Rotterdam nam uitbundig afscheid van Zesdaagse Startschot voor schaaktiveekamp Zaterdagteam in de aanval zwak: 0-2 In Delft hoeft men niet meer naar weg te vragen verder dan 0-0 tegen Roda Boys Tsjechische ploeg te sterk voor basketbalteam Janssen behield tweede plaats RESHEVSKI-KORTSJNOI Tsjaikowski- festival in de Grote Doelenzaal EXCELSIOR M KLOPTE DHL Duitse matroos verdronken Jongetje tussen spijlen van hek gedood WOENSDAG 8 MEI 1988 Om Rotterdammer-beker p()ST EN SERCU BEHIELDEN VOORSPRONG Sleeuwijk niet (Van een onzer verslaggevers) SLEEUWIJK Sleeuwijk heeft in de eerste wedstrijd van de neder laagserie om de Rotterdammer-beker met 0—0 gelijkgespeeld tegen Roda Boys. Dat gebeurde in een weinig hoogstaand duel, dat een handvol kleumende toesehouwers geen mo ment warm heeft kunnen maken. Wanneer er een winnaar zou moeten worden aangewezen, zou Sleeuwijk deze eer te beurt vallen, omdat de thuisclub vooral na rust het meest in de aanval was. Een voornamelijk met spelers uit (het tweede elftal opererend Roda Boys kon in de eerste helft nog ge lijke tred houden met Sleeuwijk, dat eveneens twee invallers telde. Met name door goed werk van junior Gerrit van Andel was de wit-zwarte ploeg wat igevaarlijker, maar werke lijk kritieke momenten heeft doel man G. Bouman niet gekend. Of het moest zijn in de 23e min toen Dekker was doorgebroken maar tot staan werd gebracht door de Aalster-doelman. Doordat Van Duin voor Sleeuwijk en J. Vernooy voor Roda Boys grandioos hadden gemist, bleef de stand tot de rust 00. Hoewel Sleeuwijk na de hervatting heftig aandrong, vooral door goed werk van kanthalf Duizer, bleef de defensie van Roda Boys, met spil W. Vernooij, overeind. Bovendien toonde keeper Schreuder, invaller voor Bou man, zich een hecht sluitstuk, hoewel hij geluk had dat Van Beesd en Dek ker faalden voor het vijandelijke doel, als het op een goed gericht schot aankwam. Aan de andere kant redde Cees van Andel bij een door braak van de falende Van Driel. Zelfs ikreeg Roda Boys in de slotfase nog kansen maar Pijl richtte onzui ver en een inzet van dezelfde Pijl schampte de lat. Arbiter Viveen uit Gorkum leidde strak. Dekker van Sleeuwijk moest zich vlak voor het pinde laten vervangen door Cees van AndeL (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Rotterdam heeft gisteravond uitbundig afscheid geno men van zijn eerste naoorlogse Zesdaagse. Bijna 5.000 toeschouwers waren in de bomvolle Energiehal ge tuige van de bonte finale van het wielercircus, waarin de huldiging van het superieure koppel Post-Sercu. die de strijd vanaf het startschot heb ben gecontroleerd, uiteraard de hoofdschotel vormde. Ook Duyndam en Bugdahl, die met gering verschil de tweede plaats voor zich opeisten, deelden in de stormachtige toejui chingen. Leo Duyndam zal overigens minder prettige herinneringen aan deze zo succesvolle zesdaagse hebben. Al na enkele dagen kreeg hij last van zijn achillespees. De pijn nam toe en op de laatste avond kon hij nauwelijks lopen. „Verschrikkelijk", oordeelde de renner uit Honselersdijk in het begin van de avond somber, „op deze ma nier is er weinig lol aan. Enkele spe cialisten hebben de achillespees on derzocht en ik zal na deze zesdaagse zeker drie weken het gips in moeten. Nee, in deze conditie zal ik de ronde achterstand op Bost niet goed kunnen maken." Niettemin nam Duyndam even la ter een ronde voorsprong in een wedstrijd achter dernies. Groot meester Post kon dat niet waarderen en felstampend op de pedalen haal de hij de dappere Duyndam terug. Niets kon Post en Sercu daarna nog van de zege afhouden. Duyndam en Bugdahl verdedigden hun tweede plaats met succes tegen de Belg Verschueren die derde werd. Ongelooflijk Chris Smits (47), gangmaker van Verschueren en routinier op het ge- ZWOLLE Het Nederlandse basketbalteam, dat in Heerlen met 68=61 van Tsjechoslowakije won, heeft in de tweede wedstrijd dinsdagavond voor slechts 500 toeschouwers in de nieuwe Sti- lo-sporthal van Zwolle gespeeld, een duidelijke nederlaag geleden. De Tsjechen, die bij rust al met 4226 voorstonden, zegevierden met 8160. De gasten waren vooral in tech nisch opzicht sterker en de revanche is dan ook verdiend. Vooral verdedi gend stelden de Nederlanders teleur. Zij hadden in Ton Boot met 815 topscorer van Oranje en Frank Kales hun beste spelers. Bij de Tsje chen was Jiri Ammer zeer produk- tief. Hij scoorde voor de rust 8 pun ten en na de rust 11. Na de eerste dag van het interna tionale bridgetornooi voor paren in Monte Carlo staat het Nederlandse wereldkampioenskoppel Kreyns-Sla- venburg op de eerste plaats in het veld van 18 deelnemers. Peter Post (rechts) en Patrick Sercu tijdens hun ereronde na de schitterende triomf in de Zes daagse van Rotterdam, die van nacht werd afgesloten. bied van zesdaagsen, heeft nog nim mer een dergelijk sfeervol wieier- feest meegemaakt. „Alleen deze win ter heb ik al dertien zesdaagsen ach ter de wielen maar het kabaal dat de toeschouwers hier produceren is on gelooflijk. Dat komt doprdat de ruimte hier vrij klein is, De mensen zitten vlak op de baan en dat bevor dert uiteraard de sfeer". „In Zürich en Berlijn heb ik zesdaagsen meegemaakt met zo'n 10.000 toeschouwers. Die mensen zag je echter nauwelijks; ze zaten te ver van de baan om echt mee te kunnen leven. Nee, dat ligt hier wel even anders." Voor die sfeer zorgden ook enkele attracties. Zo leidde Barend Barendse een „Miss Zesdaagse"-wedstrijd, waaruit Antoinette Stolle als winna res tevoorschijn kwam. Sneu voor Corrie Verhagen die tien minuten te laat arriveerde. Haar jurk was niet op tijd klaargekomen... Reshevski bleef een wonderkind (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Samuel Reshevsky is een qua lengte (1.60 meter) onopvallend, maar achter het bord een niet te ontlopen schaakreus. De wijze waarop hij als 56-jarige zich nog tussen de grootste kan handhaven, duidt daar al op. Al moest hij zijn kwaliteiten bewijzen in een herkamp met de Rus Stein en de Tsjech Hort. Hij speelde zijn acht partijen tegen hen moeiteloos remise en daaraan dankt hij nu zijn plaats in deze schaaktweekamp. De in 1911 in het Poolse Ozerkowo geboren Reshevsky was al toen hij nog nauwelijks boven de tafel uit kwam een schaker van grote kracht. Als wonderkind deelde hij links en rechts simultaanseacnes uit. Op 18-jarige leeftijd had hij de sterkte van een grootmeester. In 1938 behoorde hij tot de acht besten ter wereld en nu, dertig jaar later, haalde hij andermaal de „kwart-finales". Dit ondanks zijn leeftijd, waarvan hij zelf zegt dat die geen rol speelt. Dit komt mede omdat hij zich tijdens eenrpartij volledig kan geven. Altijd is hij bereid voor zelfs een halve punt te vechten, het feit dat hij weinig verliestj duidt daar al op. Overigens hééft hlj 'dëzë mentali teit met Kortsjnoi gemeen. Constant trainend met grootmeester Benkoe heeft hij zich op deze match voorbe reid, al is het eindresultaat ook voor hem, een nog duistere zaak. Ook een wedstrijd tussen studenten op autosteps zorgde voor de nodige hilariteit op de tribunes. „Speedy Gonzales", die het voertuig over de schouders nam en de één ronde du rende wedstrijd op een draf vol maakte, won gemakkelijk voor zijn sprintende collega's. TV-commentator Barend Barendse dankte na de huldiging van de ren ners de glunderende organisatoren Charles Ruys, wiens stembanden het hebben begeven, en Siem Waarden- burg. „Deze zesdaagse is ongetwijfeld voor herhaling vatbaar. Wellicht dat het sportpaleis dat in Rotterdam Zuid gaat verrijzen, onderdak kan bieden aan een jaarlijks terugkeren de Zesdaagse", aldus Barend Ba rendse, die de beide organisatoren namens alle medewerkers van de zesdaagse een fraaie klok overhan digde. Onder daverend applaus reden Ruys en Waardenburg een ereronde. Even later moesten de toeschou wers de tribunes ijlings verlaten. Men was maar vast begonnen met het demonteren der tribunes- De uitslag luidt: 1. Post/Sercu (Ned/Belg) 505 pnt., 2. Op één ronde: Bugdahil/Duyndam (Dld/Ned) 393 pnt; 3. op drie ronden, Renz/Koel (Dld/Ned) 201 pnt; 4. op zeven ron den, Lawrie/van der Lans (Austr Ned) 611 pnt; 5. op tien ron den De Wit/Bongers (Ned) 504 pnt, 6. op 15 ronden Seeuws/Verschueren (Belg) 263 pnt, 7. op 16 ronden De Roo/Zevereijns (Ned/Belg) 174 p., 8. op 21 ronden Hill/Eugen (Gbt/Den) 253 pnt, 9. op 32 ronden Le- grand/Grossimlinghaus (Ned/Dld) 316 pnt, 10. op 35 of meer ronden Brou wer/Verdoorn (Ned), 11. Halls (Gbr.). Ronde van Spanje SANTANDER De Belg Vie van Schil heeft dinsdag de dertiende etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. De winnaar reed de 203 kilometer van Gljon naar San tander in 5 uur, 29 minuten en 53 secon den. De Spanjaard Jose Perez Frances behoudt de gele trui. Jan Janssen staat met 20 seconden achterstand op de tweede plaats van de algemene rangschikking. De uitslag van de dertiende etappe luidt: 1. Van Schil (Belg) 5.29.53 (met bonificatie 3 uur 29 minuten 13 seconden). 2. Peffgen (Did) zt (met bon 5.29,33). 3. Aranzabel (Sp). 4. Diaz (Sp). 5. Etter (Fr). 6. Gablca (Sp). 7. Farisatto (It). 8. Guerra (It) allen in dezelfde tijd als Van Schil. 9, Soava (It) 5:31.48. 10. Almar (Fr) zt. Het algemeen klassement luidt na de dertiende etappe: 1. Perrez Frances (Sp) 58.21.58. 2. Janssen (Ned) op 20 sec. 3. Errandonea (Sp) op 30 sec. 4. Spruyt (Belg) op 40 sec. 5. Almar (Fr) op 1.05. 6. Gomez del Moral (Sp) op 1.09. 7. Gimondi (It) op 1.18. 8. Echeverria (Sp) op 1.20. 9. Velez (Sp) op 1.23. 10 Adorni (It) op 1.31. Nieuw verlies Leeds LONDEN Leeds United, lange tijd favoriet voor het kampioenschap van de Engelse eerste divisie, heeft dinsdagavond in de competitiewedstrijd tegen Arsenal opnieuw een nederlaag geleden. Op High- bury verloor de ploeg uit Leeds, die twee weken geleden in de kwartfinales van de 1 F.A.-cup werd uitgeschakeld door Everton, met 34 van Arsenal. Leeds dat met 53 punten uit 41 wedstrij den op de derde plaats staat heeft drie punten achterstand op Manchester City en j Manchester United en heeft met nog slechts één wedstrijd te spelen geen kans meer op de titel. BRUSSEL Het hof van cassatie in België heeft het beroep van de wielrenners Willy Vanneste. Georges van Coningsloo en Willy Monti ver worpen. Het drietal zal gedurende twee jaar niet mogen deelnemen aan wielerwedstrijden in België. LONDEN De Australiër Rod Laver heeft heeft het tennistornooi voor professionals in Wembley ge wonnen. Hij versloeg in de eindstrijd van het herenenkelspel zijn landge noot Ken Rosewall met 60. 6—1 en 6—0. Engels elftal voor strijd tegen Spanje MADRID Het Engelse elftal, dat woensdagavond in Madrid zijn twee de wedstrijd tegen Spanje zal spelen voor de kwartfinales van het tornooi om het Europese voetbalkampi oenschap. is als volgt samengesteld: d.: Bonetti; a.: Newton, Wilson, Mul- lery en Labone; m.: Moore en Ball; v.: Hunt, Bobby Charlton, Hurst en Peters. Coach Sir Alf Ramsey had niet de beschikking over doelman Gordon Banks, Jackie Charlton en Nobby Stiles, die geblesseerd zijn, De eerste ontmoeting, vorige maand in Londen gespeeld, leverde een 1—0 zege voor Engeland op. (Van onze sporthalredactie) AMSTERDAM De Ameri kaan Samuel Reshevsky zal in de eerste van de in principe tien partijen durende schaak-twee kamp met de Rus Viktor Kortsj noi met wit spelen. Dit was het resultaat van de originele loting gistermiddag in de Raadzaal van het Amsterdamse Stadhuis. Hoofdwedstrijdleider H. J. J. Sla- vekoorde had het de combattanten niet gemakkelijk gemaakt. Om de lo ting zo eerlijk mogelijk te doen ver- Kortsjnoi door strijdlust sterk Van onze sportredactie) AMSTERDAM De op 23 juli 1931 in Leningrad geboren Viktor Lwowitsj Kortsjnoi behoort nu al sinds vijftien jaar in het schaken tot de wereldtop. Dat heeft hij meerdere keren bewezen door o.m. kampioen te worden van zijn land en zijn regel matige deelname aan de kandidaten- tornooien. waarvoor alleen de schaakelite in aanmerking komt. Ook in ons land is hij bekend, niet in het minst door zijn successen in het jongste Hoogovenschaaktornooi. Hij heeft bovendien meer tornooien van naam gewonnen, zoals die in Hastings en Buenos Aires. Alle suc cessen bijeen vormen een lijst van niet geringe lengte. Ook de schaker Kortsjnoi heeft een grote strijdlust, de basis van zijn vele successen. Veelal speelt hij partijen van meer dan zestig zetten, zonder dat zijn aandacht daardoor verslapt. Dit verwacht hij juist van zijn te genstanders, waarvan het steeds moeilijker winnen wordt, nu de kracht van zovele schakers toe neemt. Hij heeft nog een overeenkomst met Reshevsky, namelijk dat ook hij niet weet, wie deze match gaat win nen. Hij had verwacht tegen landge noot Stein te moeten aantreden, zo dat dit al een verrassing bij voorbaat was. Overigens wordt hij gesecon deerd door analyticus Foerman, die bijna als geen ander de openingsthë- orie beheerst. lopen, werd eerst geloot wie als - eerste een portefeuille mocht kiezen met daarin de witte of zwarte doek. Kortsjnoi won en koos de portefeuille met zwarte doek. Tevoren hadden Amsterdams wet houder van sportzaken A. A. Verheij en KNSB-voorzitter mr. F. Goudsmit beiden met voldoening aangehaald dat de match in Amsterdam- respec tievelijk in Nederland kon worden gehouden. Sinds de successen van dr. Max Euwe in de jaren '35 en '37 was een tweekamp van een dergelijke be langrijkheid niet meer binnen onze grenzen verspeeld. Mr. Goudsmit stelde bovendien dat het jammer was dat geen enkele Ne derlander tot het interzonale tornooi was doorgedrongen. De KNSB-voor zitter wees op de algemene aandacht die het schaken stellig verdient. Steeds meer mensen raken in het schaken geïnteresseerd. Het feit dat de Amstel Brouwerij als nieuwe sponsor het kandidatentornooi finan ciert, is daarvan een bewijs. Nederland neemt met zijn door be drijven gestimuleerde schaakleven trouwens in de wereld een aparte plaats in. Nu is ook van de stedelijke overheid belangstelling getoond, ge tuige de lotingsceremonie in het Amsterdamse Stadhuis. De partijen zullen overigens worden gespeeld in de bestuurskamer van het Olympisch Stadion, terwijl de Nederlandse schaakmeesters Kick Langeweg en Hans Ree de partijen voor het pu bliek zillen toelichten. Overigens is het zelfs mogelijk dat de match korter duurt dan tien par tijen. De strijd is namelijk beslist wanneer één der spelers 5Vi punt scoort. Is de stand na fien ontmoetin gen nog gelijk, gaat men door tot de eerstvolgende winstpartij, zij het dat niet meer dan veertien partijen wor den gespeeld. Is dan nog de stand in evenwicht, dan beslist het lot. Het is ondoenlijk om voor deze tweekamp, die één der laatste bar rières is op de weg naar de titel- match met wereldkampioen Pe trosjan, een favoriet aan te wijzen. Misschien zou het de Rus Kortsjnoi moeten zijn, die omdat de spelers el kaar in kracht weinig ontlopen, van zijn jongere leeftijd moet kunnen profiteren in deze slijtageslag. De 36-jarige Rus zal het tegen de erkend sterk defensief spelende Reshevsky (56 jaar) beslist niet gemakkelijk krijgen. Vanmiddag om één uur is de eerste partij begonnen. In de Rotterdamse diergaarde Blijdorp werd een Pater Davidshertje geboren. Op de foto zien we hoe de moeder haar kind liefkoost. Oefenduel tegen sterk Cambuur (Van een onzer sportredacteuren) LEEUWARDEN Tegen een op volle sterkte aantredende eerste di visieclub Cambuur heeft het voor lopig Nederlands zaterdagelftal zich dinsdagavond in Leeuwarden uitste kend kunnen voorbereiden op de tweede interland van dit seizoen, die volgende week zaterdag in Alken te gen België zal worden gehouden. De Friese semiprofs draaiden op hun hoogste verzet omdat zij de 21 ne derlaag van drie jaar geleden wil den revancheren. Dat luktq uiteindelijk, warit on danks uitstekend verweer van de nationale formatie won Cambuur iets geflatteerd met 20. Het zou dik verdiend zijn geweest als de kop bal van de naar voren getrokken Kok in de slotminuten niet tegen de lat maar in het doel zou zijn be land. De kracht van het zaterdagteam lag tijdens deze in hoog tempo ge speelde wedstrijd voornamelijk in de achterhoede, te meer omdat ver band in de andere linies door wat onwennigheid nog wel eens zoek was. In de defensie klopte het uit stekend, ook al kon keeper Beukers ondanks enkele goede reddingen toch nog niet helemaal overtuigen. Niet temin bracht hij rust in de vier mans achterhoede, die als geheel uit stekend draaide. Het was alleen wat onfortuinlijk dat Kok ïn de 31ste minuut van de eerste helft wat te zacht terugspeelde en Weering kon scoren \10). Onhoudbaar Het tweede doélpunt dat een half uur na de rust werd gescoord juist in een periode waarin de zaterdag- formatie dichtbij de gelijkmaker leek, was onhoudbaar. Kriesch schoot schitterend hoog in (20). De aanval was het zwakste deel van het voorlopig elftal, omdat het ex periment met Kiel als spitsspeler mislukte. De Kampenaar zocht tever geefs naar de juiste positie en raakte tussen kaai en schip. Zo ontstond er een soort 4-3-3- formatie, hetgeen echt niet de bedoe ling was. Daarbij kwam nog dat de weinig geïnspireerde en flegmatieke Kalden op de rechtervleugel tot wei nig goede daden kwam, terwijl links buiten Gritter ondanks goede wil evenals Kalden duidelijk aan con ditie tekort kwam om op dit niveau volwaardig te kunnen strijden. Het moest zodoende te veel komen van de aan zelfvertrouwen winnende Diepeveen, die echter zware bewa king kreeg. Er waren dan ook weinig kansen, ondanks het feit dat rechtshalf Den Rooyen met Diepeveen en Gou- man de uitblinker in de ploeg enorm veel „knechtenwerk" op het middenveld verzette. Hij stak ver uit boven Van Effrink die als half- speler evenmin kon imponeren en te weinig een tandem vormde met Den Rooyen, waardoor op het mid denveld nogal eens grote gaten vie len. Uitstekende test Ondanks dit alles betekende deze wedstrijd op de doorweekte gras mat van het nieuwe complex van de derde klasser Leeuwarder Zwalu wen (een juweeltje van een veld) een uitstekende test. De keuzecom missie behoeft zich over de achter hoede geen zorgen meer te maken, mede omdat Schinkel en Kralt weer een solide partij ten beste gaven. Voor het voorhoedeprobleem zal wel geen bevredigende oplossing kunnen worden gevonden, althans niet binnen het raam van de moge lijkheden die de nationale selectie van dit moment biedt. Tenzij men onverwacht nog met een nieuwe kracht op de proppen komt, maar dat lijkt weinig waarschijnlijk. Eind deze week zal het elftal worden sa mengesteld dat tegen België speelt. De opstelling van de bonds- ploeg was: D. Beukers (Spaken burg); a. Gouman (Heerjansdam), Kok (IJsselmeervogels), Schinkel (Go Ahead) en Kralt (Rijnsburgse Boys); m. Den Rooyen (SSC) en Van Effrink (Zuidvogels); v. Kal den (PPSC), Diepeveen (DOVO), Kiel (Go Ahead) en Gritter (ACV). Cambuur: doel: Van Heeswijk; a. Onsman, Kooistra, Lippold en Sig- mond; m. Van der Heiden en Hart kamp; v. Weering. Alma, Kriesch en De Groot. ROTTERDAM Evenals vorig jaar presenteerde het Brabants Or kest onder leiding van Hein Jordans een concert gewijd aan de meest be kende Russische componist onder de titel Tsjaikowsklfestival. De Grote Doelenzaal was voor deze gelegen heid slechts matig bezet. Zou het Doelenpubliek dan toch typisch abonnementspubliek zijn? Gelijk de vorige keer waren er weer twee jonge Russische solisten (25) bij dit concert, die 's meesters bekende concerten voor viool (in D, op. 35) en piano (no. 1 in Bes, op. 23) vertolkten. Ter opening speelde het orkest met veel élan de overigens vrij oppervlak kige Slavische Mars op. 31 wèl een beter begin dan vorig jaar, toen er slechts een klein fragment uit de No tenkraker-suite werd uitgeoverd. In goed samengaan met het orkest onder de attent leidende Jordans speelde Zinovij Vinnikov op verras sende en weergaloze wijze de solo partij van het vioolconcert. Deze prijswinnaar van het laatst gehouden Tsjaikowski-concours toonde zich de prachtige door hem bespeelde Guar- nerius volkomen waardig. Zijn techniek is van grote klasse, getuige o.m. zijn schitterende flageo letten en een voorbeeldig spiccato, maar wat nog belangrijker is: zijn voordracht verraadt een voortduren de bezieling, waarbij zijn toonvor- ming ongewoon genuanceerd is. Hoogtepunten waren de poëtisch, zonder enige zweem van sentimenta liteit gespeelde Canzonetta en de vlekkeloos weergegeven Finale. P.V. MAASSLUIS Dindsdagavond, Is in het kader van het 50-jarig bestaan van Excelsior M e begin gemaakt met de nederlaagserie. Op bezoek was de 2e klasser D.H.L. uit Delft (zondagcompetitie), die zorg de voor e zeer aantrekkelijke wed strijd van beide kanten. Excelsior moest het steil zonder Den Boer, v. d. Burg en Van Oosten, die goed werden vervangen door W. v-. Beuningen, M. v. Gelderen en A. v. d. Sar. Reeds na drie minuten spelen kwam Excelsior aan een voorsprong, toen M. v. Gelderen op de rechtbuiten- plaats een afgemeten voorzet gaf aan Groeneweg, die met een prachtige a kopbal werd afgerond: 10. D.H.L. kwam iets meer in de aanval maar zag toch niet de kans een doelpunt te" maken. Na de thee kwam D.H.L. al na zes minuten spelen op gelijke hoogte mid- dels rechtsalf Schilperoort 11. Van dat moment kwam heel Excelsior in celsior een voorsprong toen linksbuir het geweer. In de 15e minuut nam Ex: ten C. v. Witzenburg sprintte op een pass en van dichtbij keeper Pannan kansloos sloeg. 21. Excelsior kwanj steeds terug hetgeen resulteerde -in'3F een derde doelpunt, dat op naam kwam van ^Groeneweg3—1. Vijl mi nuten later scoorde Groeneweg op- nieuw: 41. Scheidsrechter Brand uit Schiedam had het niet moeilijk. De nederlaagserie wordt voortgezet dinsdag 14 mei a.s. tegen V.F.C. uit Vlaardingen. De wedstrijd begint on) kwart voor zeven. ROTTERDAM De 26-jarige "matroos Ernst Otto Spielmann is maandag tijdens werkzaamheden op het Duitse schip Schaumburg in het water van de St. Laurenshaven ge vallen en verdronken. De man heeft gewoond in de Hagenstrasse 31 te Rheine, Kreis Steinfurth in Duits land. Zijn stoffelijk overschot is een kwartier later opgehaald en naar het Havenziekenhuis gebracht. Borden verwijzen naar wijken (Van onze Delftse redactie) DELFT Men hoeft straks in Delft niet meer naar de weg te vragen. De wijken zijn nu ge nummerd en door eenvoudige borden langs alle belangrijke we gen, wordt men naar de diverse wijken verwezen. Op deze wijk- wijzers vindt men de nummers van de wijken en pijlen wijzen de richting aan. Zoveel mogelijk worden deze aan duidingen gecombineerd met de be kende voorsorteerborden. Bij ieder kruispunt worden ze aan gebracht, zodat men niet na een paar honderd meter rijden alweer het spoor bijster is. Met ruim 170 bordjes men heeft voorlopig negen wijken genummerd kan in Delft worden volstaan. Wanneer men de gekozen stadswijk binnenrijdt, wordt de bezoeker ver wezen naar een parkeerplaats. Daar vindt hij een plattegrond opgesteld van de wijk en kan daarop de plaats van bestemming zoeken. Duidelijk VIKTOR KORTSJNOI Daar de meeste mensen slechte kaartlezers zijn, heeft men naar een duidelijke uitvoering gezocht. Wil men de stad weer uit, dan zorgt de ANWB óók voor bewegwijzering. Bij de ingang van de stad duiden borden met opschriften „Delft heeft de wijken genummerd" en „Volg de wegwijzers" op het nieuwe oriënte ringssysteem. Deze wijknummering is uniek in ons land. Wel bestaat in steden in cidenteel al een verwijzing naar be paalde stadswijken, bijvoorbeeld naar een industrieterrein en zoals in Delft naar de TH-wijk. „Maar wil men op dit gebied wer kelijk iets bereiken dan moet men er een universeel systeem van maken. dat voor alle steden is toe te passen", meent ir. P. Hakkesteegt, verkeers- i ingenieur bij openbare werken Delft. LEERDAM Het driejarige jonge tje G. J. Verhoeks is gistermiddag om het leven gekomen, toen het met zijn hoofdje bekneld raakte tussen de spijlen van het hek voor de ingang van de koninklijke nederlandse glasfabriek „Leerdam". Het hek wordt vanuit de portiersloge elek trisch bediend. Toen de portier gistermiddag in zijn loge op de knop drukte om het hek te openen, merkte hij, dat het slechts gedeeltelijk open- f l' J.oen °P onderzoek uitging, ™,hlJ1?et jongetje dood aan met het hoofdje tussen de spijlen van het hek en een stenen steun. Weep in Enropa Kopenhagen zw. bew. Londen regen Amsterdam zw. bew Brussel onbew. Luxemburg geh. bew, Parijs zw. bew. Nice onbew. Frankfort zw. bew München Jicht bew Zurich onbew. Genève onbew. Locarno onbew. Wenen regen Innsbruck zw. bew Lissabon lialf bew ^ome geh bew max. temp. neer gisteren slag- 11 4 9 11 12 13 2 11 3 19 0 12 6 11 5 10 2 10 6 13 9 15 3 15 7 20 0

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 10