Pff Arie Zweeris speelde vijfhonderdste wedstrijd Nerveus half uur bracht promotie voor sterk Pernix Academie v. Lichamelijke Opvoeding telt reeds negenhonderd leerlingen Als het ii om de goede, pure tabak gaat Naaldwijk eerst na de rust langs Oegstgeest ED FALLAUX BLIJFT TOCH BIJ SCYLLA VEELZIJDIGE CHEF-MONTEURS IS STEUNPILAAR VAN KOUDEKERK m Sportief duel in West/and VELOCITAS KWAM LAAT OP DREEF Van onze mensen heb ik nog niemand werkloos gezien BOOGBAL VAN J. DE WIT BRACHT KOUDEKERK ZEGE (Hoe minder gesaust, hoe liever...) Rumoer aan kop en staart in waterpolocompetitie Katwijkers spelen thuiswedstrijd in Leiden Nieuwe trainer voor Hazerswoudse Boys TOP IN LAATSTE FASE PAS LANGS FEL AVANTI: 6-5 AMVJ/RLYC won ook zijn derde wedstrijd VOLLEYBAL IN AFD. LEIDEN nieuwe leidse courant 11 maandag 13 MEI 1968 KOUDEKERK Voor hem vol komen onverwacht, was Arie Zwee ris voor de aanvang van de wed strijd KoudekerkLisser Boys op eens het middelpunt van belangstel ling. Secretaris Koemen had namelijk uitgerekend dat de nu 38-jarige Arie Zweeris op het punt stond zijn 500ste wedstrijd voor het eerste van Kou dekerk te spelen en dat heeft ge presteerd in totaal 22 jaar. Een unieke prestatie, vooral om dat hij door zijn militaire diensttijd in Nederlands Indië ('49-'5lj een tijd uit de roulatie was. Ook heeft hij eens drie maanden in het zieken huis gelegen wegens een zware her senschudding, terwijl hij later eens zodanig aan zijn knie was verwond, dat de doktoren hem voorspelden dat hij nooit meer zou kunnen voet ballen. Met zijn enorm doorzettings vermogen lukte het hem toch. Overigens is Arie Zweeris niet al leen voetballer, maar ook bestuurs lid en voorzitter van de elftalcom missie. Ook op het sportveld is hij actief. Zijn grootste succes vormen wel de lichtmasten, die hij in zijn vrije tijd heeft gemaakt op het ter rein van de N.V. Spanbeton Mij., waar hij als chef-monteur werkzaam is. Uiteraard was hij angenaam ver rast door de onverwachte huldiging. Voorzitter M. J. van Oosten over handigde hem een bos bloemen, ter wijl aanvoerder Dijkman hem een lijst aanbood met de foto's van de spelers van het eerste elftal. •je Aanvoerder Wim Dijkman (links) van Koudekerk overhan digt jubilaris Arie Zweeris een elftalfoto, terwijl hij tevoren al bloemen had gekregen van voorzitter Van Oosten. NAALDWIJK Winnen van de club die kampioen is geworden is aantrekkelijk en Oegstgeest heeft daarvoor negentig minuten sportief geijverd. Naaldwijk, gewoontege trouw rustig startend liet het offen sief aan Oegstgeest. Vooral aan J. v. Duivenboden op rechts die zijn te genstander, Rini Verkade, nog al eens de baas was en met enkele schoten doelman Stolk onder vuur nam, aan welke acties gretig werd deelgenomen door de jonge en veel- \*lovende linksbuiten v d Nagel. Door goed opstellen en snelle re alties wist Stolk noodlottige gevol gen te voorkomen terwijl in de ver dedigingslinies daar altijd nog Hans Stolk opereerde en rustig en be kwaam als altijd menige aanval in de kiem smoorde. Aan de andere kant begonnen Van Daalen en Dekker op toeren te komen. Pech had Dekker toen hij na zich bekwaam van Verhoeks te hebben ontdaan keihard de boven lat trof iets wat zo langzamerhand een hobby van hem is geworden. SCHIETGRAAG Na de thee besloot Naaldwijk er maar eens wat aan te gaan doen. voerde het tempo wat op en na vijf min. was het raak toen Van Daalen een voorzet van A v d Ende kop pend voor de schietgrage voet van C. Delker plaatste die Binsbergen de gang naar het net liet maken. Oegstgeest ging onverdroten voort waarbij in de achterhoede opviel W. Bol en in de halflinie Wieman en v. Delft menige aanval opbouw den en mee naar voren trokken. Toen Rini Verkade dan ook iets te nonchalant reageerde op een pass van Wieman aan Duivenboden wist die de bal voor doel te schuiven waar v. d. Nagel gereed stond om DEN HAAG Velocitas heeft in een zeer matige wedstrijd maar moei zaam van Ves 3 kunnen winnen. Het zag er aanvankelijk nog niet naar uit. want de Leiderdorpse aanval kon deze keer de juiste richting niet vinden en zette bovendien de aanvallen wat eenzijdig op. Ves 3 echter had wat meer geluk. Louis Kamphuis gaf de thuisclub een 10 voorsprong met een dubieus doelpunt. Hoewel de Leiderdorpers zich ook wel kansen schiepen, kon den zij niet tot een juiste afronding komen. Toch bezat Velocitas wel een licht veldoverwicht, maar juist aan de an dere kant kwam een doelpunt. Henk Blommers gaf met een doorloopbal de thuisclub zelfs een 20 voorsprong. Na de rust speelde Velocitas wat beter en had ook wat meer geluk. VRIJGESPEELD Na zich goed vrijgespeeld te heb ben verkleinde aanvoerder Rob El- gersma de achterstand tot 21. Hen- ny v. d. Burgh echter bracht met een doorloopbal de marge voor Ves3 weer op twee doelpunten 31. Na de vakwisseling drukte Veloci tas door; Gerrit van Reyn profiteer de in samenwerking met z'n mede spelers van een uitwerkingsfout van de Haagse verdediging 32. Even later zou dezelfde speler met een doorloopbal de stand gelijk trekken, 33. Vlak voor het einde stonden beide ploegen weer in de beginopstelling. Nu had Velocitas het meeste geluk. Bram de Wolf scoorde met een verre treffer het winnende doelpunt voor h«t Leiderdorpse Velocitas. doelman Stolk tot een verslagen man te maken (11). Naaldwijk werd zich toen zijn status van kampioen bewust en be greep wat werd verwacht. Vol gens het boekje werd de bal van man tot man opgebracht en toen in de 40e minuut op rechts C. Dekker zich keurig ontdeed van Verhoeks en Landesbergen, de bal zuiver voorzette waarna Van Daalen de bal ineens langs Binsbergen schoot, (21). Moegestreden gaf Oegstgeest zich gewonnen en kondigde scheids rechter Fennes uit Lisse het einde aan van deze sportief gespeelde wedstrijd. (Van onze sportredactie) LEIDEN Ed Fallaux blijft bij Scylla. De 17-jarige Nederlandse jeugdkampioen komt ook in het nieu we seizoen voor de Leidse tafelten nisvereniging uit. Daarmee komt hij terug op zijn aanvankelijke besluit om naar het Haagse Wibats te gaan. in verband met de transfer van de AMVJ'er Ed. v. d. Berg, die door Scylla is aangetrkken. De Amsterdammer die AMVJ ver laat omdat Bert Onnes het enfant terrible onder de Nederlandse tafel tennissers de wedstrijdsport vaar wel zegt, wilde graag naar een sterk team om ook eens clubkampioen te kunnen worden. Ed Fallaux zal daar door terugvallen naar het tweede team, dat in de hoofdklas uitkomt en zijn plaats in het eerste kwijtraken. Hij blijft nu toch lid, vooral omdat hij met Kuiper en Van Zoelen in het komende seizoen naar de creklas wil doorstoten. ALBLASSERDAM Pernix heeft het gered. Maandenlang heeft het zijn aanhang en vooral zichzelf in het on gewisse gehouden, omtrent de pro motie naar de landelijke hoofdklasse. Zaterdag konden na 28 minuten leer zaam korfbal 12 dolgelukkige Per- nixers, trainer Jan Hensen het mooi ste verjaardagscadeau overhandigen wat hij zich kan bedenken. Kinder dijk voelde echter weinig voor een verlengstuk van de competitie en heeft zich er tot het uiterste tegen verzet. Dat lukte dus niet en de ka naries krijgen nu de kans hun dik verdiende plaats in de landelijke- hoofdklas via waarschijnlijk OVVO te veroveren. 28 minuten restten dan nog in de eertijds gestaakte wedstrijd Kinder dijkPernix, waarin Pernix een 35 voorsprong had opgebouwd. Beide ploegen moesten voor die belangrijk ste 28 minuten met 11 „man en vrouw" aantreden. Scheidsrechter Benjert. die merkwaardigerwijs nu verstek liet gaan. had indertijd Kin derdijker Herman Tuytel en Pernixer Kees de Rooy uit het veld gestuurd. Voor Pernix betekende dat een ernstige handicap, omdat de eerste aanval het nu gedrieën moest op knappen. Kinderdijk had opdracht om met razendsnel spel Pernix te overrompelen, terwijl de Leidenaars dat trachtten te voorkomen, door een vertragingspolitiek waarbij het ac cent duidelijk op balbezit lag. Kinderdijk en Pernix hebben tak- tisch goed gespeeld. Alleen de zenu wen waren zij niet de baas. Daar door kwam het waarschijnlijk dat Manny Folkerts reeds na drie minu ten voor Kinderdijk een strafworp miste, die zeer overrompelend had kunnen werken. Daardoor kwam het ook dat de uitsluitend combinerende Leidse aanval middels Flip v. d. Kooy en Marijke Sinke levensgrote kansen miste. BALBEZIT Pernix heeft tenslotte gewonnen, verdiend, want de Leidenaren wisten voor driekwart van de tijd de bal in bezit te houden. Dat was wel nodig ook, want Kinderdijk bezat in Kees Tromp en Jaap Jonker twee geweldig snelle aanvallers, die al hun beschik bare energie inzetten om tot resultaat te komen. Resultaat uiteindelijk al leen voor Kees Tromp, toen deze uit een vrije worp fraai inschoot (45). Verder lieten Bakema en Bersee het echter niet komen. Dat gaf de Leide naars weer de nodige moed. Aanvoer- .Voorlopig kan ons land nog genoeg sportleraren en docenten in liet vak lichame lijke opvoeding gebruiken. Hel aantal fysio-therapeuten, waaraan behoefte is, is nog veel groter", zegt dr. K. Rijs dorp. rector van de Haagse Academie voor Lichamelijke Opvoeding. Dr. Rysdorp ziet vanuit zjjn kamer uit op een prachtig sportveld aan de rand van de duinen. De rustige Laan van Poot: een ideaal gelegen plaats voor een sportacademie, waar het gezond toe ven is in de zilte zeelucht en de stilte van de duinen. Het gebouw van de aca demie is een prachtig staaltje van mo derne architectuur. Negenhonderd stu denten volgen er dit jaar een opleiding voor de akte M.O. lichamelijke opvoe ding of een fysio-therapeutische oplei ding. Rector Rijsdorp zegt dat zijn afge studeerden allemaal in de maatschappij terecht kunnen. „Van onze mensen heb ik nog niemand werkeloos gezien. De laatste tijd staat de opleiding erg in de belangstelling. De voorwaarden om bij het onderwijs te gaan werken worden immers beter. U moet het zo zien, dat de opnamecapaciteit van de academies niet meer uitgebreid kan worden, waar door meer vraag ontstaat", onderstreept de rector. „We hebben uitbreidingsplannen. Het gebouw is veel te klein. We hebben nog zeker twee gymnastieklokalen nodig en een zwembad. Het ministerie heeft de zaak in onderzoek. Ik geloof dat zij daar welwillend tegenover zullen staan". De Haagse academie is de grootste van de vijf in ons land gevestigde oplei dingsinstituten voor de lichamelijke op voeding: Amsterdam, Groningen, Arn hem en Tilburg. Het is ook de oudste opleiding op dit gebied. der Gé van Zwieten lobte enkele ma len slim vanuit het middenvak, waar door Van der Kooy en Marijke Sirfke opnieuw niet te missen kansen kre gen. In de laatste zenuwslopende minu ten leefde het Kinderdijk-publiek nog even op, toen scheidsrechter In 't Veld zijn eerste en enige fout be ging. De slimme Jaap Jonker trachtte een strafworp te forceren en In 't Veld liet zich misleiden. Vanaf de stip echter gooide Kees Tromp Kin- derdijks laatste illusie naast de korf aan scherven en konden de Pernixie- ten definitief Hensen's verjaardag uitbundig gaan vieren. KOUDEKERK Koudekerk heeft een benauwde maar verdiende 10 zege behaald op Lisser Boys. Direct na aftrap ging Koudekerk in de aan val en moest keeper Den Hartog van Lisser Boys in actie komen om scho ten van Colijn, J. de Wit en Anton van der Meiden te keren. In de acht tiende minuut kwam midvoor Colijn net een schoenlengte te kort om doelman Den Hartog voor te zijn. Maar kort daarop produceerde De Wit, een uitgekookt boogballetje over de Lisser doelman heen en stond Koudekerk met 10 voor. Direct na aftrap kwam linksbuiten Mondriaan alleen voor doelman Ver- gunst, maar miste jammerlijk. De aanvallen van Lisser Boys waren zeer gevaarlijk in de aanval, maar hij strandde toch op het attente ver dedigen van de Koudekerk-achter hoede waarin aanvoerder Dijkman, de gebroeders Zweeris en M. de Wit een groot aandeel hadden. Ook de jarige Vergunst bracht ve le malen de handen op elkaar voor de wijze waarop hij zijn doel verde digde. Wegens familieomstandighe den moest Albert Zweeris na rust vervangen worden door A-junior Leo Brommers. Weldra bleek dat het verdwijnen van Albert Zweeris een gat in het middenveld was ontstaan, en spoedig volgde aanval op aanval op het Koudekerk doel. Maar Koudekerk hield stand mede door het voortreffelijke doelverdedi- gen van keeper Vergunst. In de 25-ste minuut wist Den Hartog een schot van Colijn bekwaam te stop pen en behoedde hiermede zijn ploeg voor een grotere achterstand. De sportieve wedstrijd stond onder leiding van arbiter Wolters uit Lei den. Niet zonder trots vertelt dr. Rijsdorp dat een Amerikaans blad een artikel over de lichamelijke opvoedings-insti- tuten heeft geschreven. „Nederland werd niet eens genoemd, maar Den Haag wel". Studenten Op de academie werken zeventig full- en part-time docenten hard om de leer lingen zo deskundig mogelijk op te kun nen leiden. Het is een nogal zware op leiding met 30 tot 34 lesuren per week. Daarbij komt de praktijkstage en het studeren, waardoor de student over wei nig vrije tijd kan beschikken. Om de colleges op de academie te kunnen volgen is minstens een diploma van een middelbare school vereist (hbs, mms of gymnasium). Ook met een vol ledige onderwijzersbevoegdheid kan men de beroepsopleiding volgen, mits men goedgekeurd is na een intensief medisch onderzoek, dat voor de aanvang van de cursus wordt gehouden. Het academiejaar vangt eind augustus aan. De opleidingstijd voor de MO-akte lichamelijke opvoeding bedraagt vier jaar. Het is mogelijk dat enkele lessen in de avonduren moeten worden gege ven. De zaterdag is in het algemeen vrij. In het derde en vierde studiejaar moet buiten de lesuren nog gedurende 100- 240 uren stage worden gelopen op lage re en middelbare scholen (een dag per week). In verband met de ontwikkelin gen bij het v.h.m.o. en de taak die de leraar(es) lichamelijke oefening bij de zgn. buitenschoolse activiteiten veelal te vervullen heeft, zijn in het programma van de afdeling M.O. der Academie en kele werkweken opgenomen. In het derde studiejaar leren de stu denten skiën in het Oostenrijkse Spital am Pyhrn. Leerprogramma De eerste twee jaar krjjgen de stu denten een uitgebreid leerprogramma. Vakken als pedagogiek, psychologie, ge schiedenis, systeemkunde, anatomie, on- gevallenleer zyn een „must". Daarbij wordt natuurlijk veel aandacht geschon ken aan de praktische vorming: gym nastiek, zwemmen, voetbal, handbal, hockey, korfbal, softbal, honkbal en sehoonspringen. Twee keuzevakken in de groep boksen, schermen, judo, tennis en roeien zyn verplicht. F ysio-therapeut „Van de 900 leerlingen hebben wij ongeveer 450 klanten voor de fysio- therapeutische opleiding", zegt dr. Rijsdorp. „De lichamelijke opvoeder- fysio-therapeut zal in de school goed werk kunnen doen door het geven van lessen in bijzondere schoolgym- nastiek en in het bijzonder het schoolzwemmen". Om deze opleiding te kurnen volgen moet de leveling geslaagd zijn voor het mulo-b diploma. Natuurlijk komen ook de eindexamenkandidaten van de mid delbare scholen in aanmerking voor deze opleiding, die 3 jaar en 7 maan den in beslag neemt. Het eerste jaar wordt het normale aantal vakken ge doceerd en de andere studiejaren wordt het accent gelegd op de patho logische toestand waarin de patiënt verkeert. Deze opleiding voor het staatsdiploma heilgymnastiek en mas sage is ook sterk op de praktijk ge richt. De student moet namelijk stages lopen in een door de academie aange wezen inrichting (bijv. het Zeehospi tium, of het Revalidatiecentrum in Delft). Er moet bij tenminste drie in stituten worden gehospiteerd. (Adres: Haagse Academie voor Li chamelijke Opvoeding, Laan van Poot 363, Den Haag). Haagse (oudste) Academie De Haagse Academie voor Lichamelijke Opvoeding is opge richt 12 september 1912. Zij is de oudste academie in ons land, en is de voortzetting van de oplei ding van J. H. Reys, die reeds van 1887 af als oprichter werk zaam was. De oprichting van de Academie (toen nog Kweekschool voor Gymnastiek en Heilgymnastiek geheten) had ten doel een einde te maken aan de een- of twee hoofdige opleidingen, omdat de ontwikkeling van de vakstudie dit niet meer gedoogde, en er door werd afgeremd. Tengevolge van deze toene mende eisen en van de zich wij zigende tijdsomstandigheden nam het aantal opleidingen in Neder land af. Zo werd in 1921 het Centraal Instituut voor de Licha. melijke Opvoeding en in 1937 het Christelijk Instituut voor de Lichamelijke Opvoeding in de Haagse Academie (toenmaals kweekschool, Instituut voor Lichamelijke Opvoeding gehe ten) opgenomen. Op 8 maart 1951 kreeg de Aca demie haar huidige status, en heet sindsdien Haagse Academie voor Lichamelijke Opvoeding. Sedert 1 januari 1963 is zij in het gebouw aan de Laan van Poot gevestigd. De Studentenvereniging „For. cial", waarvan alleen studenten van dr.e Haagse academie lid kunnen worden, verzorgt gezel ligheids-, culturele- en sportcon- tacten tussen de studenten onder ling en met de leden van stu dentenverenigingen van andere academies. De vereniging heeft een bloeiende sociëteit aan de Schelpkade. Onder de vereniging ressorteren een aantal disputen. KATWIJK AAN DEN RIJN het poloteam van de zwem- en polo club Katwijk speelde in de tweede klasse B van de zomercompetitie Gouwe en Rijnstreek een thuiswedstrijd tegen De Zijl 4 uit Leiden. Deze eerste wedstrijd eindigde in een 11 stand. In de eerste helft bracht L. Parlc- vliet de stand op 10, maar kort na de hervatting scoorde De Zijl 11. Doordat de vloer m het sport- fondsenbad in Katwijk nog steeds niet hersteld is. werd deze wedstrijd gespeeld in De Vliet te Leiden. HAZERSWOUDE Hazerswoudse Boys zal in het komende seizoen wor den getraind door de heer C. Sulze uit Utrecht. De heer Sulze heeft o.m. gespeeld voor DOS en Elinkwijk. AFDELING GOUDA Res 1ste klas: Zwammerdam 2Boskoop 2: 13; 3B: Bergam bacht 2—Sportief 3 Sportief n.o.; Bodegraven 4Jod. Boys 7: 24; Be Fair 6Jod. Boys 8: 25; Spirit 5—Sportlust 5: 10; 3C: Spirit 6—Be Fair 7; 05; 3D: Spirit 7Bodegra ven 5: 21; Boskoop 5Boskoop 4: 9—2. DEN HAAG Het ging er in de waterpolohoofdklas naar uitzien dat de drie leidende ploegen De Rob ben, De Meeuwen en Neptunus Amersfoort aan de leiding zouden blyven en onderling zouden gaan uit maken wie er kampioen ging wor den. HZ PC heeft deze gedachte echter wreed verstoord door De Meeuwen niet 42 te verslaan waar door De Meeuwen twee punten ach terstand heeft op de beide andere ploegen. ZIAN profiteerde van deze uitslag in die zin dat een derde plaats nu niet meer tot de onmogelijkheden be hoort, gezien de achterstand van twee punten op De Meeuwen. Zelf droeg ZIAN hierin bij door Neptunus Arnhem met 32 te verslaan. De Robben en Neptunus Amers foort maakten korte metten met AZPC (5—2) en Het Gooi (9—5). Voor Het Gooi is deze zestiende achter eenvolgende nederlaag wel de gena deslag voor het hoofdklasseschap. DZV won van ESCA met 7—5, ter-, wijl Het Y pas in de laatste periode van DJK won (65). Stand: De Robben 16-28, Neptunus Amersfoort 16-27, De Meeuwen 16-25, ZIAN 16-23, HZ PC 16-29, Neptunus Arnhem 16-18, DZV 16-15, SASSENHE1M Het heeft er naar uitgezien dat TOP zaterdag twee punten aan Avanti zou moeten laten. Pas in de laatste periode van de tweede helft kon TOP aan de dreigende nederlaag ontkomen. De wedstrijd begon met licht veldover wicht voor Avanti. zodat de spoe dig verkregen 1-0 voorsprong ver diend was. De eerste aanval van TOP stelde hier enige afstandsscho ten tegenover die i.v.m. de sterke wind, geen enkele bedreiging vorm den. Ondanks het reeds eerder ge noemde veldoverwicht van Avanti wist het tweede aanvalsvak van Avanti al gauw de stand op 3-1 te brengen via twee prachtige af standsschoten. Dat TOP niet gauw aangeslagen is, bewees Jaap van Vliet, die met een schitterende schijnbeweging zijn tegenstander ver achter zich liet en liefst twee keer kon schieten. Het tweede schot was raak en dat be tekende 32. Door een misverstand in de TOP- verdediging kon Avanti de stand op 42 bepalen, maar nog net voor rust kon TOP via goed voorberei dend werk van Marjo Overvliet de stand op 4-3 brengen. Meteen na rust schoot Avanti zich naar een veilig lijkende 53 voorsprong. Stimulans Avanti dacht het iets rustiger aan te kunnen doen, maar dit betekende voor TOP een stimulans om terug te komen. In het begin lukte dit niet, er werd teveel van afstand ge schoten. Piet Benschop bracht met een doorloopbal de stand op 54. Gré Imanse bracht de stand hierna op 55. Hierna was TOP heer en meester en voor het winnende doel punt zorgde invaller Peter Ciggaar. via een afstandsschot. Met nog tien minuten te spelen legde TOP zich toe op combineren, zodat de 5—6 eindstand gehandhaafd bleef. AZPC 16-13, Het Y 16-12, DJK 16-8, ESCA 16-4, Het Gooi 16-0. De Leidse Zwemclub kwam door een 54 overwinning op UZSC naast de Utrechters, maar heeft een wed strijd meer gespeeld. Deze opgang hadden de Leidenaars mede te dan ken omdat HPC tegen SVH gelijk speelde (44). Overige uitslagen eerste klas ZCE—PSV 4—6, Polar Bear»Neptunus Zaandam 72, ZwemlustDAW 54. Stand: PSV 16-31, Polar Bears 16-22, Nereus 15-20, Zwemlust 15-18, SVH 15-16, GZC 15-15, en ZCE en DAW 15-12, UZSC 15-11, LZC 16-11, HPC 16-10, Neptunus Zaandam 15-6. F)E HEREN van AMJVIRLVC U'on- nen ook hun derde wedstrijd. Het heeft Dinco v.d. Stoep en zijn mannen heel wat inspanning gekost, maar het Asser SFC, dat dit seizoen werd versterkt door de overkomst van enkele spelers van Oranje Nas sau, o.a. Groen en Kramer, is ook één der sterkste tegenstanders. AMVJ staat reeds met één been in de eredivisie. DPC benutte tegen Valbovol de laatste kans, de Utrechtse ploeg won op verrassende wijze. Door deze resultaten staan SFC, DPC en Val bovol op de helft van deze competi tie volkomen gelijk en is nog met geen mogelijkheid te voorspellen, wie met AMVJ zal promoveren. Bij de dames is Berkkerveld prak tisch gepromoveerd, deze ploeg won voor de vierde achtereenvolgende maal. Octopus blijft het goed doen, nu Dynamo werd verslagen. Laatst genoemde ploeg valt af. De jeugd clubkampioenschappen van district West 3 hebben uiterma te fraaie resultaten voor HML'CLV opgeleverd. Zowel bij de meisjes ju nioren als bij de jongens adspiran- ten en junioren werd HML'CLV kampioen. Slechts bij de meisjesadspiranten moest het het Rotterdamse Concordia voorrang verlenen. Bijzonder onaangenaam was het optreden van het Leidse SUES, dat eerst op zich liet wachten en daarna voortijdig vertrok. LEIDEN De uitslagen van de in de afdeling Leiden van de NeVoBO gespeelde wedstrijden, zijn: Heren: 3de kl.: Catena 2Meer burg 3—1. WS 5—Donar 3 0—3, DOG—NIVOC 2—2, DVO 2—De Val ken 2 03, Leython 2Meerburg 22. Leython 3Armada 30, Cate na 2—Armada 2—2, 4A: VVS 6—Ad- vendo 1—3, DSS 3—Leython 4, Leyth. n.o.. Kangeroes 4—DVO 3, Kang. n.o., DVO 3Rijnsburg 6 13, VVS 6Leython 4 3—0, Raaphorst 3De Valken 3 31, Raaphorst 2DAC 2, DAC n.o. Kangeroes 4DSS 3 30, Castellum 4—Rijnsburg 6 2—2, Castellum 6—WW 2 3—1, 4B Donar 4—SUES 2, SUES n.o., Advendo 2Rijnsburg 4 1—3. Rijnsburg 4—WW 3 3—0. Dames: 1ste klas: RijnsburgNw. Brunhilde 1—1, 2de kl.: DAC 3—DU- ES 3—0, DAC 2—Argos 4 0—3, 3de kl.: NIVOC—Armada 2 3—0, NIVOC 2—Castellum 3 2—2.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 11