met wet van SGP Pompidou: Tweede Kamer akkoord hervorming universiteit SORBONNE IN RODE" GREEP Blad Vakcentrales steunen Melina Vooroordeel moet verdwijnen" Zweedse moordzaak uitgesteld Jeugdpuistjes Militairen drie vrije weekeinden Mevrouw mr. Rood: 11 WOENSDAG 15 MEI 1968 PARIJS Premier Pompidou van Frankrijk heeft gisteren in de Natio nale Vergadering opgeroepen tot sa menwerking van allen, in de ereste plaats de studenten. Hij gaf zelf direct een stoot in de goede richting: er komt een wetsont werp waarbij amnestie wordt ver leend aan de studenten die wegens hun optreden tijdens de ongeregeld heden zijn veroordeeld. Ook kondigde hij de instelling aan van een overleg orgaan, bestaande uit hoogleraren, stu denten en ouders die voorstellen moe ten indienen voor hervorming van de universiteiten. „Wat wij de laatste dagen hebben meegemaakt zijn niet alleen maar bliksemschichten. Onze beschaving zelf wordt in twijfel getrokken, niet de regering, noch de instellingen, noch Frankrijk, maar de materialistische en en zielloze moderne maatschappij", zei Pompidou. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Voor het eerst sinds 1956 heeft de Tweede Ka mer weer eens een initiatiefvoor stel (wetsontwerp dat door een Kamerlid is ingediend) aangeno men. Met algemene stemmen hechtte ze gistermiddag haar goedkeuring aan het voorstel van de SGP-er ir. H. van Ros- sum om de watervoorziening van landbouwgronden onder de wer kingssfeer van de Waterstaatwet 1900 te brengen. Het debat werd een persoonlijk succes voor de indiener, die van alle kanten lof kreeg toegezwaaid voor zijn initiatief en vooral ook voor de deskundigheid waarmee hij deze ma terie behandeld heeft. Zijn voorstel is vooral van belang voor de tuinbouw en de fruitteelt, die in toenemende mate behoefte hebben aan de aanvoer van goed water voor besproeiing van gewassen. Om dit AMSTERDAM Het overleg orgaan van de drie vakcentrales heeft gistermiddag de Griekse actrice en strijdster tegen de militaire junta in haar vader land, Melina Mercouri, zowel morele als financiële steun toe gezegd. De drie samenwerkende vakcentra les zullen haar leden oproepen tot steun aan de actie. Van harte, die op 29 mei a.s. door de VARA op gang gebracht zal worden. Deze actie is bedoeld om zoveel mogelijk geld bij een te brengen ten bate van het Steunfonds Griekenland, dat de fi nanciële middelen zal gebruiken ter ondersteuning van de gezinnen van politieke gevangenen en het verzet buiten Griekenland. „Ik ben hier gekomen om aan het Nederlandfee volk steun te vragen voor het verzet tegen het huidige be wind in mijn land en om de in Ne derland woonachtige Grieken een riem onder het hart te steken", zei Melina bij aankomst op het Am sterdamse Centraal Station. In Sportgelijke bewoordingen sprak zij e mensen 'bij de Dokwerker en la ter de pers op heftige en geëmotio neerde wijze toe. „Als er nu geen hulp komt, dan zullen wij de wapens moeten opne men en sterven". Het klonk als een waarschuwing. Tijdens de persbijeenkomst bena drukte de actrice, dat thans alles was gericht op een verzet zonder wapens. Voor het geld, dat bijeen wordt ge- (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM De Zweedse moordzaak, die op 24 mei voor de Rotterdamse rechtbank behandeld zou worden, is voor onbepaalde tijd uitgesteld. De verdedigers van de twee Nederlandse jongens, die begin december 1965 in Stockholm de twintigjarige landgenoot Henk Drost om het leven brachten, hebben een bezwaarschrift tegen de dagvaar ding ingediend. Volgens de raadslieden is een be rechting van de twee jongemannen, de 21-jarige Jan van 't H. en de 23-jarige Joop D. onmogelijk, daar zij zich in 1966 al voor een Zweedse rechtbank voor de moord hebben moeten verantwoorden. Een nieuw proces zou betekenen dat de jon gens twee maal voor hetzelfde feit een straf zouden moeten ondergaan, iets wat in het Nederlands straf recht niet mogelijk is. De rechtlbanik zal het bezwaar schrift vermoedelijk tegen het eind van deze maand behandelen. De Rot terdamse officier van justitie, <mr. S. J. van der Hoeven is er vrijwel ze ker van dat het bezwaarschrift uit eindelijk door de Hoge Raad in be handeling zal worder genomen. Wanneer de Hoge Raad het bezwaar schrift gegrond zou adhten, zal al dus mr. Van der Hoeven het open baar ministerie de twee jongens vrij moeten laten. De jongelui, die mo menteel in het huis van bewaring verblijven, is primair moord ten laste gelegd. In Zweden zijn de jongens niet veroordeeld tot celstraffen. De rechtbank in Stockholm beval wel opname van beiden in een psychia trische inrichting, betgeen zou moe ten gebeuren in Nederland. Dit 'bracht voor de Nederlandse justitie de nodige problemen met zich mee. Het wetsartikel dat bepaalt dat iemand, veroordeeld door een bui tenlandse rechter niet nogmaals voor hetzelfde feit gestraft kan worden indien het eerste proces leidde tot vrijspraak of ontslag van rechtsver volging of tot een veroordeling ge volgd door de gehele uitvoering, gratie of verjaring van de straf werd onderzocht. Een commissie kwam tot de slot- torn dat dit artikel niet op de jon gens van toepassing was en dat een nieuwe strafvervolging dus mogelyk bracht, zal, zo verzekerde zij. geen wapenmateriaal worden gekocht. „Blijft hulp van het buitenland uit, dan moeten wij tot andere maatrege len overgaan". Eén van de manieren, waarop Me lina Mercouri en met haar alle bestrijders van het huidige Griekse regime de Junta op de knieën hoopt te dwingen, is een boycot van Griekse schepen door alle landen. Gedacht wordt thans ook aan een algemene staking in de gehele we reld. Melina Mercouri gelooft niet in de oprichting van een regering in bal lingschap. „Het beste wat wij kunnen doen is de volken te verenigen, de krachten te bundelen en de activitei ten te coördineren. In Griekenland zelfs is de weerstand aanwezig. In het buitenland wordt deze gemobi liseerd. Het einde van de dictatuur is niet ver meer weg", aldus de actrice. Het amphitheater van de Sor- bonne in Parijs liep gisteravond mudvol studenten die wilden vergaderen over de toekomst van hun universiteit. Hetgeen ook gebeurde. Zij het dan, dat het veel rommeliger toeging dan op een doorsnee-vergadering. "verwelken" nu van de ene dag op de andere ■pen nieuwe behandeling speciaal voor 1-1 anti-bacteriële huidzuivering (Dermo-Styp) maakt het thans mogelijk de verstopte en opgezette poriën van de jeugdige huid zo grondig te ledigen en te ontsmetten, dat de puistjes dadelijk vanzelf aanvangen uit te drogen. De geheel nieuwe luchtgedreven vloei stof (medicinaal spray) van Dermo-Styp dringt zover binnen in de poriën dat het zelfs op de diepere lagen van de huid werkt, waar zich de haarwortels bevinden. De vetpropjes en de meeëters "smelten" letterlijk in de poriën, de groei van de bacteriën wordt gestopt, de prikkeling houdt op. Reeds de volgende och tend stelt U vast, dat de roodheid is ver dwenen en dat de puistjes van binnen uit verwelken. Zorg er vandaag nog voor een flacon Dermo-Styp medicinaal-spray te halen uitsluitend verkrijgbaar bij apothe kers ca erkende drogisten. (Engros Bergerac) (Vervolg van pag. 1) Om de lerende betogen over de zo genaamde kritische universiteit wat af te wisselen, is een complete jazz band naar de Sorbonne verhuisd. Met een elektrische gitaar, een vleugel die ondertussen afschuwelijk vals ge worden is, omdat hij steeds weer wordt versjouwd, zomede de nodige trombones en klarinetten, worden op windende klanken naar voren ge bracht, die hele groepen in extase brengen. AUTONOOM De gigantische Sorbonne, waarvan de grootste collegezalen naar histo rische figuren als Richelieu en Deseartes zyn genoemd, heet sinds gisteren „autonome volksuniversi teit". Dat deze naam slechts op de autonomie van enkele ultra-linkse fi guren slaat de voornaamste zijn Cohn-Bendit, Sauvageot en Geismar bewijzen de stemmingen welke over bepaalde voorstellen worden ge houden. Lunchhapjes Goed gemanierd Gevulde puntbroodjes 60 g boter, 20 g bloem, 2 dl melk, 50 g geraspte kaas. 50 g ham, 4 punt broodjes. zout, peper, pa prikapoeder. Smelt 20 g boter in een pannetje, die er de bloem droog bij en daarna scheutje voor scheutje, steeds roerend, de melk tot een gladde saus ver kregen is. De geraspte kaas en fijngesneden ham erdoor, deze ragout op smaak afmaken met krui den. Snijd de broodjes middendoor, hol ze uit, bak ze opzij en vanonde ren in de rest van de bo ter goed goudbruin. Vul ze met de hete ragout. Strooi er wat paprikapoe der over. Croque Monsieur. 8 Sneetjes wittebrood. 4 plakken ham. 4 plakken kaas, 60 g boter. Besmeer de boeterhammetjes, leg tussen twee sneetjes brood en plak ham en een plak kaas. Bak de sandwi ches in de hete boter in de koekepan goudbruin en croquant. „Vroeger gold het voor onbetamelijk als men de benen over elkaar heensloeg, tegenwoordig niet meer, mits men zorgt dat de rok over de knie wordt getrokken. Men kan ook de voeten naast of achter elkaar zetten." Aan het woord is mevrouw J. L. v. d. Kraan - Gooyer in haar boekje over levens stijl: ,„ZUS OF ZO? goed gemanierd door het leven. Het is een ver nieuwde uitgave van het bekende boek Moderne omgangsvormen van Jo van der Kraan, dat reeds een drietal drukken be leefde. Deze schrijfster behoeft onder ons geen nadere introductie. zij pleit voor de kleine luister van hoofsheid en wellevendheid die „jeu" aan het leven geven en somt praktische voorbeel den op. Een register verge makkelijkt het zoeken naar juiste kleding of goe de gebruiken bij allerlei gelegenheden. Het boekje- v.erscheen in de serie Stokpaardjes van Gebr. Zomer Keunig, telt 127 blz. en kost 5,90. Huishoudnieuwties In goede zaken voor huishoudelijke artikelen ontdek je steeds weer nieuwe gezelligheden: we signaleerden een suikercoupe van blei-kristal voor 2,95, een roomstel voor 17,50, een kookwekker 9,95, een pinda- of chips-schaaltje met lepel in diverse vrolijke kleuren uitgevoerd voor 1,95. Hier zagen we ook een haar- droogkap met een apparaatje aan een snoer waarmee de temperatuur van de warme lucht op afstand bediend kan worden. We kunnen rustig doorgaan met lezen of nagellakken terwijl we onder de kap zitten! Nooit meer aanbakken De Tefal-pan valt in de smaak door de onmoge lijkheid van aanbakken, mits we zuinig op het be kledingslaagje zijn. Er zijn nu ook bakvormen voorzien van dezelfde be kleding. Het assortiment bestaat uit vormen van zeven cm doorsnee tot en met 45 cm doorsnee. Ze zijn er ook voor het bak ken van tulband, cake en vlaaien, zelfs een braadslede is leverbaar in de afmeting van 20 x 30 cm. Met „Saffs" spul in een spuitbus is aankoe ken ook uit de tijd. We spuiten het gewoon in de pannen en wat we ook koken, braden of bakken, aanbakken is er niet meer bij. Spuitbus kost ƒ4.95 in de supermakrt of bij de kruidenier. „Onzichtbare" mode „Ze vliegen de deur uit" zei de verkoopster in de lingeriezaak. Ze doelde op de katoenen sHpjes die heerlijk rekbaar zijn. Die van kunststof hadden al lerlei bezwaren. Nu ka toen ook rekbaar is en goed aansluit keren we kennelijk weer naar dat natuurprodukt terug. Ze zijn er in gladde katoen twee stuks voor 1,98. met een klein kantje voor 3.25 of 3.95, een met het voorpandje van fijne batist voor ƒ4.75 en een mini-slipje uit Italië met nylon voorpandje voor 6.95. EN NOG MEER. Nog even bij de lingerie en corseterie. Nieuwtje is hier de jarretelles-loze panty, gebracht door Lo vable. Jarretelles waren nu niet 'het mooiste onder deel van onze kleding. Pantykousen bleken een uitkomst vooral onder strakke rokjes en mi ni-rokjes. De nieuwe pan ty is van lycra, corrigeert 'het figuur en kreeg de naam Jartino mee. Bij de ze longleg-panty worden stretchkousen gedragen. Een rand van synthetisch rubber aan de binnenkant van de pijpjes zorgt er voor dat de kousen per fect op hun plaats blijven zitten. De jartino is er in vijf uitvoeringen: van een zeer lichte panty tot een speciale panty voor zeer zware figuren. De prijzen variëren van ongeveer een tientje tot dertig gulden.. Overigens zijn er ook jar- retelleloze kousen in de handel met een elastieken bovenrand. Onze ervaring ermee is dat de huid geïrriteerd raakt. Modern drogen De eerste elektronisch bestuurde droog-auto maat in Europa lanceert Miele Rotterdam. Electro- nische voelers tasten het wasgoed af. Dc machine slaat op gewenste droog tegraad nu automatisch af. Tijdinstelling is niet meer nodig. ALLES TOASTER Als u per week een halfje oud brood weg gooit, kost u dat per jaar zo'n slordige ƒ20. Dat is een overweging om een snackijzer aan te schaffen, voor ƒ14.90 de uwe. Het geval bestaat uit een dub bel soort wafelijzer aan twee lange stelen van alu minium. Twee sneden be boterd brood plaatsen we met de beboterde kanten in het toestel, daartussen kunnen kaas, ham, confi turen, appel, borrel worstjes, tomaten, perzik, of zuurkool-met-worst ge deponeerd worden. Het ij zer gaat op het gas of de eleetrische kookplaat, al naar gelang de inhoud is één tot vier minuten een heerlijke snack klaar. We proefden voor u een toast gevuld met kaas-rasp en daarop ananas-rasp: heerlijk! De hapjes zijn vet-arm, wat onder de grill kan gaat ook met de alles- toaster. Een stukje osse- haas. een plakje lever, een biefstukje kunnen in het toestel zonder vet ge roosterd worden. het toestel niet sluiten in dat geval!; slechts 1 minuut aan beide zijden bakken, opdienen met zout, peper, boter en peterselie. Gezien in de Bijenkorf, geïmpor teerd door Regine-Import, postbus 1637 Amsterdam. Een uitkomst voor kamer bewoner, vetarme dieet- houders en vlug-klaar- kooksters, makkelijk bij 't kamperen. Wie voor is wordt geacht de hand op te steken, wie tegen is wordt ge acht niet te bestaan. Niemand van de volksmenners, die aan het woord zijn, vraagt men de mening van an dersdenkenden. Wat de opstandige Parijse studen ten willen, is in deze kolommen reeds herhaaldelijk naar voren gebracht. Onder het mom op te komen voor de inderdaad noodzakelijke onder wijshervormingen. wordt het aftre den geëist van de rector-magnificus Roche, de minister van binnenlandse zaken Fouchet, de minister van on derwijs Peyrefitte en de hoofdcom missaris van politie Grimaud. DE GAULLE Ook president De Gaulle krijgt er herhaaldelijk van langs, evenals de „rechtse dictatuurstaat'. de „bour- geois-mentaliteit", de „burgermanne tjes die zo dom zijn het gezag te res- pecteran", de „bloeddorstige honden van de ordepolitie" en de thans over al ter wereld in discussie zijnde „ge vestigde orde". „De autonome volksuniversiteit", vertelde een student, die de revolu tionaire doctrines op schreeuwerige wijze uitroept, „zal niet langer een klasse universiteit zijn. We zullen mee beslissen in de benoeming van docenten en de inhoud van de colle gestof. Het paternalisme dieflt te ver dwijnen! Als toekomstige intellectu elen zijn we voorbestemd de maatschappij van de toekomst te vormen. We willen daar nu reeds verantwoordelijkheid voor dragen". MUURKRANT Een andere eis, die op een muur krant naar voren wordt gebracht, be treft het terbeschikking stellen van een uur televisiezendtijd per week. Indien dit niet goedschiks gaat, moet het maar kwaadschiks. „Als de auto riteiten weigeren", zo wordt er drei gend aan toegevoegd, „zullen we de televisiestudio's van de staatsomroep bezetten en alle programma's sabote ren". Wie zich in deze revolte nog nau welijks hebben geroerd, zijn de vele studenten en docenten, die wel on derwijshervormingen willen maar op een ordelijke wijze, zonder gebruik making dus van geweld. Ook de Franse regering, die zich thans tot haar oren in de politieke moeilijkheden bevindt, welke gretig door de oppositie worden uitgebuit, heeft nog geen stappen genomen om de bezetting van de Sorbonne onge daan te maken. MOTIE Waarnemers menen dat premier Pompidou, die eerstdaags een motie van wantrouwen te verwerken krijgt, de gangmakers (communisten, trotz- kisten. Maoïsten, Castroïsten en anarchisten) eerst wat willen laten uitrazen. Men zou inzien dat bij de aanpak der eerste vrij onschuldige relletjes ernstige fouten zijn ge maakt, wat trouwens ook wel blijkt uit het gezichtsverlies, dat de rege ring genomen heeft toen zij zaterdag avond voor verschillende eisen van de oproerkraaiers door de knieën ging. De linkse aktiecomité's, die gisteren naar Chinees voor beeld zijn opgericht, dringen inmiddels aan op een voortzet ting van de leerstaking en op het boycotten van de examens. Het ziet er naar uit dat ze hierin zullen slagen op ver schillende faculteiten zijn de examens reeds voor onbepaal de tijd uitgesteld en dat het universitaire leven in de Fran se hoofdstad voorlopig groten deels verlamd zal zijn. Helpt slachtoffers in Nigerië GENÈVE Het internationale Rode Kruis heeft gisteren opnieuw hulp gevraagd voor de honderddui zenden burgerslachtoffers van de oorlog in Nigeria. De naar de rimboe gevluchte ne gerbevolking wordt geteisterd door dysenterie en veel vrouwen en kinde ren zijn van de honger omgekomen. De Tweede Kamer ging gisteren akkoord met een initiatiefwet van ir. H. van Rossum, afgevaardigde van de SGP. Een jaar geleden diende hij deze wet in, die beoogt de watervoorziening van land bouwgronden onder de werkings sfeer van de Waterstaatwet te brengen. Hier verdedigt dem voor man van de SGP het ontwerp. water kwalitatief op peil te houden is het nodig de waterlopen (sloten, ri vieren e.d.) geregeld door te spoelen en op plaatsen waar een tekort aan water ontstaat, de watervoorraad van elders aan te vullen. Meestal lukt dit zonder moeilijkhe den. De huidige Waterstaatswet die gericht is op het kwijtraken van overtollig water, de waterlozing, en niet op de wateraanvoer biedt echter geen adequate oplossing voor die gevallen, waarin enkele eigenaars of zelfs één eigenaar een wa terschapsplan voor watervoorziening kunnen tegenhouden. Verouderd Zij kunnen het bestuur van het schap zelfs dwingen langs een grote omweg uiteraard met veel hogere kosten het water te brengen op de plaats waar het nodig is. Op dit punt zijn de wet voorschriften verouderd. Het voorstel-Van Rossum biedt nu een oplossing door de betrokken wetsartikelen niet alleen op de wa terlozing, maar ook op de wateraan voer te doen slaan. Daardoor wordt een omslachtige en tijdrovende ont eigeningsprocedure voorkomen. „Een gelukkig initiatief, dat volle dig tegemoetkomt aan de eisen van de tijd", zo kwalificeerden de heren Van Koeverden (kath. v.). Van der Ploeg (soc.), Zegering Hadders (lib.), Schakel (aj.), Tolman (c.h.). Dijkstra (d'66) en Kronenburg (bp) het voorstel-Van Rossum. Zij prezen de indiener met name voor zijn diep gaande en zakelijke memorie van antwoord. „Hij heeft", zei de heer Schakel, „onze vragen en opmerkingen zeer bevredigend beantwoord. De SGP is vijftig jaar geleden uit de a.r. gelede ren vertrokken, maar er is altijd nog een band blijven knellen. De SGP heeft steeds de nadruk gelegd op haar getuigende functie in de poli tiek. Ik ben blij dat ze bij dit halve eeuwfeest nu ook van een meer zake lijke aanpak van de problemen blijk geeft." Minister „De heer Van Rossum zou minister voor de watergangen kunnen wor den", meende de heer Van der Ploeg, die constateerde dat de indiener het geheel eens is met het rapport van de socialistische Wiardi Beckmanstich- ting over de modernisering van het waterschapswezen. Ir. Van Rossum was zo bescheiden de algemene lof voor zijn werkstuk door te geven aan de deskundigen van de ministeries en de wa terschapsbonden. die hem hadden ge assisteerd. Na de aanvaarding van het voorstel werd hij van alle kanten gelukgewenst. Kamervoorzitter Van Thiel wenste hem sterkte bij de ver dediging in de Eerste Kamer. Ir. Van Rossum (48), die sinds vorig jaar deel uitmaakt van de Kamer, was voordien o.m. hoofd van de water bouwkundige afdeling van de Cul tuurtechnische Dienst. DEN HAAG Met ingang van 14 juni zullen de dienstplichtige militai ren van de parate troepen drie vrije weekeinden per maand krijgen. Dit deelt minister van defensie, W. den Toom. mee in antwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid ir. S. A. Posthumus (soc.). Omdat de Spoorwegen niet in staat zijn op vrijdagavond zonder overma tige belasting van het personenver voer dit extra vervoer te verwerken, zullen de militairen uit hun garnizoe nen met bussen worden vervoerd naar grote wooncentra. Vandaar kunnen de militairen dan verder worden vervoerd met bus en trein. De kosten van deze regeling bedra gen een kwart miljoen gulden per jaar. Tot nu toe hadden de militairen twee lange vrije weekeinden in de vier weken. Ver. Huisvrouiven op algemene vergadering (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM „Mag een achter gebleven of ongehuwde moeder haar kind naar het kleuterdagverblijf brengen en is dat niet schadelijk?" waren twee van de vele vragen, die mevrouw mr. M. Rood-de Boer be antwoordde op de 52ste algemene vergadering van de Nederlandse Ver eniging voor huisvrouwen dinsdag in de Doelen. Dit gebeurde naar aanlei ding van het in 51 afdelingen bespro ken discussieonderwerp „Het onvol ledige gezin", waarbij mr. Rood en kele kanttekeningen maakte. Zij was als toekomstig presidente van het Nederlands Vrouwen Contact al bezig een commissie te vormen, die een onderzoek naar de kin dercrèche en zijn gevolgen gaat instellen. Tevens had men binnen de NVVH al een dergelijke commissie op poten gezet. Maar mr. Rood con cludeerde dan ook dat het projekt niet versplinterd mag worden onder de diverse verenigingen. Mr. Rood, die zich gespecialiseerd heeft in de kinderbescherming, besteedde veel aandacht aan de posi tie van het kind in het onvolledige gezin, waarin een van de ouders door overlijden, gevangenschap of schei ding alleen komt te staan. Tot het onvolledige gezin werd ook de onge huwde moeder met haar kind gere kend. Heel belangrijk achtte mr. Rood dc manier waarop de maatschappij rea geert op de oorzaak van de onvolle digheid. „Bepaalde situaties kan men begrijpen, vindt men legitiem en soms zielig, maar andere situaties daarentegen neemt men niet of wor den niet legitiem gevonden. Zo ontstaat er ook het vooroordeel". Dit niet aanvaarden van de maatschappij van het onvolledige ge zin heeft zijn terugslag op de kinde ren. „Het kind krijgt een groot ge voel van schaamte dat hij nu een uitzondering vormt" meende mr. Rood. In haar beschouwing tipte mr. Rood ook de maatschappelijke en psychische gevolgen voor het kind in zijn latere leven. I Overigens vond mr. Rood dat de onvolledigheid van het gezin in Ne derland vanuit de positie van de kin deren wordt bekeken. In andere Eu ropese landen daarentegen ging men nu ook sterk de nadruk leggen op de verlaten en eenzame positie van de achtergebleven partner. Momenteel wordt er ln Nederland ook aan ge werkt En wel door een werkgroep van de Katholieke geestelijke %'olksgezondheid in Utrecht, die de invloed van de gevolgen van een echtscheiding onder de loep hebben genomen. In deze werkgroep heeft naast mr. Rood onder meer een psycholoog en een medicus zitting. De psycholoog was tot de slotsom gekomen, dat wanneer een kind uit een onvolledig gezin later maatschappelijk zou falen niet die onvolledigheid de oorzaak ervan is maar de individuele dishar monische persoonlijkheid van het kind of de disharmonische persoon- lijkheidsstructuur van het gezin. Mr. Rood noemde het probleem van het door scheiding gebroken ge zin een bijzonder belangrijk soci- aalpsychologisch probleem, waarin vaak een maatschappelijk vooroor deel doorklinkt. „Als wij als vereni gingen dan ook wat willen doen" be toogde mr. Rood ,'dan moeten wij het vooroordeel uit de weg ruimen". Alimentatieverzekering Betreffende het alimentatiepro bleem deed mr. Rood de, volgens haar eigen zeggen, sarcastische sug gestie ../Vis je gaat trouwen zou je eigenlijk een verzekering moeten afsluiten die je bij echtscheiding een alimentatie garandeert. Als we in een auto rijden verzekeren we ons ook, waarom dan niet als we in dc hu welijksboot stappen?" De presidente van de NWH, me vrouw drs. J. Muller-van der Wielen, sprak in haar openingsrede over de sterke verandering van normen en waarden. In verband hiermee zal een van de discussieonderwerpen in het komende jaar gewijd worden aan de invloed van waarden en normenver andering in de samenleving op ou ders en kinderen. In het hoofdbestuur van de NWH zijn vervolgens herkozen mevrouw M. C. Laan-Benders en mevrouw H. J. Schlemper-van Gijn. Mevrouw mr. E. T. N. van der Hoeven-Toxopeua stelde zich niet herkiesbaar en in haar plaats is mevrouw L, T. J. Geerling-Grosman benoemd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 11