>Ds. Toornvliet preekte in eivolle Gehoorzaal Kerken in Zuidwest en het gemengde huwelijk Bewondering en sympathie voor Mastreechter Staar KERK ZONDER GRENZEN Mej. Van der Voort 25 jaar ambtenares KY P-avond over „Torenplan Weekeinde met vechtpartijen MANNENKOOR „KUNST NA ARBEID" Nieuwe leden van harte welkom Gespreksgroep legt verantwoording af nieuwe leidse courant 3 maandag 13 mei 1968 (Van een onzer verslaggevers) i LEIDEN Een afgeladen Stadsgehoorzaal heeft gisteravond geboeid naar ds. G. Toornvliet, de bekende radiopredikant van Bloemendaal, geluisterd. Rond het werk van deze predikant, die vroeger studenten predikant in Leiden is geweest, is in de Geref. Kerken een ernstig con flict gerezen, ten gevolge waarvan hg voor de tgd van drie maanden met verlof werd gezonden. Dat betekent onder meer, dat de zender Bloemendaal, waarop velen in den lande zondags plegen af te stemmen buitenkerkelijken, katholieken, zieken, stervenden, vertwijfelden en verstrooiden") en waardoor ds. Toornvliet met tallozen persoonlijk contact in hun acute nood heeft gekregen, voor hem is gesloten. Maar ds. Toornvliet blijft preken. Het werk gaat door, zo werd gisteravond nadrukkelijk gezegd. Is het niet in de kerk, dan in niet-kerkelijke gebouwen, coals het Concertgebouw in Haarlem. Een kerkeraad in Haarlem heeft hem een kerk aangeboden voor het houden van avonddiensten, maar gisteravond in Leiden bleef elke mededeling over een antwoord op dit aanbod uit. Wel werd bekendgemaakt, dat de synode van de Gèref. Kerken zich woensdag met de kwestie zal bezighouden. „Wij weten helemaal niet wat er gaat ge beuren, maar wij treden deze dag toch vol vertrouwen tegemoet", zei een medewerker van ds. Toornvliet tijdens een welkom dat aan de eigenlijke samenkomst voorafging. „Wij staan in de vrijheid van de kinderen Gods". Mocht de synodale beslissing negatief zijn, dan gaan de samenkomsten buiten kerkelijk verband, zoals in het Haarlemse Concertgebouw, door. Ds. Toornvliet hoopt dan ook weer naar Leiden te komen. Donderdag 16 mei half 8 spreekt hij in Balk (Friesland) en vrijdag 17 mei 8 uur in de Regen boogkerk in Tuindorp-Oostzaan. De Gehoorzaal was beneden en boven zo vol, dat nog tientallen mensen moesten staan. Ze kwamen uit Leiden en wijde omgeving. Zelfs had een groep belangstellen den een NZH-bus gehuurd. Om kwart over 7 al was de zaal be neden nagenoeg bezet. De heer A. de Ru bespeelde vanaf 7 uur het grote orgel. Na gisteravond kan niemand meer zeggen dat dit or gel ongeschikt zou zijn voor sa menzang! Het podium, in het mid den waarvan een katheder stond, was rijk versierd met palmen en bloemen. Links van de katheder stond de vleugel waaraan de Ju bilee Singers (twee negerzangers) uit Den Haag werden begeleid. Rechts een grote stoel, waarop ds Toornvliet plaats nam als hij niet hoefde te spreken. Er waren zeer vele jongeren. En kelen bevestigden net vóór het be gin van de samenkomst aan het bïlkon een zelfgemaakt spandoek met de gevleugelde woorden „We shall overcome". Om tien voor half 8 zette de organist de samenzang in, liederen uit een niet-kerkelijke en uit de hervormde bundel. De zang was, mede dankzij de be kwame organist, spontaan en mee slepend. In de kerk wordt meestal anders gezongen. Een volmaakte eenheid bestond er tussen organist en zangers. Liturgie ■ftet was niet precies duidelijk welk karakter het organiserende comité deze samenkomst toekende. Op het liederenblad werd zowel over samenkomst als over dienst gesproken. In ieder geval werd het programma aangeboden als litur gie, en wel voor een bijeenkomst, waarin de traditionele bestanddelen van een kerkdienst niet ontbraken. Ds Toornvliet was in toga, hij sprak aan het begin een votum en aan het eind een zegen uit en de orde van dienst was gelijk aan die van een gewone kerkelijke gods dienstoefening. Met Schriftlezin gen, gebeden en collecte. Wat wel opviel was het verschil In sfeer. De kerk leek hier over haar grenzen te zijn heengestapt en uit haar geijkte patroon te zijn gebroken. Er zat hier een gemeente vergaard uit allerlei kerken. On danks de volte van de zaal was er toch duidelijk een gevoel van ruim te. Het zingen klonk zeer geïn spireerd. Afgedankte liederen als „Scheepje onder Jezus' hoede" kre gen als het ware nieuwe glans en inhoud. Predikant en zaal klap ten enthousiast mee toen de Jubi lee Singers in een van hun spi rituals de handen op elkaar brach ten. Tijdens de preek was er ge spannen aandacht. De preek was actueel, indringend, aan het slot een sterk persoonlijk appèl. De ge loofsbelijdenis van Nicea werd in de liturgie vervangen door een ge bed voor iemand, die op weg naar de Gehoorzaal door een hersen bloeding was getroffen. Bij het op dragen van de collecte had ds Toornvliet of God het middel van de radiozender wilde terugschen ken om zieken, stervenden, een- aamen, verstrooiden en vertwijfel den te kunnen blijven bijstaan. De eigenlijke samenkomst duur de van half 8 tot tien over 9. Niemand wekte de indruk eerder naar huis te willen. Nieuw réveil Uit de woorden van ds Toornvliet werd wel duidelijk waar in dit con flict de schoen wringt. Deze predi kant heeft zijn eigen visie op wat de Kerk is, op wat ze moet zijn en op haar functie in deze wereld. Hij kan haar alleen maar in de ruim te positief waarderen. Voor hem zijn er geen grenzen. De Kerk moet bre ken met haar enge structuren. De preek ging over het verhaal van de schipbreuk in Handelingen 27. De apostel Paulus 5s laar met driehonderd man op een schip in nood. Tekst voor de preek vers 24b: En zie, allen die met u varen, heeft God u geschonken". Ds Toornvliet was het oneens met de uitlegging dat de 300 opvarenden, lieden van allerlei slag. er waren om het le ven van de grote apostel te redden. Nee, uitgerekend die ene kleine man was er voor de driehonderd. De kerk is te netjes om in de on derwereld, beatkelders en opium kitten door te dringen. Als ze niet anders wordt, breekt ze hiér brug gen af. De kerk is wel bezig te ver anderen, maar het wezenlijke gebeurt niet: erop gebrand zijn de wereld te redden. En als er dan frontsoldaten zijn, lopen zij kans te worden wegge schoven. Het is die ene man, Paulus, die de toekomst bepaalt van deze 300. Maar hij heeft zich dan ook restloos over gegeven aan Jezus, de Heer van het schip. Onze grootste armoe is. dat wij ons niet aan Jezus toevertrou wen. Betekenis krijgt het leven niet door wat we hebben maar door wat we zijn. Jezus geeft deze 300 op varenden aan Paulus als Zijn ge meente. „En als hier vanavond maar vgf mensen zitten die werkelijk geloven dan is deze zaal een kerkschip. Er kunnen allerlei bedenkingen rijzen. Dominee, zo vraagt men mij dan, weet u wel waar u terecht komt? Nee, dat weet ik niet, maar ik weet wel, dat ik kom waar Jezus mij heen wijst. U kunt allemaal vol worden van Jezus als u maar capituleert en u restloos overgeeft aan de gratie van God. Wilt u Jezus binnenlaten in uw levensschip en dan ook ande ren toegang geven? U bent verant woordelijk voor uw buren en vrien den. Ds. Toornvliet wekte allen op er in hun woonplaats aan te werken, dat de Kerk tot leven komt en be reid wordt de handen vuil te maken. „Het gaat er om een nieuwe visie, een nieuw réveil". Ds. Toornvliet uitte zijn dankbaar heid voor de opkomst en het karak ter van deze bijeenkomst. „Hier zit- Nu de laatste jaren de Kerken el kaar zoeken en in vele opzichten elkaar ook vinden, achtte men het een logisch gevolg, dat ook de „ge mengd gehuwden" kunnen delen in de "vruchten van deze toenadering. Er werd hiertoe onder leiding van kapelaan en predikanten een ge spreksgroep gevormd. Tijdens een eerste bijeenkomst, die bijzonder goed werd bezocht, bleek, dat in deze huwelijken een grote mate van eenzaamheid be staat met betrekking tot de geeste lijke ondersteuning door de Kerk. Deze eenzaamheid spitst zich voor al toe bij de opvoeding van de kin deren, zo wordt in het nu uitgege ven overzicht gesteld. Verwatering Juist door de eigen inbreng van de gemengd g,ehuwden kan een be paald facet aan het religieus den ken worden toegevoegd, mits de broodnodige leiding van de Kerken niet ontbreekt. De feiten bewijzen dan ook, dat in vele gevallen bij al dan niet kerkelijk ingezegende ge mengde huwelijken de beleving van het geloof verwatert. Gaat men er van uit. dat een ge meenschappelijke geloofsbeleving een belangrijke pijler van het hu welijk is, dan ligt het voor de hand. dat hier een taak voor de Kerken ligt. Tijdens de gespreksbijeenkomst werd veel aandacht besteed aan de recente wederzijdse dooperkenning van de Kerken en aan de geestelijke opvoeding van de kinderen. De ouders hebben als uitvloeisel van hun doop en het laten dopen van hun kind een verplichting ten op zichte van dat kind, die bestaat uit een opvoeding, gericht op het Evan gelie. Beide ouders moeten hiervoor instaan. Naar eikaars kerk Het gemengde huwelijk impli ceert, dat de opvoeding niet speci fiek rooms-katholiek of specifiek re formatorisch moet zijn, ook al is indertijd de gelofte afgelegd van een rooms-katholieke opvoeding. Im mers beide ouders drukken hun Ds. G. Toornvliet ten ze allemaal, orthodox-hervorm den, midden-orthodoxen, doopsge zinden, vrijzinnigen, buitenkerke lijken. vooruitstrevenden, gerefor meerden; ziet u, DAT vind ik nou een stuk kerk!" Een medewerkster stak aan het eind van de bijeenkomst ds. en mevrouw Toornvliet nog een hart onder de riem. „Wat er ook gebeurt, het werk gaat door. De radiozender hebt u van God gekregen". Zij deelde ook mee, dat de bijeenkomsten in het Concertgebouw resp. f 3200. f 1700 en f 2000 hadden opgebracht en die in Amsterdam (Krasnapolsky) f 2400. De collecte van gisteravond moet nog geteld worden. Op de open schalen lag veel papieren geld. Via de giro blijven giften binnenstromen. Dag en nacht zijn mensen bezig preken te vermenigvuldigen en verzendklaar te maken. stempel op de opvoeding. Gezamen lijk moeten de ouders trachten een eenheid te vormen in Christus en deze eenheid over te brengen op hun kind (eren) door gezamenlijk naar de kerken te gaan. Als man en vrouw elkaar waar- Tweede plaats voor Ons Grunnegerland bij toneelwedstrijd LEIDEN De vereniging Ons Grunnegerland besloot zaterdag avond het seizoen met een opvoering van het toneelstuk ..Betty heeft het leste woord" van Simon van Wattum. Dit stuk werd gespeeld in het ka der van een toneelwedstrijd met de zusterverenigingen uit Delft. Dor drecht, Den Haag. Schiedam. Rotter dam en Gorcum. De Sleutelstad- spelers brachten het met vaart over het voetlicht. De wisselbcker werd toegekend aan de afd. Dordrecht met 381 pun ten. die nu voor het tweede jaar in het bezit van de beker is gekomen Leiden eindigde met 331 punten op de tweede plaats en het pas vorig jaar opgerichte Gorkum met 332 punten op de derde plaats. De prijs voor de beste toneel speelster ging naar mevrouw H. J. Holvast-van der Laan uit Leiden. De prijs voor de beste speler ging naar de heer P. Hekman uit Rotterdam. LEIDEN De afdeling Leiden van de KVP hoédt vrijdagavond 4 mei om 8 uur in de grpte zaal van Den Burcht een bijeenkomst over het universitaire Witte-Singelplan. Deze avond, die met instemming van de KVP-raadsfractie wordt gehou den, is ook toegankelijk voor niet- leden. Men wil zowel een vertegen woordiger van de universiteit als van het anti-torencomité een inleiding laten houden. Stem des Volks met Bach en Haydn LEIDEN Dinsdag 21 mei geeft de Stem des Volks haar jaarlijkse uitvoering in de Stadsgehoorzaal. Uitgevoerd worden de Cantates 29 „Wir danken dir. Gott" en 208 „Was mir behagt, ist nur die muntre Jagd" van Joh. Seb. Bach en van Joseph Haydn de Grosse Messe B dur, genaamd „Theresienmesse". Aan deze uitvoering verlenen me dewerking de sopraan Lenie Stevens Ridderhof, de alt Sybille Raap horst, de tenor Marius van Altena en de bas Hans van der Leeuw; het orgel wordt bespeeld door Jan van der Meer en de begeleiding berust bij het Zuidhollands Orkest. Het ge heel staat onder leiding van Henk Briër. ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN. 8 met Kand. examen genees kunde II: geslaagd: mej. A J M Breu- sers. Rotterdam; mej M A L Th van Gin- neken. Roosendaal; mej W Hotke, Den Haag; mej. A Kaminski, Den Haag: mej. M J H A Nlemans, Den Haag; mej. E P Spaling, Schiedam; mej. W J v d Velde, Dordrecht; mej. M E Verlaan, Zoétermeer; mej. A H Vogelsang, Apeldoorn: J B Ant- vellnk. Leiden; N L M Arkesteijn, Delft; I M Baldew, Leiden; E Briët, Apeldoorn; W F Eggink, Oegstgeest; J W F Elte, Rotterdam: H P Gnodde, Voorschoten; C H M de Groot. Leiderdorp; J Huls. Pijnacker: J H c Jansen, Leiden:: JHJP M Kortmann, Zoetermoude; D E Kuenen, Groningen; H W J Mostert, Den Haag; A Nicolai, Llsse: H J A Penn, Nijmegen; R L Prevo, Leiden: J P Reinders, Leid- schendam; F W Santman, Santpoort: Ch Schaapveld, Rotterdam; W M L C M Schellekens. Harderwijk; Q F Tetteroo. Leiden; F M van Velzen. Den Haag: G F R Vosters, Voorschoten; D Vreeswijk, Lel den: J J van Wijngaarden. Rheden: doet. ex. Nederlandse taal- en letterkunde: de heer J Cornells (Den Haag); doet ex. klassieke taal- en letterkunde: mevr. A Leemans-de Ridder (Bussunj), mevr. J M H v d Tak-Aschoff (Leiden); doet. ex. Ned. recht: de heer F J L M Steeman (Leiden). Bridge-uitslagen LEIDEN Uitslagen van de op vrijdag 10 mei gehouden parenwedstrijden (2e ronde) van Sans Atout. Tussen haakjes de stand na de laatste onde. Groep A: hr. v d Star—hr. van Wingen 141 (343), mevr. Tielkemeijer—mevr. Bra- kel 136 (352), v d Drift—Eling 114 (328), Mark—Crama 113 (340); mevr. v d Drift— mevr. Den Dekker 106 (319); hr. en mevr. Aenmey 101 (333); hr. Kop—jnevr. Brumé 106 (278); v d Oever—Reljnsburger 93 (300); hr. en mevr. Bérnard 88 (292); v d Heuvel—mevr. Crama 82 (355). Groep B: Jonkersvan Zanten 128 (378); hr. en mevr. Kruts 120 (360); mevr. Yee— mej. Stijnis 114 (331); la Lau—mevr. Bce- nink lil (354); dames Jonk—Vogel 110 (296): Plu—van Dijk 108 (360); dames v d Heu vel— Postma 108 (348): dames Brandt— Vlaardingerbroek 106 (291): dames Miranda —van Zanten 95 (259); dames Messingg— Koet 80 (263). deren ten aanzien van de wederzijd se geloofsopvatting, kunnen zij met de kinderen naar eikaars kerkge bouw. Begeleiding van de onder scheidene pastores is op dit terrein zeer gewenst. Het overzicht besluit met de wens: Mogen de kinderen uit de gemengde huwelijken te zijner tijd een weg gaan, die kan worden gerespecteerd door vader en moe der samen. Misschien kunnen zij in vele gevallen een voorbeeld zijn met betrekking tot hun ge loofsbeleving en kunnen zij door onze voorouders opgetrokken mu ren slechten. LEIDEN Zeer ongewone klanken vulden zaterdagavond dé bij deze gelegenheid uitstekend bezette Pieterskerkhet beroemde mannenkoor De Mastreechter Staar voerde daar namelijk een uitgebreid programma uit dat wèl op een ruim publiek maar niet op deze omgeving was afgestemd. We hebben herhaaldelijk met enige verbazing zitten luisteren, zowel naar de vaardigheid van dit grote koor als naar de vreemde mengel moes van serieuze en populaire klanlcen die óns werd aangeboden. Het gebeurt echter tegenwoordig zo zelden, dat men een mannenkoor van ouderwetse stijl en met een re pertoire van weleer beluistert, dat we onze eventuele bezwaren lieten varen. Vóór de pauze werden ons trou wens voortreffelijke nummers voor gezongen: een prachtig Ave Maria van Arcadelt (jammer dat ons niet meer van die oude a cappella-stijl werd geboden), drie kleine Prières van Poulenc, psalm 121 van Mil- haud, een wat zoetelijk doch wel karakteristiek Credo van de Rus Gretschaninoff met een knappe solo van de bariton Piet Bom die ook in Poulenc solieerde. Ook werkjes van Schroeder e.a. deden het goed in de ze zeer romantische, sterk dynami sche en genuanceerde uitvoerings stijl van de Staar die van een bijna zuidelijke gloed vervuld is. Een aria van Handel, Lascia ch'io pianga, met piano, doet dan weer in LEIDEN-ZOETERWOUDE Zoals wij zaterdag meldden, zijn de heren J. M. Ooyendijk en G. Rietveld bij pot- terie Zaalberg koninklijk onderschei den (resp. met brons en zilver) ter ge legenheid van hun 40-jarig jubileum. Vandaag nog een foto van de beide jubilarissen, die hun onderscheiding kregen uit handen van wethouder S. Menken (Leiden). De heer Rietveld verzocht ons nog mee te delen, dat hij vanavond van 7 tot 9 uur te zijnen huize. Hoge Rijn dijk 342, recipieert. deze bezetting wat vreemd aan maar klinkt natuurlijk goed. Na de pauze kwam voornamelijk het lichtere repertoire met veel be werkingen van folkloristische of pseudo-folkloristische melodieën van dirigent Martin Koekelkoren en van anderen, effectvol gezongen, soms wat kisch-achtig zoals de Tambou- rin, soms wel indrukwekkend zoals de spiritual „Swing soft sweet cha riot", of „or man river" met een goede bas-solo van Frans Hamers. De tenor Piet van Doorn bootste heel indringend een traditionele opera-tenor na en niet zonder stemtalent in een bewerking Mamma Mia. Zelfs het Slavische en het Hongaarse element ont braken niet en na zo lang luisteren in een niet bepaald behaaglijke kilte werden ons LEIDERDORP Zeer velen heb ben zaterdagmiddag in een zaal bij de Scheppingskerk van de gelegen heid gebruik gemaakt om mej. M. v. d. Voort te feliciteren met haar 25- jarig jubileum als kantoorhoudster van het postkantoor. Naast vele an deren zagen wij het college van B. en \V„ de directeur van het postkan toor Leiden, de heer Bongers, leden van de culturele raad, waarvan mej. v. d. Voort deel uitmaakt, en colle ga's raadsleden. De heer Bongers zei dat mej. v. d. Voort in Leiderdorp wel op de goede plaats was. U bent voor velen een vertrouwde figuur achter het loket geworden. Als directeur weten wij uw werk te waarderen. Burgemeester Gallas zei bewonde ring te hebben voor het feit dat on danks dat de jubilaresse de hele dag met mensen omgaat zij het toch kan opbrengen 's avonds veel voor de Leiderdorpse gemeenschap te doen: lid van de raad, secretaresse van de zwemvereniging en lid van de cultu rele raad. Hij bood haar een dubbel wandige theepot aan. Aan het slot van de receptie bracht de Leiderdorpse drumband mej. v. d. Chr. l.o.m.-school wordt geopend LEIDEN Tijdens een bijeen komst in de kleine zaal van de Stadsgehoorzaal zal burgemeester Van der Willigen volgende week maandagmiddag de chr. l.o.m.-school (voor kinderen met leer- en opvoe dingsmoeilijkheden) officieel ope nen. Enige maanden geleden schre ven wij een uitvoerig artikel over deze nieuwe school, die tijdelijk wordt ondergebracht in het gebouw van de Geref. school aan de Lust hoflaan. De school ressorteert onder het Chr. Orthopedagogisch Instituut voor Leiden en omgeving. Gewonde bij botsing SASSENHEIM Zondagmiddag om kwart over drie verleende de bestuurder van een personenauto, die voorgesorteerd stond in de Hoofd straat om de Warmerdam op to rij den. geen voorrang aan een motor rijder. De laatste, een 29-jarige in woner van Den Haag, viel en moest met een gapende vleeswond aan het rechterbeen en gescheurde lip naar het Acad. Ziekenhuis in Leiden worden gebracht. de Rosen aus dem Süden van Strauss niet onthouden. Pianist Peter Serpenti kreeg, na zijn talrijke begeleidingen, ook zijn kans te schitteren en hij deed dat met Ravels Alborada del gracioso en later in Liszts Gnomenreigen, beide heel handig en vrij gaaf gespeeld ondanks de in deze ruimte normale echo van enkele seconden. Een an dere concertruimte zouden we dan toch wel hebben geprefereerd en onze geestdrift zou onverdeeld zijn geweest. Een historisch evenement was dit niettemin en daarover was iedereen het zeker eens, getuige het luide applaus dat telkens weer opklonk als teken van bewondering en sympa thie voor deze joviale en enthousias te Limburgers. Een woord van lof past stellig voor de enorme koortechniek waarvan dit koor getuigenis aflegt en waaraan Martin Koekelkoren stellig in hoge mate debet is. Dr. J. van der Veen Voort een serenade. Bloemstukken en geschenken onderstreepten dat mej. v. d. Voort achter haar loket voor velen meer betekent dan een ambtenaar die de vereiste handelingen verricht. LEIDEN Het afgelopen week einde hebben zich nogal wat vecht partijen en vernielingen voorge daan. Tijdens een vechtpartij op de Beestenmarkt zondagavond om streeks 7 uur werd een 19-jarige bijrijder door een onbekende mis handeld. Hierbij sneuvelde een spie gelruit van een sigarenzaak. De schade wordt geraamd op f 400. De dader nam de vlucht en is nog niet achterhaald. De politie heeft zaterdagavond drie inwoners van Leiden, een 20- jarige chauffeur, nog een 20-jarige chauffeur en een 21-jarige straat maker, aangehouden op verdenking van vernieling en mishandeling tg- dens een dansavond. Wegens misdragingen werden zij door de bedrijfsleider en de dans- leraar van een dansavond verwij derd. Even later kwamen ze terug, sloegen een ruit in en gingen op de vuist. Opbrengst busjes zending: f 3342,34 KATWIJK AAN ZEE Op de halfjaarlijkse zendingscontactavond is de opbrengst der zendingsbusjes meegedeeld: f3342,34. Voorzitter ds. A. Vink sprak zijn erkentelijkheid uit jegens collectanten en gevers. De onbrengsten bewegen zich nog steeds in stijgende lijn. Dr. F. C. Kamma, zendingspredi kant cn ethno-socioloog uit Oegst geest. liet dia's zien van het zen dingswerk in Afrika. Een zende linge uit Leiderdorp vertelde over het medische werk in de tropen. De bijeenkomst werd gehouden in de oranjezaal. NOORDWIJK-BINNEN Tot hoofd van de school met de Bijbel te Abbeenes is benoemd onze plaats genoot de heer A. van der Griend. Opgericht 8 januari 1894, Kon. goedgekeurd 18 februari 1964 Zaterdag j.l. hoorde U de „Maastreechter Staar" zingen te Leiden. Wilt U zelf zingen bij het Leidse Mannen koor K.N.A. Wij repeteren iedere maandagavond 8.0010.00 uur in ons grote, moderne lokaal Oude Vest 171. HET BESTUUR LEIDEN De gespreksgroep Gemengd gehuwden" in Zuidwest heeft onder mede-verantwoordelijkheid van ds. H. Bouter, ds. J. Bo- verberg en kapelaan P. G. Peters o./.m. ee?i gestencild overzicht uitge geven over de tot nu toe bereikte resultaten. Zoals bekend, hebben de Gereformeerde Kerk, de Hervormde Gemeente en de R.K. Kerk in Zuidwest zich vorig jaar oktober gezamenlijk tot de partners van „ge mengde" huwelijken gewend.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 3