Eerste paal voor 160 studentenkamers "Etalage is visitekaartje van de zaak' 1 - T-! r" --J rTJvriTj1" ::x SESH331 'li; rj7.TTX._L2_. Geslaagden St. Bonaventura Bewusteloos in zwembad GROFVUIL» OPHAALDIENST. Aanbesteding te Zoeterwoude Voor 1.25, NIEUWE LEIDSE COURANT Nederland, België of Luxemburg Diploma-uitreiking technische avondschool Haagweg =A B C D E FGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ» de^eetav NIEUWE LEIDSE COURANT 3 ZATERDAG 1 JUNI 1968 i A c muf.ua LEIDEN De heer W. F. van Rappard, lid van het dagelijks bestuur van de Stichting Studenten huisvesting, sloeg gistermiddag de eerste paal voor het nieuwe Morswegcomplex, dat zal bestaan uit 160 woningen voor mannelijke stu denten en drie woningen voor stu dentenechtparen. Het nieuwe studentencomplex, dat voor 1/3 uit herbouw en voor 2/3 uit nieuwbouw zal bestaan, komt op de plaats van de voormalige suikerfa briek van Pel aan de Morsweg. De woningen voor de studenten er wordt prioriteit verleend aan hen, die nu in het oude Diaconessenzie- kenhuis aan de Witte Singel wonen zijn ontworpen door architect H. Kroneman. Het aannemersbedrijf P. M. du Prie zal het werk uitvoeren. Men hoopt het nieuwe complex in september 1969 in gebruik te kunnen nemen. ADVERTENTIE Th. J. van der HEIJDEN lid van de Nederl. Veren. v. Rechtskundige Adviseurs Hoge Rijndijk 103a, Leiden Telefoon 23405 LEIDEN Aan het R.K. Lyceum St. Bonaventura, Mariënpoelstraat 6, slaagden voor H.B.S. A: Gemma Brugmans, Leiden; Fred van Haas teren, Leiden; Wim Hoogervorst, Leiden: Nelis-van der Krogt, Leiden; Royston Peer, Sassenheim: Gijs Spierenburg, Hazerswoude; Anja Wassenaar, Warmond; Ellie Wempe, Voorhout: Leo Belt, Leidsehendam; Frans Bocxe, Ter Aar: Carla Boone kamp, Leiden; Hennie Buis. Leiden; Hans Epskamp, Leiden: Frans Hof- stra. Katwijk; Ruud de Koning. Al kemade; Jolande van Lent, Alkema de: Annemiek Montanus. Leiden; Wilfried van Montfoort, Niei' oop: Lex Muskens, Oegstgeest; Martien Ober, Oegstgeest; Luc Röst, Leiden; Eddie Schutijser, Leiden; Emiel Schwidder. Katwijk; Henri van Teylingen, Zoeterwoude; Her man Timp, Bodegraven; Jan Turk, Alkemade; Peter Uijttewaal, Ter Aar; Sjaak Verhoeven, Leiden; Sjaak van Weizen Leiden; Hilde Wetting, Leiden; Ton Weijermars, Oegstgeest; Hein van Woerden, Oegstgeest, Jan de Wolf, Oegstgeest; Cock Zijerveld, Alphen a.d. Rijn. LEIDEN Gistermiddag is de 18-jarige G. B., wonende te Leiden, in bewusteloze toestand uit het zwembad De Vliet gehaald. Na toe passing van mond op mondbeade ming ter plaatse werd hij naar het Beademingscentrum van het A.Z. overgebracht. Zijn toestand is zorg wekkend. Prof. P. J. Donker nu gewoon hoogleraar LEIDEN Prof. dr. P. J. Donker, tot dusverre buitengewoon hoog leraar in de urologie aan de Leidse universiteit, is benoemd tot gewoon hoogleraar met dezelfde leerop dracht. Prof. Donker, die in 1951 aan de universiteit van Amsterdam promo veerde op een proefschrift getiteld „Over de behandeling van de perfo rerende buikverwondingen", werd in 1962 benoemd tot buitengewoon lector aan de Leidse universiteit. Drie jaar later volgde zijn benoe ming tot buitengewoon hoogleraar. Rurgerli jke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Cornelia Alexandra, dr v C Droog en C S A Luijnenburg; Marcus Cornells Maria, zn v J M C Dinjens en A M de Wit; Richard Pieter Jan, zn v J de la Rie en D van den Hoonaard; Anneke, dr v P Heemskerk en T Koning; Daniëlle Johanna Wilhelmina Lydia, dr v C Planjer en J W Beintema; Robert Richard, zn v A L van Giezen en J F Jongbloed; Maurice Dirk Jan. zn v D van der Bent en J C Ju; Sylvia Catharina, dr v D van der Bent en J C Ju; Claudia Sylvia Maria, dr v W P Wiersma en M de Ruiter; Michel Maria, zn v J H C M van Winsen en C C E Daalman Renée Louise, dr v H J Gerwers en M M T Wilmink; Nicole Louise, dr v H J Gerwers en M M T Wilmink. Gehuwd: J Azier en M C Zwart; L Nieuwenburg en A H F Coster. Overleden: M C Snijders, 88 jaar, man; H B la Rivière, 68 jaar, man; H Zandvliet, 37 jaar, man; C M van Brugge, 65 jaar. echtgenote van C P Lagerberg; D Nieuwénburg, 66 jaar, man; S den Hertog, 88 jaar, man; P A Janssen. 90 jaar, vrouw; P Star. 80 jaar, man. Dinsdag, buurt 6: Kneppelhoutstraat, Multatulistraal, Fred, van Eedenlaan, Lo- dewijk van Deyselstraat, Albert Verwey- straat, Jacq. Perkstraat, Herman Gorter- straat, Louis Couperusstraat, Hoflaan, Willem Klooslaan, Boshof, Duinhof, Meer hof, Akkerhof, Weidehof. Telderskade. Mulderstraat, Gerrit Kastelnstraat, Segaar- straat. Diemeistraat, Rooseveltstraat (ge heel). Dinsdag buurt 4: Haagweg (geheel). Rijndijk, Dijkhoflaan, Valkenburgseweg, Haagweg (tien hulzen), Klikspaanweg, Da Costastraat, De Genestetstraat, Nicolaas Beetsstraat, Potgieterslaan, Tollensstraat, Schimmelstraat, Oltmanstraat, Hasebroek- straat, Borgerstraat, Van Lennepstraat, Ten Katestraat, Toussalntkade, Staring- kade. Woensdag, buurt 3: Lage Rijndijk, Voor straat, Sumatrastraat, Atjehstraat (van Sumatrastraat tot Soembastraat). Soemba- sraat, Ballstraat, Timorstraat, Rlngkade, Bonalrestraat, -Arubastraat, Suriname straat, Antlllenstraat, Curacaostraat, Sint Maartenstraat, Sint Eustatlusstraat, Saba- straat, Bankastraat, Bllitonstrarte Koolhof. Woensdag, buurt 1: (Herensingel van Me dusastraat tot Lage Rijndijk). Hambroek laan, Koollaan (geheel). Celebesstraat, De- clmastraat, Sieboltstraat. Floresstraat. Bloemstraat. Formosastraat. Borneostraat, Driftstraat. Lombokstraat. Javastraat, Me dusastraat, Parkstraat. Koolpark, Atjeh straat (van Koollaan tot Sumatrastraat). Ambonstraat, Madoerastraat. Donderdag, buurt 7: Hereasingel (van Medusastraat tot Julianastraat), Juliana- straat, Julianakade. Sophiastraat, Anna Pauwlownastraat, Alexanderstraat, Prin senstraat. Oranjestraat, Lusthoflaan, Dil lenburgerstraat. Nassaustraat, Mecklen- burgerstraat, Os- en Paardenlaan, Bern- hardkade, Marijkestraat. MargrletsUaat, Irenestraat, Beatrlxstraat, Bernhardstraat. Donueruag, buurt 5: Paramanbostraai, Corantljnstraat, Willem de Zwijgerlaan (geheel). Abr Crijnssenstraat, Stuyvesant- hof, Van Riebeekhof, Jan Pieterszoon cuenhoi, Pieter Bothstraat, Albertine Ag- nesstraat, Charlotte de Bourbonhof, Jul. van Stolberghof. Anna van Li/'enhof, Marnixstraat (van Willem de Zwijgerlaan tot Volkstuinen), Zwarte Pad. Vrijdag, buurt 2: Aaltje Noordewier- laan, Cornells Schuytlaan, Diepenbrock- laan, Joh Verhulststraat, Rich Holstraat, Obrechtstraat, Churchlll-lqgn. Willem Pij perstraat, Peter van Anrooystraat, Joh Wagenaarlaan, Valerlusstraat, Van Blan kenburgstraat. Julius Röntgenstraal, Mo- zartstraat, Bernard Sweersstraat, Swee- lincklaan, Eduard van Beinumstraat, Brücknerstraat, Debussystraat, Ravelstraat, Chopinstraat, Moesorgsklstraat, César Franckstraat, Verdlstraat. Vrijdag, buurt 8: Schubertlaan, Mahler- straat, Handelstraat, Becthovenlaan, VI- valdistraal, Bachstraat. Corellistraat, Tos- canlnllaan, Berliozpad, Rosslnistraat, Liszt- pad. Mendelssohnkade, Wagnerplein, Brahmslaan Tjaikowskikade, Sibeliusstraat, Bartokstraat. Kenndylaan, Max Regerlaan, Jozef Haydnlaan. Apollolaan Smétana- straat, Paganlnlstraat, Scarlattistraat. Griegstraat, Donizetti laan. ZOETERWOUDE In het raad huis had de aanbesteding plaats van het maken van zandpalen, het aan leggen van zandbanen en het ver richten van graaf- en grondwerken in het plan Westeinde I. Het betreft hier veruit het grootste deel van het plan en het wordt begrensd door de nieuwbouw, de aan te leggen provin ciale weg, de toekomstige Burge meester Smeetsweg en de Noord- buurtsevaart. Men kon inschrijven voor het geheel en voor twee afzon derlijke onderdelen. Er waren dertien inschrijvingen. De laagste hiervan bleven beneden de raming van f396.000, f380.000 en totaal f 773.000. Laagste was J. G. Nelis en Zn. NV te IJmuiden met f375.000, f260.000 en f 687.000 en hoogste De Jager en Klein NV te Sliedrecht met f446.000, f 479.000 en f 847.000. ongeacht de periode, gaat de naar uw vakantieadres in Voor andere landen wordt 0,40 per dag extra berekend. Wilt U ons helpen door: dit formulier met BLOKLETTERS in te vullen en te zorgen dat het uiterlijk EEN WEEK vóór u op reis gaat in ons be zit is uw vakantieadres NIET per telefoon, aan de bezorger of via een girostrookje op te geven Indien u zich niet aan deze voorschriften houdt kan vertraging in de verzending voor komen. In verband met de beperkte personeelsbezetting van onze admini stratie op zaterdagmorgen verzoeken wij u vooral de voor zaterdag bestemde adreswijzigingen tijdig aan ons door te geven. De WEEKABONNEES wordt verzocht het abonnementsgeld voor de vakantieweken VOORAF aan de bezorger te voldoen. ABONNEE STRAAT WOONPLAATS Zend mijn krant naar onderstaand vakantieadres: Eerste dag van toezending: Laatste dag van toezending: Deze opgave, geplakt op briefkaart (15 ct.) of in enveloppe (20 ct.) zenden aan de Nieuwe Leidse Courant, afd. abonnemen ten, postbus 76, Leiden. J. C. van Britsuni dir. De t a il han d elsschool LEIDEN Tot directeur van de Stichting Leidse Scholen voor de Detailhandel is benoemd de heer J. C. van Britsum (leraar Boekhouden MO) te Leiden. Met ingang van het nieuwe school jaar zal de heer Van Britsum de da gelijkse leiding van de Detailhan delsschool op zich nemen. Leidse cantorij zingt in Hooglandse kerk LEIDEN Zondagmorgen 10 uur zal de Leidse cantorij in de Hoogt, kerk o.l.v. Jaap Huibers o.a. psalm 117 van Ph. J. Telemann zingen. De voorganger, dr. P. J. Schoonheim, zal het thema „Adem scheppen" van het Pinksternummer van De Open Deur in de prediking toelichten. LEIDEN In de technische school Haagweg had gisteravond de diploma-uitreiking plaats van de avondschool. Voorzitter ir. Ruempol sprak zyn waardering uit over het doorzettingsvermogen van de ge slaagden. Drie avonden per week naar school gaan en dan nog studeren, is geen kleinigheid. Er zjjn 62 leerlingen van de driejarige A-cursus geslaagd en 33 voor de tweejarige vervolg-B-cursus. De heer Ruempol wees op de verdere mogelijkheden zoals de cursus algemene ontwikke ling, die aan de lerarenopleiding vooraf gaat. Het A-diploma ontvingen: TIMMEREN: J. L. de Boer Hazerswou de; C. Bor.st, Noordw'hout; J. H. Dolle, Zoeterwoude; A. van Duin. Noordwijk; C. Hagenaars, Leiderdorp; D. Noppe; F. R. F van Osnabrugge, Leiderdorp; P. Verkade, Noordwijk; W. Vooys, Katwijk; H. Zijerveld, Sassenheim; A. .J N. Duijn- dam, Noordw'hout; G. J. M. Oudshoorn, RIJpwetering. METSELEN: F. W. Koeman, en F. C. van Werkhoven. Noordwijk. METAALBEWERKEN: C. J. N. Berg, Zoeterwoude; C. N. Bontje; J. J. Buis; A. N. Duyvenvoorde. Katwijk/Zee; H. van Grieken. Warmond; M. Hollebeek: A. P. C. van Leeuwen Wassenaar; A. Mleloo; N. v. d. Plas, Katwijk/zee; C. Th. Pont, Hazerswoude; L c Schrijver, Noordwlj- kerhout; F van Zuylen, Wassenaar. ELEKTROTECHNIEK: A. Ederveen, Leiderdorp: .J A. van Huizen; D. Mets. Benthuizen; J. Schaddee v. Doorn, Kat- wljk/Zee: H. W. Smits; C. Zweistra. AUTOHERSTELLEN: B. Braakman. Wassenaar: S. W. van Eijk. Katwijk; W. van Heuven Oegstgeest; J. P. v. d. Meer, Leiderdorp: R. V. van Ommen. Voorscho ten: H. W. Scheffers, Leiderdorp; D. G. van Tongeren: H. Wessellus, Oude Wete ring: L. van Zanten. Hazerswoude. KOPER- LOOD- ZINKBEWERKEN: J. Bekooy: G.- v. d. Bent Katwijk/Rijn: T. van Duyn. Katwijk/Zee: A. H. M. HUle- brand. Oegstgeest. SCHILDEREN: J. A. J. v. d. Berg, Kou dekerk/Rijn: I. J. M. Doeleman; J. van Rijn. Katwijk; W. J. Schoonenberg. Kat wijk/Zee; A. Smits: C. A. R. Stahn; J. van Veen: J. A. Warmerdam LLs^e; J. J. Wijnnobel, Voorschoten. STOFFEREN: C. van Duyvenboden. Katwijk: P. C. v. d. Geest. Roelof- arendsveen: F. A. Jonkman. Sassenheim; P. J. van Kesteren, Llsse; H. Klepper; M. N. J. Koeleman. Hazerswoude: N. M. C. v. d. Meel; M. L. G. Schuyt, Leidsehen dam: P. .J Steenbergen. Het B-diploma van de 2-jarlge vervolg cursus van de technische avondschool werd uitgereikt aan: STOFFEREN: J. Buis, Katwijk; J. In 't Veld. Lisse: P. Th. J. Möllers, Nieuwe Wetering; A. van der Neut, Bodegraven; J. P. W. A. v. Reeuwijk, Leidsehendam; W. T. v. d. Star, Rljpwetering: W. J. de Wit. METAALBEWERKEN: J. J. W. van Gaaien. Wassenaar; C. de Nie. ELEKTROTECHNIEK: L. V. d Akker. Zoeterwoude: J. J. van Duin, Noordwijk; H. van Duyn. Katwijk/Zee; N. J. van Griensven; I. J. H. Hartevelt: A. C. v. d. Hoek Alphen/Rijn; .J Korteland. Oegst geest; J. van Leeuwen; Chr. Looy; J. J. Plan je; C. E. M. v. Reyzen, Noordwijk: J. Roest. Warmond: M. van Rijn. Kat wijk/Zee: J. de Ruyter. Katwijk/Zee; J. Schuurman. Nieuwkoop; C. Sneyders. Katwijk/Zee; M. Tol. GAWALO: J. S. Duursma. Oegstgeest: L. J Eradus: C. N. J. Groen. Noordwijk; A W. van Leeuwen; H. G. C. Noorder- meer. Sassenheim: C. C. Rotteveel. Ha zerswoude: D. F. B. de Wit. Leiderdorp. ELEKTRISCH BEGINNERS: J. A. M. v. d. Berg. Oegstgeest: P. B. Guërin: T. Gülhan. Katwijk: C W Zoetemelk, Voorschoten. Zilveren-Molentoernooi LEIDEN De Leidse arbiter W. Schalks zal donderdag als scheidsrechter fungeren in de finale van het Zilveren-Molentoernooi, die zal gaan tussen de eerste amateurelf tallen van Feyenoord en ADO. ELEKTRISCH GEVORDERDEN: G. G. Barbero; H. van Egmond, Voorschoten; J. C. J. v. d. Ham. Zoeterwoude: C Hoogstraten; H. J. Hoppenbrouwer: N. de Jong, Leiderdorp: K. de Mooy, Noord wijk; C. de Ruljter, Noordwijk; J. A. Weeren: P. de Reede. Voorschoten. AUTOGEEN BEGINNERS: J. van F.g- mpnd. Wassenaar; H. D. Kuiters; J. van der Ploeg, Leiderdorp; W. A. A. Regeei. AUTOGEEN GEVORDERDEN: D. Waa senaar, Voorschoten. Waar geen plaatsnaam staat vermeld, la dit Lelden. Rustige veemarkt LEIDEN Ondanks het mooie weer en een redelijk marktbezoek was het gisteren op de veemarkI toch een tamelijk „strekzame" zaak. Hoewel voor de meeste rubrieken de aanvoeren niet veel minder waren dan de vorige week. viel deze in de afdeling wolvee voor de tweede lam- merenmarkt van dit jaar wel erg tegen. Ook de stemming in de handel was enigszins gedrukt. Veel import van buitenlands vee, terwijl de meeste slagers hun aankopen voor de pinksterdagen al hadden gedaan, gaven de handel in de afdeling slachtvee een moeizaam karakter. Behalve in de sector wolvee, waar alle prijzen als gevolg van de ont wikkelingen in Frankrijk een veer moeten laten, ontliepen alle andere prijzen die van vorige week niet veel. De totale aanvoer bedroeg 3306 dieren. Notering per kg geslacht gewicht: vette koeien van f 3,70 tot f 4,20 en f 5, slachtdieren van f 4,20 tot f 4,50 en f 4,65. Geslaagd voor handenarbeid-B LEIDEN Maandagavond 27 en donderdagavond 30 mei werd het examen voor het B-gedeelte van het diploma „creatieve handvaardigheid^ voor jeugdleiding" door 16 examen-* kandiadten van de L.J.A.-cursus af gelegd. Alle kandidaten slaagden. De na men zijn: M van Tol, J C Koopmans. E v d Klugt, J van Gent, J van Don gen, N Tijsma, C Pannekoek, H Sa- bee, I Postma, H Kuivenhoven, A Engelen, B Datema, F H Leemans. T van Norden, P Labordus, P van Geer. TK r etaleur een hardstikke 1 leuk vak. Het fijne is gewoon, urn je je eigen ideeën naar voren kunt brengen. Dat was vroeger niet het geval. Toen wer den de decoraties gemaakt. Daar had men speciale mensen voor. Naar mijn ideeën hoef ik niet te zoeken, die liggen op straat. Als je bijvoorbeeld een stoffen- kast gaat maken, ligt het onder werp voor je etalage op straat. Ik zie mijn beroep tegelijkertijd als een roeping. In feite ben je geen echte etaleur meer. Die zijn er haast niet. De etaleur van vandaag is ontwerper, graficus, binnenhuisarchitect. ruimtelijke vormgever en vooral modekenner. Vroeger moest je echt volle kasten maken, maar nu staat de vormgeving centraal. Soms loop je dagenlang te zoeken naar de juiste ideeën en dan zie je opeens de kraakwagen langskomen met daarop een stel oude stoelen. Die geef je een bepaalde kleur en combineer ze met confectie. Zo iets staat veel beter in de etalage pn bovendien is het een enorme geldbesparing. /K heb een opleiding gevolgd aan de etaleurschool aan de Boerhaavelaan in Leiden. Ver der ben ik ook bij Ars Aemula Naturae geweest. Jammer was alleen, dat dat laatste niet ver plicht was, zodat je de zaak een beetje liet verlopen. Het vak moet in je zitten. Ze kunnen echt geen etaleur van je maken. Binnen een jaar kan je zien, of iemand ervoor geschikt is. Je moet er vooral feeling voor hebben. Het rangschikken van de kleuren heb je gauw genoeg door. Vooral voor jonge jongens is het een buitensporig vak. In ze kere zin is het een erg vrij beroep, maar het artistieke hoofd in de wolken moet worden gedragen door een paar voeten, die stevig op de harde grond van de reali teit staan. /K heb 7 jaar over mijn opleiding gedaan (ongeveer vier jaar Ars Aemula en drie jaar etaleurschool)maar eigenlijk ben je nooit uitgeleerd. Soms ga ik er dagenlang op uit om andere zaken te bezichtigen en daar ideeën op te doen. Wat ik leuk vind, combineer ik met mijn eigen ideeën. Ik ga meestal wel één keer in de week naar Amster dam of Rotterdam. Als je dat niet doet, word je zo langzamerhand een vast meubelstuk van de zaak, waar je etaleert. Als je jong bentmoet je verder zo veel mogelijk van zaak ver anderen. Je krijgt dan naast an dere inspiratie ook veel ervaring. Blijven zitten bij een baas is niets gedaan. Na zo'n anderhalf jaar moet je proberen ergens anders te komen en pas op een bepaalde leeftijd (40) chef-etaleur zien te worden. /K zelf ben bij V. en D. (Leiden), Van Moorsel (Haarlem), De Koning (Leiden) geweest en nu het laatste jaar bij Vroom in Den Haag, waar ik confectie en textiel etaleer. Ik heb alle branches gehad, die er maar te vinden zijn met echter bepaalde uitschieters. Eigenlijk moet je alles kunnen etaleren, van damesconfectie tot potten en pan nen toe. Bij Vroom moet je echt van alles doen. Het gekke is wel, dat je je op bepaalde artikelen gaat speciali seren. Ik vind herenmode het fijnst en verder stoffen en huis houdelijke artikelen. Ik doe dit werk nu 15 jaar, maar het is elke dag anders. Het gaat helemaal niet vervelen, omdat je steeds weer voor nieuwe verrassingen komt te staan. JE moet echt niet denken, als je een etalage af hebt. dat je dan klaar bent. Ook al blijft zo'n etalage een week staan, zijn er nog 32 etalages, die moeten wor den ingericht. Met een team van vier etaleurs doen we per dag één etalage. Verder komen daar dan nog de voorbereidingen bij van decors en van je winkel. In een etalage worden meestal die dingen gestopt, die helemaal niet gaan. Die moet je aantrekke lijk zien te maken, dan wordt het gegeten. De mensen moeten via Ktaleur Fran, Gerritsen (28). Kaieeretraat 55. aan het werk. de etalages de winkels worden binnengelokt. Ze hebben nog steeds last van een zekere drempelvrees, vooral bij de kleinere winkels. De men sen stappen nu eenmaal gemakke lijker een groot warenhuis binnen, waar men ongestoord kan rond stappen, dan een zaak. waar met een een verkoopster op je afkorht. A LS er niet veel wordt ver- ■Zl kocht, ligt dat voor 80% aan de etalage, maar ja, de ene dag lukt het beter dan de andere. Een etalage is in feite het visite kaartje van de zaak. Ik moest eens een keer een etalage maken over een vermage ringsmiddel. Toen heb ik een skelet op de kop weten te tikken en daaromheen een groep ge bouwd. De mensen denken dan: wat staat daar nou, en als ze dichterbij komen, zien ze het ar tikel, waar het om draait. Je kunt vaak heel iets geks doen om het artikel naar voren te brengen. De tijd van de kartonnen paas hazen en zogenaamde decors is definitief voorbij. Het accent ligt nu op de creativiteit. De etalage is helemaal van mij en daar ga ik wat mee doen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 3