VEROLME WACHT NIET EN GAAT DOK BOUWEN Herstel AKU inzinking na Nog geen spoor van meisjes Rotterdams handel met Duitsland in gevaar Pamflet tegen Delftse Zwijger-herdenking Vandaag kiel gelegd voor eerste tanker Dorchester Club' wil meer werven hebben R. C. Tolk (NCRV) overleden Mislukte aanslag op Boumedienne Bestuur Vastgoed afgetreden* Winst in 67 31 pet. lager Omzet S. de Wit 20 pet. hoger Verkeerde opgave in Woerden Laatste dag hbs a niet de gemakkelijkste Nasser roept op tot strijd tegen Israël Goed resultaat Hoogovens 7 VRIJDAG 26 APRIL 1968 (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Nog steeds geen spoor van de twee vermiste meisjes Anneke van Hulst en Louise van Heuzen. Ondanks de 230 tips die sinds zondagavond zijn binnengekomen en door de recherche van de kinderpolitie minitieus zijn onderzocht. Een van de tips kwam van een man die zei zondagmiddag door twee meisjes in de Oranjeboom straat te zijn aangesproken die vroe gen waar de familie Loos woont. In die straat woont namelijk sinds enige tijd een 21-jarige stiefbroer van Anneke van Hulst, die Loos heet. Het is niet onwaarschijnlijk dat de twee meisjes die broer wil den bezoeken. Gebleken is dat de familie Loos niet thuis was. - Politie, geassisteerd door de brand weer, is donderdag de hele dag be zig geweest alle afbraakpanden op het Noordereiland nauwkeurig te on derzoeken. Donderdag kregen de surveillan cewagens van de rijkspolitie is Noord-Brabant en Limburg de op dracht uit te kijken naar een be paalde personenauto waarmee de meisjes mogelijk als liftsters hadden meegereden. De wagen werd in het Limburgse Thorn aangehouden. Er zaten twee uit een inrichting ont snapte jongens, de meisjes niet. De Zweedse autoriteiten hebben foto's opgevraagd van de twee ver miste meisjes in verband met de komst van enkele schepen, die de af gelopen dagen uit Rotterdam zijn ver trokken. (Van onze scheepsvaartredacteur) ROTTERDAM Het Ver- olme-concern wacht niet lan ger op de beslissing van de minister van economische za ken t.a.v. de kredietgarantie voor één groot werfproject in het gebied van de Nieuwe Wa terweg. Op de werf in de Botlek is namelijk op een terrein van 70 hectare reeds een begin ge maakt met de werkzaamheden voor de bouw van twee reus achtige dokken (voor schepen tot 800.000 ton!). Enige weken al is men met grondwerk be zig. In het aprilnummer van het maandblad Verolme Nieuws zegt president-directeur C. Verolme: „Dat wij met het begin van deze werk zaamheden niet langer kunnen wach ten, is duidelijk. Maar bovendien is het uiteindelijke doel zo spoedig mo gelijk in een gedeelte van ditzelfde dok (begonnen wordt voorlopig met één Red.) het grootste gedeelte van hij toch zou bouwen, odk als hij de toekomstige mammoetschepen te bouwen. Dit is veel voordeliger. Het mammoetdok wordt dus een gecom bineerd dok voor reparatie en nieuw bouw. Het heeft een lengte van 600 meter en een breedte van 85 meter." Toen Verolme vorig jaar deze gi gantische uitbreiding van zijn werf aankondigde, deelde hij mee bij de regering om een kredietgarantie van 100 miljoen gulden te hebben ge vraagd. Maar hij zei daarbij ook dat garantie niet kreeg. Hij kon in geen geval de uitbreiding stoppen. Nu het ernaar uitziet dat de combi- Nog geen ontslagen in vervoerssector (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Alle instan ties die ook maar iets met het vervoersconflict met Duits land te maken hebben, zoeken koortsachtig naar mogelijkhe den om de schade te beperken. Er zijn contacten op EEG- niveau tussen ministers, waar van onder andere minister Lar- dinois (landbouw) gebruik zal maken om niet alleen de crisis in de fruitsector aan te snij den, maar ook de vervoers- politiek. Staatssecretaris Keyzer van Ver keer en Waterstaat bereidt zich voor op de komende ontmoeting met mi nister Leber in Brussel (volgende week). Op het ministerie van Econo mische zaken ls er een intern onder zoek aan de gang om de gevolgen voor de vervoersondernemingen te schatten. Dit omvat niet alleen het midden- en kleinbedrijf. Ook het di rectoraat-generaal voor Handel en industrie is ingeschakeld, omdat het gevaar voor een frustratie van de handel met Duitsland niet denkbeel dig is. Wat dit laatste betreft, van verschillende kanten is gewezen op de stagnatie in het containervervoer vanuit Rotterdam naar Duitsland. Er zijn te weinig vergunningen en nu al komen er klachten uit Duitsland vooral van industrieën die land- en bosbouwprodukten verwerken, dat de aanvoer van grondstoffen vanuit Rot terdam niet voldoende is en hun pro- duktie stagneert. Amerikanen Er wordt op gewezen, dat Ameri kaanse bedrijven voor miljoenen in de Rotterdamse containerbedrijven hebben geïnvesteerd. Hoewel zij op korte termijn nog wel door ccaitrac- ten gebonden zijn, is wel zoveel van hun wijze van zakendoen bekend, dat zij, bij blijvende stagnatie, niet lang zullen aarzelen naar andere aanvoer- havens, als bijvoorbeeld Hamburg of Bremen, om te zien. De Algemene Verladers en Eigen Vervoerders Organisatie (EVO) houdt een enquête onder de leden in hoe verre zij getroffen zijn door het ver voersconflict, vooral de verladers die regelmatig gebruik maken van het beroepsvervoer. De verladers die ge bruik maken van eigen vervoer, heb ben soms nog wel wat speling. Zij kunnen hun vergunningen gebruiken voor het grensoverschrijdend vervoer en hun binnenlandse vrachtjes aan het beroepsvervoer toeschuiven. Bij de Stichting NIWO (intern, wegvervoer organisatie) moeten hon derden aanvragen worden afgewezen, omdat de opdrachten reeds zijn verstrekt. Daar ziet men de situatie zeer somber in, hoewel het NIWO nog niet bekend is dat er ontslagen zijn gevallen. Vooral wanneer de vervoerspiek in de groenten- en fruitsector losbarst, zullen er bedrijven in moeilijkheden komen. De hoop is nu gevestigd op het bij enkele Duitse instanties groei ende begrip, dat een ander systeem van uitgifte van vergunningen rede lijk is. Bij dit andere systeem zouden er meer vergunningen dan 1950 per dag mogen worden uitgegeven, waarbij het NIWO er op zou toezien dat niet meer dan 1950 de grens passeren. Nu is het zo, dat sommige wagens die dagen lang wegblijven, de vergun ning meenemen, waardoor met zoveel mogelijk passen en meten niet meer dan 1500 wagens de Duitse grens pas seren (sommigen menen zelfs dat dit aantal eerder 1000 bedraagt). Typerend voor de groteske situatie is wel het voorbeeld van een wagen geladen met fruit, die zonder vergun ning aan de Zuidduitse grens stond. Vanuit Nederland werd een vergun ning met een personenwagen naar Zuid-Duitsland gereden om de aan bederf onderhevige lading tijdig hier te krijgen. Die vergunning kon dus niet voor een andere lading worden gebruikt. (Van onze scheepvaartredakteur) ROTTERDAM Scheepswerven in Scandinavië, Frankrijk, Italië en zelfs Japan zouden kunnen toetreden tot de ..Dorchester Club", waarin reeds sinds enige tijd Verolme, de Engelse werf Cammell Laird en de Duitse werf AG Weser samenwerken. Scheepsbouwer C. Verolme zegt in het laatste nummer van het blad Verolme Nieuws dat toetreding in ei gen land van meer leden nog niet de bedoeling is, hoewel elk lid zonder meer eenzelfde samenwerking als in de „Dorchester Club" kan aangaan. In de toekomst, zo merkt hij op, nadat de fundamentele grondslagen ontwikkeld en tot stand zijn geko men, is het de bedoeling in de drie landen meer leden toe te laten in eigen land. Volgens hem is een goede interna tionale samenwerking in de scheepsbouw van zeer groot belang. De „Dorchester Club" moet een begin zijn van datgene dat internationaal tot nu toe niet mogelijk is geweest. Het kan zelfs een voorbeeld zijn voor nationale samenwerking. Het doel van de samenwerking tus- natie van de vier werven Wil ton/RDM NDSM Schelde niet wil sa menwerken met Verolme in een dok project (zij willen naar de Maasvlak te), gaat Verolme toch door. De kans dat hij de steun van de overheid krijgt is even groot als die van de combinatie. Binnenkort wordt een beslissing van de minister verwacht. Dokbeurt Het plan van Verolme is, het eerste dok volgend jaar zomer gereed te hebben. Hij zegt in het blad: „Wan neer in juli 1969 de eerste tanker van 255.000 ton haar steven zal wenden naar de Noordzee voor de technische proefvaart in diep water, zal het zijn eerste dokbeurt in ons nieuwe mam moetdok al achter de rug hebben." In het mammcetdok zal een tussen deur worden geplaatst, waardoor men schepen tot 360 meter lengte kan repareren. Inmiddels is vanmiddag op de in aanbouw zijnde helling van 380 me ter lengte en 80 meter breedte de kiel gelegd voor de eerste van de drie tankers van 255.000 ton die voor Esso gebouwd zullen worden. Het schip wordt gelijktijdig met de helling opgebouwd. Naast de helling waarop schepen tot 350.000 ton kunnen worden gebcxiwd staat reeds één poot van de bokkraan die 800 ton zal kunnen hijsen. Met de bouw van de helling is eind vorig jaar een begin gemaakt. Met de bouw van de dokken werd toen nog gewacht op de regeringsbeslissing. HILVERSUM Op 78-jarige leef tijd is in Hilversum overleden de heer. P. C. Tolk, twintig jaar lang lid van het algemeen bestuur van de NCR(adio)V. De heer Tolk was een van de omroeppioniers. Hij is in dienst geweest van de Nederlandse Seintoestellen Fabriek en werd, toen 45 jaar geleden de NCRV werd opgericht, omroepleider. In de loop der jaren heeft hij ook vele reportages samengesteld. Na de oorlog trad hij in dienst bij de NRU. waar hij tot zijn pensione ring in 1948 bleef. Daarna werd hij benoemd tot lid van het algemeen bestuur van de NCRV. In juni van dit jaar zou hij aftreden. ALGIERS Op de Algerijnse president Houari Boumedienne is gisteren een mislukte moordaanslag gepleegd. Toen hij per auto het paleis verliet werd met mitrailleurs op hem geschoten. De president kreeg alleen wat schrammen aan het gezicht door glasscherven. Zijn chauffeur werd licht gewond. Twee mannen, die vermoedelijk bij de aanslag waren betrokken, zouden ter plaatse door de lijfwacht van de president doodgeschoten zijn. Het was de tweede maal in drie maanden dat er een moordaanslag op Boumedienne werd gepleegd. Volgens onbevestigde berichten is de aanslag gepleegd door mannen die gekleed waren in uniformen van de compag nies nationale de securité, een specia le politiemacht tegen relletjes. Het paleis van de president wordt nu zwaar bewaakt. Boumedienne zei later voor de Algerijnse radio dat de aanslag geen enkele invloed zal heb ben op de verdere ontwikkeling van de socialistische revolutie in Algerije. DEN HAAG Alle bestuursleden van Nationaal Vastgoed, Fonds tot Belegging in Onroerende Goederen, hebben hun functie neergelegd. Tussen hen en de directeur, de heer W. Frenkel, is een conflict ont staan over de voorgenomen uitgifte van 4.980 vastgoedbewijzen aan toon der van elk 100 gulden. De betreffen de prospectus zou zonder hun voor kennis zijn opgesteld. De heer Frenkel heeft inmiddels gezegd dat het bestuur op een op 6 maart gehouden vergadering ak koord is gegaan met de stapsgewijze opbouw van het vermogen via klei nere projecten. Het aftreden van het bestuur acht hij dan ook in strijd met de goede trouw. In het bestuur van Nationaal Vast goed hadden zitting mr. A. P. Kort hals Altes (burgemeester van Zeist), notaris L. W. A. Duynstee. prof. dr. F. Hartog. de heer C. Oudshoorn (afdeling beleggingen NVV) en ir. G. C. Lange. ARNHEM In de eerste drie maanden van dit jaar is een flink herstel ingetreden bij de Algemene Kunstzijde Unie. Vo rig jaar daalde de winst met liefst 31 procent (van 58.9 tot 40.8 miljoen), maar in het eerste kwartaal van dit jaar werd al 4 miljoen meer winst geboekt dan in dezelfde periode van 1967 resp. f 12.8 en 8.8 miljoen). Het bedrijfsresultaat is in verge lijking met het eerste kwartaal van 1967 bijna verdubbeld, namelijk van 9.5 naar 18.3 miljoen. De resul taten van dit kwartaal zijn vrijwel gelijk aan die van 1966, zodat de AKU-directie verwacht dat over dit jaar dezelfde winst zal worden be haald als twee jaar geleden. Er is een duidelijke trend in de ontwikkeling van de omzetten te on derkennen en ook het afglijden van de prijzen is tot staan gekomen. De efficiency-maatregelen hebben -sti mulerend gewerkt, aldus de directie. Omzet In vergelijking met het eerste kwartaal van 1967 was de omzet tot nu toe 21.2 procent hoger, de kosten 16.3 procent, het resultaat van de bedrijven 92.6 procent, de winst vóór aftrek belastingen 81.3 procent. De netto-winst is met 45.5 procent ge stegen. De sterke winstdaling in het afge lopen jaar kwam voornamelijk door de stagnatie in de afzet en door sterke prijsdalingen (voor de syn thetische podukten gemiddeld tus sen de 15 en 20 procent). Sommige produkten liggen nog steeds op een onverantwoord laag prijsniveau, meent de AKU. Het prijsverschil ten opzichte van de VS is bijzonder groot. Daar is men meer prijsbewust, waardoor het prijs niveau veel hoger ligt. Hoewel de personeelsbezetting in 1967 terugliep met 1500 man tot 13.700, is er dat jaar meer gepro duceerd. De investeringen bleven op hetzelfde niveau. De groeitendens van het concern gaat overigens onverminderd door. Men verwacht dat een verdere door braak van synthetica-produkten in al zijn toepassingen mogelijk zal zijn. AKU rekent dit jaar op een omzet stijging van twintig procent. Nederland De winstdaling in 1967 werd ver oorzaakt door de lagere resultaten van de Nederlandse bedrijven. Een verminderde afzet van rayonproduk- ten naast een belangrijk hogere af zet van synthetische produkten re sulteerde vorig jaar door onbevredi gend lage prijzen in een omzetcijfer, dat nauwelijks afwijkt van dat in 1966; 640 miljoen tegen 644 mil joen. Na aftrek van de kosten is het resultaat van de bedrijven 35.1 miljoen tegen 63.5 miljoen in 1966. De kosten stegen met f 20 miljoen tot 605 miljoen doordat meer duurdere synthetische produkten werden afgezet. Van de totale omzetten van de Nederlandse AKU-bedrijven had een derde deel betrekking op verkopen in het binnenland, iets meer dan een derde deel vond zijn weg naar de overige EEG-landen en de rest bui ten de EEG. De AKU-directie stelt voor, gezien de sterke stijging van de winst in de afgelopen maanden, het dividend over 1967 te handhaven op 3.60 per gewoon aandeel van nominaal I 20 Andreas Papandreoe, de Griekse oppositieleider, heeft gistermid dag in Den Haag een gesprek gehad met de commissie voor buitenlandse zaken in de Tweede Kamer. Voorzitter daarvan is drs. W. K. N. Schmelzer. die links zit. Tegenover hem, rechts, Papandreoe. ZAANDAM De omzet van Si mon de Wit NV is het vorig jaar met twintig procent gestegen tot 140 miljoen. De nettowinst nam toe van 1,6 tot 2 miljoen, waardoor het dividend kan worden verhoogd van twaalf tot veertien procent. Uit het jaarverslag blijkt dat van de winst 1,1 miljoen in het bedrijf is gehouden. De omzetstijging lag in het begin van het jaar procentueel hoger dan later. Dit jaar is er opnieuw sprake van een niet onbelangrijke stijging van de kosten, die door omzetvergroting moet worden goedgemaakt. Dit jaar wordt een iets kleinere omzetgroei verwacht. Het is nu niet tc bepalen of deze groei de kostenstijging zal compenseren. WILLEMSTAD Op voordracht van het bestuur van het Prins Bern- hardfonds Nederland heeft prins Bernhard aan de heer F. H. M. Kar- ner de Zilveren Anjer verleend op grond van zijn uitstekende ver diensten voor de monumentenzorg op de Nederlandse Antillen. De Prins is van plan de on derscheiding uit te reiken op 21 juni in het Koninklijke paleis in Amster dam. De heer Karner is de vierde persoon op de Antillen, die de Zilve ren Anjer ontvangt. Vandaag is in Canada, onder voorzitterschap van prins Bern hard, de Bilderbergconferentie begonnen, waaraan ook prins Claus en prinses Beatrix deel nemen. Voordien was de Prins even in Washington, waar hij een gesprek had met Dean Rusk, minister van buitenlandse zaken. Philips neemt uitdaging aan" (Van onze onderwjjsredactie) S'"o cii wij i de drie werven is: gemeenschap- gesteund door pelijke inkooppolitiek. uitwisseling van produktie-technieken. betere scheepsontwerpen en uitwisseling van marktinformaties. De samenwerking heeft reeds ge leid tot het verkrijgen van zes tan kers van elk 255.000 ton van de Esso. Deze order beloopt een waarde van 400 miljoen gulden. Prins reikt 21 juni Zilveren Anjers uit AMSTERDAM Prins Bernhard zal op 21 juni in het koninklijk pa leis in Amsterdam de onderscheiding De zilveren Anjer uitreiken aan drie Nederlanders die zich uitzonderlijk verdienstelijk hebben gemaakt op cultureel gebied. Het zijn de heer F. H. M. Karner te Willemstad (Cura sao), de heer B. W. Siemens te Norg (Drente) en de heer A. Bicker Caar- ten te Meppel. DEN HAAG De laatste dag van het hbs A eindexamen was niet de gemakkelijkste; de opga- ven handelsrekenen waren ui- j de ^directeur" van" de school! termate bewerkelijk en lang niet een uitmuntende staf eenvoudig uit te voeren. EINDHOVEN „De Philipsonder- neming staat als elektronische in dustrie in het brandpunt van de be langstelling. Wij accepteren de uitda ging en wij zijn vastbesloten om, WOERDEN De eindexaminandi van de rijks-hbs in Woerden kregen woensdag de verkeerde examenop gaven. De vergissing werd ontdekt toen ongeveer de helft van de leer lingen de opgaven had gekregen van (Van een onzer verslaggevers) DELFT Naar wij vernemen zal morgenmiddag tijdens een herden king van de 435ste geboortedag van prins Willem de Zwijger door de Kritische universiteit Delft op grote schaal pamfletten verspreid worden. In het pamflet wordt gesproken van een kwaadaardige manifestatie, die misbruik maakt van het Huis van Oranje, voor gevaarlijke nationalis tische en fascistische doeleinden. Het pamflet roept de Delftenaren en andere belangstellenden op geen enthousiasme voor deze manifestatie van ultrarechtse groeperingen en per sonen" te tonen, maar te proteste ren door afwezigheid. Verder wordt opgeroepen om morgen zoveel moge lijk moeilijkheden te voorkomen, want het comité, aldus de letterlijke tekst in het pamflet, heeft naar goed fascistisch gebruik gezorgd voor ei gen ordediensten en knokploegen. In het pamflet, dat een zeer uit gebreide tekst omvat, wordt verder gesteld dat de optocht en kransleg- ging, georganiseerd dooor het Comité herdenking De Zwijger, een merk waardige zaak is. Willem van Oranje werd 435 jaar geleden geboren en 384 jaar geleden vermoord, bepaald geen herdenkingsjaar dus. van medewerkers in binnen- en bui tenland, met enthousiasme en ver trouwen van de verdere groei van Philips een succes te maken". Dit zei ir. F. J. Philips, president van de NV Philips' Gloeilampenfa brieken, vandaag op de algemene aandeelhoudersvergadering. Ir. Philips meende dat het bedrijf aanspraak mag maken op de naam multinationaal. Van de totale perso- neelsbezetting van 241.000 mensen is circa tweederde werkzaam buiten Nederland. Van het totale werkzame kapitaal ligt ongeveer 65 procent in het buitenland en van de kosten voor wetenschappelijk onderzoek wordt bijna de helft in he buitenland uitge geven. De grote ervaring, die Philips in ei gen bedrijven met computers opdoet, zal een geweldige steun zijn om deze nieuwe activiteit in enkele jaren tot niet te overziene ontplooiing te bren gen, aldus ir. Philips. Ter compensatie een ongeconpli- ceerde Engelse briefwisseling tus sen twee jongelui die een restaurant willen beginnen, na elkaar in de va kantie vludftig ontmoet te hebben. De mms had geen al te zware daig. Het stuk van Jeanne van Sohaik- Willing, dat was gekozen voor tekst behandeling. was minder moeilijk dan men vorige jaren wel eens heeft voorgezet gekregen. Verder maakten de meisjes een heel redelijke Engelse vertaling. Mavo-3 kreeg gisteren een rijke keuze opsteltitels; sommige lokten meer uit tot het schrijven van een kort verhaal dan van een betoog. Tenslotte het Havo-eindexamen, waar het begrip multiple choice aan de orde was. (Voor de beantwoor ding van de vragen moet men kie zen uit gegeven antwoorden). De vertaling van dit begrip blijft: keu ze-antwoord of antwooid-keuze. De opgaven werden direct inge nomen, maar er moest overleg wor den gepleegd met het ministerie van onderwijs wat er moest gebeuren. Doordat de verkeerde opgaven in de verzegelde enveloppen zaten, kregen de jongelui een Franse vertaling voor zich in plaats van een Engelse. De kandidaten die de verkeerde opgaven onder ogen hadden gekre gen. werden van de andere geïso leerd en moahten ook niet naar huis om te eten. Zij kregen in school brood uitgedeeld. Aanvankelijk leidde het overleg met het ministerie ertoe dat men deze jongelui 's avonds gezamenlijk in een jeugdherberg zou onderbren gen en niet naar huis zou laten gaan. Later kwam men tot de conclusie dat de kandidaten nauwelijks de tijd hadden gehad om de opgaven in te kijken. Daarom mochten zy toch naar huis om donderdag gewoon de Fran se vertaling te maken. KAIRO President Nasser van Egypte heeft gisteren zijn onderda nen opgeroepen zich tc mobiliseren „voor de beslissende strijd tegen Israël". Er zal niet worden onderhandeld met Israël over een oplossing van de crisis in het Nabije Oosten, zei Nasser. Als we aan dit Israëlische verlangen zouden toegeven, betekent dit dat we instemmen met de Israëli sche ambitie voor een rijk van de Eufraat tot de Nijl. Nasser kreeg luid applaus toen hij de Sowjetunie dankte voor de poli tieke en militaire hulp in de afgelo pen maanden. Hij waarschuwde zijn gehoor van vele honderden studenten dat de strijd om de Arabische landen te be vrijden die door Israël zijn bezet, lang en bitter zal zyn. Vandaag staan de Israëliërs op honderd kilometer van Kairo. In ju ni vorig jaar hebben we in enkele dagen alles verloren, zelfs tachtig procent van onze uitrusting. Thans zijn we bezig, aldus Nasser, om nieuwe eenheden op te leiden voor bevrijding van de bezette gebieden. Maar we kunnen ons leger nu een maal niet in één nacht opbouwen. Het enige feit dat uit de geschie denis blijkt, is dat precies 400 jaar geleden Willem van Oranje de bur gers van Antwerpen belette steun te verlenen aan de vrijheidsstrijders tegen de Spaanse onderdrukkers. De kritische universiteit Delft her innert eraan dat eerder dit jaar het comité een manifest heeft gehou den die gedeeltelijk door dezelfde groepering werd georganiseerd en gesteund. Het was toen precies 11 jaar geleden dat Van Heutz geboren werd, aldus het pamflet. Waarom dit een kwaadaardige ma nifestatie is, „bewijst" het pamflet vervolgens in een zeer uitgebreide persoonsbeschrijving van de comité leden. Naar we nog vernemen zal het pamflet in een oplage van enige duizenden verspreid worden. Winst 21 pet. hoger IJ MUIDEN' Hoogovens heeft in het eerste kwartaal van dit jaar een winst behaald van 25,2 miljoen, wat een stijging met ruim 21 procent betekent ten opzichte van het eerste kwartaal 1967. De omzet van Hoogovens steeg ten opzichte van zowel het eerste als het vierde kwartaal 1967 met ongeveer twaalf procent. Dit is voornamelijk het gevolg van de toegepomen afzet van de produkten. De winstmarge lag op vrijwel het zelfde niveau als in het eerste kwar taal 1967. Ten opzichte van het vier de kwartaal was in de winstmarge een daling te constateren. Gedeelte lijk wordt deze daling verklaard doordat de omzetstijging voorname lijk optrad bij produktgroepen met relatief lage winstmarges, gedeelte lijk is het opnieuw gestegen peil van de salariskosten de oorzaak. Recordproduktie De ruwstaalproduktie lag bijna elf procent boven het niveau van het eerste kwartaal 1967. Voor het eerst kwam het kwartaalcijfer van de staalproduktie boven de 800.000 ton. Ook bij de ruwijzerproduktie was een record te constateren: het kwar taalcijfer hiervan kwam voor het eerst boven de 700.000 ton. Feijenoord-Standard op 4 juni In stadion DEN HAAG De ontmoeting Feijenoord—Standaard Luik voor de internationale nacompetitie, die aan vankelijk was vastgesteld voor don derdagavond jl., zal dinsdagavond 4 juni in het Feijenoord-stadion in i Rotterdam worden gespeeld.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 7