kV Commentaar Vergeefs vissen naar Duitse tv RADIO .S. schieten op met kleuren-tv Trilbeeld bij kleur VANAVOND TE ZIEN VANAVOND TE HOREN Volledig op de radio bons Jansens cabaret Hoe meer zielen te '(lu \l l VRIJDAG 31 MEI 1968 Boekje IN een lange documentaire heeft de VARA gisteravond het hare ge ld over de economische machten in ze samenleving: overheid, inko- mverdeling, ambtenarenapparaat en essiegroepen. Daartegenover plaatste m de machteloosheid van de indêvi- ele burger. Een, uiteraard tenden- uze, uitzending van Achter het euws, dat er weer een boekje van at maken. Zodoende kreeg de kijker j het luisteren naar een massa sta tische gegevens de dndruk, dat dit ekje alvast werd voorgelezen. Af en t gaf een deskundige per film een >ordje toelichting. Alle hete hangijzers kwamen ter 'ake: fusies, clanvorming door fami- -nv's, veelvoudige commissariaten, ieimhouding van overheidszaken, êrfd vermogen enz. jevendxger werd het programma, en werknemers in de studio konden on discussiëren met de heer Bruyn- el als grote werkgever en de heer ertens als vakbondsleider'. Onmiddel- k kwam de medezeggenschap in het ding. Tegenover emotionaliteit van vragenstellers werden rustige ant oorden gegeven. Vooraf had Hans Tiemeijer uitzon- rlijk goed het spel Fender komt zijn halen" vertolkt. Het verhaal zelf cam er weinig op aan, de kunst was vier Joodse typen in hun tragiek en imor neer te zetten en Tiemeijer deed meer dan voortreffelijk. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Alleen in de Ver. itaten zit er op het ogenblik flink tchot in de ontvangst van kleu- en-televisie. Maar...dat dan ook na 6 jaar! Drie jaar geleden telde men p de ruim 65 miljoen ontvang- oestellen slechts 2,8 miljoen kleuren- mtvangers. nu is dat getal, mede oor drastische prijsverlaging, tot 16 niljoen opgetrokken. Vergelijkt men dit cijfer met dat in Suropa waar de kleuren-tv nog piep- ong en de toestellen prijzig zijn, dan tan men hier van „een klein begin" preken. West-Duitsland staat voorop net 150.000 kleurentoestellen (op de uim 10 miljoen!), dan komt Engeland net 22.000, Nederland met 14.000. frankrijk met 7000 en de Sovjet Unie net 2000 toestellen. Kruiswoord-puzzel Horizontaal: 2. stad in Drente, 7. maand van het jaar, 8. plaats in Z.-Limb., 9. mannelijk dier, 10. schel, 12. bloeiwijze, 13. voorvoegsel, 15. al vorens, 17. familielid, 19. lidwoord (Fr.). 20. in het jaar onzes Heren (afk. Latijn), 21. stad in Frankrijk, 24. stap, 26. aanw. voornaamw., 27. ke ver, 29. kippenloop, 30. voertuig, 32. schermwapen, 33. elk, 34. plaats in 1 Friesland. Verticaal: 1. scheepstros. 2. vaar- [tuig, 3. oogziekte, 4. jongensnaam, 5. zot. 6. vaste koper in een winkel, 10. 1 deel van een sleutel, 11. bloem, 13. beneden, 14. sein, 16. water in Utrecht, 18. bloeiwijze, 22. vertrou welijk. 23. rang, 24. vervoermiddel, 25. dekkleed. 28. koning van Basan, 30. flauw, 31. buitendijks land. OPLOSSING VORIGE PUZZEL 1. a, 2. ami, 3. kamer, 4. sterk, 5. vaardig, 6. geste, 7. meter. 8. top, 9. L. AMMERSTOL. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Uit toene mende vragen aan ons gericht wordt duidelijk, dat twee tele visieperikelen de kijkers op 't ogenblik bezighouden en dat be treft ten eerste het trillende zwart-wit beeld bij kleuruitzen- dingen en ten tweede het ver geefse vissen naar Duitse beel den in en direct rondom Rand stad Holland. Hoe zit het nu met die twee zaken? Inderdaad schaadt de uitzending in kleuren de goede beeldontvangst in zwart-wit dikwijls. Er komen, vooral door de tinten geel en oranje weme lingen voor in het wit, wanneer men de uitzending „gewoon" ontvangt. Intussen is de uitdrukking „ge woon", die vragenstellers nogal eens gebruiken, niet juist: een kleurenuit- zending ontvangt men integendeel „gewoon" via een kleurentoestel. Dan heeft men, indien de ontvanger goed staat afgesteld, geen last van trillin gen. Maar ja. Nederland telt op 2,5 mil joen zwart-witontvangers tot nu toe zon 15000 kleurentoestellen en dus noemt men de traditionele apparaten nog „gewoon". En die toestellen kun nen gemakkelijk last krijgen van we melingen. veroorzaakt door niet-ge- ziene zgn. verzadigde kleuren. Hin derlijk voor het oog. dat is toegege ven. Men kan er, indien men niet wil overgaan tot het aanschaffen van een kleurentoestel, wel iets tegen doen. dat is: het beeld iets minder scherp afstellen. Dan houdt het gewemel op, maar men brengt het offer van op een andere manier minder fraai beeld. Kijkers die de trillingen nog nooit hebben ontdekt, zitten trouwens al naar minder scherp afgesteld beeld te turen. Verder is er niets tegen te doen dan... er zo weinig mogelijk op letten. Het oog went spoedig aan de wemeling en dan is het al wat min der hinderlijk. WESEL Men kan niet van alles op de hoog te zijn, dat blijkt uit het feit dat er nog steeds verwarring bestaat over het al dan niet in de lucht zijn van de Duitse zender Wesel op geringe afstand van onze oostgrens. Dat is wel wat de schuld van Duitsland, omdat het in gebruik ne men van cjeze zender, bedoeld om het westen van de Bondsrepubliek beter te voorzien met het tweede program ma (ZDF), herhaalde malen is uit gesteld. De jongste en hopelijk definitieve berichten vermelden echter, dat de zender op 1 september, mogelijk nog iets eerder, gaat werken. Met het oog hierop worden op 't ogenblik talrijke antennes, vooral die van centrale antennesystemen, in het midden en westen van het land on derhanden genomen om er een zgn. „Duitslandontvanger" aan te maken. Dit kost een flinke handvol geld, maar de kijkers hebben het er voor over, omdat zij geloven, straks met ZDF een soort „derde net" te kunnen krijgen. VOORBARIG Bij informatie bij de NTS werd ons verzekerd, dat dit een vrij voorbarige maatregel is. aangezien de zender Wesel een vermogen van 500 kwtt heeft en dat betekent een straalcirkel van 90 km. Als men nu weet. dat Wesel op 60 km van Arnhem ligt, is het inderdaad speculatief aan te ne men. dat Randstad Holland en naaste omgeving straks een goede ZDF-ont- vangst kan hebben. Bovendien gaan beeldgolven zowel als het FM-geluid dicht langs de grond, zodat er rekening dient te worden gehouden met terreinonef fenheden zoals bossen en heuvels en vooral ook grote gebouwen, die dc golven afleiden. Daarbij hangt dc reikwijdte van een beeldsignaal ook nauw samen met de weersgesteldheid. U weet dat waarschijnlijk wel. Rekenen op ZDF-ontvangst „omdat" men een zgn. Duitsland-antenne op het dak heeft, is dus inderdaad voorbarig. Men vergete evenmin, dat de zen der Wesel mede gaat werken om technici in de gelegenheid te stellen nog correcties aan te brengen bij het doorgeven van het tweede Duitse programma... in eigen land. Niemand in Duitsland en niemand in Nederland zal zich overigens inspannen om Nederland met deze hulpzender Wesel te bedienen. Onze PTT is er in t geheel niet in geïnte resseerd, de Duitse trouwens ook niet. Wie dus trachten wil. via Wesel ZDF op te vangen, doet dit helemaal zelfstandig. Langs onze oostgrens is het kijken naar Duitsland ook privé ontstaan, evenals langs oost-zuid en zuidgrens het kijken naar de BRT. Wie dat kan en wil. mag het doen. Maar men belove zïch in het westen geen gouden bergen van de zender Wesel En wie op het ogenblik vergeefs vist, zal dal voorlopig in elk geval moeten blijven doen... of ermee op houden. Vijf NTS-magazines Holland Festival (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM —De NTS zal onder de titel „Holland Festival Magazine" in vijf wekelijkse programma's infor matie geven over de evenementen van het Holland Festival, dat op 15 juni a.s. begint. Deze uitzendingen zijn te zien op de dinsdagen 4. 11. 18 en 25 juni alsmede 2 juli, telkens tussen 7.35 en 8 uur op Ned. 2. Jan Venema en Merel Laseur zor gen voor de presentatie. Herhalingen van „Ja zuster" (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Gedurende de zo mermaanden zal de VARA op zater dagen (7.03 uur) zowel op Ned. 1 als Ned. 1 herhalingen geven van de in middels besloten serie „Ja zuster, nee zuster". Begonnen wordt morgen avond op Ned. 2 met nog eens Ko van Dijk als de parapluverkoper, die zuster Klivia het hof maakt. Raymond Burr nu Ironside Daar is hij weer: Raymond Burr, de Amerikaanse acteur die wij uitslui tend kennen als Perry Mason, de ad vocaat die alle misdaadpuzzels oplost. Morgenavond komt hij terug, hu als Robert T. Ironside, commissaris van de recherche in San Francisco, ver lamd geraakt door een kogel van een sluipmoordenaar. Zijn onverwoestbare lust tot bestrijding van de misdaad heeft hem echter op zijn plaats ge houden, zij het dat hij nu in een rol stoel zijn uierjj doet. Hij woont op de speciaal voor hem luxueus ingerichte derde verdieping van het hoofdbureau van politie en beschikt over een drie man sterke staf: de de tective Ed Brown, agente Eve Whitfield en Mark Sanger, een ex-delinquent die hem helpt zich te verplaatsen in een van alle technische snufjes voorziene oude overvalwa gen, waar hij met stoel en al ingeliftwordt. De VARA gaat de veelbelovende serie op zaterdag om de 14 dagen, morgen te beginnen, om en om op Ned. 1 en 2 uitzenden. 32'2ste Squadron Prins Bernhard in tv-documentaire (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Prins Bernhard zal in een speciale uitzending van VARA's „AKiter het Nieuws", gewijd aan de ervaringen van het (Neder landse) 322ste Squadron, dat in dc oorlog deel uitmaakte van de Kon. Engelse Luchtmacht, te zien en tc horen zijn in een uitvoerig vraag gesprek met Wim Bosboom. De uitzending van dit programma is op 11 juni (Ned. 1). Van tevoren, en wel op woensdag 5 juni, zendt de NRU al een radiodocu mentaire uit over dit 322ste Squa dron, dat op 12 juni 1943 in Engeland werd geformeerd. U begrijpt nu de aanleiding tot deze uitzending: het bestaat dus 25 jaar. Het feit dat Nederlandse vliegers in 1941 werden opgeleid bij de RAF (Royal Air Force) vormde aanleiding tot het oprichten van een Nederlands squadron. Prins Bernhard was de grote promotor. Men vloog met Spit fires. Het squadron had in de oorlogstijd o.m. tot taak het onderscheppen van Vl's. het aanvallen van vijandelijke doelen in Frankrijk en het uitvoeren van afleidingsmanoeuvres om een in vasie in Engeland te voorkomen. Se dert oktober 1965 vliegt het 322ste Squadron met Starfighters op de vliegbasis Leeuwarden. Voor de radio-uitzending inter viewde Hans Zoet enkele personen die 25 jaar geleden en nu bij het werk waren en zijn betrokken, (Advertentie) BENZO RIJWIELEN znn wettig gedeponeerd Het is bewezen dat een BENZO rijwiel het BESTE rijwiel van Nederland is. tegen zeer lage prijzen Verzendingen door geheel Nederland. BENZO RIJWIELFABRIEK 8.20 uur h.45 uur 9.35 uur i\ed. I AVRO aflevering „Luipaard op schoot", daarna „De vliegende non". actualiteiten, Danny Kaye-show. „Voor de vuist weg". \ed. 2 VPRO „Monsterachtig", griezelfilms Boris Karlof e.a„ gepresenteerd door Simon van Coilem. reportage over Amerikaanse deserteurs in Zweden, filmrubriek: festival in Cannes. Hilversum l VPRO en VARA 8.00 nur jongerenprogramma „Gewoon anders''. 9.00 uur NBC-orkest op nieuwe klassieke plaatjes. 10.55 uur lichte muziek „Prettig weekend". Hilversum II \CRV en TROS 7.10 uur zomers amusementsprogramma. 8.55 uur hoorspel „De zeven getuigen" (crimi). 10.00 uur kunstrubriek. 10.40 uur „All-in" amusementsprogramma. 104 Hij gaf toe omdat hij niets anders wist. Eleonoor ging het boek oprapen, zei maar niet. dat het uit de band gevlogen was. Meine had het gelukkig niet gemerkt. Freek zag het door zijn neergeslagen wimpers. Er steeg nu een warme gloed naar zijn gezicht. Hij had zich inderdaad aangesteld en waarom? Misschien wel omdat hij vond dat Wegen in zijn spot gelijk had. Tranen sprongen in. zijn ogen, haastig knipperde hij ze weg. Hij stond weer op hetzelfde punt van enige jaren geleden. Het werd weer leeg en leugenachtig en... Van der Held, ja een beste brave man, te goeder trouw, natuurlijk, en oom John, Queeny, Noldie. al die kinderlijke goede mensen, maar hij... Waren zo de „christenen" zoals hij ze hier in de stad had leren kennen? Nu, dan waren ze heua niet beter dan de rest, eerder slechter, juist slechter, om dat het hun morele verplichting was beter te zijn. Nu zou hij zich nooit meer laten vangen, nooit en nooit meer. Als je dan aan de vruchten de boom moet kennen, hoe was dan die boom als de vruchten waren zoals hij deze dominee en de jongelui-schep-vreugd-in-'t-leven had gezien? En wie was er werkelijk beter? Zelfs Van Raay had hem de mond ge snoerd als er anderen bij tegenwoordig waren, zij het dan ook dat hij het op vriendelijke politieke wijze had gedaan. ..Bewaar je prdblemen tot na de catechisatie en bezwaar er anderen niet mee." Ja, ja, en maar zoet houden en maar klein houden! Ook en juist in de christenen vind je dus fouten. Bah, alles was om er grondig genoeg van te krij gen! „De theologie van het hart gaat boven die van het ver stand". had Van Raay gezegd. Mooi, maar als dat hart nu zo falikant er naast is? En die ontroeringen, die diepe ont roering van toen in de kerstkerk, toen hij voor het eerst zich voornam naar een dominee te gaan? Schoonheidsont roering, niets anders, ook het gevoel van God-is-in-ons-mid- den. En dan van dat zoeken en de deur intrappen... Mooie praatjes om je tot geloven te brengen, tot klakkeloos aanne men. Hij had God nu genoeg de kans gegeven hem te grij pen, als Hij het nu nog niet gedaan had, wilde Hij hem zeker niet. Het was geen conclusie van een paar uur. het was het resultaat van de laatste maanden. Het was niet zo. dat Freek inééns alles liet schieten. Langzaam was het gegaan als druppelend gif, ineens door de hoeveelheid snelwerkend. Zo stond hij nu bij het wrak van zijn overtuiging, die zo jong nog en door zoveel dalen heen te weinig levenskracht had blijken te bezitten tegenover tegenstrijdigheden. In de dagen die kwamen na deze ineenstorting leerde Freek spotten met zijn eigen goedgelovigheid. De laatste brief van Queeny liet hij onbeantwoord ten dele uit schaamte over wat zijn moeder gedaan had, ten dele om van alles in 's hemelsnaam bevrijd te zijn. Wat moest hij haar nu nog schrijven? Het kon natuurlijk niet verborgen blijven, dat hij niet meer naar de kerk en niet meer naar de catechisatie ging. Hè hè, zei Wegen, eindelijk wordt hij wijzer. Maar Eleonoor, die Freek toch in ieder geval beter kende dan hij, bezwoer hem vooral niets tegen de jongen te zeggen daar bereikte hij juist het tegenovergestelde mee van wat hij wilde. Zij was al meer dan tevreden én dat haar voorge voel ten opzichte van het aflopen van Freeks „hobby" was uitgekomen én om het feit zelf. Nu trok hij niet meer zo naar de kant van... Verder wilde zij daar niet over doorden ken. De naam van Arnold kon zij niet meer ongestraft verbergen achter Queeny's invloed op haar zoon. In deze stemming van koude leegheid, van zich willen richten alleen op het werk. dat nu eenmaal moest, omdat dit het enige was dat hem was gebleven, liep Freek, uit het station komend. Myra Brand in letterlijke zin tegen het lijf. Hij herkende haar niet en wilde na een haastig pardon langs haar heen gaan, maar zij uitte een kreetje van verras- sing en pakte zijn arm beet. Freek, is het niet? Freek, de zoon van Arnold Arls- - over? Hij keek haar aan, herkende moeilijk de kleine meid met* wie hij gespeeld had. Myra Brand was knap opgegroeid, de I ogen, groot en blauw, een klein tikje loens, gaven iets- pikants aan haar verder egaal gezicht, met de kinderlijke - wipneus, de kleine vrolijk lachende mond. Het blonde haar was los en betrekkelijk kort. haar kleding van een artistici- teit, die door Eleonoor met artistieke armoede zou zijn - bestempeld, maar Freek lette niet op zoiets. Dus Myra. Zij liepen samen op. Wonen jullie tegenwoordig hier? vroeg hij. Welnee, Jossie -an Michiel zijn immers van elkaar. - (Wordt vervolgd) (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De Vara brengt zaterdag en zondag a.s. in twee radio uitzendingen de gehele eenmans- schow van Fons Jansen „Hoe meer zielen" voor de radio. Men kan het geheel beluisteren zaterdag tussen 8.50 en 9.58 's avonds, en zondag tus sen 6.10 en 6.55 uur. steeds op Hil versum I. Fons Jansen komt uit een muzikaal gezin: zijn moeder was pianiste, zijn vader cellist in het Concertgebouwor kest. Hijzelf voelde al vroeg voor het toneel, maar door de oorlog kwam er van een opleiding niets terecht. Hij werd na de oorlog eerst nieuwslezer bij het ANP. later redaktiesecretaris aan een r.k. maandblad en gespreksleider in een vormingscen trum. In zijn vrije uren deed hij aan cabaret voor besloten gezelschappen. Daaruit kwam tenslotte zijn avond vullend programma „De lachende kerk" voort. Hierin schopte hij op bijzonder geestige wijze tegen „heili ge huisjes" in het katholicisme, en het werd een show waarom vooral het r.k. volksdeel hartelijk lachte. In zijn nieuwe programma „Hoe meer zielen" betrekt hij ook het pro testantisme in zijn humor. Zowel de satire als het mededogen, de kolder als de levenswijsheid laat hij aan bod komen. Hij verbeeldt in zijn liedjes en conférence beurtelings een dominee, een pastoor en een psychia ter. De rooms-katholieken kunnen wat meer spot op hun tradities verdragen dan de protestanten, die zich ook eer der stoten aan een beetje profanie, waaraan Fons Jansen beslist niet vreemd is. Schaterden zij hartelijk mee om „De lachende kerk", nu Fons Jansen voor hen wat dichter bij huis komt wil er bij sommigen wel wal weerstand ontstaan. Hier moet men echter bij het luisteren onderscheid weten te maken tussen goedbedoelde satire en grove kritiek: met het laatste wil Fons Jansen bepaald niet aankomen. Lappie Loep en het verdwenen standbeeld 23. „Maar." begon de slager, „dat is liet beeld...." zei de i notaris, niet!" vulde de melkman aan. De smid kuchte 'alleen maar. De burgemeester zuchtte en keek de heren der gemeenteraad aan. „Heren," zei hij toen tot de drie vrienden. „Het spijt me u te moeten meedelen, dat dit niet het gezochte beeld is." Lappie haalde de schouders op. Jonas keek eens naar Klop, die mistroostig zijn hoofd I schudde. „Nou, dan gaan we maar weer," zei Lappie vast- Iberaden en hij wilde het beeld van het tafeltje pakken. Jonas grotste het voor hem weg. „Vee] te zwaar voor jou," en het drietal maakte aanssalten om te vertrekken. „He ren, luistert u even naar mij?" De burgemeester liep naar Jonas toe en pakte het beeld vast. „Niet aankomen!" zei Jonas snibbig. „Daar heb ik veel gevaren voor getrotseerd, ik zou niet graag willen, dat het stuk viel...." De burge meester greep wanhopig in zijn spaarzame kuif. „Heren, misschien...." TELEVISIE: 1 WAVOIVl) RADIO noiu.ix Hilversum I 402 m. VPRO: 1118.00 Nieuws. 18.16 Berichten. 18.20 Uitzending van het GPV. 18.30 Voor onvolwassenen. 19.30 Nieuws. 19.00 Jazz-rondo. 19.20 Uppsala 1968: vernieuwing In het zendingswerk. 20.35 Licht instrumentaal kwartet en zang. 20.45 Theologische gesprekken. VARA: 21.00 «N'.B.C. Orkest. 22.30 Nieuws. 22.40 SOS-berlchten. 22.45 Ac tualiteiten. 22.55 Licht gevari eerd platenprogr. 23.55 - 24.00 Nieuws. Hilversum n. 298 m. NCRV: 18.30 Nieuws en weerpraatje. 18.46 Actualitelen. 19.00 We reldpanorama. 19.10 Gevarieerd programma. 21.00 Zeven getui gen, hoorspel. TROS: 22.00 Kunstkroniek. 22.30 Nieuws. 22.40 AU in. gevarieerd pro gramma. 23.55-24.00 Nieuws. GRAMMOFOONPLATEN PROGRAMMA DRAADOM ROEP van 18-20 uur I. Luigl Cherubini „Medea". opera: II. Gaetano Doni zetti uit „Lucia dl Ummer- moor"; ill. Giuseppe Verdi 1. uit „Nabucco" 2. uit „Ernani 3 uit „Don Carlo" .IV. Pietro Mascagnl, uit „Iris. Nederland I. NTS: 18.50 Pipo de clown. STER: 18.56 Recla me. NTS: 19.00 Journaal. STER: 19 03 Reclame. AVRO: 19.06 In kleur: Luipaard op schoot. 19.32 In kleur: De vlie gende Non. tv-feuilleton STER: 19.56 Reclame. NTS: 20.00 Journaal. STER- 20.16 Re clame. AVRO: 20.20 Avro's Tc- levlzier. 20.45 De Danny Kaye Show. 21.35 In kleur: Voor de vuist weg. NTS: 22.40-22.45 Journaal. Nederland II. NTS: 18.50 Pi- po de clown. STER: 13.56 Re clame. NTS: 19.00 Journaal. 19.03 Weckjournaal (met titels voor gehoorgestoorden). 1925 Tips voor het vrije weekend. 20.00 Journaal. STER: 20.16 Re clame. VPRO: 20.20 Monste rachtig film. 21.05 Zweden en de Amerikaanse deserteurs, fllmreportage. 21.35 Over films en filmmakers. NTS: 20 20-22.25 Journaal. BELGIS Nederlands progr. Kanalen 2 en 10s 18.55 Zandmannetje. 19.00 Filmmuseum van de schaterlach. 19.20 Overzicht programma's tot 7 juni a.s. 19 35 Zoeklicht op de culturele actualiteiten. 19.52 Mededelin gen en weerbericht. 20.00 Journaal. 20.25 Optreden van de Kleinkunstacademie van Amsterdam te Antwerpen. 21.00 Reconstructie van een ophefmakend proces uit de vorige eeuw. 22.35 Nieuws 22.40-23.35 Het bevol kingsvraagstuk In de wereld Hilversum I. 402 m. VARA: 7.00 Nieuws en ochtendgym nastiek. 7.23 Lichte grammo- foonmuzlek. VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Van de voorpagina. 8.15 Z.O. 135: gevarieerd programma. (9.35 - 9.40 Waterstanden). 10.30 Voor nu en later, lezing. 10.45 Lichte grammofoonmuzlek. 11.00 Nieuws. 11.02 Lichte or kestmuziek 11.25 Lichte gram- mofoonmuziek. 11.45 Klater goud: muzikaal feuilleton over de wondere wereld van de kleinkunst (herh.) 12.15 Licht instrumentaal kwintet met gi taar. 12.26 Mededelingen voor land- en tuinbouw. 12.29 Actu eel sportnieuws. 13.00 Nieuws. 13.11 Vara-Varia. 13.15 Ti.td voor teenagers (gr.). 14.00 Uit laat: voor twintigers. 14.40 Ra dio Jazz Magazine. NRU: 15.00 Cursus muzlekluisteren. 15.45 Wat biedt de Mammoetwet uw kind? lezing. 16.00 Nieuws. 16.02 Gesprek over drank bestrijding. VARA: 16.30 Om roeporkest en solist. 17.15 Ste reo: Lichte grammofoonmu ziek. 17.25 Radioweekjournaal 17.55 SOS-bcrichten. Hilversum II. 298 m. NCRV 7.00 Nieuws. 7 10 Het levende woord. 7.15 Stereo: Klassieke kamermuziek. 7.30 Nieuws. 7.32 Actualiteiten. 7.43 Stereo: Licht instrumentaal trio. 8 00 Nieuws. 8.11 Gewijde muziek (gr.). 8.30 Nieuws. 8.32 Vakan- tietips 8.45 Voor de vrouw 9.30 Klassiek verzoekplaten- programma. 10.25 Promenade orkest. 10.55 Kunstkroniek. 11.00 Nieuws. 11 02 Leren leven met de oekumene. lezing. 11.17 Klassieke muziek (gr.) 11.55 SOS-berlchten. KRO: 12.00 Lichte pianomuziek (gr 12.14 Marktberichten. 12.16 Over heidsvoorlichting. 12.26 Mede delingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.30 Nieuws. 12.41 Actu aliteiten. 1'2.50 Rubriek over missie en zending. NRU13.00 Verzoekplatenprogramma voor de militairen. KRO: 14.00 P.M.. gevarieerd programma. (16.00 - 16.02 Nieuw6.) NRU: 16 30 Franse les. HIRO: 17.00 Hl- RO-magazinc. KRO: 17.30 Fi nale Kindei zangfestlval. Hilversum III. 240 m. en IM-kanalen. KRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Djinn: gevarieerd programma (10.00 en 11.00 Nieuws) NRU: 12.00 Nieuws. 12.03 Informatie ovei nieuwe langspeelplaten. NCRV13.00 Nieuws. 13.03 Licht instrumen taal sextet en solisten. 13.30 Zuldzee-serenade. 14.00 Nieuws. 14.03 T(w)ienerama. 15.00 Nieuws. 15.03 Halte: voor twin tigers. 15.30 Country en Western halfuur. 16.00 Nieuws. 16.30 Actualiteiten. 16.07 Licht gevarieerd muziekprogramma. 17.00 Nieuws. 17.02 - 18.00 Sportshow met lichte grammo foonplaten. Nederland 1. NTS: 16.00 Nieuws In het kort KRO: 16.02-17 30 Finale Kinderzang festival. FERDNAND Ij J -_ji 1 V ->

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 9