KOERIERS 25 MEI Nachtwaker liet zijn gezin de vrije hand Haring wordt duurder maar ook „veiliger" Contactblad bejaarden van Oegstgeest KAIN-GORDIJN WEER REMISE Eerste paal voor bouw Zoeterwoude Daggeld boven t officiële disconto Zangconcours in Leiden Leidse Muziekschool gaf leerlingenconcert V rij gesproken van dronkenschap Fusies in Alphen ZIJ DIE DEZE WEEK ABONNEE WORDEN ONTVANGEN DE KRANT GRATIS TOT NIEUWE LEIDSE COURANT 13 WOENSDAG 8 MEI Eerste Hollandse Nieuwe 1 juni DEN HAAG De voorzitter van het Produktschap voor Vis en Visprodukten dys. D. J. vah Dijk verwacht voor de Hollandse Nieu we geen prijsverschil in gezouten en diepgevroren haring. De ge middelde prys zal in ieder geval hoger liggen dan vorig jaar en zal ongeveer 45 cent per stuk gaan kosten. Dit komt door de uitge breide maatregelen die het pro duktschap heeft genomen om de haring absoluut wormvrij in de handel te brengen. Zoals bekend mag naast de klas sieke methode van het zouten dit seizoen voor het eerst de haring ook na 24 uur diepvriezen bij een tempe ratuur van 20° Celsisu worden verkocht. Deze methode is absoluut veilig volgens deskundigen van TNO in IJmuiden. De gezouten haring die vijf dagen in het zout moet worden opgeslagen, bleek vorig jaar niet wormvrij. Thans is besloten de ha ring 1 op 10 (een vat zout op tien va ten haring) te zouten en de vis gedu rende tien dagen op te slaan. Als men nagaat dat de haring aan boord van het vissersschip ook al zo'n drie tot vier dagen in het zout is opgesla gen geweest, mag volgens deskundi gen worden geconcludeerd dat ook deze methode de anisakislarve volle dig elimineert. In de haringverordening 1968 zijn rigoureuze bepalingen vastge- DEN HAAG De tweede partij van de herkamp tussen Kain en Gor dijn om de Haagse damtitel is even eens in remise geëindigd. De eerste was in tweede instantie eveneens onbeslist. Ditmaal was het initiatief aan Gordijn, maar de nauwkeurige verdediging van Kain resulteerde op de 67ste zet in remise. Donderdag avond wordt in Musica de derde partij gespeeld. ZOETERWOUDE Nadat de I Zoeterwoudse woningbouwvereniging j „St.-Willibrordus" enkele jaren geen kans had gekregen haar woningbezit uil te breiden zijn er nu weer ver heugende bouwactiviteiten. Overi gens een dringende noodzakelijkheid, omdat nog altijd ruim 150 gegadig den voor een woning staan inge schreven bij de gemeente. Terwijl de eerste flatwoningen nog juist niet bewoond zijn ging nu de eerste paal de grond in voor het vol- fende project in plan-Westeinde. Dit omvat 21 a-woningwetwoningen, die voor rekening van de woningbouw vereniging gebouwd worden in de toekomstige Commandeurshof, het gebied tussen Veldzichtstraat en Kerklaan. Een aantal genodigden had gehoor gegeven aan de uitnodiging om ge tuige te zijn van het karwei, dat door burgemeester J. A. Detmers werd verricht. Tijdens een samenkomst in café Landzicht sprak burgemeester Det mers. „De lange wachttijd is in dit geval zeker geen verloren wachttijd geweest. Door het vele overleg is men immers tot een zeer aantrekke lijk type huis gekomen, dat in de woningwetsfeer zijn weerga niet kent in onze gemeente". Royale woningen De woningen zijn bijzonder ruim. In de gang de open trap, een kast en het toilet. Achter de keuken. De woonkamer is 3.65 bij 7 m. Op de bovenverdieping de douchecel, een kleinere en twee grote slaapkamers. Een vaste trap voert naar de zolder. Hier wordt de ketel geplaatst voor de centrale verwarming. Achter de woningen is de schuur. Een bijzon derheid is dat boven de voordeuren ;een luifel zal worden aangebracht. De totale inhoud van de woning zal ruim 350 kubieke meter zijn. Er zal ook een centraal antennesysteem komen. Het plan is van architectenbureau wissing te Barendrecht. In het kantoor van de woning bouwvereniging werden de sleutels uitgereikt aan de bewoners van de 12 flatwoningen aan de Ambachts herenweg. Dit in de hoop, dat de nutsbedrijven in staat zullen zijn, tijdig voor de aansluitingen te zor gen. Voor de bewoners van de grote flat aan de Kerklaan zal dit om streeks half juni geschieden. Burgerlijke stuud van Leiderdorp LEIDERDORP GEBOREN: An- nemiek dr v Ondreas T J Sistermans en Maria C C van Velzen, Goude- stem 2; Jan W T, zn v Herman C «olieman en Mya A J Burgers, Anna van Saksenstraat 21; Arina C, 4 uvC°rnelis Bos en Maartje Bijl, Achthovenerweg 15; Steven A, zn v Arend Doelman en Jacoba W Snoey, w de Zwijgerlaan 44; Dirk M zn v «einder Wijnia en Geertruida Avd ^oot, Jeatrixstraat 17; Marcel, zn v ^ornelis Rooda. en Cornelia Nap, öpiinterlaan 42; Judith M dr v Ro bert J van der Voort en Ellen N J ^on, Fred Hendriklaan 11. ONDERTROUWD: Rudolf van Memngen, 28 jr te Velsen en Johan na Waal, 23 jr te Leiderdorp; Efrat bnellink, 28 jr te Leiderdorp en hryna J C van Vliet, 21 jr te Lei den; Dirk A Blijleven, 24 jr te Lei derdorp en Cornelia E M van der heden, 23 jr, te Leiderdorp. steld, waaraan strikt de hand zal worden gehouden. Drs. Van Dijk v/.-klaarde gistermiddag op een persconferentie, dat het bedrijfs leven grote offers heeft gebracht maar dat het belang van een goed, betrouwbaar produkt boven alles gaat. Zelfs heeft men een eeuwen oude traditie van het braad je (of zootje) een gratis portie vis voor de bemanning over boord gezet om te voorkomen dat haring onge zouten of niet diepgevroren clan destien in de handel terecht komt. CONTROLE Het ministerie van Landbouw en Visserij heeft ongeveer 200 contro leurs aangesteld, die deze en alle an dere bepalingen zullen controleren op de uitvoering ervan. Elk schip dat met haring de haven binnenloopt, moet zich eerst bij het produktschap melden en wordt dan op de kade op gewacht door een ambtenaar-contro leur. De winkeliers en haringhandelaren krijgen in een circulaire van het pro duktschap aanwijzingen hoe zij de ingevroren haring kunnen ontdooien en hoe door middel van een pekel- bad de smaak aan de vis kan worden teruggegeven. De eerste schepen zullen op 27 mei uitvaren, een ander gedeelte op 4 juni en de laatste groep op 10 juni. De eerste (diepgevroren) haring zal op 1 juni in de winkel te koop zyn. Nu: 4 3/4 procent Wegens voortduring van de krap te op de geldmarkt en vooral in verband met het tot zeer hoge ni veau van f 336 min gestegen bedrag aan voorschotten, dat de banken bij de Centrale Bank hebben opgeno men, werd heden het tarief van dag geld (call money) verhoogd tot 4% ~-t Het stond sinds 25 april op 4% pet. uoor deze verhoging is het tarief gekomen boven het officiële wissel disconto van de Ned. Bank, dat 4% pet bedraagt. Dit is, naar men zich herinnert, maar zelden voorgeko men. LEIDEN Zoals wij al berichtten wordt volgende week woensdag in de Stadsgehoorzaal onder auspiciën van de afdeling Leiden en omstre- ke van de „Kon. bond van chr. zang- en oratoriumverenigingen" het dertigste zangconcours gehouden. Burgemeester Van der Willigen spreekt een openingswoord. Inzet is de NLC-wisselbeker, da terend uit 1956, die op de laatste twee concoursen werd veroverd door de vereniging 1' Espérence te Krim pen a.d. IJssel. Voor dit concours hebben 24 ko ren ingeschreven. LEIDEN De Leidse Muziekschool organiseerde een uitvoering in de Lutherse kerk. Gevorderde leerlingen van de heren Blankenstein (orgel), Buziau (viool) en Smit (dwarsfluit) boden een programma, dat zowel technisch als muzikaal op zeer hoog peil stond. Als eerste hoorden we Mevr. Van Haeften-Treffers met Preludium en Fuga in f-moll van Joh. Sefo. Bach. Na een wat vlak en onzeker begin konden we genieten van de zeer overtuigend gespeelde fuga. waarvan het vijf-stemmig lijnenspel mede door de goed gekozen orgelklank, voortreffelijk tot zijn recht kwam. Dezelfde organiste begeleidde Jan Willem Terwen in een fluitsonate van Locatelli. Toonvorming en voordracht van deze jonge fluitist houden een belofte in voor de toekomst. Het orgel van de Lutherse kerk leent zich bijzonder goed voor Han dels veugdevolle Concert in Bes, door Joh. van Nieuwkoop op bijna professioneel niveau gespeeld. Naast zijn verzorgde articulatie en de twin- kelende orgelklank deed het spel van het Leids Jeugdkamerorkest, dat deze avond als bëgeleidingsorkest fungeerde, wat ruw en ongenuan ceerd aan. Hebben Henk Briër en de zijnen zich genoeg tijd en moeite ge troost om zich in de bedoelingen van componist en solist in te leven? Ook in Psalm 117 van Telemann, door de vocaal-ensembleklas van hoek Ste vens enthousiast gezongen, bleef het ofkest onder het peil dat we ons van zijn vorige uitvoeringen herin neren. W. van Tam (viool) en H. C. Jas- perse (orgel) brachten ons de Cia- cona van T. A. Vitali. Een compositie die grote viooltechnische en ritmi sche problemen stelt, die d'e beide uitvoerenden op bewonderenswaar dige wijze oplosten. Na dit, voor vele toehoorders toch wel moeilijk toegankelijke werk, kwam het vrolijke Concerto I voor orgel van E. Pepping als een verfris- Redder toch nog met balpen beloond VOORSCHOTEN Op 7 juni van het vorig jaar wist de 16-jarige scho lier Ronald Swart, dankzij een snel optreden, het vierjarige jongetje Hulsbos uit Het water van de Vliet te redden. Het kind dreef reeds in bewusteloze toestand midden in de Vliet, toen Ronald Swart, opmerk zaam gemaakt door het hulpgeroep van een vrouw, gekleed te water sprong en het kind nog tijdig wist te bereiken. De 23-jarige student I. Broomans uit Voorschoten paste mond-op- mond-beademing toe. Hij ontving namens de maatschappij tot redding van drenkelingen uit handen van burgemeester L. de Kool op 24 janu ari een medaille, een getuigschrift en een gratificatie van f 100. Ronald Swart heeft nu van het Carnegie Heldenfonds als blijk van waardering een vierkleurenbalpen met inscriptie ontvangen. Dieuwke Kollewijn in Allemansgeest VOORSCHOTEN Dieuwke Kollewijn exposeert van 11 mei tot en met 30 juni met schilderijen en perkamenten panelen in Allemans geest. Mevrouw L. H. A. Klaasesz, echtgenote van de commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, zal de tentoonstelling zaterdagmorgen om half twaalf openen. sende douche. Knap gespeeld door Jasperse was dit exgentijdse orgel werk een waardige afsluiting van een leerlingenavond die, ondanks wat onvermijdelijke plankenkoorts, blijk gaf van veel gezonde muzikali teit. Ad Interim DEN HAAG Een 23-jarige bloemist uit Ter Aar is door de Haagse politierechter veroordeeld tot een boete van f 120 en ontzeg ging van de rijbevoegdheid voor de tijd van zes maanden. De bloemist was met grote snelheid met zijn auto tegen een boom gebotst, na eerst een geparkeerde auto en een lichtmast te hebben geraakt. Na de botsing was hy bewuste loos in zijn auto gevonden. De man, die invalide is, had een hersen schudding en een gebroken sleutel been opgelopen. Hij was drie we ken in een ziekenhuis verpleegd. De officier van justitie had een week gevangenisstraf en intrekking van het rijbewijs gedurende een jaar geëist. Hij achtte bewezen dat de bloemist onder invloed was ge weest. Deze bekende in Aalsmeer na zijn werk vier biertjes te hebben gedronken, maar hij zou zich daar na de hele avond uitsluitend aan koffie te goed hebben gedaan. De rechter achtte de dronkenschap niet bewezen. Viering Europadag VOORSCHOTEN De hoogste klassen van het uitgebreid en voort gezet lager onderwijs komen mor genochtend om 10 uur bijeen in het Cultureel Centrum voor de viering van de Dag van Europa. De heer H. B. Koetser, oud-voor zitter van de beweging van Euro pese Federalisten, afd. Amsterdam, zal een lezing houden. Verder zal er een film „Continent zonder grenzen" van de RVD worden vertoond. VOORSCHOTEN Het spreek uur van wethouder Van der Laan is morgenochtend van 9.30 tot 10.30 uur. VOORSCHOTEN De postdui- venhoudersvereniging „De Zwa- luw" hield een wedvlucht met oude duiven van Vilvoorde. Af stand 135 km. In concours 427 duiven. Gelost 9.00 uur met z.w. wind. Aankomst 1ste prijsduif 10.21.03 uur, aankomst laatste prijsduif 10.31.24 uur. Uitslag: J. Schrijvers 1 8, C Zwaan 2 14, A. v. d. Eykel 3 19, J. J .Heyne 4 5, A. de Graaf 6, P. Aertsen 7, H. H. J. van Klaveren 9 11 12 13 15, P. N. van Wissen 10, H. M. Verhoog 16, P. M. van der Voort 17 18, J. Rjjsdijk 20. OEGSTGEEST Alle zelfstandig wonende bejaarden in het rayon -van de Stichting Dienstverleningscentrum (meer dan 1300) ontvangen om de twee maanden het „Contactblad voor bejaarden", uitgaande van de stichting. Het is de bedoeling hierdoor contacten te leggen tussen bejaarden onderling en het dienstverleningscentrum. In het eerste nummer, dat deze week verscheen, schreef een 87-ja rige inwoner, de heer W. E. Blom, een inleiding en stelden de beide leidsters mevrouw F. Janson-Ooster- hagen en mejuffrouw C. Willemse zich voor. Voorts bevat het een opgave van de door het centrum in september 1967 begonnen activiteiten (verstrek king van maaltijden, gymnastiek, pedicure, sociëteit, zangkoor, drie- Tafeltje dekje van U.V.V. OEGSTGEEST Tot september vorig jaar verstrekte de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers, afdeling Oegstgeest, 366 maaltijden aan zelfstandig wonende bejaarden in het kader van de actie „Tafeltje dekje". Daarna ging dit werk van de afdeling over naar het Dienstverle ningscentrum. Dit blijkt uit het jaarverslag, dat in de algemene ledenvergadering op dinsdag 14 mei om 10 uur 's mor gens in het patronaatsgebouw aan de orde komt. Andere activiteiten van de U.V.V., zoals oppasdienst, be- jaardenhandwerkclub, verkoop kin- der- en zomerzegels, collectes en de kerstviering met bejaarden, zijn eveneens in 1967 succesvol geweest. Christen vrouwen sluiten seizoen OEGSTGEEST De laatste le denvergadering van dit seizoen van de Nederlandse Christenvrouwen bond, afdeling Oegstgeest, wordt maandagavond 13 mei om 8 uur ge houden in het gemeentecentrum aan de Lijtweg. Dr. N. J. Hommes, gere formeerd predikant te Rotterdam, spreekt over „Leven en arbeid van Nederlandse emigranten in Frank rijk". Groene Kruis vergadert OEGSTGEEST Vanavond om 8 uur wordt in het centrum aan de Lijtweg de ledenvergadering gehou den van de Zuid-Hollandsche Veree- niging „Het Groene Kruis", afdeling Oegstgeest. Op de agenda staan on der meer bestuursverkiezingen. LEIDEN Vannacht om twee uur zijn een 51-jarige nachtwaker, zijn eveneens 51-jarige echtgenote en een dochter en een zoon, respectie velijk 17 en 20 jaar oud, allen af komstig uit Delft, bij de uitgang van een Leids warenhuis wegens diefstal aangehouden. Het gezin werd opge merkt door een surveillerende agent die de vrouw een jurk zag passen. De man die ruim een jaar werk zaam was als nachtwaker bij het warenhuis, heeft in die periode een "groot aantal goederen gestolen, waarvan de waarde op vier tot vijf duizend gulden wordt geschat. De ontvreemde goederen zijn van aller lei aard; levensmiddelen? textiel en grammofoonplaten. Ze zijn door de politie aangetroffen in de Delftse woning. wekelijkse ontspanningsmiddagen, handenarbeid), een mededeling over vakantieweken voor valide bejaar den in Chaam, Bergen en Havelte en vormingsweken met een bepaald thema in Barchem, en ten slotte een agenda. Nieuwe aanwinsten in tropentuin Hoofddorp HOOFDDORP Voor het derde achtereenvolgende jaar zal de ge meentekwekerij van Haarlemmer meer aan de Van der Berghlaan in Hoofddorp op 11. 12 18 en 19 mei voor het publiek worden openge steld. Deskundigen zijn dan aanwe zig om eventuele vragen te beant woorden. Een bijzonderheid is dat niet al leen de bananenboom een enorme tros pisangs heeft, maar dat ook de mandarijn vrucht draagt en het komende weekeinde nog in volle bloei zal staan. De tropentuin is de trots van de Haarlemmermeerse plantsoenen dienst. Sinds drie jaar geleden hel initiatief werd genomen de kweke rij eenmaal per jaar voor het pu bliek open te stellen, is er een enor me belangstelling. De toegang is gratis. Onlangs hebben de heren T. Harkema en G. Tiemens van de gemeentelijke kassen en kweektui nen een bezoek gebracht aan de Leidse Hortus Botanicus, waar nieu we aanwinsten zijn besteld, waar onder planten die in de geneeskun de worden gebruikt. ALPHEN Dc algemene leden vergadering van het departement Alphen aan den Rijn van de Maatschappij tot Nut van 't Alge meen trok maar een gering aantal leden. Het voornemen blijkt te bestaan tot een fusie te komen tussen de Nutsspaarbank en de spaarbank Koudekerk-Hazerswoude. Door deze samenwerking zal het voor laatstge noemde bank mogelijk worden tot een grotere dienstverlening te ko men. De heer W. Plomp, commissa ris van de Nutsspaarbank, deelde mee, dat de besprekingen bijna zijn afgerond. De Alphense woningbouwvereni gingen, waartoe ook de Nutsstichting tot verbetering van de Volkshuisvesting behoort, willen ad ministratief gaan samenwerken. Ge zamenlijk heeft men ongeveer 1300 woningen. Het zelfstandige bestaan van de vijf verenigingen zal voort duren. Wat de ontspanning betreft is voorgesteld, dat het Nut volgend sei zoen een Landjuweel voor de toneel verenigingen zal organiseren. Personeel gevraagd 0 Meisje voor halve dagen gevr. Van 8.15-12.30 uur, ƒ35 p. week. Mevr. Huur man, Koninginnelaan 6 te Oegstgeest. 0 Gevr. meisje voor één middag per week, moet z.st. kunnen werken. Mevr. B. H. J. van Veen. Begonial. 20. Oegstgeest (tel. 01710- 51519). 0 Meisje of werkster gevr. Buurtweg 65, Wassenaar, tel. 01751-8550. 0 Gevr.: hulp in de huish. voor hele dagen, leeftijd 15- 18 jaar, in klein gezin met 1 kind van 3 jaar. Mevr. E. Bosma-Middel, Bronckhorst- straat 61, Noordwijk (B) Gevr. nette werkster voor 1 ochtend of middag per week. Mevr. Matze, Cesar Franokstraat 28, Leiden Z.W. Tel. 41408. Wij kunnen nog meisjes plaatsen. Hoog loon. Wasse rij „Nooit Gedacht", Van der Valk, Boumanweg 184, Lei derdorp. Tel. 20395. Ook 's a- vonds tot 20.30 uur. Vogelpark Avifauna vr. Jonge mnl. krachten voor kassa en opleiding in de be diening. Aanmelden: dage lijks tussen 11.00 en 14.00 u. Hoorn 65, Alphen a/d Rijn. Gevr. voor direkt een flinke kracht op bloe mist-hoveniersbedrijf. P. J. v/d Burg, Brouwerstraat 66, Rijnsburg. Tel. 01718- 6951. Gevraagd: leerling kapster, Tieleman's kapsa lons, Damlaan 58, Leidsehen- dam. Tel. 01761- 3325. Nederlandsch Drukkerij Bedrijf N.V. te Leiden vraagt boekdrukkers en offsetdrukkers voor de ploe gendienst. Zeer aantrekke lijke voorwaarden. Sollicita ties: Oósterkenkstraait 11, Leiden. Tel. (01710) 25045. Na 20.00 uur (01710) 40748. Kinderhuis Nieuw Voor dorp vraagt enkele huish. hulpen. Extern. Werkuren na overleg. Leidse weg Voorschoten. Tel. 01717- 2629. Wij vragen voor onze zelfbediening vriendelijke caissière De Koning Bor- neosrtraat 19 - Oegstg« Tel. 53001. Schoonmaakbedrijf Kühn vraagt schoonmaaksters voor de ochtend-, middag- of avonduren. Aanmelden da gelijks: kantoor Langestraat 22, van 19.30 - 21.00 uur. Schoonmaakbedrijf Kühn vraagt meisjes voor de gehe le dag. Aanmelden dagelijks kantoor Langstraat 22 van 19.30 - 21.00 uur. Personeel aangeboden Gezichtsmassage, epileren en masker, voor f 5 door leerl schoonheidsspeciaüdste. Tel. 53360. Het internaat van de In terkerkelijke Opleidings school voor Gezinsver- zorgsters vraagt een assis tente in de huishouding voor hele degen. Salaris volgens rijksregeling, Aanmelden: vrijdagavond van 6-7 uur. Rijnsburgerweg 86, Leiden. Heeft u timmerwerk? Bel dan even 24341, Morslaan 20. Glazenwas- en schoon maakbedrijf biedt zich aan voor het schoonhouden van scholen en kantoren en ge bouwen het wassen van flats en hoogbouw, tel. 41935 Ie koop aangeboden Wij geven nog steeds f25 voor uw oude stofzuiger bij aankoop van een nieuwe stofzuiger. Vloerwrijvers m. 3 borstels f225. Firma Du- soswa, Turfmarkt 1-3, Lei den, telefoon 24409. Wasserij Spronk, laken- pakketservice. Laikens, slo pen en tafellakens 6 stuks, gewassen en gestreken voor f 2,80. Uitsluitend brengen en halen W. Singel 14, Leiden. Wasserij Spronk. Hebt u een beschadiging aan uw wagen? De Pelikaan om raad vragen. Tornol autolak, een Pieter Schoen- produkt, direct leverbaar vanaf 1/4 liter. Verfh. „De Pelikaan", Pelikaanstr. 27, Leiden, telefoon 25813. Voor het onderhoud van uw auto leveren wij u alle grondprodukten. De .juiste' lak voor uw auto kunnen wij dankzij onze kleur- machine direct leveren. Verfh. „De Pelikaan". Peli kaanstr. 27, Leiden, tel. 25813. Voor al uw behang- en wit werk natuurlijk naar de „Pelikaan". Ook voor het beplakken van plafonds met Synprotex Plafondtegels. Verfh, „De Pelikaan", Peli kaanstraat 27, Leiden, tel. 25813. Voor al uw behang - wit sel - muurverven - verf - gereedschappen naar de „Pelikaan". Verhuur van plaktafels - afstroomappara- ten - schuui-machines. Verf handel De Pelikaan, Peli kaanstraat 27, Leiden, tele foon 25813. Uitlaten voor alle typen en modellen auto's. Ook al le typen sportuitlaten. N.V. Provema, Plantsoen 97, Lei den, tel. 01710-32217 of 30481 Wlelslerrlngen voor alle automobielen. Dubbel ge- eloxeerd. per set van 4 st. f 10. N.V. Provema, Plant soen 97. Leiden, tel. 01710— 32217/30481. Tuinbanken, tuinstoelen, tuintafels, bouwpakketten v tuinbanken, bloem-, groen te- en graszaden en verder alles voor uw tuin. Off. dea ler v. Flyma grasmaaiers. Ilartwijk, Nieuwe Beesten markt 7-11. Leiden, telefoon 26627. Heren! Waarom moet u er ouder uitzien dan u bent? De bekende internationale voetballer Piet Kruyver draagt een haarstukje van ons merk, waardoor hij 10 jaar jonger is. Pelatti Int. Erkend posticheur L. van Tongeren, Breestraat 32, Lei den, tel. 25212, b.g.g. 23612 Dames! Bent u dun van haai-? Dat is niet nodig. Wij hebben een grote sortering haarstukjes die door ons vakkundig worden gezet. Maakt u eens een afspraak, Pelatti Int. Alles echt men senhaar. L. van Tongeren. Breestraat 32, Leiden telef. 25212, b.g.g. 23612. 1 TOT 20 WOORDEN 1,75. ELK WOORD MEER 0,12. Voor Koeriers onder nummer wordt 35 cent extra in rekening gebracht. Bijwijsnummers (alleen op verzoek) 25 ct. Kruisertje. Vletmodelmet opbouw en nw. cabr. kap. Door inruil verkregen. Leng te 8 mitr. mert 4 cyl., inboard benz. motor, org. scheeps. Vraagprijs f 6750,- Soepele betalingsregeling. Te bevr. Garage J. v. d. Meer, Hoge Rijndijk 4a Leiden- Telef. 25259. Geef moeder zo'n pracht kwaliteit charmeuse onder jurk met ronde hals t/m maar 54 f 7,98 nu alle maten f 4,98. Ketelboetersteeg over Brandweer, hoek Lan- gebrug. Waar de vlag waait JAPIE. Moederdag, Geef zo'n prachtig ontbijrlaken, grote maat f 8,95. Merk goed nu f 5,95. leuke brushed nylon pyama f 17,95 nu f 10,95 Leuke brushed nylon nacht hemden f 5,95. Ketelboeter steeg 5, over Brandweer, hoek Langebrug. JAPIE. Moederdag, leuke nylon onderjurken t/m maat 54 f 7,95 nu alle maten f 4, Nylon jupons alle maten f 1,98. Ketelboetersteeg 5, Over Brandweer, waar de vlag waait, hoek Langebrug JAPIE. Moederdag. Geef moeder zo'n leuke Italiaanse Da mesparaplu, stormvast f 16,95 nu f 9,95. Grote badlakens f 4,98 nu f 2,98. Spijkerbroe ken tot 12 jaar nu f 4,"" Ketelboetersteeg 5' over Brandweer. JAPIE. Geef moeder zo'n prachti. ge tweepersoons wollen de ken, 190 mreed, lang 230 f 37,50 nu f 22,50. Tweeper soons geborduurde lakens f 10,95 nu f 7,95. Ketelboe tersteeg 5 over Brandweer waar de vlag waait. JAPIE. Bloeiende Afrikanen 20 ct petunia's 25 ct, salvia's, violen, geraniums en andere tuin- en kamerplanten. Bram van Klaveren, Rijnsburger weg 93 (naast inrit Flora), Rijnsburg. Ook zaterdag: geopend. Fraai mahonie Louis Seize kabinet. Mahonie tafels, stoelen, fraaie bank, laden- kasten, secretaires, Perzische tapijten Biedermeier spie gels, antieke hangolielam- pen. Kaarsenkronen, antieke ketels, fraaie fauteuils, klok ken, pendules. Nieuwe Rijn "7, bij hoek Hooigracht. Let op nr. 60. Speciaal adres gebr. re corder. Grote en kleine mo- derllen mono en stereo bat terijrecorders. F.M. stereo radio, Philips F.M. met 2e net 8 mm projector. Enige gram. comb. Alles garantie. Nieuwe Rijn 60. Zwemvesten, Helly Hansen - Sonja en Moby Dick die aan alle eisen vol doen. Wilms Floet Sport en Camping", Haarlemmerstraat 182, Leiden. Wiinperolie. Geeft lange wimpers van opmerkelijke schoonheid. Import. Per flesje 90 cent. Bij Drog. Boerhaave, Haanlemmerstr. Goede 2e hands ijskast gevr. Brieven onder nr. bur. v/d blad. Te koop aang. Beo, zeer mooie vogel. Salvatorhof 12, (Steenstraat 17), Leiden. Tussen 6—8 uur. Exoplex decoratie houten wandbekleding, in vele exo tische houtsoorten o.s. essen, eiken, iepen, teak, noten, pa lissander en zebrano, H. Janse, Haarlemmerstr 129, Leiden. Tel. 30553. Alles voor doe het zelf. Hout, board, triplex, spaan plaat, formica, karton, lijst werk, golfplaten, dakgoten, schoorstenen en fineer. H Janse, Haarlemmerstr. 129, Leiden. Tel. 30553. Iets voor moederdag? Cocker spanieltjes te koop, 8 weken oud. Raszuiver. Mevr Paauw Geerweg 1, Zoeter woude. Tel .01715- 562. Aang. 2 jaar oude motor- carrier. T.e.a.b. Te bevr. F. Zwetsloot, Haarlemmertrek- vaant 2, Warmond. Naast jachthaven 't Zwanengat. Te koop aangeboden mo derne blauwe kinderwagen, t.b.v. Collegiantenstr 79 Rijnsburg. Dames A!lle haarstukjes of hele pruiken kunnen wij u meestal direct of binnen een of twee dagen leveren. Haarstukjes vanaf f58. Haaraitelier Pelatti Int. L. van Tongeren, Breestraat 32 Leiden, telefoon 25212, b.g.g. 23612. Heeft u een oude sloop auto voor uw deur staan. Bel dan tussen 7-8 uur 02532- 7880. De kastenspecialist. Meer dan 400 modellen in voor raad. Hanglegkasten, linnen kasten, ladekasten, keuken kasten, bureaus. Complete zelfbouw, slaapkamers, Druynzeelkasten, zeifbouw- meubelen. H. Kerkgracht 47-49 (hoek Nieuwstraat). Leiden, tel. 33078. Den Holder, aquaria in diverse maten, liehtkappen aquarium tafels, filters, ver- warmers en thermostaten. Den Holder, Jan Vossensteeg 73 75, 77. Wandklokken, mooi en goed! Schippertje f240, Sal- landse klok f240, kantoortje f 225, alles 8 daags met maandstand. Heimuhr, Bim-bam, klassiek f 155. Rui me keuze schoorsteenklok- ken elektr. of mech- „Uur werkkliniek „Gorthuis" alléén Lage Rijndijk 8. Voor aankoop ven uw nieuwe fiets, bromfiets of motorfiets, ongeacht het merk, wanneer niet in voor raad dan toch op korte ter mijn leverbaar door: Valk, H. Schouw, Leiden. Tel. 25191. Rubberboten. Een goede rubberboot en Yamaha mo tor dan naar camping sport- huis de Zwarte. Mare 104, Leiden. Tel. 23827, In de HDL catalogus le zen wij dat in mei 1966 bij een verg. onderzoek door ANWB en Consumentenbond de bungalowtenten aan de kop stonden. Koop dus HDL Camping Sporthuis De Zwarte Wolf Lange Mare 104. Leiden, tel- 23827 to. bushalte NZH en Maarse en Kroon. Bij de Yamahadealer voor Leiden koopt u de zuinigste b.b. motoren. Ook dealer voor camping-gaz toestel en verlichting. Kinderkampeer- stoeltjes, slaapzakken, cam- pingart. Camping sporthuis De Zwarte Wolf, Lange Ma re 104, Leiden, tel. 23827. t/0 bushalte NZH en Maarse en Kroon. Te koop enkele grote sta caravans, compleet ingericht met vaste staanplaats. Beta ling mogelijk met f22 per week. Tevens te huur vooi- hele seizoen of 14 dagen. In lichtingen 08380- 11031. Te koop: Scalectrix. nieuw waarde f375, 3 mnd. oud. T.e.a.b. Anjerstraat 8D, Katwijk. 9 Grote meubelinruilcam- pagne, fabrikant van kwali teitsmeubelen in elke prijsklasse, geeft momenteel een noge ïnnuilwaarde voor gebruikt meubilair bij aan- Koop nieuw. Eventueel zeer iage aflossingen. Vraagt vrij blijvend folder. Postbus 918. Den Haag. 0 T.V. nieuws. Alleen bij wis merKen t.v.-u>esteiien serie 1968 met inruil van uw oude t.v.-toestel. Philips 59 cm. beeld vanaf f575. Tel. 33677- 23296. Wandklokken mooi en goed Zaanse klokken met 2 Koperen peergewicnten. ver gelijk onze prijzen f 95, f 110, x 172, f 182. Prettige bedie ning - 100 pet. garantie (ei gen rep. werkpxaats). Uur- werkkimiek Gor.tnuis, alleen nage itijncujk 0 Te koop: zeilboot, type kieine B.M., i.g.st. Zeilklaar, 900. Oranjeiaan 12, Lisse. tel. 02530-3220. Te koop aang. 4 pers. bungalowtent met keuKen- kastje en tafeltje. Prijs 150. Varkevisserstraat 270, Katwijk aan Zee. Autohuipdienst Leiden oiedt regelmatig te koop aan slooponaerdelen. Momenteel: Fiat 1100, VW 1200 2 cyl 2 CV, Frod Anglia, Renault RVL etc. Tevens aang. di verse maten courante bui tenbanden, nieuw eu 2de nands. Leise Autoreparatie- en autobergingsdienst, Mid delstegracht 89, tel. 25216. ie koop gevraagd Wij kopen alle soorten boeken en tijdschriften. J. Borsboom, tel. 21876, Oude Rijn 23. muio s en motoren Wegens omstandigheden ie koop V.W. de luxe 1961 met radio en gerev. motor. Keuring toegestaan. Noord einde 49 b.g.g. 31 Rijnsburg 0 Calex biedt goedkope inruilauto's aan: Anglia stationcar '63 ƒ1150, Isar Combi '64 ƒ1150, Re nault R 8 '63 ƒ1200, Opel caravan '59 ƒ350, V.W. '56 ƒ400. Calex Autobedr. N.V., Kort Galgewater 14-16, Leiden. Tel. 01710-33355. Dagelijks geopend van 9-22 uur. 0 Alfa Romeo Gulia 1600 T.I., bouwj. 1962, snelle en sportieve 4-deurs auto, In- seressante prijs. Calex Autobedr. N.V., Kort Galgewater 14-16, Leiden. 0 Volkswagens: gr. aantal V.W. kevers 1200, 1300 en 1500, verschillende bouwja ren en verschillende prijzen. Calex Autobedr. N.V. Kort Galgewater 14-16, Leiden. Fordrijders opgelet! Spe ciaal voor de doe het zei vers is zaterdag 's morgens ons magazijn geopend van 9.30-13.00 uur voor Fomoco onderdelen en accessoires. Autom. bedrijf Rijnland NV Vijf Meilaan 7. Leiden. 10 autorijlessen v. f 47,50. Vervolg- en losse lessen f 6,50. Fonkelnieuwe V.W.'s Bondsautorijschool De Cen trale. Aanmeldingsadressen Leiden: Beestenmarkt 1 hk Steenstraat, tel. 21531, b.g.g. 22287. Katwijk aan Zee: Rijnmond 103, telefoon 3765 Alphen aan den Rijn: Hooft- straat 207, tel. 3256. Voor schoten: Prof, Cam. Onnes- plantsoen 13. tel. 5834. Autohulp- en autober gingsdienst, Leiden. Dag en nacht autohulp. Ook tijdens de weekenden. Werkplaats geopend van 7.00-23.00 uur voor alle voorkomende repa raties. Leidse Autoreparatie Dienst, Middelstegracht 89. telefoon 25216. Dag en nacht staan onze servicewagens en kraanwa gens voor u klaar. Leidse Autoreparatie Dienst, Mid delstegracht 89. tel. 25216. Dieselolie tankt u het goedkoopste en beste bij hel vrije benzinestation „De Potgieter", Potgieterlaan 200. 200 mtr. vanaf kruispunt Haagweg - CurchillLaan. Langspeelplaten f5,95 als u benzine of dieselolie tankt bij „De Potgieter", Potgie terlaan, zijweg Haagweg. Benzine gratis, 500 1. per maand. Lees ons maandblad. Gratis verkrijgbaar bij het vrije benzinestation „De Potgieter", Potgieterl., 200. zijweg Haagweg. Opel Rekord '56 de luxe, beslist een goed rijdende au to. Slechts f 89. Evt. te ruilen voor goede brommer. Toeca- niinilaan 14, Leiden. Géén binkic maar een volwaardig vakman smeert en controleert uw auto bij ons. Porbeer het een keer en u komt zeker weer. Berk voor banden - Beanen - ba lanceren, doorsmeren. Kaasmarkt 2-7, Lelden. 01710- 25341. Auto kopen. Nieuw of ge bruikt kan in uw voordeel zijn! Assurantiekantoor van Amsterdam, Mors weg 228, Leiden. Tel. 33088. Wist u dat u bij ons te recht kunt van 's morgens 7 uur tot 's avonds 10 uur. Voor olieverversen, doorsmeren en kleine repa raties. Esso service center F. Wareman, Jacques Ur- lusplantsoen. achter studen ten-sterflat, Leiden. Ook onze Autoshop is tot 's avonds 10 uur geopend. Ruime parkeergelegenheid. Esso service center F. Ware man, Jacques Ur- luspiantsoen, achter studen ten-sterflat, Leiden. Cocosmatten, plaids, ac cu's en banden met 25 pet. korting. Gratis montage. Al leen bij Autoshop Ton Rijsbergen, Maresingel 54. Tel. 31260. naeooden Te huur aang. 4 a 6 pers. Gevaert Caravan met evt. fesloten voortent. InL: A. ongsma, Kanaalweg 174 te Lelden, tel. 20848. Niet op zondag. Verhuur van wasautoma ten, koelkasten, wasmachi nes en centrifuges. Tel. 30372. Ie huur gevraagd Ouderejaarsstudent zoekt kamers en keuken (of etage) in centrum, huur tot f 200 max. Brieven no. 2005 bur. v/d blad. vakantie-adressen Dagtochten. Klasse dag tochten vanaf heden tot 3 november. Nagenoeg iedere dag keuze uit 55 tochten verzorgd en onverzorgd. Reisbureau Cebuto Pullman, Doezastraet 30-32, Leiden, telefoon 25971. Diversen Wij verzorgen al uw drukwerk tegen billijke prij zen. O.a. visitekaartjes, ge boortekaartjes. verlovings kaartjes. Prima afwerking en vlotte bediening. Druk werk Service Halpa, Haar lemmerstraat 64, tel. 24185. Naast Muziekhandel G. Ho- fenk. Koopt u contant? Via on- consumenlenorganisatie geniet u 10 pet. korting in 50 winkels op kleding, schoei sel, elektrische huishoudelij ke apparaten, meubelen. stoffering; textiel, speelgoed kinderartikelen, gas appara ten. Inlichtingen: Linkanto, Postbus 158. Leiden. Bezoekt wasautomatlck „De Eendracht", Zoeter- woudsesingel 14b, Munten verkrijgbaar van 's morgens half 8 tot 's avonds 7 uur. Zaterdag van half 8 tot 12 uur v.m. Uw wasgoed (6 kg) gordijnen en dekens helder gewassen en gelijk gecentri fugeerd in 40 min. Droog- kasten en stoommangel aan wezig om uw was kastklaar te maken. Trouwauto's?? Bespreek de moderne 8 pers. Chrys ler's van H.G.T. Met wit ivoor of zwarte bruidscoupé. Dir. De Jong. Alleen: Zee manlaan 12a, tel. 23055. Strijkinrichting OZON v. uw fijne was. H. Rijndijk 34a, telefoon 22675. Meubeihande! .JVIors- poort". Ruimer keus eethoe- ken, bergmeubelen en berg- kasten. Wandmeubelen naar eigen ontwerp. Morsstr. 58. De Sleutelkoning. Bijma ken van alle sleutels, repa reren van elk slot. Haarlem merstraat 273 (bij de Over dekte), tel. 33958. Levering aan Rijk en gemeente. Des maandags gesloten. Hij loopt weer pulk met onderdelen van Struik. Dus voor al uw motor- scooter- en bromfietsonderdêlen naar T. Struik, Groenesteeg 3, 6 en 8, telefoon 22026. Wonlnginr. H. Broers v/h Kettenis. Voor het behan gen van uw kamers, over trekken van meubelen. Het inrichten van uw woning. Kamerbreed tapijt. Stalen ter inzage. Oude Singel 218, telefoon 20232, Lelden. Type-instituut Psycho- quick. Bij ons leert u In de kortst mogelijke tijd typen. Wij geven uitsluitend privé les. Aanm. dag onder nr. 01718-4308 van 19.00-2r.00 u. Dahliastraat 16, Katwijk. Trouwen? Maak van uw dag een sprookje. Door spe ciale service en moderne trouwauto's. Trouwbedrljf De Groot, Beestenmarkt 3, telefoon 23300.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 13