Pk Visserij verkeert in een zeer zorgelijke situatie VLEET SPAREN GEEFT HOUVAST STICHTING SPAARBANK DER GEMEENTE KATWIJK Afscheid referendaris der gemeente Katwijk Elftalcommissie nu een driemanschap Krediet voor bouw van sporthal in Katwijk Gouden paar in Alphen r< Onderzoek vergaan van de UK 223 Vragen over de haringvisserij V oetbalvereniging Noord wijk Geld Visserij nieuws bij de Ilr.A.Treurnif met pensioen w Jongetje van acljr na aanrijding overleden Gedeputeerde State krijgen 40.500 Inzittenden met moeite gered Zittend in auto brief posten Oudshoorn - van Egmond NIEUWE LEIDSE COURANT ZATERDAG 25 MB IEUV» DEN HAAG De Nederlandse seevtsserij verkeert in een zeer zor gelijke situatie. Het einde van de moeilijkheden is nog niet in zicht. Dr. H. A. H. Boelmans Kranenburg, voorzitter van het visserijschap, heeft dit gisteren gezegd tijdens de openbare bestuursvergadering van dit schap. „De rederijen hebben een bijzonder slecht 1967 en een teleur stellend begin van 1968 achter de rug". Een van de belangrijkste oorzaken van deze toestand is volgens hem het Londense verdrag inzake de visserij- grenzen. Op langere termijn dreigen moeilijkheden voor de visserdoor voortgaande afsluiting van de Ne derlandse zeegaten. Vooral de problemen rond de vis serij gebieden bij Engeland baren dr. Boelmans Kranenburg zorgen. Enge land heeft de visserijzone uitge breid tot twaalf mijl. Denemarken en Frankrijk willen dit binnenkort gaan doen. „Hierbij zal de kleine visserij de grote verliezer worden", zo con stateerde de voorzitter. Druk Binnen de Engelse twaalfmijlszone wordt al eeuwen door Nederlanders gevist. De historische rechten wor den nu nog geëerbiedigd. Maar on der druk van de Engelse kustvisserij zullen ze misschien nog dit jaar aan gevochten worden. Zo wordt het be ginsel van de vrije zee steeds meer opgeofferd onder de invloed van nationale belangengroepen". In visserijkringen rekent men er op, dat de Nederlandse overheid krachtig zal protesteren tegen elke verdere beperkingsmaatregel door het buitenland. In de open zee moet tot beperking van de visserij worden overgegaan om overbevissing van de visstand te voorkomen. Dit dient te geschieden in internationaal overleg, zoals dat plaats heeft in de Noord Oost At lantische Visserij commissie. De voorzitter verweet het land bouwschap ,jzeer eenzijdige voor lichting", speciaal wat betreft het afsluiten van wateroppervlakten zoals Waddenzee en Wester schelde. De uitvoering van Deltawerken en gehele of gedeeltelijke inpolde ring van de Waddenzee zullen volgens biologen ernstige gevolgen hebben voor de cultuur van schelpdieren en misschien nog gro- AMSTERDAM De raad voor de scheepvaart heeft gisteren een diep gaand onderzoek ingesteld naar de ramp die op 23 februarie van het vorige jaar de UK 223 („Maartje") trof. Het vissersvaartuig is die dag in een wilde storm met man en muis vergaan. Tijdens het onderzoek door de raad, waarbij enkele schippers van vissersschepen die in de buurt wa ren en mede-eigenaar schipper Corn. Zwaan, broer van de omgekomen schipper J. Zwaan, werden gehoord, bleek, dat de UK 223 in prima staat verkeerde. Ook was uit niets geble ken, dat de stabiliteit van het schip te wensen overliet. De Urker vloot was op 22 februari bij goed weer uitgevaren. In de nacht en de daaropvolgende morgen was het weer steeds slechter gewor den. Rond één uur toen de ramp gebeurde, woei er een zware storm met vrijwel geen zicht De andere schepen constateerden rond die tijd een plotselinge zware grondzee...Er ger dan ik ooiit eerder had meege maakt", zoals een van de getuigen verklaarde. Vermoedelijk hebben weersom- omstandigheden en grondzee de ramp veroorzaakt, zo concludeerde inspecteur-generaal voor de scheep vaart mr. K. de Waart. Er zijn om standigheden waartegen de beste schipper en het beste schip niet op kunnen. Toen de collega's begrepen dat met schipper J. Zwaan en zijn vier mede opvarenden iets gebeurd moest zijn omdat de „Maartje" geen ant woord meer gaf, waren de weersomstandigheden te bar om te kunnen gaan zoeken. Pas in april werd het wrak van de Urker vissersboot gevonden. tere voor de tong- en garnalen visserij Financieel gezien hebben ook de vissers in de ons omringende landen een moeilijke tijd achter de rug. De DEN HAAG Het Tweede-Ka merlid J. A. van Bennekom (ARP) heeft de minister van landbouw en visserij en van de buitenlandse za ken schriftelijk gevraagd of er aan wijzingen bestaan dat de Engelse re gering. op aandrang van de Britse visserij overweegt een verbod uit te vaardigen voor de haringvisserij in de zone van 6 tot 12 mijl ten noord oosten van Engeland. Het anti-revolutionair kamerlid vraagt voorts of de bewindslieden de mening delen van het bedrijfsleven, dat door een dergelijk verbod de ha ringvisserij die toch al in moeilijke omstandigheden verkeert, ernstig zou worden gedupeerd. De heer Van Bennekom wil ten slotte weten of de ministers bereid zijn bij de Engelse regering stappen te ondernemen om de uitvaardiging van een dergelijk verbod te voorko men. concurrentiepositie is thans ongelijk. Er is een constante druk om de ver koopprijzen beneden de produktie- kosten te krijgen. Slechts internatio nale samenwerking kan volgens de voorzitter deze druk verminderen. Daarom is al jarenlang gepleit, door de aanvoersector van de visse rij in de EEG-landen, voor een ge meenschappelijk visserijbeleid. „Nog altijd leeft de hoop dat een begin daarvan per 1 juli aanstaande zal worden gerealiseerd". Christenvrouwen KATWIJK AAN ZEE De christenvrouwenbond, afd. dorp, hield een vergadering in de Oran jezaal van het Jeugdhuis. Na een meditatie door de presidente en het afdoen van enkele huishoude lijke zaken sprak mevr. A. M. G. Batelaan-van den Berg over het boek „De laatste der rechtvaardi gen" van André Schwarts-Bart. Op heldere wijze werden de psycholo gische achtergronden van dit aan grijpende boek geanalyseerd, waar na spreekster nader inging op strekking, inhoud en doel van dit werk. LEI MUIDEN/RIJNSATER WOUDE De bejaardenreis zal dit jaar op 12 juni worden gehouden. Met auto bussen van N.V. Maarse en Kroon gaat men dit jaar naar Lunteren. KATWIJK De referendaris ter secretarie, de heer J L Veldhuijzen van Zanten, heeft gisteren afscheid genomen van het ambtelijk leven, in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, waar om hij per 1 juni de dienst gaat verlaten. Dit afscheid had plaats in de trouw zaal van het gemeentehuis. Be halve het personeel van de ge meentesecretarie waren ook aan wezig het college van B en W, een NOORDWIJK De voetbalver eniging „Noordwijk" hield in haar kantine op het gemeentelijk sport park een drukbezochte jaarvergade ring. Ons hart is boordevol, zei voor zitter J. van Nes, gewag makend van het kampioenschap van het eerste elftal. Helaas kon het derde veld door de ongunstige financiële positie van de gemeente nog niet gereali seerd worden. Ook secretaris W. Spaanderman releveerde in zijn jaaroverzicht het kampioenschap van Noordwijk 1. De lagere elftallen leverden eveneens redelijke prestaties. By de v.v. Noordwijk leven nog tal van wensen. Men hoopt, dat er zo spoedig mogelijk een staantribu- ne komt. Penningmeester B. Salentijn gaf een uiteenzetting over de stand van de verenigingsfinanciën. Deze zijn er in het afgelopen jaar niet rooskleu riger op geworden. De receptie en de viering van het kampioenschap hebben namelijk flink wat geld ge kost. Bij de behandeling van de begro ting werd melding gemaakt van een huurverhoging voor het terrein en hogere kosten voor de training. De vergadering ging akkoord met een bestuursvoorstel de contributie van de spelende senioren-leden van f 2 op f 2,50 per maand te brengen. Aan de niet spelende leden werd verzocht de contributie op basis van vrijwilligheid te verhogen. De dona ties werden van f 10 op f 12,50 ge bracht. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende heren A. Korbee en W. Spaanderman herbenoemd. De heer F. Koemans stelde zich niet herkiesbaar. In de vacature werd voorzien door de verkiezing van de heer M. Houwaart. Vervolgens kwam een bestuurs voorstel aan de orde artikel 24 van NOORDWIJK Bij de laatste schietwedstrijd van „Blijf voor 't Land" werden de volgende schutters met de buks winnaar van een wis selmedaille: le klasse W. Caspers 41 punten; 2e klasse P. de Groot 47 punten; 3e klasse P Delhaas 46 punten. In de K.S.O.-competitie waren de resultaten als volgt: le klasse N. W. Caspers 60 punten (maximum; bui ten mededinging); 2e klasse A. Smit 59 punten. Autoverhuur A-Z. - Autorijschool BOTENVERHUUR A UTORIJLESSEN in FIAT 850 - FIAT 124 - OPEL KADETT OPEL REKORD 10 lessen voor 85.— Huurprijzen v.a. 6.— per dag 6 ct. per lun. HET GROOTSTE AUTO VERHUURBEDRIJF UIT DE OMTREK met keuze uit 21 merken auto's van DAF tot Chevrolet Den Haag L. v. d. Zwan Katwtjk-Hoornes Bremanstraat 108 Katwijk a/d Rijn Treubstraat 100 Tel. 070-607800 Vinkeweg 9 TeL 01718-3361 Leiden Tel. 01718-6219 Noordwijk-BInnen Hansestraat 72A b.g.g. 3361 Boerenburgerweg 30 Tel. spoedig. TeL 01719-4186 BESTEL TIJDIG OM TELEURSTELLING TE VOORKOMEN. Kies de juiste weg en breng Uw spaargeld naar de OUDSTE spaarbank ter plaatse, waar U van een gunstige rente kunt profiteren, nl. 4 li, 4% of 5 Alle inlagen worden onvoorwaardelijk gegarandeerd door de Gemeente Katwijk. Opgericht 1875 KANTOREN: Katwijk aan Zee Voorstraat 88 W. de Zwijgerlaan 59 School Suurmondstraat Katwijk a. d. Rijn Rijnstraat 36 het huishoudelijk reglement te wij zigen, zodat de elftalcommissie voortaan uit ten hoogste vijf leden zou bestaan. Bij andere clubs en in dit verband werden onder meer Quick Boys en Arnemuiden ge noemd, bestaat deze commissie uit twee leden plus de trainer. Over dit punt werd zeer uitvoerig gediscussieerd. Na aanneming van het voorstel werden de heren C. van der Luyt en S. van der Veen in de elftalcommissie gekozen. Bij de la gere elftallen krijgt de aanvoerder meer zeggenschap. Kinderverzorgsters uit Leiden geslaagd LEIDEN De volgende leerlin gen van de Vakschool voor meisjes aan het Rapenburg (opleiding voor kinderverzorgster zijn in Amster dam geslaagd voor het examen van de Centrale raad voor kinderuitzen ding: Cheila de Best, Truus Luit- wieler, Ankie Hillebrand, Gé Visch, Christien den Edel, Yvonne de Nie en Yvonne Marques. Rectificatie RIJNSBURG Op verzoek van ds. G. de Vries wijzen wij erop dat de classicale vergadering van de classis Den Haag die vorige week is gehouden, niet onder zijn leiding stond, maar onder die van ds. A. W. Drechsler. VALKENBURG De heer G. van Rijn, verbonden aan de Reho- bothschool te Katwijk aan Zee. is benoemd tot onderwijzer aan de- christelijke lagere school te Valken burg ter voorziening in de komende vacature-Passchier. Hoog en laag water Katwijk aan Zee aantal leden van de gemeenteraad, hoofden van dienst, afgevaardigden van de verschillende takken van dienst, oud-gemeentesecretaris D. C. O. Boekhoven en oud-gemeente- ontvanger F M M Fornara. Burgemeester A. G. Vermeulen, begroette de heer en mevrouw Veldhuyzenvan Zanten, waarna gemeentesecretaris J. C. Tieleman, een korte toespraak hield, de loop baan schetste van de vertrekkende ambtenaar en verder wees op zijn kundigheid en vriendschap, dit on der aanbieding van een geschenk onder couvert. De voorzitter van de personeels vereniging, de heer van Stokhuy- zen, sprak namens de collega's. Mr. G. Feenstra. chef van de afdeling algemene zaken der secretarie, was de volgende spreker. De heer M. A. de Vries sprak uit naam van de ge meenteraad. De heer Veidihuyzen van Zanten sprak tot slot woorden van dank. Wist U dat kaas gemaakt tn de maanden mei en september het hoogste vetgehalte heeft en zo doende de beste zijn van het ge hele jaar? DE LANDBOUWER Voorstraat 36 Tel. 2136 IJMUIDEN De visserij In de Noord leverde voor de treilers hopelo ze resultaten op. Een groot deel van deze vaartuigen heeft dan ook de af tocht geblazen. Vele schepen visten de laatste dagen op 53 NB onder de Ne derlandse kust. Over de vangsten had den de schippers bepaald niet te kla gen. Door de bank genomen bereikten de schepen dagvangsten van 150 kisten makreel, haring en gul. De loggers en kotters zijn bij de Sylt zijn met goede ladingen op huis aangegaan. Sommige vaartuigen haal den in een week 11.000 kilo tong bij elkaar. De „slechtste" vangers hadden nog altijd een kilo of 7000 in de rui men. Voor de komende dagen moet dan ook op een ruime aanvoer van deze vissoort worden gerekend. Wat er was Aan de IJmuider markt losten 32 vaartuigen 6370 kisten vis, waarvan 360 kisten schelvis, 360 kisten wijting, 430 kisten gul en kabeljauw, 1200 kisten kleine gul, 1160 kisten kool vis, 160 kisten haring, 320 kisten makreel, 1050 kisten schol, 20 kisten tarbot, 210 kisten diversen, 620 stuks stijve kabel jauw en 55.000 kilo tong. Verder wa ren er 265 kleine kisten schelvis, 425 kleine kisten wijting, 420 kleine kisten haring en 810 kleine kisten ma kreel. Tong De tong was weer goedkoop. De grootste soort zakte na een inzet van f 2,19 weg tot f 2,03. Voor de grootmid del was de belangstelling met een no tering van f 2,25 tot f 2,15 evenmin groot De kleinste twee soorten hand haafden zich op het peil van de voor gaande dagen en dat betekende voor do laatste soort een top van f 3.88. Tarbot De tarbot moest ook een toontje lager zingen. Na een start van f5,20 betaalde de handel later niet meer dan f3,50. De grootste' vier scholsoorten deden het met een gemiddelde notering van tegen de zestig gulden niet slecht. De schol 2 liet het echter weer afweten. Op de eerste afslag werd even f 29 betaald doch later konden de liefheb bers steeds voor f 15 terecht. De ha ring was goedkoop. Een gemiddelde van veertien gulden was voor de aan voerders een dikke tegenvaller. Makreel De betere kwaliteit makreel haalde KATWIJK Donderdagavond om half acht komt de gemeenteraad bijeen. De agenda: beëdiging en Installatie van de heer B. Vooijs als lid van de gemeente raad; vervullen van vacatures ln raadscommissies: krediet l.v.m. de deel neming aan de gemeenschappelijke rege ling „Gewest. Leiden", benoeming leden van de agglomeratiecommissie en aanwij zing leden van de gewestraad Lelden: aankoop van het pand Zuidstraat 22; aan koop van het pand Havenstraat 15; ver koop van lndustrelterreln ln 't Heen aan de N.V. Drukkerij P. H. Klop; verkoop van grond aan de N.V. Sportfondsenbak Katwijk ten behoeve van de aanleg van een open zwembad; verkoop van grond ln cleijn Duin aan de KatwUkse Bouw- vereenlging voor de bouw van 37 wonin gen c a. In Cleijn Duin; aangaan van een grondtransactie ln de omgeving Dulnstraat/Parlevlietslop met de heer Jac. Parlevllet; wijziging van de met me vrouw M. Burgerhout-Jochems gesloten overeenkomst Inzake de huur van een perceel grond ln „De Pan van Persljn"; toekenning van een schadeloosstelling aan de gebr. Boskamp wegens het uit de pacht nemen van gronden ln Cleijn Duin: krediet In verband met de opheffing van de duplexbewonlng van acht gemeente- woningen aan de Tulpstraat; krediet voor het doen witten van de Oude Kerk en de Vuurtoren: aanvullend krediet voor het uitvoeren van werken, verband houdende met het amoveren van panden ln het sanerlngsgebled: vaststelling van regelen met betrekking tot de controle op de met geldelijk beheer en boekhouding belaste ambtenaren, alsmede met betrekking tot het onderzoek naar de deugdelijkheid der rekeningen: krediet voor het verbeteren van de plafonds in het gebouw van socia le zaken Zeeweg 123: krediet ten behoeve ALPHEN De eerste van de volgende maand zal het echtpaar R. DavelaarJ. Davelaar-Elbert- sen een halve eeuw getrouwd zijn. De bruidegom (72 jaar) werkte bij de bosbouw in Arnhem en om geving, vervolgens bij een aanne mersbedrijf en daarna nog in de kunstzijdefabriek te Ede. Op 9 juni 1922 kwam het echt paar Davelaar naar Alphen aan den Rijn, waar de bruidegom in dienst trad bij de gemeentepolitie. Dè heer Davelaar had het gepres teerd in acht maanden tijds zijn politiediploma te halen. Op l januari 1953 is hij met pensioen gegaan na de rang van hoofdagent te hebben gehaald. In maart van datzelfde jaar trad hij opnieuw in dienst van de gemeen te, namelijk als controleur en ver volgens op 2 april van datzelfde jaar als marktmeester te worden aangesteld, welke functie hij thans nog vervult. In totaal is hij dus reeds 46 jaar in dienst van de ge meente. Ook de bruid, die eveneens 72 jaar is, heeft nog een uitstekende gezondheid. Men hoopt het familiefeest te vieren op vrijdag 31 mei in het gebouw Vreugde-Oord aan de Vorselenburgstraat, waar des mid dags van half vijf tot zes uur ge legenheid zal zijn gelukwensen aan te bieden. Het echtpaar heeft vijf kinde ren, negen kleinkinderen en twee achterkleinkinderen. van de gasvoorziening van het Marine Vliegkamp Valkenburg: wijziging van de leveringsverordening bedrijven; verlenen van krediet voor de aanleg van een par keerplaats bij het politiebureau Voorstraat 46; wijziging van de verorde ning op de heffing en invordering van precariorechtenvaststelling van het ont- werp-bestemmlngsplan Molenblok-Zuid; beroep van de heer J. F. J. Englen tegen de afwijzende beschikking op zijn ver zoek om vergunning tot het bouwen van een afdak bij het pand Lupinehof#1/:; verstrekken van geldleningen enz. aan de Katwijksche Bouwvereeniging t.b.v. de bouw van 37 swoningen in Cleijn Duin; garanderen van rente en aflossing van door een tweetal Inwoners aan te gane hypothecaire geldlening; verlenen van krediet voor het afgraven van de zeereep langs een gedeelte van de Boulevard; verlenen van krediet voor de aanleg van een parkeergelegenheid bij de Ontmoe- tingskerk aan de Nieuwe Duinweg; goed keuring van een met het gemeente bestuur van Rijnsburg getroffen regeling met betrekking' tot het voeren van over leg Inzake de vestiging van bedrijven ln 't Heen; verlenen van medewerking aan het r.k. schoolbestuur voor het aanschaf fen van materiaal l.v.m. de Invoering van het vak handenarbeid op de Slnt-Jo- zefschool; verlenen van medewerking aan het bestuur der Vereniging voor Christe lijk Onderwijs op Gereformeerde Grondslag te Katwijk aan Zee voor de aanschaffing van leermiddelen ten behoe ve van de Marnlxschool: krediet voor het aanbrengen van verlichting ten behoeve van de om en In de voormalige vuurtoren te houden expositie; subsidie aan de con certcommissie ,.Pro Organo et Muslca": krediet voor de bouw van een sporthal; krediet voor de inrichting van het recre atiegebouw op het kampeerterrein in de zuidduinen; wijziging van de gemeente begrotingen 1967 en 1978 en de begrotin gen 1967 en 1968 van de bedrijven voor gas. water en elektriciteit. Hallelujah en Cantate samen in Katwijk KATWIJK AAN ZEE De ko- réncombinatie Hallelujah (Katwijk) en Cantate Domino (Noordwijk) is van plan a.s. dinsdag, 's avonds om 8 uur, onder leiding van Johan Admiraal, een uitvoering te geven in de Triumfatorkerk. Dit concert is, om voor iedere voetballiefhebber begrijpelijke redenen, van de aan vankelijk vastgestelde woensdag, naar de voorafgaande dinsdag ver zet. De hoofdmoot van de avond is een herhaling van Puccini's Messa di Gloria. Wie verleden jaar 30 mei dat Italiaanse klankenfeest heeft bijgewoond, zal het zeker ook nu niet willen missen. De tenor Hepk Meyer en de bas Henk van den Brink, beiden in het bezit van een waardevolle opera- stem. zullen de luister van deze vertolking zonder twijfel nog ver hogen. Deze zangers vormen, met de dames Klasiene van de Vinne (so praan) en Martha van Kerkhoff (alt) onder andere omstandigheden het „Nederlands Vocaal Kwartet". Sopraan, bas en koor zingen te zamen een al even weinig te horen werk: Anton Dvorak's „Te Deum" (opus 103), de alt alléén zingt van dezelfde beroemde Tsjechische ro mantische componist drie „Bibli- sche Lieder" (4, 5 en 8), op bijbel se teksten dus. Het concert wordt door het koor ingeleid met drie koraalbewerkin gen van Hlubert Cuypers. Ze zijn ontleend aan zijn Kerstoratorium, dat de première in de kersttijd van, naar ik meen. 1931 beleefde en destijds door de NCRV-radio werd uitgezonden. Het voortreffe lijke Zuid-Hollands Orkest verzorgt alle begeleidingen. Joh. v. W. op de eerste afslag een (redëldflki? top van f 28. De mindere soort maakte enkele malen kennis met de vismeel- mdustirie. De schelvis kon niet veel goed doen. De beginkoers schommelde rond de twintig gulden. Later lag het gemiddelde rond de f 17 en ook dat was voor de vissers een strop. Wijting Voor de dichte wijting was niet veel glorie weggelegd. Op de laatste afslag konden de kopers voor f 12 per kist aan hun trekken komen. Voor de mid del- en de kleine gul had de handel door de ruime aanvoer van de laatste dagen zeer weinig interesse. Heel wat partijtjes bereikten de minimumprijs niet en dat bracht veel werk voor de kattencentrale met zich mee. De grote zwarte koolvis kon een terugval naar het minimum evenmin vermijd2n. De witte soortgenoot deed het met een hoogste bod van f 162 stukken beter. De kabeljauw werd in de val van de gul meegetrokken. De middelsoort moest zich op de laatste afslag tt.ivreden stellen met een lage notering van f 62. In Scbeveningen In Scheveningen werden aange voerd 60 kisten schelvis, 123 kleine kisten schelvis, 60 kisten wijting, 350 kleine kisten wijting, 650 kisten gul en kabeljauw, 240 kisten koolvis 331 kleine kisten haring, 160 kisten ma kreel, 1650 kleine kisten makreel, 400 kisten schol, 500 stuks stijve kabel jauw en 12.000 kilo tong. "Encyclopedie van 'i maatschappelijk werltjQ DEN HAAG Op 1 juni zal de k K,°« A. Treurniet zjjn functie als hoofd „an de afdeling Documentatie en bibliotA «eri van de Nationale Raad voor schappelijk Welzijn neerleggen, na '0).a dienstverband van bijna 20 jaar. heer Treurniet verricht nog veel blicistische arbeid op het gebied tjLjd, het maatschappelijk werk; hij geldt „de enceclopedie van het maatschap r' Hjk werk". »tie' De heer Treurniet, die afgeloj °°01 woensdag 65 jaar is geworden, is nog tweede vooritter van het Genet schap voor Reclassering in Den H" en bestuurder van „Humanitas", J.001 deling Den Haag. Hgt Na vanaf kort na de oorlog ho van de afdeling onderzoek gevan ^r< nissen en concentratiekampen van Rijksinstituut voor Oorlogsdocumei tie, trad de. heer Treurniet op 1 janu 1949 in dienst van de Nationale Ra Op 29 april van dit jaar wérd hij noemd tot Officier in de Orde v Oranje Nassau. wa6 diei hog De Scholieren vijf dagen naar Vel uwe KATWIJK AAN ZEE Ds hoogste klassen van de Oranje- school in de Secr. Varkevisserstraat hebben een vijfdaagse reis naar de Veluwe gemaakt. Per bus werden de leerlingen naar het vakantie huis „Klein Rhijnvis" gebracht. Per fiets werden tochten gemaakt naar o.a. Vierhouten en de Ossenstal in Epe. In Nunspeet bezocht men het Veluws Diorama, waar de kinderen een aanschouwelijke biologieles kregen over de dieren en vogels, die men op de Veluwe aantreft. Onder deskundige leiding werd een avondwandeling gemaakt van bijna vier uuir, waarbij o.a. de Hulshorster zandverstuiving, de grootste van Nederland, werd bezocht. Op de thuisreis vermaakten de kinderen zich in de speeltuin Berg- zicht bij Maarn. Véle ouders ston den de kinderen op te wachten, toen ze woensdagavond moe maar voldaan bij de Oranjeschool arri veerden. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Zondag: hoog water 2.42 en 15.03 uur; laag water 10.50 en 23.11 uur. Maandag: hoog water 3.15 en 15.37 uur: laag water 11.27 en 23.46 uur. KATWIJK AAN ZEE Heden middag bestaat gelegenheid in het jeugdhuis (voor ongeorganiseerden en niet-leden van de Ned. Chr. Bouwarbeidersbondvakantiebon nen-boekjes in te leveren, tussen 5 en 6 uur. Gezellige avond van Christenvrouwenbond SASSENHEIM Gezelligheid kenmerkte de jaarvergadering van de Christenvrouwenbond* die in „het Bruine Paard" gehouden werd. In plaats van de aftredende bestuurs leden, de dames Bogaarts en Van Breda, werden gekozen de dames v .d. Horst en De Boer. De hoofd schotel van de avond werd gevormd door twee humoristische toneelstuk jes, opgevoerd door tien leden uit Velzen-N. Het éne was een stuk in drie bedrijven, „Twee tantes, twee tafeltjes", het andere de éénakter „Hazepeper". Beide stukken werden met veel gevoel en overtuiging ge speeld en de lachsalvo's waren niet van de lucht. De regie was in goede handen bij mevrouw De Groot uit Santpoort. Kleuters le water SASSENHEIM Woensdagmor gen viel de tweejarige Peter v. d. Kraan van de Linnaeushove in de er naast gelegen sloot. Zijn driejarig neefje sloeg alarm, waarna de da mes v. d. Wagt en Zw<jf»rs in het water sprongen. Zij hadden de kleu ter, die geheel onder water lag, gauw te pakken. Vrijdagmiddag raakte het driejarig zoontje van de familie Allard, van de Grebbehove. in de diepe sloot naast het Sport park. Ook hij ging kopje onder. De twaalfjarige Hans v. d. Voort zag kans, op zijn buik liggend, hem op het droge te krijgen. Beide kleuters ondervonden geen nadelige gevol gen van het onvrijwillig bad. Autotocht bejaarden uit Sassenheim SASSENHEIM De autotocht voor bejaarden die op dinsdag 28 mei wordt gehouden gaat 's morgens tussen 8 en 9 uur van start bij de Parklaan/Narcissenlaan. De auto mobilisten ontvangen daar o.m. een routebeschrijving. Men vertrekt in dividueel. De bejaarden worden met de bus of per auto van huis afge haald. Aankomst restaurant Smit, Middenmeer, uiterlijk kwart voor twaalf. Aankomst restaurant Tres long. Hillegom, circa vier n.m. Ver trek van Treslong acht uur 's avonds. SASSENHEIM De collecte die vorige week werd gehouden t.b.v. Sonnevanck en Zonnegloren heeft f 685,65 opgebracht. DEN HAAG In de Waldorp straat is gisteravond omstreeks hi zeven de achtjarige Johnny Diept veen (Jacob Marisstraat 84) raljj zijn fietsje door een personenau aangereden. De jongen kreeg ern> tig hoofd- en inwendig letsel t overleed tijdens het vervoer nai het ziekenhuis aan de Zuidwal. E automobilist een 38-jarige chaul feur verkeerde volgens de Haa? se politie onder drankinvloed. Ee inzittende van zijn wagen moei aan oogletsel behandeld worde De verkeerspolitie (61.41.41) vei zoekt in verband met dit ongevi om getuigen. 9" (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG Naar aanleiding vi een circulaire van de minister vi Binnenlandse Zaken worden de Pn vinciale Staten van Zuid-Hollai voorgesteld de salarissen van de lede van het college van Gedeputeerd Staten te verhogen van f38.000 tt f 40.500 met terugwerkende kracht t« 1 januari 1968. Prins Henri (13) vai Luxemburg bij opening expositie DEN HAAG In aanwezigheid v priins Henri van Luxemburg dB oudste zoon van Groothertog Jeanil Groohertogin Josephine Charlotte, i in Madurodam op 14 juni 'smiddii om 4 uur de officiële opening plM hebben van de Benelux-expositie va kleinplastiek. De expositie staat onde beschermheerschap van de ministen Klompé en Luns. B. AUTO IN SLOOT LEIDSCHENDAM Cp de Veurs Achterweg raakte de bestuurder vat een personenauto, de heer B. uit De: Haag door een te grote snelheid, dt macht over het stuur kwijt, waarnt de auto ondersteboven in de naast dt weg gelegen sloot terecht kwam. Mei veel moeite wisten voorbijgangers dt twee inzittenden uit de wagen te krij gen. Zij moesten zich voor schaafwon den onder doktersbehandeling stellen De auto werd zwaar beschadigd. Proef bij station Rijswijh RIJWIJK Op proef zal de PTI op de vluchtheuvel bij het NS statlo» Rijswijk (Hoogkamerlaan) een „dri ve-in" brievenbus plaatsen. Daardoor wordt het mogelijk, om zittend in dt auto brieven te posten in de (overi gens normale) tweelingbrievenbui Door de plaatsing aan de Hoogkamer laan zal de brievenbus aan het Prinses Ireneplantsoen ln Rijswijk verdwij nen. Deze brievenbus Is te herkennen aan een op de bus geplaatst schild, mei de afbeelding van een auto. Contante wisselkoersen AMSTERDAM Londen 8.62%— 8.6256. New York 3.61%—3.617/s. Mon treal 3.35%3.35%, Parijs Brussel 7 27%7.275,, Frankfort 90.94%- 90.99%, Stockholm 70.07%—70.12% Zürich 83.76—83.81, Milaan 58.08%- 58.13%, Kopenhagen 48.46%48:51% Oslo 50.62—50.67, Wenen 13.97%- 13.98%, Lissabon 12.66%—12.67%. (AdvertentU) Voor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeer Vliet N Z 19-20 - Riinsburg ZONWERINGSBEDRIJF - DEKKI FDFMEARRIEK

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 4