Dokter Van Nes viert zilveren jubileum Bloeiende bollenstreek wacht op het corso Lisse krijgt één chr. mavo-school Wagens tot vannacht te bezichtigen Goed jaar voor hank door gunstig weer Ernstig gewonde in Noordw'hout SCHOENENHUIS ISABELLA LEERLING/AANKOMEND VERKOOPSTERS Reclame niet aangemeld APRINIEUWE LEIDSE COURANT VRIJDAG 26 APRIL 1968 (Van een onzer verslaggevers) Lisse in de hallen van de vei ling HBG is gisteren de laatste hand gelegd aan de 24 praalwa gens die morgen deel zullen uit maken van het bloemencorso van de bollenstreek. De wagens, in middels startklaar, zijn sinds van middag een uur te bezichtigen; wie ze nog van dichtbij wil zien kan tot vanavond twaalf uur terecht. Morgenochtend in ale vroegte gaan ze naar Haarlem, waar om tien over tien het corso in de Nas- saulaan van start gaat. De wagens gaan eerst nog langs de Grote Markt in Haarlem, waar voor ge nodigden een muzikale show wordt opgevoerd. Behalve de praalwagens rijden in het (21e en dus volwassen geworden) 1 corso 13 personenauto's mee. De mu ziek wordt verzorgd door 21 muziek korpsen; er zullen er steeds acht in de stoet meelopen. Zoals bekend zal de NTS tussen kwart over drie en vier uur 's mid dags een rechtstreekse kleurenrepor- tage van het corso uitzenden. Verschillende Europese landen zul len deze reportage overnemen, al dan niet in kleur, of een gedeelte in het journaal verwerken. Tegen vij ven wordt het corso in Sassenheim ontbonden. 30.000 trossen Op de praalwagens met hun beton ijzeren geraamte zijn ongeveer 30.000 hyacintentrossen bevestigd. Een heel legertje medewerkers, waaronder veel leerlingen van tuin bouwscholen, is tot vannacht toe be zig geweest de trossen op het stro te steken waarmee het ijzer is overspannen. Verder zijn 3000 tot 4000 tulpen en andere bloemen en ongeveer 100 meter tule gebruikt. Sommige wagens zin 15 tot 20 meter lang. Een bijzondere plaats neemt de wagen van het 100-jarig Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond in. Het aantal reclamewa gens is tot een minimum terugge bracht Tijdschema 10.10 uur Vertrek Nassaulaan, Haarlem; 10.21 uur Grote Markt, Haarlem; 10.45 uur Houtplein, Haarlem; 11.11 uur Wagenweg, grens Heemstede; 11.44 uur Herenweg, ingang Groe- nendaal, Heemstede; 12.12 uur Rijksstraatweg-Willinklaan Bennebroek, rustpauze tot 14 uur; 14.30 uur Weeresteinstraat-Treslong, Hillegom; 14.49 uur Leidsestraat- Lapinen- brug, Hillegom; 15.20 uur Heereweg-Lisserweg, Lisse; 15.34 uur Heereweg-'t Vierkant, Lisse; 16.54 uur Hoofdstraat-Warmonder- Provincialeweg no. 3, Sassenheim; 16.54, uur Hoofdstraat- Warmon- dam-Sassenhem. Wie met de auto naar het corso gaat mag tussen Sassenheim en Bennebroek wel en tussen Benne broek en Haarlem niet langs dc rou te parkeren. De 25 km lange stoet trekt in ongeveer 40 minuten voor bij. Volop lente De bollenstreek, waar het corso doorheen trekt, staat er op het ogen blik mooier bij dan sinds jaren het geval is geweest. Door de zomerse temperaturen en de regen aan het begin van de week zijn nu grote hyacinten- en tulpen velden in bloei gekomen. Witte, rose en blauwe hyacinten, felrode tuli- pa's, tulpen in alle kleuren alles bloeit tegelijk. Ook op de Keukenhof is het volop lente. De grote verwarmde kas zal dit weekeinde voor het laatst te zien zijn. De koude kas staat in volle bloei. LISSE De Coöp. Raiffeisenbank houdt op donderdag 2 mei om acht uur 's avonds de algemene vergade ring in-de mijnzaal van de HBG. De agenda vermeldt onder meer de be noeming van een lid van de raad van toezicht (aftredend is de heer Th. E. A. van Werkhoven, die herkiesbaar is) en van een bestuurslid (aftredend is de heer W. Boot, eveneens herkies baar). Uit het jaaroverzicht blijkt, dat de bank zich in 1967 behoorlijk heeft kunnen ontwikkelen, dank zij de toe name van de spaargelden met ruim 2 miljoen. Op 10 april is de 25 miljoen aan spaargelden overschreden. Het bestuur wijst erop, dat de groei van de bank voor een groot gedeelte aan de gunstige weersomstandigheden te danken is, waarvan de kwekers heb ben geprofiteerd. In 1967 werd een zuivere winst ge maakt van f 135.000, welk bedrag aan de reserve wórdt toegevoegd; deze is daardoor gestegen tot f 1.900.000. De jaaromzet is in 1967 met f 88.000.000 gestegen en bedroeg f 624.000.000. De spaargelden bedroe gen f24.641.641,08 (v.j. f 22.503.714,04); crediteuren f 5.047.457,03 (vorig jaar f 5.129.500,63); reserves f 1.911.847,42 (vorig jaar f 1.701.905,71); winst f 135.659,05 (v.j. f 1.701.905,71); debi teuren f 17.074.800,02 (vorig jaar f 16.886.947,02). Val met bromfiets SASSENHEIM Om half zes gisteravond kwam een inwoonster van Sassenheim in het smalle ge deelte van de Hoofdstraat met haar bromfiets in aanraking met een wielrijdster, waarschijnlijk door een tas aan haat stuur. Zij viel tegen een juist passerend volkswagenbusje. Met hoofdverwondingen werd ze naar het Academisch ziekenhuis in Leiden gebracht. LISSE Ook in deze gemeente treffen de scholen uiteraard de no dige voorbereidingen in het raam van de 1 augustus in werking tredende „mammoetwet". Wat het prot.-chr. onderwijs betreft, valt te vermelden, dat samensprekingen tussen de Hervormde Schoolvereniging, de School vereniging van de Geref. Gemeente en het bestsuur van de Chr. Natio nale School hebben geleid tot het besluit in augustus met één protestants- christelijke mavo-school te starten. De huidige twee ulo-scholen worden hiertoe „samengesmolten"; er is een nieuw stichtingsbestuur gevormd. In dit bestuur zijn elk der drie genoemde verenigingen met negen leden vertegenwoordigd. Het dage lijks bestuur bestaat uit negen leden en hieruit is weer een „moderamen" gevormd, dat als volgt is samen gesteld: J. de Kraker, Vuursteeglaan 16, voorzitter; P. G. Segers, Nassau- park 69, 2de voorzitter; W. Montag- ne, Broekweg 124, secretaris; L. de Visser Heemskerkpleln 9, penning meester. In het dagelijks bestuur hebben verder zitting L. G. Faas, J. J. Bos, A. Overbeek, T. Kranenburg «i A. Groothedde. Acht klassen De nieuwe mavo-school zal acht klassen tellen. Naast acht leraren in vaste dienst (de heren Joh. A. Se gers, directeur, A. van Loon, on der-directeur, J. L. Broekhuizen, C. van Nigtevecht, W. van Galen, I. A. Kole, C. de Pater en mej. H. J. de Vos) zal de staf enige vakleraren in parttime-verband omvatten. De nieuwe school zal voorlopig 170 leerlingen tellen en worden onderge bracht in het gebouw van de nu nog bestaande ulo-school aan de Hya cintstraat en in de lokalen van de Hervormde ulo-school. Men wil in de toekomst overgaan tot bouw van een mavo-school. Waarschijnlijk zal hieraan echter de bouw van een noodschool voorafgaan. Wat het verdere voortgezet onder wijs betreft, herinneren wij aan wat wij onlangs schreven over de plan nen om in Lisse een prot,-chr. mid delbare school voor de Bollenstreek te stichten. In de Poelpolder zal een gemeen schappelijke protestants-christelijke lagere school worden gesticht. Expositie handen arbeid LISSE Aangespoord door het succes van vorig jaar houden de overkoepelende jeugdorganen Comité Activering Jeugdwerk en de Inter parochiële Jeugdraad weer een ex positie op het gebied van handen arbeid, en wel vrijdag 10 en zaterdag 11 mei in het gebouw Rehoboth. Werkstukken voor deze tentoonstel ling kunnen worden ingeleverd don derdag 9 mei van half 3 tot 5 uur in het gebouw Rehoboth. In de aankomsthal van Schip hol vestigen vier Haarlemse bloemenmeisjes en een aantal bloemenstands de aandacht op de „flowerparade"die mor gen weer zal laten zien waar in de bollenstreek groot kan zijn. Ook op andere plaatsen en andere manieren wordt propaganda gemaakt voor het Uit oorlogstijd TRAWLER VOL MET MUNITIE GELICHT IJMUIDEN Bij de berging van wrakken in de Noordzee uit de vaar route naar IJmuiden. in opdracht van rijkswaterstaat, hebben bergers van Wijsmuller met het bergings vaartuig „Octopus" niet alleen een voormalige Umuidense trawler ge licht, maar ook een grote hoeveel heid munitie die zich nog in het wrak bevond. De bemanning van de „Octopus" slaagde erin deze trawler, die ge ïdentificeerd is als de voormalige „Wittezee" die in de oorlogsjaren als een Duitse voorpostenboot ter hoogte van IJmuiden zonk, in twee delen boven water te brengen. Het voor- en het achterschip werden aan de noordzijde van de IJmuidense haven op de wal geplaatst. Nadat enige munitie in het wrak was aan getroffen, werden de Velzense poli tie en de mijnenopruimingsdienst van de Koninklijke Marine gewaar schuwd. De marinemensen zijn drie dagen bezig geweest het wrak leeg te halen en de explosieven te vernie tigen. Vanmorgen was de lijst van onschadelijk gemaakte artikelen ge reed: 7400 granaten, 14 dieptebom men, 30 raketten, 7500 patronen en 183 handgranaten. De „Octopus" is vandaag bezig een in de oorlogsja ren gezonken sleepboot uit de IJmuidense havenmond te verwijde ren. NOORDWIJK Bij de laatste schietwedstrijd van „Blijf voor 't land" werden de volgende schutters met de buks winnaar van een wis selmedaille: le klasse J. Plug, 43 punten; 2e klasse H. Hoogstraten 46 punten; 3e klasse J. Heus 45 pun ten. In de le klasse behaalden J. Plug, P. Slingerland en J. van der Wiel allen 43 punten, maar door een be ter geplaatst laagste schot werd J. Plug winnaar. In de K.S O.-competitie werden de wisselmedailles gewonnen door: le klasse J. Plug 60 punten (maxi mum); 2e klasse W. de Mooy, 57 punten. In de le klasse kwam J. Plug defi nitief in het bezit van de wisselme daille met 59, 58, 60, 58, 60 punten. In de 2e klasse behaalden W. de Mooy en C. Lassooy een gelijk aan tal punten, maar door een beter ge plaatst laagste schot werd De Mooy winnaar. IJMUIDEN De visserij in de Noord had in de laatste weken de gebruikelijke verloop. De trouwe le zer van deze rubriek zal na deze in leiding niet verbaasd zijn te verne men, dat de treilers weer veel zwarte koolvis vingen. Hij zal ook niet vreemd opkijken als wij vertellen, dat de kleine soort in de meerderheid was. Veel anders viel er in deze con treien niet te vangen, maar ook dat is geen nieuws. Bij hoge uitzondering kon men uit de zwarte massa's een paar bruikbare haringen zoeken. De rest van deze bijvis was onder het gewicht van de koolvis verpletterd. Sommige vaartuigen bleven hard nekkig de contreien van 57 NB ver kennen. De schippers hadden de hoop om wat makreel te kunnen vangen nog niet opgegeven. Zij hadden niet helemaal ongelijk want het ma kreelseizoen is langzamerhand toch wel aangebroken. De blauwpijpjes waren echter bijna niet te bespeuren. De ooi-zaak ligt vermoedelijk in do koolvisinvasie. De zwarte stromen hebben de blauwe scholen kennelijk voor een groot deel op die vlucht ge dreven. Makreel Slechts enkele vaartuigen konden wat mar keel bemachtigen. Over het algemeen betrof het de kleinere exemplaren en daarvoor wenst de handel beslist niet warm te lopen. Dat blijkt uit de lage prijzen die de laatste dagen aan de IJmuidense afslag worden genoteerd. Sommige schepen namen tussen 57 en 60 NB een tussenpositie in. Voor hen was evenmin veel succes wegge legd. Zij vingen geringe hoeveelheden schelvis, wijting, gul en kabeljauw. De loggers en kotters bij de rou- Als huisarts in Sassenheim SASSENHEIM Een bekende en geziene persoonlijkheid, dokter J. M. van Nes, is op 1 mei 25 jaar arts in Sassenheim en daarbuiten, want hü heeft ook patiënten in de Kaag en Warmond. Dokter van Nes, zoon van een vlasboer uit Rijsoord, doorliep het Mamix-gymnasium in Rotterdam, waarna hij medicijnen ging stu deren. In 1933 verwierf hij zich de artsenbul aan de Universiteit van Amsterdam. Tot 1943 was hij als huisarts ge vestigd in Zuidland, op Voorne en Putten. In verband met de excen trische ligging werd met het oog op de opgroeiende kinderen uitgezien naar een andere praktijk. Deze vond dokter Van Nes in Sassenheim, waar hij de praktijk van dokter P. le Grand voortzette. Op zijn werk als huisarts ziet dokter Van Nes met dankbaarheid terug. Hij is blij te mogen mee helpen genezen, verlichting te geven en waar dat nodig is troost te bren gen. Hij is van mening dat de prak tijk de volle persoonlijkheid opeist, o.a. ook door de voortdurende stu die om bjj te blijven. Enorme variatie Hij is het niet eens met hen die denken dat het werk van de huis arts eentonig ls. Er is volgens hem juist een enorme variatie in. In de villa's, maar ook in krotten moeten patiënten behandeld worden; hij heeft gestaan aan het hemelbed, maar ook bij de bedstede. Eén van de moeilijke aspecten van het huisartsenbestaan vindt hij wel de totale omschakeling, vaak in één moment, van de éne situatie in de andere. Als voorbeeld noemde hij het drukke werk tijdens het spreek uur dat direot afgebroken moet wor den om op weg te gaan naar een ernstig ongeval, in een bedrijf of op de weg. By zijn werk ondervindt dokter Van Nes veel steun van zijn vrouw en kinderen. In de zorg aan en voor mensen werd dokter Van Nes door verschillende van zijn kinderen ge volgd. Twee werden er verpleegster, één arts en één sociaal werkster. De laatste (Willemien) vertoeft op het ogenblik ten zuiden van Bogota in Columbia, waar zy zich bezighoudt met ontwikkelingswerk. In Sassenheim heeft dokter Van Nes altijd met veel plezier gewerkt, NOORDWIJKERHOUT Gister avond om kwart over acht is de 51-jarige mej. C. v d Bosch op de fiets op de 's-Gravendamseweg tus sen Langelaan en Gooweg aangere den door een auto en ernstig ge wond naar het academisch zieken huis in Leiden vervoerd. Het ongeluk gebeurde, toen de bestuurster van de auto, de 20- jarige mej. M. S. uit Noordwijk, bij een inhaalmanoeuvre de macht over het stuur verloor. Zy moest met een shock naar huis worden gebracht. wat ook door mevrouw Van Nes wordt beaamd. Grote waardering hebben zij voor het meeleven van de patiënten. Bij ingrijpende gezins gebeurtenissen was dit altijd merk baar. Er is in de loop van de jaren een sterke band met hen gegroeid. Men is vaak verlegen met de over daad aan bloemen. Receptie Zijn jubileum ziet dokter Van Nes niet als een prestatie; hij vergelijkt het met een verjaardag, die ook over je komt Een aantal patiënten dacht daar anders over. Onder voor zitterschap van burgemeester Van Kobelsdorff heeft zich spontaan een comité gevormd om het jubileum Koninginne feest in Warmond WARMOND Feestprogramma Koninginnedag. Om 9.30 uur zal een rondgang worden gemaakt door het dorp, aan welke rondgang zullen deelnemen de commissieleden, de leerlingen van de scholen, de sport verenigingen in uniform en met vaandel, de ponyclub, beide muziek korpsen. 's Middags worden de kinderspe len gehouden: vlaggetje steken, ap pelrace, kukenschijf, Willem Teil en rolschaatsen, voor jongens en meis jes van 6 tot 11 jaar. Om 4.30 uur wordt op het sport veld Overbos een voetbalwedstrijd gespeeld ten bate van de bejaarden. Om 20.00 u. is er 'n gezellige.Oranje avond in 't Trefpunt met dans, mu ziek, conférence en variété. WARMOND Het gemeentehuis zal op 30 april voor het publiek ge sloten zijn. Het huisvuil wordt in- plaats van op 30 april opgehaald op maandag 29 apriL niet zonder meer voorbij te laten gaan. Dit comité is inmiddels aan het werk gegaan om dokter en me vrouw Van Nes een geschenk en een feestelijke receptie aan te bie den. Deze feestelijke viering zal plaats hebben zaterdag 4 mei in „Ontmoe ting", waar 's middags van drie tot half vijf receptie is. Behalve de bur gemeester hebben in het comité zitting mevr. M. Westerbeek-Pas- schier en de heren C. D. de Graaf, L. H. J. Kortekaas (Warmond) en prof. dr. ir. P. K. Schenk. SASSENHEIM De eerste wed vlucht van De Blauwband die zater dag werd gehouden, was van Roozen- daal af. In concours 488 oude duiven. Duiven gelost om 7 uur. Aankomst eer ste duif 7.59.12. G Ammerlaan 1 18 23 53 70 78 86. Gebr v d Kregt 2 4 17 22 26 42 51 61 88. C Drost 3. G Rewijk 5 13 41. G Mens 6 14 20 25 31 46 54 75 76. L de Ridder 7 39 73. .s de Goey 8 50 65. J Wowijs 9 21 24 37 63 95 97. P Wolvers 10 12 27 29 30 36 43 58. Informatiecentrum VW WARMOND Het informatie centrum van de VW is thans geves tigd in het pand Julianastraat/hoek Herenweg, telefoon 433. De toerist kan hier alle mogelijke inlichtingen over Warmond verkrijgen. Dit in formatiecentrum zal ook het ver strekken van logies in hotels en bij particulieren verzorgen. Inwoners van Warmond die logiesruimte be schikbaar willen stellen, kunnen zich opgeven bij dit informatiecen trum. Het secretariaat van de WV blijft gevestigd ten huize van de heer M. H. Tromp, Dorpsstraat 68. WARMOND Morgenochtend om tien uur wordt de nieuwe r.k. kleuterschool geopend. Zondag van 10 tot 12 uur is de school voor be langstellenden te bezichtigen. Postcommandant Voorhout benoemd VOORHOUT De wachtmeester eerste klas J. A. Schiphorst is met ingang van 27 april benoemd tot post commandant van de rijkspolitie in Voorhout in de rang van opperwacht meester. NOORDWIJK De afdeling van „Pro Rage" de organisatie die christelijke militaire tehuizen in stand houdt houdt woensdag 8 mei a.s. haar jaarlijkse uitstapje. Men kan zich tot en met zaterdag 4 mei opgeven bij de heer L. van Beelen, Noordzeestraat 7. NOORDWIJK Het muziekgezel schap De Echo der Duinen geeft van avond in het Lidotheater zijn jaar lijkse uitvoering Aanvang 8 uur. Er is ook een optreden van de boerenkapel „De Duinkneuters" onder leiding van Wimdepa. Na de pauze wordt een klucht op gevoerd; „Honderd gulden voor een blauw oog". Ten bate van het korps is er voorts een verloting met een platenspeler als hoofdprijs. te-boeien boekten wait betere resulta ten dan op de voorgaande dagen. De meest fortuinlijke vaartuigen haalden uit een trek zestig kilo tong boven water en dat was heel wat meer dan men zo zoetjes aan gewend was ge raakt. Schol Dikwijls ging deze buit vergezeld van een paar mandjes andere vis. Dit betrof in de meeste gevallen schol. Natuurlijk konden niet alle schepen aan een dergelijke hoeveelheid ko men, maar het totaal over de hele vloot lag duidelijk hoger dan op de visdagen vam de vorige week. Rand vis was in deze contreien bijna niet te verschalken. Een enkele keer waren een paar kabeljauwen bereid in de netten te zwemmen, maar bij het bergen puilden de netten hiervan beslist niet uit. Gul De loggers en kotters onder de Ne derlandse kust zochten met grote energie naar gul. Deze inspanningen werden slechts matig beloond. Deze vissoort lij-lot op de aftocht te zijn. Een trek van tien manden werd al als een uitschieter van jewelste beschouwd. De schepen, die de bekende gulge- bieden de rug hadden toegekeerd, wisten soms redelijke hoeveelheden wijting boven water en aan dek te krijgen. Een reeks vaartuigen hield het hier voor gezien en stoomde naar verder afgelegen gebieden. Zij troffen soms lekkere beetjes schol aan. De tong was heel wat schaarser. Dat was een dubbele strop want de noteringen voor deze vissoort konden zich na de val van de laeitste dagen nog niet herstellen. Wat er was Aan de IJmuider markt verschenen 22 vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 2240 kisten vis, waarvan 120 kisten schelvis, 30 kisten wijting 110 kisten gju! en kabeljauw, 580 kisten kleine gul, 320 kisten koolvis, 200 kisten makreel, 320 kisten schol, 120 kisten diversen, 80 stuks stijve kabeljauw en 30.000 kilo tong. Verder waren er 12 kleine kisten schelvis, 240 kleine kisten wijting, 65 kleine kisten hake en 41 kleine kisten haring. Tong De belangstelling voor de tong nam nog verder af. De grootmiddel was op de laatste afslag voor f 2,40 te koop. Op de eerste ronde betaalde men slechts een dubbeltje meer. Bijzonder sterk was de terugval van de tong 1. Nog niet zo lang geleden zat deze soort dikwijls boven de zeven gulden, nu schommelde de koers tussen f3,74 en f3,61. Ook de tarbot moest met een notering van f6,20 tot f5,70 terrein prijsgeven. De kleine schol herstelde zioh met een constante notering van f 28 enigszins. Voor de grote en de groot- middel had men op de eerste afslag bijna veertig gulden over. De schar was met een notering van f 16 tot f 6 buitengewoon goedkoop. Ook de ha ring speelde met een hoogste bod van f 16,80 niet veel klaar. De makreel deed het met een notering van f 13,40 tot f 11,50 nog slechter. Schelvis Bij de schelvis ging de meeste be langstelling uit naar de grootmiddel. Hiervoor legde men op de eerste afslag f 52 neer. De pennen waren met een hoogste bod van f 47 eveneneens redelijk in trek. De gul handhaafde zich goed. De kleinste soort haalde wat van het verlies van de voorgaan de dagen terug. Onder de f21 kon men na een inzet van f29 niet terecht en dait betekende voor de toattencen- trale geen schijn van kans. Deze keer was er weinig koolvis, maar dat bete kende geen uitkomst Zowel de kleine als de grote zwarte was uitsluitend bestemd voor de vismeelindustrie. Vandaag aan de markt Vandaag meldden zich aan de IJ muider markt onder meer de KW 149 Arie Jacob met 300 kisten en 270 stuks stijve kabeljauw, de KW 55 Johanna Lydia met 240 kisten en 80 stuks stij ve kabeljauw en de KW 100 Kniertje met 180 kisten. In Scheveningen In Scheveningen werden aange voerd 20 kisten wijting, 20 kisten klei ne gul, 250 kisten schol en 12.000 kilo tong. Schenking voor volière NOORDWIJK Dankzij een schenking in natura van een in woonster van Noordwijk werd de be volking van de volière aan de Prins Hendrikstraat uitgebreid met een mooie collectie vogels, onder meer met Vuurvinken, Mozambique-sijsen, Witkopnonnen, Tijgervinken en Blauwfazanten. Geslaagden NRB NOORDWIJK Een groep jonge lui van de Noordwijkse Reddings brigade heeft te Wassenaar examen gedaan voor dee jeugdbrevetten zwemmen. Zij werden opgeleid door de instructeurs van de brigade. Alle kandidaten slaagden. Het waren voor het jeugdbrevet I: Mirjam van der List. Monique van der Poel, Nita van Duivenhoden, Anja de Wit, Dirk Klinkenberg, René Weelen en Dennie van Houten, allen uit Noord- wijk), Corrie Heemskerk, Riet Kor tekaas, Carolla Looyestijn, Kees van Zeist, Piet van den Berg, Hein de Haas. Theo Jansen en Gert v.d. Wer ken (allen uit Noordwijkerhout). Voor het jeugdbrevet II. Marijke van der Luijt, Ben Wijnands en Jan Ooms (allen uit Noordwijk), Nelly Nulkes. Henk Landkroon en John Landkroon (allen uit Noordwijker- hout). Voor het jeugdbrevet III: Agnes Plug, Corrie van der Niet, Martin Ooms en Dick Schaap (allen uit Noordwijlk). Joke Ros en Frank van den Berg (heiden uit Noordwijker- hout) en Marijke van Steensel uit Lisse. Politie houdt kijkmiddiagen NOORDWIJK Vrijdagmiddag a.s. en zaterdagmiddag 4 mei op beide data van 2 tot 5 uur, stelt de politie te Noordwijk het publiek weer in de gelegenheid de als gevon den aan het bureau gedeponeerde rijwielen te bezichtigen. De fietsen staan dan uitgestald bij het politie bureau Voorstraat 50c. Giezen ook op Curacao NOORDWIJK Krijn Giezen exposeert behalve in Rotterdam en in Haarlem (Frans Halsmuseum) nu ook op Curasao. In en uit Noordwijk NOORDWIJK Gevestigd: Cramer J van Geleen nr Kabeljouwsteeg 9, Arts T van Leiden nr St. Joeroensweg 55, Fogarin R van Enschede nr Beet- hovenweg 2, Ligtvoet P van Hengelo nr Nieuwe Zeeweg 70. Cohen W van Haarle nr Bronckhorststraat 81, Hoff C van Hillegom nr Voorstraat 150, Meijer J van Ned. Ant. nr Kruidhof 20, Righart M van Rosmalen nr Oude Zeeweg 45. Vertrokken: V. Duijl van Boeren- burgerweg 37 nr Hazerswou- de-Rijndijk, Rosendal K van Zwarte- weg 20 nr Het Bildt, de Rijck van der Gracht E van Dobbelmannduin 18 nr Polen. Klaverwijden G van Binnen weg 32 nr Leiden, Schokking P van Crocusstraat 16 nr Leiden, Duiven voorden F van Scheveningsestraat 36 r Noordwijkherout, van den Berg M van Jacob Juchstraat 32 nr Noordwij kerhout. Burgerlijke stand van Noordwijk NOORDWIJK Geboren: Ronnie zv Zonderwijk J P L en van Straaten C J, Egmonderstraat 43; Ronaldus Ja cobus zv Pont R J en van Bax G C van Leeuwenstraat 10; Franciscus Cornelis Bernardus zv Rood J T M en de Meij J, Oranje Nassaustraat 43; Rudolf Jan zv Dorst J B en Haasnoot, Tramsteeg 21; Irene Pacifica Maria dv Alkemade A M en van Rijn M J Marcellusstraat 4; Bianca Pauline dv van den Hoonaard D C en Van Rhee- nen C M, Duinweg 12. Overleden: De Leeuw T P wv N J Klooster, Langevelderlaan 1; Augusti- nus W, Boerenburgerweg 29; Berk hout A M ev M G Salman, Bronck horststraat 56; Heemskerk G ev A J Weijers, Dr H van Neslaan 4; Lefebre J T ev M J Getzbach, Amsterdam. Ondertrouwd: Van Donk, Martinus Anthonius Theodorus, Wassenaar en Jue Leuntje; Wentges Willem Onno, Rotterdam en Schneyder, Caroline Friederike; Vooren, Adrianus Corne lis, Leiden en van den Berg, Margare- tha Jorina; Steinhart Frederik Willem Bernard, Vlissingen en van Westerop, Agatha Margarethe. Getrouwd: Te Haren: Dassel H en Nubé J J, Haren; van Duijl E, Leiden en Vermeulen P J G; Aartse B en Klinkenberg K; Schokking J C S, Lel den en Kluijfhout P C; van den Berg J W C, Noordwijkerhout en Lange- veld M H; Duivenvoorden P J M, Noordwijkerhout en Steenvoorden F J. vraagt: Wegens huwelijk. Met spoed. IN DE HOFTUIN RIJNSBURG Protest van NTS HILVERSUM Het heeft niet veel gescheeld of de voetbalwedstrijd Manchester UnitedReal Madrid, woensdagavond gespeeld in de halve finale om de Enropacup, was niet op het tv-scherm verschenen. De Ne derlandse reclame, die hierbij was te zien, blijkt niet van tevoren te zijn aangemeld. De NTS heeft hierover een protest ingediend, evenals de BBC. Volgens de afspraken tussen de tv- organisatiies w or dit vooraf vastgesteld en aan belanghebbende organisaties ln het buitenland meegedeeld welke re clame permanent op het terrein, van waar een tv-reportage zal worden ver zorgd, aanwezig is. De tv-organisaties kunnen dan tijddg beoordelen of een uitzending kan worden overgenomen. protest Op de voor de wedstrijd Manchester Goud- en zilvermarkt AMSTERDAM Goudprijs Amster dam 24 april per kg: 4440—4590; zil- verprijs Amsterdam f 264—f 276,50 vrijblijvend. Informatiekoersen goud: fijngoud f4440,- inkoop en f4590,- verkoopj f4425,- f4575,. vorige notering. Zilvernotering: f264,- - f276,50 vorige notering f271,- f283,50 per kg. —Real verstrekte lijst kwamen de teksten van de aanwezige Nederlandse reclame niet voor. i^°l8ens de voorschriften had de NTS dan ook moeten besluiten de wedstrijd woensdag niet uit te zen den. Aangezien de reclame pas werd opgemerkt, toen de wedstrijd al was begonnen, heeft de NTS het belang van de kijkers laten prevaleren De Poolse tv is inmiddels op de hoogte gesteld dat als bij de op 1 mei z,endcn voetbalwedstrijd Polen -Nederland toch sluikreclame aan wezig bbjkt te zijn de uitzending niiet zal doorgaan

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 13