze Petula Clark, de in Frankrijk wo nende Engelse zangereskwam Tweede Pinksterdag op Schiphol aan, op doorreis naar Dublin. Daar zal zij de hoofdrol spelen in de eerste film van Peter O'Toole: Goodbye Mr. Chips. Petula was in gezelschap van haar man. kan niet meer loszitten of verschuiven! Denlofix - een nieuw, verbeterd en anti septisch poeder - behoeft slechts op de gebitsplaot gestrooid te worden om het gebit ae gehele dag rotsvast op ziin plaats te houden. U voelt zich zeker en behaaglijk. Dentofix voorkomt tevens onaangename reuk uit de mond. Probeert het nog heden. Verkrijgbaar in discrete, neutrale plastic flacons, prijs f. 2,35, bij apotheken en dro gisterijen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 13