Commentaar MüiM Beloftekerk in Mors vanavond in gebruik WEEKAGENDA Hervormd Zoeterwoude bouwde jeugdhuis Tinvondst nu in De Lakenhal Schmitz en Olof speelden Bach Gevlucht paard veroorzaakt ernstig ongeluk Witte-Singelplan Trein Gevallen baby uit ziekenhuis WOENSDAG li MEI 1968 WARMOND In de Oranje Nas- saulaan is gistermorgen om kwart voor zes de 37-jarige typograaf P. Schoo uit Warmond met zijn scooter in botsing gekomen met een paard dat plotseling de weg overstak. De gevolgen waren zeer ernstig. Dokter Walenkamp, die spoedig op de plaats van het ongeluk was, liet het slachtoffer direct overbren gen naar het Academisch ziekenhuis in Leiden. Daar werd een zware hersenschudding en vermoedelijk een schedelbasisfractuur geconsta teerd. Aanvankelijk werd voor het leven van de man gevreesd, maar later trad een lichte verbetering in. Het paard was met drie andere door de omheining van het ruiter- veld achter de Oude Toren gebro ken. De paarden waren eigendom van de rijschool Pegasus. Twee wer den er spoedig gepakt, maar twee andere kwamen na veel omzwervin gen bij de Oranje Nassaulaan te recht. Het paard dat het ongeluk veroorzaakte liep snijwonden op, maar hoefde niet te worden afge maakt. Deken Haring jubileert LEIDEN Zondag 9 juni wordt het veertigjarig priesterjubileum gevierd van deken W. P. M. Karin». Het programma vermeldt een plech tige concelebratie en een receptie. Wethouder S. Menken is voorzitter van een huldigingscomité, waarvan het secretariaatsadres is: Dins dagse Wetering 56 te Voorhout. Ingezonden Naar aanleiding van het bericht in de krant van maandag over de avond, die de KVP belegt over het Witte Singelplan, het volgende: Het is uiteraard verheugend, dat de KVP in Leiden eens een open bare avond houdt. Nog verheugender is, dat het onderwerp van die avond het Witte Singelplan is. Jammer is alleen, dat op die avond niet 'n verantwoordelijke wethouder aanwezig is om in het openbaar ver antwoording of te leggen over het gevoerde en te voeren beleid. Maar misschien is 't de bedoeling, dat de KVP-fractievoorzitter zijn beleid inzake het Witte Singelplan wil verdedigen. Dat zou aardig zijn. Ook is het aardig, dat het comité „Weg wolkenkrabber Witte Singel" een afgevaardigde zal sturen en dat er iemand van de universiteit zal spreken. Het beroerde is alleen, dat aan dit plan niets zal worden veranderd. Overheidsinstanties zijn namelijk nooit zo erg geneigd hun beleid te veranderen. Het is dan ook duidelijk, dat door deze avond niets wezenlijks aan het Witte Singelplan zal veranderen. Om dat te bereiken had de KVP enkele jaren geleden zo'n avond moeten houden. Nu zal de avond slechts de verontwaardiging van de toehoorders kunnen bevredigen. Meer niet. Maar dat is in ieder geval een stukje geestelijke volksgezondheid in prak tijk. LEIDEN F G. W. GOUDRIAAN. "\7"OOR treinreizend Leiden en om- geving is er reden 26 mei, de dag waarop de zomerdienstrege ling van de Ned. Spoorwegen wordt ingevoerd, opgewekt tege moet te zien. Dan gaat er name lijk om het half uur een trein naar Utrecht rijden. De inge voegde sneltreinen zullen alleen in Alphen aan den Rijn en Woer den stoppen. Dat betekent een rijtijd op deze baan van 38 mi nuten. Leiden-Utrecht is aller minst een onrendabele lijn. De service van N.S. is dan ook een logisch gevolg van het toegeno men reizigersverkeer. De half-uur-dicnst kan worden ge zien als de tweede etappe in het plan tot verbetering van dit tra- ject.De eerste betrof de aanleg van de halteplaats Lammen- schansweg. De derde zal onge twijfeld moeten zijn het omhoog brengen van de baan binnen Lei den. Want er mag dan vreugde zijn onder de treinreizigers, het wegverkeer zal van deze hogere frequentie de steeds zwaarder wordende lasten moeten dragen. De overwegen Morsweg en Haag- weg zijn te vaak en te lang dicht, waardoor het verkeer niet alleen wordt belemmerd maar zelfs ont wricht. De verkeersmaatregelen in de binnenstad verliezen er een stuk van hun effect door. Je kunt zoveel maatregelen nemen als je wilt. maar vindt het verkeer der gelijke obstakels op zijn weg, dan ben je nergens meer. Daarom dringen wij erop aan, dat alle instanties die bij de verho ging van dit baangedeelte betrok ken zijn, hiermee ernst maken en de tijd volledig benutten, opdat dit spoorwegplan wat de voor- bereidingsduur betreft geen her haling wordt van wat Leiden met zijn eerste spoorwegplannen heeft moeten ervaren. Daar gingen tientallen jaren overheen. Zo mag het nu beslist niet gaan. Het is zonder enige twijfel een urgente zaak. Een navolgenswaardig voorbeeld is de aanleg van het Korte-Vliet- kanaal. De noodzakelijkheid daar van stond voor ieder vast, touw trekkerijen kregen geen kans en het geld werd gevonden. Het is wel mogelijk. Als men maar le ring wil trekken uit de fouten van het verleden. De voortekenen zijn gunstig. Laten we hopen dat ze niet bedriegen. emeritus-predikant van de Hervorm de Gemeente te Leiden, heeft zich in Oegstgeest gevestigd, Irislaan 253. Hij woonde na zijn emeritaat in De Bilt. NIEUWE LEIDSE COURANT LEIDEN Vanavond wordt de Beloftekerk, de houten Ge reformeerde noodkerk aan de Robijnstraat in het Morskwar- tier, in gebruik genomen. In de kerkzaal is plaats voor onge veer 280 personen. De kansel is verrijdbaar gemaakt zodat de zaal ook doordeiveeks voor andere activiteiten kan wor den gebruikt. De kerkzaal is bereikbaar via een ruime hal, waarin gar derobe en toiletten zijn onder gebracht. Verder komen op de hal uit een kleine vergader zaal van circa 20 m2 en een grotere zaal van 33 m2, die on der meer als consistorie en ca techisatielokaal zal fungeren. Tot het gebouw behoort ook een keuken. Op het dak staat een bescheiden klokkestoel. Er is een aantrekkelijke beplan ting rond de kerk aangebracht en een flink gazon. De heer W. van Hove is in parttime-verband als koster van de Beloftekerk aangesteld. Foto's N. van der Horst Woensdag 15 mèl Beloftekerk (Geref, Morskwartler), 8 u.: iMbruikneming tijdelijke kerk. Pieterskerk, 7.15 uur: avondgebed, trouwzaal stadhuis, 4 tot 6 uur: spreek- vaioolale raadsvrouw. Gehoorzaal: zangconcours afd. Lelden omstr. Kon. Bond Chr. Zang- en Ora- triumverenlglngen. Schelpenkade 6, 8 uur: afd. Lelden Kon. M. Natuurhlst. Ver.. G. vogelaar. Soordwijk, over „Rozen" (met bljpassen- k muzlekj. Donderdag 16 mei Kantine Clos en Leembruggen, Derde Binnenvestgracht, 7.30 uur: contact-ruil- ivond met velling Philatellca. Zulderkerk, 8.15 uur: concert Studen- tenkoor en -orkest „Collegium Muslcum". Pieterskerkgracht 9, 8.30 uur nam.: K. in O., tentoonstelling creatieve cursussen. Microtheater, Vestestraat. 9 uur: toneel- iroep Imperium met „De dienstlift" (H. Pinter). Bovenzaal Bevrijdingskerk, 8 uur: afd. Zuid-West Christenvrouwenbond, mej. Tine Tusveld Den Haag over „Naar het land van de kersebloesem" (vertelling over Japan, zang van Japanse liederen). Vrijdag 17 mei Steenschuur 6, 8 uur: afd. Centrum Christenvrouwenbond, mevr. L Hlllmaa uit Amsterdam over het boek „Vrijwillig levenslang". Gehoorzaal 8 tot 1 uur nam.: AVRO- danstest 1968. Auberge Franchise, Kloksteeg 19, 9 uur nam.: café-chantnt met Peter de Jong, Donald ten Hooven, Leny Bouman en Jan-Pieter Boudens. Den Burcht. 7.30 u.: uitvoering kinder koor Ex Animo. Doopsgezinde kerk, Pieterkerkstraat 1. I uur: Doopsgezind kerkkoor, medewer king van de Leidse Sleuteltjes. Boshuis, achter Hof laan 74: ruilbeurs voor verzamelaars. L. H. J.-gebouw, Levendaal 101: tie nersociëteit. Jeugdbultencentrum Korte Vliet, 8 uur: concert door Dlonysos-kwartet (Wlm Vlersen eerste viool, Wlm de Jong tweede vlooi, Wim van Dam altviool en Yke Vlersen violoncello). LEIDERDORP Geref. kerk, Hoofdstraat 73, 7.30 uur: openbare les Mu- tlekschool Leiderdorp. Zaterdag 18 mei Den Burcht, 8 uur: uitvoering toneel vereniging DOS, opvoering van ..Oom Al- bert op huwelijksreis". Hockeykantine Roomburg. 8 tot 1 uur: Hotavond Folk Beat 14 Jazz Society Lel den, quintet Ferdinand Povel, tenor-alt sax, Rein de Graaf, plano, Wlm Overgauw. Kltaar, Ruud Jacos, bas en Max Bolle- mans, drums. L. H. J.-gebouw. Levendaal 101: mid den- en ouderensoclëteit. Afd. y.elden Kon. Ned. Natuurhlst. Ver.: «xcursle naar Naardermeer. Antonlus-clubhuis. 8 uur: Tot Ieders Genoegen met „Mag ik u voorstellen. Microtheater, Vestestraat. 9 uur: toneel- iroep Imperium met „De dienstlift" (H. Pinter). OEGSTGEEST Het Witte Huis, 2 tot 5.30 uur: schaaksociëteit Palamedes. OEGSTGEEST St. Jorlsmarsen (ope ning 2.15 u. bij kasteel Oud-Poelgeest). Films CAMERA (2.30, 7 en 9.15 uur): Les rls- Ques du metier (18 Jaar); vrijdag- en zater dagavond 11.30 uur: Hiroshima, mon amour (18 Jaar). LIDO (2.30, 7 en 9 15 uur): De nacht van Inspecteur TIbbs (14 Jaa(. LUXOR (2 en 7.30 uur): De tien geboden (alle leeftijden). REX (2.30. 7 en 9.15 uur): Het blnertsoooi In de heuvels (14 Jr): vrijdag- en zaterdag avond 11.30 uur: Onlbaba (18 Jaar). STUDIO c 3" 7 en 9 s uur) F.-n elegant 8«val van moord (14 Jaar). TRIANON (2.30. 7 en 9.15 uur): Matt Helm en de verdrukkers (14 Jaar). DIENST APOTHEKEN Geopend voor spoedgevallen: apotheek Van Drlesum, Mare 110. tel. 20406. Apo theek R. van Breest Smallenburg te Lei derdorp en Apotheek Voorschoten zijn de sehele week geopend. Mobiel A.N.W.B.-kantoor Elke donderdag van 1016 uur ofl mo len De Valk Musea en Hortus Museum Volkenkunde. Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag: wndag van 1 tot 6 uur. Museum Oudheden. Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u„ ook zaterdag, wndag van 1 tot 5 uur. Sted. Museum De Lakenhal. Oude Sin- lel: op werkdagen van 10 tot 4 u.; ton- bags van 1 tot 4 uur Hortu* Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 8 "ur, kassen zaterdags en zondags geslo- Badinrichtingen De gemeentelijke oadiiincntlngen cljn op de volgende tijden geopende Lindestraat I b; maandag :esloten, dins dag 911.15 u. en 13.30—17 15 u„ woensdag gesloten, donderdag 13.30—18.15 u.. vrijdag 8—11.15 u. en 13-30-18.45 u„ zaterdag 8- 11.15 u en 13.30—16 30 u. Van der Werfstraat 39 maandag en dinsdag gesloten, woensdag 311-15 en 13.30—17.15 u.. donderdag 830—11J5 er 13.30—18.15 u.. vrijdag 8.30-11.15 u en 13.30—18.45 u. zaterdag 7.30—11.15 en 1330- 1630 u. Bezoekuren ziekenhuizen Academiscn ziekennuis: vooi patiënten in klasse la, lb en 2e: dagelijks 10.30- 1130. 1430—16 eD 19—2C uur. Voor patiënten In klasse i: naandag woensdag, donderdag en vrijdag 18 15— 19, dinsdag 13—14 .zaterdag 15—16, zondag algemeen christelijke en nationale feest dagen 1430—16 uur Vrouwenkliniek-, maandag t.m. vr'jdag 18.45—19.30 uur, zaterdag 15.30—16 30 uur zondag 1530—17 uur. Klassepatienten op de vrouwenkliniek; dagelijks 10.30—11.30. 14—16.30 en 19—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 18 resp 12 laar niet worden toe gelaten In net belang van de paUënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een pauent worden toegelaten. Dlaconessenhuls Lelden- derde klas da gelijks 2 tot 3, dinsdag .donderdag en zondag bovendien van 7 tot half 8; twee de klas dagelijks van 2 tot 3 en van 7 tot 8; eerste klas dagelijks van 11 tot 12, 2 tot 3 en tot 8 Ellsabethziekenhuis Lelden derde klas dagelijks van 2 tot 3 en *s avonds van kwart voor 7 tot nalf 8, kraamafdellng dagelijks van 3 tot 4 en '8 avonds van kwart voor ir tot half 8; tweede klas da gelijks van half 12 tot 12, 2 tot 3 en kwart voor 7 tot half fl; eerste klas dagelijks van half 12 tot half 8. Annakllnlek Lelden: dagelijks van nall twee tot half drie en bovendien op dins dag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven Klassepatiënten dagelijks van half twee tot half vier en elke avdhd van zeven tot acht. ALPHEN-RUnoord: alle klassen dage lijks van half 5 tot half op zondag van 4 tot half 8 Kinderafdeling dagelijks van 3 tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vaders van 6 tot half J. KATWIJK - Zeehospitium, longklintek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc- afdeling dagelijks van half 3 tot half 5 Revalidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot nalf 5; Revalidatie centrum kinderen wowtsdag van 7 tot 8, zaterdag en zondag van half drie tot half vljt Longkllnlek en tbc-afdellnp kinderen woensdag van 7 tot 8 en zater dag en zondag van half 8 tot half 4. NOORD WIJK - Sole Mlo Klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en "s avonds van 7 tot 8; zaalpatiënten zon dags van 1 tot 3, dinsdags van l tot hall 3, donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van t tot half 3 Tentoonstellingen Rapenburg 73 (Academie): schilderijen van Vincent Hamel. 9 mei tot 9 Juni. Galerie 't Dulvenhuys. Rapenburg 94: grafiek van Hermanus Berserlk. 3 tot en met 24 mei, dagelijks open van 2 tot 9 uur (ook zondags), maandags gesloten. De Lakenhal, tentoonstelling Rondom Rembrandt, de verzameling Daan Cevat. 11 april tot 16 Juni. dag. 10 tot 17 u.. zond. 13 tot 17 u.. Goede Vrijdag. Pasen. Konin ginnedag. Hemelvaartsdag en Pinksteren als zondags. Galerie Van der Vlist. Botermarkt 3: tentuunstelling nek Rob Clous en plastiek Frans de Wit, opening zaterdag 27 april 9 uur n.m. t.e.m, 24 mei. geopend dinsdag t.e m zaterdag 9 tot 6 uur. Pieterskerkgracht 9: tentoonsfellioc creatieve cursussen K. en O., dond. 16 mei 20.30 tot 22 u., vrljd. 17 mei 14 tot 17 en 20 tot 22 u., zat. 18 mei 14 tot 17 uur. Jeugdbultencentrum Korte Vliet: foto tentoonstelling Jaap van Rlessen (17 tot en met 26 mei, 2 tot 4 en 7 tot e uur, beh. woensdag). VOORSCHOTEN Allemansgeest. schil derijen en perkamenten panelen van Dleuwke Kollewijn (van 11 mei tot en met 30 juni). WASSENAAR - Kunstzaal Heuff, Hof- laan 7, schilderijen en gouaches van Bauwke Zijlstra en keramiek van Lucle Q Bakker, opening 27 april 4 uur, t.e.m. 15 mei. maandag t-e.m. zaterdag 10 tot 5 uur. dinsdagavond 8 tot 10 uur. zondags gesloten. ALPHEN Vanmorgen is de baby Arjan de Rhoter. die zondag een val van 17 meter heeft gemaakt, uit het ziekenhuis Rijnoord ontslagen. Het jongetje verkeert in blakende welstand. Promoties te Leiden LEIDEN Aan de Leidse Univer siteit promoveerde de heer J. Th. K. G. Nievelstein tot doctor in de ge neeskunde op een proefschrift, ge titeld „De isodens-techniek of fluido- grafie bij het röntgen-ondenzoe'k van de mamma". Promotor was prof. dr. J. R. von Ronnen. De heer Nievelstein werd geboren in Eygelshoven en woont in Amster dam. De heer A. M. v. Peski promoveerde tot doctor in de godsgeleerdheid op een proefschrift, getiteld „The out reach of Diakonia". Promotor was prof. dr. H. J. Heering. De heer K. J. Klebe promoveerde tot doctor in de wiskunde en natuur wetenschappen op een proefschrift, getiteld ..Fotoreductie van 4-nitro- aceetanilide". Promotor was prof. dr. E. Havinga. De heer Klebe werd geboren in Rotterdam en woont in Leiden. Loeiende sirenes in Oegstgeest OEGSTGEEST Zaterdagmid dag 25 mei houdt het Rode Kruis een grote rampenoefening in onze gemeente, mede naar aanleiding van het bezoek van de Duitse zusteror ganisatie. Aan deze oefening zullen tweehonderd personen van de Rode- Kruiscolonnes Rijnland. Leiden en Oude Wetering deelnemen alsmede de hulpgroep van het Duitse Rode Kruis en de Oegstgeester brandweer en politie. De oefening zal een realistisch karakter dragen. Patiënten zullen worden geschminkt, terwijl de am bulance-auto's met knipperlicht en loeiende sirenes zullen rijden. Geen paniek dus, volgende week zaterdag!. Ds. Ottevanger woont nu in Oegstgeest LEIDEN Ds. M. Ottevanger, Academische examens rraai resultaat na acht maanden ZOETERWOUDE Zaterdag 25 mei zal de feestelijke opening plaats hebben van het nieuwe jeugdgebouw van de hervormde gemeente. Het nieuwe „Ons Huis' is een gebouw ivaarop alle ingezetenen van Zoeter woude trots mogen zijn. De opening zal geschieden door de burgemees ter, rnr. J. A. Detmers, waarna op een later tijdstip een speciale kijk- avond zal worden gehouden. Op 17 oktober van het vorige jaar sloeg de burgemeester de eerste paal voor een nieuw jeugdcentrum dat het te kleine oude gebouw moest vervangen. Door middel van bij dragen van de plaatselijke bevol king en subsidies van verscheidene instanties, o.a. de gemeente en de provincie, kon de totale bouwsom van f 260.000.- worden bijeenge bracht. Het terrein dat eigendom is van de hervormde gemeente en voor heen gepacht was door volkstuin- ders. ligt achter het oude gebouw dat inmiddels is afgebroken en waarvan de grond als parkeerter rein dienst zal doen. De fundering is gelegd door de mannen, terwijl het vrouwelijk deel van de her vormde bevolking voor de aankle ding heeft gezorgd. Allen hebben er menige vrije avond en zaterdag ingestoken. Vele mogelijkheden Het nieuwe gebouw bestaat uit een grote zaal met een oppervlakte van 200 m2, een kleine zaal voor vergaderingen en andere bijeen komsten. een commissiekamer, een grote hal, een kleedkamer en ver scheidene toiletten. De totale op pervlakte bedraagt 400 m2. Aan de eisen van deze tijd is voldaan; cen trale verwarming zorgt bij guur weer voor een aangename tempera tuur. Het gebouw dat tegelijkertijd, door de aanwezigheid van geluids- isolerende muren, gebruikt kan worden voor vergaderingen, toneel voorstellingen, sportmanifestaties o.a. volleybal en gymnastiek) en bruiloften en partijen, staat niet alleen ter beschikking van de leden van de hervormde gemeente. Het zal ook aan anderen worden verhuurd. LEIDEN Vele experts hebben de afgelopen maanden een intensief onderzoek gedaan naar de herkomst van de unieke tinvondst van 25 januari j.l. op het oude spoorwegemplacement aan de Herensingel. De heren A. v. d. Bent, J. H. Vermeulen en F. Aarts vonden de mand met tin tijdens graaf werkzaamheden. Het kannetje en de 46 schotels en borden zijn gevonden op een diepte van vier tot vijf meter. Het geheel was door het veen afgeslotenwaardoor er geen tinpest is opgetreden. Onder leiding van dr. Renaud hebben medewerkers van de Rijks-oudheid kundige Dienst te Amersfoort de vondst van grote historische ivaarde be vonden. Zowel op het kannetje, waarvan de vormen op de gothiek terug wijzen, als op borden en schotels is het wapen gevonden van dezelfde tin gieter, van wie de initialen C. B. nog niet geïdentificeerd zijn. Het alliantiewapen, dat op alle voorwerpen voorkomt, is door het Centraal Bureau voor Geneologie te Den Haag toegescheven aan de geslachten Montfoort-Boelens. De welgestelde familie Montfoort woonde in de 16e eeuw in Leiden. (De zerk van Jacob van Montfoort bevindt zich op de binnen plaats van de Lakenhal). Het museum „De Lakenhal" zal een zaal inrichten waar de voorwerpen permanent zijn te bezichtigen. De onderzoekers zijn er vrijwel zeker van dat nog meer tin in de grond zit. De mogelijke voorwerpen zullen echter voorlopig verborgen blijven door de onlangs geplaatste brandstoftank op de vindplaats. leden van K. en O. met werken van Bach, gespeeld door de Haagse orga nist Jan Schmitz en de violist Theo Olof. Er bestond veel belangstelling voor het fraaie recital. Het programma bood een even wichtig opgebouwde reeks Bach- werken waarvan de meeste-zeer be kend zijn. Jan Schmitz maakte met het Praeludium en Fuga in Es veel indruk door zijn monumentaal en dynamisch spel, hoewel een zekere neiging tot imponeren wel viel waar te nemen. Schmitz' leermeester Floor Peters zal hier wel van invloed zijn geweest. Het Pieterskerkorgel leent zich goed voor Bach, maar is niettemin wat beperkt in registratie-mogelijk heden. Tevens scheen dat het pedaal aan de trage kant was. Dit leidde wel eens tot slordigheid, zoals in de ko ralen. waarvan vooral het laatste, „Freut euch liebe Christen gmein" in een moeilijk vol te houdr>n t»m"o wat de tegenstemmen betreft werd uitgevoerd. Het beste voldeed de organist in de Toccata en Fuga in d, één van Bachs mepst briljante, hoewel niet diepzinnigste orgelwerken. Hiel' kon Schmitz zich op briljante wijze uiten. Theo Olof. die eerst een gave, maar wat weke vertolking had ge geven van de sonate in A voor viool met uitgewerkte klavierpartij, lever de zijn belangrijkste prestatie in een knappe, maar soms moeizame uit voering van de bekende Chaconne uit de solosonate in d. Wellicht werkte de grote ruimte met haar veel te overdadige echo ongunstig op zijn streek; hij moest de stok nogal ste vig op de snaren zetten om duidelijk te articuleren. Fraai waren niettemin diverse passages zoals de overgang van d klein naar D groot en de slot- sectie in d klein. Dr. J. van der Veen. LEIDEN, 14 mei Kand. ex. Kunstgeschiedenis, mej. M. Wijnen (Den Haag), Kand. ex. Kunstgeschie denis mej. E. T. Vrijdag (Heemstede), Kand. ex. Wijsbegeerte mej. Th. A. v. d. Meer (Den Helder). Kand. ex. II Geneeskunde, de heer A. B. Bijnen (Breda); Semi-arts ex. mevr. E. R. Pols-Koivuleht (Oegst geest); Semi-arts ex. mevr. B. H. C. Nieuwenhuis-Koster (Leiderdorp); Semi-arts ex. de heer A. E. van Poelgeest (Alphen a.d. Rijn); Semi- Arts-examen, mej. H. M. van Wijk (Leiden); Arts-examen de heer L. H. M. Bouwens (Den Haag); Arts-exa men de heer R. Fast (Den Haag); Arts-examen de heer G. R. Swart (Den Haag). Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Caroline Elisabeth, dr v C van Klaveren en C L van Duijvenlbode; Maarten Ja cobus, zn v M J de Wit en M van der Neut; Adriana Maria, dr v W Vos en M A van Driel; Erich, zn v E Altorf en W M Grocneveld; Remko Niko- laas, zn v N Nagtegaal en M C Piek; Cornelis, zn v C Rovers en M Schaap; Onno Martinus Jozef, znvWB Ver sluis en C M Wesselman; Eveline Margriet, dr v G J Zaadnoor dijk en M M S R van Dijk; René Alexander, zn v J Timmers en T Boer; Hermine Gerda, dr v H Jonker en E van Eg- mond; Theodorus Jacobus, zn v T J Scfhröder en E Teunissen. Gehuwd: D de l'Ecluse en C C Kenter; J M van Wijk en E A van Espen; J W Metselaar en M Hanse laar. Overleden: K Sas, 70 jaar, echt genote van J Voorbaeh; G J Flippo, 77 jaar. man; M Teunisse, 48 jaar, man; A J Duiverman, 75 jaar, man; M E Hoppel, 75 jaar, wed van C Becker; P Overbeeke, 85 jaar, man; L Meijvogel, 81 jaar. echtgenote van IJ van der Plas; S Lemstra, 60 jaar. man; J de Weger, 70 jaar, man; P Brouwer, 81 jaar, man; A E R Schip per, 16 jaar. dochter; M Ernst, 6 weken, dochter; H M Nauta. 64 jaar, vrouw; A M Honkoop, 2 jaar, doch ter; J L A van der Reijden, 34 jaar, man; F A Straathof, 2 jaar, zoon. LEIDEN In de nog altijd vrij kille Pieterskerk vond gisteravond het uitgestelde concert plaats voor de

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 3