'Burgemeester opende vandaag 'Leidse Holiday Inn WEEKAGENDA Studieduur dreigt 8 jaar te worden Alphen kan uitgroeien tot belangrijk streekcentrum Motel royale vergader accommodatie is nog moeilijk te vinden i| doordat bordencommissies veel langzamer werkten dan de bouwers Boodschap werd duur betaald p Verkeersmiddag in Holiday Inn Vijf pornografische tekeningen in beslag genomen Ambtswoning voor jhr. Van Eysinga Afscheid van jam. Braam Voor BRILJANT v. d. WATER Leidse medische studenten: Andere ei-eii Minister L. de Block opent Fasson-complex Minister Beernink bij gongslag: VERLENGING SUMATRASTRAAT GISTEREN AANBESTEED m Gehandicapten verwierven zwemdiploma Kon. Luchtmacht bestaat 55 jaar Zoeken naar kinderen gaat door NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 25 APRIL 1968 >1111 W dei DEN HAAG Een 33-jarige huis- uit Voorschoten is wegens winkel diefstal door de Haagse politierechter veroordeeld tot een boete van f 100 en een week voorwaardelijke gevan genisstraf. De officier van justitie bad dezelfde straf geëist. De vrouw ontkende, dat zy de be doeling had gehad te stelen. Haar zuster had de zelfbedieningszaak, waar zij beiden boodschappen had den gedaan, verlaten met de tas met boodschappen, zogenaamd om te- kijken of een in de buurt wonende kennis, bij wie ze op visite wilden gaan, thuis was. Toen verdachte de winkel zonder te betalen had ver laten, werd de politie gewaarschuwd, die de vrouw aanhield. De toen af gelegde verklaring klopte niet met wat de vrouw voor de rechter zei en de officier trok daaruit de conclusie, dat diefstal bewezen was. ACADEMISCHE EXAMENS •■LEIDEN, 24 april üact. ex. Ned. recht neer F C V de Groot (Leiden); kand. Duitse taal- en leterkunde: de heer H Driessen (H. I. Ambacht). CM LEIDEN Burgemeester Van der Willigen opende vanmiddag door het hijsen van de vlag (wat gepaard ging met het oplaten van ballon netjes) de Holiday Inn Leiden, het eerste Motel in Europa van de 950 vestigingen tellende Holiday Inn-keten. In elf maanden heeft de N.V. I.B.B. te Leiden dit Motel, waarvan de stichtingskosten 7 miljoen bedroegen, „uit de grond gestampt" op een nog uitbreidingsmogelijk heden biedend terrein aan de oude rijksweg 4 naby het Haagsche Schouw. In helgroene en -gele kleuren neemt het motel een dominerende plaats in het landschap in. De weg er naartoe is moeilijk te vinden doordat Rijkswaterstaat al sedert het begin van de bouw omvang en plaatsing van richtingborden zit te bestuderen. Voor fietsers geen denkbeeldige bezoekers omdat het motel ook "over een congreszaal voor 600 personen beschikt is het mo menteel het bereiken van het mo tel helemaal een moeilijke zo niet levensgevaarlijke onderneming. Zy, die zich door de wat schreeu werige buitenkleuren niet hebben laten afschrikken, vinden binnen een sfeervol en aan de meeste ver wende eisen voldoend tijdelijk ver blijf. Het motel omvat onder meer 200 „dubbele" tweepersoonskamers (waarin desnoods een heel gezin met kinderen beneden de 12 jaar voor f 47 kan overnachten), een gezellige, donker gehouden „pira- tenbar", een restaurant, voor 200 personen, drie vergaderzalen, een sauna, een kap. en schoonheids salon en niet te vergeten een over- Donderdag 25 april Wijkgebouw Staalwljk, Herenstraat: 2 tot 5 uur en 7 tot 9 uur tentoonstelling hob by-werkstukken bejaarden. Schouwburg 8 uur: cabaretvoorstelling Fons Jansen. Muziekschool Rapenburg 22, 3 uur: Maatschappij voor Toonkunst, pianoreci tal Ton Hartsuiker. LEIDERDORP Kapelzaal Schep- plngskerk, 8 uur: afd. Leiderdorp K. en O., filmavond over Zwitserland. Vrijdag 26 april Nieuw-Minerva, Vrouwensteeg, 8 uur: afd. Leiden Expogé, Jaarvergadering. Koffiekamer Gehoorzaal, 4 tot 5 uur: receptie 40-Jarlg bestaan VOLA, 8.15 uur feestavond. Boshuis, achter Hoflaan 74: ruilbeurs voor verzamelaars. LHJ-gebouw. Levendaal 101: tlenerso- clëtelt. Schouwburg 8 uur: K. en O., de Nieuwe Komedie met „The Fantastlcks" (musical) van Jones en Schmidt (voor jongeren). Selskip „FrysiSn" Leiden, Jiergearkom- ste 8 üre de jouns yn Café Restaurant „Eigen Zorg", Stationsweg. Zaterdag 27 april Schouwburg, 8 uur: Litteris Sacrum met „De Fysici". LHJ-gebouw, Levendaal 101: midden- en ouderensoclëtelt. Afd. Leiden Kon. Natuurhist. Ver.: be zoek aan Hortus Bulbezum te Limmen. OEGSTGEEST: Het Witte Huis, 2 tot 5.30 uur: schaaksec. Palamedes. Films CAMERA (2.30, 7 en 9.15 uur): De huwe lijksnacht (14 jaar); vrijdag- en zaterdag avond 11.30 uur? The hustler (18 jaar). IDO (2.30. 7 en 9.15 uur): The good, the bad and the ugly (18 jaar). LUX OR (2 en 7.30 uur): De tien gebo den (alle leeftijden). REX (2.30, 7 en 9.15 uur): De jakhalzen (14 Jaar); vrijdag- en zaterdagavond 11.30 uur: Zorba, de Griek (18 jaar). STUDIO (2.30, 7 en 9.15 uur): De non (18 Jaar). TRIANON (2.30, 7 en 9.15 uur): Helga (14 Jaar). Dienst apotheken Avond- en nachtdienst apotheken te Lei den Geopend voor spoedeisende gevallen: Centraal Apotheek, Breestraat 74, tel. 20552. Apotheek R. van Breest Smallen- burg te Leiderdorp is de gehele week geopend. Mobiel A.N.W.B.-kantoor Elke donderdag van 1016 uur bij mo len De Valk Musea en Hortus Museum Volkenkunde. Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u„ ook zaterdag: zondag van 1 tot 6 uur. Museum Oudheden, Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag: zondag van l tot 5 uur. Sted. Museum De Lakenhal, Oude Sin gel: op werkdagen van 10 tot 4 u.; zon dags van 1 tot 4 uur Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. kassen zaterdags en zondags geslo ten. Badinrichtingen De gemeentelijke DaOinncntlngen zijn op de volgende tijden geopend1: Lindestraat 1 b: maandag esloten, dins dag 9—11.15 u. en 13.30-17 15 u.. woensdag gesloten, donderdag 13 30—18.15 u., vrijdag 0-11.15 u. en 13.30—18.45 u.. zaterdag 0- 11.15 u en 13.30-16 30 u. Van der Werfstraat 39. maandag en dinsdag gesloten, woensdag 8—11J5 eD 13.30-17.15 u„ donderdag 8.30—11J5 en 13.30-18.15 u„ vrijdag 8.30—11,15 u. en 13.30—18.45 u. zaterdag 720—11.15 en 13.30— 1620 u. Bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziekenhuis: voor patiënten ln klasse la, lb en 2e: dagelijks 10.30- llJtt 14.30-16 en 19—2C ljur. Voor patiencen tn klasse J: maandag, woensdag, donderdag en vrijdag 18.i5— 19, dinsdag 13—14 .zaterdag 15—16, zondag algemeen christelijke en aatlonale feest dagen 14.30—16 uur Vrouwenkliniek: maandag urn. vr'jdag 18.45—19.30 uur, zaterdag 15.30—1630 uur. zondag 15.30—17 uur. KlassepatiCnten op de vrouwenkliniek, dagelijks 10.30—11.30, 14—16,30 eD 19—20 uur. Op de afdelingen verloskunde-en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 16 resp 12 laar niet worden toe gelaten In net Delang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patient worden toegelaten. Dlaconessenhuls Lelden- derde klas da gelijks 2 tot 3, dinsdag .donderdag en zondag bovendien van 7 tot half 8; twee de klas dagelijks van 2 tot 3 en van 7 tot 8; eerste klas dagelijks van 11 tot 12, 2 tot 3 en 1 tot 8. Ellsabethzlekenhuls Lelden derde klas dagelijks van 2 tot 3 en 's avonds van kwart voor 7 tot half 8. kraamafdellng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor i tot half 8: tweede klas da gelijks van half 12 tot 12, 2 tot 3 en kwart voor 7 tot half 8; eerste klas: dagelijks van half 12 tot half 8. Anna kliniek Lelden: dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dins dag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten dagelijks van half twee tot half vier en elke avdhd van zeven tot acht. ALPHEN-Rijnoord: alle klassen dage lijks van half 5 tot half op zondag van 4 tot half 8. Kinderafdeling dagelijks van 3 tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een balfuurtje voor vader» van 6 tot half 7. KATWIJK - Zeehospitium: longkliniek dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc- afdellng: dagelijks van half 3 tot half 5. Revalidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag eD zondag van half 3 tot half 5: Revalidatie centrum kinderen: woaisdag van 7 tot 8, zaterdag en zondag van half drie tot half vijt. Longkliniek eD tbc-afdellng kinderenwoensdag van 7 tot 8 en zater dag en zondag van half 3 tot half 4. NOORDWIJK - Sole Mlo kiasse-pa- tlënten dagelijks van 8 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8; zaalpatiënten: zon dags van 1 tot 3, dinsdags van 1 tot half 3, donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van 1 tot half 3 Tentoonstellingen Galerie Van der Vlist, Botermarkt 3: wandkleden Jeanne-Marle Bodewes, teke ningen Melndert Volkers en poppen Maja Alexander, van 30 maart tot 26 april, geopend dlnsd. tot en met zt, 9 tot 6 uur. De Lakenhal: tentoonstelling Rondom Rembrandt, de verzameling Daan Cevat. 11 april tot 16 Juni. dag. 10 tot 17 u„ zond. 13 tot 17 u„ Goede Vrijdag. Pasen, Konin ginnedag, Hemelvaartsdag en Pinksteren als zondags. Waaggebouwoverzichtstentoonstelling werken Jos Mertens (1911 tot 1964), van 20 april tot 11 mei, dag. 2 tot 5.30 en 7 tot 9 uur zondags gesloten, opening 19 april 8 uur. Galerie Walenkanm, Nieuwsteeg 171: gra fiek. multiepels en objekten van Gon- schier, Hilgemann. Lenk. Reindel en Som- mer, van 16 april tot 7 mei. dlnsd. t.m vrijd. 1 tot 6 uur, zat. 2 tot 5 uur en na alspraak (tel. 23888). opening 16 april 9 uur namiddag Galerie Van der Vliet, Botermarkt 3: tentoonstelling grafiek Rob Clous en plastiek Frans de wit, opening zaterdag 27 april 9 uur n.m. t.e.m. 24 mei, geopend dinsdag t.e.m. zaterdag 9 tot 6 uur. WASSENAAR Kunstzaal Heuff, Hof- laan 7, schilderijen en gouaches van Bauwke Zijlstra en keramiek van Lucie Q Bakker, opening 27 april 4 uur, t.e.m. 15 mei, maandag t.e.m. zaterdag 10 tot 5 uur. dinsdagavond 8 tot 10 uur zondags gesloten. dekt zwembad alsmede een souve nirwinkel. Alle (uniform ingerichte) kamers hebben eigen televisie, te lefoon, bad-douchecombinatie. toilet en kleedkamer. Voorschoter narcis Tot de oprichting van deze Leid se Holiday Inn hebben onder meer bijgedragen de KLM, Heinekens Brouwerijen Nederland NV, Euro- Transport (dochteronderneming van de Ned. Spoorwegen) en de Cen trale Levensverzekering NV. De Over regio Leiden LEIDEN De contactcommissie „Verkeer Zuid-Holland" houdt vol gende week donderdag een verkeers- middag in het Holiday Inn-motel. Motto van deze bijeenkomst is „Tus sen Den Haag en Amsterdam ligt de regio Leiden". Sprekers zijn dr. M. P. A. Meis sen, burgemeester van Wateringen, die voorzitter is van de commissie, gedeputeerde dr. R. Eijsink, ir. M. P. Oosterkamp, adjunct-directeur van de provinciale planologische dienst van Zuid-Holland, mevrouw N. A den Haan-Groen, wethouder van Leiden, en de heer N. Hortensius, oud-directeur van de NZH. Mr. H. A. C. Branderhorst, secre taris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Leiden, zal een dis cussie leiden en mr. J. Klaasesz, com missaris der Koningin, spreekt een slotwoord. DEN HAAG In opdracht van dc officier van justitie van het parket Den Haag heeft dc politie gistermid dag vyf tekeningen van de Haagse schilder-tekenaar Nol Kroes in be slag genomen. De tekeningen tonen pornografische afbeeldingen. De pentekeningen vormen een deel van de expositie die ter gelegenheid van de vijftigste verjaardag van de heer Kroes werden tentoongesteld bij de internationale galerij Orez aan de Javastraat. De eigenaars van de gale rij, de heren Albert Vogel en L. J. Verboon is meegedeeld dat proces verbaal tegen hen zal worden opge maakt wegens overtreding van arti kel 240 van het wetboek van straf recht. Dit artikel verbiedt onder an dere tentoonstelling van geschriften, afbeeldingen of voorwerpen die aan stotelijk zijn voor de eerbaarheid. De inbeslagname werd uitgevoerd door twee rechercheurs, een fotograaf en een inspecteur. bezetting van het pas in gebruik genomen motel is al heel goed. Zo logeerden er gisteren tweehonderd gasten. Inn-keeper is de heer A. E. Velthuijsen; hij wordt bijgestaan door 85 personeelsleden. De Voorschotense narcissen- kweker J. Gerritsen heeft een „pre-historische" narcis, waaraan hij veertig jaar heeft gewerkt, de naam van dit motel gegeven. Gis teren presenteerde hij deze tulp tijdens een persconferentie. OEGSTGEEST Naar wij verne men, is een ambtswoning gevonden voor jhr. Van Eysinga, burgemeester van deze gemeente. Het is de woning Poelgeesterweg 10, in de onmiddel lijke nabijheid van het bos van Oud- Poelgeest. De woning komt 14 juni beschikbaar en wordt nog bewoond door prof. Prins. De kale koopprijs is f 225.000. Er zal nog een kleine verbouwing moeten worden uitge voerd. B. en W. stellen de raad voor, tot een en ander te besluiten. De verga dering waarin dat zal gebeuren, wordt gehouden op 1 mei. LEIDERDORP Gisteren heeft de fam. Braam afscheid genomen van de klantenkring in verband met komend vertrek uit Leiderdorp. De heer Braam, die dertig jaar in het za kenleven heeft gezeten en achttien jaar de zaak aan de Koningstraat heeft gedreven, hoopt binnenkort zijn theologische studie af te sluiten. Over enkele weken doet hij zijn laatste examen en dan is hij beroep baar in de Geref. Kerken. De zaak wordt met ingang van 1 mei overge nomen door de heer W. Van te Sant poort. Zeer vele klanten hebben de fam. Braam bedankt voor haar service in de afgelopen jaren. Haar werd een groot tuinameublement aangeboden. Het waren voor de familie Braam on vergetelijke uren! JUWELIER HORLOGER Haarlemmerstraat 181 LEIDEN In een vandaag verzonden telegram aan de minister van onderwijs en wetenschappen heeft de Leidse vereniging van co-assistenten van de medische faculteit haar ernstige verontrusting geuit over de steeds toenemende wachttijden voor eo-assistenten. Zij acht de vrees gegrond, dat volgend jaar de studie tussen het doctoraal-examen en het arts-examen drie jaar zal gaan bedragen in tegenstelling tot de twee jaar die dit deel van de studie normaliter vergt. Hier, aldus de vereniging, is sprake van een onvrij willige verlenging van de studie van meer dan een jaar. De vereniging dringt er bij de minister dan ook sterk op aan, maatregelen te nemen om dit op onthoud te verkorten. Omdat de capaciteit van het Aca demisch Ziekenhuis in Leiden reeds lang onvoldoende is gebleken om de steeds toenemende aantallen co-as sistenten te verwerken, zijn ook zie kenhuizen buiten Leiden, o.m. in Den Haag, ingeschakeld bij de opleiding van doctorandi. Als oplossing voor het steeds nijpender worden de pro bleem zien hoogleraren en weten schappelijke staf een officiële bin ding met ziekenhuizen buiten Leiden, die een gedeelte van het onderwijs aan het ziekbed moeten gaan over nemen. Zelfs echter indien hiervoor nu geld ter beschikking zou komen, zal realisering van de oplossing onge veer drie jaar kosten. Daarom zal naar het oordeel van de Leidse vereniging van co-assis tenten tussentijds een oplossing moe ten worden gezocht om de wachttij den te verkorten. Dit kan haars inziens worden be werkstelligd door het stellen van an dere eisen wat de stafbezetting be treft aan een ziekenhuis dat co-as- sistenten mag opleiden en door het HAZERSWOUDE Mr. L. de Block, minister van Economische Zaken, hoopt donderdag 30 mei om half elf het nieuwe complex van Fas- son aan de Hoge Rijndijk te openen. ALPHEN Minister Beernink heeft gistermiddag de manifestatie „Het Gouden Alphen - nieuwe stad aan Oude Rijn" met een gongslag geopend. Dat betekende overigens niet dat hy toen zo spoedig mogelijk uit Alphen verdween. De minister, die vergezeld was van zyn vrouw, heeft brede belangstelling getoond voor alles wat op deze manifestatie te zien is. Hij had er veel waardering voor. Ook had mr. Beernink zich er tydens een rondrit door de gemeente van overtuigd, dat in Alphen aan den Rijn veel mogelijkheden zijn voor de toekomst. Tydens de rond wandeling kreeg de minister in de agrarische afdeling een boerenkaas aangeboden door veehouder Kempenaar. De opening van de manifestatie had plaats in de receptietent van de Middenstandsbeurs, waar vele honderden bijeen waren. Onder hen waren mr. Geertsema, lid van de Tweede Kamer voor de VVD en burgemeester Ridder van Rappard uit Gorinchem, die als bestuurslid de Vereniging van Ned. Gemeen ten vertegenwoordigde. Voorts tal van burgemeesters uit de omge ving. Alle sectoren van het ge meentelijk leven waren vertegen woordigd. Levend bewijs Namens het comité Gouden Al phen heeft de voorzitter P. Groen- hart een overzicht gegeven van de manifestatie. Hij wees er op, dat men bewust de periode van 24 april tot en met 3 mei heeft gekozen, omdat daarin ook de verjaardag van de Koningin valt. Hij zag de manifestatie als een levend bewijs van wat met samenwerking is te bereiken. De heer Groenhart bracht dank voor de steun, met name van het gemeentebestuur. Aan het einde van de toespraak bood de heer Groenhart mevrouw Beernink een doos bonbons aan: de minister kreeg sigaren. Veel goeds Minister Beernink wees op de deining die in Zuid-Limburg is ont staan. in verband met de door de regering gewenste samenvoeging van gemeenten. Wellicht is die dei ning er ook geweest toen vijftig jaar geleden de gemeente Alphen IN 'T GRIJS VERLEDEN aanvaardde men grijze haren Tegenwoordig borstelt U slechts drie minuten met onze Marchalborstel met een weinig CREME MARCHAL, waar door de natuurlijke haarkleur metéén terug komt. UW PASPOORT JOKT 11 Elke vrouw kan er jaren jonger uitzien. Onze MARCHAL RIMPELCORRECTOR doet ogenblikkelijk alle rimpels en kraaiepootjes verdwijnen. Flesje voor maandenlang gebruik: 8.75 Gratis folder bij: DROGISTERIJ A. VAN DORP Vijf Meiplein 98 Telefoon 33982 Rijndükstraat 2 Telefoon 30260 LEIDEN In het stadhuis had gisteren de openbare aanbesteding plaats van „het maken van zandlichamen en zandpalcn met bijkomende werken voor een weg in het verlengde van de Sumatrastraat" (door het volkstuin park in Leiden-Noord, in de richting van de Broek- en Simontjespolder). Er waren 14 inschrijvingen. De hoogste was van de N.V. Aannemersbedrijf voorheen Joh. Visscher en Zn. te Leiderdorp met f 393.400 en de laagste van J. Mens te Lisse met f 290.000. Tot de „Leidse" inschrijvers behoorden verder dc firma A. Th. Stuifzand met f 369.000 en Gebroeders Schouls N.V. met f 355.000. aan den Rijn uit drie gemeenten ontstond, waar enkele jaren gele den ook Zwammerdam is bijgeko men. De historie leerde, dat in Alphen aan den Rijn veel goeds tot stand kwam in deze halve eeuw. Mr. Beernink stond vervolgens stil bij de financiële aspecten van de gemeenten, die een grote zorg zijn voor de landsregering. Helaas is er niet zoveel te verdelen. In het oosten en zuiden van ons land is de gesel der werkloosheid en daarom moet men daar de grootste financiële injecties geven. Mr. Beernink noemde Alphen een stad met perspectief, die kan uit groeien tot een der belangrijkste centra in deze streek. Hij ver heugde zich over de activiteit, die uit deze manifestatie spreekt. Geestv Sigaren uitgedeeld om bezoek te stimuleren ZOETERWOUDE Zoals we gis teren meldden, is de heer Jac. van Leeuwen benoemd tot directeur van de Coöp. Raiffeisenbank. Op de al gemene vergadering waren slechts 17 leden aanwezig, die verrast wer den met een doos sigaren om het bezoek aan de algemene vergadering te stimuleren. Dit zal ook volgend jaar worden gedaan. Aan de Hoge Rijndijk is op 28 maart een bijkantoor geopend, dat zeer goede zaken doet. Het kantoor aan de Zuidbuurtseweg is op de mo numentenlijst geplaatst. In het be stuur is geen verandering gekomen. De heer A. van Diemen, die zich we gens zijn leeftijd moest terugtrekken, is benoemd tot erelid. Het resultaat in de Raiffeisenweek is groot geweest. Er werd door 1340 spaarders gestort, onder wie 64 nieuwe. Van de in 1967 ingevoerde betaalchèques is een dankbaar ge bruik gemaakt. Het aantal leden is van 33 tot 541 gestegen, het aantal spaarders van 312 tot 3892. De omzet steeg van 12 tot 78 miljoen. Uit al deze cijfers kan men lezen, dat de bank een goed jaar heeft gehad. Dodenherdenking ZVoucle ZOETERWOUDE Op 4 mei wordt de dodenherdenking gehou den. Na een onderbreking van een jaar is er in de Herv. kerk weer een herdenkingsdienst. Een detachement van de Nationale Reserve betrekt de erewacht en ook de drumband VTOS heeft medewerking toegezegd. Met een enorme gongslag opende minister Beernink gisteren de manifestatie „Het Gouden Alphen". koninginnedag Zoeterwoude ZOETERWOUDE In grote lij nen ziet het feestprogramma voor Koninginnedag er als volgt uit: za terdag (27 april) volleybaltoernooi, maandag (29 april) klaver- jaswedstrijd en lampionoptocht, 30 april: kinderoptocht, aubade en kin derspelen. 's Morgens een voetbaltoernooi voor buurtploegen, een fietstocht voor meisjes en ringsteken te paard. Om 12 uur is er een Schenkelloop en om 2 uur een wielerprogramma. Na de wedstrijd op toerfietsen voor ingezetenen zal voor het eerst de ronde van Zoeterwoude worden gereden. De Oranjevereniging heeft flink in de geldbuidel getast, want er wordt om prijzenschema I gere den, zodat vele goede renners aan de start worden verwacht. 's Avonds om 7 uur wordt een ballonoptocht met wedstrijd gehou den, waarna een taptoe van de St. Jansfanfare en drumband VIOS de dag zal besluiten. verkorten van bepaalde co-assistent- schappen. „Volgens het boekje" duurt de art sen studie zeven jaar: drie jaar voor het kandidaats, daarna twee jaar voor het doctoraal-examen en tenslotte twee co-assistentschaps jaren, waar van het eerste wordt afgesloten met het semi-arts-examen. LEIDEN Gisteren hebben in de Overdekte gehandicapten gezwom men voor een diploma. De geslaag den zijn: Diploma A: Jan v. d. Dop. Lei den; Corn. A. Lagerberg-v. Leeu wen, Leiden: Arend Burger, Lei den; Jan Venne, Leiden; Mieke M. Jonk, Leiden: Erico Hazenoot, Noordwijk; Ellie A. Bulk, Noord- wijk. Diploma B: Jacobus Zitman, Lei den: Bert de Groot. Voorhout; Jan de Nooij, Leiden: Jan v. Duiven voorden, Noordwijk; mevr. M. M. Nieuwenhuijzen-Edelaar, Noord wijk; Henk Schenk, Sassenheim; Gerard Schulte, Noordwijk; mej. M. C. v. Leeuwen. Leiden; M. R. v. Vliet, Hazerswoude. De burgemeester reikte de diplo- ï.ia's uit. DEN HAAG In het kader van de viering van het 55-jarig bestaan van de Koninklijke Luchtmacht op 1 juli 1968, wordt op vrijdag 5 juli op de vliegbasis Ypenburg een reünie ge houden. Verwacht worden alle oud-of ficieren en -onderofficieren van de Koninklijke Luchtmacht, onder wie tevens worden verstaan zij die vier jaar of langer vrijwillig bij de lucht macht hebben gediend. De reünie zal plaatsvinden tussen 18 en 21 uur en wordt bijgewoond door prins Bern- hard. Tevens zullen deputaties van al le luchtmachtonderdelen aanwezig zijn. Oud-luchtmachtmilitairen, die de reünie willen bijwonen kunnen zich vóór 1 juni schriftelijk melden bij de heer J. van TuiL Bureau Algemene Zaken. Dienst OOP-Klu, Kalvermarkt 28 te Den Haag. ROTTERDAM De politie zal naar de twee sinds zondag in Rotterdam vermiste kinderen blijven zoeken zo lang er nog tips binnenkomen. Alle tips, tot nu toe 130, worden door re chercheurs nauwgezet nagegaan. Toch is het aantal tips gelet op de grote publiciteit betrekkelijk gering. Het aantal mensen dat meent de kinde ren gezien te hebben is nog kleiner Het zoeken op deze derde dag heeft zloh toegespitst op de omgeving van het Leuvehavenbekken. Reeds dins dag was de politie begonnen te dreg gen. Vandaag is dat voortgezet Ook gingen mariniers aan boord van de talrijke binnenscheepvaartschepen om er een nauwgezet onderzoek uit te voeren. Op diverse plaatsen in de stad zijn de foto's van de twee zevenjarige meisjes Louise van Heuzen en Anneke van IIuls opgeplakt. Er is geen enkele aanwijzing, dat er misdrijf in het spel zou zijn, maar ook geen dat de meisjes zouden zijn verongelukt of verdronken. Directeur Versluijs nam afscheid van bank in Warmond WARMOND In hotel De Zon nam gisteravond de heer A. P. Ver slaijs als directeur van de Coöp. Raiff eisenbank afscheid. De heer Wild schut, die namens de centrale bank sprak, zei de heer Versluijs te heb ben leren kennen als een plichts getrouw man met een open oog voor de soms moeilijke omstandigheden. In deze dynamische tijd wordt veel van een bankdirecteur gevergd. Als blijk van waardering bood hij de scheidende directeur de erepenning van de centrale bank aan. De heer Vergeer, die namens de raad van toezicht en het bestuur van de bank 't woord voerde, dankte de heer Versluijs voor zijn 32-jarig di recteurschap en overhandigde een enveloppe met inhoud. Van de gelegenheid persoonlijk van de directeur afscheid te nemen, werd druk gebruik gemaakt. De vier miljoen spaargelden wer den volgemaakt door J. A. Stol. mevrouw Timmer en A. G. van der Kroft, die respectievelijk f 100 en 2x f 50 hiervoor ontvingen. Nadat de nieuwe directeur, de heer Th. A P. Hoek, met een toepasselijk woord was geïnstalleerd werden de reke ning en balans over 1967 goedge keurd. Besloten werd, van de winst f 10.000 te reserveren voor de ver bouwing van de bank.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 3