VLEET In Zeeland is nog RUIMTE te vinden ANWB: kamperen duurder? De Brittenburg weldra bijna duizend huizen NEDERLANDER IN BELGIË AAN TOP Rode Michelin-boek liet sterren vallen Visserijnieuws bij de Banken Koudekerk- Alplien fuseren Dader Nieuwveense inbraken gearresteerd GROTE INSTUIF te Rijnsaterswoude „THE JOLLY JOKERS" In en uit Alphen NIEUWE LEIDSE COURANT 13 VRIJDAG 10 MEI Stranden, water, rijke historie en vismenu's voor fijnproevers Zeeland heeft ook dit jaar zijn hotel- en pension deuren weer wagenwijd opengezet voor de recreant, voor de vakantie vierder zowel als voor de dagjestoe rist. Belangrijke barrières, die de uit zijn jas ge groeide Randstadbewoner in het verleden slechts aar zelend vrijwillig in het isolement deed stappen, zijn geslecht. Met de Oosterschelde- en Haringvlietbrug en de Grevelingendam heeft Zeeland gastvrij de rode loper uitgelegd. En het zijn er elk jaar meer, die via deze schakels een nieuw recreatiegebied ontdekken. De provincie begeleidt die groeiende trek met nuchtere cijfers: de afstand Rotter- dam-VIissingen via de nieuwe bruggen is dertig kilometer korter dan de oude route via de Moerdijkbrug, Bergen op Zoom en Goes, zegt zij. Bo vendien kan men er aanmer kelijk sneller rijden, zodat een uitstapje naar Zeeland niet langer een uren vergende onderneming is. Waarmee zij maar wil zeg gen, dat ook de Randstadbe woner zijn recreatiegebied dicht bij huis heeft gekregen. Een gebied, dat nog ruimte heeft, ook al groeit de toe- ristenstroom en ook al zitten in juli vrijwel alle grotere kustplaatsen vol (voor een zeer belangrijk deel met Duitsers). Maar vol in Zee land betekent wat anders dan vol in de Randstad. Vol in Zeeland is niet meer dan „ge zellig druk", mensenmassa's en autofiles vallen er niet zo op als op boulevards langs Hollands kusten. Stranden Men vindt in Zeeland brede stranden, zelfs enkele zui- derstranden, meer dan 300 km in totaal: op Schou- wen-Duiveland (met de bad plaatsen Scharendijke, Renes- se en Burgh-Haamstede), op Noord-Beveland (met Wissen- kerke-Kamperland), op Wal cheren (met Vrouwenpolder, gelegen aan Noordzee én Veerse Meer), Oostkapelle, Domburg, Westkapelle, Zou- telande, Biggekerke. Koude- kerke en Vlissingen). In Zeeuws-Vlaanderen zijn er de badplaatsen Breskens, Groe- de, Nieuwvliet. Cadzand en als meest zuidelijke aan de Nederlandse kust het dorp je met de wat buitenlands klinkende naam Retranche- ment. Historie Stedenschoon biedt Zeeland eveneens: het telt vele stadjes waar het historisch karakter bewaard is gebleven. Zierik- zee („parel in de Delta") is er maar één voorbeeld van. An dere: Brouwershaven, geboor teplaats van Jacob Cats, het Dreischor op Schouwen-Dui- veland. Verder: Tholen en Goes; Walcheren Veere en Middelburg met het beroem de stadhuis, het abdijcomplex en de Lange Jan (Abdijtoren), of de Scheldestad Vlissingen. In Zeeuwsch-Vlaanderen zijn er Aardenburg met zijn Sint Baafskerk, het interna tionaal georiënteerde Sluis en het pittoreske plaatsje Sint Anna ter Muiden. Ten oosten van het industriegebied langs het kanaal van Terneuzen Nederland is vorig jaar de belangrijkste toe ristenbron voor België geweest: volgens voor lopige statistieken werden er 1.430.000 over nachtingen van Nederlanders opgetekend tegen 1.370.00 van de Britten en 1.360.000 van Fran sen. De Duitsers komen op de vierde plaats met 920.000 overnachtingen. Voor 1967 was Neder land de vierde markt na Engeland, Frankrijk en Duitsland. Voor een belangrijk deel is de stijging van 30 procent het vorig jaar te verklaren door het mooie weer in juli en augustus, dat veel kampeerders heeft speelt ook de factor dat ons zuiderbuurland steeds meer in raakt een rol. Niet alleen de al sinds jaren populaire Ardennen trekken de Nederlandse toerist, maar de laatste tijd vooral ook de kust en niet te vergeten de kunststeden. Zeeuwse historie: de oude stadspoort van Zierikzee, trekpleister van vooral veel buitenlanders. neuzen. Vlissingen, Middel burg, Goes en Yerseke. Tho len heeft in Sint Annaland een moderne jachthaven en Schouwen-Duiveland in Zie rikzee, Bruinisse, Brou wershaven, Scharendijke en Burghsluis, In diverse plaatsen zijn boten te huur. Er zijn reparatiewerven en er bestaan ook drie zeilscholen: Wolphaartsdijk, Sint Anna land en Bruinisse. Natuurlijk: waar water is. is ook vis. Visgerechten staan dan ook bovenaan op de me nukaart van restaurants en eethuisjes. Fijnproevers heb ben er ruime keus: uit tong, tarbot, paling, kreeft, oesters, garnalen of krab. Maar wie Zeeland verlaat zonder de Zeeuwse mosselen te hebben geproefd, die doet zichzelf te kort. De liefhebbers van zoete lekkernijen kunnen hun gang ook gaan: de Zeeuwse boter- babbelaars en de Zeeuwse bo lussen hebben niet ten on rechte een internationale faam. Overigens: palingbrood is ook niet te versmaden. naar Gent is er ten slotte de oude vestingstad Hulst met haar stadspoorten, de Sint Willebrordusbasiliek, de on geschonden wallen en het beeld van den Vos Reinaerde. De ANWB heeft de minister van sociale zaken en volks gezondheid gevraagd in de gelegenheid te worden gesteld commentaar te leveren op het ontwerp-uitvoeringsbesluit van de kampeerwet. In deze wet worden nieuwe voorwaar den gesteld aan de inrichting van kampeerterreinen (met name waar het de hygiëne betreft). De ANWB verwacht, dat het tientallen miljoenen zal kosten om de honderden kampeerbedrijven aan de nieuwe eisen (die officieel nog niet zijn bekendgemaakt) aan te passen. Alleen al Staatsbosbeheer zal voor zijn 58 kampeer terreinen (die bekend staan om hun goede sanitaire voor zieningen) een miljoen moeten uittrekken om te voldoen aan de nieuwe eisen. De ANWB vreest, dat hieruit een niet geringe verhoging van kampeergelden zal voortvloeien. Watersport En dan is er natuurlijk de watersport, die Zeeland elk jaar meer gaat propageren. Het Zeeuwse Meer (zoals de Oosterschelde na de afsluiting in 1978 zal heten) en het Gre- velingcnbekken tussen het Zeeuwse Schouwen-Duive land en het Zuidhollandse Goerce-Overflakkee (afslui ting 1972) zullen straks de grootste watersportcentra van Nederland, worden. Maar nu al zijn het Veerse Meer (met een bevaarbare oppervlakte van 1500 ha en een lengte van 25 km) en de Braakman (tussen Oost- en West Zeeuwsch-Vlaanderen) trefpunten voor watersporters uit vele landen. Ook buiten het Veerse Meer zijn er verscheidene jachthavens: Breskens. Ter- PTT-trips in Zwitserland Van mei tot en met septem ber organiseert de Zwitserse PTT met haar speciaal voor het rijden in de bergen ge bouwde comfortabele toering- cars geheel verzorgde 4- en 7-daagse rondreizen door Zwitserland. Vooral aan te bevelen voor toeristen wier tijd beperkt is en die toch veel van Zwitserland willen zien. De 7-daagse reis kan wor den gecombineerd met een aansluitend verblijf van 8 da gen in een hotel in Lu- zern/Ziirich of omgeving. Men kan voor deze reizen, die al tijd doorgang vinden, in Ne derland boeken bij elk bij de ANVR aangesloten reisbu reau, dat ook verdere inlich tingen verstrekt, evenals het Nationaal Zwitsers Ver keersbureau. Koningsplein 11. Amsterdam „Ik weet niet waarom ze me hebben onthoofd", zei Ro bert Lalleman, de 72-jarige eigenaar van de Auberge de Noves bij Lyon nog ver bijsterd door hetgeen de uitgevers van het „rode boek" niet van Mao. maar van de Franse kook kunst hem hadden aan gedaan. Dat „rode boek", de Guide Michelin, is het register, waarin de Franse eetgelegen- heden worden opgenomen, die worden geacht uit te blinken in het strelen van de smaak der smulpanen. Nu hadden de uitgevers van deze „bijbel der lekker bekken" het bestaan aan „1'Auberge de Noves" een van haar drie sterren te ontne men, wat betekent, dat dit restaurant van „een van de beste tafels in Frankrijk, een reis ten volle waard" is gede gradeerd tot een met „een uitstekende keuken, waarvoor men best een eindje mag om rijden". De Guide Michelin is enke le weken geleden uitgekomen en sindsdien zetten restaura teurs, die een sterretje meer hebben gekrpgen een hoge borst op en begroeten hun klanten met extra egards, ter wijl de chef-koks van de restaurants, die werden gede gradeerd. huilen in de soep. PLEISTERPLAATS HOLLAND-LINIE Langs de autoweg Hol land-Linie (Oberhausen-Em- merich) zijn bij Hünxe twee nieuwe pleisterplaatsen ge pend. Zij beschikken elk over een bar, voor negentig gasten. Toeristen uit Nederland kun nen hier hun reis gezellig on derbreken. Aan dezelfde weg en wel bij de grensovergang Elten zal de organisatie van het vreemdelingenverkeer in Noordrijnland-Wcstfalen ge durende het zomerseizoen aan de aankomende toeristen in lichtingen verstrekken over Rijnland. Westfalen en de overige gebieden van Duitsland. Dit jaar hebben twaalf restaurants in Frankrijk drie sterren gekregen: de hoogste onderscheiding voor culinaire voortreffelijkheid. Twee waarvan Auberge de Noves er één is verloren er één. Lalleman: „ik heb mijn zaak zeer kritisch bekeken en een diepgaand onderzoek in gesteld. maar ik heb niet kunnen ontdekken, dat er iets aan mijn kookkunst mankeer de. Als ik bedenk, dat ik in mijn kelder 15000 flessen wijn heb. die uitsluitend thuishoren in een eerste klas se restaurant weet ik eenvou dig niet wat ik moet doen. Maar ik zal voor mijn ster blijven vechten". GIDSEN Twee interessante gidsje in de Zwarte Beertjes-serie van Bruna: „Londen" en „Mexico", het eerste geschre ven door Diana Vinding, het tweede door Mathieu Smedts. Beide boekjes werden op voortreffelijke wijze door Kees Scherer voorzien van een groot aantal kleuren- en zwart- wit- foto's. De prijs: 3.50. Wie alles over vissen wil weten, vindt tal van tips in „Alles over aas en vis", geschreven door A. van Onck en C. J. van Beurden. Het boekje, dat ƒ4.50 kost, is uit gegeven door Ad. M. C. Stok (82 blz.) Leerzaam vooral voor zee-zeilers is het boekje „Astronomische Navigatie voor Zeilers". De schrijfster. Mary Blewitt. wil er in aan tonen dat astronomie in de zeilsport bepaald geen zwarte kunst is en door iedereen mei een beetje wiskundige aanleg kan worden' toegepast, (ƒ7,90, 73 blz.). Het boekje is een deel van de Hollandia-wa- tersportreeks. In dezelfde reeks verscheen van Cyrus L. Day „Steken, Splitsen en Knopen" (ƒ7,90; 78 blz.). Op overzichte lijke wijze wordt de wa tersporter uiteengezet (ook met foto's) hoe hij de zaak op het water muurvast kan zet ten KATWIJK AAN ZEE De wo ningbouwvereniging De Brittenburg hield gisteravond in hotel Riche haar jaarvergadering. Voorzitter H. Haas noot verwelkomde in het byzonder de ereleden K. Haasnoot, P. Guyt en J. de Kryger. Hy herdacht de over leden penningmeester H. A. Dyks- man, waarna men een minuut stilte in acht nam. Men heeft een goed jaar achter de rug. Met de aanstaande bouw van 192 woningen in Cleyn Duin en 58 woningen in de Hoornes komt het woningbezit van de vereniging op 979. De voorzitter ging de toestand na van woningen rond de eeuwwisse ling en heden. Vóór 1900 stond de overheid onverschillig tegenover de woningbouw. Zij liet het initiatief over aan particulieren. Gevolg huis- jesmelkerij en geen oog voor het onderhoud der woningen. Na 1900 is er veel verbeterd, maar pas na de tweede wereldoorlog greep de over heid goed in. Door het geven van subsidies werd meer aandacht aan de bouwvereni gingen gegeven. Vooral de woning- wetbouw werd gestimuleerd. Dit kwam speciaal ten goede aan de man met de smalle beurs. Thans wordt de woningwetbouw echter door minister Schut gelijkgesteld met de premie- bouw. Bij de prcmiebouw wordt een premie van f 10.000 gegeven die niet behoeft te worden terugbetaald, bij de woningwetbouw moet de premie worden terug betaald tegen een rente van 4 pet. Dit geeft nogal deining in de bouwverenigingen. C.ijfers Uit het jaarverslag van secretaris C. P. Versteeg bleek, dat het leden tal 736 bedraagt, van wie 681 bewo ners. Aan het eind van het boekjaar waren 68l woningen, 4 winkels, 138 garages en 6 noodwinkels in exploi tatie. De heer J. Heemskerk bracht ver slag uit over de stichting De Brit tenburg. Op 31 december bedroeg het aantal bewoonde woningen 729. Het aantal leden bedroeg 729 bewoners en 55 niet-bewoners. Batig saldo i 21.297,59. In het bestuur werden de heren L. Guijt en J. J. van Oosten gekozen in de plaats van de heer G. Haasnoot, die wegens gezondheidsreden zich niet herkiesbaar stelde, en in de va cature H. A. Dijksman. De aftredende bestuursleden de he- ren J- Heemskerk en J. N. Ouwehand werden herkozen. Als commissaris herkoos men de heer L. van der Snoek. Het om gezondheidsredenen afge treden bestuurslid G. Haasnoot werd benoemd tot erelid. Predikantenconveu I in Kativijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE De plaat- selijke predikanten zijn van plan een predikantenconvent te vormen. Woensdag a.s. komen alle predikan ten uit Katwijk aan Zee bijeen om daarover van gedachten te wisselen. Mogelijk kan van het predikanten convent uit wat meer contact tus sen de Kerken groeien. Wisselbeker voor koor uil Sasseulieim SASSENHEIM Op het zangcon- cours, georganiseerd door de afdeling Leiden van de Ver. van Huisvrou wen, dat gisteren in „de Burcht" werd gehouden en waaraan acht ko ren deelnamen, heeft het koor van de afdeling Sassenheim met 348 punten de eerste prijs behaald en daarmee beslag gelegd op de wisselbeker. Als verplicht nummer werd ge zongen „De Rondedans" van Hans v. d. Laan. De vrije nummers waren „Papillons blancs" van L. Benta en „Standchen" van Schubert, met so lozang van mevrouw Overbeke, mezzo-sopraan. Dirigente was mevr. Stenz-Leening, aan de piano mevr. D. Zwart. De jury merkte op dat de muzikale leiding zeer mooi was. Het jurylid Henri Welbooren reikte de wisselbeker uit. KDC verslaat RDC RIJNSBURG RCD 1 heeft in het kader van het vierdorpentoer- nooi met 119 verloren van het Katwijkse KDC, kampioen van de hoofdklasse LDDB. De uitslagen: D KromhoutJ Passchier 11, G van ZuylenJ Zwaan 02, Joh KromhoutA van Beelen 0—2, W Leeuwenburg jrJ Schoneveld 02, P van EgmondFr Spierenburg 20, J v d MeyJ v Duivenbode 11, J v d KampH Klinkenberg 11, A Samsom—J Godwalt 11, H VerkuilH Koelewyn 11, D van EgmondL Dykstra 20. Rehoboth vol met creatief werk LISSE Het middernachtelijk uur was vannacht al lang verstreken toen de organisatoren van de grote handenarbeidtentoonstelling ir, Re hoboth de zaak „or4er de knie" hadden. De besturen van het Comité Activering Jeugdwerk en de Inter parochiële Jeugdraad hadden han den vol werk om het grote aantal inzendingen smaakvol ten toon te stellen. Tijdens een rondwandeling op de tentoonstelling zagen we twee in zendingen van „amateur"-kunst- schilders. Het was de ,Groep-Elgg" die onder leiding van do kunsthan del in de Kapelstraat iedere week bijeenkomt. De heer Elgg heeft een zolderruimte als atelier ingericht. Hij heeft 12 leerlingen in de leeftijd van 14 tot 70 jaar. Verder zagen wij een aveede groep, de „Creatieve werkgroep Lisse", die sinds januari 1967 iedere week bijeenkomt onder Liding van de heer Janszen van d»- „Kibboets" in de Kanaalstraat. In deze groep is men op allerlei manieren creatief bezig. Ten slotte zijn er nog vele stands van scholen als de Andreasschool, de Herv. School en de Don Bosco- school. De Hobby-club uit de Engel is aanwezig met een zeer grote col lectie creatief werk. Dit en nog veel meer is nog vanavond en morgen middag vanaf 2 uur tot 's avonds half 9 te bezichtigen. Fietsen gestolen: boete van 80 DEN HAAG Omdat twee opper lieden uit Rynsburg na een avondje- uit de laatste bus hadden gemist, hadden ze op de Rijnsburgerweg in Leiden twee fietsen weggenomen. Al spoedig waren ze aangehouden en gisteren moesten ze zich voor de Haagse politierechter verantwoorden voor de diefstal van de fietsen. De rechter meende dat ze beter een taxi hadden kunnen nemen, omdat ze samen nog f 22 op zak hadden, maar de mannen verklaarden dat ze dat zonde van het geld vonden. De offi cier van justitie eiste f 100 boete en twee weken voorwaardelijk. De rech ter maakte er f 80 van. Hoog en laag water Ie Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Zaterdag: hoog water 1.55 en 14.19 uur; laag water 10.05 en 22.35 uur. IJMUIDEN Verscheidene treilers beproeven thans hun geluk onder de Nederlandse kust. De KW 159 Marian Ellen, die maandag was gaan varen, lag donderdag met een mooie hoeveel heid makreel, wijting en gul aan de IJmuider markt. Onmiddellijk na de lossing vertrok het schip weer naar zee om nog een graantje mee te pikken. In de Noord liep het niet zo best Veel vaartuigen zakten af van 61 NB om het in de buurt van 57 NB te gaan proberen. Hun doelwit was de makreel maar van deze vissoort kreeg men bijna niets aan boord. Zij vingen nu per etmaal een 200 kabeljauwen, 50 manden kleine schelvis en 30 manden wijting. Tong In de Sylt hielden de goede tongvangsten aan. De beste trekken leverden 200 kilo op. Met minder dan 100 kilo kwamen de netten niet boven water. De grote soorten waren in de meerderheid. Door de rotsachtige zeebodem kwamen de netten nog wel eens in gehavende toe stand aan de oppervlakte, maar dat was de enige klacht, die werd ver nomen. Wat er was Aan de IJmuider markt verschenen 22 vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 4370 kisten vis. waarvan 460 kisten schelvis, 100 kisten radio. 210 kisten wijting. 1560 kisten gul en kabeljauw, 480 kisten koolvis. 80 kisten haring. 680 kisten makreel. 50 kisten haai. 490 kisten schol. 5 kister. tarbot. 175 kisten diversen, 1150 stuks stijve kabeljauw en 15.000 kilo tong. Verder waren er 35 kleine kisten naring en 1950 kleine kisten makreel. Geen herstel Voor de tong onderging de belang stelling weinig verandering. De groot middel was na een inzet van f2.27 op de laatste afslag voor f2,04 te koop De grote tong was met een notering van f2.44 tot f2.31 ook nog niet aan een herstel toe. De kleinmiddel kon met een koers van f2,93 tot f2,73 net niet boven de drie gulden uitkomen Voor de kleinste twee soorten betaalde men door elkaar genomen f3.75. Schol De schol nam met een hoogste bod van f45.voor de grote en de groot middel een middelmatige positie in. De kleinmiddel en de schol 1 waren nog een gulden goedkoper. De 'weetjes lieten het volledig afweten. Op de laatste rondgang betaalde de handel niet meer dan f 16,—. De goede kwaliteit haring betaalde de handel niet meer dan f 16,De goede kwaliteit haring haal de een mooie top van f36,De min dere soort moest met f 15,20 genoegen nemen. Bij de makreel was het prijsverschil tussen goed en slecht nog groter. De notering schommelde tussen f40.en f 12.—. Schelvis Bij de schelvis gingen de pennen met een top van f47— zeer voortvarend van start. Dit mooie peil konden zij niet handhaven. Op de laatste afslag kon men ook voor £21,— terecht. De braadschelvis zakte van f35,weg tot 17,—. Bij de grotere soorten waren de verschillen geringer. De grote schel vis haalde een top van veertig gulden Op de laatste ronde betaalde men niet meer dan dertig gulden. Verrassing De kleine gul zorgde voor een ver rassing. Ondanks de ruime aanvoer wist deze soort de kattencentrale op een zijspoor te zetten. De laagste betaling was een gulden te hoog voor deze instantie. De vismeelindustrie bleef van koolvis verstoken. De kleine zwarte soort zat op de laatste afslag twee gulden boven het minimum, de grote zwarte koolvis ging onder f 47,niet van de hand. Op de eerste afslag moest men f52,— betalen. De kabeljauw maakte een fikse tuime ling. Voor de grote soort had men niet meer over dan f82. Vandaag aan de markt Vandaag meldden zich a^n de IJmui der markt onder meer de KW 141 Willy met 1000 kisten. 395 kleine kisten di versen en 70 stuks stijve kabeljauw. In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 150 kisten schelvis. 150 kisten wijting, 400 kisten gul en kabeljauw, 70 kisten koolvis, 70 kleine kisten haring, 50 kisten makreel, 720 kléine kisten ma kreel, 10 kleine kosten hake, 400 kisten schol, 300 stuks stijve kabedjauw en 12.000 kilo tong. KATWIJK Op een aanbesteding in het raadhuis te Wormerveer voor de bouw van een overdekt zwembad aldaar, naar een ontwerp van archi tectenbureau Baanders c.s. te Am sterdam, is de laagste inschrijving gedaan door aannemingsmij. Van Rhijn, Katwijk N.V., voor een be drag van f 2.044.000. KOUDEKERK De secretaris van de Spaarbank Koudekerk-Ha- zerswoude. de heer R. Dorrepaal deelde ons mee dat er een samen werking is tot sta"d gekomen met de Nutsspaarbank te Alphen aan den Rijn. De reden hiervan is, dat het bestuuur van de Spaarbank te Koude kerk meer service aan het publiek wil verstrekken, hetgeen in de hui dige opzet niet uitvoerbaar is. Mede in verband hiermee wordt er een nieuw pand gebouwd op de hoek Dr. Vlaanderenlaan/Pr. Bern- hardstraat, dat tegen het eind va" het jaar in gebruik zal worden geno men. Het nieuwe bankgebouw zal ook overdag geopend zin. Het bestuur van de Spaarbank zal de inleggers op korte termijn nadere mededelingen verstrekken. NIEUWVEEN Na een inten sief onderzoek heeft de politie de daders van de in deze week ge pleegde inbraken in Nieuwveen ge vonden. Een van de inwoners van Nieuwveen had het nummer van een auto genoteerd en aan de hand hiervan kwam men de dader snel op het spoor. De aulo werd in Haarlem gevon den. met een groot gedeelte van de in Nieuwveen gestolen goederen en bovendien een aantal flessen sterke drank, dat naar later bleek, in Am stelveen werd gestolen. De eigenaar van de auto was de chauffeur C. van N. uit Haarlem. Nadat tijdens een huiszoeking een complete kruidenierswinkel was ontdekt, bekende hij de inbraken gepleegd te hebben. Bij nader on derzoek kwam aan het licht, dat de man meer inbraken in de bollen streek op zijn geweten heeft. Zijn vrouw bekende bij de inbraken in Nieuwveen aanwezig te zijn ge weest. De man zal vrijdag voor de offi cier van justitie in Den Haag wor den geleid. Zijn vrouw is op vrije voeten gesteld. Huldiging in De Kaag DE KAAG Op dinsdag 14 mei zal in cafe-restaurant 't Kompas hulde worden gebracht aan mej. KI. van Nieuwkoop die na ruim 30 jaar haar functie als poststationhoudster heeft neergelegd, 's Avonds om 7.30 uur zal „tante Klazie"" een rijtoer maken door het dorp, voorafgegaan door het muziekkorps van Nieu- we-Wetering. Om 8 uur volgt de re ceptie. Haarlemmermeer te boek gesteld DEN HAAG In de loop van vol gend jaar verschijnt bij Kruseman's Uitgeversmaatschappij in Den Haag onder de titel „De waterwolf ge temd" een boek over de geschiede nis en hel volksleven van de Haar lemmermeer. Het boek, dat deel zal uitmaken van de serie „Stad en dorp", wordt uitgegeven onder aus piciën van de Historische commis sie, met medewerking van het ge meentebestuur van de Haarlemmer meer. Het boek zal ongeveer f 13 gaan kosten. in het Nutsgebouw m.m v. op 11 mei a-s. Aanvang 20.00 uur Entree f 2.50 Organisatie: C.J.V. Rijnsaterswoude Technische school in Alkemade drauil goed ALKEMADE Dit hrt jaarver- slag van de Lagere Technische School voor de Vcenstreek, met onder meer Langeraar, Leimuiden, Woubrugge en Abbenes kan men opmaken, dat het aantal leerlingen van 87 (1963) tot 313 (1967) is toegenomen. in oiiiouer vuil act axeciupcn ja«u is uien utgufluen uiei net oiiueiwija „eiexvtiiai.il en autogeen ittasen uc ueiaiijsatciiiiiö meivuui Was zo gl'Oui, udi uiet «uic iceruugen nunueii wor- uen gepicidtai. momenteel ten ae aciiuoi AO xvidsaen. wegens uei uereiaen van ae 7U- jarigc icextyu is ue iicci j. n. van ae ueeoi uil oua-nue uu net uesiuui geueuen. zujn zoon a. j. van ae ixeest nem op. net aigeiopen jaar nepuen oö leer lingen vaii ue schooi, waa.aan lö leraren en meaewemers zyn ver- üonaen, nel geiuigaenrin oeuaara. Keiiiigiiigsrecliten Alkemade mei t o pei oimioog fiLiVtirilAl/i. AU goctuvvuiing van U.a. is veriuegen, zuiien Kiacu- tens net raausuesiun van z» jan. van au jaar ae reimgingsi ecmen mei on geveer 75l/o omiiouggaan. suias l»tt3 zijn aeze tarieven mei gewijziga. De tarieven zijn nu: eersie emmer f 17,50 per jaar (was f 10), tweede emmer f 15 (was f8,50) en derde emmer f 12,50 (was f7). Bovendien zal met ingang van maandag (13 mei) geen afval naast de vuilnisemmers worden meegenomen. Voor het op halen van grof huisvuil wordt per 1 juni een extra dienst ingesteld. HAARLEMMERMEER Donder dag 16 mei zal in De Beurs te Hoofd dorp een algemene voorjaarsverga dering worden gehouden van de af deling Haarlemmermeer van het Groene Kruis. Aanvang 8 uur. BENTHUIZEN Onze plaatsge noot H. van der Maas is aan de rijks universiteit te Groningen bevorderd tot tandarts. Burgerli jke stand Haarlemmermeer HAARLEMMERMEER Geho re"1: Jan, zv A Hulsbos en C J Vercouteren; Ivonne Ansje- dv W J Spekman en M E Toenbreker; Klaas-Jan, zv J den Lange"1 en E H Schilp: Sabine Waltraud, dv W Bols en W Büchling; Rudolf Petrus, zv J Bakker en C M Molenaar; Trijntje Marrie, dv S Bokhorst en J van Tol; Jacoba Alida Angeline, dv H D Janse"1 en J Horeman; Adrianus Fer dinand Maria, zv A Meijer en J G M Brockhoff; Arjanne Elisabeth, dv P van Beelen en A P Beversluis; Ro- bertus Johannes, zv J Blom en G M Baars; Judith, dv H de Jong en J A H va" Hoof; Hendrikus Johannes- zv J W Krom en W T M Schrame; Frederika, dv S van Rijswijk en A de Mooij; Bart, zv J T Schipper en A Loeder; Floris, zv J A Kroes en A M A Overwater; Irma Claudia De- bora, dv W H Deumes en A N Keij- zer; Ronny zv P J de Groot en H J Nootenboom; Albert, zv C P Leen- dertse en J Lindenburg; Johannes Antonius Maria, zv J E M Jansen en I C M Vrolijk; Clara, dv N de Vries en T Wolvekamp; Belinda Monique, dv D de Groot en M J Hazekamp; Eleonora Astrid Emma, dv J A Ver burg en J T J Jeukens; Simone Jan na- dv c Weststeijn en S van den Heuvel; Petrus Godefridus Nicolaas Maria, zv F P J Olsthoorn en M T T Romeijn; Jacobus Jozef Maria, zv J G van Duin en C J M Laan. Ondertrouwd: Willem Schop 25 jr en Anna Carolina Rondeel28jr;Ja- cob Rolink 20 jr en Elisabeth Trug gelaar 23 jr; Ferdinand Johannes Gieles 30 jr en Lieske Gepke van Reeuwijk 36 jr. Gehuwd: R W Bertlema en M Amdreae; R F van der Horst en L A Enzler; E Bosma en C J M Bakker; E Th Hagen en A Balk; J Heus en G Hobo. Overleden: F Warries, 44 jaar, geh. met A Fokker; J de Nijs, 57jr. HAARLEMMERMEER Maan dag a.s. zal in hotel De Beurs in Hoofddorp een openbare bijeen komst worden gehouden van de VVD, afdeling Haarlemmermeer. De heer H. J. L. Vonhoff, lid van de Tweede Kamer, zal spreken over „Partijvernieuwing". Aanvang 8 uur. Burgerlijke stand van Alphen ALPHEN Geboren: Hugo Oppe- laar, Eikenlaan 103, Jeanette van den Broek, Herenweg 117, Hilkje Wijnmaalen Kievitstraat 15, Pieter- nella Stoof Steekterweg 12, Sandra Marianne Janie Maria Hulscher, ws nabij Steekterweg 90a, Marjan Plas. Kievitstraat 26, Eileen Munnig Schmidt, Zuideinde 10, Alexander Hesseling, Ahornstraat 21, Anthonius Hendrikus Maria van der Laan Dia mantstraat 174, Catharina Maria Poelwijk, Noordeinde 28, Linda In- grid Dijkstra Wilgenlaan 24, Maria Elizabeth Hitijahubessy, Mei- doornstraat 15, Merijn Wijnen, Mar- nixstraat 107, Fabius Richard Hen drikus Muskita Wilgenlaan 51,, Astrid Maria Bouwmeester Koren- bloemweg 10, Els Blanksma Britten- ruststraat 7, Wilhelmina Elizabeth van Tol Sperwerstraat 18, Anna Ma ria Vis Rietveldsepad 2, Franciscus Jacobus Twaalfhoven Withen- luststraat 1, Jacovb Marinus Roelof Budding Cederstraat 4, Caroline Nellie Samsom Plataanstraat 1. Ondertrouwd: Gerardus Zoutman, 21 jaar Rozenstraat 15 en Hendrika Jacoba Verlooij, 19 jaar Van Kind- bergenstraat 13, Jean A Henry, 36 jaar, Toussaintstraat 42 en Elizabeth J Beunder, 26 jaar Burg Hoogen- boomstr. 6 te Bodegraven, Theodorus W M Boere, 21 jaar en Maria C Metselaar, 19 jaar Reigerstraat 22, Jacob C van Klavaren, 21 jaar Pie- ter Floriszstraat 16 en Hendrikje Udink, 21 jaar Frans Halsstraat 8, Pieter Vreeken, 21 jaar 's-Mole- naarsweg 93 en Bregetta G van Wie- ringen, 19 jaar Woubrugseweg 40 Annechinus Vrijs, 22 jaar te Raamsdonk en Wilhelmina J Mooij, 22 jaar Hugo de Grootstraat 93, Ma rinus B van Wijk, 29 jaar te Bode graven en Johanna B M Eekhout 25 jaar Van Mandersloostraat 51, Gehuwd: A Kapteijn en A H E van Eijk, H J Aartman en C J M Groen in 't Wout, J C de Vries en D A B van Beek, J de Jong en Chr C den Hollander, b B Siebelink en B A Muusse, J H Noomen en M H van der Bijl, B B M Jaraoui en M M l'Amie, C D van Randeraat en Ph M van Welt, J L Dobbinga en A C van der Lippe. Overleden: Y M M Poelstra, 23 maanden, A C van der Poel w.v. M Belt 89 jaar, D Batenburg w.c. J van Wely, 97 jaar, J H A Bosch, 78 jaar. ALPHEN Ingekomen van: Amsterdam, J L Koolbergen en ge zin, Juweelstraat 39, Hilvarenbeek, J G Nieuwenhuizen, Raadhuisstraat 60, Hazerswoude, S Sijpestein-Voets, Bremstraat 12, Leiden, F J van de Velde en gezin, Smaragdstraat 30, Valkenswaard, J W Meilink en ge zin, Ericapark 18, Veldhoven, J van Gils Raadhuisstraat 44, Katwijk, L I de Vries Venusstraat 22, Beemster, G Wubben en gezin Landlustweg 13, Breda J J G Hijman J.P. Coenlaan 48, Alkemade, G M Heemskerk-Hoogervorst, Veldbloem- weg 37, Amsterdam Ch R Thieman Beelt, Veldbloemweg 17, Berkel en Rodenrijs, G A C de Veld J.C. Hoog- endoornln, Amsterdam, T Westbroek Raadhuisstraat 44. Vertrokken naar: Bodegraven, b P Spies-Starrenburg, Jan Nieuwen- huijzenstraat la. Linschoten, J F Noordendorp, Lindestraat 11, Assen, F van Egmond-van Klompenburg, Ridderbuurt 39, Amersfoort, F Bu- ning, Verlengde Marnixstraat 4 en echtg, Rotterdam, A G Vellekoop, Raadhuisstraat 4, Nieuwkoop, H A M Verhage, Jacob van Damstraat 18, 's-Gravenhage, A A Rikken, Emma- laan 166, Den Helder, H L B Mahieu, Jupiterstraat 1, Amsterdam, L L Poelman Raadhuisstraat 44, Capelle aan den IJssel, J Hoogerbrug Aker- boomseweg 7, Woubrugge, M A van Luling-van Leeuwen Van Lennepstr 6, Wassenaar, M J A Taal Vij verstraat 5, Barendrecht, A de Jong-van de Griend, Prins Hen- drikstr. 151, Leiden, J C van Leeu wen-Wassenaar, Merelstraat 15. Linschoten, H J Noordendorp-Smoes, Lindestraat 11.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 13