naar jaar fietsend zondaMssehooJ In loop der jaren niet veel jranderd bij socialisten Sportfeest bij Zesdaagse sloeg geweldig aan Blokkeer naar Amerika? Zaterdag reeds bekervoetbal Detaillist economisch vogelvrij verklaard Kunstgebitten Huib Goudriaan Premier De Jong naar de West Ex-ministers weggevoerd in Griekenland Astronaut sprong Commissie in VS akkoord met belastingverhoging Week cel voor burgemeester Vervolg op Jeroen Boscli- expositie Engelse elftal mist drie topspelers Valsemunter krijgt vijf jaar celstraf OPNIEUW STAMPVOLLE ENERGIEHAL Inleidend gesprek Biafra en Nigeria begonnen DINSDAG 7 MEI 1968 Zondagmorgen half negen: mevrouw M. Merbis-Pols stapt voor haar huis in de Dijkstraat te Rotterdam op haar onverwoest bare vooroorlogse fiets en rijdt op haar gemak naar Zeven huizen. Vijf kwartier later komt ze aan, drinkt koffie, woont de dienst van de hervormde kerk bij en staat dan om half twaalf voor de zondagsehoolklas. MEVROUW MERBIS-POLS op de fiets HBV verbaast zich over Kloos (Van onze soc.-econ. redactie) LUNTEREN Niet zonder enig gevoel voor humor ver klaarde gisteren de heer A. Nie mantsverdriet, voorzitter van de t'hristelijke bedrijfsbond voor andel, bank- en verzekerings- ?zen (HBV), het leerzaam te aden uit de mond van de be- jurders van het NW gehoord hebben, dat een eigen geluid n het CNV gevaarlijk is voor vakbeweging. De voorzitter van deze CNV-vak- id had uit NW-opmerkingen be- epen, dat CNV-standpunten nadelig ,n voor: 3 de positie van de vakbeweging en de werknemer; de effectieve belangenbehartiging van de werknemers en voor de noodzakelijke structuurherzie- zieningen in de maatschappij. De heer Niemantsverdriet vroeg zich af, of er in de loop der jaren zoveel veranderd is in de houding van ande ren tegenover de christelijke vakbewe ging. Naar zijn mening zijn er geluk kig ook momenten, waarop de weder zijdse waardering tussen de vakcentra- len en haar visie op de maatschappij beter tot haar recht komen. Met instemming citeerde dc heer Niemantsverdriet de woorden van prof. De Gaay Fortman in 1949 op de Jubileumvergadering van het CNV ge sproken: „Wil er in deze wereld iets van de ordening der maatschappij te recht komen, dan zal de strijd daar voor een worsteling moeten zijn om ons recht en onze gerechtigheid eniger mate een afschaduwing te doen zijn van Gods recht en Gods gerechtigheid. Laat de christelijke vakbeweging dit los. dan heeft zij haar bestaansrecht verloren. Zelf meer doen De HBV-voorzitter vroeg om meer samenwerking binnen het CNV om op hechtere wijze de eigen gelederen te sluiten. In de CNV-kring kan meer gezamenlijk gebeuren. Er is dan ook een structuurcommissie aan het stu deren, maar het duurt allemaal erg lang. Er moet meer gewoekerd wor den met de eig enmiddelen. Er moet meer efficiënt mee omgesprongen wor den. Hij verheugde zich er over, dat er weer een federatieve samenwerking bestaat met de Nederlandse christe lijke handelsreizige'rsvereniging, die jaren geleden om formele redenen door het CNV als lid werd geroyeerd. Twee zaken, waarop de heer Nie mantsverdriet voorts de nadruk legde, waren het verstrekken door de werk gevers van meer gegevens over onder neming en bedrijfstak om tot een be ter onderhandel in gsspel te kunnen ko men en de hoogte van de pensioenen. Feiten kennen Geen vakbond wil door het stellen van te hoge eisen de economische re sultaten in onderneming of bedrijfstak in gevaar brengen. Maar dan moet men aan beide zijden de feiten kennen. Onderhandelen zonder voldoende materiaal ontaardt in niets anders dan een machtsstrijd, waarbij de vakorga nisatie onbegrensd meer voordelen voor de leden in de wacht probeert te slepen. De macht van de vakbeweging dient zoveel mogelijk in dienst van recht en gerechtigheid gebruikt te worden. De werkgevers zullen hiertoe hun bijdrage moeten leveren. In dit opzicht laat ook de houding van ho ger en midden kader in de bedrijven nog veel te wensen over; met de term feodaal zijn sommige toestanden nog te mild gekwalificeerd. De voorzitter vroeg zich af, of dit samenhangt met de organisatiegraad van deze groepen. Wat betreft de pensioenen wilde de heer Niemantsverdriet naar een pen sioen, dat 70 tot 80 pet. van het laatst genoten loon of salaris bedraagt, :n- clusief de AOW. Hierdoor zal een offer aanvaard moeten worden uit de „ruim te", die jaarlijks beschikbaar is voor verbetering van de arbeidsvoorwaar den, al behoeft dit offer niet van één kant te komen. Voor het onderwijs zag hij een nog grotere bemoeienis van de vakbond met de algemene- en vakopleiding weggelegd. Tengevolge van de auto matisering zal de werknemer in de toekomst enkele keren moeten omscho len naar een ander beroep, waarbij de inspraak van de vakbeweging bij de opleiding niet mag worden vergeten. (Advertentie) Geen losraken of verschuiven meer van Voor haar de gewoonste zaak van de wereld, maar haar omge ving staat er versteld van. Ze is nu 79 jaar en deze week viert ze in een bijeenkomst met tweehon derd kinderen het feit, dat ze zestig jaar voor de zondagschool klas in Zevenhuizen staat. Al die jaren gaat zij daar op de fiets naar toe. Het is niet de eerste keer, dat haar omgeving met lichte ver bijstering naar mevrouw Merbis opkijkt. Een halve eeuw geleden stond het hele dorp Bleiswijk overeind toen ze slaagde voor haar lager onderwijsakte. Die meid „In ons dorp was nog nooit iemand onderwijzer geworden. En dan ie mand van die leeftijd ze was "toen 24 en uit de boerenstand. Ze zei den tegen mijn vader: wat mankeert je nou toch om die meid te laten leren?" „Die meid" was toen 21 jaar en had dolgraag verder geleerd. Maar ze moest op haar elfde jaar van school, omdat haar moeder overleed. Ze had de hoop om bij het onderwijs te ko men al opgegeven, al stond ze toch voor de klas: van de zondagschool in Zevenhuizen. „Ik leerde ontzettend graag. Maar ik had nie'cs om te leren. In die tijd las ik de catechismus en het avond- maalsformulier zolang tot ik het ken de. En psalm 119 leerde ik in één week uit het hoofd. Toch kwam mevrouw Merbis bij het onderwijs terecht, al is het vreemd gegaan, zoals ze zelf zegt SCHIPHOL Premier P. J. S. de Jong is gistermiddag van Schiphol naar de Antillen vertrokken voor zijn eerste bezoek aan dit rijksdeel in zijn functie van minister-president. Hij wordt voor dit bezoek, dat bijna 10 dagen zal duren, vergezeld door drs. A. Jonkers, hoofd kabinet van de vi ce-minister-president, en drs. D. M. Ringnalda, raadadviseur van het ka binet van de premier zelf, „Ik ben al zeven maal eerder in de Antillen geweest," vertelde premier de Jong bij zijn vertrek, „doch steeds in andere functies. Het is gebruike lijk dat iedere nieuwe premier zich in de rijksdelen overzee komt presenteren. Dat ga ik nu dus doen en ik ben blij er weer vele oude vrienden te kunnen ontmoeten". Hij zal er tevens besprekingen voe ren met de regering en met de ei landbesturen van Curasao, Aruba, Bonaire en de Bovenwinden. Op 14 mei zal hij de opening bijwonen van de zitting der Staten van de Neder landse Antillen. Een soortgelijk bezoek aan Surina me staat op zijn programma voor mqdio juni. ATHENE Vier door de militaire junta onder huisarrest geplaatste ex-ministers zijn gisteren van huis weggehaald en mét onbekende stemming wwvoerd. aldus word. Qjf rUimteVaartUlg van betrouwbare zijde in Athene Niemand, die een kunstgebit heeft, behoeft meer op een kritiek moment in verlegenheid te raken, omdat zijn kunstgebit losschiet of verschuift. Maak een einde aan dit steeds dreigende ongemak. Een weinig Dentofix- poeder houdt het gebit de gehele dag on wrikbaar op zijn plaats. Dentofix voor komt tevens onaangename reuk uit de mond. Prpbeer het nog vandaag. Verkrijg baar in discrete, neutrale plastic flacons, prijs f. 2,35, bij apotheken en drogisterijen vernomen. De ex-ministers zijn George Rallis. George Mavris. Dimitrios Papaspyrou en L kovos Diamantopoulos. Zij wa ren onder huisarrest geplaatst omdat zij kritiek hadden geleverd op het militaire bewind. Vermoedelijk zijn zij verbannen naar een van de vele •ilanden in de Aegeïsche zee. De twee voormalige premiers George Papan Jreou en Panayiotis Xanello- «e^olos, die ook huisarrest hebben, aepdrn ongemoeid gelaten. HOUSTON, TEXAS De Ameri kaanse astronaut Neil Armstrong heeft zich met een parachute weten te redden uit een toestel, waarmee landingen op de maan worden gesi muleerd. Kort daarna stortte het ruimtevaartuig neer bij de lucht machtbasis Ellington. Het was de tweede keer dat Armstrong op het nippertje aan de dood ontsnapte. In maart 1966 maak te hij met de ruimtecapsule Gemini een noodlanding. Landbouwer Marinus Schoonen uit Zeelst (30), die in Rhodesië het wereldkampioenschap ploegen op zijn naam heeft gebracht, genoot de eer binnen drie dagen door twee premiers persoonlijk met dit feit te worden gefeliciteerd. In Rhodesië door Ian Smith, bij aankomst op Schiphol door minister-president De Jong, die net op het punt stor.d uit te vliegen. ..Op mijn 21-ste jaar kon ik niet wer ken omdat ik iets aan mijn arm had. Op catechisatie zei de dominee tegen mij: „Zou je niéc willen leren." Ik wist niet wat ik hoorde. Ik durfde niet meer te hopen, dat ik ooit nog bij het onderwijs terecht zou komen en ik kon er die nacht niet van sla pen." Maar het plannetje van de predi kant ging door en een paar jaar later stond mevrouw Merbis met haar akte in de 'cas voor de klas in Zoetermeer. Ruim binnen de tijd gehaald evenals de'akte voor handwerken. Naar minister Onderwijzeres is ze altijd gebleven. Zelfs tot na haar pensionering. Enke le jaren geleden stapte ze even naar de minister om te vragen of ze nog les mocht geven. Voor ze die toestemming kreeg wil de men haar wel even zien op het ministerie. Een hoofdambtenaar ont ving haar, bekeek haar eens en zei toen gerustgesteld: ..Als ik u zie, kun't u nog best voor de klas." Was ze streng als onderwijzeres? „Men zei van wel, maar voor mijn gevoel was ik uitsluitend conse quent." Wat ze daarmee bedoelt blijkt uit haar verhalen. Om te be ginnen: vasthoudend. Op school noemden haar collega's haar de „de tective", omdat ze kinderruzietjes niet negeerde maar tot de bodem uit zocht en daarna probeerde de ruzie makers met elkaar te verzoenen. Verder: onafhankelijk. Ze riskeerde herrie met de schoolinspectie toen ze enige jaren achtereen toeliet dat een stel zwaluwen in haar lokaal een nest maakte. „Ik heb wel doodsangst uitgestaan toen op een dag de schoolopziener op bezoek kwam. Ik wist me geen raad, want die man had een volkomen kaal hoofd. Ik dacht: stel je voor dat er nu ie'cs gebeurt." Maar „het" gebeurde niet en hoe wel de schoolopziener niet bijster geestdriftig was over deze zeer onge wone situatie in een Nederlands schoollokaal, bleef het nest er. Maar mevrouw Merbis zegt er wel bij: „Ik geloof niet, dat nu nog zoiets zou kunnen gebeuren. Staatse jeugd De klassieke vraag: is de jeugd veranderd? Mevrouw Merbis wil er best op antwoorden. „Vroeger waren de kinderen veel onderdaniger, op het slaafse af. Er waren er zelfs, die toestemming vroegen om hun neus 'te snuiten. Blij dat zulke toestanden voorbij zijn." Natuurlijk merkt ze die verander ingen ook op de zondagschool. De gedwee luisterende jongens en meisjes van toen zijn de hardnekkige vragenstellertjes van nu: „Heeft u God wel eens gezien, juf?" „Nee," zegt mevrouw Merbis dan." Maar hebben jullie de wind wel eens ge zien? En toch bestaat hij. Zo is het ook met God." Ze gaat geen enkele vraag uit de weg. Ook niet als ze haar vragen stellen over de „God is dood-theolo- gie." „Dat horen die kinderen thuis ook". Maar ze doet niet alsof ze over al het antwoord op weet." Soms zeg ik: dat is heel moeilijk voor jullie, ook voor mij. Een andere keer zeg ik: dat kijk ik wel eens voor jullie na." Waarom kinderen vroeger geen vragen stelden? „Ik denk dat ze het niet durfden of zich er niet in verdiepten. Ze namen voetstoots alles aan zoals wij dat zelf ook deden. Maar ik vind het fijn zoals het nu is: je kunt ze helpen met hun problemen en probleempjes." WASHINGTON De begrotings commissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft zich gis teren akkoord verklaard met een voor stel van president Johnson voor een toeslag van tien procent op de inkom stenbelasting of een overeenkomstige verhoging van de belastingstarieven. MAASTRICHT De 57-jarige burgemeester van Voerendaal, de heer G. F., is gisteren wegens het onder invloed besturen van een auto, door de rechtbank in Maastricht ver oordeeld tot een week onvoorwaarde lijke gevangenisstraf en intrekking van de rijbevoegdheid voor de tijd van een jaar. Hij werd vrijgesproken van het I doorrijden na het veroorzaken van I een aanrijding en het niet gevolg ge ven aan een stopteken van surveille rende politiemannen. Veertien dagen geleden had de of- ficier van justitie tegen hem twee weken gevangenisstraf, anderhalf jaar intrekking van de rijbevoegd- I heid en een geldboete van 40 gulden geëist. DEN BOSCH Het Stichtingsbe stuur Jeroen Bosch onderzoekt de mogelijkheden van een grote expo sitie van beeldende kunst verwant aan de wereld van Jeroen Bosch, te houden in 's-Hertogenbosch in voor jaar 1969. In verband daarmee verzoekt het bestuur de indertijd voor de tentoon stelling verleende subsidie van 50.000,te continueren voor de nieuwe activiteiten. LONDEN Engeland zal in de tweede wedstrijd tegen Spanje voor de kwartfinales van het tornooi om het Europese voetbalkampioenschap, die woensdagavond in Madrid wordt gespeeld, de steun van drie topspe lers moeten missen. Gordon Banks, Jack Charlton en Nobby Stiles, kun nen niet spelen. Stiles en Charlton kwamen zaterdag wegens verwondin gen reeds niet in het veld. Doleman Banks werd in de ontmoeting tussen Stoke City en Chelsea geblesseerd. Peter Bonetti van Chelsea neemt zijn plaats in. Voorts zijn Brian Labone (Everton) en Alan Mullery (Totten- ham) aan de groep toegevoegd. De Engelse spelers zijn maandag in Ma drid aangekomen. Het Spaanse elftal is samen gesteld. doel: Sadurni (Barcelona), aohter: Saez (Bilbao), Gallego (Barce lona), Zoco (Real Madrid) en Canos (Elche). midden: Pirri (Real M) en Grosso (Real M). voor: Rifem (Barce lona), Mancio (Real M), Velazques (Real M) en Gento (Real M). H. de Mooij, voorzitter slagershond: (Van onze soc.-econ. redactie) ALPHEN A/D RIJN Voor zitter H. de Mooy van de Bond van Christelijke Slagerspatroons heeft gisteren de leden van de bond gewaarschuwd, dat de be scherming van het midden- en kleinbedrijf steeds verder af brokkelt. De vestigingswet staat zo ongeveer op het punt van ver dwijnen, de vleeskeurings- en winkelsluitingswet gaan op de helling en de concurrentie wordt steeds ongebreidelder. Binnen kort is zelfs één middenstands diploma voor de hele detailhan del te verwachten, zodat vesti gingen in de diverse branches steeds gemakkelijker tot stand kunnen komen. Hij stelde hiertegenover de sterke bescherming door de overheid van de landbouw, die voor 700 tot 800 miljoen op de Rijksbegroting staat, en van de industrie, die aan alle zij den omringd wordt door steunmaatre gelen, zoals kredieten tegen lage ren te, kredietgaranties, goedkope grond en aanleg van wegen en havens. De bescherming van de textiel-, de stro- carton-, de meubel-, de scheepsbouw- en de mijnindustrie zijn overduidelij ke voorbeelden. Voor werknemers evenals ambte naren bestaat een bescherming van de wieg tot het graf, maar waar blfjft de zelfstandige beroepsbeoefenaar? Vlees, brood en melk worden langza merhand vrjje artikelen, die beneden kostprijs ais lokartikel verkocht wor den. De detaillist is economisch zo ongeveer vogelvrij verklaard. Iedere middenstander zal mee moeten doen in de concurrentieslag of verdwijnen. Prijsverhoging De heer De Mooy protesteerde tegen de kosten van de vleeskeuring. In bepaalde delen van het land zijn de prijzen per keuring en per dier opge iopen van 10, tot 25. Gespeeld wordt ook al met de gedachte alle vleesver- voer per koelwagen te doen geschie den, ook voor een afstand van Alphen aan de Rijn naar Woerden. Al dit perfectionisme leidt tot hogere kosten en verhoging van de vleesprijs voor de consument. Dit perfectionisme noemde de heer De Mooij dwaas, De huisvrouw heeft het vlees soms een paar uur in de boodschappentas en dan ligt het ook nog een tijd in de keuken. Voor het vervoer van vlees in koelwagens over afstanden van meer dan 100 km kon de heer De Mooij nog enig begrip op brengen. Chr. organisatie Scherp wees de heer De Moojj de aanvallen van de heren Kloos en Ter Heide van het NVV af. Als er een bestaansrecht is voor de neutrale or ganisatie, dan zeker voor de christe lijke organisatie. Waarom die geïrri teerde aanval op de heer Lanser (CNV) die het goed recht van de christelijke organisatie in een brochure verdedigt. De christelijke organisatie mag ach- gelopen hebben, maar alles wat in sociaal opzicht bereikt is, zijn vruch ten van het Evangelie. De heer De Moojj was in zjjn organisatie bereid tot samenwerking in federatie en be drijfschap, maar hjj wenste als orga nisatie z(jn eigen gezicht te bewaren. Hjj wenste daarbjj vast te houden aan zjjn roeping als christen. MAASTRICHT Conform de ela is de 37-jarige vlashandelaar Aimee C. uit Kerkrade veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf wegens het ver vaardigen van circa 10.000 valse bil jetten van honderd gulden. Het vonnis was een week uit gesteld om een ambtenaar van de binnenlandse veiligheidsdienst en twee journalisten te horen in ver band met de beweringen van de ver dachte dat hij in opdracht van de Indonesische ambassade in Den Haag had gewerkt. Uit deze getuigenverhoren is echter geen verband komen vast te staan tussen de Indonesische ambassade en de valsemunterij in Kerkrade. De 25-jarige vrouw van C. werd veertien dagen geleden conform de eis veroordeeld tot negen maanden gevangenisstraf, waarvan drie voor waardelijk. De medeplichtige van C., de 49-jarige Haagse koopman Hein- rich B., werd conform de eis veroor deeld tot vijf jaar gevangenisstraf. DACCA/PAKISTAN Volgens het Pakistaanse persbureau zijn gisteren bij een botsing tussen rivier vaartuigen bij Monski-ganj, in de buurt van Dacca vermoedelijk 67 mensen verdronken. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Luid beju beld door de duizenden aanwe zigen, de Energiehal was weer vol, reden de aanvoerders van de diverse semi-profclubs uit Rotterdam en omgeving gister avond halverwege de vijfde dag van de Zesdaagse hün ere-ronde. Het vormde de gedeeltelijke af sluiting van de Nacht van de spott". Tientallen sportlieden hadden acte de presence gegeven tot grote vreugde van het pu bliek, dat van geen ophouden wist en voortdurend bleef jui chen wanneer weer een bekende naam werd omgeroepen. Het is duidelijk, de Zesdaagse gaat een ongekende climax tegemoet en het is zoals ex-schaatscoach Wim de Graaff het zo treffend zei: „Het pu bliek leeft hier zo ontzettend mee, dat doet een sportman goed" en inspireert tot nieuwe daden. Weg reed hij weer op de racefiets, luide toegejuicht door het publiek. Zo'n intermezzo slaat altijd aan bij de duizenden, want men schijnt dat nodig te hebben om op adem te ko men van de jachten en de pre miesprints die regelmatig worden ga- houden en waarin met name Peter Post bewijst dat hij de hele Zesdaagse .regeert". Biefstuk van Frau Damke Heeft hij zin dan fietst hij mee, anders blijft hij rustig voor zijn cabi ne zitten om zijn glas thee uit te drinken of om een stevige biefstuk te verorberen uit de keuken van Frau Damke die gedurende de hele zesdaagse voor de inwendige mens van de renners zorgt. Zij doet dat niet alleen in Nederland, maar ook bij alle Duitse zesdaagsen. Zo weet zij dat Bugdahl dol is op wild en Peter Post op vis en biefstuk Dagelijks gaan dertig broden door haar handen, echter weinig aardap pels maar weer veel groente en vlees. Met haar valt of staat de zesdaagse. Worden de renners, die een grote prestatie moeten leveren niet goed gevoed, dan ontbreekt de kracht en is de aantrekkelijkheid weg. Van Minnen eerste Die aantrekkelijkheid is er reeds aan het begin van de avond als de Zesdaagse van de toekomst van start gaat waarin veelbelovende amateurs van start gaan en hoge snelheden bereiken bij de race naar de premies, die in verhouding met de „groten" vaak klein zijn. Na zes dagen kwam daar gisteravond een eind aan. De snelle Albert van Minrvan uit St. Jansteen wist namelijk de Zesdaag se van de toekomst op zijn naam te schrijven. Voor organisatoren Siem Waarden- burg en Charles Ruys is het vandaag I de laatste dag. Charles Ruys kan zijn 1 stembanden weer wat gaan sparen. Dat is wel nodig na zes dagen lang praten en nog eens praten. Finan cieel is de zaak rond nu gisteravond de 25.000ste toeschouwer kon worden begroet. LONDEN Afgevaardigden van de Nigeriaanse federale regering en van het afgescheiden Biafra zijn gisteren in Londen inleidende besprekingen begon nen over de vaststelling van een plaats van samenkomst voor een topconferentie over een wapen stilstand en een vredesregeling. Dit eerste gesprek, waaraan veel geharrewar vooraf was geit'an, vood tenslotte plaats in de woning van de secretaris-generaal voor gemer.e^est- zaken, Arnold Smith, nadat de ver tegenwoordiger van Biafra, Anthony Mbanefo, had laten weten, dat hij r.:et wilde vergaderen in het jouw van het secretariaat-generaal eoor gemenebestzaken. Aan deze weigering ligt het stand punt van Biafra ten grondslag, dat Engeland het Nigeriaanse federale bewind steunt. Aanvankelijk zou het overleg zondag zijn begonnen. Tot gistermiddag was het onzeker of de twee partijen elkaar wel zou den ontmoeten. In Londen is men het er over eens, dat er nog veel moeilijkheden moeten worden overwonnen. Nigerië vindt dat de beoogde vre desconferentie in het Londense se- Tretariaat-g^neraal voor gemene- bestzaken dm wel in Addis Abeba, de zetel van de Organisatie voor j Afrikaanse eenheid, moet Wv.-den gehouier Biafra wil van geen van beid» plaatsen weten en heeft de Sene.zaleie hoofdstad Dakar of de plaats Asoesja in Tanzanis voorge «ld. Post WOU Na middernacht toonde Post zijn meestersohap achter de cternies. Het zat de Amstelvener echter niet mee. Hij had zich na de aflossing van Ser- cu nauwelijks goed warm gedraaid, of hij kreeg met pech aan zijn zadel te kampen. De moeilijkheden waren echter snel verholpen. Alleen de Belg Theo Verschueren was in staal Post te volgen. Leo Duyndam, iie Post de voorgaande dagen in de derny- O Het Nederlandse dames-hockeyelftal. dat zaterdagmiddag 11 mei te Deurne te gen België speelt. Is als volgt samen- wsteld: doel: Denny Frese (Coolse HC|. achteAnne: e Staring (BDHCi en Ma rijke Alsbach (Laren), midden: Marjo'eln Bakker (HDM). Annetje Braat (Kieviten) e.i José Poelmans (Rapidity), voor- Wlen van der Oord (Quick). Connv Hevnis (Amsterdam). Heieen van Rooy (Voor- daan). Jeanneke van 't Hek (Be Fair) en Riet Kueper ('s-Hertogenbosch). koersen felle tegenstand had gebo den, haalde dit keer de eindstreep niet. De Westlander, die een te klein verzet had gemonteerd, raakte enkele malen los van zijn gangmaker en staakte daarop de strijd. De stand na de neutralisatie van dinsdagmorgen luidt: 1. Post-Sercu (Ned/Belg) 481 pnt: op l ronde: 2. Duyndam-Bugdahl (Ned/W-Dld) 349: op 4 ronden- 3 Renz-Koel (W-Dld/Ned) 173: op 6 ronden: 4. Van der Lans-Lawrie (Xed/Austr) 524: op 8 ronden: 5. Seeuws-Verschueren (Belg) 235; op 10 ronden: 6. De Wlt-Bongers (Ned) 439) 7. De Roo-Severeyns (Ned/Belg) 122; op 16 ron den; 8. Hlll-Eugen (GB/Den) 220: op 26 ronden: 10. Verdoorn-Brouwer (Ned) 392; op 35 ronden: 11. Halls (GB) 200. ROTTERDAM De kans is niet uitgesloten dat landskampioen vol leybal Blokkeer, maandagavond te gast bij de avond van de Sport tij dens de Rotterdamse Zesdaagse, een trip gaat maken naar de Verenigde Staten. Er worden onderhandelingen gevoerd, omdat de Amerikanen naar mogelijkheden zoeken het volleybal in Amerika populairder te maken. Blokkeer zou in Amerika tegen Ja panse ploegen moeten spelen. Zeker is dat Blokkeer in juni een reis naar Polen gaat maken voor het spelen van enkele wedstrijden tegen de nationale ploeg. Behoudens Blokkeer waren gister avond ook de kampioensploegen basketbal van RZ uit Rotterdam bij de Zesdaagse te gast alsmede de bil jarter Piet v. d. Pol, de wielercoach Jan Derksen, de schaatstrainer Wim de Graaf etc. DEN HAAG De kans is niet uitgesloten dat er reeds zaterdag een begin wordt gemaakt met de eerste ronde van de wedstrijden om de KNVB-beker. Aanvankelijk zou het startschot op 15 mei (volgende week woensdag) vallen, maar verscheidene c'uhs hebben de competitie reeds beëindigd en prefereren begrijpe lijkerwijs het spelen op zaterdag De '\NVB heeft daartegen geen bezwaar. --nrc-er clubs na wecb.zijds goed- -.eur»n een verzoek Kj de KNVB in dienen om zaterdag te mogen spelen, dan zaï dit stellig wo.cien ingewilligd zo zei men ons op het bondsbureau.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 4