Oranje bleef fraai overeind in Polen m Fraaie triomf Eddy Beugels □Dupli-kaact Sfeerrijke start wie le r-sesdaagse Aantal mannelijke cursisten stijgt Theologie niet onveranderlijk Honig verstoorde illusie Cardiff Meer inspraak van de burger bij plannen Schaakteam staat KESSLER WACHT (NOG) OP EXPLOSIE met 2-1 achter GROOTSE HULDIGING POST Minder suiker verbruikt Gronische tekorten sociaal werk René Pijnen verloor terrein in België Dr. Veerman voor AR-bestuurders: Sehrauwen derde in Frankrijk Rudi Altig blijft leider in Spanje Sport in het kort Explosie in Maarssen Gas te duur voor bedrijven Prijs baargoud snel omhoog 9 DONDERDAG 2 MEI 196i BAD AIBLÏNG Nederland heeft na de 31 zege op Oostenrijk in de tweede ronde van het Clare-Benedict schaaktornooi in Bad Aibling een voorlopige nederlaag geleden tegen West-Duitsland. Het begin van de ontmoeting was weinig hoopgevend: Donner moest binnen een uur al ca pituleren tegen Unzicker. Ree en Bouwmeester behaalden beiden een half punt. Kuypers zag zijn partij in gunstige positie afgebroken, zodat er voor Nederland nog perspectieven zijn op een gelijkspel. De uitslagen van de tweede ronde zijn: Spanje Groot-Britannië 1—2 (voorlopig), Oostenrijk Zwitser land Vt—<2V2 (voorlopig), West- Duitsland Nederland 21 (voorlo pig). Gede'cailleerd: Unzicker Donner 1—0, Pfleger Ree Vt—Vt, Hecht Kuypers afgebroken. De stand na twee ronden is: 1. West Duitsland 5'/t pnt (1 afg.), 2. Zwitserland 4% (1 afg.), 3/4 Nederland en Groot-Britan nië 4 (1 afg.), 5/6 Spanje en Oosten rijk IV* (1 afg.). Ook Zd-Afrika jaagt op moordenaar King JOHANNESBURG De speurtocht naar de vermoedelijke moordenaar van dr. Martin Luther King heeft zich uitgebreid tot Zuid-Afrika. De Amerikaanse federale recherche, die al eerder Australië heeft verzocht uit te kijken naar James Earl Ray, heeft nu ook de Zuidafrikaanse re cherche gevraagd een onderzoek in te stellen. VS willen uitgaven met 22 miljard dollar besnoeien WASHINGTON De uitgaven- commissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft de rege ring voorgesteld de overheidsuitga ven met 22 miljoen dollar te besnaei- en. De leiders van het Congres hebben met president Johnson overleg ge pleegd om uit de impasse te komen, waarin het voorstel van de president, de belastingen te verhogen, zijn ge raakt. WARSCHAU Mei gematigd optimisme en uit zjjn woorden zou enkele malen kunnen wor den opgemaakt dat die term te zwak was ziet George Kessler de wedstrydenreeks voor de voorronden van het wereldkam pioenschap die het Nederlands elftal voor de boeg staat, tege moet. Na het 0—0 gelijkspel van de nationale formatie tegen Polen zei de bondscoach: „tegen elk land hebben we een kans. De voorbereidingen zijn evenwel on voldoende en niet gelijk aan die bij de Oostbloklanden. De spelers groeien echter toe naar een explosie die moet komen als ze in september voor het wereldkampioenschap tegen Luxem burg spelen. Die zal er komen, daarvan ben ik vast overtuigd", aldus de heer Kessler. Als men de feiten nuchter beschouwt en voorbij gaat aan het al dan niet uitvoeren van taktische opdrachten, staat vast dat Oranje, strijdend met grote inzet, het gelijke spel tegen de hard maar niet gemeen spelende Polen, vooral te danken heeft aan drie spelers: Hans Eijkenbroek, Rinus Israel en Jan van Beveren. Het Rotterdamse drietal stond voor een zware opgave hoewel ook Warnas en Suurbier alsmede Mul ler en Jansen bergen werk verzetten. Te veel tijd Johan Cruyff kon niet imponeren en speelde ver onder zijn normale ni veau. Alleen de DFC-speler Klijnjan ondernam pogingen de Poolse verdedi ging te ontrafelen maar hij had daarbij te veel tijd nodig en te weinig steun van v. d. Kuylen, Cruyff en Swart. De 25.000 toeschouwers op de tribunes van het primitieve stadion van Legia zijn overigens diep teleurgesteld naar huis gegaan. Ondanks prachtige rushes van rechtsbuiten Mlsewski die het War nas zeer moeilijk maakte en linksbuiten Faber bleek de Oranje-verdedigings- muur onwrikbaar. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Charles Ruys en Siem Waardenburg kun nen opgelucht ademhalen: na één avond Zesdaagse van Rot terdam ziet het er naar uit dat het eerste wielergevechtop de baan in de Maasstad sinds de oorlog een succes gaat worden. Deze veronderstelling i» niet al leen gebaseerd op het aantal toeschouwers dat de Zesdaagse op de eerste avond trok (onge veer 3000), maar ook op het feit dat de ouverture een sfeerrijk gebeuren vormde geheel eigen aan een wielerzesdaagse. Het was precies vier minuten over tien toen de heer P. van Dijk, voor zitter van de Koninklijke Neder landse Wielren Unie in een rokerige Engergie-hal de bel luidde voor start van de grote Zesdaagse. Het publiek had reeds snel de smaak te pakken, omdat vooraf de Zesdaagse-keizer Peter Post op uitbundige wijze was gehuldigd. Ras-artiest De Amstelvener, die na zijn mislukking in de Amsterdamse Zesdaagse fel belust is op een over winning voor eigen publiek, bleek een ras-artiest op de wielerbaan te zijn. Gelaten liet hij het lofdicht van tv-commentator Barend Barendse over zich heen komen, gelaten ook liet hij zich een levensgrote kroon op het hoofd zetten, met daarop zijn fiets die hij in Rotterdam zal berij den. Langdurige ovaties vielen Peter Post ten deel toen hij en zijn koppel- genoot Patrick Sercu zich presenteer den aan het publiek. Dat laatste gold trouwens alle koppels. De stemming in de Energie-hal werd er nog beter op toen Willy Ruys, beter bekend onder de naam Dikke Deur. zijn opwachting maakte. De tv-artiest broer van organisa tor Charles Ruys sprak de hoop uit dat Post na afloop niet kan zeg gen „dat hij weer een pech had ge had..." Dezelfde Willy Ruys had ook de winnaar bij de amateurs die reeds om acht uur van start gingen, gehul digd. Hij trok Albert van Midden uit Sint Jansteen, de leiderstrui aan. Tussendoor zorgde het muziek korps van de Steenkolen Handels Vereniging voor wat pittige muziek. Fel van leer De grootste belangstelling ging ui teraard uit naar de beroepsrenners, die al direct fel van leer trokken. Daarbij liet Peter Post zien dat hij niet voor niets Keizer der Zesdaagsen is. Met felle jachten en scherpe tus- sensprints kwam de wielerliefhebber al direct aan zijn trekken. Later op de avond demonstreerden Post en Sercu hun grote klasse door een koppelwedstrijd met grote over macht te winnen. Gisteren, zijn twee jachtvliegtuigen van de Nigeriaanse regering neerge schoten Een van deze toestellen kreeg een voltreffer van de in Afrikpo gele gerde Biafraanse troepen. Peter Post werd de Rotterdamse Zesdaagse gehuldigd in verband met zijn grote aantal overwin ningen in dit soort wedstrijden. Ook op de koers achter dernies on dervond grootmeester Post weinig tegenstand. De Belg Theo Verschu ren Posts grootste concurrent werd door Leo Duyndam zelfs nog van de tweede plaats afgehouden. In de strijd om de reuze-premie (een auto) liet Post het zware werk over aan koppelgenoot Sercu, die weinig moeite had zijn serie te win nen. In de finale versloeg Sercu de Deen Lykke met miniem verschil. De Engelsman George Halls, die nauwelijks een half uur na de start ten val kwam. zal toch weer aan de start verschijnen. Een onderzoek in het Dijkzigtziekenhuis wees uit dat Halls slechts wat schrammen had opgelopen. Het favoriete koppel Peter Post/Patrlck Sercu won de koppelkoers over 50 minuten met een ronde voorsprong op Bug- dahl/Duyndam. De Nederlands-Belgische combinatie legde 39 kilometer af, hetgeen een gemiddelde betekent van 48 km per De eerste vriendschappelijke inter land tussen Polen en Nederland was al na tien minuten spelen gedoemd in een 0—0 gelijkspel te eindigen. Alleen in de openingsfase wisten de Polen zich en kele kansen te scheppen, maar Misewski alleen voor v. Beveren schoot via de handen van de Nederlandse doelman over. De cornerverhouding 15-3 in het voordeel van Polen geett het krachtsverschil in het veld overigens goed weer. •fe Tegenacties De sporadische tegenacties van Ne derland hadden weinig om het lijf. Alleen Cruyff loste in de tweede helft twee goede schoten die beide door Kost- ka voortreffelijk werden gestopt. Veel lof had Kessler na afloop voor de Nederlandse verdediging. „De voor treffelijke organisatie viel mij op. De Polen waren als ploeg sterker en daar om ging de conditie een woordje mee spelen. Dat was de reden waarom ik Swart heb laten vervangen door Pahl- platz". Bij herhaling benadrukte Kessler dat het Nederlands elftal meer oefen wedstrijden moet spelen om een ster kere combinatie te kunnen vormen. „Het vinden van elkaar in de combi natie liet te wensen over. Maar het Nederlands elftal heeft een hart. Dat heeft de wedstrijd tegen de Polen ook AMSTERDAM Het gezinsver- bruik van suiker is in het afgelopen jaar opnieuw gedaald. Volgens de di rectie van de NV Centrale Suiker Maatschappij komt dit door de pro paganda die tegen het gebruik van suiker wordt gemaakt, waarbij wordt gesuggereerd dat het dik maakt. Onderzoekingen en voe dingsdeskundigen hebben bewezen dat toevoeging van een extra hoe veelheid suikei aan het standaard rantsoen geen extra gewichtsver meerdering veroorzaakte, aldus CSM. Wel steeg het totale suikerver- bruik. Hieruit kan worden geconclu deerd, zo zegt het jaarverslag van de CSM, dat de afzet van suiker in sui kerhoudende goederen weer is toege nomen. Ook deze Poolse aanval strandt. Hier ruimt Suurbier de bal op terwijl Van Beveren op de grond ligt en Israel een Pool op afstand houdt. aangetoond. Al waren we aanvallend te zwak. de mogelijkheden zijn er". De Polen hadden enorme bewonde ring voor Jan van Beveren. Zeker van zichzelf, kalm en snel was hij, volgens Poolse verslaggevers, de beste doelver- dediger die Polen in lange tijd ooit ge zien heeft. Van Beveren: 'k vind het een mooie prestatie van ons. al zeg je achteraf, het is jammer dat het niet telt voor het wereldkampioenschap Verlies wielerploeg tegen Westduitsers KEULEN Een Nederlandse wie lerploeg heeft woensdag op de 250 meter lange baan van Hürth (bij Keulen) een 87 nederlaag geleden tegen West-Duitsland. Loevesijn (op de sprint) en Bruin (achtervolging) zórgden voor de enige Nederlandse overwinningen. Klaas Balk moest op de 1000 meter tijdrit zijn meerdere erkennen in Martin Stenzei -en in de ploegachtervolging toonden de Duitsers zich eveneens sterker dan het Nederlandse team. dat bestond uit Klaas Balk, Marcel Pennings, Frans van der Ruit en Roel Duin. De beslissing viel in de tandemraces. Hierin werden Jan Jansen en Leijn Loevesijn verrassend verslagen door het Duitse duo Schoefer'ETdmann. Liesel Westermann nu al in vorm OPLADEN De Westduitse Liesel Westermann, wereldrecordhoudster discuswerpen, heeft reeds aan het be gin van het Olympische seizoen haar wereldrecord benaderd. In Opladen kwam zij tot een afstand van 59.76 meter, de beste prestatie van dit sei zoen. Sinds vorig jaar november is zij in bezit van het wereldrecord door een worp van 61.26 meter. I SV Hamburg in finale Cup Bekerwinnaars CARDIFF Niet Cardiff City, dat SV Hamburg op eigen terrein een 1i gelijkspel afdwong, maar de Westduitse ploeg gaat over naar de finale in het tornooi van Europese bekerwinnaars. Voor 50.000 luidruch tige toeschouwers schoot Hönig zijn ploeg in de laatste minuut naar een volkomen onverwachte 23 zege. Aanvankelijk zag het daar hele maal niet naar uit want al na elf minuten kon Cardiff City op een 10 voorsprong bogen door een treffer van Dean. Hönig knalde even later echter de gelijkmaker al in de tou wen en de lichtgeblesseerde Uwe Seeler gaf de SV zelfs een 12 voorsprong. Die stand werd tot tien minuten voor het einde gehandhaafd; toen zorgde Harris voor wilde taferelen op de bomvolle tribunes: 22. Dertig se conden voor het laatste fluitsignaal van de Nederlandse arbiter Van Ra vens kreeg het duel voor Cardiff toch nog een dramatische wending door het doelpunt van Hönig: 23. MILAAN Verslagen dropen don derdagavond de 5.000 supporters van Bayern München, bekerhouder van het tornooi voor bekerwinnaars, af uit het Milanese San Siro-Stadion. Hun favorieten waren er niet in geslaagd AC Milaan in de halve fi nale op afstand te houden. De West duitse ploeg staat voor de ondankba re taak op 8 mei op eigen terrein een 2—0 achterstand weg te werken te gen de ijzersterke defensie van AC Milaan. Tot vijf minuten in de tweede helft wist Bayern de stormlopen van AC Milaan het hoofd te bieden. Op dat ogenblik wist Sormani de uitstekende Westduitse doelman Maier te verschalken toen deze de bal wilde uittrappen: 10. Protesten van Bay ern werden door de arbiter Garcia weggewuifd. Zeventien minuten voor het einde besloot Prati een lange solo met een fraaie treffer en gaf zijn ploeg daarme een flinke ruegesteun voor de returnmatch: 20. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De chronische te korten aan maatschappelijk werkers doen zich vooral voor in de drie noordelijke provincies, in Gelderland en in Zeeland. Jeugdlelderstekorten zijn in Zuid-Holland en de drie zui delijke provincies. Gelukkig vertoont het aantal cursisten een stijgend beeld, met name het mannelijke deel wat van belang is, omdat het voort durende tekort aan beroepskrachten mede kan worden toegeschreven aan het vertrek van vrouwelijke functio- narissen, die door huwelijk hun werkkring vaarwel zeggen. Dit blijkt uit een heden verschenen rapport van de Nationale raad voor maatschappelijk welzijn, waarin ge gevens zijn verzameld over herkomst, aanmelding en afstuderen van leer lingen aan sociale academies en scho len voor jeugdleiders in de periode 1959 1964. De urgentie-opleiding, in 1954 uit de nood geboren en bedoeld als een opleiding van tijdelijk karakter, is door het voortdurende tekort praktisch permanent geworden. Deze opleiding staat vooral open voor ou deren, die een stabielere factor blij ken te vormen dan de jongeren uit de dagschoolopleiding. Men kan zich daarom afvragen of deze urgen tie-opleiding niet een andere bena ming behoeft, aldus het rapport. Aantrekkingskracht Merkwaardig is, dat de aantrek kingskracht per opleidingsinstituut opvallende verschillen laat zien. Zo trokken de drie Amsterdamse acade mies in totaal rond 1500 leerlingen aan tegen Rotterdam 360 en twee academies in Den Haag 550. Meer gerichte propaganda nodig in Rotter dam en Den Haag? TWEEDE YI -FOROI IN NOORDEN LEEUWARDEN Prof. dr. G. C. Berkouwer gaf gisteravond tijdens het tweede VU-forum in het Noorden grif toe dat zijn op vattingen een wijziging hebben ondergaan in de afgelopen dertig jaar. „Dat is een direct gevolg De stand om 23.30 uur was: 1. Post/Sercu (Ned/Belg); 2. Bugdahl/Duyndam (W/Dld/Ned) op een ronde: 3. Van der Lans/Lwarle (Ncd/Austr) op twee ronden: 4. Renz/Kocl (W/Dld/Ned) op twee ronden: 5. De Roo/Severeyns (Ned/Belg) op twee ronden: 5. 6. Verschueren/Seeuws (België) op drie ronden: 7. De Wlt/Bongers (Ned) op drie ronden: 8. Lykke/Eugen (Den) op i drie ronden: 9. Legrand/Grosslmllnghaus (Ned/W/Dld) op drie ronden: 10. Hill/Hol mes (Gb) op vier ronden: 11. Hortela- no/Halls (Sp/Gb) op vijf ronden: 12. Brou wer/Verdoorn (Ned) op zes ronden. De amateurs reden woensdagavond twee series, die 15 minuten duurden, en een tijdrit over 1 ronde: De stand na deze onderdelen is: 1. Van Midden (St Jansteen) 15 punten: 2. Ten TIJe (Den Haag) 12 pnt: 3. Koopman (Rot terdam) 12 pnt: 4. Moret (Rotterdam) 9 pnt; 5. Van Bastelaar (Rotterdam) 9 pnt: 6. Van Duyvenbode (Schiedam) 7 pnt: 7. Van Dalsen (Rotterdam) 5 pnt; 8. Van Dorth (Rotterdam) 4 pnt; 9. Verweij (Zevenhui zen) 3 pnt: 10. Van Tilburg (Rotterdam) 2 pnt; 11. Trompert (Rotterdam) 2 pnt: 12. Raa.vmakers (Rotterdam) 2 pnt: 13. De Pag- ter (Maassluis) 1 pnt: 14. Stolle (Rotterdam) De stand bij de neutralisatie was don derdagochtend: 1. PostSercu (Ned/Belg) 51 pnt: op één ronde: 2. BugdahlDuyn dam (W-Dld/Ned) 22; op twee ronden 3. Van der LansLawrle (Ned/Austr) 46; 4. Renz—Koel (W-Dld/Ned) 10; 5. De Roo- Severeyns (Ned/Belg) 5; op drie ronden 6. LykkeEugen (Den) 25; 7, Verschue- renSeeuws (Belg) 19; 8. De Wit—Bongers (Ned) 16; 9. Legrand—Grossimlinghaus (Ned/W-Dld) 2; op vier ronden 10. Hill— Holmes (Gb) 20; opvtif ronden 11. Horte- lano (Sp) 4; op zes ronden 12. Brouwer Verdoorn (Ned) 11. RENAIX De Belg Dierickx heeft j woensdag de vierde etappe van de I Ronde van België voor amateurs ge wonnen. D'2 winnaar reed de 162 ki lometer van Oostende naar Renaix in 3 uur en 52 minuten. Tweede en der de werden respectievelijk zijn land genoten De Vlaeminck en Peelman. René Pijnen, tot en mét de derde etappe de best geplaatste Nederlan der, bevond zich niet in de kopgroep, die met bijna vijf minuten voorsprong door de finish ging. Pij nen zakte daardoor af naar de zestiende plaats in het algemeen klassement. FRANKFORT De 22-jarige Eddy Beugels heeft woensdag de belangrijkste wielerwedstrijd voor profs in West-Duitsland, „Rund um den Henninger Turm", gewonnen. Hij had aan het eind van de 230 kilometer lange rit met start en finish in Frankfort een voorsprong van enkele tientallen meters op een achtervolgende groep van zes renners, van wie de snelle Belg Valeer van Sweevelt de sprintzege voor zich opeiste voor zijn landgenoot Herman van Springel en Wim Schepers. Beugels ontsnapte'halverwege de koers met Gerard Vianen, de Belg Bock- land en de Fransman Leblanc uit het peloton. Vianen en Leblanc konden het tempo niet volhouden, dat Beugels bepaalde. In de slotfase kon ook Bockland (Van een onzer verslaggevers) LUNTEREN Enige jaren wordt I tevergeefs geprobeerd om iets over de kwestie van de Haagse agglome- I ratie los te krijgen. Tenslotte komt de zaak in de openbaarheid. Op een detail na is er niets meer aan te veranderenDr. A. Veerman, vice-voorzitter ARP haalde dit voor- j beeld, sprekende vanuit de praktijk 1 van een raadslidmaatschap, aan, j toen hij voor gemeentebestuurderen, i verenigd in „Groen van Prinste- rer" sprak over het tekort aan in spraak van de burger in het over heidshandelen. Het bevredigt mij niet. zo zei hij. dat de overheid allerlei zaken al panklaar heeft, voordat ze in de openbaarheid worden gebracht. We moeten trachten evenwicht te vinden tussen de bestuurskracht van de overheid en de inspraak van de burger, aldus dr. Veerman. Zowel landelijk, gewestelijk als plaatselijk blijkt het bijzonder i 6.09.16. 2 Van Sweevelt iBelg.i (Belg.) z.t. 10. Bolley (Fr.) z.t. VERDUN De Fransman Ger- vason heeft woensdag de negende etappe van het Circuit des Mines, een ri'c over 115 kilometer van Longy naar Verdun, gewonnen. Gervason had een voorsprong van vijf secon den op een groep renners, van wie Sehrauwen derde werd en Jansen ze vende. Den Hertog kwam 22 secon den na de winnaar binnen. Hij behield de leiding van het algemeen klasse ment De uitslag van de negende etappe luidt: 1. Gervason (Fr) 3.21.50 (met bonificatie 3.21.20), 2. Noo (Fr) I 3.21.55, 3. Sehrauwen (Ned) z.t, 4. i op I Martinez (Fr) z.t., 5. Jankoski (Fr) Jansen (Ned) z.t., 25. Den Her tog (Ned) 3.22.1" moeilijk nog iets veranderd te krij gen aan een voorstel op het moment dat het openbaar wordt en al in artikelen vastligt. De groep van achttien (KVP, ARP, CHU), die de kwestie van de burger inspraak aan de orde stelde, wil geen novum want dat is het helemaal inet. Zi) wil proberen een op zich zelf al heel o\ide zaak opnieuw te doen functioneren in andere vormen. Dr. Veerman maakte over het ge westelijk functioneren van bestuurs kracht de opmerking, dat bijvoor beeld Gedeputeerde Staten, even weinig als Provinciale Staten, prak tische invloed hebben op de streek plannen van de planologische dien sten. Ik kan dit uiteraard niet be wijzen, zo gaf hij toe, maar dit ge voel leeft bij mij wel heel sferk. Van de drie: lokaal, gewestelijk en landelijk achtte dr. Veerman de democratie op landelijk niveau nog het meest functioneel. Een uitzonde ring zou daar alleen gemaakt moeten worden voor internationale zaken, waarop de invloed van de Staten- Generaal is verminderd. De regering heeft daarin bijna altijd het laatste woord. Madrid-Manchester op televisie (Van onze radio- en tv-redaclie) HILVERSUM Onze „wekelijkse portie voetbal" komt op woensdag 15 mei rechtstreeks uit Madrid. De NTS neemt dan de rechtstreekse reportage van de ontmoeting Real Ma drid-Manchester United over. Voor sluikreclame hopelijk geen vrees! De uitzending komt op Ned. 1 en duurt van 8.25 tot 10.15 uur, zodat het gebruikelijke vooravondproeram- ma normaal kan fl""- van mijn bijbelstudie", zei hy. Hij waarschuwde zijn gehoor dat de theologie niet onveranderlijk is. In alle tijden zijn er verschuivingen geweest. Zaken die een tiental jaren geleden belangrijk werden geacht, zijn nu naar de achtergrond verscho ven en andere vragen hebben zich 'aangediend. Waar het om gaat, zei prof. Ber kouwer. is dat wij de band met de levende Heer bewaren. We frioeten ons niet vastklampen aan de traditie. Wij moeten op ons bijbelonderzoek niet de traditie plakken, maar we moeten luisterende mensen worden. Er werd een tweede forumavond in Leeuwarden belegd, omdat de eerste een overweldigende belangstelling had getrokken. De belangstelling voor de tweede avond was niet min der groot. Opnieuw waren 1200 geïnte resseerden opgekomen om te discus sieren over de toekomst van de Vrije Universiteit en de visies die daar verkondigd worden. GENESIS Weer stond de problematiek van Genesis in het middelpunt van de belangstelling. Vooral prof. dr. H. M. Kuitert moest een groot aantal vra gen daarover beantwoorden. Daarbij ging het tegelijkertijd over de Schriftbeschouwing. „Wat is het doel van de Schriften?" vroeg prof. Kuitert. Zijn antwoord was: „Christus te prediken. Wie Hij is. wat Hij heeft gedaan en wat Hij zal doen. Hij is de hoop van de gehe le wereld en alle mensen moeten voor Hem door de knieën gaan." De moeilijkheid is, vervolgde hij, dat sommige mensen op hun Schrift beschouwing willen bouwen. De ze kerheid van hun geloof zoeken zij in een menselijke beschouwing over de bijbel. Maar de echte zekerheid is: Ik heb het uit Zijn mond gehoord. PRATEN Volgens prof. Kuitert is de gedach te. dat alles wat in de bijbel staat werkelijk gebeurd is, al lang achter haald. Maar niet de bijbel is achter haald, maar een bepaalde beschou wing over de bijbel. Volgens hem is het onmogelijk er twee waarheden op na te houden, één die aan de middelbare scholieren op de scholen wordt geleerd en een an dere die, in de kerk wordt verkon digd. Hij voelde er niets voor om voorlo pig niet al te veel met de kerkleden te praten over al de problemen die opdoemen, zoals iemand voorstelde. „Integendeel, we moeten juist pra ten." zei hij. „En daarbij mogen we ons niet binden aan een bepaalde bij beluitleg." BENIDORM De Westduitser Wilfried Peffgen heeft woensdag de zevende etappe van de wielerronde van Spanje gewonnen. De rit voerde van Valencia naar Benidorm over een afstand van 144 kilometer. Rudi Altig behoudt de leiderstrui. De uitslag van de zevende etappe luidt: 1. Peffg.?n (West-Dld) 3.45.26 (met bon. 3.44.46), 2. Momene (Sp) z.t. (met bon 3.45.06), 3. Canet (Sp). 4. Etter (Fr), 5. Farisato (It) z.t., 6. Den Hertog (Ned) z.t.. 7. Janssen (Ned) 3.45.32. Vervolgens hét gehele peloton in dezelfde tijd als Janssen. Het algemeen klassement na de ze vende etappe luidt: 1. Altig (Did) 24 59.04, 2. Wright (GB) op 26 sec.. 3. Janssen (Ned) op 41 sec., 4. Momene fCro on *6 sec 5. De Pra (It) op 55 Nader gespecificeerd bedragen d® tekorten (procentuele afwijkingen van de totaal-gemiddelden t.o.v. de bevolkingsomvang per provincie) voor de dagschoolopleiding: Gronin gen 0,4, Friesland 1,6. Drente 1,2, Zuid-Holland 2,1. Zeeland 0,3 en Limburg 0,2. Voor de jeugd leidersopleiding: Zuid-Holland 1,8, Noord-Brabant 0.6 en Limburg 2.8. Levensbeschouwing Wat de levensbeschouwing van de cursisten betreft, blijkt uit de beschikbare gegevens, dat de rk be volkingsgroep oververtegenwoordigd is (41 procent), evenals de gerefor meerde (9 procent). Bij de jeugdlei dersopleiding is het rk percentage laag. het percentage gereformeerden echter weer opvallend hoog. Het niet-kerkelijke percentage in de op leidingen ligt aanzienlijk onder het landelijke gemiddelde. Alles verge leken met de uitkomsten van de volkstelling 1960. LIVERPOOL Het Engelse voetbalelf tal van spelers tot 23 jaar heeft woensdag avond op Goodlson Park te Liverpool niet 4—0 gewonnen van de Hongaarse jeuga. De rust ging ln met een voorsprong van 2o voor de Engelsen. Voor de doelpunten zorgden Chlvers. Marsh. Royle en Bell. Er waren 18.000 toeschouwers. LONDEN Voor de eerste divisie van de Engelse league zijn woensdagavond twee competitiewedstrijden gespeeld. De uitslagen zijn: Fulham Stoke City 0-2: West Bromwlch Albion West Ham Uni ted 3—1. JAUNDE De overkoepelende sport raad van Afrika heeft de Afrikaanse lan den, die aankondigden de Olympische Spe- ka alsnog niet toegelaten wordt. PERTH De uit Nederland afkomstige Ron Jonker heeft zich woensdag tot Australiër laten naturaliseren om ln aan merking te komen voor uitzending naar de Olympische zomerspelen. De ln 1960 geemigreerde Jonker won za terdag het Australiich wielerkampi oenschap op de weg en maakt nu hij Australiër ls een goede kans naar Mexico te gaan. BORDEAUX Saint Etlenne heeft zich woensdag in Bordeaux geplaatst voor de eindstrijd van het tornooi om de Franse voetbalbeker, door met 2—1 san tweede divisieclub Angouleme te winnen. Het was voor Angouleme de eerste neder laag ln 28 bekerwedstrijden. PARIJS Frankrijk heeft in de eerste ontmoeting van de derde ronde van het Voorolymplsche voetbaltomool met 3—t gewonnen van Oostenrijk. De 15.000 toeschouwers zagen in Parijs een aardige wedstrijd, waarin de Fransen al in de elfde minuut vla Hallet een 10 voorsprong namen. Twintig minuten na rust maakte Milanovic gelijk, maar Horla- vllle bepaalde in de 7lste en 73ste minuut de eindstand op 3—1. 0 BELLI1 NO Het Italiaanse amateur elftal heeft woensdag ln Belluno gelijk gespeeld tegen West-Duitsland. De 3.000 toeschouwers zagen geen doelpunten. MADRID - Atletlco Madrid heeft woensdag de eerste wedstrijd uit groep twee van de internationale zomercompeti tie' tegen AC Turijn met 2—1 gewonnen. BIJ de rust was de stand gelijk: 0—0. LINZ Oostenrijk heeft woensdag ln Linz gelijk gespeeld met 1—1 tegen Roe menië. De Roemenen namen reeds na acht minuten de leiding door Callo: de gelijk maker viel pas zes minuten voor tijd door Slber. Het wai de eerste keer dat Oosten rijk een Interlandwedstrijd ln een andere stad dan Wenen speelde. MüNCHEN Alle geruchten ten spijt, dat hij naar een andere vereniging zou gaan. heeft de 33-Jartge Zuldslavische doelman Peter Radenkovlc zijn contract met „TSV 1860 München" voor twee Jaar verlengd. Die slag is aan u, Mijnh. G. Kingma uit Oosterwolde (Fr.) Prijswinnaar van f 500,- in het boeiende Shell Dupli- kaart spel. Speel mee, win mee op elk Shell-Station. MAARSSEN v Gisteren is aan zienlijke schade aangericht in de gasleiding met een brandende lucifer lokaliseren. Meteen na het ontste ken va nde lucifer bij een nieuw® gashaard volgde een explosie, waar door de inboedel uit woning en win kel werd geslagen. Mevrouw Slob kwam met de schrik vrij. Het lek is waarschnijlijk ontstaan door het af- en aanrijden van /wart zandauto's. KAMERLID: DEN HAAG Het Tweede-Ka merlid Van Harselaar (Boeren) heeft minister De Block gevraagd overleg te plegen met het Gasbedrijf centraal Nederland teneinde „de drastische tariefsverhoging van gas voor be drijfsdoeleinden geen doorgang te la ten vinden". Het Kamerlid meent dat deze verhoging de rentabiliteit van het bedrijfsleven ernstig kan aan tasten en dat zij een gevaar voor de werkgelegenheid inhoudt. LONDEN In Londen is gisteren de prys van baargoud met tien dollarcent per ounce gestegen tot een nieuw re- cord van 39 29 dollar Tegclijkertyd schoten de aandelen op de effecten beurs omhoog, aangezien de kopers zien verdrongen om de betrekkelijk wei nig aandelen die de verkopers van de hand wilden doen. Deze hausse werd veroorzaakt door bemoedigende berichten over de voor uitzichten van enkele grote Britse on dernemingen en een stroom gerucht®» over concentraties.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 9