Kleurrijk schouwspel 3500 Zuidmolukkers Discussie en instructie op Sportforumavond Nillmij zag produktie in 1967 stijgen Jongeman trok rovend en stelend door land Buitenkerkelijken toch in stichtingsbestuur bejaardentehuizen Positie van de schatkist met f200 min verbeterd Geen stalruimte op t Kabel 61 in Nieuw-Vennep Kon. Papier: hoop op goed resultaat In en uit Alphen Emissiekoers Billiton: 115 gulden Onv. dividend bij Enkes Komend weekeinde alles in bloei Opvoering Elckerlyc gaat tocli door VRIJDAG Ié APBIt 1968 l DEN HAAG Omstreeks 3500 J^uidmolukkers, waaronder zeer veel hebben gisteren tijdens fen manifestatie op het Malieveld in Haag herdacht dat achttien geleden de onafhankelijkheid i de Zuid-Molukken werd gepro clameerd. Met tientallen bussen uit heel ons and arriveerden zij vanmorgen rond ien uur op het Malieveld, waar zij ich groepsgewijze opstelden om aan president van de republiek Zuid- lolukken, ir. J. A. Manusama, een rote hulde te brengen. Velen van het waren gekleed in niformen van het Koninklijk Neder- inds Indisch Leger en anderen droe- [en nationale kleding. „We hadden 7000 mensen verwacht", ei een der organisatoren, ,,maar door ie doordeweekse dag zijn het er min- ler". Bij de aankomst van ir. Manusama lamen de Zuidmolukkers de houding lan, waarna een uit Ceram afkomstige vlag werd gehesen. Voor de gevallenen die in de strijd tegen Indonesië zijn gesneuveld werd een minuut stilte in acht genomen. Nadat het volkslied „Maluku Tanah Airku" (Molukken- and, ons vaderland" door de 3500 aan- vezigen luidkeels werd meegezongen lield ir. Manusama een emotionele NIEUW-VENNEP De heer J. de Jong, 't Kabel 57 te Nieuw- Vennep heeft B. en W. een bouw vergunning gevraagd voor het bou wen van een stalruimte op het per ceel grond 't Kabel 61. Omdat aan vrager daar geen agrarisch bedrijf uitoefent (hij is namelijk directeur van J. P. de Jong's Tegelzetters- bedrijf N.V.), hebben B. en W. op de aanvraag afwijzend moeten be slissen wegens strijdigheid met het uitbreidingsplan. Aanvrager heeft tegen dit besluit bij de raad voor ziening gevraagd. Met betrekking tot de inhoud van het beroepschrift merken B. en W. op, dat de strijdigheid met het uitbreidingsplan geenszins zou worden opgeheven indien betrok kene de stalruimte gaat gebruiken voor het houden van een klein aantal stuks vee voor liefhebberij- doeleinden. De door de heer De Jong bedoelde tijdelijke vergun ning kan evenmin worden verleend omdat dit ingevolge artikel 49 van de Woningwet slechts mogelijk is voor bouwwerken die voorzien in een tijdelijke behoefte. De door ap pellant bedoelde stalruimte kan niet als zodanig worden aangemerkt. Noch in het bezwaarschrift, noch tijdens een mondelinge toelichting zijn naar de mening van B. en W. argumenten naar voren gebracht, op grond waarvan er aanleiding zou bestaan, de beslissing te herzien. Koninginnedag in De Kaag DE KAAG Op 30 april zullen in De Kaag diverse wedstr:;den worden gehouden. Om 8.30 uur is een roei- wedstrijd voor jongens van 14, 15 en 16 jaar. Om 9.30 uur roei wedstrijd voor heren en om 10 uur roeiwedstrijd voor dames. Aan de roei wedstrijden kunnen uitsluitend inwoners van Binnen- en Buitenkaag deelnemen. Om 13.30 uur zijn er kinderspelen in de speeltuin. 14.30 uur touwtrekken voor heren. 15.00 uur ringrijden voor dames. 16.00 uur kruiwagenrace voor pa ren. Het Oranjecomité verzoekt ieder een de vlaggen uit te steken. Laatste concert in Goede Herderkerk ALPHEN De organist Arjen van Lunen geeft op zaterdag 27 april het laatste concert in dit sei zoen in de Goede-Herderkerk. Op het programma staan een preludium en fuga van J. S. Bach en Psalm 150 met een voorspel van Jan Zwart Met dit laatste wordt het concert besloten (samenzang). Voor het ove rige zal het een improvisatieconcert zyn, waarvoor de aanwezigen melo dieën kunnen opgeven van psalmen, gezangen enz. rede, waarbij hij tenslotte een procla matie uitsprak, die dezelfde inhoud had als vorig jaar. De president stelde dat zijn land nog steeds een prooi is van de kolonialis tische hebzucht en het voorwerp van vreemde machten. ,,Ons streven blijft gericht op de onafhankelijkheid van ons land", aldus ir. Manusama. Na een kleurrijke show met muziek en dans op het Malieveld stelden de Zuidmolukkers zioh met tientallen spandoeken in een lange stoet op voor een mars door de stad naar de Hout- rusthallen, waar 's middags een grote bijeenkomst werd gehouden. Er was veel politie op de been. Met opzet werden de Zuidmolukkers niet langs de Indonesische Ambassade geleid, om eventualiteiten te voorkomen. De leuzen op de spandoeken lie ten niets aan duidelijkheid te wen sen over, zoals „Geen autonomie voor Indonesië", ,.De Indonesische Ambassade is een bron van valse voorlichting over de republiek der Zuidmolukken" en „De eenheids staat Indonesië is een varkenskop". Ook werd de ontwikkelingshulp aan Indonesië gehekeld: „Dat staat ge lijk met geld weggooien". Zelfs vloog een vliegtuigje met een span doek boven de stad. De mars verliep ordelijk. De politie kon evenwel niet voorkomen dat op drukke kruispunten verkeersopstop pingen ontstonden. In de^Hojltrusthal- len spraken gisterm. ir. Manusama, mej. J. Tentoea namens de Zuidmoluk kers in de Verenigde Staten en de heer A. Kamsteeg, voorz. van de jon gerenorganisatie van de stichting „Door de Eeuwen Trouw". De Zuidmolukse jeugd voerde gis termorgen op het Malieveld een primitieve krijgsdans uit, ter ge legenheid van de feestelijke her denking van de republiek der Zuid- Molukken. Rede over Luther King in druk LEIDEN Bij de Universitaire Pers is in druk de rede verschenen die prof. dr. J. W. Schulte Nordholt heeft uitgesproken bij de herden king van Martin Luther King in het groot auditorium van de Leidse uni versiteit op 10 april. De 19 bladzij den tellende brochure, met als titel „Martin Luther King, profeet der menselijkheid", bevat, behalve de rede zelf, een klein bibliografisch es say, waarin een aantal titels van boeken wordt genoemd die op het negerproblemen in Amerika betrek king hebben. De brochure, versche nen in de serie Leidse voordrachten wordt voor f 2 in de handel ge bracht. Afscheid directrice huishoudschool KATWIJK Woensdagmiddag om vijf uur hoopt mejuffrouw H. Z. van de Weerd afscheid te nemen in de huishoudschool aan de Meeuwenlaan. Zij gaat na 44 jaar aan de school te zijn geweest, met pensioen. Bejaarden Leimuiden vierden 2e lustrum LEIMUIDEN De bejaarden sociëteit bestaat 10 jaar. Dit jubi leum werd met een feestmiddag ge vierd, waarvan vele bejaarden heb ben genoten. Iedere bezoeker kreeg een bloemstukje- Ook burgemeester H. L. Breen en oud-burgemeester B. Kammenga gaven van hun belangstelling blijk. LEIDEN Discussie en instruc tie vormde de aantrekkelijke on derdelen van de gisteravond in de Stadsgehoorzaal gehouden Sportfo rumavond. Voor de instructie zorg den de heer C. van Oort van de Haagse Akademie met een turnde - monstratie en de heer L. Adriaanse met een roeidemonstratie. De discussie was een zaak voor het sportforum dat o.l.v. Dick van Rijn een aantal vragen uit de zaal kreeg te beantwoorden. Van het fo rum maakten o.m. deel uit zwem ster Ada Kok, Truus Hennipman, Carrij Geijssen, Anton Huiskes, Klaas Nuninga en Klaas Boot. Uiter aard vormde het onderwerp top sport een belangrijk onderdeel van de discussie. ONWENSELIJK Anton Huiskes was zeer beslist in zijn mening dat amateuristische topsport in deze tyd een onmoge lijke en zelfs onwenselijke zaak is. Vooral omdat zij niet alleen zich- MAASTRICHT De inbedrijfstel ling van de papierfabriek in Lanaken kost de Koninklijke Nederlandse pa pierfabriek N.V. te Maastricht kapita len. Toch wordt verwacht, dat in 1968 een zodanige produktie zal worden gemaakt, dat het totale resultaat er niet nadelig door wordt beïnvloed. De financiële behoeften voor het lo pende jaar zijn gedekt, zo verklaarde de voorzitter van de raad van bestuur, dr. J. R. M. v.d. Brink. Het bedrijf verwacht geen devaluaties enz. De resultaten over de eerste drie maan den van 1968 liggen niet achter verge leken bij die over 1967. De onderpor tefeuille is goed gevuld. Puzzel prominenten De prijswinnaars van de puzzel in ons zondagsblad van 13 april zijn: le prijs f 5: D. Leurdijk, Zoe- terwoudseweg 64, Leiden; 2e prijs f 2.50: J. de Jong, Ad- rianusstraat 41, Katwijk aan Zee; 3e prijs f 2.50: A. van Leeuwen, Acacialaan 12, Sassenheim. zelf, maar ook het land dienen. De jury oordeelde anders. Zij vond dat topsporters alleen voor zich zelf succes nastreven. De rassenscheiding kwam (uiter aard) ook aan bod. Vanzelfspre kend mag er in de sport geen sprake zijn van politieke inmenging was ook het oordeel van de jury. Bovendien was het forum van me ning dat niet direct van overheids inmenging mocht worden gespro ken, als de overheid sport subsidi eerde, althans niet in kwade zin. LONDEN In de eerste di visie van de Engelse league heeft Manchester City donderdagavond op eigen veld met 10 gewonnen van Sheffield Wednesday. Koninginnedag Ter Aar TER AAR De feestelijkheden op Koninginnedag bepalen zich in hoofdzaak tot de kinderen In L a n- geraarisde organisatie in handen van het Julianacomité, dat in sa menwerking met het personeel van de r k. school de kinderen gaat bezighouden op het sportterrein van Altior. Hier zal de jeugd ook wor den getrakteerd. Aan A a r d a m heeft de Oranje vereniging een dagprogramma voor de kinderen opgesteld. Om half tien 's morgens worden zij bij het Dorps huis verwacht, waar zij kunnen deelnemen aan spelen of hun creati viteit kunnen uiten door het maken van tekeningen of boelseren. Men kan ook deelnemen aan een puzzelwandeltocht. De medewerking van het personeel van beide chris telijke scholen is toegezegd. Voor alle activiteiten en spelen zijn prij zen beschikbaar gesteld. In de middag wordt een optocht gehouden met versierde fietsen, wa gens en autopeds, die door de beide uitbreidingsplannen van Aardam zal trekken. 's Avonds om acht uur wordt een feest gehouden in het Dorpshuis. De toneelgroep van de C.P.J.O. uit Nieuwveen voert het blijspel in drie bedrijven van Wim Dumont „Mijn vrouw verlangt salaris" op. Henk Tomeij uit Alphen zorgt met hammondorgel en accordeon voor muziek en gezelligheid. Boottocht Zonnebloem LISSE Zaterdag wordt de boot tocht gehouden door de „Zonne bloem" met zieken uit Lisse en Hillegom. Vertrek vanaf de Beton- fabriek in Hillegom om 9 uur. Woensdag 1 mei om 8 uur spreekt ds. J. Gravendeel voor de evangelisatiekring in De Witte Zwaan. Vrijdag 3 mei wordt de jaar vergadering gehouden van de wo ningbouwvereniging „Gezinsbelang" in het verenigingsgebouw in De Engel, 8 uur. Het bestuur zal mede delingen doen over een eventueel nieuw bouwplan. Dividendvoor stel: 20 procent DEN nAAG In 1967 kreeg de re constructie van het Nillmij-concern waarover reeds eerder mededeling werd gedaan haar beslag. Het doel van de reconstructie is in het concern de mogelijkheid te scheppen, de uit breiding van de activiteiten, die door de dochterondernemingen van de le vensverzekeringmaatschappij reeds werden uitgeoefend. te financieren met middelen van buiten dat levens- verzekeringsbedrijf. Hiermede zal te vens bereikt kunnen worden, dat elk der verschillende activiteiten op de bedrijfseconomisch gewenste wijze wordt gefinancierd. De produktie aan nieuwe verzeke ringen bedroeg f 702 min, tegen f 619 min in 1966- Rekening houdend met de bijzondere factoren, die de hoogte van de produktie in 1966 gunstig be ïnvloedden, is de stijging van 13.4 pet zeer bevredigend. De netto-vooruit gang van het verzekerd bestand was f 444 min. Het verzekerd bestand, kwam op f 3,9 miljard. De gemiddelde interest van beleg gingen bedroeg 5,09 pet, tegen 5.00 pet in 1966, De marge ten opzichte van de over de premie-reserve te vergoe den interest bedroeg 1.83 pet. De be lankrijk hogere inkomsten uit beleg gingen konden de mede door de ho gere produktie veroorzaakte kosten stijgingen compenseren. Het winst saldo van Nillmij Leven N.V. bedraagt f 7.80 min tegen f 7,44 min in 1966 Suriname Besloten werd de geringe activitei ten in Suriname te beëindigen. De al daar lopende ven-zekeringen werden aan de Olveh van 1879 overgedragen. De produktie aan collectieve verze- Officier kreeg stroom verbalen DEN HAAG Al zwervend door Nederland, had een 18-jarige maga zijnbediende uit Den Haag in vele steden inbraken iri winkels en wo ningen gepleegd, waarvan het aantal op vijftig werd geschat. Voor de inbraak, gepleegd in een postorderbedrijf aan het Franken- slag, waar voor ongeveer tienduizend gulden aan horloges en horloge- armbanden werd gestolen, eiste dc officier va» justitie bij de Haagse rechtbank gisteren een jaar ge vangenisstraf, waarvan twee maan den voorwaardelijk en aftrek van voorarrest. „Toen bleek, dat hij door heel het land aan het inbreken was geweest, heb ik mijn ambtgenoten gewaarschuwd. Ik ben geschrokken van de stroom van processen-verbaal, welke overal vandaan naar mij werden toegezon den", aldus de officier. Want verdachte bleek in vele plaat sen actief te zijn geweest, zoals in de provincies Drente en Groningen, in Arnhem, Doetinchem, Hardenberg en vele andere plaatsen. Nu verweet verdachte dit alles aan een verkeerde aanpak zowel door zijn ouders als de maatschappij en reclas sering. „Er is mij al zoveel beloofd", klaagde hij. „Het zou beter zijn. wanneer u zelf eens wat behoorlijk ging werken", repliceerde de president van de recht bank. De officier constateerde, dat ver dachte tal van opvoedingsgestichten in ons land van binnen heeft leren ken nen. doch dat heeft hem niet kunnen verbeteren. Er is van alles met hem geprobeerd, doch verdachte doet wei nig anders dan roven en plunderen. Bij een volgende keer zal het gewenst zijn verdachte ter beschikking te stellen van de regering, gezien ook de grote schade welke hij de maatschappij be zorgd. Problemen in Raad Hazerswoude HAZERSWOUDE Tijdens de gisteravond gehouden raadsvergade ring bleek uit een toespraakje van wethouder H. van Rijn, dat moeilijk heden zijn gerezen inzake dc gemeenschappelijke stichting van be jaardenhuizen. Doordat hierover geen openbare vergaderingen zijn ge houden. kon hy weinig zeggen over de aard van de problemen. Het bleek onder meer te gaan over deelneming van de gemeente in het stichtingsbestuur. De heer M. van Zemen betreurde het, dat bij het vaststellen van een lijst van gemeentelijke vertegen woordigers in het stichtingsbestuur geen rekening is gehouden met het feit, dat altijd nog een vijfde deel van de Hazerswoudse bevolking niet bij een Kerk is aangesloten en dat desondanks de „buitenkerkelijken" niet zijn vertegenwoordigd. Als kandidate noemde hij daarom mevr. B. J. Oosterhoff-Terpstra, die na herstemming ook werd gekozen. Verder werden gekozen de heren L. M. de Boer en Jac. Vos. De heer C. Matze zei het jammer te vinden, dat het bij het voorover leg bereikte akkoord nu is verbro ken waardoor een van de grotere partijen in de raad is gedupeerd ten gunste van een eenmansfractie. Ook de heer P. de Vogel, die nu was „weggestemd", was niet erg con tent over deze gang van zaken. Sportveld zondag open Nadat burgemeester C- G. van Dobben de Bruyn de gemoederen had gesust en de ontevredenen erop had gewezen, dat hier op normale wijze een stemming had plaats ge vonden, werden de gekozenen be noemd verklaard. Voor Koudekerk werden gekozen de heren A. M. Menken en A. M. Berlemon. Het sportveld zal op zondag wor den opengesteld, wat ih het bijzon der de heer J. P. v. d. Werf erg prettig vond. Tegen stemden de heren P. de Vogel en C. Matze. Besloten werd in beroep te gaan tegen het besluit van G.S. om het plan-Groenestein niet goed te keu ren. Dc verdediger, mr H. P Utermark. besprak de moeilijke jeugd, die ver dachte heeft gehad en bepleitte jeugd- gevangenisstraf op te leggen. Vonnis op 9 mei. ALPHEN Ingekomen van: Hil- varenbeek, I J Walpot en gezin. Raadhuisstraat 60; Bodegraven, W J van Veen en gezin. Moleifctraat 36; Barneveld. E van Middendorp en ge zin. Raadhuisstraat 44; Katwijk, C Jochemsen en echtgenote, Raafstraat 148; 's-Gravenhage, A Steijl, Prinses Irenelaan 54; Amsterdam, A van Kooten, Wilhelminalaan 36; Boskoop, G M J Groeneveld-van Dam, Van Boetzelaerstr 19; Harderwijk, J C de Rooij, Kerkvaartsweg 35. Noordwijk, L Koning en gezin. Bremstraat 32; Den Helder T B S de Vries-Nielsen en 4 kinderen. Venusstr 22; Apel doorn. J P Muizer. Raadhuisstraat 44; Maarn, P J Delsing,, Raadhuis straat 44; Lisse, P van 't Noordende en gezin, Ericapark 26; Vught, J M Jansen, Gouwsluisseweg 22; Ter Aar, N van Vliet, Kerkplein 6. Vertrokken naar: Veenendaal, H C de Kleuver en gezin, Kastanjestraat 19; Boskoop, J P van der Waaij en gezin. Lindestraat 9; Leiderdorp, A H van Mourik en echtg, Bril jantstraat 452; Amersfoort, A P van den Hoofdakker-van Dijk en kind, Lindenhovestraat 12; 's-Gravenhage, J van Kleef en echtgenote, Pieter Floriszstr 108; Apeldoorn, D C Boot, Borneostraat 19; Groesbeek, W Dom burg, Prins Hendrikstraat 31; Li- den, C G Enkelaar, Hooftstraat 136a; Stolwijk, C W van den Heuvel-Kok, Vorselenburgstraat 44; 's-Gravenha ge. M W F Luijks. Reigerstraat 22; Utrecht. A P Koole, Prins Hen drikstraat 160; Veendam, L Bos. Raadhuisstraat 44; Nieuwkoop, H C Voorsluis-Taubert, Van der Leeplein 3; Leimuiden, H P van Harskamp-Mulder, Louise de Colig- nystr 46; Leimuiden, N van Harskamp, Van Eeghenstraat 28; Koudekerk aan den Rijn, J M van Ofwegen-Veldhoen, Zaalbergstraat 26; Koudekerk' Gerrit A van Ofwe- gen. Steekterweg 61. Bodegraven. B Hollander. Raadhuissstraat 44; Moordrecht. C Zonneveld, Kerkplein 6; Leiden, R ter Horst, Raadhuis straat 44; Utrecht, W E Haasbeek-Lijffijt en kind, Rijnkade 10a; Woubrugge, J J van Wijk-van Oort. Raadhuisstraat 98; Haarlem, E Piets, Raadhuisstraat 44; Katwijk, D A P de Jong-den Ouden, Hazeveld 28; Woerden. M Brunt-van 't Wout. Raadhuisstraat 185; Nieuwkoop, J Kwakkenbos en gezin, wk aan de President Kennedylaan; Bodegraven, A C C de Jong, Ruisdaelstraat 2; Rotterdam, I R van der Mark, Ruisdaelstraat 90; Harderwijk, R E Herst, Raadhuisstraat 44; Breda, A F Wattimena, Esdoornstraat 9; Boskoop C J J de Kruijf, Jongkindt, Coninckstraat 38. AMSTERDAM Naar wij verne men is de uitgifteprijs van de onlangs aangekondigde emissie van 429.650 aandelen tweede rubriek N.V. Billiton Mij., welke ten volle gerechtigd tot het dividend over het boekjaar 1968 en volgende zullen zijn met voor keursrecht voor aandeelhouders in de verhouding van 1 nieuw op vier oude aandelen, vastgesteld op 115 gulden per aandeel van nominaal 20 gulden. Het prospecturs zal begin mei verschijnen. (Het betreft hier een vergroting van het aandelenkapitaal met 25 pet door uitgifte van aandelenrubriek II met voorkeursrecht voor ouders van uitstaande aandelen rubriek I en ru briek II). keringen steeg tot f 408 min. Het aandeel van de collectieve verzeke ringen in de totale produktie was hoger dan in 1966 en bedroeg 58 pet Hierdoor kwam het verzekerd bestand aan collectieve verzekeringen op 48 pet van het totaal- Voor degenen, die dankzij inkomen of reeds getroffen voorzieningen in staat zijn het beleggingsrisico te dra gen, vormen de fractieverzekerin gen een aantrekkelijke vorm van sparen. In vergelijking tot andere vormen van sparen in aandelen zijn de beheerskosten laag. Het gehele beleggingsresultaat komt aan verze keringnemers ten goede. Schadeverzekering Het totale premie-inkomen van het schadeverzekeringsbedrijf, uitgeoefend door de N.V. schadeverzekeringsmaat schappij Nillmij en haar dochteronder neming de N.V. Verzekering-maat schappij Flavo bedroeg f 8,25 min te gen f 6,23 min in 1966. Ondanks een kostenstijging van be tekenis sluit de N.V. Schadeverzeke ringmaatschappij Nillmij, dankzij een vrijwel gelijkblijvend gunstig schade- verloop, voor de eerste maal met een positief Jaarresultaat van f 74.000.-. Winstsaldo Het geconsolideerde winstsaldo be draagt f 8,34 min tegen f 7,66 min in 1966. Bij aanvaarding van het voor stel wordt het dividend 20 pet over het gestorte kapitaal (over 1966: 18) en 2 pet over het niet gestorte kapi taal. Inmiddels heeft, «aar aan aandeel houders wordt meegedeeldt de over dracht van het gehele bedrijf met de gehele levensverzekeringportefeuille aan Nillmij Leven N V. plaatsgevon den, zodat nu ook de overige door aandeelhouders reeds aanvaarde wijzi gingen van de statuten kunnen worden aangebracht- De wenselijkheid tot beursnotering voor de certificaten te komen en daarbij tot een notering eensgevend in geld te geraken, maakt het nodig aandeelhouders opnieuw eni ge wijzigingen voor te stellen. Hierin zijn de coupures van de aandelen te ruggebracht tot 20 gld. Nat. Nederlanden: 18 pet dividend DEN HAAG Commissarissen van de Nationale Nederlanden N.V. stellen aandeelhouders voor het dividend over 1967 vast te stellen op 18 procent (vo rig jaar: 16 procent 10 procent agio- bonus), waarvan in januari reeds een interimdividend van 8 procent is uit gekeerd. Het slotdivièend zal derhalve 10 procent bedragen. G. Dikkers en Co. N.V. te Hengelo: onveranderd 8 procent. Aanneming-maatschappij De Kondor N.V. te Amsterdam: onveranderd divi dend op de gewone aandelen van 20 procent. VOORBURG Enkes N.V. heeft besloten aandeelhouders voor te stel len het dividend te bepalen op 13 pro cent onveranderd, waarvan reeds een interimdividend van 5 procent werd betaald. Per oprichtersbewijs zal wor den betaald f 608. N.V. Drukkerij en uitgeverij v/h C. de Boer Jr te Hilversum: 15 procent in contanten (vorig jaar 14 procent, eveneens in contanten). Burgerlijke stand ALPHEN Geboren: Thomas Cornelis Matheus Boesveld, ww naast Gouwsluisseweg 22; Linda Kooistra, Louise de Colignystraat 4; Margit Elizabeth van der Linden, Saffierstraat 58; Nicole Lousette Maureen Adriana Josena Bernardus, Meidoornstraat g/; Klasina Alida Vis. Kerkvaartsweg 41; Wouter van Pelt, Jupiterstraat 15, Martha The- resia van Stralen, Heimansbuurt 10, Erik Gerritsma. Oranjestraat 24; Raimundus Antonius Johannes Reij- mers, Cederstraat 127; Ingrid de Peer, Dillenburgstraat 52. Overleden: Joost van der Waaij, 70 jaar, Ruisdaelstraat 16; Wilhelmi- na F. Baljé e.v. G L van Poelwijk, 64, Zaalbergstraat 54; Jochum van OtterJoo. 59, Karei Dorpmanstraat 35. Gehuwd: B. van Wijk en J van Oort; N van Harskamp en H P Mul der; G A van Ofwegen en M Veld hoen; D H van Harskamp en W J C Rietveld; J Schoolkate en A M Morsink; J D Spies en J P Starren- burg; L Szabo en A Kers; H Stapper en M Weerheim. Ondertrouwd: Cornelis D. van Randeraat, 34 jaar. Merelstraat 17 en Philippine M van Welt, 32 jaar te 's-Gravenhage; Engelbertus van Eg- mond, 21 jaar te Assen en Fenje van Klompenburg, 20 jaar, Ridderbuurt 39; Johannes C de Vries, 23 jaar te Leidschendam .en Dirkje A B van Beek, 22 jaar, Êksterstraat 34; Jan H Noomen, 23 jaar, J P Coenlaan 77 en Marrigje Huiberta van der Bijl, 21 jaar, Kortsteekterweg 26; Homme Rijpkema, 27 jaar te Hengelo en Veronika C Koen. 21 jaar. Verlengde Aarkade ws; José L Dobbinga, 34 jaar, Saffierstraat 6 en Antje C van der Lippe, te Ter Aar; Jacob de Jong, 25 jaar. Bilderdijkstraat 14 en Christina C. den Hollander, 21 jaar. Raadhuisstraat 263; Adriaan M Verschuur, 29 jaar, Steeksterweg 55 en Heiltje C Uittenbogaart, 22 jaar. Akerboomseweg 22; Albert van der Vliet, 23 jaar te Ter Aar en Janna Petronella van Gaaien, 23 jaar, kan toorbediende, Prins Hendrikstraat 127. DEN HAAG In de bollenarealen van Noord-Holland, nl. rondom Alk maar met Limmen als middelpunt en ten zuiden van Den Helder met Anna Paulowna als middelpunt en rondom Enkhuizen met Bovenkarspel als cen trum staan de hyacinten- en tulpen velden in volle bloei. Limmen en Anna Paulowna zijn komend weekeinde centra van de z.g. bloemenmozaïeken. Het bollengebied in Zuid-Holland staat er mooier by dan sinds Jaren het geval is geweest. Uitgestrekte hyacinten- tulipa- en tulpenvelden staan alle gelijk in volle bloei. Zater dag vindt zoals bekend het grote bol- lencorso plaats, dat kleuriger zal zijn dan ooit in de voorgaande 20 jaren het geval is geweest. Start: Nassaulaan in Haarlem om 10.10 uur via Bennebroek, Hillegom en Lisse naar eindpunt Sassenheim om 17.00 uur.1 Ook op de Keukenhof staan de hya- cinten, tulipa's en vroege tulpen ln volle bloei. De grote verwarmde kas is tijdens het weekeinde voor het laatst te bewonderen, maar thans staat de koude kas in volle bloed. Wat betreft de bloesem Is het zo dat zowel in de provincies Utrecht en Gelderland als in de provincies Zee land en Limburg de kersen en prui men en perenbomen volop in bloei staan, terwijl de vroege appelsoorten in het beginstadium zijn. Ontsnapte jongens in Delft gepakt AMSTERDAM De twee jongens, die dinsdagavond door het inslaan van een ruit ontsnapten uit de rijksinrich ting voor jongens aan de oostelijke Handelskade, zijn gisteren in Delft gepakt. Eén van hen. de zestienjarige J. W., woont in Delft. De andere is de even oude A. H. uit Rotterdam. Weekstaat Nederlandsche Bank AMSTERDAM Volgens de weekstaat van de Nederlandsche Bank per 22 april is de positie van de schat kist met f242 min. verbeterd tot f513 min. Dit komt deels door een plaatsing van f26 min. bij de Neder landsche Bank. Op grond van de overeenkomst tus sen de staat en de bank inzake de financiering van guldenstrekkingen door het internationale monetaire fonds op Nederland heeft de staat op 17 april 1968 voor een bedrag van f28 min. schatkistpapier bij de Bank on dergebracht, ten einde guldenstrek kingen van Soedan en Ceylon op het fonds te financieren. In verband met terugbetalingen in guldens aan het internationale mone taire fonds loste de staat voor f2 min. schatkistpapier af, dat in het verleden bij de bank was ondergebracht ter financiering van guldenstrekkingen. Verder werd er f 100 min. schatkist- papier op de markt geplaatst. Daar naast vonden flinke belastingbetalin gen plaats. De chartale circulatie daalde met f 83 min. tot f 8024 min. Dit door de terugkeer van bankbiljetten. De reke ning „andere ingezetenen", welke vo rige week met f95 min. was gestegen, is thans met f85 min. gedaald tot f61 min. De banken hebben f117 min. de viezen van de Nederlandsche Bank af genomen, waardoor fïe goud- en de viezenvoorraad thans f7353 min. be draagt, waarvan ongewijzigd f5961 min. aan goud. De rekening „wissels, etc. door de bank gekocht" steeg door de plaatsing van f26 min. schatkistpa pier tot f 1359 min. De banken zagen uiteindelijk hun tegoed bij de centrale bank met f167 min. afnemen tot f 77 min. Wegens een lichte verkrapping van de geldmarkt werd vandaag het tarief voor daggeld met een half procent verhoogd tot twee procent Geldkrin- gen verwachten voor de komende da gen een verdere verkrapping van de geldmarkt, waardoor het tarief voor daggeld dan wel opnieuw zal worden verhoogd. De voornaamste posten waren in miljoenen guldens per 23 (17) april: Activa: goud 5960.7 (5960.7). vorderin gen in goud 1163.8 (1285.7). buitenland se betaalmiddelen 0.3 (0.3), guldens vorderingen f.) buitenland 298 297) papier in disconto 1 (1), papie* door bank gekocht 1359 (1333). voorschotten en beleningen 14.6 (15.5). Nederlandse munten 19.8 <20); Passiva: bankbiljet ten 8024 8107), 's rijks schatkist 512.6 (270). banken ln Nederland 76.9 (244), andere ingezetenen 61 (145.6), banken in buitenland 54.5 (56), nadere niet-in- gezetenen 7 (8.7), saldi buitenlands geld 9 (9.9). DELFT De traditionele opvoe ring van Elckerlyc zal doorgang kun nen vinden. Zoals bekend hing de op voering aan een .zijden draadje, om dat het Rijk een zeer vage subsidietoe zegging had gedaan en het niet mo gelijk was het spel uit eigen middelen te financieren. Thans heeft het ministerie van cul tuur, recreatie en maatschappelijk werk laten weten, dat de opvoering doorgang kan vinden en heeft aan de gemeente Delft een subsidie van f 12.000,- toegezegd, wel heeft het mi nisterie als voorwaarden gesteld, dat de opvoering van Elckerlyc plaats zal vinden in het kader van het Holland Festival en de gemeente Delft het door het Rijk toegezegde bedrag zal verdubbelen. Het spel zal, evenals in voorgaande jaren, in de romantische omgeving op de binnenplaats van het Prinsenhof museum worden opgevoerd En wel van 24 tot 29 mei. Het stuk zal weer in de oude vorm worden gebracht. Johan de Meester, die, dit jaar de re gie voert, onderhandelt momenteel over het aantrekken van spelers.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 21