TER AAR MAAKT BEGIN MET ONTSLUITINGSWEG in dit gebied gaan de spaarbanken samenwerken om u nog meer service te geven! hier is het eerste resultaat Geld uitgetrokken voor reconstructie Herenweg Goede uitvoering van Leidse muziekschool Kantoorhouder PTT gehuldigd Sportveld A'veen weldra in gebruik Scholier (14) ernstig gewond hij oversteken Woningbouw in Alphen Loodgieter geeft politie handen vol werk leuwe leidse courant 5 zaterdag 25 MEI 1w8 Gemeenteraad van Rijnsaterwoude RIJNSATERWOUDE Gister avond vergaderde de gemeenteraad. De gemeenterekening en de rekening ivan het woningbedrijf over 1966 berden voorlopig vastgesteld. De ^emeenterekening gewone dienst is Sogal goed uitgevallen. De inkom sten waren f 501.800.32, en de uit gaven f 507.572,81, zodat het nadelig Saldo f5.772,49 bedroeg. 1 De bouwverordening en de recre- 'atiewoonverblijvenverordening zijn door een commissie van deskundi gen in een lijvig boekwerk vastge legd. In verband hiermee informeer- Se de heer P. van Iperen naar de Rooilijn langs de Herenweg. Deze ligt al, zo merkte de voorzitter op, vast in het bestemmingsplan in on derdelen, waarvoor een aparte rege ling geldt. Er zal in Rijnsaterwoude !geen hoogbouw worden toegepast. Reconstructie De reconstructie van de Herenweg, 'vraarvoor een definitief ontwerpplan dient te worden gemaakt, brengt hoge voorbereidingskosten met zich. De raad ging akkoord met het be- ichikbaarstellen van het hiermede gemoeide bedrag van f 44.390. waarvan 90% door de provincie wordt gesubsidieerd. De heer P. van Iperen informeerde hoelang de Heidemij nodig zal heb ben om dit. plan te realiseren. Een maand of tien, dacht de voorzitter. De Christelijke Nationale School is een duur werkende school met slechts twee lokalen en 57 leer lingen. Het schoolbestuur had 1 graag een vergoeding per leerling over 1968 willen hebben van f 115. B. en W. stelden voor het bedrag per leerling vast te stellen op 105. waarmele de raad eenstem mig akkoord ging. De exploitatievergoeding van de Chr. Nationale School over 1967 werd vastgesteld op f5130,dat is f90,— per leerling. In verband met de aankoop van een eigen woning werden aan drie personen garantieverklaringen ver strekt tot. 90% op de rente en af van de hypotheek. De heer G, v. d. Meer was belang stellend naar de straatverlichting langs de Woudsedijk. De voorzitter rag er niet zo veel in. Er wonen slechts landbouwgezinnen. Als er bij elke boerderij een lantaarn geplaatst wordt, staan deze voor een goede NIEUWKOOP In zijn woning aan de Weissenbruchstraat is de heer B. Hilhorst. kantoorhouder van het VrT kantoor, gistermorgen in ver- timd met zijn zilveren dienstver band bij de PTT hartelijk gehuldigd. Namens de directie van de poste rijen sprak de heer J. R. Jansen, directeur van het kanitoor te Alphen a/d Rijn waaronder het kantoor van de jubilaris ressorteert. Hij prees het werk van de heer Hilhorst die steeds heeft getracht het publiek met raad en daad ter zijde te staan. De heer Hilhorst is opgeklommen van hulpbesteller tot kantoorhouder. Namens het hoofdbestuur van de PTT reikte de heer Jansen de jubi laris de zilveren jubileumspeld uit. Vervolgens ontving de jubilaris een geschenk onder couvert met van de collega kantoorhouders een geschenkbon. Mevrouw Hilhorst werd verrast met een bloemstuk. 's Middags is in De Rank een drukbezochte receptie gehouden, 's Avonds had een gezellig feest plaats met het personeel van de kan toren die tot het ressort behoren. ALPHEN In de vergadering van 25 maart 1966 stelde de gemeen teraad een krediet beschikbaar voor de aanleg van een sportveld in Aar- landerveen. Vervolgens besloot zij op 30 september 1966 de aanleg van dit sportterrein met bijkomende werken onderhands op te dragen aan een ter plaatse gevestigd aanne mersbedrijf. Het werk is thans vrij wel voltooid en de toestand van de grasmat is zodanig, dat het verant woord is met ingang van de compe titie 1968-1969 het terrein te laten bespelen. Over de vraag op welke wijze dit sportveld het beste beheerd en geëxploiteerd kan worden, heeft het college het advies ingewonnen van de toenmalige Sportadviesraad. Deze was van oordeel, dat het beheer en de exploitatie in handen dienden te worden gegeven van de Alphense Sportstichting, die dan op haar beurt een overeenkomst met de sportver eniging „Aarianderveen" zal moeten aangaan, waarbij het terrein aan die vereniging in gebruik gegeven wordt. ALKEMADE Gistermiddag omstreeks 5 uur is dc 14-jarige LTS-leerling p. van Veen uit Roe- lofarendsveen, toen hij plotseling de weg overstak, gegrepen door een solo, bestuurd door bus-chauffeur Van K„ eveneens uit Roelofarends- veen. De bus-chauffeur kwam mei zijn wagen, waarin nog drie kinderen zaten, in de sloot terecht. Gelukkig kwam iedereen met de schrik vrij De scholier was er erger aan toe. Hij raakte vrij ernstig gewond en moest naar het academisch zieken huis in Leiden worden gebracht. verlichting te ver uit elkaar. Plaat sing van meer lantaarns maken dè kosten belangrijk hoger. De voor zitter vond het daarom raadzamer in de tunnel onder de Provinciale- weg verlichting aan te brengen te gen geringe kosten. Parkeren De parkeergelegenheid bij de jachthaven blijft een probleem, zo merkte de heer M. A. Vink op. Kan hierin op korte termijn verbetering gebracht worden? Ja, zei de voor zitter. Het bij de jachthaven aan wezige parkeerterrein is uitsluitend bestemd voor de vaste klanten. Het gevolg is. dat vooral in de vakantie- tijd veel gebruik gemaakt wordt van het parkeren op de Herenweg. Als het woonhuis, dat thans n"<> bewoond door de familie Van Dijk, binnenkort kan worden afgebroken, komt er weer parkeerruimte voor 15 auto's. De heer P van Iperen wilde een parkeerterrein maken van het ter rein naast transportbedrijf Fa. Van Iperen Als we daar nu een parkeerterrein van gaan maken, merkte de voorzit ter op. dan zullen we dat na enige tijd weer moeten afbreken, want het is de bedoeling daar een „pick-nick- plaats" van te maken. De voorzitter dacht, dat het transportbedrijf Fa. Van Iperen wel bereid zal zijn op zijn terrein tegen vergoeding auto's te laten parkeren. Culturele subsidies ALPHEN De aanvragen om toekenning van subsidie voor cul turele doeleinden over 1967 hebben burgemeester en wethouders in handen gesteld van de commissie van advies voor culturele aangele genheden. Met het door deze com missie uitgebrachte advies kunnen B. en W. zich verenigen en zij stellen de raad voor over 1967 de volgende subsidies toe te kennen: Rijnlandse Orkestvereniging f 900: Chr. Oratoriumvereniging „Hosan na" f 1.050; R.K, Gemengd koor „St. Bonifacius f 1.050; Muziekvereni ging „Arti et Religioni" f 900; Mu ziekvereniging „Crescendo" f 900; Muziekvereniging „Door Samen werking Sterk" f 900; Muziekver eniging „Wilhelmina" f 900; Drum band „Con Brio" f 250: Drumband „Crescendo f 250; Drumband „Door Samenwerking Sterk" f 250; Drum band „Wilhelmina" f 250; Rijn- streeks Accordeonorkest f 300: Jeugdsicieteit „Club '66" f 600 To taal f 8.500. Afwijzend te beschikken op de verzoeken om toekenning van sub sidie van: 1 Comité Kerkconcerten; 2 Hervormd Zangkoor „Jubilate Deo"; 3 Toneelvereniging „D.I.T.O."; 4 Toneelvereniging „W.I.K.". ALPHEN De heer T. B. van der Velde, Dobbestraat 7 te Gouda, wenst ten behoeve van de bouw van een bungalow een langs de Da Cos- tastraat gelegen perceel bouwter rein, ter grootte van ongeveer 550 m2, van de gemeente aan te kopen. Met de koper is overeenstemming bereikt over een prijs van f 20.000. Steeds meer mensen laten hun sala ris via de spaarbank lopen. Gebeurt dit via een der spaarbanken in het Delta-gebied, dan kunt u nü bij meer dan 200 spaarbank-kantoren over uw salaris direct beschikken. Waar u ook in het Delta-gebied h" v trkt of woont. Hebt u bepaalde reke ningen te voldoen, dan kan dat via de spaarbank - zonder extra kosten. Het geld, dat u niet dadelijk nodig hebt, levert u nog rente ook! Een reden temeer om uw salaris via de spaarbank te laten lopen! 'n publicatie vai. ut BONDSSPAARBANKEN, SAMENWERKEND IN HET DELTAGEBIED De Spaarbank te Rotterdam Spaarbank Anno 1820 Schiedam Spaarbank Vlaardingen Nutsspaarbank Maassluis Spaarbank te Dordrecht De Spaarbank te Gorinchem Nutsspaarbank Alblasserdam Spaarbank te Delft Nutsspaarbank te Tholen Vlissingsche Nutsspaarbank Nutsspaarbank te Middelburg Nutsspaarbank Middelharnis-Sommelsdijk Nutsspaarbank Zierikzee Nutsspaarbank Gouda Leidse Spaarbank TER AAR Vrijdagavond is de vergadering van de gemeenteraad voor een deel in beslag genomen door de verkiezing van bestuursleden voor de stichting „Aarweide", die het te bouwen zwembad zal gaan exploiteren. Voor dit bestuur benoemt Ter Aar drie leden, Nieuwveen en Zevenhoven, die partner zijn in dit project, ieder twee leden. Geko zen werden de heren P. J. Uyttewaal, C. A. v. d. Hoorn en Jac. van Iiarten en tot hun plaatsvervangers de heren H. A. Egberts, A. Hooger- vorst en N. den Hollander. De ontsluitingsweg voor het plas- sengebied met de intensieve tuin bouwbedrijven tussen het Kerkpad en de Geerweg komt wel elke keer een stapje nader, maar er is altijd nog een eigenaar met wie geen over eenstemming is verkregen, namelijk de heer W. Koeleman. Met een an dere eigenaar die nog steeds niet toeschietelijk was geweest, namelijk de heer Westeijn, is nu door ruiling van grond een vergelijk ontstaan. Deze eigenaar krijgt nu 1529 m2 grond aan de Geerweg, die de ge meente al eerder van de heer De Jong kocht. Ook van de heer C. Hoogervorst heeft de gemeente voor de afronding van het plan nog grond nodig, maar hier vrezen B. en W. geen ernstige moeilijkheden. De heer A. Hoogervorst deed de raad een suggestie aan de hand om toch maar vast de realisering van de weg te beginnen. Vanaf de Geerweg kan men al tot aanleg van de weg overgaan, om de inensieve uinbouw- bedrijven langs de plassen uit hun isolement te verlossen, een zaak die toch in deze moderne tijd geen uit stel meer gedoogt. De kwekers in dit gebied hebben een weg dringend nodig voor de aanvoer van hun brandstoffen en afvoer van hun pro- dukten. De gehele raad voelde wel voor deze gedachte en als B. en W. het nog even mogen aanzien, zal het plan voor deze weg zo snel mogelijk worden ingediend, zodat zo spoedig mogelijk tot uitvoering van het werk kan worden overgegaan. De heer P. J. Uyttewaal kwam nog eens terug op de kosten voor het nieuwe gemeentehuis. Dit kwam door het voorstel van B. en W. voor grondaankoop van het L.K. Armbe stuur, een oppervlakte van 8667 m2 voor de som van f 36.650. Deze grond is nodig om de bouw van het nieuwe raadhuis te kunnen realiseren en ligt achter het oude gemeentehuis. De voorzitter deelde mede dat de pacht- ontbinding bijna is geregeld, maar het bedrag zat de heer Uyttewaal dwars, want het komt, weer bij de totale kosten van het nieuwe raad huis, die hij toch al te hoog vond. De heer Uyttewaal was ervan overtuigd dat er een nieuw raadhuis nodig is, maar dat had eenvoudiger gekund. Dat had de lasten voor het komende geslacht ook niet zo zwaar gemaakt. De burgemeester goot wat olie op de golven door mee te delen dat de gemeentedientsen zullen worden on dergebracht in de oude tuinbouw school, die eigendom van de ge meente is. Die zal opgeknapt moeten worden, wat het voordeel heeft dat bij de verkoop straks een betere prijs kan worden gevraagd. In dit schoolgebouw is centrale verwar ming en sanitair, vat de kosten drukt, zodat de begrotingssom van f35.000 wel niet in zijn geheel nodig zijn zal. De diensten van de ge meente kunnen in dit gebouw tijde lijk worden ondergebracht tijdens de bouw van het nieuwe raadhuis, omdat voor deze bouw het oude pand moet worden afgebroken. De raad ging met de grondaankoop ak koord. LICHTMASTEN Een loegevoegu pum aan de agenua hau meer vueieii in ue aarue aan aanvankelijk weru geuacm. lie raad moest zeiis in comue-generaal gaan. Het betrol een voorstel van K. en IV. om gronu aan le Kopen tussen de iMiuuelweg en ue Uesl- kanaalweg, in eigenuom van me vrouw Zeijerveld. t,en totaal ttearug van 126.028 is nouig voor deze aan koop, maar de ontsluiting van uit industriegebied koinl er mede door tot stand. In dit plan komt ook de noodschoot voor de it.K. lagere school van Aarianderveen te staan. Na de geheime vergadering was het punt met een hamerslag van de voorzitter bezegeld. Zo tussen deze hoofdmoten door werd er wat kleingoed afgewerkt, soms wel wat hardhandig, zoals de afwijzende beslissing op ae subsidie aanvragen van de Nederlandse Hart stichting en het Astmafonds. Op ver zoek van de heer Den Hollander komt er een lijst voor de raadsleden met alle verzoeken om steun zoda: de raad een overzicht krijgt van wal gevraagd wordt en is toegestaan of afgewezen. Op het Vosholplein komen vier lichtmasten, kosten f 3400, wat de heren v. d. Hoorn en Egberts de kans bood te spreken over de par keerplaats bij dit plein, die nogal ver van de winkels in liet centrum verwijderd ligt. Zij zouden liever ge legenheid scheppen om met de auto bij de winkels te kunnen komen, maar hier wat de voorzitter het be slist niet mee eens, omdat dan het gezicht op de winkels veel slechter wordt en de gedachte voor dit plein helemaal moet veranderen. Het krediet voor de bouw van de nieuwe school voor christelijk volks onderwijs moest worden verhoogd met f 40.600. wat de raad toestond. ROM) VRAAG Bij de rondvraag vroeg de heer Den Hollander om verbetering van de opritten bij de brug in Korteraar over de Schoutenvaart. De verbre ding van de Kerkweg, waarnaar de heer Den Hollander vroeg, kan nog niet worden begonnen, omdat de be nodigde gronden nog niet gekocht zijn. De heer J. van Harten vroeg aan dacht voor de parkeerruimte bij de hervormde kerk tijdens de bouw van het gemeentehuis en vroeg of de moeilijkheden met de riolering langs de Korteraarseweg al waren opgelost, wat nog niet het geval is. De heer H. Egberts vroeg verbete- ringe van de parkeergelegenheid bij de kerk in Langeraar. die nogal eens blank staat. ALPHEN Dc heer Joh. West maas jr., wenst ten behoeve van de bouw van eengezinswoningen en ga rages twee percelen bouwterrein, respectievelijk gelegen aan de Ori- onstraat en de Poolsterstraat, van de gemeente te kopen. Het perceel aan de Orionstraat heeft een oppervlakte van ongeveer 3300 m2, volgens de in de exploitatie berekening van plan „Noord" gehan teerde normen overeenkomend met 16 kavels voor eengezinswoningen in gesloten bebouwing en 31 garages. De prijs bedraagt f I80.-900 in totaal. Het perceel aan de Poolsterstraat heef' een oppprvlakte van ongeveer 2900 m2. overeenkomend met 16 ka vels voor eengezinswoningen in gesloten bebouwing: de prijs hiervan bedraagt f134 400 in totaal. Over deze prijzen is met de gega digde overeenstemming bereikt Voorlichting over winkelcentrum LEIDERDORP In samenwer king met do Middenstandsvereni ging Leiderd/ belegt het gemeen tebestuur op donderdag 30 mei om acht uur in liet jeugdgebouw Irene een voorlichtingsavond over het in het bestemmingsplan-Winkelhof te realiseren winkelcentrum. Na een inleiding van de burge meester zal de heer J. van Rijssen, verbonden aan het Centraal insti tuut voor het midden- en kleinbe drijf in Amsterdam, een uiteenzet ting geven over winkelproblemen in het algemeen, de mogelijkheden van vestiging in een groot centrum en de daaraan verbonden economische aspecten in het bijzonder. Er zal ruime gelegenheid worden geboden tot het stellen van vragen. Belangstellenden kunnen bij de gemeentesecretarie, afdeling alge mene zaken, tot 30 mei een gratis toegangskaart krijgen. EHBO-exaniens ALPHEN De cursisten die afge lopen winter een EHBO-cursus volg den hebben examen afgelegd. Exa minator was mevr. G. J. Verbrugge, arts te Leiden. Docent van de cursus was dokter J. H. J. Pilon, als ver- bandmeesters fungeerden de dames S. van Vliet-de Gelder en G. v. d. Zeeuw-Zeevat. Van de 25 kandidaten werden er twee afgewezen, terwijl één in Utrecht werd geëxamineerd en slaagde. De geslaagden zijn de dames G. v. Dam-de Koning, S. M. Faasse-Wil- lemse. A Lamain, P. A. v. Leeuwen, Y. v. Ommen, I. Person-Schotvanger, J. C. Rooseman-Korteweg, L. Smit-Vreeling, W. J. Sundermeijer, A., E. C. Wiedemeijer. A H. van 't Wout-Guntner, E. v. d. Zwaard; de heren N. Ambachtsheer. H. Dirkzwa ger. A. Faassen, J. Fortiër. H. A Ja cobs. H Lekx, A. de Looij. A. Somsen, S. M. v. 't Wout, J. Zirkzee, allen te Alphen a/d Rijn, B. Schok ker te Zwammerdam. DEN' HAAG Niet minder dan acht politiemannen zijn vannacht om kwart voor één op het Gevers De.vnootplein te Scheveningen in actie gekomen om een 23-jarige loodgieter, die Ironken achter het stuur van zijn wagen was .aangetroffen naar het bureau over te brengen. De man bond dermate weer stand. dat men hem twee knevelkettin gen aanlegde Toen dat nog niet hielp gingen de agenten op de armen en benen van de man zitten. LEIDEN In de aula van de Louise de Colikny-H.B.S. gaf de Leidse Muziekschool weer de les- jaarbesluitende einduitvoering. Er wordt aan de Leidse Muziekschool bekwaam en met goed resultaat les gegeven. Het grote aantal leerlin gen wijst er op, dat velen die kwaliteit zoeken. Vakwerk streeft men hier (nog) niet na. Maar daarom kunnen de prestaties nog wel zeer goed zijn. Het is de laatste jaren een (geluk kige) gewoonte, het programma niet te overstromen met een onoverzich telijke muziekvloed. Het schoolorkest was een paar keer begeleidingsactief; voor het eerst in het „Konzert" in A-groot (voor piano en strijkers) van de, ook historisch, zeer invloedrijke rococo-componist Karl Ditters von Dittersdorf. Een mooi speels, simpel werk, waarvan de solo helder, correct en stijlgetrouw door Hans Boland werd voorgedra gen. Het orkest onder Henk Briër sloot goed aan, speelde verdienstelijk ge accentueerd en levendig, maar niet door en door zuiver. Er wordt tegenwoordig blijkbaar steeds meer in ensembles gespeeld. Het hele programma vermeldde maar een enkele (jeugdige) éénling; Jan Willem Scliute, die opmerkelijk nauwkeurig, transparant en muzikaal aansprekend een, nauwelijks moder ne, sonatine van Daniël Ruvneman speelde. Marijnke de Jong (fluit) en Josine Teeuw (gitaar) gaven een technisch aardig verzorgde, bedeesde uitvoe ring van Gragnani's Sonate opus 8, nr. 2, een vriendelijk werkje, dat vooral als studieobject van betekenis lijkt. Weer trad het schoolorkest op, thans ter assistentie van Ruth Hoekstra, die met verzorgde le nige toon en muzikaal de hobo solo in een Concert van J. F. Fasch (G-groot) blies. Een werk van niveau, waar men graag naar luisierde. Behalve het voor het orkest wat te moeilijke midden deel slaagde de uitvoering, ook wat de begeleiding betreft, rede lijk goed. Elisabeth van Leeuwen, Arja Oli vier en Marianne van Leeuwen tra den op in een mooie doorwrochte So nate voor 2 violen en piano (in g- klein) van Handel. Ze leverden er gedrieën een vrij goede prestatie mee. Het spel was pittig en bewegelijk, maar iets te snel in het allegro, waar door onregelmatigheden in de violen- samenwerking ontstonden. Tien blokfluitisten, een klarinettis- te en vijf strijkers speelden drie „Pastorals'" van de Tsjech B. Mar- tinu, goed gebouwde stukken, door de executanten niet onverdienstelijk behandeld. De zuiverheid en de sa menwerking kon men prijzen; klank en voordracht waren wat bleek en niet bijster interessant. Een strijkersensemble met blok fluit en basso continuo speelde een 7-delige „Sonata pro tabula a 10" van H. Biber, echte prettige gemeen- schapsmuziek voor huiselijke en vriendenkring van om en bij 1700. Onder de heer P. Kunst gaf dit ge zelschap een vlotte vertolking. Het tweede deel van de avond be gon met het z.g. Kegelstatt-trio (K.V. 498) voor altviool, klarinet en piano van Mozart. De heren W. van Dam en A. G. Hinze en mej. Y. van Baarle waren resp. de bespelers. De uitvoering, in alle delen nauwkeurig en expressief, verliep in welluidende harmonie. Mej. A. van Willigenburg blies op haar fluit, door Henk Briërs Jeugd- kamerorkest hegeleid, met mooie toon en, muzikaal intelligent de solo partij in het Andante van Mozarts bekende fluitconcert. Dit voortreffelijke ama teurorkest besloot met Bachs 4de Brandenburgse Concert (in G-groot). Briër leidde strak en analyserend. Het con certino werd door de blok fluitisten Clari Wesselius en Hein Krantz en de concert meester-violist Wim Viersen bekwaam, met muzikale flair verklankt. De uitvoering als geheel, hoewel niet volkomen smetteloos, was in menig opzicht zeer bevredigend. Joh. van Wolfswinkel. TER AAR De Simavi-collecte heeft 630.21 opgebracht. Voor het bouwfonds van de Her vormde kerk is in de afgelopen maand bijeengebracht 130,80. De maand daarvoor was de opbrengst ƒ44,10.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 5