RADIO de glazen muur De smaak van honing", een schokkende film In Lucasziekenhuis in Houston opnieuw een harttransplantatie r—- Commentaar Vuil water S.O.S.-berichten op andere tijden Radiocommentaar van NRU minder Kenmerk-team is in Tsjechoslowakiie Jeugdpuistjes Variëteitenkabinet van Cees de Lange VANAVOND TE ZIEN VANAVOND TE HOREN VGrWClkCn nu vnnde Perzen leidde de verkoopster even af. dpor Kcafhinka Lannoy ene dag op de andere 2 maanden voor beroving dode De scbeeps- WOENSDAG 8 MEI 1968 Gisteravond zijn wij via het twee de net in een NTS-vertoning van de Shell-film Levend water" nog eens uitvoerig geconfronteerd met de watervervuiling. Dat is zo'n onder werp waarbij je je altijd schuldig voelt. Er wordt immers vroeg of laat telkens wel gezegd: „We doen er allemaal aan mee en het is zo slecht voor ons". Ditmaal diende het probleem ter gelegenheid van de plechtige afkon diging van het Handvest van het water" door de Raad van Europa. Mr. V. G. M. Marijnen sprak een in leidend woord over wat wij eigenlijk allang behoren te weten: het regen water is zuiver en de oorsprong van de rivier is helder als glas, maar tijdens de lange weg naar zee wor den de grote wateren vervuild door het afval vooral van fabrieken, dat zij krijgen te verwerken. Bij ons in het laagliggende Neder land moet het goede regenwater worden weggepompt en er wordt tevens met man en macht gewerkt om toch te kunnen tegemoet komen aan het enorme verbruik van schoon water. Heel interessant liet de docu mentairefilm van Alan Pendry ons zien, hoe de watervervuiling in zijn werk gaat en wat er tegen is te doen. Natuurlijk is de intensieve indus trialisatie van Europa debet aan de verontreiniging, want de rivier is van oudsher het riool van het ge loosde water. Alleen als het al te erg wordt kan zij de natuurlijke zuive ring niet meer aan en zover zijn we helaas allang. Ir. C. van Rooyen, directeur van het Rijksinstituut voor Drinkwater voorziening in Nederland, legde ten slotte uit wat er tegen de vervuiling wordt en nog moet worden gedaan: een project dat bijzonder veel geld kost en de grootste zorg eist. Dan kunnen wij allemaal meewerken door zuinig te zijn met het kostelijke goed. van schoon water, een opgave, die gewoonlijk grondig wordt ver waarloosd. Kruiswoord-puzzel Horizontaal: 1. ontgonnen land, 4. duister, 9. tijdrekening, 10. masker, 11. biersoort, 12. plaats in België, 14. lichaamsdeel, 15. huisdier, 16. meisjesnaam. 17. meisjesnaam. 19. ri vier in Afrika, 22. zeepwater, 24. vis, 25. deel van het oog, 27. liniaal (ZN), 30. de oudste (afk)„ 32. voorzetsel, 33. stok, 35. klap, 37. plaats in Over., 39. vaarwel, 40. mens, 41. boomloot, 42. plaats in Frankrijk, 43. glijvoer- tuig. Verticaal: 1. verhaal, 2. Bid (Lat), 3. betuiging van erkentelijkheid, 4. ri vier in Rusland, 5. voorzetsel, 6. Ge graven waterweg, 7. hogepriester te Silo, 8. hoepel, 10. plaats in Gelderl., 13. halsdoek, 14. wig, 16. ergens kam peren, 18. gevangenis, 20. zandheuvel, 21. lus, 23. plaats in N.H., 26. provin cie van Nederl., 28. verstandig (barg), 29. doortochtgeld, 31. bo6m, 34. nobel, 36. vaarwel, 37. halsdoek, 38. een ze kere, 40. voorna a"mw. OPLOSSING VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. boter, 4. do, 5. en, 7. Belg, 9. olie, 11. toe, 12. alt, 14. end, 16. nu, 18. er, 19. as, 20. in, 21. el, 22. en, 23. dl, 25. fa, 27. tra, 29. oom, 31. dar, 33. karn, 35 ader. 37. ne, 39. om, 10. ieder. Verticaal: 1. bol, 2. te, 3. rel. 4. Deen, 6. nier, 7. bo, 8. ga, 9. Ot, 10. en. 11. trant, 13. la, 15. dinar, 17. uil, 18. elf, 23. Daan, 24. Po, 26. adem. 28. R.K., 29. on, 30. ma, 32. ar, 34. rei, 36. dor, 38. ed. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM In overleg tussen de omroepen en de ANWB zullen van zondag 12 mei a.s. af de S.O.S.-be richten op andere tijden wonden uit gezonden, zulks om te komen tot con centratie van deze oproepen geduren de de zomermaanden. Dagelijks zullen de oproepen dan zijn te horen van 11.55 tot 12 uur via Hilversum II (NCRV- en KRO-pro- gramma's) en van 5.55 tot 5.59 ('s zondags om 6.05 uur) alsmede 10.40 tot 10.45 via Hilversum I (AVRO/VA RA). Het uitzenden van S.O.S.-berichten is alleen mogelijk om naaste verwan ten (grootouders, ouders, kinderen of pleegkinderen, broers en zusters) op te roepen in verband met ziekte of ongevallen waarbij sprake is van le vensgevaar of overlijden. Men kan zich voor het opgeven van deze berichten dag en nacht wenden tot de Alarmcentrale van de ANWB, telefoon 070 - 814381. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De NRU zal met ingang van zondag 12 mei a.s. twee actualiteitenrubrieken teruggeven aan de omroepverenigingen AVRO en VARA, om zodoenlde de continuïteit van opiniërende uitzendingen op vaste radiotijden te herstellen. De AVRO krijgt dan weer gelegen heid de actualiteitenrubriek op maandagavond na het nieuws om 10.40 uur te vullen en de VARA komt met commentaar na het nieuws op vrijdag om 1.10 uur. De NRU zal deze teruggegeven zendtijd op andere tijdstippen weer van AVRO en VARA kunnen nemen. Daarvoor zijn geen vaste tijden aan gegeven. Debuut van een tienermeisje (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM „De smaak van honing, een schokkende film": hoe gemakkelijk is het, dit neer te schrij ven. Maar... in hoeverre zal het trieste, in feite zedeloze verhaal waarmee in 1957 het 19-jarige Lon- dense meisje Shelagh Delaney het Britse publiek opschrikte, nog een scliok-effect teweegbrengen via ons Nederlandse scherm dat al zoveel „vrijmoedigheid" en barre realiteit (of verbeelding) heeft doorgegeven naar de huiskamers? „De smaak van honing" beleefde in 1957 als toneelstuk de première. Pers en publiek kwamen hevig in bewe ging. Maar... we zijn al tien ver bijsterende jaren verder. Shelagh's grotendeels autobiografische verhaal is allang niet nieuw meer. In 1961 werd het stuk verfilmd door de nieuw-opgerichte tv-produc- tiemaatschappij Woodfall, van regis seur Tony Richardson en schrijver John Osborne, die zich toelegden op progressieve, eigentijdse films. Wat tien jaar geleden nog niet kon, is nu gebruikelijk. Hoe hard dus dit onverbloemde verhaal van moderne jeugdtragiek zal aankomen, is niet te Derde net tot 6 uur middengolf (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Gedurende de maanden mei, juni en juli zijn de programma's van het derde radio-net weer tot het einde (6 uur) te horen op de middengolf, 240 m. Aan de uitzending via FM of draadomroep verandert hiermee niets. HOUSTON In het Lucas ziekenhuis te Houston in de Amerikaanse staat Texas is gis termiddag weer een harttrans plantatie verricht. De 62-jarige John Stuckwish kreeg het hart van de 36-jarige Clarence Nicks die gisteren overleed. De operatie werd 's middags uitge voerd en duurde drie uur. De toestand van Stuckwish is uitstekend, zo wordt van de zijde van het zie kenhuis meegedeeld. Er xs maar één elektrische schok nodig geweest om 'het nieuwe hart van Stuckwish aan de gang te 'krij gen. De donor was de 36-jarige Cla rence Nicks. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Zoals U gister avond hebt kunnen horen en zien, is een tv-team van Kenmerk, gevormd door de redacteuren André Truyman en Wim Neyman op het ogenblik in Tsjechoslowakije. Het team maakt reportages over de gevolgen van de politieke veranderingen in het land voor het kerkelijk leven. President Dubgek stond tijdens de 1 mei-parade eën interview toe en in een overzicht van de eerste indruk ken waren gesprekken met bisschop Otcenasek, prof. Hromadka en me vrouw Kadlecova, hoofd van het bu reau voor godsdienstige zaken in Praag, verwerkt. Men heeft ook exclusieve opnamen kunnen maken van de eerste officiële openbare debatavond tussen christe nen en marxisten, waarbij regerings- en kerkelijke leiders aan het woord kwamen. Er zullen nog enkele uitzendingen worden gewijd aan dit belangrijke onderwerp, telkens op maandagavond om 7.06 uur, via Ned. 1. Een ziekenhuiswoordvoerder zei dat Stuckwish leed aan een „ziekte van de kransslagader die in een ver gevorderd stadium verkeerde". Hij merkte op dat herstel, ook al heeft de patiënt een nieuw hart gekregen, niet zeker is. Het was de derde harttransplanta tie in hét Lu'kas-ziekenhuis sinds vrijdag 3 mei. Op die dag kreeg de 47-jarige Everett Claire Thomas het hart van de 15-jarige Kathleen Mar tin en op 6 mei werd het hart van de 15-jarige William Joseph Brann, die bij een verkeersongeluk om het leven kwam, overgeplant in het lichaam van de 48-jarige James Cobb. Tho mas en Cobb zijn beiden nog in le ven. De „Engelse patiënt met het Ierse hart" maakt het ook uitstekend. Fre derick West kreeg gisteren in het Londense ziekenhuis bezoek van de Zuidafrikaanse hartchirurg prof. Chris BarnaLd, die in Londen was op doorreis naar de VS. West (45) mocht even uit bed en 'later op de dag kreeg hij 'bezoek van zijn vrouw. (Advertentie) zeggen. Zeker is. dat miljoenen van avond naar de op Ned. 1 uitgebrachte film zullen kijken en haar aanvaar den of niet. Shelagh toont de geschiedenis van een lelijk meisje (gespeeld door Rita Tushingham), dat in het grauwe mi lieu van vuile huurkamers in een Manchesterse fabriekswijk droomt van een beter leven. Zij is vaderloos en 16 jaar, en staat haar moeder die er met de ene man na de andere maar op los leeft, in de weg. Als het zover komt dat een vul gaire vent met geld haar moeder (Helen) ergens voor zichzelf wil installeren, valt het meisje Jo tussen wal en schip. Geholpen door een homofiele jon gen, even eenzaam als zij zelf is, huurt zij een grote zolder en die twee beginnen een vreemd huishou den: het meisje verdient het geld in een schoenenzaak, de jongen speelt huisvrouw. Jo beleeft „een gelukkige nacht" met een gekleurde zeeman die weer wegvaart en daarna is zij in verwachting. De jongen Geoffry omringt haar in deze tijd met moederlijke zorgen, een toestand, die zij nooit heeft gekend. Bij alle tragiek krijgt hierdoor het leven voor haar af en toe „de smaak van honing". Geoffry zorgt voor een plaats in een kraamkliniek, hij be reidt haar voor op het moederschap en Jo gaat geloven dat de a.s. blijde gebeurtenis haar leven de lang-ver- wachte glans gaat geven.... Heel lang duurt deze gelukssfeer niet. Honing is voor het verwaar loosde kind niet-weggelegd, zij moet zich met zo nu en dan een smaakje ervan tevredenstellen. U weet nu, wat U vanavond krijgt te zien tussen 9 en half 11. U hebt echter keus: U kunt ook op Ned. 2 een zeer mooi ballet gaan zien, wan neer U meent dat dit filmwerk bui ten Uw levenssfeer ligt en U zich in deze grotestads-problemen van mo derne jeugd niet wilt verdiepen. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De AVRO gaat middels een wekelijkse prijsvraag proberen, radioluisteraars meer voor haar programma's te interesseren. Daarmee kan men geld winnen. In het dinsdagavondse Variéteitenkabi- net van Cees de Lange, dat telkens 70 minuten amusement garandeert, komt nl. een quiz voor waaraan iede re luisteraar kan meedoen. Men moet dan drie fragmenten van reeds uitge zonden AVRO-programma's herken nen en wekelijks worden hiervoor beloningen van 50, 30 en 20 uit geloofd. Verder zal Cees uiteraard middel punt zijn van het programma vol praat en grappen, platen, gesprekken, de prijsvraag en een mini-hoorspel, alles in vrolijke zomersfeer. Begin: dinsdag 14 mei om 7.35 uur. Perzen opereren met wisseltruc „Laten we niets verbloemen", zei de Engelse actrice Rita Tushingham, „ik kreeg de hoofdrol in „De smaak van honing" omdat ik zo lelijk ben". Maar regisseur Richardson merkt op: „Rita heeft een lelijkheid die mooi en interessant is door haar grote talent". Dit gebeurde in 1961, toen de opnamen werden ge maakt voor de schokkende film die de NTS vanavond op Ned. 1 vertoont. In elk geval had Richardson gelijk, ivant Rita's spel trok buitengewoon veel aandacht en sindsdien heeft zij een hele reeks films gemaakt, ook in komische rollen. Zij blijkt bijzonder geschikt te zijn als type in mo derne, aandacht trekkende films over jongerenproble- men. In zo'n creatie ziet U haar op deze foto. Ned. I NTS 7.06 uur aflevering „De drie musketiers". 8.35 uur Inburgeren: het kiesstelsel. 9.00 uur Britse speelfilm „De smaak van honing" (18 jaar). Ned. 2 VARA 7.03 uur aflevering „Coronation Street". 8.20 uur „Achter het nieuws". 8.45 uur Rood wit blauw, laatste aflevering. 9.25 uur balletuitvoering van de Oost-Duitse tv: Het Gajanehballet op muziek van Katchaturian. S.00 uur 8.45 uur 9.15 uur 11.20 uur Hilversum I VARA liedjesprogramma. Metropoleshow. Accoord: van alles over en met platen. Jazz-magazine. Hilversum II NRU UTRECHT Enkele Perzen „ope reren" in de provincie Utrecht met een wisseltruc. De nomaden stapten maandagmiddag een textielzaak in Abcoude binnen om een handdoek te kopen. Ze betaalden met een briefje van honderd en toen de winkeljuf frouw briefjes van 25 teruggaf, vroe- gen zij om klein geld. Een van de Nadat de „klanten" uit de winkel verdwenen waren, miste ze 130 gul den uit de kassa. -10.05 uur: BBC-uitvoering van de opera „Ido- meneo" van Mozart. Dirigent Colin Davis, uur Iks, een sprong in het duister (stereo). 85 Freek deed de deur weer dicht, het licht uit, en ging terug naar beneden. De kinderen hadden hem niet geroepen. Maar misschien was er buiten iets niet in orde. Onrust dreef hem op. Hij liep de deur uit, tweemaal om het huis heen, maar ook hier was alles avondlijk stil. Hoog stond de wind uit het westen, de regenwind, die alles klam maakte en het zand omhoog joeg. De lucht was helder van maanlicht, ondanks de kleine wegtrekkende regenwolken, de wind werd onregel matiger, begon wat om te zwenken. Morgen beter weer, dacht Freek. Achter de duinen, naar het westen, glansde de laatste breking van het daglicht aan de kim. Een fel verlan gen bekroop hem plotseling om de zee te zien, nu, meteen de zee te zien. Hij lachte er om. Kon hij de kinderen wel alleen laten? Och, het was misschien maar tien minuten, vijf heen, vijf terug. Hij hoefde immers alleen maar op het duin te staan. Hoe kwam hij zo? Het leek wel of hij honger had in zeewater. Hij schudde zijn hoofd, glimlachend nu weer om de vergelijking. Maar hij ging naar binnen en trok een jas van de kapstok; blootshoofds, zonder das en op pantoffels liep hij, de handen diep weg in de zakken van de korte jas. bij het duinpad op. Het was bijna zo licht als overdag. De lucht over zee stond naar de einder ros-weerkaatsend neer gebogen. Freek keek op zijn polshorloge: het was even tien uur. Toen werd zijn aandacht getrokken door een klein zeilscheepje, vrij vooraan op het water, niet veel verder dan het eind van de golfbrekers.Het was een licht ding, een witte zeemeeuw in het donker. Wat deed zo'n pleziervaar tuigje op zee, in de avond? En de zee was niet eens erg rustig, zoals op een zomeravond wanneer een dergelijk tocht je toch nog gewaagd kan zijn. Freek tuurde. Duidelijk kon hij de zeilen zien, een klein licht aan de achterzijde van de boot en dan twee figuren van mensen. Waren zij soms in nood? Freek wist niet veel van zeilen. Hij had die zomer met zijn oom en de beide meisjes voor het eerst in zijn leven eraan meegedaan op de plassen na tuurlijk, niet op zee. Oom John kon uitstekend zeilen en Mol wist er ook al alles van af, klein bijdehand ding, dat als een rat kon zwemmen en duiken. Maar alles leek hem nogal gewoon te gaan daarginds en hij wilde juist al omkeren, toen hij over het rollen der golven heen een schreeuw hoorde en hij snel omziend nog maar één mens in de kleine zeilboot opmerkte. In Freek schoten herinneringen op, snel, in verwarde volgorde en toch helder: de schreeuw van het marmotje, toen hij stond in de donkere gang voor Wegens laboratorium, het katje in de gracht, de kleine kreetjes uit het rose bekje en dan, zonder samenhang, het blad papier met het meisjeskop je, dat tot een prop verknepen wegdanste naar zee. Met een paar sprongen was hij beneden aan het strand; het zeewater siepelde koud door het vilt van zijn pantoffels. Hij hoorde hulpgeroep, zag nu de drenkeling worstelen gin der in het water; zwart tegen de lichtere horizont zag hij een arm. die uitsloeg, een hoofd dat daalde en rees. En nogmaals verliet Freek alle zelfcontrole, hij handelde omdat hij moest. Verder liep hij het water in, zwom al voor hij er erg in had, vond zich in een flits, een onderdeel van een seconde terug in de stadsgracht, maar was dan weer in zee, worstelend tegen de golven. Zijn jas had' hij gelukkig kunnen uitgooien, zijn pantoffels was hij zo wel kwijtge raakt. Hij kwam bij de drenkeling juist toen deze begon te zinken; slap voelde Freek het tengere lichaam in zijn armen. Dankbaarheid ging als een vlam uit naar zijn vader, die hem zo goed had leren zwemmen; al zijn aandacht, al zijn in dit jaar van buitenzijn herwonnen levenskracht gebruikte hij om in het trekkende water aan het strand te komen. Juist toen hij angst door zich heen voelde trekken, was er weer grond onder zijn voeten. Freek Arlsover stond aan het stille avondstrand. Hij had een mens gered. Het zeilscheepje was al een eind verder, het had blijkbaar niet te hulp kunnen schieten. Die daar aan boord moest denken dat zijn metgezel verdronken was, want hij zou wel zo zijn aandacht nodig hebben gehad, dat hij de redding niet had gezien in het schemerduister. Nu pas vroeg Freek zich af, waarom de ander niet ook in het water was gesprongen. Hij knielde bij de kleine stille figuur aan zijn voeten. Een jongen, dacht hij, van ongeveer twaalf jaar, het donker haar zwart en geplakt om zijn voorhoofd, de ogen dicht. Hij was gekleed in een lange donkere zeilbroek en een korte loden jas met een gevlochten lederen riem om zijn middel. (Wordt vervolgd) Lappie Loep en het verdwenen standbeeld "Cen nieuwe behandeling speciaal voor anti-bacteriële huidzuivering (Dermo-Styp) maakt het thans mogelijk de verstopte en opgezette poriën van de jeugdige huid zo grondig te ledigen en te ontsmetten, dat de puistjes dadelijk vanzelf aanvangen uit te drogen. De geheel nieuwe luchtgedreven vloei stof (medicinaal spray) van Dermo-Styp dringt zover binnen in de poriën dat het zelfs op de diepere lagen van de huid werkt, waar zich de haarwortels bevinden. De vetpropjes en de meeëters "smelten" letterlijk in de poriën, de groei van de bacteriën wordt gestopt, de prikkeling houdt op. Reeds de volgende och tend stelt U vast, dat de roodheid is ver dwenen en dat de puistjes van binnen uit verwelken. Zorg er vandaag nog voor een flacon Dermo-Styp medicinaal-spray te halen uitsluitend verkrijgbaar bij apothe kers en erkende drogisten. (Engros Bergerac) 20.16 Reclame. NTS: 20.20 Uit- vlellle, Lady Luck. Buzz-at. zending van de VVD. 20.30 Shadowland, Pretty Brown. Uitzending Stichting Socutera. 20.35 Inburgeren: Het Kies stelsel. 21.00 De smaak van ho ning, speelfilm (Rijkskeuring: 18 jaar). 22.35 Journaal. 22.40 - 22.55 In kleur: Openbaar Kunstbezit. Nederland II. NTS: 18.50 Pipo ten. 18.20 Uitzending van de de clown. STER: 18.56 Reclame. ARP. 18.30 Stereo: Kinderkoor NTS: 19.00 journaal. Vafa: 19.03 met pianobegeleiding. 18.55 9H52natl?I?„str,eet' tv-feuilleton. Stereo: Dansorkest. 19.30 Nieuws. 19.35 Muzikale lezing. Why don't. Watt march. Miste- K A1HO MORGEIN 20.00 Liedjes van overal. Aktuele feiten van nabij beke ken. 20.45 Stereo: Me- tropole-show. 21.15 Licht geva- NTS: 20.00 Journaal. STER 20.16 Reclame. VARA: Achter het nieuws. 20.4; - Wit - blauw: Een (vrij natio naal) gekleurd programma m. AVRO: ochtendgym- 20.20 nastiek 7.20 Stereo: Lichte Dode Zee Rood grammofoonmuziek. VPRO 7.54 Deze dag. AVRO: 8.00 Nieuws. 8 X1 Radiojournaal. 8.20 rieerd platenprogramma. 22.15 mensen. 21.2a Gajaneh, ballet Country en Western muziek. oi,-*-.-»,»., 22.30 Nieuws. 22.40 Actualitei ten. 22.55 Stereo: Nederlandse Muziekdagen: Radiokameror kest. 23.20 Radio Jazz Magazi ne. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. NCRV: 18.30 Nieuws en weerpraatje. 18.46 Actualiteiten. NRU: 19.00 Idomeneo, opera van Mozart (overwegend) jonge Stereo: Lichte grammofoon- BELGIë Nederlands progr. kanalen: 2 en 10: 18.25 Schooltelevisie. 18 55 Zandmannetje. 19.00 Wie weet, wint. spelprogramma, 19.25 Arena. 19.55 Weerbericht, 20,00 Nieuws. 20,25 De Dick van Dyke Show. 20.50 Panora- (opn.) In de pauze: 20.35-20.45 vrije woord: Humanistisch Openbaar Kunstbezit. 22,05 verbond. 22.30 Nieuws. Spiegel van België. NVSH: 22.20 Sextant. 22.30 Nieuws. 22.40 Stereo: X, een sprong in het duister. 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIE VANAVOND Nederland I. 18.50 Pipo de clown. STER: 18.56 Reclame. NTS: 19.00 Journaal. STER: 1 19.03 Reclame. NTS: 19.06 plage. Ept blue6, Quand Nieuwe avonturen van de Drie s'est eonnu. Oui. oui, oul„ oui, Musketiers. TV-feuilleton. 19.31 Nuages, II y a des anges. Allc- I Panorama van het wereldge- lula. Aubade des oiseaux, Tu I beuren. STER: 19.56 Reclame, n'as pas trés bon caractère, NTS: 20.00 Journaal STER: l'Eau vive, Chanson pour ma muziek (8.30 - 8.35 De groente man). 8.50 Morgenwijding. 9.00 Nederlandse Muziekdagen 1968: Hedendaagse muziekopnamen. 9.35 Waterstanden. 9.40 School radio. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen (gr.) (11.00-11.02 Nieuws). 11.55 Beursberichten. 12,00 Neder landse Muziekdagen 1968: Pia norecital. 12.26 Mededelingen voor land- en tuinbouw. 12.29 Lichte grammofoonmuziek it.. -- - voor oudere luisteraars. 13.00 Nieuws. 13.11 Radiojournaal. 13.30 Nederlandse Muziekdagen 1968: Hedendaagse muziekop namen. 14.30 Logboek 1566: Klankbeeld. 15.00 Voor de zie ken. 16.00 Nieuws. 16.02 Van vier tot vijf: een radiopro gramma in een Notendop. 17 00 Muziek uit Suriname, de Ne derlandse Antillen en omrin gende landen. 17.30 Voor de Jeugd. Hilversum II. 298 m. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Klassieke grammo foonmuziek. (7.30 Nieuws. 7.32 Actualiteiten. 7.50 Overweging: 8.00 Nieuws.) 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de hulsvrouw. NRU: 10.00 Wat heeft dat kind, pedago gische lezing. 10.20 Muziek uit de Barok. KRO: 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de zieken. NCRV: GRAMMOFOONPLATEN- PROGRAMMA DRAADOMROEP VAN AVOND VAN 18 - 20 UUR I nver knew. Mountain greenery. My wonderful one. Let me be loved. Te quiero dijiste. Dlvlna mujer. Copa- cabana. Rio Brasil. Tammy. It happened In Monterey, Every body loves my baby, Chicago. La légende de la nonne, Mari nette. Plstonnette, Martine. Mon oncle, Le piano de la 12.00. Stereo: Lichte grammo foonmuziek. 12.26 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.41 Actualitei ten. 12.50 Radlo-snelbuffet. 13.30 Stereo: Lichte muziek (opn.) 14.30 Nederlandse Mu ziekdagen 1968: Pianorecital. 15.00 Middagdlenst. NRU: 15.30 Banden met het verleden, klankbeeld. 15.45 Spel: Kro niek voor creatieve vrije tijdsbesteding. 16.00 Nieuws. 16 02 Masada - een rots bij de i ..story" in historie van het volk Israël, klankbeeld, (herhaling van 1 mei jl.) 16.25 Lichte grammofoonmuziek. 16.5U Spe len met taal. 17.00 Nederlandse Muziekdagen 1968: Vioolduo en instrumentaal ensemble. NCRV: 17 45 Sport actualitei ten. 18.00 Tijd vrij voor mu ziek in vri.ie tijd, inleidende bespreking tot de Zomercom petitie. Hilversum III. 240 m. en FM-kanalen. NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Voor de zieken. 9.30 Lichte Instrumentale mu ziek. 10.00 Nieuws. 10.03 Mu ziek bij de koffie (11.00 Nieuws). NRU: 12.00 Nieuws. 12.03 Bekende Nederlanders kiezen grammofoonplaten. KRO: 13.00 Nieuws. 13.03 Actu aliteiten. 13.08 Knalmuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Netty Rosenfeld. 15.00 Nieuws. 15.03 Where the action is. 16 00 Nieuws. 16.03 Platenshow. 17.00 Nieuws. 17.02 Actualiteiten. 17.07 - 18.00 Verzoekplatenpro- gramma. TELEVISIE - MORGEN België: Nederlands progr. Kan. 2 en 10: 14.05-15.10 School-tv. GRONINGEN De Groninger po litierechter heeft gisteren de 37-jari- ge los-arbeider J. L. uit Musselkanas! j tot twee maanden gevangenisstraf met aftrek veroordeeld, omdat hij op 9 maart het lijk van de 60-jarige S. van der Vlag uit Musselkanaal be roofd had van twee ringen, een hor- loge^en verder een portemonnee met 10 gulden. De los-arbeider zei dat hij niet de bedoeling had gehad de rin gen te verduisteren, maar hij vond het zonde dat zij mee de grond in gingen. 4. Maar de grote groep mensen op het midden van de markt groeide en graaide en niemand scheen er zelfs maar aan te denken, dat er op de hoek een marskramer stond, üie graag wat wilde verkopen. Het leek wel of heel Meeu wenoord uitgelopen was. „Misschien is er wel iets belang rijks gebeurd", mompelde Jonas. „We gaan daar even tijken, Lappie," besloot Jonas. „Maare..", wilde Lappie tegenwerpen maar het was niet meer nodig. Jonas liep reeds naar de groep mensen toe. Lappie pakte de mars weer in en volgde hem. „Heb j»s nu ooit van zoiets schan- Jaligs gehoord?" vroeg een dikke dame verontwaardigd. ,Ik zeg je, ze motte ze pakke." opperde een man met een pet op. „Dat vind ik nou ook!" riep een ander, ,,'t Is ungéheurd," vond een heer met een fiets. Jonas keek eens laar Lappie en Lappie naar Jonas. Beiden haalden de ichouders op. „Wat is hier dan gebeurd, mensen?" vroeg Jonas. „Ze hebben „begon de man met de pet op, maar hij werd in de rede gevallen door de heer met de fiets. „Schavuiten zijn het, ze..." Ook hij kon zijn verhaal niet afmaken, want de dikke dame wist het beter. „Man," begon ze. ,'t Is een schandaal, dat zeg je! Ze hebben... „Op dat moment werd het doodstil op het marktplein.... bontekoe

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 11