OPTOCHT VERVANGEN DOOR RINGRIJDEN MET SJEZEN Kinderen sloegen eerste paal kerk in Rijnsburg Autoverhuur A-Z Autorijschool Ankerboatmaster buitenboordmotoren VAN GALEN Koninginnedag in Katwijk Kapitein Van der Plas vermoedelijk niet naar proces Meerdaags feest in Noordwijk Kinderspelen in Katwijk-Riin Inzameling voor Warmondse volière certinaO NIEUWE LEIDSE COURANT 5 WOENSDAG 1 MEI Botenverhuur Autorijlessen in Opel Kadett en Fiat 850 Boten vanaf 7,50 per dag 10 lessen voor ƒ85.— Losse lessen ƒ10 Het grootste autoverhuurbedrijf uit de omtrek met nieuw materiaal En keuze uit o.a.: Taunus: 17M - Combi Fiat: 124 - 1100 - 850 Coupé - 850 Opel; Kadett - Record - Coupé - Caravan Kapitan V.W.; 1200 - 1300 - 1600 TL Volvo: 131 - Mercedes - Chevrolet - Belair - Chevelle Ford; Pers. Bus - Bestel. V.W.: Samba - Standaard - Bestel Prijzen vanaf 7,50 per uur - 6,- p. dag 6 ct. p .km. - 120.- p. week 450,- p. maand. Iedere klant ontvangt een bon voor de verloting van een vakantiereis naar Spanje of Italië te houden op 19 april 1 L. v. d. ZWAN Geopend vanaf 27 april in Den Haag: Bremanstraat 108 Telefoon 070—607800 Katwijk-Hoornes: Treubstraat 100. Telefoon spoedig Leiden: Hansenstraat 72 A Telefoon spoedig Bestel tijdig om teleurstellingen te voorkomen. Geopend vanaf 27 april in Katwijk-B.; Vinkeweg 9 Telefoon 01718—6219 b.g.g. 3361 Noordwijk-B.: Boerenburgerweg 30. Telefoon 01719—4186 naar Parsstraat 42 (in de Hoornes), Katwijk aan Zee. Een goede service en uitstekende onderdelenvoorziening - Hollands fabrikaat! - Een Berini-produkt. belette de deelnemers niet het met inzet van alle krachten tot een goed einde te brengen. Het tamboer- en trompetterkorps D.V.S. zorgde 's middags voor een pittige muzikale omlijsting van de feestelijkheden. 's Avonds was het een bóeren- kapel uit Noordwijkerhout die er de stemming inhield. De feestelijkhe den werden afgerond met een vreugdevuur op het strand tussen de Voorstraat en de Kon. Wilhel- minastraat. De uitslagen van het bedrijfsvoet bal waren: 1 Sporthuis Riche, 2 Fir ma De Mol (constructiemotoren), 3 Bouwbedrijf L. van der Marei, 4 Chemische wasserij Edmondo. Uit slagen van het ringrijden met sje zen: 1 H. Haasnoot, 2 Huib Haas noot, 3 J. Zwaan. Ringsteken: 1 mej. Kuiven en H. Heemskerk, 2 C. Parlevliet en C Ouwehand, 3 J. van Rijn en B. van Rijn. Voor jou, mam... omdat we zo langzamerhand begrijpen wat een moeder eigenlijk is. Omdat we zien hoe je altijd maar werkt en sjouwt en zorgt en omdat jij dat zo vanzelfsprekend vindt... voor jou een Certina omdat je best 's mag weten hoe geweldig wij je vinden. Omdat bij iets liefs iets heel moois hoort. Burgerlijke stand ran Rijnsburg RIJNSBURG Geboren: Alida Maria, d.v. H v Delft en C J van Rooyen, De Waal 115; Eveline Cor nelia Louiza Marjan, d.v. G van der Meu en H Schriek, Camp- huijsenstraat 218; Mauke Alijda, d.v. J S Klaasse en M A Bickelmeijer, Camphuijsenstraat 211; Floris Cone- lis, z.v. W van Tilburg en M J de Jong, Kloosterschuur 1. Overleden: Brussee, C, 83 jaar, Oegstgeesterweg 243; Noort, G, e.v. van den Eykel, H, 85 jaar, Oude Vlietweg 9; van Duijvenvoorde, e.v. de Mooy, C, 51 jaar, Bar v Wasse- naarstr 6; van Egmond, 65 jaar, Mo leneind 9. Ondertrouwd: van Zanten, E, 20 jaar, Doorn, Mariniersweg 7 en •romhout, M. 19 jaar, Vinkenweg RIJNSBURG Morgenavond om acht uur houdt ds. Reiling een By- belbespreking in de bovenzaal van het woonhuis Katwijkerweg 15. KATWIJK AAN ZEE Al vroeg in de morgen werden gisteren de inwoners per geluidswagen gewekt, ten teken dat het feest begonnen was. Met het mooie weer was er al vroeg veel publiek op de been dat getuige wilde zijn van het traditionele vlaghijsen, een ceremonie die al tijd door de burgemeester zelf wordt verricht. Er werd gisteren druk gevlagd. Het spuitvoetbal in Katwijk zorgde voor veel natte pakken en veel vrolijkheid. Foto Kruyt weer in omvang groter wordende bedrijfsvoetbal in. Voor het eerst ontbrak dit jaar de traditioneel ge worden optocht. Dit gemis werd echter ruimschoots vergoed door het nummer ringrijden met versierde sjezen en andere voertuigen. Er waren bijzondere mooie bij, zoals de met twee paarden bespannen sjees van de heer H. Haasnoot. Vreugdevuur Voor het spuitvoetbal, dat 's mid dags werd gehouden was de tem peratuur wél wat laag, maar dat KATWIJK AAN ZEE De kans dat kapitein Klaas van der Plas het proces tegen hem in Polen zal bij wonen, is volgens zijn reder, de heer W. in 't Veld te Rotterdam gering. Er moeten nog inlichtingen wor den ingewonnen over de consequen ties van zijn niet-verschijnen ook met betrekking tot de gestorte borg som van f 54.000. In elk geval ziet het ernaar uit, dat de reder de eindbeslissing ten slotte aan de heer Van der Plas zal overlaten. Intussen heeft het ministerie van buitenlandse zaken bij de rederij een scheepsverklaring opgevraagd. Na bestudering van deze verklaring zal op buitenlandse zaken worden overwogen of in de zaak van de Spes al dan niet stappen bij de Pool se regering moeten worden onderno men. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Donder dag: hoog water 5.49 en 18.12 uur; laag water 1.43 en 14.02 uur. NOORDWIJK AAN ZEE De Oranjefeesten waren in Noordwijk aan Zee over enkele dagen verdeeld. Zaterdag al werd begonnen met spelen voor de jongste kinderen, maandag stonden ook enkele kin derspelen op het programma en gis teren konden de ouderen hun krach ten met elkaar meten, onder meer met touwtrekken, ringsteken en mastklimmen. Op het parkeerterrein aan de Jan Kroonsweg was een kleine kermis opgesteld, die erg veel belangstelling trok, vooral van de kinderen. Een hoogtepunt van het feest wa ren de kinderoptochten van de lagere scholen en van de kleuterscholen. Er was veel werk van gemaakt en het weer hield zich gelukkig goed KATWIJK AAN DEN RIJN De Oranjefeesten vingen in Katwijk maandagavond aan met de traditio nele taotoe voor het raadhuis, die de verschillende muziekverenigingen het gemeentebestuur aanboden. De fontein sprong voor het eerst in fraaie kleuren. Om 8 uur gistermorgen trokken de jongens en meisjes van de hoogste klassen naar het voetbalveld van KRV in de Kooltuin bij het vlieg kamp om elkaar te bestrijden met handbal en voetbal. Het voetbaltoer nooi had tot -esultaat: 1. St. Jozef school I (beker). 2. Pr. Beatrix I (tak), 3. school Narcisstraat. 4. W. van Veenschool. 5. Pr. Beatrixschool II, 6. St. Jozefschool TI. Ieder elftal krppo ook een medaille. Het handbaltoernooi: 1. St. Jozef school I. 2. Pr. Beatrixschool I. 3. school Narcissstlraat, 4. Pr. Beatrix- school II. 5. W. van Veenschool, 6. St. Jozefschool II. Van negen tot twaalf-uur waren er 650 kinderen van de lagere scholen, die zich opgaven voor deelneming aan de kinderspelen. Zowel in de Irenelaan als in de Commandeurs laan konden de kinderen terecht. Er werd deelgenomen aan buswer- pen. SDeertjeswerpen, ringen wer pen. bal gooien en sjoelen. De prijswinnaars: Irenelaan: eer ste klas meisjes: L. van den Oever, jongens: J. de Zwart; tweede klas: Lenie Schaap, jongens: Kees Jan Knninf derde klas: Sj. Schaap, jon gens: Ronnie Kater; vierde klas: Willie Guyt. jongens Piet Westra; vijfde klas: Willie van der Walle, jongens: T Houwaard: zesde klas: Yvnnne Koning, jongens: Filip de Jong. Commandeurslaan: eerste klas: meisjes Sj. Barnhoorn, jongens Frans Remmerswaal: twepde klas: meisjes: Josje, jongens Henk Vlieland; derde klas: meisjes: Sonja Braakman, jon gens Eddv Willemsen; Verde klas: meisjes Elly Damen, jongens Ina Kuijt: vijfde klas: meisjes Beppie Tol, jongens Adri Koelewijn, zesde klas meisjes Ineke Mulder, jongens: A. Duindam. Om tien uur brachten de kinderen van de derde en vierde klassen van de lagere scholen het gemeentebe stuur een aubade, 's Avonds was er een Donulai'- concert van de „Har monie Katwijk" in de muziektent bij de Roskam. WARMOND Met de steun van de ingezetenen en het gemeentebe stuur heeft Warmond een prachtige volière gekregen, waarin vogels van alle pluimage zijn ondergebracht. De jeugdnatuurwacht zorgt voor de voeding van de vogels, wat niet alleen veel tijd vereist, maar ook grote bedragen vergt. Daarom doet de vereniging een beroep op de be volking in de kosten bij te dragen, waartoe huis aan huis een enve loppe zal worden gestuurd. Gezien het doel waarvoor de bijdrage wordt gevraagd, vertrouwt de Natuur- wacht dat de kosten voor het groot ste gedeelte zullen worden gedekt. voor al die momenten dat je het beste wilt geven. Volgend jaar om deze tijd al gereed De gezelligheid van dit Konin- ginnefeest beperkte zich tot de om geving van de Prinsestraat waar de volksspelen werden gehouden. Voor de jeugd was er een puzzelrit, bij de scholen werden kinderspelen ge houden en ook de jaarlijkse trak tatie werd niet vergeten. Het Hervormd en Gereformeerd Evangeliesatiekoor onder leiding Burgerlijke stand van Katwijk KATWIJK Geboren: Annemie- ke Wilhelmina dv W. P. G. Koenen, en A. Muilwijk, Tulpstraat 21b; Geertruida dv H. van der Meij, en G. Fr^ncken, Baron Sweerts de Lan- das wyborghstraat 10; Cornelia zv C. Haasnoot, en T. Plug, Parklaan 94; Alida dv J. Varkevisser, en A. S. van der Plas, Ligusterstraat 22; Marco zv C. P. J. van der Star, en D. Kuijt, de Waal Malefijtstraat 12; He lena dv J. van Duijn, en D. Knetsch, Abeelplein 35; Alida Martina dv G. Wielders, en A. Zuijderduijn, Prins Bernhardln 114; Robert Siardus zv S. J. C. Hulpusch, en L. van der Plas, Duinstraat 76; Pieter zv H. Ou wehand, en J. Haasnoot, Boslan 38; Dick Eise zv A. J. de Jong, en A. T. Holtrop, Fagelstraat 1. Ondertrouwd: G. L. Theilmann. 41 jr te Münster (Duitsland) en: C. F. M. T. Leenen, 26 jr, Boulevard 60; B. Verrips, 35 jr, te Groot-Ammers, en: N. Vos, 30 jr, Noordwijkerweg 36; H. Sieders, 23 jr. de Waal Malefijtstraat 57, en: G. H. Ouwehand, 22 jr, de Waal Malefijtstraat 72. Gehuwd: Schaap, J P en: den Hol lander, P J, Boslaan 15; Jamoel, W en: Caspers Th M M. Toek.adres.: Katwijk, Princestraat 10; Messema- ker, N. en: Schaap. D. Toek.adres: Katwijk, Ligusterstraat 13; Wede- meider. P Ch te 's-Gravenhage, van Ostadestraat 390, en: Verdoes J, Bestevaerweg 46. Toek.adres: Kat wijk, Fagelstraat 2; Ouwehand, A J en: Kreft, M K. Toek. adres: Kat wijk, a/b ws „De Klopper" ligpl Noordwijkerweg; IJNTEMA, S en: Koster D P te N.O. Polder; Scher- penzeel. G J Th en: van Dijk, R W te Arnhem. Toek.adres. Rotterdam, Stresemannplaats 253. Overleden: Messemaker, M oud 85 jr, wv W Ouwehand,; Swidde, L oud 61 jr; Turenhout, J oud 87 jr; Messe maker, H, oud 60 jr, ev W. Guijt. Het touwtrekken voor scholen in Katwijk was een program mapunt dat veel enthousiasme teweegbracht. Foto Kruyt van de heer D. van der Plas zongen liederen in het Herv. Gasthuis en het bejaardentehuis Salem. Het ini tiatief hiertoe was uitgegaan van de plaatselijke Oranjevereniging. De muziekverenigingen Katwijk aan Zee en Katwijk aan den Rijn brachten een bezoek aan het Rot terdams Zeehospitium en het be jaardencentrum Salem. Bij het be zoek aan Salem maakten de zusters buiten op het terrein op de maat van de muziek een vrolijke ronde dans. Ook de massale kinderzang voor het raadhpis trok weer veel belang stelling. De burgemeester beant woordde deze aubade met een korte toëspraak. Versierde sjezen Groot was ook de belangstelling voor de volksspelen op het An- dreasplein, zoals tonrijden, boeg sprietlopen, kruiwagenraces en stoelendans. De leerlingen van de vierde klassen kunnen tot en met 5 mei meedoen aan een tekenwed strijd. De militaire parade, waaraan door militairen van 't vliegveld Valken burg werd deelgenomen, trok langs de boulevard tot het eindpunt Drie- plassenweg en zoals gewoonlijk was er weer veel publiek. Een grote plaats in de feestelijk heden van gisteren nam het steeds Op 27 maart 1967 preekte ds. H. Post voor de laatste keer in de oude kerk, die in 1882 in gebruik was ge nomen. Dankbaarheid vervult ons, aldus de heer Van Tilburg, dat nu reeds een begin met de bouw kon worden gemaakt, terwijl het niet on mogelijk is, dat we over een jaar weer bijeen zijn om de nieuwe kerk in gebruik te nemen. Burgemeester Koomans ze: het vanzelfsprekend te vinden, dat er een goed fundament onder deze kerk komt. De ietwat gedwongen sanering zal niet alleen het dorp verfraaien, Wedvlucht Snelvliegers RIJNSBURG De postduivenhouderver. De Snelvllegers heeft een wedvlucht ge houden vanaf Vilvoorde. Afstand 141 km. Gelost om 8.30 uur. Aankomst eerste duif 10.12.16; laatste duif 10.23.16. Uitslag: J Admiraal 1. 2. 4. 24. 31; A Rosmolen 3, 13. 28. 36, 43; G Noteboom S. 10, 17. 38 39. 47; Gebr. Pauw 6. 20. 25. 34; W van Zanten 7 .8, 11. 14, 18, 23; Gebr. De Mooi) 9. 19. 46: A Stravers 12, 15. 22. 30. 37, 44; J Pe- maerts 16. 45: W Heemskerk 21 32. 40 49; C van Doorn 26; M C Guit 27; Comb, van Alphen van Delft 29. 33. 35: Daan Hanen 41; M Souverijn 42; J Kromhout 48. Dankbaar Het ontwerp voor het in de in aanbouw zijnde gereformeerde kerk te Rijnsburg te plaatsen orgel. Foto Kruyt RIJNSBURG Twee jongens en twee meisjes die deze week tien jaar zyn geworden, hebben maandag de eerste paal voor de nieuwe gerefor meerde kerk de grond in gewerkt. Het was een zwaar karwei en de kin deren spanden zich in of hun leven ervan afhing. Niettemin gaven ze later, bij monde van één der ouders, nog geld toe. Op een na het slaan van de eerste paal in het raadhuis gehouden bij eenkomst zei de voorzitter van de commissie.van beheer, de heer L. van Tilburg, dat nu de afbraak van de oude kerk voorbij is en de opbouw begint, niet alleen de inzet van de mannen, maar ook die'der vrouwen nodig is. maar uiteindelijk ook dienstbaar zijn aan de glorie van God. Ds. Post merkte op in Rijnsburg te hebben geleerd, dat het niet om woorden, maar vooral om daden gaat. Zinvol noemde hij de ontmoetings ruimte met wijd open deuren en zon der muren, een afschaduwing van de Kerk van Christus zoals ze eenmaal zal zijn. De Kerk is gericht op de toe komst. Daarom heeft men in Rijnsburg de eerste paal voor de nieuwe gereformeerde kerk la ten slaan door een paar kinderen. Foto Kruyt

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 5