KOERIERS c u- i i Moeüiik ïaar voor katoen-- bchinkel niet i J J •NIEUWS tegen Belgen? rayon- en linnenindustrie Matt Busby: Manchester gaat winnen Tom Okker klopte Roemeen Nastase Winst voor Donner Weer hartpatiënt overleden Reglement gevaarlijke stoffen Auto botst tegen vrachtwagen: dode Dochter Johnson verwacht haby Ook in Senaat kritiek op plan van Leber Praag rekent op hulp VS Nederland is zoetwarenland Auto te water: inzittenden naar ziekenhuis Claimemissie van Nillmij Teleurstelling bij Homburg Dividend bij Van Schuppen? Uw handen blijven schoon 'met Hagerty Zilver Handschoenen Seye *Brinka NIEUWE leiose courant 7 WOENSDAG 15 MEI 1968 Blessure van Kampenaar iif •1**1 1 ZEIST De kans is groot dat Ge rard Schinkel van Go Ahead K zater dag niet beschikbaar is voor het Ne derlands zaterdagelftal dat In Alken tegen België speelt. De Kampenaar heeft vorige week tijdens een oefen wedstrijd tegen PEC een trap tegen zijn knie gehad. Aanvankelijk leek dat geen ernstige gevolgen te hebben. Maandagavond speelde Schinkel ook mee in de bekerwedstrijd tegen SVI. Na afloop werd de pijn echter bijzonder hevig. Dinsdagavond nam hij niet deel aan de centrale training. Vandaag zal hij door dokter Mosterd worden onderzocht. Mocht Schinkel, linker-stopper van het Oranje-team niet kunnen spelen, dan is het waarschijnlijk dat zijn plaats zal worden ingenomen door Van Effrlnk. Kiel wordt dan linkshalf en Pluim graaf! zal dan waarschijnlijk de opengevallen plaats in de vporhoede innemen. MADRID De strijd tussen Real Madrid en Manchester United ia dinsdagavond, vierentwintig uur voor do aftrap in het Madrileense Berna- beu-stadion, al in volle hevigheid ontbrand. Matt Busby, de manager van Manchester, blufte al bij de aan komst in Madrid: „We zijn gekomen om te winnen en ik denk dat we de finale kunnen bereiken. De Europese beker betekent veel voor ons, we hebben vier keer aan het tornooi deelgenomen en bereikten steeds de halve finales. Ik hoop dat we deze keer winnen." In welke opstelling zijn ploeg bet Bernabeu-stadion zal betreden, wilde Busby niet zeggen, evenmin als Re- als tralnercoach Miguel Muno®. Zij maken hun keuze eerst enkele minu ten voor het begin bekend. Wel wilde Busby vertellen dat het met de bles sures eng meevalt Peter Crerands heupblessure en Seamus Brennanx dijbeenblessure zijn niet ernstig. Al leen Dennis Law is nog niet helemaal fit. De Schotse international heeft last van zijn knie. Manchester hoopt Real op dezelfde wijze te verslaan als Engeland een week tevoren Spanje: de Spaanse aanvalsgolf de eerste twintig minuten te weerstaan en dan de voorsprong ▼an 1—0 vergroten. ROME mi Tom Okker heeft de Iwartfinalee van de internationale lennlskaimpioer(schappen van Italië btreikt door een overwinning in de vierde ronde op de Roemeense speler llit Nastase. De setstanden waren e_3 87 6—2 6—3. De uitslagen zijn verder: gemengd dubbelspel: tweede ronde: Jim en Fay Moore (Austr)- Maud Pat Walkden (Zd Afr) S—6 6—8 6—2; derde ronde: Riessen Margaret Court-Smith -Pirro Laura Bassi (It) 6—0 57 6ee2; heren enkelspel: vier de ronde: Nicola Pietrangeli (It) Emilio Castigliano (It) 6—1 64 68; BUESEM in da zesde ronde van het Internationale schaaktornool in de West- dultse stad Buesum heeft Jan Hein Donner «•wonnen van Medina (Sp). De ulUlagen van de andere partijen uit de zesde ronde xlln: Pomar (Sp) - Saemisch (W Did) 1—0 Kolarov (Buig) - Besser (W Did) 1—0. Par ma (Zd-Sl) - Andersen (Den) 1—o, Hech; <W Did) -Muall (Zd-Sl) 1—0, O'Kelly (Belg) - Damjanovlo (Zd SI) Vi. Pollak rw Did) -Tringov (Buig) afgebroken, Huebner (W Did) - Mohrlok (W Did) afgebr. Op de eerste plaats staat Huebner met 4 pnt en een afgebroken partij, Kolarov en Donner hebben vier punten, Tringov ls vierde met 3'/t punt en een afgebroken oartlj. Ook Rensenbrink en Hanegem bij selectie ZEIST Bondscoach George Kessler heeft Rob Rensenbrink (DWS) en Wim Hanegem (Xerxes DHC) toegevoegd aan de selectie- groep, waaruit het Nederlands elftal dat op 30 mei in Amsterdam tegen Schotland speelt, zal worden samen gesteld. Het tweetal zal donderdag reeds «an de centrale training deelnemen. Jos van der Vleuten eerste in Lommei LOMMEL Jos van der Vleuten heeft dinsdag een ronde voor be roepsrenners in de Belgische plaats Lommei gewonnen. Na de wedstrijd over 150 km, die Van der Vleuten in 3 uur en 44 min aflegde, had de Bra bander 20 sec voorsprong op een groep van 35 man. Steegmans (B) werd tweede. Van Looy (B) derder. Cools (B) vierde en Zoontjens (Ned) vijfde. Er waren 81 renners aan de start verschenen. ARNHEM De katoen-, rayon- en linnenindustrie heeft een moeilijk jaar achter de rug. Hoewel het in de textielindus trie de eerste drie maanden van 1968 wat beter ging, zijn de ver- wachtigingen voor de toekomst somber. Vooral de maatregelen, die de rege ring in het kader van de nieuwe wet op de omzetbelasting wil nemen, zul len de positie van de Nederlandse katoen-, rayon- en linnenindustrie verzwakken. In het jaarverslag over 1967 wordt dan ook fel tegen deze overheidsmaatregelen geprotesteerd. De steunmaatregelen van de rege ring om de situatie in deze bedrijfstak te verbeteren zijn nog niet bekend. Dat heeft, samen met de grotere con currentie uit de EEG-landen, geleid tot negatieve resultaten. Invoer steeg Verschillende bedrijven sloten hun poorten, andere fabrieken werken met arbeidsverkorting. De totale garenproduktie daalde vorig jaar met bijna 10.000 ton tot 65.451 ton, een teruggang van 13,1 Wageningen tegen militair elftal ARNHEM Het Nederlandse mili- taire voetbalelftal zal donderdag 16 mei, in het kader van het 60-jarig bestaan van de afdeling Arnhem van de KNVB, op het sportpark Reehorst te Ede een wedstrijd spelen tegen de tweede divisieclub Wageningen. De militairen spelen in de volgende opstelling: doel: Van Beveren (Spar ta); achter: Hulshof! (Ajax), Melaard (NEC), Van Essen (Telstar) en Vroesch (Limburgia); midden: Van der Veen (Sparta) en Rijnders (NAC); voor: Weijmer (Ajax), Heskamp (FC Twente), Klijnjan (DFC) en Geurten (MVV). HOUSTON (VS) John Stuckwish. de derde patiënt in het St. Lukas- ziekenhuis te Houston die een nieuw hart heeft gekregen, is dinsdagavond overleden. De doodsoorzaak was een combinatie van een levpraandoening, geelzucht en een aandoening aan de aderen. Het nieuwe hart van de pa tiënt is tot het einde toe blijven func tioneren. Van de dfie harttransplantatiepa tiënten in Houston is er nu nog één, Evert Thomas, ih leven. Zijn toestand is uitstekend. procent. Met name de produktie van katoenen garens verminderde sterki 14 procent. De invoer uit Duitsland, Italië en Griekenland steeg. Over de toekomstige ontwikkeling van de werkgelegenheid in deze sek- tor, valt volgens het jaarverslag, niets met zekerheid te zeggen. CCO wil geen melk uit de apotheek DEN HAAG Het Consumenten Contact Orgaan is er niet gerust op dat er werkelijk twee soorten drink- melk een met meer en een met minder vet in consumptie zullen worden gebracht. De Nederlandse regering heeft zich, in antwoord op vragen van het Twee de-Kamerlid de heer Lamberts, wel bereid verklaard aan de komst van die twee soorten melk mee te wer ken. Maar, zegt het CCO, er zijn ook al stemtnen opgegaan om, vanwege de moeilijke uitvoerbaarheid, deze mogelijkheid le schrappen uit het voorstel dat de Europese Commissie gedaan heeft voor een consumptie- melkregeling in de EEG. Het wan trouwen van het CCO is ook gewekt door de term „dieetmelk", die in de officiële stukken voor die melk met weinig vet wordt gebruikt. Dat zou er wel eens op kunnen wijzen dat, als de mogelijkheid toch zou worden geopend, de consument deze melk op doktersrecept in d» apotheek zou moeten halen. BRUSSEL Bij een auto-ongeluk te Brasschaat, op de weg van Breda naar Antwerpen, zijn gisteren een Nederlandse vrouw om het leven ge komen en 'haar echtgenoot en twee kinderen gewond. Hun auto kwam in botsing met een naar Nederland rijdende vrachtwa gen. Mevrouw F. van Dam uit Heeraftede werd op slag gedood. Haar echtgenoot en htm kinderen van 14 en 17 jaar liepen verwondin gen op en zijn naar het ziekenhuis in Brasschaat overgebracht. WASHINGTON Het Witte Hulz heeft gisteren bekendgemaakt dat president Johnsons dochter Lynda die gehuwd is met de kapitein van de mariniers Charles „Chuck* Robb, in oktober haar eerste kind verwacht Lynda Johnson en kapitein Robb zijn op 9 december vap het vorig jaar op het Witte Huis in* de echt verbonden. Kapitein Robb dient op het ogenblik dn-Vietnam.- DEN HAAG De staatssecretaris van verkeer en waterstaat, M. J. Keizer, heeft een reglement gevaar lijke stoffen uitgevaardigd, waarbij het vervoer van gevaarlijke stoffen over land en over binnenwateren aan ?en vergunningstelsel wordt gebon- 1en. De minister van verkeer en wa- erstaat kan o.a. plaatsen en wegen anwijzen waarlangs gevaarlijke :toffen mogen worden ln- of uitge roerd, en nadere voorschriften met betrekking tot dergelijke transporten uitvaardigen. Burgemeesters hebben de bevoegd heid bezwaar aan te tekenen tegen de opslag van gevaarlijke stoffen binnen de gemeente en dienen ervan in kennis te worden gesteld wanneer in hun gemeente een transport van gevaarlijke stoffen begint of eindigt, of wanneer dergelijke stoffen worden overgeladen. Burgemeester van St. Willebrord: Geen sprake van een volksoproer BREDA De publiciteitsmedia hebben een ernstig vertekend beeld ge geven van de rellen in St. Wille brord. Dit zei gisteren de burge meester van Rucphen en St. Wille brord, de heer P. Alberts in een raadsvergadering. Men bedenke dat aan de rel werd deelgenomen door hoogstens 100 personen, meest jongelui die onder drankinvloed verteerden, en dat de rest nieuwsgierigen waren, zodat van het 7.500 inwoners tellende dorp meer dan 7.000 personen niets met deze rellen te maken hebben. Dit is het verhaal in zijn ware proporties, verklaarde burgemeester Alberts. PRAAG De Tsjechoslowaakse leiders hopen dat de Verenigde Sta ten het nieuwe bewind ln Praag zul len steunen bij het liberaliserings proces, dat moet worden uitgevoerd onder grote economische druk van Rusland en andere communistische Oosteuropese landen. Gedacht wordt aan de verlening van de „meestbegunstigings"-clau- sule aan Tsjechoslowakije in de han del met Amerika of een regeling in de impasse over de twintig miljoen dollar aan Tsjechisch goud, dat de Verenigde Staten na de Tweede We reldoorlog in beslag hebben geno- BW, In 1966 bereikte de handel tussen Amerika en Tsjechoslowakije een re cord, maar vorig jaar is deze handel tot de helft ingekrompen. De Tsjechische premier Cernikzei gisteren dat het buitenlands beleid van Praag blijft gebaseerd op nauwe samenwerking met de andere com munistische landen, maar dat Tsje choslowakije tevens belangstelling koestert voor betere samenwerking met de kapitalistische landen. Cernik ontkende dat de j-ecente Russisch-Tsjechische besprekingen aanleiding hadden gegeven tot on derling wantrouwen. Zijn regering heeft een Russische regeringsdelega tie voor een bezoek uitgenodigd. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG In de Eerste Kamer is gisteren bij de behandeling van de begroting van verkeer en waterstaat van verschillende zijden kritiek geoe fend op de houding van West-Duitsland inzake het Europese wegvervoer. Men toonde zich ver heugd dat in de Tweede Kamer de motie-van de Heuvel was aangeno men. De heer Teijssen (kath.v.) noemde de huidige regeling onbevredigend. Hij zei „haast de term onaanvaard baar te moeten uitspreken". De Duitse regering heeft ernstige politieke spanningen in de Europese vervoerspolitiek gebracht, aldus de KVP-woordvoerder. Hij vreesde dat het voor Nederland moeilijk zal zijn zich bij verdere onderhandelingen over het Europees vervoersbeleid positief op te stellen. De liberaal Delprat noemde de klacht van de Duitsers dat hun ha vens door Nederland achteruitgesteld worden volkomen ongegrond. De hui dige regeling waarbij Nederland da gelijks maximaal 1730 vergunningen mag en moet verwerken noemde hij volkomen onhanteerbaar. Als men dit serieus heeft gemeend sta ik uiterst sceptisch tegenover het niveau waar op de besprekingen van Duitse zijd» gevoerd zijn, aldus de heer Delprat. De heer Elfferich (a.r.) noemde de Duitse handelwijze volkomen on-Eu- ropees. Hij vroeg zich af of er soms tussen Frankrijk en Duitsland een wedloop in nationalisme aan de gang UTRECHT De bijna 250 gespeci aliseerde zoetwarengrossiers in ons land hebben in 1967 voor ruim 325 miljoen omgezet in chocolaterie, sui kerwerken en biscuiterie. Van dit to tale bedrag consumeerde de Neder lander voor 65 miljoen aan drop. De gehele omzet was in 1967 vijf procent hoger dan in 1966. Daarnaast bestaat tien procent van de omzet van de ruim 200 levensmiddelen grossiers in ons land eveneens uit zoetwaren, hetgeen nog eens ruim 200 miljoen betekent. Nederland behoort hiermee tot da toonaange vende zoetwarenlanden in de wereld. Dit werd gistermiddag meegedeeld in Utrecht ter gelegenheid van de tien de zoetwarenbeurs in de Jaarbeuri, die tot en met 17 mei zal duren. WASHINGTON Oud-president D. Eisenhower is dinsdag in het mili taire hosptiaal in Washington aange komen voor verdere behandeling. Volgens d» doktoren gaat hij goe4 vooruit. LEIDEN Om ongeveer 1 uur vanmiddag is een personenauto het water van de Steenschuur ingere den. De bestuurster wilde de wa gen langs het water parkeren maar schoot plotseling vooruit. In de auto zat haar zuster. Beide vrouwen zijn naar het ziekenhuis gebracht. Na dere bijzonderheden ontbreken nog. DEN HAAG On vrijdag 24 mei a.s. stelt de Verenigde Nillmij N.V. de inschrijving open op de resterende no minaal f 2.617.800 aandelen serie A (vol gestort) op naam. resp. royeerbare cer tificaten van aandeel serie A aan toon der, tot de prijs van f 60 per aandeel van f 20, uitsluitend voor houders van claims. De aandelen op naam zijn uitsluitend verkrijgbaar in verzamelbewijzen van 25 x f 20. De inschrijving staat open bij de kantoren te Amsterdam, Rotter dam en te Den Haag van Amsterdam- Rotterdam Bank N.V., Algemene Bank Nederland N.V., Nederlandse Overzee Bank N.V., Pierson, Heldring en Pier- son. Mees en Hope en Nachenius en Dudok van Heel. Gelderland-T ielens naar de beurs AMSTERDAM Op maandag 20 mei zal Gelderland-Tielens op de beurs van Amsterdam verschijnen met aandelen aan toonder van f 20,-. Gelderland-Tielens was reeds op de beurs met ndet-royeerbare certificaten van aandelen. Voor 1968 wordt over het verhoog de kapitaal weer een dividend van 27 procent verwacht. Zoals bekend, heeft men besloten tot invoering van de produktie op vol-contónudienst Men verwacht een vernauwing van de winstmarges te kunnen opvangen door een verhoging van de produktdvi/teit- Buelirmaiiii-Tettercxle: stijgende lijn AMSTERDAM De netto-winst van Buehrmann-Tetterode N.V. bedraagt f 14.8 miljoen (v. j. f 13.9 miljoen). Zoals bekend wordt voorgesteld over het door een stockdlvidend met 5 pro cent vergrote aandelenkapitaal een di vidend van 20 procent uit te keren, waarvan 15 procent in contanten en 5 procenten in contanten of aandelen. De orderportefeuilles van de concern onderdelen in binnen- en buitenland zijn op het ogenblik goed voorzien. De concernomzet en de netto-winst over de verstreken periode van 1968 zijn weer hoger dan over dezelfde periode van 1967. De toekomst wordt met ver trouwen tegemoet gezien. CUYK Blijkens het jaarverslag is 1967 voor de Homburg N.V. vlees- warenfabriek een teleurstellend jaar geweest. Door slechte resultaten in de slachterijen, een onjuiste prijsbeoor- deling van de voorraden in het tweede halfjaar en vooruit afgesloten contrac ten varkenprijzen werd het verslagjaar minder goed. De netto-winst bedraagt ruim f 1 miljoen tegen f 1.6 miljoen over 1966. Tot nu toe waren de resultaten in 1968 bevredigend. De verdere vooruit zichten zijn gunstig. Zoals bekend werd voorgesteld over 1967 een lager dividend (12 procent) uit te keren dan over 1966 het geval was (15 procent). Buitenlands bankpapier AMSTERDAM De advieskoer- sen voor buitenlands bankpapier gel dend in Amsterdam op de volgende werkdag zijn heden onveranderd ge bleven. Londen 8.64%8.647s; New York 3.61 li3.62A; Montreal 3.35%—3.35%; Parijs 73.3573.40; Brussel 7.28 7.28%; Frankfort 90.9591.00; Stock, holm 70.00—70.05; Zurich 83.57— 83.62; Milaan 5815%—58.20%; Ko penhagen 48.5148.56; Oslo 50.67% 50.72%; Wenen 14.01%—14.02%; Lis sabon 12.66%—12.67%. VEENENDAAL Commissarissen en directeuren der N.V. Koninklijke Veenendaalse sajet- en vijfschacht- fabriek voorheen weduwe D. S. van Schuppen en Zoon te Veenendaal (fa- brikante van Scheepjeswol) delen me de. dat. ondanks de verde gestegen kosten, in de eerste drie kwartalen van het lopende boekjaar hetwelk per 30 april eindigt, een beter resultaat werd bereikt dan ia de overeenkomstige pe riode van het vorige boekjaar. Zowel de wolfabriek als de chemische fabriek droegen tot de verbeterde resultaten bij. Naar het zich thans laat aanzien, behoort het to'„ de mogelijkheden dat over het boekjaar 1967/68 lot een hervatting van de dividendbetaling kan worden gekomen. Daar het vierde kwartaal zowel een invloed ten. gunste als ten on gunste kan uitoefenen op het Jaar resultaat. is het thans nog niet mo gelijk een nadere indicatie te geven. Over 1966/67 werd het dividend ge- paseerd, over 1965/66 werd 7 uitge keerd. Oscar Rvhte en Jiskoot N.V. te Amsterdam: 10 procent (vj. 8 procent). Personeel gevraagd 9 Tri Expres - Chemisch reinigen voor jongens meisjes die een goed vak willen leren hebben wij op onze afwerkafdeling nog plaats. Kom gerust even langs of bel op Tri Expres, Octobersbraat 2B. Leiden. Tel. 42145. 9 Wij vragen voor spoedige indiensttreding een nette verkoopster en leerling ver koopster. Wij bieden een goed loon en 5-deagse werk week. Hachmer. 5 Meiplein 96, Leiden. 9 Vogelpark Avifauna vraagt 1.1. koks en gev. 1.1. koks. Aanmelden dagelijks tussen 11.00 en 14.00 uur. Hoorn 65. Alphen aan den Rijn. 9 Vogelpark Avifanua vraagt jonge kracht (vrl. of mnl.) voor verzorging van paarden. Aanmelden: dage lijks tussen 1.00 en 14.00 uur. Hoorn 65 Alphen aan den Rijn. 9 le, 2e en aank. kapster gevr. Goed loon Prettige werkkring en goede busver- bind ing. Salon Minnee, Splinterlaan 9. Leiderdorp- Tel. 26126. 9 Kapster gevraagd goed kunnende permanenten en watergolven. H. Bedeker, Tulpenstraat 16a. Rijnsbung. Tel. 3261. Na 6.00 uur 6975. 9 Kinderhuis Nieuw-Voor- dorp vraagt enkele huish. hulpen. Extern. Werkuren na overleg. Leidseweg 96, Voorschoten. Tel. 01717 - 2629. 9 Welk meisje, plm. 16 jaar verkoopt voor 4 dagen per week graag parfumerieën? Tel. 26718. Muusse, Doe- za6traat 7, Leiden. 9 Hulp in de koffiekamer gevr., jongedame leeftijd 18-25 jaar. Aanbiedingen: H. C. W., afd. Pers. Zaken Zoe- terwoudseweg 1, Leiden. 9 Voor bediening van een lichtdruk machine (dagtaak) zoeken wij een geschikte mnl. kracht, bijv. een vroeg gepensioneerd heer, leeftijd 55-60 jaar. Aanbiedingen- H. C. W. afd. Pers. zaken. Zoe- terwoudseweg 1, Leiden. 9 Voor mijn groot gezin, leeftijden variërend van twee tot vijftien jaar, zoek ik met ingang van 1 juni a.s. een betrouwbare, bekwame en gezonde hulp in huishouding, in- of extern. Leeftijd tussen 25 en 40 jaar. Goede ref Meerdere hulp aanwezig. Mevr. Verwoerdt, Groot Haesebroekseweg 8, Wassenaar. Tel. 01751 - 8722. 9 Het bejaardencentrum Avondzon te Rijnsburg vraagt voor spoedig een be jaardenhelpster. In- of ex tern. Aanmelden C. Kralt, Korte Voorhouterweg 25, Rijnsburg. 9 Nette verkoopster en leerling verkoopster ge vraagd. Albert Heijn, Doe- zastraat 6. Na 6.00 uur. Lan ge Raamsteee 3. Personeel aangeboden 1 TOT 20 WOORDEN 1,75. ELK WOORD MEER f 0,12. Voor Koeriers onder nummer wordt 35 cent extra in rekening gebracht. Bijwijsnummers (alleen op verzoek) 25 ct. 9 Heeft u timmerwerk? Bel den even 24341, Morslaan 20. 9 Glazenwas- en schoon maakbedrijf biedt zich aan voor het schoonhouden van scholen en kantoren en ge bouwen -f het wassen van flats en hoogbouw, tel. 41935 9 Klein erkend schildersbe drijf vraagt binnen- en bui tenwerk. Ook glasreparaties. Tel. 01710 - 42926. Te koop aangeboden 9 Gaat u verhuizen? Laat uw elektrische installatie en eventueel ombouwen van uw apparaten verzorgen door de speciaalzaak Tech nisch Bur Jac Abspoel Ko- revaarstraat 16, tel. 20164. 9 Omschakelen 220 volt? Laat dit en het ombouwen van uw apparaten verzorgen door de speciaalzaak Tech nisch Bur. Jac. Abspoel, Ko- revaarsbraat 16, tel. 20164. 9 Stofzuigeronderdelen voor alle merken uit voorraad le verbaar. Repareren, wikke len en ombouwen ven alle merken. De Stofzuiger-speci alist, Koirevaaretreat 16, tel 20164, 9 Stofzuigers ook in 127 volt, keuze uit 15 modellen, reeds vanaf f98. De Stofzui ger-specialist, Korevaarstr. 16. tel. 20164. 9 T.V. nieuws. Alleen bij ons merken t. v.-toestellen serie 1968 met inruil van uw oude tv.'-toestel. Philips 59 cm beeld vanaf f575. Tel. 33677 - 23296. 9 Zeeland. Te koop een zeer riant herenhuis, gelegen plm. één km. van de Wes- terschelde. F»rijs f25 000 k.k. Hyp. beschikbaar. Ook nog keuze uit zomerwoningen en landelijk gelegen boerderij tjes. Prijzen v.a. f8000. Inl P Dingemanse. Patijhweg 46 Goes. tel. 01100 - 5639. 9 Zeeland. Koop nu voor het seizoen uw nieuwe ste nen vakantiebungalow. Zeer geschikt voor verhuur. Op brengst plm. 4000 a f 4500 p.j. Prijs f 19.500, f 20.000 en f 25.000, event, hypotheek beschikbaar. Iral. P. Dinge- marise, Patijnvveg 46. Goes, tel. 01100 - 5639. 9 Wij geven nog steeds f 25 voor uw oude stofzuiger bij aankoop van een nieuwe stofzuiger v.a. f 129 Vloer - wrijvers met 3 borstels f 225 Firma Dusoswa, Turfmarkt 1-3. Leiden, tel. 24409 9 Rubberboten Een goede rubberboot en Yamaha mo tor dan naar camping sport- huis De Zwarte Wolf, Lange Mare 104. Leiden. Tel. 23827. l/o bushalte NZH en Maarse en Kroon. 9 In de HDL catalogus le zen wij dat in mei 1966 bij een verg. onderzoek door ANWB en Consumentenbond de bungalowtenten aan de kop stonden. Koop dus HDL Camping Sporthuis De Zwarte Wolf, Lange Mare 104. Leiden, tel. 23827 t/o bushalte NZH en Maarse en Kroon. 9 Bij de Yamahadealer voor Leiden koopt u de zuinigste b.b. motoren. Ook dealer voor camping-gaz toestel en verlichting. Kinderkam- peerstoeltjes slaapzakken, campingart Camping spor thuis De Zwarte Wolf, Lan ge Mare 104. Leiden, tel 23827. t/o bushalte NZH en Maarse en Kroon. 9 Te koop enkele grote sta caravans. compleet ingericht met vaste staanplaats. Beta ling mogelijk met f22 per week. Tevens te huur voor hele seizoen of 14 dagen. In lichtingen 08380 - 11031. 9 Te koop aang. 2 Bruyn- zeel hangkasten i.g.st. f 50 per stuk. Liethorps Boeck- huys, Hoogmadeseweg 13, Leiderdorp. Tel. 01710 - 21103. 9 De kastenspecialist. Meer dan 400 modellen in voor raad, Hanglegkasten, linnen kasten, ladekasten, keuken kasten, bureaus. Complete zelfbouw slaapkamers, Bruynzeélkasten. zelfbouw- meubelen. H. Kerkgracht 47 19 (hoek Nieuwstraat), Leiden, telefoon 33078. 9 Hallo, hier Japie. Speciale aanbieding dames- en heren spijkerbroeken. Alle maten f 18,95 .nu f 9,95. Komt nooit meer, Ketelboetersteeg 5, t/o brandweer, hoek Langebrug. Waar de vlag waait. Japie. Aang. Afrikanen, 20 ct, petunia's 25 ct., salvia's, vio len, geraniums en andere tuin- en kamerplanten. Bram van Klaveren, Rijnsburgerweg 93. (naast inrit Flora) Rijnsburg. Za terdag ook geopend. 9 Aangeboden: Vloerhout kraal en sponninghout. Ra men en deuren met en zon der kozijnen en alle soorten balkhout, ijzeren pijpen en balken, straatstenen/ ijzeren trottoirkolken, rode plavui zen Fa. H. de Bolster, Over- rijn 8. Leiden tij Zijlsingel, tel. 23502. 9 Te koop jonge boxer, reu, 6 mn-d. oud. Lief karakter, J. Janssens, J. P. Heyestraat 22, Hazerswoude - Rijndijk. 9 Aang. nieuwe picknick koffer voor 4 pers. voor slechts f 75. Winkelwaarde f 125. Te bevr. Gijse- laarstraat 7. Leiden Tel. 24798. 9 Windschermen, In diverse kleuren vanaf f 19.75. Lengte 4 of 5 mtr. Hoogte 140 cm, Wilms Floet, Sport en Cam ping, Haarlemmerstraat 182. Leiden. 9 Zwarte poedeltjes, dwerg- pinchertjes. schotse collies, jonge duitse herders. Hond jes vanaf f 12. Kanaalstraat Lisse. 9 Malle meid, je neemt nu toch nylontapijt. Bonaparte, geel, groen, cognac. Ook gespreide betaling. Kukler, Haarlemmerstraat 311,.'bij de Haiven. 9 Mien, waar is mijn Ox ford? Mlen waar is mijn kostuum? Bij Kukler, Haar lemmerstraat 311 bij de Ha ven. Gespreide betaling mo gelijk. 9 Een loper op de trap? Natuurlijk hebben wij mooie lopers. Ook kunt u hem he lemaal geplakt nemen met tapijt of andere soorten vloerbedekking. Grote sorte ring bij Kukler, Haarlem merstraat 311. Gespreide be taling. 9 Te koop Andel een solide herenhuis met 11 kamers, 'n garage en tuin. ook geschikt voor dubbele bewoning, Vr.- prijs ƒ78.000. Inl.: Mak.kant o.g. Markus en Van Geffen Grote Haarsekade 37b, Go- rinchem. TeL 01830-3683. 9 Te koop Oud-Beüerland zeer fraaie nieuw te bouwen premiewoningen met garage type 2 onder 1 kap. Na af trek van de premie komen de lasten voor het 1ste jaar op 158 per maand. Inl.: Ma kelaarskant. o.g. Markus en v. Geffen, Grote Haarsekade 37b. Gorinchem. Tel. 01830- 9 Te koop Gorinchem een solide en goed onderh. voor oorlogse eengezinswoning m. achtertuin. Vraagpr ƒ29.500 Inl.: Mak.kant. o.g. Markus en Van Geffen, Grote Haar sekade 37b, Gorinchem. Tel 01830-3683. 9 Te koop Gorinchem een zeer fraaie eengezinswoning bouwj. '65. woonk. 7,50x3,6( 4 slaapkamers, voor- en achtertuin, door omstandig heden voor de lage prijs var ƒ36 000. Inl.: Mak kant. o.g. Markus en v. Geffen. Grote Haarsekade 37b. Gorinchem Tel. 01830-3683. 9 Te koop: wandelwagentje in goede staat. Spinozalaan 117, Rijnsburg. 9 Dumpgoederen. Komt eens snuffelen in de Janvos- sensteeg 21. Kop- en veldte lefoons. trafo's, radio t.v. en scoopbuizen, versterkers, sprietantennes, zendbuizen, test- en meetapparatuur 4 pers. tenten, 6 en 12 Volt soldeerbouten. 45 PK Per kins diesel o.a. geschikt voor boot Geopend van 16.00 20.30 uur. 9 Wasserij Spronk, laken- pakketservice. Lakens, slo pen en tafellakens 6 stuks, gewassen en gestreken voor f2.80 Uitsluitend brengen en halen W. Singel 14. Leiden Wasserij Spronk. 9 Hebt u een beschadiging aan uw wagen? De Pelikaan om raad vragen. Tornol autolak, een Pieter Schoen- produkt, direct leverbaar vanaf 1/4 liter. Verfh. „De Pelikaan", Pelikaanstr. 27, Leiden telefoon 25813. 9 Voor het onderhoud van uw auto leveren wij u alle grondprodukten. De juiste' lak voor uw auto kunnen wij dankzij onze kleur- machine direct leveren. Verfh „De Pelikaan", Peli kaanstr. 27, Leiden, tel. 25813, 9 Voor al uw behang- en witwerk natuurlijk naar de „Pelikaan". Ook voor het beplakken van plafonds met Synprotex Plafondtegels. Verfh. „De Pelikaan". Peli kaanstraat 27, Leiden tel 25813. 9 Voor al uw behang - wit sel - muurverven - verf - gereedschappen naar de „Pelikaan". Verhuur van plaktafcls - afatoomappara- ten - schuurmachines. Verf handel De Pelikaan, Peli kaanstraat 27. Leiden, tele foon 25813. 9 Uitlaten voor alle typen en modellen auto's. Ook al le typen sportuitlaten. N.V. Provema, Plantsoen 97, Lei den, tel, 01710-32217 of 30481. 9 Autohulpdienst Leiden biedt regelmatig te koop aan slooponderdelen. Momen teel: Fiat 1100. VW 1200 2 cyi 2 CV, Ford Anglia, Re nault RVL etc. Tevens aang diverse maten courante bui tenbanden, nieuw en 2de hands. Leidse Autoreparatie- en autobergingsdienst, Mid delstegracht 80. tel. 25216. 9 Wielsierrlngen voor alle automobielen. Dubbel ge- eloxeerd, per set van 4 st. f 10. N.V. Provema, Plant soen 97. Leiden tel. 01710 32217/30481. 9 Tuinbanken, tuinstoelen, tuintafels, bouwpakketten v. tuinbanken, bloem-, groen te- en graszaden en verder alles voor uw tuin. Off. dea ler v. Flyma grasmaaiers. Hartwljk, Nieuwe Beesten markt 7-11, Leiden, telefoon 26627. 9 Dames! Alle haarstukjes of hele pruiken kunnen wij u meestal direct of binnen een of twee dagen leveren. Haarstukjes vanaf f 58. Haaratelier Pelatti Int. L van Tongeren, Breestraat 32 Leiden, telefoon 25212, b.g.g. 23612. 9 Heren! Waarom moet u er ouder uitzien dan u bent? De bekende internationale voetballer Piet Kruyver draagt een haarstukje van ons merk waardoor hij 10 jaar jonger is. Pelatti Int. Erkend posticheur L. van Tongeren. Breestraat 32. Lei den, tel. 25212. b.g.g. 23612 9 Dames! Bent u dun van haar? Dat is niet nodig. Wij hebben een grote sortering haarstukjes die door ons vakkundig worden gezet. Maakt u eens een afspraak. Pelatti Int. Alles echt men senhaar. L. van Tongeren. Breestraat 32. Leiden, telef. 25212. b.g.g. 23612. Te koop gevraagd 9 Heeft u een oude sloop wagen voor uw deur staan? Bel dan tussen 7-8 uur 02532 - 7880. 9 Wij kopen alle soorten boeken en tijdschriften. J. Bctrsboom, tel. 21876, Oude Rijn 23. Auto's en motoren 9 Wist u dat u bij ons te recht kimt van 's morgens 7 uur tot 's avonds 10 uur. Voor olieverversen, door- smeren en kleine reparaties. Esso service center F. Ware- man. Jacques Urlus- plantsoen achter studen ten-sterflat, Leiden. 9 Ook onze Autoshop is tot s avonds 10 uur geopend. Ruime parkeergelegenheid. Esso service center F. Ware- man, Jacques Urlus- plantsoen. achter studen ten-sterflat, Leiden. 9 Cocosmatten, plaids, ac cu's en banden met 25 pet. korting. Gratis montage. Al leen bij Autoshop Ton Rijsbergen, Maresingel 54. Tel. 31260. 9 Dieselolie tankt u het goedkoopste en beste bij het vrije benzinestation „De Potgieter," Potgieterlaan 200. 200 mtr vanaf kruispunt Haagweg - Churchilllaan. 9 Langspeelplaten f5,95 u benzine of dieselolie tankt bij „De Potgieter," Potgie terlaan, zijweg Haagweg. 9 Benzine gratis, 500 1. per maand. Lees ori6 maandblad Gratis verkrijgbaar bij het vrije benzinestation „De Potgieter" Potgieterlaan, zij weg Haagweg 9 Te koop Fiat 600 type Neckar 770 cc. Voorzien van radiael-banden. mistlampen, achteruitrijlamp. verkeert i.g.st. Vraagprijs ƒ900,-. Te bevr. A. van Schie. Piet Heinstraat 47. Noordwijk aan Zee, 's Avonds na 600 uur. 9 Opel Rekord '58 i.g.st. koopje brommer, Berini Jeunesse 65 sport. Pr. Wil- helminastraat 41. zijstr. He renstraat, Leiden. 9 Austin Seven, bouwj. 1961 met sportuitlaat, spec, dash- bord enz. Zeer snel. Benz. 1:16. Geen olieverbruik. Pri ma banden en accu. Prijs slechts f975. Inruil mogelijk Erades. Prinsenstraat 43A, Leiden, zijstraat Herensin gel. 9 Wegens vertrek te koop Ford Falrlane 6 cyl. i.z.g.st. met radio. Te bevr. donder dag na 6 uur: Seringenstr- 51, Leiden 9 Fordrijders opgelet! Spe ciaal voor de doe het zei vers is zaterdag 's morgens ons magazijn geopend van 9.30-13.00 uur voor Fomoco onderdelen en accessoires. Autom. bedrijf Rijnland NV, Vijf Meilaan 7, Leiden. 9 10 autorijlessen v f. 47,50. Vervolg- en losse lessen f6,50. Fonkelnieuwe V.W.'s Bondsautorijschool De Cen trale. Aanmeldingsadressen Leiden: Beestenmarkt 1 hk Steenstraat, tel. 21531, b.g.g. 22287. Katwijk aan Zee: Rijnmond 103. telefoon 3765 Alphen aan den Rijn: Hooft- straat 207, tel. 3256. Voor schoten: Prof. Cam. Onnes- plantsoen 13. tel. 5834. 9 Autohulp- en autoberginga dienst. Leiden. Dag en nacht autohulp. Ook tijdens de weekenden. Werkplaats ge opend van 7.00 23.00 uur voor alle voorkomende repa raties. Leidse Autoreparatie Dienst, Middelstegracht 89, telefoon 25216. 9 Dag en nacht staan onze servicewagens en kraanwa gens voor u klaar. Leidse Autoreparatie Dienst, Mid delstegracht 89, tel. 25216. Te huur gevraagd 9 Ana(iste zoekt gestoff. ka mer met kookgel. Niet nodig voor sept. Buiten de stad geen bezwaar. Brieven onder nr. 2026, bur. v d. blad. 9 Heer van middelbare leeftijd zoekt op goede stand in Leiden of directe omge ving een ruime zitkamer en slaapkamer met gebruik van badgelegenheid. Gaarne met volledig pension en enig huiselijk verkeer Brieven onder letters C.C.B. aan Nijgh Van Ditmar, Noord einde 49. Den Haag of tele fonisch 070 - 652847, toestel Te huur aangeboden 9 Te huur aang. 4 a 6 pers. Gevaert Caravan met evt. gesloten voortent. Inl.: A. Jongsma, Kanaalweg 174 te Leiden, tel. 20848. Niet op zondag. Woningruil 9 Wuningruil Katwijk- Schledam Welk Katwijks gezin wil ruilen met Schie dam. Inl. 's avonds na 7.00 uur. Ds. Van Hoek Duin roosstraat 17. Katwijk aan Zee. tel. 01718- 5181 9 Chemisch reinigen, top klasse. 10 pet. korting. Maand mei gratis hanger en plastic hoes. Wasserij Spronk Witte Singel 14. tel. 21035. 9 Wij verzorgen al uw drukwerk tegen billijke prij zen. O.a. visitekaartjes, ge boortekaartjes, verlovings kaartjes. Prima afwerking en vlotte bediening. Druk werk- Service Halpe, Haar lemmerstraat 64. tel. 24185 Naast Muziekhandel G. Ho- fenk. 9 Koopt u contant? Via on ze consumentenorganisatie geniet u 10 pet. korting in 50 winkels op kleding, schoei sel, elektrische huishoudelij ke apparaten, meubelen, stoffering, textiel, speelgoed kinderartikelen, gasappara- ten. Inlichtingen: Linkanto, Postbus 158. Leiden. 9 Bezoekt wasautomatiek „De Eendracht". Zoeter- woudsesingel 14b, Munten verkrijgbaar van 's morgens half 8 tot 's avonds 7 uur. Zaterdag van half 8 tot 12 uur v.m. Uw wasgoed (6 kg) gordijnen en dekens helder gewassen en gelijk gecentri fugeerd in 40 min. Droog- kasten en stoommangel aan wezig om uw was kastklaar te maken. 9 Trouwauto's?? Bespreek de moderne 8 pers. Chrys ler's van H.G.T. Met wit ivoor of zwartbruinscoupè. Dir. De Jong. Alleen: Zee manlaan 12a, tel. 23055. 9 Trouwen Maak van uw dag een sprookje. Door spe ciale service en moderne trouwauto's Trouwbedrijf de Groot, Beestenmarkt 3, telef. 23300. 9 Strljklnrichting OZON v. uw fijne was. H. Rijndijk 34a, telefoon 22675. 9 Meubelhandel „Mors- poort". Ruimer keus eethoe- ken. bergmeubelen en berg- kasten. Wandmeubelen naar eigen ontwerp. Morsstr 58. 9 De Sleutelkoning. Bijma ken van alle sleutels, repa reren van elk slot. Haarlem- nierstraat 273 (bij de Over dekte). tel. 33958. Levering aan Rijk en gemeente. Des maandags gesloten. 9 Hij loopt weer pulk met onderdelen van Struik. Dus voor al uw motor-, scooter- en bromfietsonderdelen naar T Struik Groenesteeg 3, 6 en. 8, telefoon 22026. 9 Wonlnglnr. H. Broers v/h Kettenis. Voor het behan gen van uw kamers, over trekken van meubelen, Het inrichten van uw woning. Kamerbreed tapijt. Stalen ter inzage. Oude Singel 218, telefoon 20232, Leiden Geïmpregneerde en geperfectionneerde dnetera maken uw zilver mooi, glanzend en aanslagvrijl Zonder moeite, rouze handig. 4,95 per paar. Leids juweliersbedrijf Breestraat 114C - Leiden

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 7