Duizenden in de ban van de bloemenwagens Grote opleving in CHU. dat blijkt uit alles Veertigjarige VOL A had een feestelijke dag HAI' Mini-musical met veel geestdrift opgevoerd Kunstagenda Den Haag F. HEIJNEN GROFVUIL OPHAALDIENST. Nieuwe Leidse Courant TWEE BEZORGERS Voor GOUD v. d. WATER ...om zéker te zijn! IN LEIDEN EEN NIEUWE AUTO KOPEN BIJ EEN DEALER DIE TEVENS IMPORTEUR IS. Waarde van het Unitas-aandeel steeg met 16 pet 96! NIEUWE LEIDSE COURANT ZATERDAG 27 APRIL 1968 THEATER EN CONCERT: Maandag 29 april CLrcus-theater 8.15 uur Het Ballet van de XXe Eeuw van de Kon. Muntschouwburg Brussel; Dillgentla 8.15 u. Maurits Bosman vlooi en Roland Ver- hey piano. Dinsdag 30 april (Koninginne dag) Schouwburg 8.15 u. Nieuw Rott. To neel met ,.Het huwelijk"; Circus-theater 8 u. Het Zuidh. Operakoor met Marijke v.d. Lugt sopraan, Cora van Doesburg sopraan, Nico Boer tenor, Bert Bijnen bariton en Gerrit Vlake piano; Grote Kerk 10.30 u. Heldriameisjeskoor, Kon. Mannenkoor Die Haghe Sanghers, George Groenewold tenor en Henk Herzog orgel; I Houtrustgebouw 8.15 u. Reteldentle-Orkest met Jan Wijn piano en Arend van der I Knaap trompet: Kurzaal 9 en 11 u. ge- I zelschap Anneke Elro, 8.15 u. Oranjecon cert met Chr. Mannenkoor, een combo, .J W. van Vugt bariton, Jan van Weelden orgel en Johan Otten piano. Woensdag 1 mei: Schouwburg 8.15 u. toneelgroep Ensemble met „Pygmalion"; poppenthea ter Guido van Deth 2.30 u. „De verdwe nen prinses"; poppentheater Frank Koo- man 2.30 u. „Het wijze konijn". Donder dag 2 mei: Circus-theater 8 u. Ned. Ope rastichting met Residentieorkest „Hertog Blauwbaards Burcht". Vrijdag 3 mei: Schouwburg 8.15 u. Haagse Comedie met „De bruiloft": Diligentia 8J5 u. cabaret Harlekijn van Herman van Veen; Kloosterkerk 1 uur orgelbespeling Ber nard Renooy; Microtheater In de Steeg 21 u. cabaret „Salvo" met „Psst" en caba- ret-chantant (Inge Tielman). Zaterdag 4 mei: poppentheater Frank Kooman 2.30 u. I „Het aardmannetje". FILMS: Apollo „Helga (14); Asta „Play Time" (a.l.)Bijou „Mijn vriend de dui vel (14); Camera „Ongeremde driften" 018); Cineac „De Oktoberrevolutie" en nieuws; City „De uiteindelijke afreke ning" (18); Corso „Irma la Douce" (18); Du Midi „Dagvlinder" (48); Euro Cinema „The sound of music" (a.l.); Flora „Vrou wen In gevaar" (18); Hollywood „Het mysterie van het verlaten landhuis" (18); Krlterlon „It happened here" (Hitler be zet Engeland) (18); Metropole „Een ele gant geval van moord" (44); Odeon „Raad eens wie er komt eten" (14); Olympia „Veel liefs uit Moskou" (14); Passage „Zo gezegd zo gedaan" (a.l.); Rex „Wacht tot het donker ts" (18); Roxy „De blinde van Peking" (18); Seinpost „Goed geschoten, Matt Helm" (14); Studio de Luxe „Het lijk van de derde etage" (18); Studio 2000 „Een idioot in Parijs" (14); Thalia „Re volverhelden kunnen sterven" (18); De Uitkijk „Darling" (18); West-End „Natt- lek" (18). TENTOONSTELLINGEN: Arta (Sta tionsweg) hedendaagse grafiek (ma. t.e.m. vr. 12 tot 17 u.). Galerie Pulchrl Studio (Lange Voorhout 15) werk W. Schrofer (di. t.e.m. za. 11 tot 16 u„ ook woensda- gav. 20 tot 22 u.. 27 apr. t. 16 mei) Gemeentemuseum, Stadhouderslaan 41,. t.e.m. 19 mei Minimal Art. t.e.m. 5 mei 4 Haagse schilders omstr. 1870, t.e.m. 30 juni De opera van Monteverdi tot en met Mozart. 27 apr. t. 9 juni Jesserun de Mesquita (ma. t.e.m. za. 10 tot 17 u„ zond. 13 tot 17 u., ook woensdagav. 20 tot 22 u. Haagse Kunstkring, Denneweg 64, 27 apr. t. 9 mei schilderijen en grafiek van Hans Peters, Gerard Coljé, Hajé Smith en Els Eisma (ma. 14 tot 17 u„ dl. t.e.m. za. 10 tot 17 u.). Ned. Postmuseum, Zeestraat 82, t.e.m. 8 juni „Daar zit muziek ln" (postzegels) ma. t.e.m. zat. 10 tot 17 u„ zond. 13 tot 17 uur. Panorama Mesdag (Zeestraat 65b) t.e.m. 5 mei werken van leden van ODIS (ma. t.e.m. za. 10 tot 16 u„ zond. 12 tot 16 u„ vanaf 1 mei ma. t.e.m. za. 10 tol 17 u., zond. 12 tot 17 uur. Assurantiekantoor HOGEWOERD 124 LEIDEN Telefoon 20098 Hypotheken - Bouwkredieten Ie hypotheek 510 jaar met of zon der aflossing. Rente vanaf 6%%. Boetevrije aflossing tot 10% p. jaar nogelijk. 2e hypotheek op disconto basis 5.6%. Prijzen bloemencorso LISSE Uitslagen bloemencorso. Dij de praalwagens in klasse I werd het hoogste aantal punten behaald door „Parade der Bloemenprinses- sen"; in klasse II door „Bloemensou- venir"; in klasse III „Word Wild-Li fe". Ereprijzen: „Parade der Bloemen- prinsessen", mooiste wagen van het corso". Het meest humoristische idee was „Horen, zien en zwijgen"; het meest originele idee „Ogier de Busbeck" (Alb. Paauw, Rijnsburg), praalwagen met de mooiste kleuren combinatie „Elegance". In de personenauto's werd de 1ste- prijs behaald door „Amaryllis", van Amarylliskwekerij Weijers-Mense, Vijfhuizen; tweede prijzen: „Simca" van Auto Bierman, Ledden en „Datsun 1000 Sunny" van Datsun Nederland, te Sassenheim; 3e prijs: „Opel Kadett" van Lisser Automo bielbedrijf Lisse en 3e prijs even eens „Opel Kadett" van Lisser Auto mobielbedrijf, voorts verwierf een - eerste prijs in de afd. personenauto's „V.A.M." (Siertuincompost" arr. F. v.d. Markp Oegstgeest) en „Luxe wagen Kort" van fa. J. Th. Kort, uit Haarlem; de ere-prijs werd toege kend aan „Amaryllis" van Amaryl lis-kwekerij Weijers-Mense, Vijfhui zen. Eerste binderprijs: „Lentejuwe len", A. Kok, Veendam; tweede bin- dersprijs: „Elegance", A. Hoedema- ker, Deventer; Derde bindersprijs: „World Wild Life", Chr. Komen, Warmond, personanauto's bin dersprijs: „Amaryllis", W. de Zwaan, Den Haag. (Van een onzer verslaggevers) LISSE De Keukenhof was vanmiddag minder vol dan op andere zaterdagen. De bloemen- kijkers hadden zich schouder aan schouder opgesteld langs de route die het 21e bloemencorso van de bollenstreek volgde. Vanmorgen om tien over tien ging het corso van start in Haarlem, het eindpunt van vorig jaar. Als een kleurig lint 'kronkelde het zich dooi de bolenstreek, waar het op duizen den foto's en dia's werd vastgelegd voordat het eindpunt in Sassenheim werd bereikt. De NTS zond een rechtstreekse Eurovisie-reportage in kleur uit. Ook de figuranten op de praalwa gens waren tussen het zwaaien door aan het fotograferen. Ook voor hen was, dit jaar voor het eerst, een fo towedstrijd uitgeschreven, waaron der het corso nu ook eens vanuit een ander gezichtspunt werd belicht. De 24-praalwagensevenals vorige jaren ontworpen door de heer A. W. van Driel uit Amstelveen ën zijn zoon, waren weer beestachtig mooi. letterlijk zelfs, want er reden heel wat bloemenbeesten mee: zwanen, een kievit, bokken, heren, apen, ha zen en andere gevederde en ongeve derde vrienden. De langste, uit drie delen beslaan de, wagen (20 meter) was gewijd aan Ogier de Busbeck, de man die zo'n 400 jaar geleden per postkoets de eerste tulpen uit Turkije naar Ne derland bracht. In een bloemenkoets deed hij het vandaag nog eens dun netjes over. Op de bovenstaande foto staat de praalwagen „Horen, zien en zwijgen" van de Bond van detail-bloembollen handelaren uit Haarlem; Alb. Paauw uit Rijnsburg was de arrangeur. Hiernaast, om niet de indruk te wekken dat het allemaal beestjes waren die de toeschouwers zagen, de praalwagen „Alaaf" van de afde ling Noordwijkerhout van Bloembol lencultuur. In de bollenstreek was het pas gisteren carnaval. Foto's N. van der Horst Leidse Expogé telt nog 90 leden LEIDEN Het district Leiden van de Nederlandse Vereniging van Ex-Politieke Gevangenen uit de Be zettingstijd telde eind vorig jaar ne gentig leden en éénenveertig dona teurs. Een betrekkelijk klein aantal van deze leden kwam gisteravond in jaarvergadering bijeen in „Nieuw- Minerva" Secretaris W. M. van den Burg maakte in zijn verslag melding van het feit, dat twee leden de Leidse afdeling in het afgelopen jaar waren ontvallen. De heer J. T. Witte werd herkozen als afdelingsvoorzitter. Ook de heren W. M. van den Burg en H. Bol mochten, evenals mevrouw C. H. Hendriksen-Snel. achter de be stuurstafel blijven zitten. Tot afge vaardigden naar het Expogé-con- gres, dat van 12 tot en met 15 juni in Groningen zal worden gehouden, werden gekozen de heer Van den Burg en mevrouw Hendriksen. Tïlanus voor Kaïnerkieskring Leiden: gemeente van Leiden Beroep Gereformeerde LEIDEN1 De Geref. Gemeente heeft een beroep uitgebracht op ds. C. Harinck uit Ureoht. LEIDEN De coöperatieve schoenmakersvereniging Ons Belang heeft een nieuw bestuur gekozen: voorzitter W. van Kampenhout, le secretaris Joh. Berends, le pen- ningm. J. Trap, commissarissen J. Zierikzee, J. van Ooosten en D. Vijl- brief. ALPHEN In hotel Centraal heeft de Kamerkieskring Leiden van de Chr. Historische Unie een bijeen komst gehouden onder leiding van de heer Dc Geus uit Wassenaar. Unie-voorzitter, drs. Tilanus sprak over: „Het gesprek van de 18". Eerst werd een beschouwing gegeven over de achtergrond en de wijze van totstandkoming van de rapporten van de 18. Hun interimrapport wordt binnenkort aan alle kiesvere nigingen toegezonden. Het is de be doeling, dat het rapport in de kiesverenigingen wordt besproken en dat de reacties worden doorge zonden naar het hoofdbestuur. Drie aspecten werden door de heer Tilanus naarvoren gebracht: 1. Er is de laatste tijd veel meer politieke interesse gekomen. De televisie brengt de politiek in de huiskamers. Men is er in de gezinnen over gaan spreken en zo werd de politiek meer tot een levende zaak. 2. Er is een roep om meer duide lijkheid door de politiek geïnteres seerde. Op bijeenkomsten werd te veel over de mensen heen gespro ken. Men moet leren voor gei""*'e mensen te spreken in -de politieke bijeenkomsten. 3. Er is teleurstelling ontstaan Maandag, buurt 25: Oude Herengracht, Ververstraat. Zijlstraat. Oost Havenstraat, Dwars Havenstraat, West Havenstraat, Vérversplein, Haven, Havenkade, Kalver markt, Kijfgracht, Minnebroersgracht, Zuidsingel, Herengracht (beide zijden), Korte en Lange Langestraat, Nieuwe Waardstraat, Oosterkerkstraat, Waard- kerkplein, Waardkerksteeg, Waardgracht, Oranjegracht, Kaaréemakersstraat, Looi erstraat, Weverstraat, Vestestraat, Groe- r.esegten, Uiterstegracht, Kerksteeg. Maandag, buurt 27: Breestraat, Lange- brug, Ketelboetersteeg, Schoolsteeg, Wol- steeg, Gangetje, Botermarkt, Vismarkt, Stadhuisplein, Koornbrugsteeg, Dwars- koomhrugsteeg, Maarsmansteeg, Mande- makersieeg, Vrouwensteeg (geheel). Boom- markt, Aalmarkt, Nieuwe Rijn (geheel), Den Burcht, Burclitsteeg, Nieuwstraat, Martestoeg, Beschuitsteeg, Moriaansteeg, Middeiwtg, Oude Rijn (beide zijden), Hoogstraat, Kaasmarkt, Hooigracht, SL Pancrassteeg, Ir. Driesenstraat, Middel- Etegraoht. Woensdag, buurt 24: Zoeterwoudsesin- ge) ivan Lammenschansweg tot Hoge Rijndijk), v d Brandelerkade, Du Rieu- straat, Tiboel Siegenbeekstraat, Rooden- burgerstraat, De Mey van Streefkerk straat, Cobetstraat, De Ridderstraat, Thor- beckestraat, Wasstraat, De Laat De Kan terstraat, Cronesteinkade, P J Blockstraat, Fruinlaan, De Gijseiaarstraat, Kernstraat, Verdamstraat. Catharinastraat. straat, Kranierstraat, Havenstraten 2e en 3e, le, 2e en 3e Cortestraat, Corogracht, Levendaal; Oranjeboomstraat, Catrijn- straat, Barbarasteeg, St. Jorissteeg, Koe- nesteeg, Nieuwe Brugsteeg. Wielmaker- steeg. Hogewoerd. Watersteeg, Plantage, Utrechtse Veer, Veerstraat. Donderdag, buurt 29: Zijlsingel, Rijnka de, Oosterdwarsstraat, Munnikenstraat, Van Galenstraat, Waardstraat, Hermans- straat. Trompstraat. Dp R.uyterstraat. Evertsonstraat, Heemskerkstraat, Ooster straat. Van Speykstraat. Kortenaerstraat, Tasmanstraat, Overrijn. Vrijdag, buurt 30: Galgewater, Noord- einde plein, Rembrandtstraat, Oude Varkenmarkt, Sliksteeg, Groenhazen- gracht. Rijn- en Scbiekade, Witte Singel, Groenhovenstraat, Witte Rozenstraat, Jus tus Carelhuis, Jan van Goyenkade, Ger rit Doustraat, Vreewijkstraat, Hugo de Grootstraat, Bilderdijkstraat. Vrijdag, buurt 31: Kort Rapenburg, Ka- beljauwsteeg, Rapenburg, Doelensteeg, Doelengracht, Nonnensteeg, Kolfmaker- steeg, Zegersteeg, 5e Binnenvestgracht, Sterrenwacht, Kaiserstraat, Bakkersteeg Molensteeg, Boisotkade, Kampersteeg, Con- ciënstraat. Vliet. Douzastraat, St. Jacobs- hof, St. Jacobsgracht, Jan van Houtkade Hoefstraat. Raamsteeg, Garenmarkt, Steen, schuur. Nieuwsteeg, Herensteeg, Salo- monsteeg, Kloksteeg, Scheepmakersteeg, Houtstraat, Gerecht, Lokhorststraat, Zon neveldstraat. Pieterskerkkoorsteeg, Dief- steeg, Berkendaelstraat, Pieterskérkgracht. Pieterskerkstraat, Pieterskerkhof, Papen- graeht, LEIDEN De „Vereniging van oud-leerlingen van de Ambachts school te Leiden" (V.O.L.A.) vierde gisteren haar veertigjarig jubileum. De vereniging telt nu 330 leden. Ter gelegenheid van dit achtste lustrum was een 'programmaboekje uitgegeven met korte beschouwingen van burgemeester mr. G. C. van der Willigen, ir. E. Ruempol, voorzitter van de vereniging De Ambachtsschool, Ambachtsschooldirecteur D. Hartog, VOL A-voorzitter C. L. de Bree, jubileumcommissievoorzitter A. Ger ritsen en de heer H. Mulder, oud-voorzitter en mede-oprichter. Laatstgenoemde herinnert aan de oprichting van de VOLA in 1928 op initiatief van de leraar G. N. van Meurs en de heer A. N. Zekveld, leraar bouwkunde, met medewer king van de heer G. E. E. Kuijntjes, toen directeur van de school. Mede op initiatief van de heer G. v. d. Waals werd ten slotte de „Bond van verenigingen van oud-leerlingen van Ambachtsscholen in Nederland" opgericht, wat een hoogtepunt werd in de geschiedenis van de VOLA. Deze bond hield gisterochtend zijn jaarvergadering in restaurant Cen tral. Receptie en feestavond 's Middags had een reünie in de Op korte termijn kunnen wij plaateen in OEGSTGEEST van 15 jaar of ouder. De wijken liggen omgeving Terweeweg en Langevoort. .xanmeldingen aan ons kantoor Steenstraat 37, Leiden. Telefonisch bereik baar onder nummer 31441 Stadsgehoorzaal plaats 'alsmede een receptie. Voorzitter C. L. de Bree, secretars C. G. E. Kuijntjes en hun medebestuursleden kregen hier heel Nieuwe vestiging van Het Motorhuis LEIDEN Op zaterdag 4 mei wordt de nieuwe vestiging van N.V. Het Motorhuis aan de Hoge Rijndijk 328 officieel in gebruik genomen. Aan elke klant zal op deze ope ningsdag een attractie worden aan geboden. In de nieuwe vestiging is een mo dern geoutilleerde plaatwerkerij/ spuiterij ondergebracht. Bijzonder handig is de nieuwe auto-wasma chine, die ter beschikking van de automobilisten staat. Dank zij de hoge-druk-straal kan daarmee snel en effectief worden gewerkt. Het nieuwe trefpunt Hoge Rijn dijk 328 is ook inbouw-station voor BK-GAS. Het Motorhuis heeft in Leiden ook nog vestigingen aan de Morssingel lb (kantoor, werkplaats en benzinestation). Hoge Rijndijk 5 (werplaats, magazijn en service station) en Stationsweg 2 (show room). wat handen te schudden, onder an deren van burgemeester Van der Wiligen en wethouder Sannes (zie foto). Een avondfeest in de Stadsgehoor zaal sloot de jubileumviering af. Hieraan werkten onder anderen mee de Mounties, André van Duijn, het Cocktail Trio, Willy en Willeke Al- berti en Karin Kent. Juwe'ier - Horloger HAARLEMMERSTRAAT 181 Nieuiv lab uniek in Nederland LEIDEN Het eerste weten schappelijke orthopedisch laborato rium in Nederland, dat van de Leidse universiteit, zal op vrijdag 3 mei door de president-curator van de universiteit, dr. E. H. Reerink, officieel worden geopend. Reünie Dubbeldam DUBBELDAM Op 10 mei wordt een reünie van oud-strijders van het 28ste regiment infanterie gehouden. Men kan zich opgeven op het adres Robijnhorst 89, Den Haag. Ook wie ziek is, kan contact met dit adres opnemen in verband met bezoek van de nieuwe sociaal verzorgster. over de gang van zaken bij de kabi- x.M-D ..-o. „.u er met de uitgebrachte stem ging ge beuren. Er ontstond ontevredenheid over de functionering van de politie ke partijen, waaruit de stemmen voor D'66 en de Boerenpartij ver klaard kunnen worden. Er kwamen ook reacties van spijtstemmers, zo wel bij de KVP. de ARP en de CHU, waaruit ontstónd de groep Christen-radicalen. Stappen Drs. Tüanus noemde het onjuist uit de partij te stappen; men moet streven naar vernieuwing in de par tij. De Chr. Historische Unie heeft enkele stappen in die richting gezet. Door de aanvaarding van het rap- port-Schoiten zal een beie^ func tionering ontstaan van het onie-ap- paraat. De verhoogde contributie geeft de mogelijkheid vaste krachten aan te stellen. Uit alles blijkt, dat er een grote opleving in de Unie is geko men. Ook de grote vergadering in Utrecht met 1700 bezoekers wees hierop. Meaegedeeld werd dat Bin ding en De Nederlander, de twee CH-bladen, samengesmolten- worden tot één ledencontactblad. Ten opzichte van KVP en AR is er een andere opstelling gekomen. Het contact is gegroeid tot diepgaande besprekingen. Voor meer samenwer king was nodig een onderzoeken van eikaars standpunt. Een werkgroep van driemaal twee mensen heeft dat gedaan. De verbinding Evangelie-po litiek zal de basis blijven van de samenwerking. Dit is een belangrijk uitgangspunt. Na de vaststelling hiervan zijn de praktische politieke punten besproken. Men werd het eens over: 1. Vre despolitiek en ontwikkelingshulp; 2. Inkomen en vermogensdeling; 3. Het gezag in de moderne samenleving. Over de ondernemingsstructuur wordt nog gestudeerd en een vol gend punt zal zijn een studie over duidelijkheid in de politiek. Er zijn dus nu een principieel stuk en drie praktische stukken, die eerst intern besproken moeten worden door kiesverenigingen en Unieraad. Het is nu pauze voor intern beraad. De Unieraad heeft er rèeds een ge hele dag aan gewijd en zich in het algemeen gesteld achter de vier stukken. Men meende unaniem, dat de 18 verder moeten gaan, waarbij de CHU constructief stuwend staat, maar tegen overhaasting moet wor den gewaakt. Na op enkele zaken dieper nog te zijn ingegaan, besloot de heer Tila nus zijn rede aldus: Wij zijn op weg en gaan door met de groep van 18. Het gesprek werkt verhelderend en geeft een groei naar openheid en sa menwerking. Hier zijn christenen bezig om elkaar te zoeken en één te worden. Het gaat om de doorwer king van het Evangelie in de samen leving. brand-, inbraak-, slorm- en glasverzekering, wettelijke aansprakelijkheid voor particulie ren, ongevallen-, ziekte- en ziektekosten verzekering west blaak 22- r dam tel.010-110004* Liedèrenavond Leny Stevens Ridderhof LEIDEN In samenwerking met de Vrienden van het Lied geeft de sopraan Leny Stevens Ridderhof een liederenavond in de kleine zaal van de Stadsgehoorzaal op woensdag 8 mei 8 uur. Medewerking verlenen de klarinettist Hans Stoop en de pianist Henk Briër. Er zullen composities worden uitgevoerd van Schubert. Schumann, Brahms, Hugo Wolf, Mompou en Montsalvatge. LEIDEN Onder auspiciën van K. en O. en L.J.A. gaf de Nieuwe Komedie gisteravond in de Schouwburg voor de jeugd een opvoering van de mini-musical The Fantasticks". De Amerikaan Tom Jones heeft geïnspireerd door Rostand's „Les Romanesques" het verhaal geschreven van het meisje en de jongen met hun zeer roman tisch ontluikende liefde. Pa en pa zien dit met wel geval len. Ze willen niets liever en heb ben om een handje te helpen een muur laten bouwen, die de gelieven gescheiden moet houden. En de regel: wat verboden is, wordt zeker gedaan, wordt volkomen bewaar heid. De muur kan afgebroken wor den en de tuinen verenigd evenals hun zoon en dochter. Liefhebben bij de romantiek van maanlicht is evenwel gans iets an ders dan in het nuchtere daglicht. Voor het jonge stel komen dan ook strubbelingen evenals voor de va ders. Alles komt echter weer goed en ze leefden nog lang en gelukkig Naar wij hopen Onder regie van Berend Boude- wijn heeft men blijkbaar met veel plezier er aan gewerkt. De opvoe ring getuigde van een goede inzet van alle medewerkenden. Ieder deed geweldig zijn best. Er was veel afwisseling in het toneelbeeld. De aankleding was uit stekend verzorgd, er waren zelfs projectiebeelden bij en toch bleek ook nu weer, dat dit alles bij elkaar nog niet altijd een geslaagde opvoe ring tot resultaat heeft. Het acteren was beter dan het zingen. Dat laat ste is voor een musical toch de voor naamste eis. dachten wij. Welnu er was eigenlijk niemand bij die zin gen kon. Er werd een beetje met alles en nog wat op een grappige manier de spot gedreven, af en toe leek het wel of ze het ook met de zang deden. John Soer als een oude acteur dreef op een leuke manier de spot met verschillende figuren uit be kende toneelstukken. Mary Wage naar en Lex Schoorel speelden met jeugdige frisheid en openheid de rol van het meisje en de jongen.. Henk Votel dartelde er als de toneelmeester tussen door. Altijd precies op tijd om de zaak weer wat op te draaien. Moeten we de Academische examens DELFT Aan de TH zijn geslaagd: voor het propaedeuUsch examen werk tuigkundig Ingenieur de heer E. Barents te Den Haag; voor het propaedeutisch examen vliegUitghouwkunritg Ingenieur de heer E. W. Marhe te Delft; voor het doctoraal examen werktuigkundig Inge nieur de heren J. P. Commandeur. H. K. M. Dijkman. A. Koopmans, C. Lawant, T. J. H. Nieste, W. L. Prinsen Geerllgs en J. H. Zeeman, allen te Delft; P. N. Hoolweg te Leidschendam; H. P. Korstanje te RIJkswijk, G. H. van der Meer te Lelden; E. R. Nieuwland te Den Haag; voor het doctoraal examen mijningenieur de heren J. Lasseur te Delft en C. R. Wassing te Den Haag. waarde van de opvoering schatten naar wat het stuk wil zijn: een mini musical, dan ondanks alles, toch veel mini en weinig musical. Alleen het Kwartet dat de muziek van Harvey L. Schmidt liet horen, was muzikaal voor zijn taak bere kend. A. C. Bouwman. Heeft uiteraard voordelen Hollandse Auto Importmaatschappij Zoeterwoudseweg 11 Leiden Tel. 01710-32645 RAMBLER EN MAZDA ROTTERDAM De resultaten van de Beleggingsmaatschappij Unitas N.V. te Rotterdam in 1967 zijn gunsti ger geweest dan mocht worden ver wacht. De intrinsieke waarde der aandelen steeg met ruim 16 procent tot f 477.87. Ok het vermogen steeg met 16 procent tot 1602 miljoen. Divi denden en interest brachten op f21.3 miljoen (vorig jaar: f20.1 miljoen). Na algemene kosten en belastingen blijkt het saldo winst te zijn gestegen tot f20,5 miljoen ff 19,2 miljoen). Daar de winst per aandeel met bij na 7 procent steeg wordt zoals we al meldden voorgesteld het contan te dividend te verhogen van f 15 tot f 16 per aandeel van nominaal f50. Naast een agiobonus van 5 procent wordt bovendien nog de keuzemoge lijkheid geboden het contante divi dend van f 2,50 in aandelen op te ne men, zodat in totaal 10 procent in aandelen wordt gedistribueerd. Het bestuur vertrouwt het contante dividend over het vergrote kapitaal te kunnen handhaven, waardoor volgend jaar 10 procent meer dividend door de aandeelhouders kan worden getou cheerd. De koersstijging van de effectenpor tefeuille bedroeg 21 procent. Het kapi taal bleef onveranderd f 63 miljoen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 3