jg a a a am a a a u E a a E a Luchtige komedie van Shakespeare RADIO-AVOND OVER EN MET ISRAEL Korte metten 3 6 „Naar het U lijkt Derde ronde Gaudeamus Polen-Nederland half uur later Elckerlyc voor Delft behouden Radarsysteem beschermt tegen sluipschutters VANAVOND TE ZIEN VANAVOND TE HOREN DONDERDAG 25APRI11968 De VPRO maakte gisteravond korVe metten ten aanzien van pornografie in de beeldende kunst: die bestaat niet, zeiden diverse ondervraagde schilders, zowel als prof. mr. W. H. Nagel, die zijn uitgesproken mening liet horen tussen de interviews door. Altijd, al bij de oude beschavingen, is de paring duidelijk uitgebeeld, zelfs op kinderborden en -bekers. In de uitzending werd nadrukkelijk gezegd, dat het verboden was de wel 'opgestelde, maar grotendeels weggewerkte schilderijen van Harry Huisman te tonen. Niettemin bleef er, zelfs met etsen van Rembrandt, genoeg te tonen over. Dit werd on beschroomd gedaan, ter illustratie van het gesprokene. De schilder Melle zei: „In de kunst zit altijd iets prikkelends en dat is goed. Als zij niet vervolgd wordt met discussie vervlakt zij". Prof. Nagel onderschreef deze uitspraak en voeg de eraan toe: „Wat ik kunst noem keurt u (de kijker) af en wat u kunst noemt, geef ik aan de vuilnis man mee". Krasser kon het al niet. Het was een leerzaam half uur, dat op zichzelf weer aanleiding kan geven tot ruime discussie. De NTS had laat op de avond nog een extra uitzending, waarin mr. A. C. A. Dake eerst de Griekse mi nister van buitenlandse zaken Pipi- nelis en daarna de oppositieleider Andreas Papandreou interviewde. Pipinelis deelde mee, dat het rustig is in Griekenland, dat de regering bezig is orde en veiligheid te herstel len, een nieuwe grondwet te maken en tegen september vrije volksver kiezingen te organiseren: alles in de- cratische zin. De rapporten over folteringen en mishandelingen van gevangenen, noemde hij een beledi ging voor de Griekse regering: be schuldigingen met boosaardige en misdadige opzet. Hij zei koel, dat mr. Van der Stoel waardig zal worden ontvangen in het land, maar dat de regering zich gekwetst acht door de bemoeizucht door de Raad van Eu ropa. Uiteraard sprak Papandreou al deze uitlatingen categorisch tegen: de grondwetvernieuwing is een staaltje van dictatuur, de verkiezin gen zullen in één richting worden ge stuurd. ..De militaire junta in Grie kenland onderwerpt het leger en on derdrukt de vrijheid, de economische ontwikkeling is tot stilstand geko men, het land is vijftig jaar achter uit gezet, de instellingen zijn ver nieuwd en de onderwijshervorming evenzeer". Hij zei zelf in gevangenschap bruut behandeld te zijn en kwetsuren door mishandeling te hebben geconsta teerd bij drie van zijn vrienden. Het molesteren is na december in het geheim op het schip Elly voortgezet. Papandreou wenst totale boycor van Griekenland, vooral ook door het toerisme. De Panhelleense beweging zal geen regering in ballingschap vormen, maar eist groot verzet tegen ieder, die totalitair denkt. Kruiswoord-puzzel 1 2 1 8 9 10 13 K 17 18 19 i 21 27 28 31 33 37 36~ 39 20 TT rr t\ TT Horizontaal. 1. mijmeren, 5. stevig, 10. denkbeeld. 12. oude naam v. Ier land, 13. lidwoord. 14. stad in België, 17. bekende afkorting, 18. li chaamsdeel. 20. tovergodin, 21. fami lielid, 22. telwoord. 24. in het jaar der wereld (afk Lat.), 25. salaris (Vlaams). 26. voorwerp ter verlich ting, 28. vervoeging van een hulp- werkw., 30. scheik. element (afk.), 32. voegwoord, 34. lichaamsdeel, 36. bij woord, 38. soort onderwijs (afk), 39. vogel, 41. deel van de mast, 42. insek- teneter, 44. meisjesnaam, 46. plant, 47. stengel. Verticaal: 1. rijkaard, 2. bloedhuis, 3. lidwoord (Fr). 4. telwoord. 6. voor zetsel, 7. bijwoord 8. gordel, 9. jon gen, 11. vlek, 15. bijwoord, 16. water in Friesl., 19. Nederl. schilder, 21. (Van onze radio- en tv- redactie) HILVERSUM Indien u er de derde aflevering van Oli ver Twist" voor over hebt, kunt u zich vanavond heerlijk installeren om meer dan twee en een half uur lang Shake speare's kostelijke blijspel „Naar het U lijkt" te genieten. De AVRO laat er een Neder landse opvoering in sterke rol bezetting van zien. Ditmaal geen tragedie, maar ko mische liefdessmarten die allemaal feestelijk aflopen. Aan het slot dus geen met lijken bezaaid toneel, maar luchtig plezier, kussen en blijde ge zichten in het paradijselijke Arden- ner woud vol zomerse zonneschijn. Zoals gebruikelijk in zijn tijd laat Shakespeare het aankomen op ver mommingen en verkleedpartijen, misverstanden en vrolijke bedriege rijen met niets dan liefde als inzet. Wie is eigenlijk middelpunt in deze komedie: de hertogelijke prinses Rosalinde, die als page verkleed haar geliefde Orlando wil winnen en hem een dubbel rad voor ogen draait, de nar Toetssteen die overal en nergens rondspringt of de edelman Jacques, melancholische beschouwer van het menselijk bestaan, die met zijn non chalante levenswijsheid het spel voor al te veel kunstmatigheid of senti mentaliteit behoedt? U moet dat zelf maar uitmaken. Elke speler heeft een betekenisvolle rol, want Shakespeare filosofeerde ook in zijn blijspelen. In Rosalinde zult U. travesti of niet, Sigrid Koetse, echtgenote van regisseur Jan Retèl (die het spel ook voor tv bewerkte) herkennen. In Toetssteen Coen Flink en Ko van Dijk is in zijn dramatisch element als edelman Jacques, de enige die aan het eind van 't spel het zonder liefde moet stellen. Maar daarvoor is hij ook de voorname, droefgeestige le vensbeschouwer. Het verhaal van „Naar het U lijkt"' doet er niet zo bar veel toe. Hovelin gen zijn de politieke kuiperijen en de strenge stadssfeer ontvlucht om een tijdlang het herdersleven te delen en zo speelt het hele gebeuren zich af in de open lucht. Er is een hofconflict geweest tus- j sen de jonge edelman Orlando en Charles, de worstelaar van hertog j Frederik, die Rosalinde, dochter van zijn verbannen broer, onder zijn hoe- de heeft. Hertog Frederik wordt woe- j dend op Orlando en van de liefde I tussen hem en Rosalinde zal niets terecht komen. Ingewikkeld Orlando ontmoet Rosalinde, die zich heeft verkleed als page en zich Ganymedes noemt. Hij hangt verzen voor zijn geliefde op aan de bomen in het wcud en tenslotte komt het hoogtepunt van de intrige: de „page" speelt voor Orlando het meisje Rosa linde. Hier gaat eigenlijk het uitzonder lijke van de door Shakespeare ver nuftig uitgedachte situatie verloren: in zijn tijd was het ongebruikelijk, dat meisjes toneel speelden. Meisjesrollen werden vertolkt door mooie jongemannen in travesti. Daardoor werd destijds Rosalinde als page een veel aannemelijker figuur. Maar Shakespeare bereikte ermee, dat de, een meisje voorstellende jon ge acteur, in zijn „vermomming" als jongeman weer het meisje speelde voor Orlando. Ingewikkeld, niet waar? Maar dat waren de pikante rieën van toen. En hoe ingewikkelder een blijspel, hoe fraaier en boeiender het was. „Naar het U lijkt" is echter nog al tijd een pakkend kijkspel en aan het verhaal op zichzelf moet U vooral niet te zwaar tillen, dat is onder geschikt aan situatie en spel. UTRECHT Vanavond wordt de derde ronde gehouden van het Gau deamus concours in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen in De Domstad. Voor deze ronde zijn thans vijf deelnemers toegelaten, waaron der geen Nederlander. Het zijn Ro nald Lumsden, piano, uit Engeland; Norbert Grossmann, eveneens piano, uit Duitsland; Michael Ranta (VS.), slagwerk; Nancy Voint (V.S.), piano, en Anita Krochmalska, piano, uit Po len. Deze ronde is voor belangstellen den toegankelijk. Een opname uit het briljante blijspel „Naar het U lijkt", met v.l.n.r. Sigrid Koetse als de hertogsdochter Rosalinde, Coen'Flink als de dartele nar Toetssteen en Marja Habraken als Celia, Rosalinde's nichtje en ver trouwde vriendin. „Naar het U lijktwordt opgevoerd in de vertaling van dr. L. A. J. Burgersdijk, welke later werd gemoder niseerd door Luisa Treves om de poëtische oud-Engelse dialogen beter verstaanbaar te maken. „Naar het U lijkt" heeft altijd repertoire gehouden en de AVRO zal het ook daarom vanavond aan kijkers niet ontbreken, al wordt het een latertje. NTS dingt mee op festivals HILVERSUM De NTS zal goed vertegenwoordigd zijn met inzendin gen op het concours om de Prix Jeunesse Internationaal, het twee jaarlijks tv-festival dat van 7-14 juni in München wordt gehouden. Ook gaan er twee inzendingen naar het Praagse tv-festival dat op 19 juni a.s. begint. Voor München zijn gekozen in de categorie 7 jaar de aflevering „Toontje de aap" uit de Kabouter Kandelaar-serie van de VPRO en een deeltje Paulus de Boskabouter. Voor de categorie 7-12 jaar twee afleveringen van het IKOR/CVK- reeks ..In die dagen" en voor 12 - 15 jaar het deel „Telecommunicatie" van het AVRO-programma „Tech niek je vriend of je vijand." Naar Praag gaan voor de afdeling documentaires „Een dag in de Twee de Kamer" uit „Inburgeren" (NTS) en voor de categorie drama het VARA-televisiespel „De sprakelozen" van Lodewijk de Boer. Op het Benelux-festival, van 23 tot 26 mei a.s. in Den Bosch, dingt de NTS mee met „De bezetene", de film van Trino Flothuis over de jazz musicus Han Bennink. op 8 april jl. via Ned. 2 vertoond. (Van onze radio- en tv-redactic) HILVERSUM De NRU zal op 1 mei a.s. via Hilversum II het gehele avondprogramma, van 7.15 tot 11.55 uur, wijden aan de herdenking van het 20-jarig bestaan van de staat Israël. De lange, gevarieerde uitzen ding kwam tot stand in samenwer king met de Israëlische omroep Kol Israel. Mr. J. M. A. H. Luns. minister van buitenlandse zaken en dr. Daniël Le- win, Israëlisch ambassadeur in or.s land. zullen een inleidend woord spreken. Een deel van het program ma wordt aangekondigd door omroe pers uit beide landen, in het Neder lands en in het Ivriet. Er zullen vier korte documentaires en klankbeelden zijn te horen, afgewisseld door lich te en ernstige muziek, voornamelijk van Israëlische originp en ook gespeeld door Israëlische orkesten of ensembles. Die avond geeft het Israëlisch Ka merorkest een concert in een der Hil- versumse studio's en daarvan wordt een deel direct uitgezonden. plaats in Over., 23. onderricht, 24. figuur in het kaartspel, 27. plaats in Drente. 29. plaats in Belg. Limb, 31. gelijk, 33. plaats in de schouwburg, 34. slede, 35. scheik. element (afk), 37. riviertje in Normandië, 39. biersoort, 40. aanw. voornaamw. 43, voegwoord (Fr), 45. scheik. element (afk). OPLOSSING VORIGE PUZZEL: 1. gordel, 2. drevel. 3. revers, 4. eerste, 5. relaas. 6. kaarde. 7. elders, 8. stelle, 9. karpet. (Van onze radio- en tv-redactic) HILVERSUM De interland voet balwedstrijd Polen Nederland, op 1 mei r..s. in Warsihaa te spelen, begint een half uur later en w.,1 om 5.30 uur. De NTS komt e: daarom tot 7.15 uur rechtstreeks mee op het scherm, en niet zoals in de omroep bladen staat vermeld tusson 4 55 en 6.45 i iu. In v-rband met de:: wijziging worden journaal en reclame op Ned. 1 in :.e rust (omstreeks 6 20 uur) uit- gezoncen. De kleuters kunnen deze avond al leen op Ned. 2 naar Pipo kijken... als het even mag van vader. In de klankbeelden komen o.m. een aantal Nederlands sprekende Israëli's aan 't woord, gewonden en invaliden uit de zesdaagse oorlog en er zijn opnamen te horen van taalonderricht in Israëlische scholen. Mirjam Ger- zon stelt in de documentaire „Israël op weg" het vraagstuk van de joodse identiteit aan de orde. Producers van het programma zijn Herman Felderhof en Bob Uschi. Pipo ook mee naar Miinehen (Van onze radio- en tv-redactic) HILVERSUM De NTS heeft besloten ook nog de aflevering van Pipo de clown van maandag 22 april, getiteld „De vliegende Hollander", in te zenden voor het concours om de Prix Jeunesse Internationa1. Dit programma wordt echter bui ten mededinging vertoond op het concours, dat van 7 tot 14 juni a.s. in München wordt gehouden. j DELFT De traditionele opvoe ring van het middeleeuws spel Elc kerlyc blijft voor Delft behouden. Minister Klompé heeft een subsidie van 11.000 verleend, zodat het ook j dit jaar mogelijk zal zijn voorstellin- I gen te geven in het kader van het Holland Festival. De regie is opnieuw toevertrouwd aan Johan de Meester. BUFFALO Amerikaanse ingenieurs hebben een radarsysteem ontwikkeld dat president Kennedy voor de kogels van een sluipschutter had kunnen vrijwaren als de vinding in 1963 beschikbaar was geweest. Bij de nadering van een kogel kunen kogelvrije panelen bin nen een tiende van een seconde uit de wanden van een eventuele auto oprijzen. Op deze manier "kan een kogel, die op 91 meter af stand wordt afgevuurd met een snelheid van 914 meter per seconde, nog worden afgewend. Bij een lagere snelheid kan een kogel van nog dichterbij worden tegengehouden. Proeven met het geweer waarmee president Kenne dy werd doodgeschoten, hebben uitgewezen dat de ko gel een snelheid moet hebben gehad van 567 meter per seconde. Volgens het rapport-Warren zou het fatale schot kunnen zijn afgevuurd op 64 meter afstand. NEDERLAND 1 AVRO 7.06 uur Danny Kaye show. 8.20 uur actualiteiten. 8.45-11.22 uur blijspel van Shakespeare '„Naar het U lijkt". NEDERLAND 2 NCRV 7.03 uur (NTS) gewestelijk nieuws. 8.20 uur 3e aflevering van „Oliver Twist". 9.14 uur jazz met Jacobs, daarna actualiteiten tot 10 uur. HILVERSUM I NCRV 7.03 uur Arie J. Keijzer bespeelt het nieuwe orgel in de Rotterdamse Doelen. 8.30 uur steravondprogramma Stekker. 10.40 uur avondoverdenking. 11.00 uur gevarieerd programma Studio 2300. HILVERSUM II AVRO 7.40 uur (IKOR) avondgebed. 8.30 uur Oratorium Acis and Galatea van Handel, stu diouitvoering. 10.55 uur hedendaagse muziek. 75 Was dit de kleine jongen, die zo aan haar gehangen had? Deze slanke jongeman met zijn knap gezicht en golvend blond haar? Maar zij herkende zijn ogen, de grote donker- blauwe ogen en toen herkende hij haar ogen ook. Well..., zei zij en stak haar hand uit, Freek... Nog steeds zich vreemd voelend vatte hij de kleine slanke hand in de zijne. Ja, natuurlijk was dit Queeny en zij moest niet eens erg veranderd wezen, even klein, even slank, nee. nog kleiner dan in zijn herinnering, want toen had hij zichzelf las kleine jongen en haar als volwassene gezien. Zij was wel ouder geworden, dat zag hij ook. Er lagen een Paar naaldfijne groefjes om haar ogen. Toch was hun leef tijdsverschil ingekrompen, nu scheelden tien jaar niet meer zoveel als toen. Hij zocht naar woorden, durfde ineens niet goed meer „Queeny" te zeggen, haar oude naam uit zijn kindertijd. Hij mompelde maar wat. Zij hoorde het en haar ogen werden weer glanzende kie ren, zo lachte Queeny als iets haar trof. Dit sijn Mol en Polly, boy, baby Mol, weet je nog well? Freek gaf ook de meisjes een hand, zag hun kinderogen hem meteen scherp opnemen. Hij glimlachte tegen haar, zij glimlachten terug. Als hij zonder bolwerk was kon hij meteen de mensen voor zioh innemen; hij was zonder bol werk nu. Hoe maakt oom John het? O very well, en jouw moedertje, zij ook? Freek knikte, na een lichte aarzeling toen hij in een flits moeders ogen voor zich zag. Zij gingen het stationnetje af. De meisjes voorop, Freek met zijn koffer erachter. Queeny al vragend en vertellend kwam naast hem lopen, stak haar arm vertrouwelijk door de zijne heen. Thuis hebben we nog een verrassing voor je, kleine Eddy zag je ook nog niet. Mol is nu acht, Polly zes en Eddy twee jaar oud. So'n stel, boy! En nou we hebben een oudste zoon. Zij drukte zijn arm. Hij werd zich plotseling ervan bewust dat hij met een vrouw gearmd liep, die niet zijn moeder was. Hij voelde dat er een lichte blos naar zijn wangen trok. Er was veel waar hij aan moest wennen. I am always Queeny, boy, that dit not change... Zij had dus gemerkt, dat hij haar zo nog niet genoemd had. Hij keek neer in haar ogen; zij was nu een stuk kleiner dan hij. Queeny... Zij droeg iets blauws, net als die allereerste keer op het duinpad. En in die gedachteassociatie vroeg hij: Draag je nog weieens witte kousen en leeft Lobbes nog? Weer vernauwden zich Queeny's ogen, maar zij begreep hem. De laatste dam van het bolwerk was gevallen. O boy, witte kousen, dat is voor de zomerdag! En Lobbes, poor chap! Hij is gegaan naar de eeuwige jachtvelden. Zij lachen samen. Mol en Polly kwamen nu naast hen lopen. Polly hing aan de arm van haar moeder, Mol wilde beslist meesjouwen aan Freeks koffer. Hij liet haar begaan, deed alsof zij hem werkelijk hielp. Wat ben jij groot geworden, Mol ik zou je niet herken nen; haast een dame! Het meisje was inderdaad lang voor haar leeftijd, had niet het kleine fijne van haar moeder. Polly leek op Queeny, Mol op haar vader en zij had ook meer haar vaders aard. Ik was jou helemaal vergeten, Freek, toen jij er was, was ik nog een baby. Hij lachte Nou, en wat voor een baby, plaagde hij, een schreeuwlelijk. Zij keek hem aan of hij het meende. Om haar neus sproette het discreet, haar tanden waren de forse tanden van haar vader. Dat jok je, ik was een veel zoetere baby dan Eddy, zegt mamma altijd. Ja, boy, je hoort het, zei Queeny, wijsmaken kun Je die twee al niets meer. Dat moet je maar bij Eddy proberen. Thuis was oom John. Hij stond in de open deur op het bordesje. Eddy op zijn arm kraaide luid. De begroeting was hartelijk en alsof er niet jaren waren verlopen sedert de laatste keer dat zij elkaar hadden gezien. Freek vond het huis kleiner geworden, hij vond alles kleiner geworden. Hij zag nu ook dat de meubelen eigenlijk maar sober waren, de matten op de grond geert Perzisch kleed. Maar het hinderde niet. Het huis rook naar lavendel en naar oude dingen. Het had een sfeer van- kinderen en vrolijkheid. Freek werd in een gemakkelijke stoel gedrukt. Eerst nu uitrusten, hij was immers pas z'ek gewjest. Queeny, bedrijvig en neuriënd, zette thee, sneed een ci troen aan plakjes. Mol schudde biscuitjes op een schoteltje. Oom John zat met zijn jongste dochtertje op de oude bank tegenover zijn neef. Hij deed Freek ineens aan zijn vader denken, zoals hij nu zijn pijp opstak en Polly dankte voor de haastig aangestreken lucifer. Oom John was ook ouder ge worden; zijn haar, dat vrij lang in zijn nek hing, begon aan de slapen te grijzen, zijn gezicht was verweerder dan vroe ger, dieper gegroefd om kin en mond. Maar de ogen waren dezelfde jeugdige lach-ogen en Mol keek net zo. Hoe gaat het met schrijven, oom? Ik zag weieens iet» liggen in de winkelkasten, ik heb er natuurlijk op gelet. Zo- z°. wel op gelet en niet gelezen! Staat je netjes, je dacht zeker: ik krijg ze te zijner tijd wel present. (Wordt vervolgd) TELEVISIE V.VVVVONIl Hilversum I. 402 m. NCRV: 18.30 Nieuws en weerpraatje. 18.46 Actualiteiten. 19.00 Leger des Heilskwartier. 19.15 Nieuws uit de protestants christelijke organisaties. 19.30 Orgelconcert 20.00 Internatio nale oriëntatie ln kerk. zen ding en oekumene. 20.10 Ste reo: Moderne orkestmuziek (gr.). 20 30 Steravondprogram ma. 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverien- king. 22.50 Stereo: Licht Instrumentaal trio. 23.00 Studio 2300: gevarieerd programma. 23.55-24 00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. AVRO: 18.00 Nieuws. 18.16 Radiojour naal. 18.20 Uitzending van de CHU. 18.30 De tafel van (half) zeven: gevarieerd programma. 19.30 Nieuws. IKOR: 19.35 Kerk veraf en dichtbij. 19.40 Avond gebed. AVRO: 20.05 Kunstkro niek. 20.30 Stereo: Het wereldlijk oratorium Acis and Galatea, van HSndel. uitge voerd door Radio Kameror kest. 22.30 Nieuws. 32.40 Radio journaal. 22.55 Venster op de hedendaagse muziek. 23.35 Ste reo: Londens Symfonie-orkest (gr). 23.55-24 00 Nieuws NEDERLAND 1. NIS: 18.50 Pipo de clown. STER: 18.56 Reclame. NTS: 19.00 Journaal. STF.R: 19.03 Reclame. AVRO: 19.06 Danny Kaye Show. STER: 29.56 Reclame. NTS: 20.00 Journaal. STER: 20 16 Re clame. AVRO: 20.20 Televizier. 20.45 Naar het u lijkt, spel van William Shakespeare. NTS: 23.22-23.27 Journaal. NEDERLAND II. NTS 18.50 Pipo de Clown. STER: 18.56 Reclame. NTS: 19.00 Journaal. 19 03 Van gewest tot gewest. 19.25 Internationaal agrarisch nieuws. 19.45 Openbaar Kunst bezit. 20.00 Journaal. STER: 20.16 Reclame NCRV: 20 20 O- liver Twist. TV-fllm. (dl. 4). 21.12 Ik en Gij. 21.14 Jazz met Jacobs. 31.40 Hier en nu: actu aliteiten KRO/RKK: Kerkaf- braak deel 2. documentair programma. NTS: 22.30 - 22.33 Journaal. België. Nederl. progr. Ka nalen: 2 en 10. 18 25 Passe-par- tout. Herh. 3lc Franse les en 32e les. 18.55 Zandmannetje. 19.00 Zorro, tv-feuill. v. d. Jeugd (30). 19.25 Tlenerklankcn. 19.52 Meded. en Hier spreekt men Nederlands. 20.00 Nieuws. 20.25 Het nieuwe paradijs. 21.15 In de spiegel van de kunst: De Barok. 21.45 Debat. 22.25 Fragmenten uit de nieuwste films. 23.00 Nieuws. beidsvitaminen (gr). (11.00-11.02 MowwyNieuws.) 11.55 Beursberichten. TRADIA i' NRU: 12.00 Blik op de wereld. 12 26 Mededelingen voor land- a v A,L<V" tuinbouw. 12.29 Voor de MARIwKlV«SS landbouw. NRU: 12.39 Lichte grammofoon muziek. 12.49 Recht en slecht, praatje. 13.00 Nieuws. 13.11 Actualiteiten. VARA: 13.30 Voor de mid denstand. 13.35 Stereo: Klassie ke kamermuziek. (gr>. 14.20 Wikken en wegen: consumen tenrubriek. NRU: 14.30 Le vensbeschouwing: Man vrouw - verhouding in de Islam. 15.00 Over Nederl irdse volksverhalen en -gebruiken. 15.30 Lichte grammofoonmu- zick. VPRO: 16.00 Nieuws. Voor thuiszittenden. 16 30 Mo derne kamermuziek. 17 40 In formatie. Achtergronden en commentaar. Hilversum III, 240 m en FM-kanalen. VARA. 9.00 Nieuws. 9.02 Lichte grammo- foonmuziek. (10.00 Nieuws), NRU: 11.00 Nws. 11.03 Licht platenprogramma, VPRO: 12.00 Nieuws. 12.02 Agent 000 13.00 Nieuws. 13.02 Programma met Hans Kemna. 13.30 Geva rieerd platenprogramma. TROS: 14 00 Nieuws. 14.03 Ac tualiteiten. 14.08 Nieuwe pla ten. AVRO: 15.00 Nieuws. 15.03 Lichte muziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Operette-vanla. 17 .oo Nieuws. 17.02 Sportjournaal. 17.05-18.00 Platenprogramma voor automobilisten. Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nieuws 7.10 Het levende woord, 7.15 Klassieke gramrno- foonmuzlek. (7.30 Nieuws. 7.32 Actualiteiten. 7.50 Overweging 8.00 Nieuws.). 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de hulsvrouw. 9.35 Wa terstanden. 9.40 Schoolradio. 19.00 stereo: Semi-klassieke grammofoonmuziek. 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de zieken. 12.00 Gevarieerd programma, (plm. 12.22 WIJ van het land. 12.26 Mededelingen t.b.v land en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.41 Actualiteiten.) 14.05 Schoolradio. 14.30 Licht mu ziekprogramma. TROS: 13.00 Moderne grammofoonmuziek. 15.30 Volwassenen van morgen over dingen van vandaag. 16.00 Nieuws. 16.02 Actualiteiten. 16.07 Voor en van filmliefheb bers. 16.30 Voor de tieners. 17.15 Stereo: Lichte grammo foonmuziek. 17.30 Sportkom- pas. 17.50 Actualiteiten. NCRV: 18.00 Kapel van de Koninklijke Luchtmacht. 18.1» Uitzending van de KVP. Hilversum II, 288 m. AVRO: 7.00 Nieuws en ochtendgym nastiek 7.20 8tereo: Lichte grammofoonmuziek. VPRO: 7.54 Deze dag AVRO: 8.00 Nieuws. 8.10 Radiojournaal 8.20 Stereo: Lichte grammo foonmuziek. (8.30-8.35 De groenteman). 8.50 Woordelijk vandaag de dag. NRU: 9.00 Operaconoert (gr). AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Ar- Tl I I \ISII MORGEIN

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 17