COUPE FERNAND CAP'ELLE IS WEER BINNEN BEREIK SPORT Drie ambulances Groots welkom Manchester U. Bab Kralt speelt tiende interland voor gewonden in het verkeer De Block zet zich in voor Shell Saarland speelt in Gorkum en Katwijk Ondanks taai verzet van Belg n Linkervleugel Oranje: Hanegem en Rensenbrink knipsels Strijd om damtitel zaterdag van start Groninger boeren sturen telegram naar Lardinois Reshevsky tegen Kortsjnoi opnieuw naar verlies Doodgewaande mijnwerkers na 11 dagen gered 17 VRIJDAG 17 MEI 1968 (Van onze sportredactie) Foor de elfde keer trekt morgen het Neder lands zaterdagelftal naar Bel gië voor een duel met onze Zuiderburen. Het ivordt de af ronding van het jaarlijkse Drie- landen tornooi, waarbij tra ditiegetrouw de Coupe Fer- nand Canelle de inzet is. Het Nederlands elftal kan morgen in Alken, zeven kilometer ten zuiden van Hasselt op het ter rein van Sporting Alken de fraaie beeldengroep voor de elfde keer in bezit krijgen als het gelijkspeelt of wint. En dat is beslist niet teveel gevraagd. Het blijft altijd een wat moei lijke zaak als favoriet te moeten starten, maar het zou van weinig werkelijkheidszin getuigen wan neer we er vanuit gingen dat Ne derland weinig kans maakte. Ze ker niet als we rekening houden met het spel dat de Belgen twee weken geleden in Straatsburg tegen Frankrijk vertoonden. Er is slechts één beperking: de Bel gen spelen tegen Nederland door gaans aanmerkelijk beter dan tegen Frankrijk. Hun inzet is geweldig en biet ongekunsteld, puur opportu nistisch voetbal maken zij het Oranje doorgaans moeilijker dan het verschil in spelkwaliteit zou doen vermoeden. Niet groot Dat is dan ook de reden dat de scores nooit zo geweldig groot uitval len. Alleen 1964, toen het in Beringen 62 werd, vormt daarop een uitzon dering. De Belgen, die sinds de wedstrijd tegen Frankrijk hun ploeg op vier plaatsen hebben veranderd, zijn er op gebrand het de ,,'Ollan- ders" weer knap lastig te maken. Met name de voorhoede van de Rode Dui vels is drastisch gewijzigd. Alleen rechtsbuiten De Ruyck werd gehand haafd. De kracht van België zal echter wel in de achterhoede liggen, want de achterste vier Haes, Frans, "ïristiaens en Pirard >zijn oude be nden. Laat Oranje dat sinds 50 niet in België verloor niet de /out maken ioals al zo vaak is gebeurd om uitsluitend door het centrum aan te vallen. Men loopt dan onherroepelijk vast in de trechter van de Belgische defensie. WV Optimisme Na de goede oefenmatch tegen lambuur mag het optimisme over heersen ook al zijn we er nog niet van overtuigd dat het experiment met Kiel in de voorhoede een succes wordt. Twee jaar terug lukte dat in Gentbrugge ook al niet. Als geheel ligt een Nederlandse overwinning wel in de lijn der verwachting. Afge wacht moet nog worden of centrale verdediger Schinkel zal kunnen spe len. Zijn knieblessure lijkt mee te vallen, maar eerst vanavond zal in Breda, waar de ploeg bijeenkomt, de finitief worden beslist. De wedstrijd in Alken begint om 4 uur. Flitsen van de tweede helft zul len via Hilversum 3 worden uitge zonden tussen 5 en 6 uur. ZEIST De Ajacieden Ben Muller en Johan Cruyff konden donderdag middag niet meespelen in een oefen wedstrijd van het Nederlands elftal tegen HVC op het sportcentrum in Zeist. Muller heeft last van een bles sure en Cruyff had te kampen met buikgriep, die overigens niet van langdurige aard zal zijn. In de trainingswedstrijd tegen HVC scoorde Oranje in drie maal twintig minuten vijf treffers, waar van de kopbal van nieuweling Hane gem de meeste lof verdiende. Kessler experimenteerde met een nieuwe lin kervleugel: Hanegem-Rensenbrink. De bondscoach zag er een vooruit gang in ten opzichte van de interland op 1 mei tegen Polen. De laatste training voor de wedstrijd tegen Schotland op 30 mei in Amsterdam, wordt gehouden op dinsdag 21 mei. ASSEBROECK Jo de Roo ls donder- dig bij een wielerwedstrijd In het Bel gische Assebroeck (West-Vlaanderen) op de vijfde plaats geëindigd. Winnaar werd de Belg Rogier Rosiers. die de 150 kilometer In 3 uur en 4o minuten aflegde. De Roo had een achterstand van 30 seconden. Eef Dolman eindigde op de 25e "laats. Rode Kruis vuil hiaten op RIJNSBURG Voor de 29- jarige Rijnsburger Bab Kralt heeft de wedstrijd België-Neder- land een speciaal tintje. Het wordt zijn tiende interland en hij is daar maar wat trots op. Hoewel de linksback van Rijnsburgse Boys al vele jaren op de nominatie stond voor de nationale ploeg kwam zijn verkiezing in 1965 toch nog onverwacht. Kralt, die toen 26 was, had zich al afgeschreven, maar toen kort voor de interland te gen Frankrijk de Spakenburger Henk Koelewijn weigerde linksback te spe- .len, werd de Rijnsburger, opgetrom-- meld. Hij greep zijn kans met beide han den aan en vocht zich royaal in het „Hoe groter de tegenstand, des te lie ver hel me is." „Ik accepteer elke uitdaging. Het spelen in het nationale elftal is een feest. Ik verlang er elk jaar naar. Ach. hoe gaat dat, in je club loop je al vele jaren mee. We draaien steeds zo in de middenmoot. KAMPIOEN Graag zou ik eens kampioen wor den en meedingen naar de landstitel, maar dat zit er niet in. Is het dan vreemd dat je je dan in die internati onale wedstrijden helemaal uitleeft? Bovendien is de centrale trai- mingsgroep een grote vriendenkring 'èn ik vind niets leuker om steeds meer kennissen in de sport te krij gen. Zo heb ik dit jaar weer hechte connecties aangeknoopt met Berlus van Effrink die een zware concurrent voor me is geweest. Overigens vergt het meedoen in de nationale selectie wel veel tijd en opoffering", aldus jubilaris Kralt die onlangs examen deed voor het trai- T~iE 24-JARIGE Lok Beukers, in het dagelijks leven melk handelaar en in zijn vrije tijd keeper van de voetbalvereniging Spakenburg, mag morgen voor de eerste keer het doel van het Nederlands zaterdagelftal verde digen. Na de roemruchte Wout Heinen. de tweede international die de Spakenburgse club voort brengt. Men blijft wat dat be treft ver achter bij dorpsgenoot IJsselmeervogels. die vele inter nationals leverde. Lou Beukers was in 1964 al dicht bij het Oranje-team. maar hij kwam niet verder dan een reserve-beurt. Piet Dam bleef hem voor. MaaV Beukers, een verwoed sportliefhebber (hij is een sterk judoka en was lid van de Nederlandse B-ploeg), zag dit jaar zijn kans schoon nu Van der Laan wat op de achtergrond raakte. Mede door een rugblessu re ging het feest tegen Frankrijk nog niet door. Zijn grote vriend men kent elkaar al vele jaren Wim Vlaanderen iverd op gesteld, maar dit keer gaat de wens van Beukers in vervulling. De bekroning van eeh góed- gespeeld. competitieseizoen. nersdiploma D. Aanvankelijk wilde hij na afloop van dit seizoen als ac tief voetballer stoppen en trainer worden, maar het ziet er naar uit dat hij toch nog even doorgaat. Gezonde eerzucht van de Rijnsburger is daar bij doorslaggevend geweest. QL AFWERKING van de eerste beker- ronde is alle goede bedoelingen ten spijt een complete chaos geworden. Duidelijk had de KNVB bij het openstel len van de inschrijvingen bepaald, dat de eerste twee ronden op woensdagavond zouden worden afgewerkt en wel op 15 en 22 mei. Bovendien werd direct be kend gemaakt dat geen uitstel zou wor den verleend. Laat nu op de 15de mei de Europa Cup-wedstrijd Real Madrid Man chester United via de TV worden uitge zonden. Begrijpelijk dat elke club be ducht voor zo n zware concurrentie als voor een zware donderbui op de vlucht sloeg Her en der werd naar een uitwijk- datum gezocht. Sommige gelukkigen konden zaterdag al spelen, anderen stapten over naar dinsdagavond Daar naast streek de KNVB de hand over het hart en verleende uitstel tot donderdag 16 en zelfs zaterdag 18 mei. Twee opmerkingen graag. Had het niet op de weg gelegen van de KNVB om de TV-uitzending van de Europa Cup wedstrijd te verbieden, omdat er beker wedstrijden zaterdagvoetbal waren? Een belachelijke veronderstelling mogelijk, maar het verbod zou duidelijk hebben gemaakt dat de KNVB consequent weet te handelen. Waarom wordt er geen toestemming verleend als er zoals vorige week één bekerwedstrijd uit het betaalde voetbal (Excelsior Twenthe) wordt gespeeld? Spanje Engeland kwam niet op het 3cherm Waarom geen TV-voetba! als in Nijmegen een semi-amateur-inter- land zondagvoetbal wordt gehouden? Discriminatie? In dit soort zaken beroept de KNVB zich op het belachelijke afop de bestaande bepalingen Maar dat wordt nimmer gedaan wanneer het zaterdag voetbal in het geding is. Toch nog discri minatie? Je ontkomt niet aan die indruk als je ook nog weet dat het vorig jaar bij de KNVB niet In het hoofd kwam de TV-uitzending van de Engelse Cup-final te verbieden toen deze onverwacht sa menviel met een Interland van het zater dagvoetbal. Men versta ons goed. voor ons be hoeft dat ook niet, maar dan ook geen extra bescherming voor de andere sectie van de KNVB. (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG De vice-presi dent van de Raad van State. dr. L. Beel. heeft in zijn kwaliteit van vice-voorzitter van het Na tionaal Rampenfonds gistermid dag op het Binnenhof aan het Nederlandsche Roode Kruis drie ambulancewagens overgedragen als geschenk ter gelegenheid van het 100-iarig bestaan van het Rode Kruis. De ambulances zullen worden inge zet bij de Moerdijkbrug, Driebergen en Vianen, drie zogenaamde witte plekken op de kaart van de hulpver lening aan gewonden bij auto-onge lukken op de grote wegen. Tijdens de spitsuren zu'len de wagens daar pa trouilleren, bemand door vrijwilli gers. Voor een effectieve hulpverle ning zullen de bemanningen in voort durend radiocontact staan met de In de tweede plaats is de opzet van het spelen op woensdagavond in wezen niet fout, maar in sommige gevallen wa ren de afstanden echt te groot. De wedstrijden hadden sterk regionaal geor ganiseerd moeten worden waarbij de be zoekende club hooguit veertig kilometer had moeten overbruggen. Reizen van Klaaswaal naar Ameide, van Oosterhout naar Dubbeldam en van Melissant naar Zoutelande om een paar voorbeelden te geven zijn te groot. Nu valt daaraan niet te ontkomen, maar dan had men bij het samenstellen van het rooster de mogelijkheid moeten scheppen om die enkele wedstrijden zo vast te stellen dat ze op zaterdag kon worden gespeeld. Veel clubs zijn Immers reeds klaar met de competitie. Onder de huidige omstandigheden is het wijs de tweede ronde niet op woensdagavond te laten spelen, maar op zaterdag 1 juni. Zestien spelers naar Nederland BAB KRALT Oranje-shirt, ook al was het een ont goocheling dat bij zijn debuut in Vincennes Nederland tegen Frankrijk de grootste nederlaag uit de inter landgeschiedenis moest incasseren: 50. Kralt had daar echter weinig schuld aan en heeft zich tot nu toe weten te handhaven mede door zijn vasthoudendheid, zijn inzet en zijn onuitblusbare ijver. BLESSURES Zelfs twee ernstige beenblessures konden dit seizoen de weg naar Oranje niet versperren, want met taaie vasthoudendheid kwam de Rijnsburger precies op tijd in vorm, Bab Kralt, die vanaf zijn elfde jadr lid is van Rijnsburgse Boys, voor welke club hij na Gerrit v. d. Nagel de tweede international is. bewaart de meest plezierige herinneringen aan de wedstrijd tegen Saarland in Noordwijk (1966) en de uitwedstrijd tegen Frankrijk vorig jaar in Versailles. „Geweldig zoals we toen speelden. Er werd keihard gewerkt en goed gevoetbald", aldus Kralt, die graag toegeeft dat hij zich in die internati onale wedstrijden helemaal uitleeft. MANCHESTER De spelers van Manchester United, die zich woensdag door een gelijkspel (3—3) tegen Real Madrid voor de finale van het tornooi om de Europese beker voor landskampioenen plaatsten, zijn donderdag bij aankomst op het vliegveld Ringway te Manchester stormachtig verwelkomd door uitgelaten fans. Vele voetballiefhebbers hadden een middag vrij genomen van hun dagelijkse werkzaamheden en waren naar Ringway getogen om hun idolen te huldigen. De spelers moesten door een zijdeur gesmokkeld worden om hun een ongestoorde thuiskomst te garanderen. Als de eindstrijd tussen Manchester United en Benfica op 29 mei in het TVembleystadion in een gelijkspel (na verlenging) eindigt, volgt twee dagen later nog een wedstrijd op Highbury, eveneens in Londen. GORKUM Dinsdagavond om 7 uur wordt op het terrein van Unltas de eerste interland-wedstrijd in Gor kum gehouden. Dat wordt het duel tussen het Nederlandse zondagama teur-elftal en het Saarlandse ama teurelftal. De gastploeg, die elk jaar een uitwisseling houdt met Nederland, arriveert maandag in ons land en bi vakkeert in het Sportcentrum van de KNVB in Zeist. Saarland speelt twee wedstrijden in Nederland. Volgende week zater dag komt Saarland in Katwijk uit tegen het Nederlands zaterdag-ama teurelftal. Doorgaans zijn de wedstrijden tegen de Saarse ama- I teurs aantrekkelijk. Saarland speelt echt, Duits voetbal. Zeer mannelijk, i maar sportief. De wedstrijd wordt gehouden ter gelegenheid van het feit dat Unitas j een nieuwe accommodatie in gebruik j heeft genomen, alsmede het zeventig jarig bestaan. Scheidsrechter is de heer H. Pijper uit Rotterdam, terwijl de heren B. J. Viveen en J. W. Kool als grensrechter zullen fungeren. Er is vanaf half zes een voor wedstrijd tussen een selectie-elftal en een jeugdelftal van de KNVB afde ling Dordrecht met spelers in de leef tijd van 16 en 17 jaar. Muzikale me dewerking wordt verleend door de Kon. Harmonie „De Bazuin". Saarland komt met zestien spelers naar Nederland. Onder hen zijn er slechts enkelen die al eerder in ons land waren. Het is daarom moeilijk duidelijk de kracht van het elftal te bepalen. Op grond van de ervaringen uit vroeger jaren mag evenwel wor den verwacht dat zowel het Neder- BENZO RIJWIELEN nu nog geheel compleet 137,50 BENZO RIJWIELEN zijn wetUg gedeponeerd. Het is bewezen dat een BENZO rijwiel het BESTE rijwiel van Nederland is, tegen zeer lage prijzen. Verzending door geheel Neder land. Vraagt gratis prijscourant. BENZO RIJWIELFABRIEK God. Blersloot 50 - Vlaardlngen Tol. 010 - 342474 - 344244. Vest 80 - Dordrecht lands zondag- als het Nederlands za terdagelftal de handen vol zal heb ben aan de Saarlandse formatie. UTRECHT Zaterdag gaat de strijd om het persoonlijk damkampi oenschap van Nederland beginnen in het CSB-gebouw in Utrecht. Twee prominente spelers ontbreken op het appèl: kampioen Ton Svbrands is er niet bij en ook Harm Wiersma (de verrassing van vorig jaar, op uitnodi ging door het bondsbestuur geplaatst en als nr. 3 geëindigd) speelt niet mee. Ton en Harm gaan beiden naar Bolzano voor de strijd om het we reldkampioenschap. Dit tornooi be gint op 10 juni a.s. en de landelijke strijd eindigt op 8 juni. En dat zou voor de jeugdige spelers wat te veel van het goede worden. Maar ook na deze aderlating blij ven er nog genoeg kopstukken over om te verwachten dat de strijd vin nig zal worden. Piet Roozenburg, ir. Van Dijk. Van der Sluis, Bom. Varkevisser en Okro- gelnik, allemaal spelers die in de dam-arena geen onbekenden zijn en die ongetwijfeld hoge ogen zullen gooien. Zes spelers nemen deel die vorig jaar niet van de partij waren. In hun gewest behoren zij tot de topspelers en zij zijn zeker in staat voor verras singen te zorgen. Jan Blom uit 's-Gravenpolder. de Friezen Bergsma en Schotanus, bondssecretaris Ivens, de Boer uit Bovenkarspel en Evert Bronstring zullen ongetwijfeld hun beste beentje voorzetten. Zaterdag wordt in Utrecht tevens de jaarvergadering van de K.N.D.B. gehouden. Een vergadering waarin belangrijke besluiten zullen vallen over de organisatie van de wedstrij den in de naaste toekomst. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Minister L. de Block van Economische Za ken-heeft gistermiddag in de Tweede Kamer verklaard al les op alles te willen zetten om Shell-Chemie voor Nederland te houden. Hij deed dit na^r aanleiding van vragen over energieproblemen. Hij zei wel. dat we er voor moeten waken in een vroeg stadium te veel ruchtbaarheid aan bepaalde zaken te geven. Wanneer ondernemingen vre zen dat allerlei instanties (burge meesters, provinciale besturen) te veel openbaar maken, dan zou dit hen beletten opening van zaken te geven. De minister antwoordde de afge vaardigde C. H. van der Peijl (c.h.), die ook had gevraagd naar het tempo van uitputting van aardgas. Dezelfde situatie zou zich namelijk kunnen GRONINGEN Een paar duizend Groninger boeren hebben gisteren in een veilinggebouw in Groningen een protestbijeenkomst gehouden over de noodsituatie in de melkveehouderij. Na uitvoerig over de crisis te heb ben gesproken werd een telegram aan de minister van landbouw en visserij. -Lardinois, gezonden, waarin ernstige verontrusting werd uit gesproken over het gevoerde beleid in Nederland en in de EEG, waardoor een grote prijsdaling van de melk is ontstaan. Met kracht dient er naar te worden gestreefd, dat in de EEG een gezamenlijk zuivelbeleid op korte termijn tot stand komt. Uit Brussel wordt vernomen dat zuivel boeren uit verschillende delen 1 van de Europese Gemeenschap op 27 mei in Brussel gaan demonstreren. De zuivelboeren verlangen dat de EEG-ministers onverkort vasthouden aan de reeds eerder vastgestelde Eu ropese richtprijs voor melk (van 38 pf) en dat een politiek zal worden gevoerd waardoor de boeren die prijs ook werkelijk zullen ontvangen. AMSTERDAM De zesde partij I van de tweekamp tussen Kortsjnoi en Reshevsky voor het kandidaten- i tornooi om het wereldkampioenschap werd donderdagmiddag na 41 zetten I afgebroken. Later op de avond gaf j Reshevsky de partij na overleg met zijn secondant Benkoe gewonnen. Kortsjnoi heeft nu met nog vier par tijen te spelen de leiding met 4'/»—l'/t. Reshevsky, met zwart, speelde de opening niet al te nauw keurig. Hij kreeg moeilijkheden in het centrum, moest een ongunstige liquidatie aanvaarden en belandde daarna in een toreneindspel met twee minuspionnen. voordoen als bij kolen, waar we moeilijkheden met de afzet kregen. De minister stelde hem gerust: alles zal gedaan worden om de aardgasle vering op te voeren, zelfs al doen zich mogelijkheden voor meer aard gasvondsten voor. De regering vindt het niet nodig bepaalde probleemgebieden, het noorden bijvoorbeeld, concurrentie voordelen te verschaffen ten laste van andere gebieden door de levering van goedkoop aardgas. De heer Jon geling (gpv) kreeg ten antwoord dat het ministerie studeert op een oplos sing voor het probleem van de ac cijns op stookolie voor de tuinbouw. Hij hield vast aan het nieuw- heidsbeginsel". dat de levering van j goedkoop aardgas aan Péchiney, dat zich in Zeeland zou willen vestigen, I verbiedt omdat dit bedrijf Aldel in j Delfzijl concurrentie zou aandoen. De provincie Zeeland vreest dat Péchi ney naar België zal gaan. Eind van I dit jaar zal een besluit genomen wor- j I den over de bouw van een kernener- giecentrale, mogelijk in Zeeland, die i eventueel aan Péchiney goedkope I energie kan leveren. Tot slot deelde minister De Block mee, de aard- gaspot nog wat te willen vergroten om basisindustrieën aan te trekken. Deze vorm van subsidie vond hij in verband met de gevolgen voor de werkgelegenheid aantrekkel'U:er dan directe subsidie. f alarmcentrale van dc Rijkspolitie In Driebergen. Tijdens de vorig jaar gevoerde ju- bileumact e werd een bedrag van 3.326.000 door het Rode Kruis ont vangen: ƒ1 miljoen meer dan het jaar daarvoor. Door allerlei bijzonde re acties kon nog 2 miljoen hieraan worden toegevoegd. Gisteren kon ook worden meegedeeld, dat het ledental het miljoen was gepasseerd. Het Rode Kruis zit ook nu weer vol met plannen. Zo spoedig mogelijk wil men een team van Nederlandse artsen en verpleegsters, in totaal vier mensen, naar Nigeria en Biafra zen den voor de hulpverlening. Zodra hiervoor de mensen zijn gevonden zullen ze direct kunnen vertrekken. HULP OP ZEE Thans is ook de hulpverlening aan zieken en gewonden op zee beter ge organiseerd. Op het ogenblik heeft het Nederlandsche Roode Kruis twee artsen in vaste dienst die via de ra dio adviezen geven aan schepen op alle wereldzeeën. Er zijn ook contracten afgesloten met vijftien artsen langs de Neder landse kust. Mocht er een zieke aan boord van een schip op de Noordzee hulp nodig hebben dan kan de arts voor wiens sector het schip vaart di rect per helikopter of reddingboot naar de patiënt aan boord worden ge bracht. Er is ook overleg gaande om eventueel hulp te verlenen aan de booreilanden die in de Noordzee ope reren. Met nadruk werd ook gesteld, dat de commissie van orgaantransplanta tie van het Nederlandsche Roode Kruis beslist geen doublure is van de com missie die door staatssecretaris Kruisinga is ingesteld. Houdt de rijkscommissie zich in hoofdzaak be zig met de nierdialyse, de commissie van het Roode Kruis wil het orgaan- donorschap bevorderen en registratie houden van donors en ontvangers. Deze commissie geeft daarvoor in middels vijf werkgroepen ingesteld. T.w. een medische werkgroep, een voorlichtingswerkgroep onder voor zitterschap van dr. E. Diemer, een juridische werkgroep en een ethische werkgroep. RICHMOND Zes reeds doodge waande mijnwerkers zj)n gisteren uit de ondergelopen kolenmijn bij Homi ny Falls In de Amerikaanse staat Virginia gered. Ze hebben elf dagen onder de grond gezeten. Reddingsploegen kregen gistermor gen aanwijzing dat de mijnwerkkers nog in leven konden zijn. Ze zagen op een droge plek tussen de onder- gestroomde mijngangen een vrij verse voetafdruk. Bij verder onderzoek troffen ze de zes mannen, verzwakt en vervuild aan Ze waren op het licht van de reddende helmlampen afgekropen. Ze hadden al die tijd op het weinige voedsel geleefd, dat ze bij zich had den toen ze in de mijn gingen wer ken. Zaterdag waren reeds vijftien mijn werkers gered. De lijken van de vier andere vermisten zijn gisteren ook ge vonden. 6 LAGOS Federale Nigeriaanse moepen hebben in het gebied van Port Harcourt vier plaatsen op de Biafraanse militairen veroverd, zo is gisteren officieel in Lagos bekendge maakt. Eén van deze plaatsen is Ór- kika, waar een waardevolle olieraffi naderij staat. De andere zijn Elelen- wa, Aletoe en Obigho. Ook woensdagmiddaes CC Utrecht autovrij UTRECHT De Utrechtse ge meenteraad is gisteravond akkoord gegaan met het voorstel om de bin nenstad op woensdagmiddagen van 2 tot 6 uur voor alle verkeer af te sluiten, zoals reeds op zaterdagmid dagen het geval is. In de toekomst wil men de binnenstad op alle mid dagen van de week afsluiten. Anonieme getuige De senaatscommissie, die een onderzoek instelt naar de ge organiseerde misdaad jegens kleine zakenmensen in Amerika, verhoort hier een midden stander. Met een zwarte kap over het hoofd (om anoniem te blijven) vertelde hij dat de onderwereld hem in drie-en-een- half jaar tijds 14.000 dollar af handig heeft gemaakt. Daarvan ontving hij slechts 1.900 dollar terug

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 17