Uitgebreid programma met evenementen in Noord wijk Hond, planten en goud bij afscheid van directrice Engelse bejaarden bezoeken Katwijk Lisse kwam weer over de brug Hervormd onderwijs in Katwijk-Rijn Kraan kantelde in Riinsburg Internationale raildag van postzegels EHBO-Voorhout boekt succes NIEUWE LEIDSE COURANT 15 DONDERDAG 2 MEI NOORDWIJK De evenemen tencommissie heeft haar voorlopige programma voor de komende zo mermaanden vastgesteld. Het ver meldt o.m. een Concours d'Elegance voor tour- en reiswagens. Van zaterdag 15 tot en met za terdag 22 juni a.s. wordt de Auto- Sportweek Noordwijk gehouden. Op 29 juni heeft 's middags op het strand voor de politiepost een zandbouwwedstrijd plaats. Zaterdag6 juli is weer de dag van de Northgo-wandeltochten over 5, 10, 15, 25 en 40 km. 's Middags Meisje stal repen uit automaat NOORDWIJK De politic heeft een 17-jarige verkoopster uit Lisse gearresteerd, die een chocolade-auto maat aan de Voorstraat had leegge haald. Het meisje kwam met een groepje jongelui uit een dansgelegenheid. Toen zij voorbij de automaat kwam, trok zij enkele stukken glas uit de reeds beschadigde ruit en eigende zich een aantal chocoladerepen toe, die zij kwistig aan haar vrienden en vriendinnen uitdeelde. Zodra zij hoorde, dat de politie in aantocht was, nam zij de benen, maar op de Lageweg werd zij door de uit gerukte patrouille ingerekend. LISSE Zaterdagmiddag zal de prijsuitreiking plaats hebben van de winnaars van de wedstrijden die de Dorpsvereniging Lisserbroek uit schreef bij de opening van de brug. De uitreiking is om 2 uur bij het voetbalveld in Lisserbroek; bij on gunstig weer in de ruime pakplaats van de firma Cor de Ree. Dodenherdenking in Noordwijk NOORDWIJK De gevallenen uit de tweede wereldoorlog zullen zater dag 4 mei worden herdacht met een interkerkelijke herdenkingsbijeen- j komst in de Geref. kerk aan de Hoofdstraat te Noordwijk aan Zee. Deze bijeenkomst wordt geleid door i ds. D. Keuning, kapelaan Warmer dam en ds. C. Warner. Aanvang kwart voor zeven. Om tien voor half acht begint de stille tocht naar het oorlogskerkhof op de algemene begraafplaats. De stoet gaat deze keer over de Nieuwe j Zeeweg en de Prins Hendrikstraat. I Op het oorlogskerkhof zullen door schoolkinderen bloemen neergelegd I worden. Om kwart voor acht beginnen de kerkklokken te luiden, waarna de I stille tocht wordt voortgezet naar het oorlogsmonument aan de Oude Zee- weg. Om acht uur klinkt een hoorn signaal, waarna twee minuten Stilte in acht wordt genomen. De plechtig heid wordt besloten met het blazen van „The Last Post". ÏJMUIDEN In de Noord vingen enkele treilers in de buurt van 58 NB wat haring en makreel. De hoeveel heden waren weliswaar niet impone rend, maar de vangsten gaven toch wat meer vertrouwen in de toekomst Meer naar het noorden kwam weer veel koolvis voor maar als het even kon liet men die 'links liggen. De no teringen zijn nog steeds zeer laag. Het allergrootste gedeelte van de aanvoer ls nog steeds bestemd voor de vis- meelindustrie en dat maakt de kool- visjacht voor de vissers weinig aan lokkelijk. Buiten de haring en de makreel viel er in deze omgeving niet veel te halen. De bijvangsten bestonden uit kleine beetjes gul. kabeljauw en wij ting. In de wateren rond de route-boeien neemt het aantal loggers en kotters met de dag af. De tong laat in toe nemende mate verstek gaan. zodat men het dichter bij huis is gaan zoe ken. Voor verscheidene vaartuigen be tekende deze verhuizing een aanmer- i kelijke stijging van de produktie. Over hun juiste positie lieten de schippers zich niet uit. Zij wilden de concurrentie niet op hun spoor j zetten. Minder schol Dat er in dit gebied minder schol werd gevangen, beschouwde men niet als een strop. Voor deze vissoort word: niet veel betaald. Een goede besom ming hangt voornamelijk af van de hoeveelheden tong die men weet te j verschalken. De schepen die het op de rondvis hadden voorzien, konden niet aan hun trekken komen. De gul was bijzonder schaars. Meer dan een mandje of vijf kreeg men uit een trek niet aan boord In sommige gevallen maakte men wat meer wijting buit, maar over hield het bepaald niet. Wat er was Aan de IJmuider markt verschenen 28 vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 6150 kisten vis. waarvan 340 kisten schelvis. 810 kisten wijting. 430 kisten gul en kabeljauw. 680 kis ten kleine gul. 1410 kisten koolvis. 140 kisten haring. 840 kisten makreel, 340 kisten haai, 320 kisten schol. 5 kisten tarbot, 165 kisten diversen, 1650 stuks stijve kabeljauw en 35.000 kilo tong. Verder waren er 1320 kleine kisten wijting 780 kleine kisten ha ring en 1250 kleine kisten makreel. Tong De belangstelling voor de tong was nog steeds gering. Voor de grootmid del dreigde zelfs een terugval onder de twee-guldengrens. maar op de laatste afslag bleef men er zestien cent boven Overigens was dit de laagste notering van dit jaar De klein- middel kwam op de laatste ronde twintig cent onder de drie gulden terecht en ook dat was voor de aan voerders een flinke tegenvaller De kleinste twee soorten moesten even eens terrein prijsgeven en konden zich Diet boven de vier gulden verheffen. De kleinmiddel schol en de schol 1 worden de bezoekers bezig gehou den met een groot mars en tam boerconcours en een showwedstrijd bij de vuurtoren- De auto-cross om de grote prijs van Noordwijk wordt op zaterdag 20 juli verreden op een terrein aan de Herenweg. Op vrijdag 27 juli is er een op treden van de Meifort School Band uit Canada. De St. Vincentiusvereniging uit Leiden organiseert haar jaarlijkse schatgraverij op het strand op dins dag 30 juli a.s. Orgelconcerten Bij de Duitste gasten en ook bij vele anderen badplaatsbezoekers be staat een groeiende belangstelling voor de orgelconcerten in de Grote Kerk te Noordwijk-Binnen. Zij worden gehouden op 29 juli. 5 augustus. 12 augustus en 19 augus tus. Prominente organisten als Piet van Egmond, Feike Asma en Jan Bonefaas zullen het fraaie barok- orgel bespelen. Vuurwerken worden afgestoken op 9 juli, 23 juli, 6 aug. en 20 aug. KATWIJK AAN ZEE Van daag hebben de leerlingen van de Prinses Margrietschool afscheid genomen van directrice mejuf frouw H. Z. van de Weerd. die 44 jaar lang leiding heeft gegeven aan het christelijk nijverheidson derwijs in Katwijk. De leerlingen boden haar een gevarieerd pro gramma aan. Als stoffelijke blij ken van hun waardering werden overhandigd een gouden penning waarin 'n afbeelding van de school is gegraveerd, een tekening en een bedrag aan geld om de tuin rij kelijk van planten te voorzien. Gisteren werd in de school een receptie gehouden, die belangstel lenden uit heel het land trok, onder wie vooral veel collega's en oud collega's en oud-leerlingen. Het ge meentebestuur was vertegenwoor digd door burgemeester A. G. Ver meulen en wethouder T. Haasnoot. Herinneringen Het lag niet in de bedoeling, dat herstelden zich enigszins door op de eerste afslag een koers van ruim veertig gulden te halen. De schol 2 begon op veertig gulden niet slecht maar was later ook voor twintig gul den te koop. De makreel was niet erg op dreef. Haring Op de eerste afslag betaalde men niet meer dan f 15,20. De laatste ron de gaf een minimum van f 11,50 te zien, zodat het gemiddelde lager was dan ooit. Ook de haring speelde een rol op het achterste plan. Na een in zet van f 22,- betaalde men later in het gunstigste geval f 14.20 De schelvis speelde evenmin veel klaar. Alle soorten zaten op de eerste afslag iets boven de dertig gulden. Niet veel later vertoefden zij hele maal in de verkeerde hoek. Vooral de braad werd met een slotkoers van f 17.- het kind van de rekening De dichte wijting werd mei een regelmatige notering van f 12.- even eens teruggedrongen Om het eento nige verhaal compleet te maken moet ook worden vermeld, dat de gul naar de onderste sporten van de prijzen- ladder werd verwezen. Zowel de mid del als de kleinste soort werd op het minimum gedrukt. Voor de kabel jauw was weinig succes weggelegd. De regels kleine waren op de laatste afslag voor f 25,- te koop. Vandaag aan dc markt Vandaag meldden zich aan de IJmui der markt onder meer de VL 73 El- ly met 800 kisten. 850 kleine kisten diversen en 100 stuks stijve kabel jauw en de SCH 135 Cornelia Maria met 740 kisten. 482 kleine kisten di versen en 24 stuks stijve kabeljauw Voor de vrijdagmarkt waren thuissto- mend de VL 153 Liesje en Rutger met 1030 kisten en de KW 159 Marian Ellen met 960 kisten Kabeljauw Het Westduitse onderzoekingsvaar- Vuig Anton Dohrn verkent op het ogenblik in nauwe samenwerking met het Deense laboratoriumschip Dana de Oostzee op mogelijkheden voor de kabeljauwvisserij. Men hoopt heel wat over de trekgewoonten van deze vis soort te weten te komen. Onafhankelijk van elkaar stellen ook een Zweeds en een Russisch vaar tuig een onderzoek in diit water in De Duitsers die tot dusverre de ka beljauw uit de verre wateren haalden zijn de laatste tijd daar niet zo suc cesvol geweest. Wellicht leidt diit on derzoek tot een kabeljauwjacht dich ter bij huis. Nu men daar toch in actie is. wordt de Oostzee ook ver kend op de eventuele aanwezigheid van tong- en scholpopulaties. In Schevenlngen In Scheveningen werden aangevoerd 100 kisten schelvis. 500 kisten wij ting, 200 kisten gul cn kabeljauw. 300 kisten haring. 700 kleine kisten ha ring 200 kisten makreel, 750 kleine kisten makreel. 400 kisten schol, 300 stuks stijve kabeljauw en 5500 kilo tong. Vele malen zullen de plaatselijke muziekkorpsen op de Kon. Wilhel- mina Boulevard concerteren, nl. on 16 juni. 20 juni, 27 juni, 4 juli. 29 juli, 1 aug., 8 aug., 15 aug. Voor 11 juli staat een taptoe, uitgevoerd door de drie plaatselijke korpsen op het programma. Het ensemble De Bierkouwers onder leiding van de heer A. West geest zal tweemaal optreden en wel op 18 en 25 juli op het Kerkplein aan de Hoofdstraat. Op vrijdag 9 aug. a.s. geeft het bekende Duitse jongenskoor Die Miincher Chorbuben een uitvoering in de rk kerk te Noordwijk-Bin nen. De lijst is nog lang niet compleet. Zo zijn de data nog jiiet vastge steld van de demonstraties van de Noordwijkse Reddingsbrigade, de kleur- en tekenwedstrijden voor de jeugd en de zeilwedstrijden en het admiraalzeilen van de Zeil vereniging Noordwijk. Ook het aantal strandfeesten wordt nog uitgebreid. op deze receptie zou worden ge sproken, maar voor twee oud-voor zitters van de vereniging (de ver eniging voor christelijk nijverheids onderwijs te Katwijk aan Zee), ds. J. J. van der Krift uit Ermeiu en de heer B. J. Thijssen uit Haarlem, werd een uitzondering gemaakt. Zij haalden herinneringen op. Verder uitte de erkentelijkheid jegens de scheidende directrice zich zeer welsprekend in de grote hoe veelheid cadeaus, die de geschenk tafel al spoedig te klein deed zijn. Van bestuur en personeel was al eerder afscheid genomen: maandag tijdens een gezellige avond in het Zingerhotel te KATWIJK AAN ZEE Vanmor gen is een groep bejaarden uit Lowestoft door B. en W. in het ge meentehuis ontvangen. De Engelsen bezoeken Katwijk op uitnodiging van de plaatselijke afdeling van de algemene bond van bejaarden. Het programma van de groep is zondagmorgen half tien kerkdienst in de Triumfatorkerk en zondag middag drie uur visite in het be jaardencentrum Salem, maandag: gezellige bijeenkomst in Musica met de Katwijkse bejaarden, dinsdag morgen: vertrek. Tussen deze pro grammapunten door maken de be jaarden allerlei uitstapjes Een tweede groep Lowstoftse be jaarden komt op 8 mei aan. Zij krij gen een identiek programma aange boden en worden eveneens in twee Katwijkse pensions ondergebracht Het tegenbezoek van Katwijkse bejaarden aan Lowestoft heeft in juli plaats. Hoog en laag waler Ie Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Vrijdag: hoog water 6.27 en 18.52 uur; laag water 2.16 en 14.37 uur. KATWIJK AAN ZEE De Rijn- monders hield een wedvlucht met oude duiven van Vilvoorde af. Af stand 142 km, In concours 270 duiven. De uitslag luidt: C. de Vreugd 1, 2. 20; Gebr. Geijteman 3, 10, 13, 14, 15. 22, 24, 35, 42, 51, 66; K Geijteman 4 5, 9, 38, 41, 44, 48. 58; J. van der Plas 6. 19, 29. 53, 57. 64. 65; W. de Liefde 7, 25, 37; W. de Vreugd 8, 17. 46; L. van der Plas 11, 59. 63; M. Langmuur 12, 33; W. van der Niet 16, 28; K. Schaap 18, 31, 32, 52. 62; P. de Mol 21, 23,a 50, 55; H. Krijgs man 26. 30; A. L. de Vreugd 27; C. van Beelen 34. 67; K. Aanhane 36; C. Hoek 39; C. van Dijk 40. 49; B. Mulder 43, 47; J. Zuijderduijn 45. 60. 61; T. Guijt 54; J. Verhoef 56 KATWIJK Bij de rijkspost spaarbank te Katwijk aan Zee werd in april ingelegd f 82.098,63 en te rugbetaald f 142.754,72; in Katwijk aan den Rijn werd ingelegd f 26.375,04 en terugbetaald f 56.601,21. LISSE De Chr. Gereformeerde Kerk van Lisse heeft gisteren een zendings-verrassingsavond beleefd bij de bekendmaking van het eindbe drag, dat is verkregen door het suc ces van een groot aantal acties. Na mens het Lisser actiecomité kon de heer L. Boogaard meedelen dat f 6.106,59 is bijeengebracht. Landelijk is deze ABC-Z-actie op tweede Pinksterdag van vorig jaar gestart met als einddoel zendingspro jecten ten uitvoer te kunnen brengen. De letters ABC zijn de beginletters van de zendingswensen: auto's voor de uitvoering van zendingswerk in de praktijk, de stichting van een Bij- belschool voor de opleiding van le raren in het Vendaland en de oprich ting van een Colportagecentrum, ter wijl voor de Z een ziekenhuisinrich ting in het Toradjaland is gekozen. RIJNSBURG Op 4 mei wordt om 5 minuten voor 8 een herden kingsbijeenkomst gehouden in de Hervormde Kerk aan de Kerkstraat met als sprekers ds. A. Meinen uit Utrecht over: „Vrije Vaderlanders" en ds. W. Vroegindewey uit Kat wijk over: „Waar vullen wij onze vrijheid mee?" Orgelspel van G. Blankert en W. Noteboom. G. van Dijk, trompet. Noordwijk aan Zee. Mejuffrouw Van de Weerd werd bij die ge legenheid hartelijk toegesproken, onder anderen door voorzitter dr. G. W. Overdijkink. H/et personeel verraste haar met de aanbieding van een leuke hond. In diezelfde bijeenkomst werd de opvolgster van mejuffrouw Van de Weerd. mejuffrouw A. S. Bakker, geïnstalleerd Burgemeester Vermeulen en wethouder Haasnoot nemen af scheid van -directrice mejuf frouw H. Z. van de Weerd. Foto Kruyl KATWIJK AAN DEN RIJN In de school aan de Narcisstraat werd de jaarvergadering gehouden van de vereniging voor hervormd onder wijs, onder leiding van ds. A. Mak- kenze. Secretaris-penningmeester T. On derwater bracht zijn jaarverslagen uit. De vereniging heeft nu twee la gere scholen in het dorpsdeel Kat wijk aan den Rijn in exploitatie, na melijk de school aan de Narcisstraat en de Prinses Beatrixschool aan de Louise de Colignylaan, terwijl er bo vendien een kleuterschool is. de Duiventil, aan de Prins Bernhard- laan. In totaal zijn er 22 personeelsleden en ongeveer 725 kinderen, die de scholen bevolken. De staat van ontvangsten en uit gaven heeft als eindbedrag f 241659.-. De balans, eindbedrag f 323482.-, geeft een nadelig saldo aan. Aan waarborgsommen staat uit f 171913.-. In totaal moest geleend worden een bedrag van f 286850. De exploitatie rekening heeft als eindbedrag f 88308. In het bestüur werd herkozen de heer J. Minnee en in de vacature C. van der Tol koos men de heer J. Burgerhout. Gevonden en verloren VALKENBURG Gevonden: witte kin dersjaal, kinderwant, 1 paar kinderwan ten. blauw/witte vingerhandschoen, groen/ witte kindermuts, damesfiets, merk Ra leigh, bruine bal. lipssleutel, hond. duitse staander, zwarte dames-glacé-handschocn, pop met rode blouse, groene wollen das, zwarte Jongensfiets, bruine portemonnale, pop, damesfiets, merk Germaan, knip- portemonnaie, transistor-radio, ring met vier sleutels, rode autocrick. Verloren: want, babypopje, bruine he- renportemonnale.. inhoud ongeveer f 7.— verlovingsring „Anneke", 1 paar heren- handschoenen. grijs glachó, lichtrode da- mesporiemonnaie. inhoud f 10.—. 1 paar wit/bruin-zwarte gymnastiekschoenen, m. 36, gele step, sleutelbos met ..Luxaflex- hanger". groen/rood geruite portemonnaie. Inhoud f 3.50. bos sleutels aan ring, hon- derlem. blauwe step met witte spatbor den. gouden ring .16-3-67 Leo", verzeke ringsplaatje bromfiets „GTJ 641". blauw gymnastlekpakje, 1 paar witte gymnas tiekschoen. maat 32, zwart/witte heren fiets. merk Phoenix, groene damesfiets, merk Gazelle, rode portemonnaie. Inhoud li. aluminium kinderdriewieler met rood zadel, blauwe rok. RIJNSBURG Bij de heiwerk zaamheden voor de bouw van de nieuwe gereformeerde kerk is gisteren de kraan gekanteld. Een stuk ervan brak af en kwam met donderend geweld in de tuin van de burgemeester terecht. De echt genote van burgemeester Koo- mans. die in een ter plaatse gepar keerde caravan bezig was, kreeg de schrik van haar leven, evenals haar buurvrouw die de was aan het ophangen was. Deze buur vrouw zag de zaak kantelen en vluchtte naar binnen. Foto Kruyt.. Uitslagen Oranjefeest in Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Nagekomen uit slagen Oranjefeest: touwtrekken scholen: I Johnanes Bogermanschool V. 2 Johannes Bogermanschool II. 3 Caspar de Coligny- school I. Kinderwagenrace: 1 J van Duijn— P Ouwehand. 2 K van der Plas—T Ouwer- sloot. Stoelendans Netty van der Plas en Gerrlt Barnhoorn. BoegSDrletlopen: 1 Cornells Voojjs. 2 Gerrlt Pemmelzwaal. RinerHHen- mevr. Kulvenhoven en de heer Heemskerk. 2 de heren C Parle- vliet en Kees Ouwehand. 3 het paar J van RHn en B van Rlln. De prijs voor de versiering was voor Herm Haasnoot en mej. G Hoek. 2 H Haasnoot en 3 C Zwaan en mej. M Pos Voor de mooiste hackenv kregen de heer C de Marei en mej. R Grimbergen een le prijs. Snultbal J r van Duijn. groep Ver does. KVC. Basters. A de Jong en W van Duiivenbodej Tobbetjesteken 1 Leen de Jong. 2 Henk Dodenherdenking in Haa rlemmermeer HAARLEMMERMEER Op de avond van de nationale dodenher denking zullen in Haarlemmermeer zuid twee bijeenkomsten worden gehouden. Bij het oorlogsmonument aan de Leimuiderdijk tussen BurgerveeD en Rijsemhout wordt een bijeenkomst gehouden waarop hoopt te spreken de wethouder van Haarlemmermeer, de heer A. van der Zwaard. Na de twee minuten stilte zal er gelegen heid worden geboden bloemen en kransen bij het monument te leggen In de hervormde kerk te Nieuw- Vennep begint om kwart voor acht een herdenkingsbijeenkomst, waar op de burgemeester van Haarlem mermeer. mr. F. Th. Dijckmeester, zal spreken. Verder verleent de plaatselijke geestelijkheid medewer king alsmede mej. I. Kutk (trompet) en W. Alderden (orgel) Tantoe in 4lphen ALPHEN Op uitnodiging van het comité „Gouden Alphen" geeft het tamboer-, pijper- en trompetter korps „Wilhelmus" uit Sliedreeht vrijdagavond om 9 uur op het Raad huisplein een „prima-vera-show". Dit korps opgericht 15 juni 1931, legt zich voornamelijk toe op het geven van muzikale shows en tap toes. Voordat men aan de show zal beginnen, wordt om half negen een muzikale rondgang door een gedeel te van de gemeente gemaakt. Route: Prinses Marijkestraat, Prins Bernhardlaan, Willem de Zwij gerlaan, Lijsterlaan, Thorbeckelaan, Van Manderloostraat, Pieter Doel manstraat, Wilhelminalaan, Burg Visserpark, Raadhuisplein. ALPHEN Van de vele deelne mers die bij het afspringen van de derde parachutist op Koninginnedag de door hen geschatte afstand waar op hij van het doel terecht zou ko men in een bus hadden gedaan, bleek Henk Voskuilen. Brederode- straat 29, de afstand het best te heb ben geraden. Hij kreeg de eerste prijs. Na loting kwamen Hugo Op- pelaar, Concordiastraat 14, en A. Derksen, Ruisdaelstraat 22. in aan merking voor respectievelijk de 2» I en 3e prijs. Causerie over „De Hoop" SASSENHEIM Op de bijeen komst van de Christenvrouwen bond. die in het Jeugdhuis werd ge houden. hield ds. P. H. de Kleer, Geref. predikant in Scheveningen, een causerie over het hospitaal- kerkschip De Hoop. Hij vertelde dat in 1989 twee adel lijke dames begaan waren met het lot van de vissers die het in die periode onmenselijk zwaar hadden. Zij lieten een kleine tweemaster uit rusten die naar de vissersvloot trok en er midden in ging liggen. Aan boord waren een predikant en later een arts. Het werk werd naderhand door een vereniging overgenomen. Ongeveer twee jaar geleden werd het zesde schip in gebruik genomen. Er is een kerkzaal voor 100 man, een ziekenboeg en een kleine maar modern ingerichte dokterskamer. De arts behandelt zieken van alle na tionaliteiten aan boord, maar geeft ook radiografisch consult. De kerk diensten worden via een visserij- band uitgezonden. Soms wordt er wel door 80 schepen meegeluisterd. Als er veel schepen bij elkaar lig gen, worden de mannen per vlet voor de kerkdienst opgehaald. 1 en uit S'heim SASSENHEIM Ingekomen; H v d Zee. van Rijswijk, naar Park laan 25; P Overvliet, van Valken burg. naar Jupiterstraat 7. Verhuisd binnen de gemeente: T J v d Voort, geh m M J Schulte, van A v Leeuwenlaan 20 naar A v Leeuwenlaan 24. Vertrokken: MCA Berbee. van Sporthoflaan 16 naar Rotterdam: G H Kramer met echtg J Onos en 2 kind., van Vaartkade 6 naar Al kemade; M Möhlmann, ev C van Nieuwkoop, van Kerklaan 45 n Rotterdam; S Z Hussain, (geh m B Shamim), van Teijlingerlaan 72 n Den Haag; P v Reen. met echtg, C M Kroon, van Lijster 1 16 naar Heemstede; J M v d Willik, geh m C J v d Stam. v Vrouwenoolder- straat 28 n Alkemade: M Meiman, v Hoofdstr 244 n R'dam; A E B Th iele. geh m O W M Wouters, v Iriss^nstraal 12 n Wisch. Silvolde; H E Haver, v Berkenl 9 n Oegst- geest; C A Mol. v Hyacintenstr 14 n Wpt-vershoof. Burgerlijke stand van Sassenheim SASSENHEIM Geb: Bianca. dv J C Vonk en A Kuijper: Manuela dv P J Tilma en P v d Burg: Bianca, W C, dv C Schrama en H J Hase- noot. Ondertrouwd: G L Postma en C H M Bissohops. C J Staring en D Mijnders. Gehuwd: C van Nieuwkoop en M Möhlmann, J Nievaart en E Kuperus, J J M y d Geest en J B v d Berg, T J v d Voort en M J Schulte. NOORDWIJK De Vereniging van Postzegelverzamelaars zal sa men met de afdeling Noordwijk aan Zee van Philatelica op tweede pink sterdag in de aula van de rk ulo aan de Van Panhuysstraat een in ternationale ruildag organiseren. Dit werd bekendgemaakt op de vergadering van de Noordwijkse Vereniging van Postzegelverzame laars, die onder leiding van voor zitter A. G. Schoordijk in Flora ge houden werd. Op de veiling werd deze keer het neusje van de zalm op postzegel- gebied onder de hamer gebracht. Erg in de smaak viel een door secretaris Jac. Vink samengestelde quiz waarbij het aankwam op gron dige kennis van de Nederlandse ze gels en de catalogus. De heer D. A. Lüschen werd eerste met 8 pun ten. Bejaarden zagen voor het eersl de zee VOORHOUT De Voorhoutse afdeling van De Zonnebloem heeft een 50 chronisch zieken, zieke be jaarden en eenzamen een prettic* dag bezorgd. Met 18 chauffeurs, on der wie pastoor P. Buijs, die zich mét hun auto's belangeloos belan geloos beschikbaar hadden gesteld, brachten zij 'n bezoek aan de Keu kenhof. Daarna werd koffie ge dronken in het Zinger-hotel in Noordwijk. De oudste deelnemer was 95 jaar. Verschillenden hadden nog nooit de Keukenhof of de zee gezien. Herdenking gevallenen VOORHOUT - Zaterdag 4 mei zullen de gevallen uit de laatste wereldoorlog worden herdacht.: 18 uur: tot zonsondergang de vlaggen halfstok; 1919.30 uur; eucharistie viering in de r.k. kerk; 19 30 uur: deelnemers(sters) stille tocht ver zamelen zich in het Kievitspark, ten z.o. van de vijver; 19.4019.58 uur: kerkklokken luiden ter bege leiding van de stille tocht vanaf Kievitspark. Dr. Kuiperlan, Heren- strat. Prof. Aalberselaan, Churchill- laan. raadhuis: 19.5920 uur: trom geroffel bij monument; 20 uur: twee minuten stilte. Muziek en zang. Ge legenheid tot het leggen van bloe men en kransen aan de voet van het monument, zingen Wilhelmus. VOORHOUT De jeugd van Voorhout toont grot° belangstelling voor de EHBO, wat blijkt uit het aantal deelnemers aan de cursussen. De dames Warmenhoven-van der Nouland en Turnhout-Kapel hebben met succes de A-cursus onderwezen. Voor het examen zijn geslaagd: Anneke van der Nouland, Willy van der Lans, Annie van Rijn, Lia van Rijn. Monica van Velzen, Greet Oostdam, Els Oostdam, Nelly Oost- dam. Lia van Kampen, Corry van Velzen. Lia van Reisen P.d., en met lof Willy van Rijn, Jolanda van Vel zen, Annelies Baas, Cees van Velzen, Ronald Zonneveld, Chris Bierman. Lux Bakker, Wim Jan van der Lin den, Kees van der Poel, J Jongeneel, M Aartsma. Van de groep die onder leiding van de dames Van Dam uit Zoeter- woude, Warmenhoven en Turnhout en de voorzitter van de EHBO- Voorhout, de heer Van der Vlugt, de B-cursus hebben gevolgd, zijn geslaagd: Anneke Vester, Marian van der Geer, Marjet Langeveld, Elly van Gent, Paula Wassenaar, Annelies Langeveld, Rineke van dei- Poll, Marian Brama, Paul Bakker, Ad van Berkel, Cees van Velzen en Q van Leeuwen. Nelly Langeveld, Monica van der Bent en Leo van der Vlugt slaagden met lof. Nijverheidsonderivijs KATW1JK

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 15