TV Commentaar Vruchteloos zoeken naar progressief amusement KÖÖP vitella RADIO de glazen muur Geert wil je een stuk kaas* uit het vuistje ZOMERCOMPETITIE KOOR EN KORPS en Zeer goed Hongarije „bekent nog geen kleur" FLEXIPUP VANAVOND TE ZIEN VANAVOND TE HOREN II DINSDAG 7 MEI 1968 Gisteravond hield de VARA ons met een zeer goede totaaluitzending aan Nederland 1 gekluisterd. „Achter het nieuws" had een levendige docu mentaire over de actuele rassen kwestie in Engeland, waarin onder meer de vurige rede van Wilson was verwerkt en kwam na het tweede journaal nog terug met een boeiende, zij het tragische inleiding op de mars naar Washington. Een eigen team onder leiding van Herman Wigbold is ter plaatse om de mars te volgen en dit was de eerste beeldinformatie, gewijd aan het laatste grote streven van dr. Martin Luther King: de demonstratie van de armen, blank en zwart tezamen. Het VARA-team bevond zich nu in de (door dr. King zo dikwijls gesig naleerde!) nederzettingen in de Mis- sissippidelta, waar de armoede en vervuiling van woonwijken een top punt heeft bereikt en mensonwaardig is. Niettemin viel het op, dat de bewo ners van deze krottenwijken zelf er proper uitzien, ook al genieten zij nauwelijks enige steun van over- heidsziijde ter compensatie van de collectieve werkloosheid. Wigbold liet ons horen, hoe een van de volgelingen van ds. King de naar Washington optrekkende negers toesprak: de revolutionaire taal, zeer begrijpelijk gebezigd, is nu al niet meer inhaerent aan het vredelieven de betoog van de grote leider, maar sterk erop gericht de armen wakker te schudden uit hun indolentie. Een treffende reportage, die niettemin door agressiviteit toch ongeru€thnid wekte. Werkweek Tussen beide actuele uitzendingen in was er de prettige quiz waarin de beide deelnemers zich staande hiel den en een voortreffelijke uitzending in de nieuwe reeks „De jonge onder zoekers". Bijzonder verfrissend te ho ren en te zien, hoe zestig leerlingen van het Veendamse Winkler Prins Lyceum verleden jaar een werkweek doorbrachten met het grondig bestu deren van twee Drentse dorpen: het stilaan verouderende Grollo en het opbloeiende Rolde, dat meer en meer bevolkt wordt door forensen op As sen. Hier liet de Nederlandse jeugd zich eens van een totaal andere kant zien dan wij haar gewoonlijk op de beeldbuis aantreffen. In die ene week hebben de zestig jongens en meisjes vol interesse ongelooflijk hard ge werkt: zij bestudeerden in groepen alle aspecten van heden, verleden en toekomst van deze dorpse samenle vingen en stelden een rapport, van honderd bladzijden tikwerk samen. De leerlingen waren samen met de jury en het aardige presentatieteam Sonja Barend en Aad Kosto terug in de dorpen en wij konden naar harte lust en vol bewondering voor het kranige werkstuk (dat natuurlijk niet feilloos was) meekijken. De prijs van ƒ500 voor nieuwe onderzoekingen op Schiermonnikoog, welke de VARA h'ervoor over had, is volop verdiend. (Van onze radio- en tv-redactie) BOEDAPEST Een kleine verras sing! Terwijl iedereen er langzamer hand van overtuigd is dat het Oost blok eenstemmig met de Sowjetunie het aangepaste Franse SECAM-sys- teem voor kleurentelevisie zal hante ren, komt de Hongaarse omroep plotseling met de mededeling, dat hij in het najaar begint met experimen tele kleurenuitzendingen... zowel vol gens SECAM als (Duits) PAL. Dat betekent, dat Hongarije nog geen kleur bekent in de keuze van het systeem, maar ook... dat dit land een slag om de arm houdt inzake de mo gelijkheid van overneming van pro gramma's via het oostelijke Inter visie- en het westelijke Eurovisienet. Een moeilijkheid voor de kijkers? Hierin is ook al voorzien. De electro- nische fabrieken Orion en Tungsram brengen ontvangers op de markt, die geschikt zijn voor beide systemen. Niettemin zal de prijs „betaalbaar" zijn, maar, evenals in andere kleu renlanden, wel aan de hoge kant. Experimenteren op liet scherm Rood wit blauw ook weer weg? (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Wat is eigen lijk progressief tv-amusement? Een verzameling rariteiten of be vooroordeelde en als zodanig pasklaar verknipte interviews, samengebracht door langharige jongeren met veel gevoel voor effecten en een dosis onderne mingszin, bot te vieren op kos ten van een omroep? Men zou dat langzamerhand gaan denken, want er wordt lus tig geëxperimenteerd en altijd blijkt, dat de uitzendende om roep dan achter de feiten (in dit verband de vertoningen) aan loopt en dus ook achteraf de boel weer stopzet. We hebben dat gezien met „Hoep la" (min of meer van tevoren ook met „Zo is het", dat toch wel een lang leven had), met een voorgeno men satirisch VPRO-programma voor tv (idem trouwens voor radio), met VARA's ,,Yin-Yang" en nu zit de kans er weer in met de opvolger daarvan: Rood wit blauw". Er wordt altijd maar geroepen, dat dit de ideale jongerenprogramma's zullen zijnmaar men vergeet, dat slechts een beperkt aantal jongeren „in" is voor de extremiteiten welke in dergelijke programma's worden gepresenteerd als „het einde". Dit heeft de VARA nu ook weer moeten ondervinden met „Rood wit blauw", dat morgenavond voor de derde keer op Ned. 2 verschijnt on der de verlokkende aankondiging van „Een (vrij nationaal) gekleurd pro gramma voor (overwegend) jonge mensen die graag zwart-wit willen zien". Waar zijn die overwegend jon ge mensen, als „Rood wit blauw" verschijnt....? Helaas, de VARA moet erkennen dat er heel weinig naar wordt gekeken en „dat de response van het jeugdige publiek niet zo groot is." SPROOKJE Met een zekere hardnekkigheid worden progressieve amusementspro gramma's die de jongeren moeten trekken, op Ned. 2 uitgezonden. Dit allemaal vanwege het graag-geloofde sprookje, dat dit net zo bijzonder in trek zou zijn bij jonge kijkers. Aan leiding hiertoe vormt een opmerking in die richting, ooit verschenen in een rapport over onderzoek naar kijkdichtheid (liever gezegd: kijk- dunheid) op het tweede net, verricht door het omroep-enquêtebureau In- tomart. Allang is gebleken, dat deze con clusie nergens op stoelt: men heeft toen waarschijnlijk een om een of andere reden aantrekkelijk program ma getroffen, want de waarheid is dat net 2 nog altijd bitter weinig wordt bekeken en van die weinigen vormen jongeren nog maar een per centage. Wat er moet gebeuren om net 2 uit het kijkers-discrediet te halen, weet voedzaam gemakkelijk lekker niemand. Het wordt op alle moge lijke Dianieren geprobeerd. Natuur lijk haalde „Hoepla" na de aankondi ging dat blote Phil zou terugkeren, een redelijk kijkcijfer, maar nog niet in vergelijking tot net 1. Progressieve jongerenprogramma's doen hel er ook niet. De VARA die morgenavond komt met o.a. een rondvraag op straat over „Wat zoudt u in een volgend leven willen zijn?" een robot als „opvrijmachine" een gesprek met een callgirl en met een meneer, die heeft ontdekt dat men behalve een foto ook „de lippen" van iemand kan „nemen", overweegt toch. of „Rood wit blauw" eigenlijk wel een toekomst heeft. ONZEKER Er was al sprake van, dat deze uitzending de laatste zou zijn, dat was zelfs aan de programmabladen opgegeven, maar er komen toch nog twee afleveringen: in juli en au gustus. „We zijn er niet helemaal gelukkig mee," zegt de VARA tegen ons, „we weten het niet. We bestuderen de vraag of „Rood wit blauw" in het nieuwe seizoen moet terugkeren in een andere vorm misschien, of dat we nog eens iets nieuws zullen pro beren." Nu zijn die overwegingen aangaan de seizoenprograrnma's niet onge woon, maar „Rood wit blauw" heeft een te kort bestaan achter de rug om nu al te verdwijnen of te worden herzien. Zo blijven deze programma's alle maal omringd door onzekerheid. Ze verdwijnen als ze nauwelijks zijn ge boren door ruzie in het produktie- team of door onenigheid met de pro grammaleiding. Soms stuntelen ze nog een poosje door, maar ze komen over het geheel genomen aan een on tijdig einde. Dit geldt niet alleen het geforceerde amusement voor jonge ren. hetzelfde lot trof ook de tv-gesprekken met progessieve jonge ren, opgezet door de gezamenlijke kerkelijke zendgemachtigden en die gingen nog wel op Ned. 1. Ook hier gestuntel en geëxperi- mentcer, discussies erover in de pers maar.... niettemin het doel voor bijschietend: de jongeren die derge lijke uitzendingen willen bereiken kijken er nauwelijks naar om en la ten totaal geen geestdrift blijken. Ga er dan maar aanstaan. FORMULE Uit dit alles blijkt, dat de diverse omroepen met hun exclusiviteiten de grote kijkgroep jongeren niet boeien. De muziekprogramma's hebben een betere ontvangst, maar ook daarbij valt niet te gillen over de kijkdicht heid, zeker niet op Ned. 2. Opgeteld: de juiste formule voor „het" moderne jongerenprogramma op de vaderlandse buis is nog niet gevonden. Vraagt men er de jeugdige kijkers zelf naar, dan tonen zij wij veel onverschilligheid: „Ze moeten het maar laten zien", is het algemene oordeel. Zelf initiatieven aanbieden, daar zijn ze (terecht) niet voor te porren. En waarom ook? Ze zijn geen kinderen meer en hebben ruime keu ze uit alle tv-programma's. Maar.... zijn de jongeren, en is ook het veel grotere volwassenenpubliek dan wel gebaat bij al dat geëxperi- menteer op de beeldbuis? Het is toch te gek, dat wij telkens programmase ries krijgen voorgezet waarmee de omroep zelf niet eens gelukkig is? Laat men experimenteren in eigen huis en dan blijmoedig met een reeks komen, waarop men zelf althans trots is. Dan kan men frank en vrij het publieke oordeel afwachten en heeft men iets te verdedigen. Op deze ma nier is het kijkgeldweggooierij waar mee in feite voornamelijk de pro grammamakers een genoegen wordt gedaan... zolang zij werken. Want achteraf komt de programmaleiding toch weer met aanmerkingen, klach ten of verboden. Neen, zo komen we er niet. Zelfs niet op het verguisde tweede net. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De NCRV-radio- rubriek „Tijd voor muziek in vrije tijd" zal van 16 mei tot en met 26 september (in totaal 20 uitzendingen op de vroege donderdagavond) in het teken staan van een zomercompetitie voor koor en korps. De programma's worden samengesteld in overleg met de Kon. Bond van Chr. Zang- en Oratoriumverenigingen en de Ned. Fed. van Chr. Muziekbonden. Tussen 6 en 6.30 uur zullen telkens twee koren (elk ongeveer 6 minuten) en een korps (ongeveer 12 minuten) voor de microfoon komen. Een NCRV-jury zal de prestaties beoordelen en daarvoor punten toe kennen. Deze worden steeds een week na de uitzending bekendge maakt. Aan het einde van de compe titie worden de prijzen, voor elke ca tegorie een van 250, een van 200 en een van 150, uitgedeeld. De in totaal 6 winnende koren en korpsen zullen in november nogmaals optre den in de rubriek. Om de amateuristische muziekbe oefening te stimuleren zullen alle be langstellende luisteraars in de gele genheid worden gesteld, hun eigen puntenwaardering in te sturen. Wie het dichtst bij het oordeel van de jury komt, krijgt een boeken- of pla- tenbon van 25. Donderdagavond a.s. wordt de competitie ingeleid met een gesprek, waaraan de voorzitters van genoem de medewerkende bonden, resp. de heren H. F. Brune en Y. Woudstra, deelnemen. Tal-Gligoric remise BELGRADO Da Russische groot meester Michael Tal en de Zuidsla- viër Svetozar Gligoric zijn in hun zevende partij uit de tweekamp voor de kwartfinales van het kandidaten- tornooi na 41 zetten remise overeen gekomen. De stand is nu 3Vs3Vï. In Porec, in het noorden van Zuid-Slavië, is een begin gemaakt met de tweekamp tussen de Deen Bent Larsen en de Hongaar Lajos Portisch. Zij deelden in de eerste partij het punt. GRATIS LEUKt van Lucktj Luke, Billy the Kid, Jolly Jumper of do gebroeders Dalton bij 3 pakjes MANS INSTANT PUDDING Of u vanavond nu rood van schaamte, wit van ergernis dan wel blauw van 't lachen zult zijn bij 't kijken: in elk geval heet het jonge renprogramma dat de VARA om kwart voor 9 op Ned. 2 uitzendt, „Rood wit blauw". Misschien veran dert uw kleur helemaal niet. omdat u net als regisseur Frans Boelen al les zwart-wit wilt zien en vertrekt u geen spier bij de straatrondvraag in Rotterdam („Wat zoudt u ün een vol gend leven willen zijn?") en in pen Haag. Rotterdammers ivillen overwe gend gewoon zichzelf zijn en blijven, sommige Hagenaars zouden dieren willen worden of zelfs een satelliet... De Haarlemse journaliste (hier is haar foto) Suzanne Piët schreef een verhaal waarin Frans Boelen wel iets zag en zij op haar beurt ziet iets in een meneer die behalve een foto ook „de lippen van de mensen wil ne men". Zij praat met hem en iemand praat pok met een student die een dissertatie heeft geschreven over scheldwoorden. Ned. 1 TROS aflevering van Mr Ed. daarna van De monsters, actualiteiten. optreden van de Marinierskapel, aflevering „Danger man", programma over de pas verongelukte cou reur Jim Clark. Ned. 2 NTS gewestelijk nieuws. Industrieën van de toekomst in „De 21ste eeuw". Dubbelspion: Een dodelijk masker, film en gesprekken over waterverontreini ging. serie Tweeduuster: „Tweede jeugd". Hilversum I AVRO 7.35 uur amusementsprogramma met de Kon. Marine in Den Helder. 9.20 uur Jazz-spectrum. 10.00 uur Gonk, kritisch programma. 10.55 uur (NRU en NCRV) muziek van eigen -tijd. Hilversum II KRO 7.45 uur kamermuziekwerken van de Ned. Muziek dagen 1968. 8.55 uur gesprek met de auteur Gerard Walschap. 9.15 uur Radio Kamerorkest concerteert. 10.05 uur kunstrubriek. 11.00 uur discussieprogramma Kontekst. 7.06 uur 8 20 uur 8.50 uur 9.10 uur 10.00 uur 7.15 uur 7.35 uur 8.20 uur 9.10 uur 10.00 uur door Kathinka lannoy 84 De heks liep weer langs het strand en zwaaide haar lantaarn, zij reed weer door de lucht op haar bezemsteel. Hoorden zij niet joelen door de schoorsteen? En aan het strand dansten de mensen uit het diepste der zee. De wind speelde op de golven als op een harp. Dat donderde en bruiste en zong zo groots en de maan en de sterren waren de lichten, de wisselende lichten van de balzaal. Maar je hoeft niet bang te zijn. Als je van ze houdt, léren ze je hun dansen en hun zangen. En mooi zijn zij, de wezens van de zee in hun kleren van wieren, versierd met de prachtigste parels. Als je ze maar niet volgt in het water, want van die tocht keert geen mens ooit terug. Als Freek opkeek tijdens zijn vertellen, zag hij dat ook oom John en Queeny naar hem luisterden. Oom John met een glimlach, Queeny licht hoofdschuddend: Don't make her afraid, boy, maande zij, duidend op haar dochtertjes. Maar oom John klopte zijn pijp uit en zij rustig, dat sprookjes prachtig waren, altijd weer gezond en prachtig en dat griezelen om de warme haard maar wat gezellig was. Op een avond, toen de meisjes naar bed waren en Freek op de bank zat te lezen, vroeg oom John hoe hij toe hsteeds weer aan zulke verhalen kwam. Freek lachte, haalde zijn schouders op. Och, vader vertelde mij vroeger ook zulke geschiedenissen en.... voor de rest komen ze vanzelf terwijl ik praat, dan zie ik het voor me, net een film, zou ik zeggen. John Arlsover knikte begrijpend. Je bent nog meer schrijver dan ik, jong, ik zou haast jaloers op je worden. Schrijf je nooit eens iets op? Freek wilde al nee schudden, maar dan plotseling zag hij het schrift voor zich, dat door Meine Wegen was verscheurd. O nee, zei hij snel en afkerig, ik niet, hoor! Zijn wangen gloeiden alsof hij zich ergens over schamen moest. IV Oom John en Queeny waren naar de stad. Het gebeurde nu wel meer dat zij een avond naar een concert of een toneelvoorstelling ginfen. Freek wilde toch nooit mee, hij bleef dan bij de kinderen, zodat het dienstmeisje ook op haar gewone tijd naar huis kon gaan. Voor Mol en Polly was zo'n avond enkel onder Freeks bescherming altijd een feest. Als Eddy al lang sliep zaten zij nog bij haar grote neef in de woonkamer en er was heel wat tact van zijn kant voor nodig om haar eindelijk naar bed te krijgen op niet al te late tijd. Dan zat hij alleen in het stille huis, waar. boven, de kinderen sliepen en leerde zijn lessen voor de volgende dag of las wat in één of ander boek, of in deze rustige alleenheid, wat Van Raay zijn leerlingen voor die week te lezen opgege ven had. Het ging wel op de catechisatie, beter nog dan Freek aanvankelijk had gedacht. Er was iets gezelligs in de sfeer van de kamer, wanneer zij daar met dominee Van Raay om de ronde tafel zaten. Hij had zo'n zachte stem wanneer hij met hen praatte of hen voorlas, een dromerige stem bijna, die Freek rustig maakte en hem dwong tot luisteren. Na een uur, wanneer de stof behandeld was, bleven zij altijd nog wat napraten, de één langer, de ander korter. Dan kwam ook mevrouw Van Raay binnen en schonk thee voor de laatblijvers en vulde het vertrek met haar prettige sfeer van gulle moederlijkheid. Dan kwamen ook de vragen, de problemen van de jonge mensen tot uiting en de dominee beantwoordde ze naar zijn beste weten. Freek be gon een stille verering voor Van Raay te koesteren, iets van eerbied bijna, waardoor hij uit zijn mond meer kon aanne men dan hij ooit van een ander zou hebben gedaan. Het was op een vroege voorjaarsavond. Oom John en Queeny waren 's middags al weggegaan. Samen met de kinderen had Freek de avondboterham gegeten en nu zij elle drie naar bed waren, zat hij alleen in de huiskamer bij de zacht gloeiende haard en las in het manuscript van oom Johns roman, die hij pas voltooid had. Hij had de bladen voor zich op de tafel gelegd, en was, met zijn ellebogen op het tafelblad en zijn vuisten tegen zijn slapen, geheel in zijn lectuur verdiept. Plotseling moest hij opkijken, het was of iets hem waarschuwde: opgelet, nu! Moeilijk onttrok hij zijn gedach ten aan wat hij juist gelezen had. Hij keek om zich heen, waakzaam, maar er was niets om waakzaam voor te zijn. Misschien had één der kinderen hem geroepen en dat zijn onderbewustzijn hem waarschuwde. Hij stond op en ging naar boven. Kleine Eddy lag rustig ademend, zijn duimpje in zijn mond. en ook in de meisjeskamer was de fijne stilte van slapende kinderen. Mol hield haar arm om haar zusje heen geslagen. Polly had een kleine frons tussen haar wenkbrau wen; het licht uit de gang door de opengelaten kamerdeur gleed net over haar gezichtje. Wordt vervolgd Lappie Loep en het verdwenen standbeeld 3. Tegen het vallen van de avond bereikte het tweetal een klein stadje, dat gelegen was aan een smal kronkelend riviertje, Meeuwenoord genaamd. Hun eerste gang was naar de herberg aan het marktplein, want ze waren beiden moe van de lange reis, die ze achter de rug hadden. Het duurde dan ook niet lang of ze lagen heerlijk te dromen,, van de grote zaken die komen gingen. De volgende morgen waren ze weer te vroeg ter been. „Zaken zijn zaken", zei Jonas, „en wie niet vroeg begint vist achter het net. Het opbouwen van een interessante zaak, kost nu eenmaal veel lichamelijke inspanning, snap je?" Lappie knikte, alsof hij 't er volkomen mee eens was. Buiten gekomen zette Jonas de mars op de hoek van het marktplein neer en ging staan wachten op kopers. „Waarom gaat U nu juist op deze tocht hoek staan?" vroeg Lappie voorzichtig. „Omdat ik dan drie kansen heb, Lappie. Zie je wel, er komen drie straten uit op deze hoek. Zodoende heb ik altijd kopers, 't Is gewoon een kwestie van bekijken." Lappie knikte. Maar toen ze een half uurtje gestaan hadden was er nog niemand iets bij hen komen kopen. Wel stond, op het midden van de markt, een grote groep mensen druk te praten. „Laten we daar naar toe gaan, Jonas", opperde Lappie. Maar Jonas schudde het hoofd, „Die komen wel hier", zei hij beslist. „Het is altijd slecht voor je handel, als je veel van stand plaats verwisselt, snap je?" voegde hij er nog aan toe. TELEVISIE V.WAVO.VD Hilversum I. 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.16 Radiojourn. 18.25 Promenade-ork., Radio koor en sol. 19.00 Discussie- rubr. v. act. zaken. 19.30 Nws. 19.35 Gevar. progr. v. d. mili tairen. 20.35 Stereo: Dansork. (gr). 21.00 Stereo: Ballroomork. 21.20 Jazz Spectrum. 22.00 Gonk: satirisch progr. 22.30 jNws. 22.40 Radiojourn. NRU: 22.55 Signaal muz. v. eigen tijd (opn). 23.55-24.00 Nws. Hilversum II. 298 m. KRO: 18.30 Nws. 18.46 Act. 19.05 Licht lnstrum. ens. en sol. 19.40 Con- ciliepostb. 19.45 Nederl. Mu ziekdagen 1968: Hedendaagse muz. (opn.). 20.55 Gesprekken op dinsdag: interview. 21.15 Radio kamerork. en sol. 22.05 Cultureel dlnsdagavondprogr. 22.30 Nws. 22.40 Overweging. 22.45 De zingende kerk. 23.00 Kontekst: magazine waarin op de dingen wordt doorgepraat. 23.30 Liedjesprogr. 23.55-24.00 Nws. mannetje. 19.00 Tienerklanken. 19.35 Kwart-Eefje. 19.52 Mede delingen en Nederlandse les. 20.00 Nws. 20.25 Malgret met vakantie, tv-spel. 21.50 Vervui ling en zuivering van het wa ter in ons land. documentaire Nederland I. NTS: 18.50 Pipo 22.20 Medium kroniek van de clown STER. 18.56 Recla- -"kunst en cultuur. 23 00 Nws. me NTS: 19 00 Journ. STER 19.03 Reclame. TROS: 19.06 Mr. Ed: Gebedel om een beeld. TV-feullleton. 19.30 The Munsters: Het familie portret. TV-feullleton. STER: 19.56 Re clame. NTS: 20.00 Journ. STER: 20.16 Reclame. TROS: 20.20 Moment: actuele kroniek. 7.00 Nws en ochtendgym. 7.23 20.50 De Marinierskapel van de Lichte gramm. (7.30-7.35 Van 1 Koninklijke Marine met de de voorpag.. persoverz.), Dutch Swing College Band. VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: KAIIIO MORGEN Hilversum I. 402 Clark. Morele Herbewapening: Schoolradio. 22.20 Caux: trefpunt reld, gesprekken. 22 30-22.35 Journ. gramm. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Nws. 11.02 Voor de vrouw. 11,40 Stereo: Orgelcon- Ncdcrland II. NTS: 18-50 Pi- eert. 12.00 Stereo: Philharmo- po de clown. STER: 18.56 Re clame. NTS: 19.00 Journ. 19.03 De Verrekijker: internat, jcugdjourn. 19.15 Van gewest nla-ork. 12.22 Voor het platte land. 12.26 Meded. voor land en tulnb. 12.29 Stereo: Licht lustrum, sextet met zang. 13. tot gewest. 19.35 In kleur: De Nws. 13.11 Act. 13.25 Lichte or- 21e eeuw: dl. 27: industrieën kestmuz. 13.45 Gesproken por- voor de Toekomst.... 20.00 tret. 14.00 Voor de kinderen. Journ. STER: 20.16 Reclame. 15.00 Nederlandse Muztekda- N'TS: 20.20 In kleur: Dub- gen: Hedendaagse opnamen, belspion: Een dodelijk masker. 16.00 Nws. 16.02 Operetteklan- TV-fllm. 21.10 Documentaire ken. 16.50 Stereo: VARA's en praatje. (8.30 Nws.) 9.10 Muz. uit Ierland. 9.35 Waterst. 9.40 voor de kleuters. 955 Klass. gramm. 10.30 Voor de vrouw. 11.00 Nws. 11.02 Piek uur. gevar. progr. 11.50 Act. KRO: 12 00 Gevar. progr. (PIm. 12.22 Wij van het land: 12.26 Meded. t.b.v. land- en tuinb.; 12.30 Nws: 12.41 Act.; 13.15 On dernemend. praatje.) NCRV: 14.00 Stereo: Moderne orkest- muz. (gr.). 14.55 Requiem voor Theresienstadt. hoorsp. 16.00 Nws. 16.02 Voor de jeugd. 17.00 Volksmuz. (gr.). 17.15 Recht op en neer. cabaretprogr. 17.30 Stereo: Licht ens. 17.50 Over heidsvoorlichting. 18.00 Gewij de muz. (gr.). Hilversum III. 240 m. en FM-kanalcn. NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Lichte vokale muziekjes. 10.00 Nws. 10.03 Nwe langspeel platen. 10.30 Ramblers Radio Reprises. NRU: 11.00 Nws. 11.03 Operetteklanken. (12.00 Nws). 12.30 Musicalfragmenten. AVRO: 13.00 NWS. 13.03 Act. 13.06 Vrolijk platenprogr. 14.00 Nws. 14.03 Gevar. muziek- progr. m. Nederl. artiesten. 15.00 Nws. 15.03 Arbeidsvitami nen. 16.00 Nws. 16.03 Verzoek- platenprogr. 17.00 Nws. 17.02 Act 17.05-18.00 Gevar. platen progr. v. automobilisten. film over de toenemende wa terverontreiniging ln Europa. 22.00 Tweeduuster: Tweede Jeugd. TV-fllm. 22.25-22.30 Journ. België. Nederlands progr. kanalen: 2 en 10. 18.00 n.m. Schooltelevisie. 18.55 Zand- Popshow. 17.20 Voor de jeugd. Hilversum II. 298 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Stereo: Klassieke gramm. 7 30 Nws. 7.32 Act. 7.45 Stereo: Klass. dansen. TROS: 8.00 Nws. 8.11 Lichte gramm. TELEVISIE MORGEN Nederland I. VARA: 17 00-17 35 Voor de kinderen. België: Nederlands progr, kan 2 en 10 16.30-18.0fl Jeugd-tv.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 11