Straks twee verliezers en bovendien huilende derde [fc VLEET NIEUW. KERKORGEL IS BIJNA GEREED ASSISTENT(E) Geschil tussen gemeente en Flora ontstellende saak van Druk onderaf nodig r Visserij nieuws bij de N.V. Chemische Industrie „Katwijk" Geslaagden v.d. Berghstichting Oudshoom-van Egmond KAAS Quick Boys niet soepel genoeg NietrfWE LEIDSf COURANT 4 ZATERDAG 1 JUNI 1968 RIJNSBURG Er groeit in Rijns burg een geschil tussen het gemeen tebestuur en veiling Flora waarvan de konsekwenties door vele inge zetenen (nog) niet worden over zien en dat kan uit groeien tot een splijtzwam die jarenlang zal voort woekeren. We doelen hier op het bestemmingsplan Frederiksoord, waar de gemeente en Flora elkaar •en stuk grond betwisten van tO.OOO m2, waarop de gemeente hui len wil bouwen en dat Flora ge reserveerd wil zien voor bedrijfs- mitbreiding. Momenteel volgen beide in het feding zijnde partijen de wettelijk ♦oorgeschreven procedure om een uitspraak te krijgen van hogerhand. Omdat uit dit „gevecht"' dat ove rigens tot nog toe met open vizier en sportieve middelen wordt gele verd twee verliezers en een hui lende derde te voorschijn zullen komen hebben we in de afgelopen weken gesprekken geweid met o.a. burgemeester Koomans, de voorzit ter van veiling Flora P. van Delft, de oud-voorzitter van Flora thans wethouder G. van Delft en gemeentesecretaris Geelhoed. Onverantivoord Deze gesprekken brachten der mate ontstellende zaken aan het licht, dat wij op goede gronden me nen te kunnen stellen, dat door wie dan ook onverantwoordelijk wordt gehandeld. We onderstrepen van harte de woorden van Rijns- burgs eminence grise Teun Kralt, dat Flora en de gemeente samen tot een oplossing moeten komen. Over de zaak zelf kan worden ge steld, dat Flora nu beschikt over 40.000 m2 bebouwde en onbebouw de grond. De gemeente heft Flo- ra in het betrokken bestemmings plan nog eens 40.000 m2 toegedacht voor bedrijfsuitbreiding aan de westzijde van het huidige bedrijfs terrein. Flora claimt dat het om de toekomst van het bedrijf veilig te stellen behalve de toegedachte 40.000 m2 nog eens 80.000 m2 grond, gereserveerd moet hebben. Op deze acht hectare onmiddelijk gren zend aan de zuidkant van de Flo ra toegedachte vier hectare zou de gemeente op vrij korte termijn een begin willen maken met de bouw van woningen. LISSE Zeer binnenkort zal de gereformeerde gemeente in het kerk gebouw aan de Tulpenstraat een nieuw orgel in gebruik kunnen nemen. Het oude orgel had twee klavieren met vrij pedaal. Het orgel dat nu bijna gereed is heeft drie klavieren met vrij pedaal. Het orgelfront maakt een voorname indruk. Het orgel is gebouwd in een ge heel massief sipo-mahonie kast. De frontpijpen van het hoofdwerk be staan voor 80 pet uit tin en ie beide zij velden van het pedaal zijn van gevlamd rood koper. De speeltafel staat tussen de rug- en hoofdwerk- kast opgesteld, waardoor de orga nist bij de gemeentezang een goede controle heeft over zijn spel. De omvang van de klavieren is van C - g3 n 56 toetsen en van het pedaal van C - F1 30 toetsen. De 41 registers zyn gemakkelijk be reikbaar en zeer overzichtelijk op gesteld. Het orgel heeft ruim 1800 pijpen, waarvan de grootste plm. vijf meter lang is en de kleinste 1 cm. De pijpen van't 3e klavier staan in een zgn. zwelkast, waardoor het mogelijk is van een uiterst zacht geluid geleidelijk over te gaan naar een sterker geluid. Het instrument beantwoordt vol ledig aan de bedoeling van de or gelcommissie; het is geschikt voor de begeleiding van de gemeente zang, voor het bespelen vóór, tij dens en na de eredienst en voor het spelen van de hele orgelliteratuur, dus niet alleen Bach en zijn voor gangers, madr ook bijv. Cesar Franck. De Vox Celeste op het zwelwerk is dus bewust gedisponeerd; wie het register niet gebruiken wil. kan het zonder bezwaar dicht laten, terwyl niemand er hinder van heeft. De dispositie van het orgel is als vo'fet: hoofdwerk: Quintadeen 16'; Pres- tant 8'; Roerfluit 8'; Octaaf 4'; Vlak- fluit 4": Quint 2 2/3'; Octaaf 2'; Sif- fle. 1*; Mixtuur 3 - 5 st.; Trompet 8'; Koppel Hoofdwerk/Rugwerk; Kop pel Hoofdwerk/Zwelwerk; Koppel Hoofd werk/Zwelwerk 4'; Rugwerk: Holpijp 8'; Prestant 4'; Ged. Fluit 4': Nachthoorn 2'; Scherp 2 - 4 st.; Dulciaan 8'; Koppel Rug- werk-Zwelwerk; Tremulant; zwelwerk: Viola di Gambi 8' Vox Celeste 8'; Gedekt 8'; Octaaf 4'; Roerfluit 4'; Gemshoorn 2'; Ses- quilter 2 st.; Kromhoorn 8'; Octaaf koppel; Tremulant; pedaal: Subbas 16'; Octaafbas 8'; Fluitbas 8'; Koraalbas 4'; Bazuin 16'; Trombone 4'- Koppel Ped./Hoofd- werk; Koppel Pedaal/Rugwerk; Koppel Pedaal/Zwelwerk. Flora heeft indertijd in de ge meenteraad zijn bezwaren inge diend. Toen de raad het beroep niet ontvankelijk achtte, is men in be roep gegaan bij Gedeputeerde Sta ten. Onlangs hebben wij bericht dat G. S. het beroep v an de veilingver eniging ongegrond vond. Daarna heeft een bespreking plaats gehad tussen B. en W. en het dagelijks bestuur van Flora, waar bij de standpunten tegenover el kaar bleven staan. Tijdens die be spreking heeft Flora aangekondigd in beroep te zullen gaan bij de Kroon, omdat de gemeente slechts bereid bleek aan de Flora-terreinen behalve de toegezegde 4 hectare de z.g. bedrijvenstrook ter groote van 5.00C m2 toe te voegen. Vastgelopen In dit stadium is het gesprek nu vastgelopen. Binnenkort zal het plan met de G.S. beslissing ter inzage worden gelegd en als het gezond verstand en de goede wil niet gaan overheersen zal Flora het beroep bij de Kroon instellen. En hier krijgt de affaire on verkwikkelijke kanten. Flora heeft een juridisch adviseur in de arm genomen om uiter aard er uit te halen, wat er in zit. Deze zal er ongetwijfeld in slagen de beslissing op het be roep tot over drie jaar uit te stellen. De gemeente werkt bepaald niet con amore mee om een verbouwing aan de oostzijde van Flora (afbre ken andermaal en bouw van be- drijfsboxen -|- kantoren) snel goed gekeurd te krijgen. Argumenten De gehanteerde argumenten lij ken gezond genoeg. Flora stelt, dat het het als opdracht van zijn leden ziet de -toekomst van het veiling bedrijf veilig te stellen. Het ge meentebestuur staat op het stand punt dat de verbouwing van de oude veilingzaal geschiedt op een stuk grond dat onderdeel is van een bestemmingsplan waartegen Flora zelf een beroep heeft ingesteld. Men kan nu de beslissing aan houden tot het bestemmingsplan on herroepelijk is, maar men kan ook een z.g. verklaring van geen be zwaar aan te vragen. En zo rolt de willen de gemeenteraad hierover laten beslissen, dat ze er niets voor voelen de verklaring van geen be zwaar aan te vragen. En zo valt de val verder en wordt machtsmiddel tegen machtsmiddel gezet. We schreven; twee verliezers en een huilende derde zal het resultaat zijn. Want wat staat te gebeuren. Stel eens dat de gemeente gelijk krijgt. Dan kan over drie jaar wor den begonnen met de bouw van woningen in Frederiksoord. Dan zal tenminste twee jaar de bouw van woningen in Rijnsburg geblokkeerd zijn. Twee jaar langer moeten hon derden Rijnsburgers in krotten le ven, inwonen of ongetrouwd blij ven. Want de woningnood in het welvarende bloemendorp is nop groot. De omstreden grond is reeds- eigendom van de gemeente a raison van f 700.000. Renteverlies f 50.000 per jaar is in twee jaar honderd duizend gulden. De f 700.000 is ge blokkeerd voor andere doeleinden zoals de bouw van een kleuter school, reconstructie Rijnsburger- weg, uitbreiding Avondzon en an dere investeringen, waarvoor een bepaald percentage vaste financie ringsmiddelen aanwezig moet zijn. En dan praten we er nog maar niet over dat het renteverlies niet door de gemeente of Flora wordt betaald, maar door de toekomstige bewoners. Duidelijk zelfs al zou dat door extra-voorzie ningen voor de kopers of dergelijke wel het geval zijn, dan nog zal men de eerste 10 jaar het omstreden stuk niet bebouwen, omdat de Flo ra-uitbreiding zich eerst in weste lijke richting zal bewegen. Maar over drie jaar zal Flora dan moeten trachten de grond te verwerven, omdat de gemeente het stuk niet meer kan gebrui ken. Raamt men de kosten van deze bouwgrond want de ge meente zal toch omleidingswegen moeten maken ed. heel voor zichtig op f 25 per m2 dan zal Flora rond twee miljoen gulden op tafel moeten leggen. Tien jaar ren,te op rente zal nog eens eenzelfde bedrag kosten. Met niet te vergeten de mogelijk heid dat of de uitbreiding zo tegen valt of de technische mogelijkhe den zich zo vergroot hebben dat men de grond niet nodig heeft. De verliezende derde is of de huizen bewoner die zijn te dure huis te laat kan betrekken of de le den van Flora die diep in hun bui del zullen moeten tasten. Geen risico s Om het standpunt van Flora recht te doen wedervaren moeten we schrijven dat de veiling voorzitter zegt niet zeker te zijn van de nood zaak van de aanvullende reserve ring. Ongeveer 50 pet van de Rijns- burgse gemeenschap leeft direct of indirect van de bloemen. Men is van mening dat met zo'n gewichtige welvaartsbron voor het gehele bloemencentrum geen risico's mo gen worden genomen. De bloemen handel staat aan het begin van structurele veranderingen (o.a. ver koop via warenhuizen) en het is niet te peilen welke voorzieningen daarvoor moeten worden getroffen. De Flora-voorzitter is van me ning, dat de kopers moeten worden gebonden aan de veiling op straffe van lagere prijzen. Nu al zijn er Rijnsburgse handelaars die hun be drijf uitoefenen in het Westland en die alleen kopen in Rijnsburg wat zc in het Westland (nog) niet kun nen krijgen. Bovendien: als Flora vandaag mocht gaan bouwen zou de koel ruimte op korte termijn worden verdubbeld. De veiling Aalsmeer gaat bouwen op een terrein van 40 ha., waarvan in eerste aanleg ..slechts" 14 ha wordt benut. Dat is al bijna net zoveel als Flora in totaal wil hebben. Weliswaar is de omzet van de Aalsmeerse veilingen in geld veel groter maar in kwantum aange voerde bloemen ligt Rijnsburg voor. Antwoord van de gemeente hier op: dan moet Flora net als de Aals meerse veilingen ook maar ergens (b.v. bij Kloosterschi'ur) 40 ha ko pen en naar een plaats verhuizen waar het niet de kans loopt te wor den ingebouwd. Want voor de eeuwigheid kunnen wij niet reser veren. Niet uitgepraat Al met al hebben we de stellige overtuiging, dat Flora en de ge meente niet zijn uitgepraat. Er is met name dachten wij wel te over leggen of de gemeente grond wil reserveren in westelijke richting inplaats van aan de zuidrand, waar de gemeente moet en kan beginnen met huizenbouw. Want huizenbouw aan de westrand van het bestem mingsplan is wel geprojecteerd maar zal zeker de eerste zes jaar nog niet aan de beurt komen. En over een jaar of vyf zijn de struc- Het fel omstreden plan Frederiksoord. tuurwijzigingen in de bloemenhan del wel doorgevoerd. Een te kortzichtige politiek is gevaarlijk maar te ver in de toekomst willen kijken, is niet minder gevaarlijk. Deze zaak is te belangrijk dan dat alleen een zestal mensen hier over enkele uren praat en vervol gens iedere partij op eigen spoor verder rijdt. Teveel communicatiemogelijkhe den zijn nog onbenut gebleven. Laat er desnoods druk van onderaf ko men. De sfeer tussen beide par tijen die dezelfde gemeenschap moeten dienen is nu nog goed. Maar als men op het scherp van de snede deze strijd wil beslechten, snijdt Rijnsburg zich in eigen vlees. IJMUIDEN De vangsten van de harlngtrellers waren niet zo goed als op de voorgaande dagen. De VL 110 Michiel Jan had 100 kantjes aan boord van drie schepen. Zij waren voor deze hoeveelheid twee etmalen In actie ge weest. Het gebied rond het lichtschip Terschellingerbank wordt de laatste tijd door steeds meer treilers bezocht. De schepen haalden daar redelijke hoeveelheden makreel, wijting en gul boven water. De belangstelling is zo groot dat er op het ogenblik geen zeekaarten van deze contreien meer te koop zijn. De vangsten van de loggers en kotters bij de Sylt liepen sterk uiteen. Dat kan worden afgeleid uit de hoeveelheden die de thuisstomende vaartuigen aan boord hebben. De gelukkige schepen kunnen 5000 kilo tong aan de wal brengen, de minder fortuinlijke vaar tuigen hebben niet meer dan 2000 kilo in de ruimen. De kustschepen bevon den zich in hoofdzaak in het gebied tussen Den Helder en Egmond. Hier bestond de buit voornamelijk uit klei ne schol. Wat er was Aan de IJmuider markt verscheen 40 vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 3235 kisten vis, waarvan 10 kisten schelvis, 220 kisten wijting. 140 kisten gul en kabeljauw, 620 kisten kleine gul. 45 kisten makreel. 820 kisten schol, 40 kisten tarbot, 160 kisten diversen. 420 stuks stijve kabel jauw en 60.000 kilo tong. Verder wa ren er 240 kleine kisten wijting en 238 kleine kisten makreel. De tong moest weer enkele toontjes lager zingen. De grootste soort zakte na een teleurstel lende inzet van f 202 weg tot f 185. Voor de grootmiddel daalde koers van f 208 tot f 189. De kleinmiddel zweefde tussen f 246 en f 238 en ook dat bete kende een achteruitgang. Een bijzon dere tegenvaller was de geringere be langstelling voor de tong 1. Deze soort zat tussen f3,28 en f3,21. De schol moest eveneens met een lager gemid delde genoegen nemen. De vier grootste soorten moesten door elkaar genomen een gulden of vijf prijsge ven. De tweetjes waren in de meeste gevallen voor f 15 te koop. De schar liet het met een notering van f27 tot f20 eveneens afweten. Met de haring ging het ook al de verkeerde kant uit. Hiervoor betaalde handel slechts f 14. Het verhaal wordt eentonig want ook de makreel moest veel terrein afstaan. De goede kwaliteit werd met een top van f 16 maar matig beloond. De min dere soort was steeds voor f 13 te koop. Dat de middel en kleine gul weer in belangrijke hoeveelheden naar de kat- tencentrale verhuisden zal niemand verbazen. De handel is gewoon niet meer in staat alles op te nemen. De dichte wijting kon ook niet veel goed doen. Dikwijls konden de liefhebbers voor f 12 terecht. Bijzonder slecht stonden de poontjes er op. De eerste afslag werd afgesloten met een „top" van f 2,30. Op de laatste afslag was het mogelijk vijftig kilo voor f 150 te ko pen. De regels kleine kabeljauw brachten ook al niet veel op. De laatste ronde gaf een lage koers van A PRINS HENDRIKKADE 11 KATWIJK AAN ZEE KATWIJK Op ons kantoor is momenteel plaats voor een die met gevarieerde werkzaamheden zal worden belast en tevens op de boekhoudmachine zal worden inge werkt. U.L.O.-diploma gewenst. Zij die belangstelling hebben voor deze functie verzoeken wij schriftelijke sollicitaties te richten aan de personeelschef van ons bedrijf. U kunt ook telefonisch contact opnemen (tel. 01718-3541 of na 6 uur onder nr. 2913) NOOKDWIJK Bij de examens van de Dr. Mr. WUiem van den BergnsUchting te Noordwijk zijn de voigenae uames ge slaagd voor het eindexamen Z: M S Ar- Kenuout, J van Beelen, M C M Blanken. L A Borstlap. J Bouma, A M de Bruyn, At Burggraai, J M Comoee, E C Dogger. M van Dolaer, J Domen, E Dubei, u J aen Dunnen, J E Freaerlks, N Gort, A de Groot, A van Hengel, G A A den Her tog. C Jansen, A J ae Jong. T de Jong, C Keus. C P Knevel, N J Lageweg, J van Leeuwen, W J P Legierse, E Meijer, M A Millenaar, T Kietman, L S G Sluiter, A Smit, P Stange, M J Stulvenberg, K A Valk, C Verbaan, A j Versluis, M J Verwoerdt. A E J Weever en A Wlelink. Voor het examen Kinderbescherming A zijn geslaagd de dames: A Arensman, J van Beelen, H M van Beek, M den Bra- ber, J M Combee, E C Dogger, j L van Dijke, H de Heer. A W Houwer. M C Keus, J H Kappert, C P Knevel. E Kramer, N J Lageweg, J J Odijk, J M Overgaauw, C M Pelllkaan, G Plet, T Rietman, A Ro- senga, J M Sakko. F Tlemens, A G van Tol. C Verbaand (met lof), F Verhaar, A H de Vries en J Domen (met lof). Voor het examen Handenarbeid slaag den de dames: M E Arkenbout, G Ben schop. J A Blokzijl, G J Brouwer, L A Borstlap. H Boer, J J le Clercq, M van Voor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeer Vliet N.V. 19-20 - Rijnsburg En als Flora gelijk krijgt? Het is duidelijk, dat de veiling over drie jaar zijn ariaal niet verdubbeld zal hebben. Stel dat Flora zijn omzet in 10 jaar verdubbelt. Dan zal men waarschijnlijk het grondoppervlak niet behoeven te verdubbelen. Maar ZONWERINGSBEDRIJF - DEKKLEDEMFABRIEK Katwükerweg 10 Telefoon 2230 Dolder, J Domen, A van Eek, N Gort, A de Groot, A Haltsma, A van Hengel. G A A den Hertog, M J van 't Hoog. M P Jansen, A J de Jong, T de Jong, C J Korstanje. N J Kik, W J P Legierse. W van der Neut, G den Oudsten. G Post, G F C de Haat, To de Ronde. N H Roe- lande N M Rietdijk, H Rijswijk, C W Slagter. B M van der Slikke, L S G Slui ter, A Smit. C Snoek, E E Stelwagen, M J Stulvenberg, H G Teunissen, G M van Veelen, c Verbaan, A J Versluis, M van der Waal, A E J Weewer en A van der Wel. Voor het eindexamen Theologische vak ken slaagden de dames: M S Arkenbout, j van Beelen, H Boer, L A Borstlap, J Bos, L ten Brink, B Brouwer, M Burg graaf. A M de Bruyn, J M Combee, M E M Comou. E C Dogger, M van Dolder. E Dubel. G J den Dunnen, MEM van Eek, GIL Fossen, J E Frederlks, J W Geers, N Gort, A E van der Graaff, A de Groot, A Haltsma, A van Hengel, a A v d Hoeven, M P Jansen, A J de Jong, M Karssenberg, M C Keus, M M Kleinen- dorst. C J Korstanje, C p Knevel. N J Lageweg, M J van Leeuwen, W J P Le gierse. E S van der Meer, J Moolj, A M Muller, A N Pilkes, G Post. F Schuuring. L S G Sluiter, B Smits, C Snoek. A A Spelt. G M Spijker, H Spijker, P Stange. p Steffens, W Veldhuis. A J Versluis, w C van Vlaanderen, A E J Weewer, A van der Wel. L J van Werkhoven en G de Boer. Weer ruilavonden van Philatelica KATWIJK AAN ZEE Philate- lica heeft het winterseizoen afgeslo ten. In totaal zijn zeventien bijeen komsten gehouden, die goed werden bezocht (twintig leden). De eerst volgende vergadering is op 16 sep tember. Intussen is men hard bezig met het organiseren van regionale ruil- avonden voor iedere belangstellen de. Voor twee ruilavonden zijn de data al vastgesteld: maandag 8 juli en maandag 29 juli, in het jeugdhuis aan de Voorstraat. twintig gulden voor tien stuks te zien. De kisten kabeljauw handhaafden zich op redelijke wijze. Voor dc grote soort werd op de eerste afslag bijna honderd gulden bekend. Raket Vrijdagmorgen liep de kotter KW 221 Arie Jaoc met een geleide raket aan dek de IJmuider Vissershaven binnen. Het oorlogstuig was tijdens de visserij in het net terechtgekomen. Een deskundige van de Velser politie heeft het gevaarlijke voorwerp onschadelijk gemaakt. In Scheveningen In Scheveningen werden aange voerd 50 kisten wijting, 30 kleine kisten wijting. 300 kisten gul en ka beljauw. 20 kleine kisten haring, 30 kleine kisten makreel, 400 kisten schol en 22.000 kilo tong. is een kwestie van vertrouwen. WU garanderen U uitsluitend de le KWALITEIT. „De Landbouwer" oorstraat 36 Telef. 2136 KATWIJK Op een vraag van raadslid Pronk hebben B. en W. ge antwoord, dat het hen ter ore is ge komen dat het bestuur van de voet balvereniging „Quick Boys" aan de Oranjevereniging Katwijk aan Zee een vergoeding heeft gevraagd van f 150 voor gebruik van aan „Quick Boys" toebehorend spelmateriaal, alsmede een bedrag van f 150 voor het openstelen van het clubgebouw gedurende de bedrijfsvoetbalwed strijden op Koninginnedag. Het bestuur van de Oranjevereni ging heeft daarop doen weten, dat zij van geen van beide aanbiedingen gebruik zou maken. B. en W. betreuren dat van de zijde van Quick Boys niet een wat soepeler houding is aangenomen voor de viering van deze nationale feest dag en zij hebben daarin aanleiding gevonden het bestuur van die ver eniging te herinneren aan de volgen de bepaling uit de overeenkomst, waarbij het opstalrecht is gevestigd: „Quick Boys is verplicht bovenbe doeld clubhuis, bij nader door of vanwege burgemeester en wethou ders te bepalen evenementen, voor het publiek open te stellen, met de mogelijkheid tot bestelling van dran ken en andere verversingen, waar van de prijzen de voorafgaande goed keuring van burgemeester en wet houders behoeven". Als zodanig heb ben B. en W. aangewezen de viering van de verjaardag van de Koningin. Scherper politietoezicht KATWIJK Raadslid Berkehetf heeft gevraagd of het politietoezicht achter de huizen in de Princestraat niet kan worden verscherpt gezien het aantal diefstallen en dergelijke daar. De burgemeester heeft het verzoek onder de aandacht van de politie gebracht. "Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Zondag: hoog water 6.56 en 19.22 uur; laag water 2.41 en 15.03 uur. Maandag: hoog water 7.48 en 20.21 uur; laag water 3.26 en 15.51 uur. Dinsdag: hoog water 8.49 en 21.21 uur; laag water 4.18 en 16.51 uur. KATWIJK Raadslid Riezebosch heeft gevraagd de trottoirs voor de winkelgalerij in de Hoornespolder te verbreden. Deze vraag is door B. en W. om advies in handen gesteld van de directeur Van openbare wer ken. KATWIJK De gemeenteraad heeft besloten de concertcommissie Pro Organo et Musica in het tekort van de in de komende maanden te geven concerten een gemeentelijke bijdrage van ten hoogste f 500 te verlenen. KATWIJK De Katwykse win keliersvereniging houdt woensdag a.s. de jaarlijkse Tritontocht. Ruim zestig prijswinnaars vertrekken dan 's middags om twee uur van het Prins Hendrikkanaal uit. KATWIJK De Rijnreis van de vereniging van schippers-eigenaren heeft een prettig verloop gehad. Er is geen wanklank gehoord en de deelnemers hebben zich kostelijk ge amuseerd. De heer K. van Duyn fungeerde als reisleider. KATWIJK AAN DEN RIJN In de Geref. kerk, Rijnstraat 18, wordt le Pinksterdag (zondagmiddag) een dien.st voor belangstellenden gehou den. Iedereen is daar hartelijk wel kom. De dienst, die om 5 uur begint, wordt geleid door ds. G. Meynen uit Utrecht-West. Medewerking verleent het meisjeskoor „De Lenteklokjes" o.l.v. de heer D. van Vliet. Het or gel wordt bespeeld door de heer A. van Veen. KATWIJK AAN ZEE De eerst volgende repetitie-a vonden van het Evangelisatiekoor worden gehouden op 4 en 11 juni. OPHALEN HUISVUIL De direkteur van Openbare Werken te Katwijk maakt bekend dat op maandag 3 juni a.s. (2e Pinksterdag) geen huisvuil zal worden opgehaald. In de betreffende wijk zullen voor het eerst donderdag 6 juni de emmers weer worden geledigd. LEIDERDORP Op dinsdag 11 juni zullen de leden van de bejaar densociëteit van de U.V.V. een 'reis je maken naar Maasland, waar zij de sociëteit van de U.V.V. zullen be zoeken. Zij worden ontvangen door mevrouw Groot Enzerink, oud-Lei- derdorpse.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 4