Noordwijkers in opstand tegen onleefbaarheid Minder werkloosheid door invloed van het seizoen Christelijke partijen moeten nu samengaan Lisse verwelkomt de burgemeester Actiecomité wraakt allesverslindende badgastenindustrie Aanvallen geldmensen steeds driester Mechanisatie sterke rem op de vraag Abbenhuis neemt directeurschap GAB Lisse waar Uitstapje Katwijk se bejaarden Zuster Riek in Katwijk overleden NIEUWE LEIDSE COURANT Bollenstreek blijft boven provinciecijfer (Van een onzer redacteuren) NOORDWIJK AAN ZEE Een aantal Noordwijkers is in opstand gekomen tegen de alles verslindende badgastenindustrie. Zjj hebben een actiecomité op gericht, dat zegt niet tegen bad gasten te zijn, maar wel tegen een zo langzamerhand onleefbaar wor dend Noordwyk in de zomer. Ge pleit wordt voor krachtige maat regelen, die de rust in Noordwijk en de zuiverheid van lucht, strand en water in stand houden. In een oproep tot de bevolking schrijven de initiatiefnemers, dat zij er van overtuigd zijn, dat bij vele Noordwijkers een gevoel van onbe hagen leeft over de toekomst van hun dorp. „Steeds driester worden de aanvallen, die grote concerns en mensen met geld op ons dorp doen." Kerken Het comité herinnert aan de bood schap die de Noordwijkse Kerken vorig jaar deden uitgaan. In die boodschap was sprake van psychi sche, fysieke en morele schade als gevolg van een over zijn toeren ge draaid verhuurbedrijf. Er waart een materialistische geest door Noordwijk, een verderfe lijke geest. Velen menen, dat geld het één en het al is, waarvoor alles moet wijken.. Men slaat elkaar bij wijze van spreken dood om een slaper meer of minder, nergens an ders heeft men oog of tijd voor, het is een dolle, onleefbare boel. Een schrikbeeld van het comité is, dat Noordwijk binnen afzienbare tijd een afschuwelijk vermaakcen- trum wordt met roulette incluis, waar halve gangsters en andere on gure patsers de toon aangeven. Patatkramen. café's en danstenten gaan de plaats innemen van de pit toreske oude dorpskern. „Het is begonnen met twee enor me flats bij de vuurtoren, waarvan voorzover wij weten geen enkele woningzoekende jonge Noordwij- ker ooit heeft geprofiteerd om de eenvoudige reden, dat deze flats- veel te duur zijn. Voorzover er rijke buitenlanders en Nederlanders in wonen (vaak voor slechts enkele maanden per jaar) zou men zich kunnen afvra gen, wat eigenlijk het nut van deze ontsierende gebouwen voor Noord wijk is. Men moet vrezen, dat al leen de speculatiezucht er mee is ge diend. A'iet blind Wij zijn niet blind voor de goede dingen, die in de loop van de laatste tien jaar in Noordw-jk zijn gebeurd: het Vuurtorenplein me' zijn winkels voorziet in een behoefte, al betwij felen we het nut van de dure voet gangerstunnel. De plannen voor grote hotels in de zuidduinen en de plannen die de EMS met Huis ter Duin heeft, ver- De Grent in Noordwijk op een zomerse dag'. De leden van het actiecomité zouden ook 's zomers hier graag rustig met hun kinderen willen wandelen. vullen ons echter weer met grote zorg. Deze projecten kosten opnieuw natuurschoon en vergroten de zo- merdrukte in ons dorp, terwijl reeds nu de parkeerproblemen voor auto's en bussen vrijwel onoplosbaar zijn geworden. 's Zomers is het in tal van straten onmogelijk op het voet pad te lopen. Kris-kras parkeert men zijn auto's ook op de trot toirs met levensgevaarlijke ge vaarlijke gevolgen voor de kin deren. We willen geen museum van Noordwijk maken, maar redden wat er nog te redden valt. Het argu ment, dat jonge mensen of bejaar den niet meer in deze „krotten" wil len wonen, vervalt zodra de nodige sanitaire voorzieningen in deze huisjes zijn getroffen. Noordwijk ontleent zijn aantrekkingskracht voor toeristen niet het minst aan zijn prachtige zuidduinen en schil derachtige oude kernen. Strijden Laat men een nieuwe dorpskern aan de Oranje-Nassaustraat stich ten: de troosteloze, propere woon straatjes ten noorden van de Quar- les van Uffordstraat zijn er nu een maal, maar laten wè strijden voor het behoud van het oude Noordwijk. waarvan de bewoners steeds meer worden verdreven terwille van de niets ontziende badgastenindustrie. Het moge dan zo zijn, dat het ge meentebestuur er voor gekozen heeft van Noordwijk een internatio- Burgerlijke stand van Rijnsburg RIJNSBURG Geboren: Metta Cor- nelia, d v D Noort en A Glasbergen, Collegianitenstraat 91: Hans, z v G Klein jan en J van Lopik. Petr v Sa xenstraat 143: Albert Jan, z v L Noort en H Dekkers, w.s. „Irene" Katwij- kerweg: Hendrik Claus Theodoor. z v A Worthaus en A van Klaveren, Ka- rel Doormanstraat 18; Jan. z v W Ho- gewoning en S de Jong. Spinozalaan 117: Evelyn Alexandra, d v A Schad- delee en A v Duyvenvoorde. Kerk straat 13, Ondertrouwd: Jan Bijleveld. 25 jr. Burg Hermansstraat 42 en Mezach Willemina. 23 jr te Amsterdam. RIJNSBURG Ingekomen perso nen: Ottjes, P T. van Leiden naar Tulpenstraat 10; F van Hoffen en ge zin, van Odoorn naar Petr v Saxen straat 59: van der Waals, e v S J den Os, van Leiden naar Oude Vlietweg 5. RIJNSBURG Uitslagen De Snelvlieger. Wedvlucht Quivrain. Afstand 20f km. Gelost om 12.20 uur met kalme zuidwesten wind. In con cours 185 duiven. Aankomst eerste prijsduif 14.52.30, laatste prijsduif 15.04.58. C van Doorn 1. C Note- boom 2 5 15 19 21 37 40 46. J Admi raal 6 11 20. A Rosmolen 3 4 7 44. A Stravers 8 14 23 30. W van Zanten 9 13 16 31. Gebr De Mooij 10 17 18 22 38 39. W Heemskerk 12 24 26 27. M Guit 25 32 33 41. Comb v Alphen- v Delft 28 45. M Sou-'erijn 29 36. B Pauw 34 42. G Passchier 35. J Pennaerts 43. naai toeristenoord te maken, het is niet onmogelijk, dat men op deze manier zijn eigen glazen ingooit. Er moeten grenzen worden gesteld aan de opnamecapaciteit van een bad- centrum. De geweldige drukte, het volko men gebrek aan rust zullen zich te gen Noordwijk keren. Vooral in de toekomst zal men aan herrie en drukte in zijn dagelijks leven geen gebrek hebben. Het verlangen van de vakantievierende mens zal uit gaan naar recrectie-oorden waar hij zichzelf kan hervinden." Een grote grief van het comité is, dat men geen oog heeft voor de toe komst. Er wordt teveel voor de vuist weg geleefd blijkbaar met in het achterhoofd de gedachte: na ons de zondvloed. Er moeten nu al op de toekomst gerichte maatregelen wor den genomen om de gemeente leef baar te houden. Auto's Een belangrijk zaak zal zijn de wering van die duizenden auto's uit de bebouwde kom. De straten zijn niet gemaakt om als parkeerplaats te dienen. Grote parkeerplaatsen aan de grenzen van de gemeente zullen de auto's moeten opvangen. Opstap- busjes, fietsen en de benenwagen zullen de mensen die niet te beroerd zijn uit hun auto te stappen, verder brengen. Het comité gelooft, dat een belangrijke vermindering van de drukte daarvan al een gevolg zal zijn. SASSENHEIM Als cr over partijvernieuwing moet worden ge sproken, kan dat maar op één ma nier: als christenen vanuit het Evangelie, dat steeds opnieuw ge stalte moet krijgen. Er moet niet geleefd worden uit de verworven heden van het verleden, zo zei de heer H. A. de Boer uit IJmuiden. voorzitter van de ARJOS, op de le denvergadering van de AR kiesver eniging. waar hij sprak over het on derwerp „Op de tweesprong". Hij had er geen behoefte aan met modder naar het verleden te gooien. Dat is onjuist en achtte hij zinloos. De tijd was toen totaal anders en daarmee ook de problemen, maar vandaag moet het anders. Voor de gelovige geldt het meest de partij vernieuwing, omdat hij weet op weg te zijn naar het Koninkrijk Gods. dat komt en gekomen is. Een chris telijke partij bevindt zich steeds in een spanningsveld: werkgever' werknemer; boer/middenstander; landbouw/industrie; platteland/stad. Het heersende onbehagen werd ook aangeroerd. De heer De Boer wees erop, dat het vertrouwen in de overheid is geslonken. De happe nings en optochten hebben waar schijnlijk de minachting van de mondige burger als achtergrond. Als vrucht van het onbehagen zag hij de boerenpartij en de radi calen. Voor de oorlog was alles veel duidelijker. Na de oorlog kwam eerst de wederopbouw, waarvoor alle krachten ingespannen moesten worden. Vervolgens de herstelpe riode van '50 tot '60 en daarna de LISSE Eind april stonden bij het gewestelijk arbeidsbureau 228 werkzoekenden in de mannelijke sector en 116 in de vrouwelijke sec tor ingeschreven (in maart respec tievelijk 322 en 87). Het is aan de seizoeninvloeden te danken dat in de afgelopen maand een vrij sterke da ling intrad (33%) wat de mannelij ke arbeidskrachten betreft. Wegens aflopen van de pakkerijen van gla- periode van verzorgingsstaat naar welvaartsstaat. Gezindheid Er zijn twee stenen, die de poli tieke vijver in beroering brachten: de boeren en de jeugd. In dit ver band wees de heer De Boer op de gebroken kaders. Hoewel er behoef te is aan politieke ontwikkeling, zijn de kadercursussen gelijk geble ven. Het samengaan van de christe lijke partijen zag hij als absolute noodzaak. Mocht het niet doorgaan, dan is er in ieder geval hel gesprek geweest. Dan weet men. waar de knelpunten liggen. Sommige mensen aanvaarden een progressieve en een conservatieve stroming en zijn voorstander van een scheiding der geesten. De heer De Boer echter aanvaardt deze ge dachte niet. Als het niet mogelijk is, dat christenen samenwerken, ver valt de grondslag van een christe lijke partij. Over de mondigheid zei hij, dat niet iedereen over alles moet mee praten. Voor 95 pet is regeren en politiek een zaak van vertrouwen, maar het gaat om de laatste 5 pet. De gezindheid moet om. In streek plannen worden vaak ingrijpende beslissingen genomen, zonder dat de achterban wordt geraadpleegd. De huidige onrust noemde hij niet ongezond. Rust is fout. Kuyper sprak van een heilige onrust, waarin we voortdurend moeten leven. Steeds moet alles worden getoetst aan het Evangelie. LISSE Het gehele gemeenteper- soneel en de bevolking hebben giste ren nader kennis gemaakt met de nieuwe burgemeester, drs. T. A. J. Berends, en zpn echtgenote. Wethou der A. J. Mesman trad op als gast heer namens het gemeentebestuur. Tot de burgemeester zei de heer Mes man dat hq, wil de samenwerking goed verlopen moet handelen zoals hy in de buitengewone vergadering beeft verklaard. De heer G. A. Suurenbroek sprak namens de twee personeelsverenigin gen. Hij wees op de goede verstand houding tussen de afdelingen en de collega's onderling en zou het zeer op prijs stellen als ook de burgemeester en zijn vrouw aan de goede sfeer wil len meewerken. De belangstelling van de zijde van de burgerij voor de receptie was overweldigend. Van half acht tot ne gen uur maakte een stroom mensen zijn opwachting om het burgemees tersechtpaar te begroeten. Groot was de hilariteit toen een ponypaardje, bereden door Annelies Verdegaal, de raadszaal binnenstapte om het bur gemeestersechtpaar de welkomst groeten over te brengen van de po nyclub „De Poelewaay". De muziekvereniging „Canita Tuba" verleende medewerking aan de geestelijke bijeenkomst. LISSE De directeur van het gewestelijk arbeidsbureau Lisse, omvattende de gemeenten Noord wijk, Noordwijkerhout, Voorhout, Sassenheim, Lisse en Hillegom, moet volledig rust houden. Als waarnemend directeur treedt nu op de heer H. M. Abbenhuis. De functie van de heer Abbenhuis draagt 'n tijdelijk karakter. Direc teur Maas is in februari 1965 door een hartaanval getroffen. Na ver loop van geruime tyd kon hij de leiding weer gedeeltelijk op zich nemen, maar sinds november 1967 gaat dat niet meer. Hoog en laag water te katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Woens: dag: hoog water 11.55 uur; laag wa ter 7.15 en 20.10 uur. diolen steeg het aantal vrouwelijke arbeidskrachten, terwijl ook het aan tal mannelijke krachten in de daling hierdoor enigermate werd geremd. In de bouwnijverheid blijft het in deze streek gunstig lopen in verband met onderhanden zijnde grote pro jecten. Het aanbod is tot een mi nium gedaald, terwijl de vraag stij gende is. Aan de vraag naar oudere metaal arbeiders kon door plaatsing van ge schikt aanbod voor de helft worden voldaan. Landbouw In de landbouwsector kwam de stijging van het aanbodcijfer geheel voor rekening van de bloembollen sector door afloop van de pakker ij- werkzaamheden. Herplaatsing van deze mannelijke en vrouwelijke krachten kan eerst tegen juli wor den verwacht. Plaatsing bij de Hoog ovens o.a. wordt bewerkstelligd. We gens vakanties in dit grote bedrijf met 18.000 man personeel zijn tijde lijke krachten ook welkom. In de Horeca-sector is het aan bod sterk gedaald door de activi teiten in de badplaatsen, gestimu leerd door het uitzonderlijke mooie weer in april. Ook het aanbod handels- en kantoor personeel daalde met 17 mannen door hét begin van het Horeca- seizoen. De arbeidsgelegenheid in de bloembollenbedrijven wordt gelei delijk minder door de mechanisatie, terwijl de bevolkingsaanwas toe neemt. Er is naar andere arbeids mogelijkheden gezocht door indus trievestiging, maar verdere uitbrei ding van de industrie is krachtens het streekplan niet mogelijk. Wel is er een „uitwijkmogelijkheid" in de richting van de Haarlemmermeer door belangrijke vestiging van in dustrieën te Nieuw-Vennep (Bols, Vicon. Vogem-Mulder, e.a.). Omscholing Voorts heeft het Arbeidsbureau Lisse steeds de aandacht gevestigd op de mogelijkheid tot omscholing Bazaar in Hillegom HILLEGOM Onder auspiciën van het Ned. Roode Kruis, afd. Hil legom, hield de onderafdeling Wel fare-werk het afgelopen weekeinde in pand Hoofdstraat 60 een bazaar. Er waren artikelen te koop, die mensen, die al vele jaren ziek zijn, hadden gemaakt. Bij de loterij viel de pop op lot 89, een schilderij op lot 90 en een loper op lot 30. De prijzen kunnen maandag in het lo kaal achter de Dorpskerk worden afgehaald. De opbrengst van de ba zaar bedroeg f 1070. HILLEGOM Op een gezellige avond zullen donderdag in Treslong de prijzen van het bollenstreek-corso worden uitgereikt. De avond begint om 8 uur. IJMUIDEN Verscheidene loggers en kotters hebben de laatste dagen on der de Nederlandse kust lekkere beet jes kleine gul gevangen. Dat was gisteren aan de aanvoer in IJmuiden best te merken. Men kreeg niet min der dan 3300 kisten te verwerken. Voor andere schepen waren mooie hoeveel heden tong weggelegd. Zij waren over een tamelijk groot gebied verspreid. In sommige gevallen kon men uit een trek rond tachtig kilo van deze vis soort scheepzetten. De schol was wat schaarser. Toch vertoonden de vangsten een stijgende lijn. In de Noord liepéh de koolvis vangsten sterk terug. Dat gebeurde dikwijls willens en wetens want de schippers voelden er door de lage note ringen van de laatste weken niet veel voor de zwarte scholen hardnekkig achter de broek te zitten. Makreel Veel vaartuigen hielden zich op in de buurt van 58 NB. Het hoofddoel was de makreel. Hiervan kreeg men nog altijd geringe hoeveelheden aan boord. Ook de haring liet zich niet zo gemak kelijk verschalken. Men moest het ter compensatie hebben van wat gul, wij ting, kabeljauw en schel wis. Wat er was Aan de IJmuider markt verschenen 90 vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 9240 kisten vis, waarvan 220 kisten schelvis, 600 kisten wijting, 250 kisten gul en kabeljauw, 3260 kis ten kleine gul, 140 kisten koolvis. 50 kisten haring, 430 kisten makreel, 1700 kisten schol. 70 kisten tarbot. 300 kisten haai, 520 kisten diversen, 2650 stuks kabeljauw en 95.000 kilto tong. Verder waren er 100 kleine kisten schelvis. 220 kleine kisten wijting. 440 kleine kisten haring en 910 kleine kisten makreel. Wat al lange tijd in de lucht hing, geschiedde vandaag. De grootmiddel tong belandde met een notering van f 1.88.- tot f 1.62- onder de twee-gulden- grens. De grootste soort kreeg ook ge voelige tikken. Na een inzet van f2.83 betaalde men op de laatste afslag niet meer dan f2.28,-. De kleinmiddel tong moest met een koers van f2.44,- tot via het centrum voor vakontwikke ling voor volwassenen te Leiden (C.V.V.), waar in 1966 28 en in 1967 27 personen tot omscholing uit de bollen- en duinstreek werden toe gelaten. Er zijn ook nog andere mogelijk heden vast of tijdelijk werk te vin den door de vrij grote behoefte aan arbeidskrachten bij de Hoogovens te IJmuiden. In Zuid-Holland bedraagt de werkloosheid 14^% en in deze streek 16,7%. Voor plaatsing van de jeugd die van de scholen komt, wordt nauw contact onderhouden met de be drijven. Voor vakantiewerk heb ben de bedrijven, mede door de werkzaamheid van het Arbeids bureau, de laatste jaren vele „vaste" contacten kunnen leggen, waardoor scholieren en studenten vaak bij dezelfde bedrijven gaan werken. LISSE De Oude Blauwband" hield een wedvlucht vanaf Quievrain (210 km); gelost 12.20 uur. Uitslag: W Schoone 1. 8. 17, 27; Th v d Ploeg 2, 5. 10. 12, 14. 28: G Doeswijk 3. 11, 32: C Oppelaar 4; M de Vreugd 6. 7, 20, 22, 23; G Jansen 13: G de Bruin 15, 16; Nif de Kuiper 17, 29; B Roodenburg 18, 19. 31: C Zuidhoek 21. 24, 26.30: K Ippel 25: Aankomst eerste prijsduif 14.58 uur met een snelheid van 1351 meter per minuut; laatste prijsduif 15.12 met 1251 m. per minuut. Door de „Luchtklie- vers" werd met 220 duiven gevlogen vanaf St. Crislain. 208 km., waar ge lost werd om 7.10 uur. De eerste prijs duif haalde een snelheid van 1702 me ter per minuut; (102 km per uur). De laatste prijsduif maakte 92 km per uur. Burgerlijke stand Noordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT Gebo ren: Jacoba Th, dvC Zuiderduin en G C Beirman, Bremstraat 28; Marcus A, z v W P Warmerdam en G J van der Hulst. Vermeulenstr. 28; Johanna V, d v H J van Vliet en A M A Edelbroek. Duin en Dal 37; Simone M G, d v J G C Degger en A M G Moerings. Havenstraat 9; Hilda C, d v F Hiersteiner en H C Brugman, Helmstr. 20; Frederikus P B. z v J C van Paridon en P F M Zwetsloot, Haarlemmertrekvaart- weg 37; Franciscus J A, z v J B C den Elzen en F G Francijn. Hoog straat 5; Lucia J, d v B J Berend- sen en M A van der Hoorn, 't Hoogt- Laan 5. Ondertrouwd: T R Zonneveld, Rijswijk en G van der Meer, Nw Duinstraat 70: W J M Hogervorst en C G Pennings, Herenweg 350. Getrouwd: H J L M Oostdam, Katwijk en E G M Koot. Brink 7; J F C Duivenvoorden en M A M Groot, Eijken Donck 21; P van der Voort en C Sprokkelenburg. St. Jacobstr. 26; F van Leeuwen en E Postma, v. Limburg Stirumstr. 6. Overleden: Cornelia van Dijk, 69 jr, echtgen v A W A Houdijk. f2.29,- eveneens een behoorlijk toontje lager zingen. Slips De slips herstelden zich met een no tering van f 3.78,- tot f 3.50,- enigs zins, maar men moest het om tot een lonende besomming te kunnen komen meer hebben van de hoeveelheid dan van de prijzen. Bij de schol ging de meeste belangstelling uit naar de grote en de grootmiddel. Hiervoor be taalde men op de eerste rondgang zes tig gulden. Dee drietjes waren minder in trek. vaak kon men voor f 15,- te recht. Schelvis Voor de schelvis was de interesse weer gering. De pennen en de braad brachten op de laatste ronde amper twintig gulden op. De grootmiddel moest tevreden zijn met een hoogste bod van f35,-. De overvloed aan gul had voor de middel en de kleinste soort een afgang naar de kattencentrale tot gevolg. De handel was niet in staat de welhaast onafzienbare stromen af te nemen. De grote gul ging met een hoogste bod van f 38.- niet slecht van start, maar moesl spoedig stoom afblazen. Op de laatste afslag bood de handel niet meer dan f 26,-. Makreel De makreel kon alleen wat de goede kwaliteit betreft genade vinden. De enkele partijtjes haalden per kist een notering van zestig gulden. Het gros bestond echter uit de mindere soort Die moest zich vergenoegen met een schrale notering van f 13.-. De haring kon met een koers van f 15.- tot f 13.- nog niet veel goeds doen De kabeljauw bereikte een lang niet slechte top van honderd gulden. Voor het eerst sinds weken wist de koolvis boven het minimum te blijven. Maar er was dan ook heel wat minder dan de laatste tijd het geval was. Vandaag aan de markt Vandaag meldden zich aan de IJmui der markt onder meer de KW 73 Ma ria Jacoba met 180 kisten, de KW 221 Arie Jacob met 168 kisten, de KW 55 Johanna Lydia met 300 kisten en 450 stuks stijve kabeljauw, de IJM 206 Wiron 7 met 102 kisten, de KW 51 Ora et Labora met 272 kisten, de KW 85 Rijnmond 4 met 320 kisten en 110 stuks stijve kabeljauw, de SCH 27 Onderneming 2 met 131 kisten, de KW 88 Vrouw Immetje met 64 kisten, de KW 33 Limanda met 115 kisten en de VL 115 Vooraan met 675 kisten en 650 kleine kisten diversen. In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 100 kisten schelvis. 400 kisten wijting. 200 kleine kisten wijting. 500 kisten gul en kabeljauw, 100 kisten koolvis. 220 kleine kisten haring, 1100 kleine kisten makreel. 700 kisten schol, 500 stuks stijve kabeljauw en 42.000 kilo tong. KATWIJK Vanmorgen zyn on geveer 350 bejaarden in zes bussen en een aantal personenauto's van de Boulevard vertrokken voor hun jaar- lykse uitstapje. De tocht voerde via IJmuiden naar Oud-Valkenveen. Na een rondreis door de provincie Utrecht zou men in Avifauna dineren. Tydens dit di ner zal burgemeester Vermeulen het erevoorzitterschap van het comité autotocht bejaarden worden aange boden. In deze functie volgt hy bur gemeester Duiker op. De heer Vermeulen maakt de tocht niet mee, zijn echtgenote wel. Het ligt in de bedoeling, dat de bejaarden vanavond om acht uur met muziek worden ingehaald. KATWIJK Op 70-jarige leef tijd is in huize Salem overleden de diacones Riek Müller, die als zus ter Riek in Katwyk grote bekend heid genoot. Zuster Riek, afkomstig uit Hazerswoude, is zeven jaar in de wijkverpleging werkzaam ge weest en 24 jara in het Hervormd Gasthuis te Katwyk. Als zodanig was zy voor tal van mensen een belangrijke steun Drie jaar geleden ging zy met pensioen. Zij nam toen haar intrek in huize Salem. De begrafenis is bepaald op don derdagmiddag om een uur op de Nieuwe Begraafplaats. Itiiilenlanrts bankpapier AMSTERDAM De advieskoer- sen voor buitenlands bankpapier gel dend in Amsterdam luiden: Londen 8.62—8.72: New York 3.60—3.64; Montreal 3.33—3.38; Parijs 73.25— 73.75; Brussel 7.19—7.24; Frankfort 90.5091.00; Stockholm 69.45—70.45 Zürich 83.40—83.90; Milaan 57.50— 59.50: Kopenhagen 48.0049.00: Os lo 50.20—51.20; Wenen 14.0013.10 lo 5020—51.20, Wenen 14.00—14.10 (gr. cp) 5.10—5.25. Contain e wisselkoersen AMSTERDAM Londen 8.67=» 8.67New York 3.62>8—3.62%; Mon treal 3.35U3.36A: Parijs 73.4473 49 Brussel 7.28^-7.29=»; Frankfort 90.83 —90.88: Stockholm 70.04'-i 70.09'.- Zürich 83.49—83.54: Milaan 58.17Vi— 58 22i/2Kopenhagen 48 56—48.61; Oslo 50.71—50.76: Wenen 14.01—14.02; Lissa bon 12.66—12.69V2. Arjos-voorzitter De Boer in Sassenheim:

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 3