Timdelerclub moest het niet van tekst hebben Tante Klazien en oom Jai stormachtig gehuldigd Pastoor-deken Paap nam afscheid van Alphen Kunstmaandorkest gaf aardig jeugdconcert POGING TOT MOORD VAN IMPERIUM Onderscheiding voor chauffeur J. Vis Duitsers trokken door ons land met gestolen auto 's JUBILATE DEO Een man met grijze slapen Rampoefening in Leiderdorp Kamer: nieuw gesprek over vervoer „De dienstlift" van Pinter Vm. H. Mueller: f 41/2 min winst ingehouden Rondrit in met bloemen versierde auto I11 Den Haag gepakt Mr. Klaasesz hoorde Alphens raad over burgemeester Christelijke Technische School ALLEN WELKOM KERKCONCERT NIEUWE teiDSE COURANT WOENSDAG 15 MEI Wj LEIDEN ,JEen man met grijze slapen", dat is de wens van Sabine, dochter van mevrouw Bianka Behrens, die er op haar beurt ook niet af kerig van is, zij het op andere gronden. De dochter wenst een echtge noot met ervaring. Aan deze eis voldoet de nog niet grijzende baron Jaro niet. Hij krijgt dan ook geen kans. Maar onze baron is een slim merd. Hij transformeert zich, en verschijnt dan als zijn vader. Aanvan kelijk heeft hij succes bij Sabine, doch als moeder ook van haar gene genheid blijk geeft, is de aardigheid eraf. Dan maar de jonge, die zij dan ook na wat strubbelingen en de noodzakelijke ontmaskering, in haar armen sluit. De bedoeling van Leo Lenz, de schrijver, is ons de niet bepaald diepzinnige waarheid, dat de mens niet altijd is wat hij schijnt, tot le ring en vermaak onder het oog te brengen. De tekst is meer geschikt als libretto voor een operette dein voor een toneelstuk. Daarvoor is het te onbenullig. Bewust of onbewust heeft de Tim delerclub, die gisteravond een op voering gaf in de goed gevulde Schouwburg, met deze tekst moeite gehad, om ze in spel om te zetten. De regie van Ernst Werkman bleef nogal statisch. Er zat niet veel be weging in, waardoor van de ruimte een minimaal gebruik werd ge maakt. Werkbezoek mr. Klaasesz aan Leiderdorp LEIDERDORP Op maandag 20 mei brengen de commissaris van de Koningin van Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, en zijn echtgenote, me vrouw L. H. A. Klaasesz-de Bruijne een werkbezoek aan de gemeente Leiderdorp. Na een bespreking met het col lege van b en w zal de commissaris een openbare raadsvergadering bij wonen. Tijdens de rondrit door de gemeente brengen zij een bezoek aan de jachthaven „De Does", terwijl de gerestaureerde Munnikkenmolen in gebruik zal worden gesteld. In het Groene Kruisgebouw aan de Berken, kade vindt de slotbespreking plaats met vertegenwoordigers van het kerkelijke, maatschappelijke en cul turele leven. LEIDERDORP Ruim zeshon derd op herhaling zijnde dienstplich tigen van het Korps Mobiele colon nes en driehonderd militairen uit Leiden en omgeving, die de rol van gewonden speelden, en personeel van de rijkspolitie en de marechaus see hebben deelgenomen aan de eerder aangekondigde rampoefe ning. Uitgangspunt was een veron derstelde ravage in de nieuwbouw van de Zijllaan- en Meijepolder als gevolg van oorlogsgeweld. Er was een goede coördinatie en er werd snel gewerkt, constateerde de heer G. J. Wulfhorst, hoofd Be scherming Bevolking A-kring Zuid- Holland a in een slotbeschouwing. Men had alleen het regenachtige weer tegen. winnaar van Haak klaverjastoernooi WOUBRUGGE De laatste kla- verjaswedstrijd van de voetbalver eniging werd gisteravond gehouden in de kantine. De uitslag: 1 M. Ter horst, 6062 pnt; 2 D. van Luiing, 5194 p; 3 C. Boer Sr., 5175 p; 4 Robbe. 5036 p; 5 P. G. van Luiing. 5035 p; 6 mevrouw Var 't Wout, 4930 p. De heer P. G. van Luiing reikte na afloop de wisselbeker uit aan de winnaar van het toernooi, de heer H. Haak. die met 87307 punten ein digde. Ook ontving hy een kleine beker. Hij onttroonde de heer J. Los, houder van de wisselbeker, die als tweede eindigde en een verzil verde asbak ontving. Derde werd D. van Luiing, die een verzilverde si- garettenstandaard kreeg. Voorts werd de jeugdcommissie een be drag van f 200 aangeboden. De beste prestatie leverde Joop Segaar als vader en zoon. Zijn spel was het meest los en gevarieerd. Ger van Kamp als de moeder deed het ook niet onaardig. Ze maakte er een aanvaardbare figuur van, maar deed het wel eens met te veel maniertjes, vooral in het spreken. Ja, en Wil den Heeten als dochter Sabina, wat moeten we daarvan zeggen? Er zat voor ons gevoel een tegenstrijdigheid in deze figuur, zo als ze op de planken werd gezet. Het stuk speelt omstreeks 1900, maar dat brengt mee, dat ze een romanti scher inslag had moeten hebben, waarop trouwens ook de eis van „gryze slapen" wyst. Ze was in haar spel echter een meisje van deze tijd, dus te hard. Dit bezwaar in aanmer king genomen hebben we zeker waardering voor de manier waarop ze dit deed. Wim Ouwerkerk speelde de klei nere rol van advocaat leuk, al was hij soms niet best te verstaan. Door dit alles heen liep een kittig, lache- bekkerig dienstmeisje, fris gespeeld door Gina Zuidema. Er was nogal geld besteed aan de kostumering, zodat het een aardig kijkspel werd, waarvan de aanwezi gen zeker hebben genoten. A. C. Bouwman (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Zonder hoofdelijke stemming heeft de Tweede Kamer vanmiddag een motie-Van den Heu vel (kath v) aangenomen, waarin de regering wordt uitgenodigd nieuwe onderhandelingen op het hoogste ni veau te voeren met de Westduitse regering over de vergunningsrege ling van het vervoer. De socialistische fractieleider Den Uyl poogde aan de motie een andere interpretatie te geven door te sugge reren ,dat staatssecretaris Keyzer een beoordelingsfout heeft gemaakt in zijn onderhandelingen met minis ter Leber. De heer Den Uyl las de motie zó, dat „nieuwe mensen nieu we onderhandelingen moesten voe ren", hetgeen afkeuring van het be leid van de staatssecretaris inhoudt. De woordvoerders van alle andere fracties distantieerden zich uitdruk kelijk van deze opvatting van de heer Den Uyl. Een groot aantal parochianen en niet-parochianen heeft dinsdagavond afscheid genomen van deken-pastoor E. A. M. Paap van Alphen aan den Ryn. De plechtigheid had plaats in de Sint- Bonifaciusparochie aan de Paradjjslaan. Aanwezig waren burgemeester Z. Bruins Slot, wethou der C. M. Deerenberg en gemeentesecretaris H. v. d. Top, ds. J. H. So gers, ds. G. Cadee en vele priesters van het dekenaat. Hoogtepunt van het afscheid was een plechtige Eucharistieviering in de parochiekerk Sint-Bonifacius. Hoofdcelebrant was pastoor-deken E. A. M. Paap. Hij werd geassisteerd door zyn beide kapelaans J. G. M. Velthuijse en J. I. M. van Adrichem. De gezangen werden in de eigen gemengd kerkkoor en kinderkoor, taal uitgevoerd door het parochieel De zang werd muzikaal begeleid door de heer J. van Leeuwen aan het kerkorgel en de trompettisten Cock de Jeu en Jan Valkema. Het LEIDEN Een tot de laatste plaats bezette Stadsgehoorzaal toonde gisteren aan, dat de jeugd toch nog steeds belangstelling koestert voor het serieuze repertoire; deze keer waren het de scholieren uit de hoog ste klassen van het L.O., die kennis konden maken met Beethovens ouverture Egmont, Kodaly's Hary Janos suite en twee luchtigere werk jes van vader en zoon Strauss. Een voordeel van deze vorm van jeugdconcerten is wel, dat de toe lichting reed$ op scfiool gegeven is tijdens eenfif meer lessen, terwijl vaak ook détails via band of plaat ter kennis van de jeugdige toehoorders is gebracht. Wij menen dat dit een zeer gelukkig idee is geweest en het luide applaus, dat Anton Kersjes en het Kunstmaandorkest telkens in ontvangst mochten nemen bewees overtuigend, dat de leerlingen de confrontatie met een echt orkest zeer waardeerden. Anton Kersjes liet in zijn visie op de Beethovenouverture geen facet van de partituur onbelicht; duidelijk waren zowel de motieven als de wis selingen in de instrumentatie te vol gen; grote helderheid en evenwich tigheid kenmerkten het spel van het uiterst soepel reagerende orkest. Kodaly's suite Hary Janos, duide lijk programmatisch van opzet in eerste instantie was deze stof betref fende de Hongaarse Tijl Uilenspie gel bedoeld voor een zangspel was misschien net iets te lang voor de jeugdige oren; het geroezemoes, met name onder het intermezzo (5e dl.) deed vermoeden, dat enkele coupu res misschien noodzakelijk geweest waren. Toch bood juist dit werk, met zijn bont orkestraal palet (Kers jes vestigde terecht de aandacht op de twee delen waar alleen hout, ko per en strijkers een rol spelen) de gelegenheid, het orkest beter te le- LEIDEN Onder het motto „Vier zomeravonden modern to neel" (het zijn er overigens vijf geworden) geeft de toneelgroep Imperium het Leidse publiek de gelegenheid de Engelse toneel schrijver Harold Pinter „moeilijk", negatiefof „gewoon fijn weet je wel" te vinden. Imperium heeft diens lange eenakter „De dienstlift" op het repertoire genomen. Gisteravond vond in het eigen microtheater aan de Vestestraat de première plaats. Voor wie niet weet wat een dienst lift is (wat geen schande is, want ook Van Dale kent het woord niet): het is zo'n geval dat in een cafeta ria op en neer gaat om het eten van de keuken naar de kelner te bren gen. Zoals de titel al doet vermoe den, speelt zo'n lift in deze eenakter een centrale roL Pinter laat er niet alleen etenswaren, maar ook een op dracht tot moord in vervoeren. Die opdracht bereikt twee mannen, Ben en Gus. die tegen betaling eens in de week iemand liquideren. De moord wordt ditmaal niet gepleegd (of misschien wel: bij Pinter weet je alles niet zo zeker), maar hangt wel voortdurend dreigend in de lucht. Uit deze gebrekkige weergave van het stuk zou kunnen worden afgeleid dat „De dienstlift" gewoon een thril ler is. waarin het verlossende schot aan het eind (dat dus niet eens echt valt) de spanning breekt. Die con clusie is dan onjuist. Bij Pinter is geen sprake van een „verlossing", noch van een „oplossing" In plaats daarvan werkt hij met dubbele bo dems. onbeantwoorde vragen en po lyinterpretabele symbolen. Bij Pin ter moet de kijker niet alleen maar kijken, maar ook nog zijn hersens gebruiken en zijn gevoel laten wer ken. Dat valt niet mee in een we reld die toch al zo moeilijk is (en zoals kunstenaars als Pinter nou juist aantonen). Vandaar de weer- sin die hij bij velen wekt. Opvoering van ..De dienstlift" vereist moed, niet alleen vanwege die weerzin, maar ook vanwege de eisen die aan de spelers worden gesteld. Ze moeten, om het maar eens moeilijk te zeggen, door niet te schieten iemand toch doodschieten, althans aannemelijk maken dat die ander dood is Daarvoor is meer no dig dan een toneelmatig handelen. Rekening houdend met de zwaarte van die eis, is het Loek Krassenburg als Ben en Jan Kijne als Gus niet kwalijk te nemen dat hun poging het drama werkelijke gestalte te ge ven een goedbedoelde poging bleef. Het spel van Loek Krassenburg was daarbij wel overtuigender dan dat van Jan Kijne, wiens rol weliswaar zwaarder was. maar die af en toe toch wel erg duidelijk uit het hoofd geleerde woorden en zinnetjes opzei. Ook voor een amateur had het wat minder amateuristisch gekund. De regie van het stuk was in han den van Pinter-bewonderaar Willem A. Sierre, die misschien wel wat meer oog gehad zou mogen hebben voor de humor in het stuk. De dra matische werking zou er waarschijn lijk door vergroot zijn. Het was jammer dat van de dis cussie na afloop niet veel terecht kwam. Dat was minder te wijten tan de zaal dan aan het ontbreken van iemand die dat even goed reali seerde. De opvoering van „De dienst lift" wordt herhaald op donderdag 16, zaterdag 18, woensdag 22 en terdag 25 mei. ren kennen; waarschijnlijk hebben de luisteraartjes het marsje met het klokkenspel en slagwerk het mooist gevonden. Onze bewondering werd tevens gewekt door de fraaie altsolo in 3 en de wat dreigende mars in 4, die telkenmale de herinering aan Berlioz' „Marche au supplice" wak ker riep. Een kleine programmaverschui ving bracht ons een onbekende ga lop naar een zigeunerthema van Jo- hann Strauss sr. en, waarschijnlijk tot veler vreugde, de overbekende Donauwals van Joh. Strauss jr. Het gave orkestspel paarde zich aan ele gance; de Weense wals kreeg een zekere plechtstatigheid mee, die ze in de balzaal verloren heeft, maar die deze honderdjarige niet mis stond. J. van der Veen DEN HAAG Wm. H. Mueller en Co. N.V. heeft in 1967 een netto-winst geboekt van f 10.34 miljoen (vorig jaar £10.51 miljoen). Het vermogensverlies ad f800.000, dat het bedrijf heeft ge leden door de devaluatie van het pond sterling en de Spaanse peseta, werd ten laste gebracht van de reserve al gemene bedrijfsrisico's. De exploitatie kosten ad bijna £600.000 werden be streden uit de in 1966 getroffen voor ziening voor bedrijfsontwikkeling. Van de winst zal £4% miljoen niet worden uitgekeerd. Op Mueller wordt steeds meer een beroep gedaan tot het verlenen van kredietfaciliteiten aan mijnen, waarvoor het bedrijf als agent optreedt. Aan dergelijke faciliteiten zijn veelal politieke risico's verbonden. Daarom werd van de ingehouden winst £2% miljoen bestemd ter ver sterking van de reserve algemene be drijfsrisico's en het resterende bedrag ad £2 miljoen werd toegevoegd aan de voorziening van de bedrijfsontwik keling. Ter verdeling is beschikbaar f6,44 miljoen. Voorgesteld wordt hieruit te declareren 6 procent dividend op pre ferente winstdelenda aandelen en 20 procent op de gewone aandelen (beide onveranderd). geheel stond onder leiding van de heer N. G. Groenendijk. Als vast gezang werd uitgevoerd de Missa „Quasi tuba exalta vocem tuam" van W. Vogel. De oudste kapelaan der parochie, kapelaan J. Velthuijse, die als de- servitor zal optreden tot in de va cature zal zijn voorzien, sprak na mens de parochianen een dank- en afscheidswoord tot de pastoor-deken. Als pastoor kreeg hij de zorg over de dekenale parochie Sint-Bonifa cius en als deken werd hem de ver antwoordelijkheid op de schouders gelegd van negen parochies. Met geestdrift aanvaardde hij zijn zware taak. De kapelaan schetste de pastoor als een blijmoedig priester, die voortdurend actief was. Hij bracht een klimaat van open heid en eenheid. Opmerkelijk wa ren zijn trouw en zorgzaamheid voor de zieken. Hij prees het besluit van de pastoor-deken om vooral zijn laatst genoemde taak aan een jongere af te staan. De hartewens van de deken is eens alleen maar pastoor te zijn. Die wens gaat nu in vervulling in Stompwijk. Ere-lid Na de viering sprak pastoor-de ken Paap een afscheidswoord. Hij zei getroffen te zijn door zoveel be langstelling. De deken was erkentelijk voor de vriendschap van de protestants- christelijke medebroeders en ker keraden. Samen mochten wij de eenwording van de christenheid be vorderen. Hij dankte de gemeentelijke over heid voor de prettige samenwerking en in het bijzonder burgemeester Bruins Slot en zijn vrouw van wie hij veel vriendschap mocht ervaren. Als afscheidsgeschenk ontving pastoor-deken Paap van zijn pa rochie een stereo-muziekinstallatie. Pastoor-deken Paap werd bij zijn afscheid benoemd tot ere-lid van het gemengd zangkoor „Sint Boni- facius". waarvan hij geestelijk ad viseur was. Contante wisselkoersen AMSTERDAM, 14 mei Londen 8.65%—8.65%, New York 3.62%— 3.62%, Montreal 3.35-1"13.36-fo, Pa- rys 73.37—73.42, Brussel 7.28— 7.28%, Frankfort 90.99—91-04, Stock holm 70.07—70.12, Zürich 83.56%— 83.61%, Milaan 58.15%—58.20%. Ko penhagen 48.53%48.58%, Oslo 50.69%—50.74%, Wenen 14.01%— 14.02%, Lissabon 12.66'i—12.67%. Afscheid poststationhoudster De Kaag DE KAAG In een met bloe men versierde auto zijn tante Kla zien en oom Jan gisteren Binnen- en Buitenkaag rondgereden, voor afgegaan door het muziekkorps van Nieuwe-Wetering. Hiermee en met de daarop volgende recep tie hebben alle bewoners afscheid genomen van de poststationhoud ster, die ruim 30 jaar deze taak vervulde. Tijdens de rondgang waren al veel mensen op de been, maar toen tante Klazien 't Kompas binnenkwam, leek het wel of niemand op deze belangrijke avond was thuisgebleven. Dank De heer H. van Diemen sprak namens de Kaagse bevolking woor den van dank. Hij merkte op, dat tante Klazien in feite al in 1924 was begonnen toen zij ervoor zorgde, dat de telefoonverbinding tot stand kwam met de zeven aansluitingen, die de Kaag toen bezat.. In 1937 is zij officieel begonnen, met als proef de drie maanden in het zomerseizoen. Het postkantoor was ondergebracht in een hoekje van de woonkamer. De heer Van Diemen dankte tante Klazien en oom Jan hartelijk voor alles wat zij voor de gemeenschap hebben gedaan. Niet alleen in de voor de PTT geldende uren. maar al- tyd was zij paraat. Door de bewoners was bij een rondgang om geld voor een cadeau LEIMUIDEN In de kantine van Maarse en Kroon te Aalsmeer heeft burgemeester H. L. Breen van Lei- muiden aan de heer J. Vis, chauf feur bij dit bedrijf, in verband met zijn 40-jarig arbeidsjubileum de ere medaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau uitgereikt. Burgemeester Breen zei. dat een bedrijf trots kan zijn op medewer kers als de jubilaris. Zij zijn immers de gehele dag door het visitekaartje van het bedrijf. Namens de Raad van Beheer sprak de heer W. Maarse woorden van dank voor de wijze waarop de heer Vis steeds de belangen van Maarse en Kroon tot ver over de grenzen heeft gediend. Correctheid Mr. H. A. de Hoed merkte op, dat de jubilaris vooral op de lijn Lei- muiden-Leiden v.v. veel vrienden en bekenden heeft gekregen. Veertig jaar lang heeft hij op deze lijn dienst SCHEVENINGEN Bij het Zwartepad hield de politie zondag morgen vroeg vier jongelui uit Es sen (Did.) aan. Zij worden allen door de Duitse justitie voor inbra ken en diefstallen gezocht. Vandaag of morgen zullen ze worden uitge leverd. Ongeveer een week geleden werd in Essen een auto ontvreemd en daarmee reden een 15-jarige bijrij der, een 17-jarige meubeltranspor teur, een 19-jarige arbeider en een 27-jarige arbeider naar de grens bij Venlo. Daar werd de auto achterge laten en lopend passeerde men de grens. In Venlo werd een andere auto gestolen waarmee het kwartet naar Veenendaal reed. Op een tenten show werd daar een vierpersoons tent ontvreemd om de nachten erin te kunnen doorbrengen. ALPHEN Onder leiding van de commissaris der Koningin in Zuid- Holland, mr. J. Klaasesz, kwam de gemeenteraad gisteren bijeen voor een vertrouwelijke bespreking in verband met het op 1 ljuli van dit jaar vacant komende burgemeesterschap van Alphen aan den Rijn. De raadsleden hebben openhartig hun verlangens met betrekking tot de nieuwe burgemeester kenbaar kunnen maken. In Amsterdam was de benzine op en daarom werd in de hoofdstad een andere wagen ontvreemd. Het gezelschap reed naar Den Haag, waar in het Haagse Bos de tent werd opgezet. Intussen had men vanwege benzinegebrek opnieuw van auto gewisseld. Uit diverse ge parkeerde auto's werden in totaal zes plaids gestolen, want de nachten waren kennelijk erg koud in de tent. Een haringkar in Scheveningen werd „aangedaan" voor levensmid delen; uit de Gentsestraat werden twee kratten met melk en yoghurt ontvreemd. Zondagmorgen vonden surveille rende agenten het maar vreemd, dat in het duinterrein bij het Zwar tepad vier mannen al zo vroeg op de been waren. Zc werden aange houden en al spoedig bleek dat men een goede vangst had gedaan. De Haagse recherche verzamelt thans de processen-verbaal en daarmee worden ze aan de Duitse justitie uit geleverd. De 19-jarige arrestant heeft bovendien nog gevangenis straf in Duitsland tegoed. AMSTERDAM De koers van uit gifte van de emissie der Europese In vesteringsbank te Brussel van f 40 miljoen 6 3/4 procent 20-jarige obliga ties is vastgesteld op 98 1/4 procent. De inschrijving wordt op 17 mei open gesteld. Het effectieve rendement op basis van de gemiddelde looptijd be draagt 6.94 procent. Aldus de AM- RO-bank als leider van het syndicaat. gedaan, afgewisseld met in de zomer maanden wat buitenlandse reizen. De correctheid van zijn optreden en voorkomen deden de directie goed. Vandaar ook, dat' hij vele jaren op de z.g. gouden koets van het bedrijf, heeft gereden. De ontvangen onder scheiding noemde de heer De Hoed ook een onderscheiding voor het bedrijf. Als stoffelijk blijk van waar dering bood hij een geschenk onder couvert aan plus een stel gouden manchetknopen. Mevrouw Vis werd verrast met een bloemstuk. Namens het personeel sprak de heer B. Spaargaren, die een greep deed uit een aantal voorvallen uit de afgelopen veertig jaar. Daarbij ontbrak het niet aan de vrolijke noot. De heer Spaargaren bood een boormachine aan en een draagmedaille behorende bij de koninklijke onderscheiding. Een toevallig in Nederland ver blijvende oud-collega van de jubi laris, de heer W. Koningen uit Australië, sprak ook een enkel woord. heel gul gegeven, zodat als cadti een televisietoestel kon worden geboden. Burgemeester Kolfschoten vu Alkemade zei, dat ook het ge meentebestuur tante Klazkn dankbaar is voor alle behulp zaamheid en ijver in de afge lopen dertig jaren. Als blijk vu deze waardering bood hij een enveloppe met inhoud aan. Ook waren veel kinderen naar Kompas gekomen. Twee meisje zegden een leuk gedichtje. Alle kit deren werden door oom Jan opea glas limonade getrakteerd. De heer Rijpstra, directeur va PTT in Hoofddorp, sprak hartelft woorden namens PTT. Aan des- volgster van tante Klazien, Verbaas-v. d. Broek, werden als m komstgroet bloemen aangeboden Allen maakten van de gelegenhi gebruik de scheidende poststatio houdster en haar broer de hand drukken. Het was een gezelE| drukte. In zijn dankwoord, dat Jan op rijm had gemaakt, zei hy.d hoewel afscheid nemen niet meevj! deze avond toch een feestelijke avo: was geworden. „Nu het postkantoor niet meer ons aan huis is, is het zo stil by 05 geworden. Komt u allemaal de c deaus en bloemen thuis eens bi kijken!" De Kaag heeft geprobeerd zij waardering tot uiting te brengen het is gelukt. Tante Klazien en os Jan hadden er niet genoeg woordi voor. Het was geweldig. Culturele verenig uit opgericht in Ter Ai TER AAR Dinsdagavond bt| oprichting van een culturele vera ging een feit geworden tijdens ta vergadering, die door de heer." Heijns werd geleid. Na de opening werden de statuten en het huishoudelijke reglements»t- gesteld. Het voorlopige bestuur, dat in het afgelopen seizoen al een aantal av» den had georganiseerd, werd bij ac clamatie gekozen, met uitzondert van de heer C. J. Stoute, die had be dankt en voor wie de heer G. Wiln werd gekozen. Na de pauze werd de stuntfils „The Bold Men" gedraaid. Het bestuur gaf een overzicht va- het programma voor het komende seizoen. Op 1 oktober komt het ca baretgezelschap Tingel Tangel, op november zal Wim Hornman ec reisverhaal vertellen en op 10 df cember treedt de t.v.-artieste Mar/ Cecile Moerdijk voor het voetlicht Het toneelgezelschap Litteris Sacnffi uit Leiden komt op 28 januari, R<* Geraerdts op 3 maart en 29 april er een slotavond. Het bestuur stelde voor de conto butie voor het volgende winterse zoen vast te stellen op tien gulder er is nu ook gelegenheid voor jonge ren beneden de negentien jaar lid worden voor drie gulden per seizor BOSPARKWEG 4 ALPHEN AAN DEN RIJN Op vrijdag 17 mei van 19.0021.30 uur en op zaterdag 18 mei van 9.3011.30 uur worden openbare les en tentoonstelling gehouden. Tevens nog gelegenheid tot het inschrijven van leerlingen (na het brugjaar wordt opgeleid voor het getuigschrift: metaal- bewerken, autoherstellen, elektro-techniek. timmeren, meubel maken, metselen, schilderen en alg. techniek). DE DIREKTEUB ZANGKOOR ALPHEN AAN DEN RIJN DONDERDAG 1 6MEI 1968, aanvang 8 uur OPSTANDINGSKERK (West) Medewerking wordt verleend door- TOONKUNSTORKEST LEIDEN dirigent Henk Briër ALEIDA VERDOES sopraan HANNIE VAN BEIJERLAND alt JALKE CREDIET tenor WIM KÖTERMAN bas Het geheel onder leiding van DIRK VAN VLIET Houdt deze avond vry Entree f -50

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 4