Prins der eist wisselbeker op af£s||||S|| VAN REED VUB Eigen radiostations in dertien steden Jtntan Nederlanders kunnen president VS kiezen Huib Goudriaan Rob Elsons nieuwe stunts: Opoe en ik" en fietstaxVs in Amsterdam Met broodmes in hart gestoken LACQUB SLAAPKAMERS Verordening tegen goedkoop brood? De Keukenhof VRIJDAG 3 MEI 1968 Alle zachtmoedigheid valt van hem af; van de blonde jongen met bruine ogen. Somber klinkt het: „Als ik de beker niet krijg laat ik hem halen door de politie of een incassobureau. Ik ga er nu nog een keer heen, en als ik de wisselbeker niet terug krijg pak ik hem van de schoorsteen. Ik ga niet nog een keer een beker bestellen van 100 gul den. Trouwens, ik laat niet met me spelen: ze mag niet meer meedoen." De twintigjarige Amster damse stuntman Rob Elson ligt overhoop met Miss Bejaar de 1967. Mevrouw Boelens-El- lerman (72) vorig jaar ge kozen tot eerste Miss Bejaarde op de door Elson georganiseer de verkiezing wil de zilveren wisselbeker niet teruggeven. Waarom niet? Rob Elson zegt: „Ik belde haar een paar weken geleden op om te ver tellen dat ze weer kon mee doen aan de aanstaande ver kiezing op 17 mei. Ik zou de wisselbeker komen halen. Haar man zei toen: „Dat gaat zo maar niet, want dit is een juri dische kwestie." Maar dat is geen motief. Ze is boos op me, omdat ze vorig jaar op een modeshow Iheeft gelopen en na afloop het was door mij georganiseerd haar geld niet kreeg van de beatclub, die ons had uitgenodigd. Maar er was geen igeld meer in kas, en dat kon ik ook niet helpen." Genoeg gekregen Rob Elson gebaart geagiteerd: „Ze heeft genoeg van me gekregen als Miss Bejaarde. Eerst een gratis reis naar Italië, toen een hele dure japon, een gouden medaille en een paar keer bloemen." Maar Rob Elson hoeft niet bij de pakken neer te zitten. Op 17 mei zullen twintig dames, in leeftijd va riërend van 60 tot 85 jaar, opdraven voor de tweede „Verkiezing Miss Be jaarde." Voor de verkiezing is wel be langstelling: van de 200 beschikbare plaatsen van 2,50 zijn er al 140 ver kocht. 4 Het wordt een hele feestavond. De jury bestaat uit Phil Bloom, Peter J. Muller, Dick Swidde en Wil Ruys. Optreden zullen: Olga Lowina, Wil Ruys, Pe'cer J. Muller „and his Elec tric Chambre Orchestra", het Bejaar denkoor onder leiding van Nico van der Linden, Helen van den Biezen en Rob Elson zelf. Er komt ook een modeshow, waar aan zowel bejaarde als jongere man nequins zullen deelnemen. Hoogte punt van de avond voor Rob Elson is waarschijnlijk dat zijn vriend Peter Muller hem tot Prins der Bejaarden in Nederland zal uitroepen met een ridderslag. De aanstaande prins der Bejaarden vertelt me dit alles lakoniek en met een zachte stem, die even wat harder word'c als hij over het dreigend ver lies van de wisselbeker spreekt. Comité Tieners voor Bejaarden. „Ik wilde iets doen voor oudere mensen. Ik heb toen gratis shows georga niseerd voor bejaarden: bij voorbeeld een in Krasnqpolsky voor 1000 mensen, in december 1966. Elson wilde „sociale acties" voor de bejaarden voeren. „Ik bedoel het gra tis doen van karweitjes en boodschappen voor bejaarden." Hij plaatste een stukje in het Amsterdamse advertentieblad Echo op deze manier verkoopt hij al zijn acties maar er kwamen slechts twee aanmeldingen van tie ners, die wel iets voor oudere mensen wilden doen. En zonder medewerking van de tieners kon Elson niets begin nen. De ondernemende Amsterdammer organiseert niet alleen shows („Vijf per jaar") maar verzorgt publici teitsstunts voor bedrijven, mo deshows, schrijft gedichten en zingt. „Ik treed regelmatig op met een band, en binnenkort komt er een plaat van me uit met de liedjes „Opoe en ik" en „Oma baby-sit". Vorig jaar haalde Elson de kranten belangrijk voor een stuntman met het verkopen van flesjes gracht water aan buitenlandse toeristen. Het idee was van Peter Muller, maar Rob Elson voerde hét uit Trots zegt hij: Flesjes grachtwater „We hebben er bij de steiger van de rondvaartboten ongeveer 800 ver kocht." Zijn grote echec leed hij in decem ber 1967. Hij had een show georga niseerd voor tieners èn bejaarden in Krasnapolsky, maar inplaats van 1000 kwamen er maar 100 mensen. „Het was m'n eerste gecombineerde tieners-bejaardenshow, en ik kan nog niet verklaren waarom er zo weinig interesse was. De 100 mensen, die wel waren gekomen, hebben toen hun geld terug gekregen, omdat ik besloot de show niet te laten door gaan." ken. Hij had ja gezegd, maar ik had geantwoord dat als het doorging hij wel een bevestiging zou krijgen. Die bevestiging heeft hij niet ont vangen, want ik nam een ander pro gramma. Hij stormde toen 's avonds de kleedkamer binnen en riep: Op lichter, als je me voor twaalf uur geen 200 betaalt, maak ik je kapot! In Voor de Vuist Weg heeft hij me kapot proberen 'te maken, en hij pro beert dat nog overal." De mislukte avond kostte Elson tweeduizend gulden en zijn zenuwen. Nog staat hij onder behandeling van een psychiater. Grootste stunt Toch heeft hij het hoofd niet in de schoot gelegd. Hij broedt weer nieu we ideeën uit. „Samen met Peter Muller ga ik de grootste stunt van dit jaar maken in Amsterdam." Hij lacht triomfantelijk en wrijft in de handen: „Maar ik zeg nog niet wat het is." Hij vertelt wel komende zo mer iets nieuws voor de toe risten te hebben bedacht. Voor 7,50 zal men zich een half uur per fietstaxi (zoals die in India worden gebruikt) door Amster dam kunnen laten rijden. Elson wil dus niet alleen „lief zijn voor oudjes", zoals onder zijn portret staat, dat bij Het Leger des Heils hangt in Rotterdam, maar ook voor toe risten. Waar zijn bezorgdheid en toch duidelijke interesse voor bejaarden vandaan komt? „Ach", zegt hij bijna koeltjes, „ik weet het niet, ik heb nooit een hekel aan ze gehad." Comité Twee jaar geleden kwam hij reeds in de publiciteit als oprichter van het ROB zet er alstublieft bij dat ik van Rel De klap voor Elson was echter de rel, die daarop volgde, me't Cees de Lange. „Ik had hem weken van tevo ren gevraagd of hij wilde meewer- ELSON langeslanke, blonde meisjes hou Eis vier jaar met aftrek BREDA Vier jaar met aftrek eiste de officier gisteren tegen de 49-jarige Tilburger Chr. S. wegens dodelijke mishandeling. Op 19 januari stak S. zijn plaatsge noot Ad van Ierland, met wie hij ruzie had, met een broodmes in het hart. Het slachtoffer overleefde dit, maar moest worden geopereerd. Hij stierf toen hij, nog ten dele onder de narcose van de ingreep, moest over geven en in zijn braaksel stikte. Van Ierland was naar de woning van S. gekomen en sloeg hem op zijn waarna hij werd buitengezet. Van Ierland kwam terug met een ha mer. S. wapende zich met een brood mes en op de achterplaats van de woning ontstond toen een gevecht. Verdachte sprong in blinde woede op Van Ierland toe en trof hem in het hart. Nederlands grootste woninginrichting brengt: Met deze bijzonder fraaie slaapkamer intro duceert VAN REEUWIJK voor het eerst in Nederland Lacquémet fronten in hoogglans uitvoering, waarmee een zeer stemmig, ge distingeerd effect bereikt wordt. Ook leverbaar in ledikant uitvoering (150 cm) en 3 of 4 deurskast. De hier afgebeelde kamer is met klassieke decoraties uitgevoerd en heeft een extra hoge 5-deurskast (225 cm), waardoor enorme berg- en hangruimte. Voorts royaal litsju- meaux, 2 nachtkastjes en commode met fraaie drie- H|OÖC delige kristal spiegel. lOwvj Bij deze kamer kochten onze inkopers zeer fraaie bijpassende gordijnen, slaapkamer- kleden en lampen. Vergeet U niet U ook deze te laten zien bij uw bezoek. VRIJ TOEGANG, elke Dinsdag tot en met Zaterdag van 9 tot 6 uur. 's Maandags ge sloten. ROTTERDAM - "Oude" Binnenweg 26 - tel:010-14.18.00(30*) HILVERSUM - Leeuwenstraat 45-47 - tel: 02150-14565 VENLO - Ko'ninginneplein 46 - tel: 04700-16618 TILBURG -Spoorlaan 340 - tel: 04250-22326 's maandags gesloten 3000 MEUSaCOllECTIES VAN DEN HAAG In Amsterdam, Rotterdam en Den Haag zouden technisch gezien in de naaste toekomst twee plaatselijke radio- PARELS 95 ct. H. TEN HERKEL N.V. HILVERSUM Opinie-onderzoek Sjaloomgroep en VARA (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De Sjaloom- groep gaat de komende maan den, in samenwerking met an dere organisaties, een actie voeren om het belang van de Amerikaanse presidentsverkie zingen voor ons land duidelijk te maken. De actie, die wordt gevoerd onder de naam: The making of a precedent, is tevens bedoeld om via de Neder landse opinie de Amerikanen met de wereldwijde politieke betekenis van de presidentsverkiezingen te confron- 'eren. Onder-leiding van drs. Marcel van )am zal een opinie-onderzoek wor- len gehouden waarbij de Neder- andse kiezer zal worden gevraagd op velke presidentskandidaat in de VS tij indien dat mogelijk was hun tem zouden uitbrengen. Daarnaast vordt hun oordeel gevraagd over een lantal onderwerpen uit de Ameri- ■aanse buitenlandse politiek. De resultaten zullen kort voor de iresidentsverkiezingen in een tv-uit- -ending van Vara's Achter het Nieuws bekend worden gemaakt. Voordien zal Achter het Nieuws tij den* een speciale uitzending een spontane enquête onder de kijkers organiseren. De kijkers kunnen stem biljetten aanvragen en hun antwoor den inzenden. In de uitzending kort voor de verkiezingen zullen de resul taten van beide enquêtes vergeleken worden. Pocket Tijdens de actie zal een pocketboek worden verspreid, waarin gegevens over de Amerikaanse buitenlandse politiek en portretten van de presi dentskandidaten zijn opgenomen. In dit boekje is een vragenlijst af gedrukt, waarin de lezers hun opvat tingen over de politiek van de VS kenbaar kunnen maken. Het is de bedoeling dat deze biljetten worden doorgestuurd naar week- en opinie bladen in de V.S. De leiding van de actie berust bij elf leden onder wie de ex-legerpredi- kant ds. J. Diekerhof, pater P. Jelsma en Piet Reckman. In het comité heb ben leden zitting van de NCSV. de Willibrordvereniging. Kerk en We reld en de Katholieke Werkende Jeugd. Het administratief centrum van de ac'.ie zal in september op Woudschoten worden gevestigd. Overeenkomstige acties zijn in voor bereiding in Engeland, Italië en West-Duitsland. stations met een gering vermo gen kunnen worden gebouwd. Utrecht, Breda, Vlaardingen, Zwolle, Hilversum, Eindhoven, Dordrecht, Twente (een combi natie van Enschede, Hengelo en Almelo), Groningen en Maas tricht zouden eveneens een eigen zender kunnen krijgen. De ministers Bakker en Klompé ant woorden dit op schriftelijke vragen uit de Tweede-Kamer. Het vermogen van deze zenders zal niet te groot mogen zijn; dat kan pas worden bepaald na overleg met de buurlanden. Dit overleg zal overigens veel werk meebrengen. Er kan daarom niet mee worden begonnen voordat er sprake is van een concretere opzet. De storing in de ontvangst van de landelijke FM- en TV-zenders, die door de lokale zenders wordt veroorzaakt, zal binnen aanvaardbare grenzen blij ven. Storing van buitenlandse program ma's zal echter op vele plaatsen in de naaste omtrek van deze zenders onver mijdelijk zijn. Daarom zal het totale aantal lokale zenders moeten worden beperkt. De mogelijkheden tot oprichting van een eigen radio- of TV-station zijn in de grote steden al uitgebreid bestu deerd. De Rotterdamse raad heeft zich indertijd bijzonder enthousiast getoond over het plan tot oprichting van een eigen zender. Burgemeester Thomassen wilden dat echter wel beperken tol een regionale aangelegenheid: in provinci ale uitzendingen zag hij geen nut. De gemeente stelde 7500 beschikbaar om het bestaansrecht van een eigen zender na te gaan. Den Haag wilde in maart niet zo ver gaan. Het voorstel om geld beschikbaar te stellen ging daar voor lopig de ijskast in. Broer doet beroep op vermoedelijke moordenaar ds. King CHICAGO De broer van de ver moedelijke moordenaar van dr. Mar tin Luther King, Ray, heeft een be roep op hem gedaan zich over te ge ven aan de federale politie. De fa milie gelooft dat James Earl Ray dood is. In zijn oproep vraagt Ray zijn broer zich met de familie in verbin ding te stellen, om een overgave aan de FBI te kunnen arrangeren. Ray verklaarde, dat zijn broer op een bepaald moment ineens over veel geld scheen te beschikken en daarom deel zou kunnen uitmaken van een komplot om King te doden. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Het produktschap voor granen, zaden en peulvruchten gaat iets doen aan de verkoop van brood tegen sterk verlaagde prijzen in supermarkten. In overleg met de Nederlandse Bakkerijstichting, het Bedrijfschap voor het Bakkersbedrijf, de organi saties van levensmiddelenbedrijven en de consumentenorganisaties zal geprobeerd worden tot een regeling te komen, die broodverkoop tegen „stuntprijzen" verbiedt. Op grond van dit overleg zal het schap een ontwerp-verordening opstellen. „Brood mag geen speelgoed zijn" zo verklaarden diverse bestuursleden gisteren tijdens de vergadering, waarin dit werd besloten. r Morgen naar f Meer dan 4 miljoen Lentebloemen in 's werelds meest bewonderde Lentepark. Makkelijk te bereiken per auto, bus of trein (vele speciale stoptreinen in de week-ends). Dagelijks geopend vanaf 8.00 uur* KEUKENHOF-LISSE

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 15