Alleen Best doorbrak muur van Real Madrid Moerdijkbrug VERVOERSAKKOORD MET DUITSLAND SCHORSEN Kort geding over goedkope pockets Senaat keurt begroting volkshuisvesting goed „Besluit is niet zozeer tegen Z. Afrika gericht" Op Vervoerders eisen van staatsecretaris Jonggehuwd stel betaalde met ongedekte cheques Wemmers leidt nu werkgeversbond Overspannen man sticht brand dreigde Werk genoeg voor 4000 rkloze landarbeiders Huursoldaten teruggekeerd Marinier Johnson te doden Senii-profs scoorden 7-0 tegen amateurs Verrassend verlies WEINIG HOOP VOOR MANCHESTER UNITED Finale Europa Cup definitief in het Feijenoord-stadion Avcry Brundage in interview: Schaken dames Nederland uit de strijd om Europese titels f H' Jano! ™t 15 DONDERDAG 25 APRIL 1968 DEN' HAAG Aan weerskanten Tin de rijbaan op de Moerdijkbrug I «allen vangrails worden aangebracht. aldus heeft de minister van verkeer m waterstaat, drs. J. A. Bakker, meegedeeld in antwoord op vragen van het eerste-kamerlid E. Meester («oc.) over het ongeluk met een busje op 26 maart. Het risico dat de geringe breedte van de vier rijstroken meebrengt is niet zodanig dat een algeheel inhaal- verbod moet worden afgekondigd. Verlaging van de maximumsnelheid van 70 tot 50 km/h zal nauwelijks positief effect hebben. Uit het feit dat bij het ontbreken van waarneem bare politiecontrole 60 pet. van de voertuigen de maximumsnelheid van 70 km/h overschrijdt, blijkt dat deze beperking de bestuurders al niet vol doende aanspreekt. Reeds thans is een inhaalverbod voor vrachtauto's yan kracht. Onderzocht wordt welke maatrege len nog kunnen worden genomen om het gedrag van autobestuurders zoda nig te beïnvloeden dat een zo groot mogelijke gelijkmatigheid in de ver keersafwikkeling zal optreden, aldus minister Bakker WEERT De politie van Weert heeft een jonggehuwd Nederlands echtpaar aangehouden, dat het afge lopen half jaar op grote schaal goe deren heeft gekocht en met ongedek te girocheques 'betaalde. Het echtpaar slaagde erin op 400 plaatsen in Nederland op deze wijze goederen mee te krijgen, variërend van levensmiddelen, kleding, tv-toestellen, horloges en auto's tot een complete kampeeruitrusting. Ook betaalden zij treinreizen en taxiritten met ongedekte cheques. In België, waar he'c paar de laatste tijd woonde, werden vele van de door bedrog verkregen goederen nog ge vonden. DEN HAAG De ANWB en de Ne derlandse Reisvereniging gaan samen werken op het gebied van de reisbe- middeling. Deze zal op korte termijn gericht zijn op wederzijdse boekingen voor bungalows, compleet verzorgde vliegreizen, hotels en autotours. Op langere termijn zal dje samenwerking wellicht uitgroeien tot het uitbreiden van bestaande vakantiemogelijkheden. (Van onze soc.-econ. redactie) RIJSWIJK De ontwrichting van het vrachtvervoer over de weg en de dreigende ramp voor vele bedrijfstakken, die hun export naar West-Duitsland en via dit land naar andere landen ernstig bedreigd zien, is voor de Nederlandse bond van pro testants-christelijke bcroepsgoe- derenvervoerders reden geweest, zich gisteren telegrafisch tot staatssecretaris Keijzer, belast niet het vervoersbeleid van de regering, te richten. De stipte uitvoering van de rege ling volgens de letter van de tekst heeft tot gevolg, dat op het ogenblik waarschijnlijk niet veel meer dan 1000 Nederlandse wagens op de Duitse wegen rijden in plaats van de toegezegde 1950. Op deze wijze acht de PCB de nieuwe overeenkomst on uitvoerbaar en vraagt zij van de re gering onmiddellijk schorsing en her opening van het beraad met de Duit sers. Beroep op kabinet Staatssecretaris Keyzer wordt ver zocht aan een en ander gevolg te geven in overleg met de minister van verkeer en waterstaat alsmede met de minister-president. Langs deze weg zal gestreefd moeten worden naar overleg tussen de beide landen op regeringsniveau De grote stroom tomaten, komkom mers en sla gaat spoedig komen. Reeds nu zijn er Duitse orders gean nuleerd, omdat het vervoer ontbreekt om de produkten op tijd in Duitsland te krijgen. Uitblijvende exportmoge lijkheden betekenen meer doordraai van groenten en fruit en een aanmer kelijk deviezen verlies voor onze be talingsbalans met het buitenland. Voor snijbloemen, geslarfit gevogelte en vers vlees gelden al deze argu menten in niet mindere mate. Mogelijkheden Om de overeenkomst uitvoerbaar te maken, ziet de PCB een viertal mogelijkheden. De ritten zonder vrachten zouden buiten het contin gent van 1950 eenheden moeten blij ven evenals het transitovervoer door Duitsland naar andere landen. In de oude overeenkomst werd dit stand punt eveneens ingenomen. De ver- (Van onze soc.-econ. redactie) DEN HAAG De heer H. Hè Wem mers, op dit moment vice-voorzitter van de federatie van confessionele werkgeversverbonden, zal per 1 mei een jaar lang voorzitter zijn van de federatie, waarin protestants-christelij ke en rooms-katholieke werkgevers sa menwerken. De huidige voorzitter, mr. P. M. H. van Boven, treedt in deze periode op als vice-voorzitter. Deze afspraak voor de wisseling van het voorzitterschap is indertijd gemaakt bij de oprichting van de federatie HULSBERG In een overspannen toestand heeft gisteren de 30-jarige P. van S. het monumentale, meer dan honderd jaar oude Boerenhöfke. dat ligt tussen Hulsberg en Valkenburg, in brand gestoken. Het Boerenhöfke is een bekend tentoonstellingscentrum in Zuid-Lim burg. Van S. was eigenaar hiervan. Hij kampte met financiële proble men. Voorde tentoonstellingex ploitant bleken definanciële resulta ten niet van die aard te zijn, dat hij er met zijn gezin van kon leven. Meer dan een jaar lang zocht hij naar werk; hij verkocht allerlei be zittingen en maakte zelfs plannen om naar Zuid-Amerika te emigreren. Ruim een half jaar was hij onder behandeling van een zenuwspecialist. Toen de brand uitbrak bevonden zich een aantal kunstwerken in het gebouw, maar die konden gelukkig J op tijd worden gered. Enkele liepen j echter waterschade op. De totale schade is nog niet te schatten. IJska kritiseert (Van onze soc.-econ. redactie) UTRECHT In de drie noor delijke provincies zqn op het ogenblik 3000 tot 4000 land arbeiders werkloos; een groot deel hiervan staat al langer dan een half jaar als werkzoekend ingeschreven. In de ledenraad van de Ne derlandse christelijke agrarische bedrijfsbond vroeg voorzitter, A. IJska, zich vanmorgen af, waarom bepaalde werken in het noorden niet in versneld tempo kunnen worden uitgevoerd, nu zoveel arbeidskrachten beschik baar zijn. Een verbetering van de infra-structuur is hier drin gend nodig. De financiering is misschien een moeilijk punt, al dus de heer IJska, maar in een later stadium moet het geld voor dit doel er toch komen. De voorzitter wees er op. dat de langdurige werklozen de staatskas ook vele miljoenen kosten, terwijl hier geen produktïeve arbeid tegeno ver staat. Waarom dit geld niet ge bruikt voor de voorhanden zijnde ob jecten? De arbeidskosten zijn dan re latief laag. Hij vond, dat een rijk land het zich niet mag veroorloven om zuiver financiële redenen werk loosheid in stand te houden. De oudere werklozen, die veel er varing hebben op de cultuurtech nische werken, zouden plaatsing op aanvullende werken als een uitkomst zien. Voor deze groep arbeiders bestaan talrijk zinvolle projecten voor uitvoering. Van 1961 tot 1967 hebben 20.000 bedrijfshoofden (10 per dag) de land bouw verlaten; voorts 37.000 mede werkende gezinsleden of 20 per dag, terwijl 30.000 vaste arbeiders of 15 per dag van werkkring veranderden. Bovendien is het einde van de uit tocht uit de landbouw nog lang niet in zicht. Loonpolitiek In de tuinbouw, de landbouw en de zuivelindustrie stagneert op het ogenblik 'het loonoverlcg. Ondanks de extra lange werktijden wijzen de werkgevers in de landbouw elke werktijdverkorting af. De heer IJska vreesde, dat door de vrije loonpoli tiek de loon- en inkomensverschillen zullen toenemen, omdat de zwakke bedrijfstakken aan hun lot worden overgelaten. De heer IJska vroeg zich af, of de landbouwproduktie niet meer gericht zou kunnen worden op produkten waaraan de ontwikkelingslanden be hoefte hebben. Hij vond het absurd, dat er hier overschotten zijn, terwijl driekwart van de wereldbevolking honger lijdt. Van een verlaging van de richt- of interventieprijzen voor de landbouw ter voorkoming van overschotten had hij geen verwachting, omdat iedere ondernemer zal proberen een lagere prijs te compenseren door een nog hogere produktie, desnoods door meer gezinsarbeid en langere werk dagen. LUIK De Belgische huurlingen van kolonel Schramme zijn van nacht zonder enige ophef in België aangekomen. Het Nederlandse toe stel landde in Luik en niet, zoals werd verwacht, bij Brussel, waar een legertje fotografen en journalis ten wachtte. Het vliegtuig vervoerde 53 Belgen, een aantal vrouwen en kinderen en enkele Spaanse en Portugese huur lingen. De blanke huursoldaten hebben onder bevel van Jean Schramme in Kongo gevochten. Zij weken na een fel gevecht om de stad Boekavoe uit naar Roeanda. Hun paspoorten werden in België ingenomen. Als ze een nieuw willen, zal dat de vermelding krijgen „niet geldig voor Afrikaanse landen". SAN DIEGO Een zeventien jarige marinier is onder medisch toezicht geplaatst nadat 'hij had ge dreigd president Johnson bij de eer- j ste de 'beste gelegenheid te zullen j vermóórden. Jimmie Robert Powers stelt vol gens leden van de geheime dienst president Johnson aansprakelijk voor de moord op president Ken nedy in 1963. gunningvrije zone over de grens zou van 25 op 50 km gebracht moeten worden en de Duitsers zouden bereid moeten zijn een veel groter aantal vergunningen af te geven, waarbij dan door Nederland de garantie wordt gegeven, dat nooit meer dan 1950 Nederlandse wagens tegelijk op de Duitse wegen zullen rijden. Dan zou er inderdaad een kans bestaan, dat de 1950 wagens gehaald worden. De wagens naar Zwitserland en Italië houden immers de vergunningen voor Duitsland bij zich ook al zijn ze al lang Duitsland uit. In elke over eenkomst moet ook een marge naar boven zitten, die eventueel achteraf gecorrigeerd kan worden. BRUNA TEGEN KIJKGRIJP HAARLEM Voor de rechtbank diende gisteren een kort geding, dat de uitgeversmaatschappij Bruna had aan- I gespannen tegen het grootwinkelbedrijf Kykgrijp. In de supermarkten van de I Kijkgrijp worden namelijk Zwarte Beertjes-pockets aangeboden tegen 99 cent, terwijl de geldende prijs ƒ2,50 Is. De raadsman van Kijkgrijp zette uit een. dat de Brunaboekjes worden ge kocht via Van Hommert, een niet-er- kende boekengrossier, die ze van wel erkende grossiers betrekt. De inkoop prijs is 65 cent en het bedrijf acht het onfatsoenlijk voor de boekjes een veel voud van de inkoopsprijs te vragen. Het grootwinkelbedrijf is geen erken de boekhandel, zo voerde hij voorts aan, en daarom niet gebonden aan be staande reglementen voor de boekhan del. Voor Kijkgrijp geldt de afspraak met de grossier dat de prijs niet hoger dan een gulden zal zijn. Deze wijze van zakendoen is gebaseerd op het principe van hoge omzetsnelheid. Verder bracht de verdediger naar" voren dat het alle maal uitgaven van voor december 1967 i betreft. Dat laatste werd door de raadsman van Bruna bestreden. Een employé van Bruna had onlangs in een Kijkgrijp- winkel een boekje gekocht dat nog niet i eens in de erkende boekhandel ver- I krijgbaar was Hij bracht naar voren dat hier sprake is van het profiteren van contractbreuk door anderen ge- pleegd. een onrechtmatige daad volgens uitspraak van de Hoge Raad. Dit Perez (nr. 7) en Aston springen beiden naar een hoge bal tijdens de Europacup-wedstrijd tussen Manchester United en Real Ma drid die de Engelsen met 10 wonnen. c ZEIST Hel Nederlands se- mi-profclftal heeft woensdagmiddag in Zeist ter voorbereiding op de in terland tegen Polen (volgende week woensdag in Warschau) geoefend te gen het Nederlands zondagamateur- elftal. De semi-profs wonnen met 7o ook al duurde het tot diep In de tweede helft alvorens de doelpunten - machine goed op gang kwam. Het tempo lag echter vrij laag en van flitsende combinaties was nau welijks sprake. Te vaak zocht men heil in individuele acties. De se mi-profs, die dinsdag naar Polen rei zen en donderdag terugkomen, speel den in de volgende formatie: doel: Van Beveren (na rust Van Zoghei); achter: Suurbier, Israël, Eij- kenbroek (tien minuten na rust Pijs) en Warnas; midden: Groot en Muller; voor: Swart, Klijnjan, Cruyff en Pahlplatz (Van der Kuylen). Het scoreverloop was: 30. Suurbier, 35 Groot, 44 Kleinjan, 60 Van der Kuylen. 75 Van der Kuylen, 77 Cruyff, 87 Klijnjan. WARSCHAU Tegelijkertijd boekte Polen in de vriendschappe lijke interland tegen Turkije een monsterzege: 80. Na een 20 score bij rust zagen de 40.000 toeschouwers in Chorzow hoe de schietgrage Polen de volkomen falende Turkse ploeg naar een debacle voerde. Het Neder lands elftal krijgt het zwaar. BAMBERG In de twaalfde ron de van het internationale schaaktor- nooi, dat in Bamberg wordt gehou den, heeft de Zuidslaviër Ivkov een- verrassende nederlaag geleden tegen de Westduitser Rudolf Teschner. Iv- I kov zakte daardoor naar de zevende plaats, die hij deelt met onze landge noot Donner. Deze bereikte remise tegen de Duitser Kestler. De stand aan kop is nu: 1. Keres (Rusl) 9.5, 2. Petrosjan (Rusl) 8.5, 3. Schmid (W-Dld) 8. 4. en 5. Unzicker (W-Dld. en Teschner (W-Dld), 6. Westerinen (Finl) 7 punten en 1 afg, 7. en 8. Ivkov (Zd-Sl) en Donner (Ned) 7 punten. De rechtbank wilde weten hoe de l boekjes zo goedkoop kunnen worden I verhandeld. Het bleek, dat Kijkgrijp grote partijen pockets koopt van allerlei I herkomst en dat daar ook een aantal I Zwarte Beertjes tussen zitten. De uit spraak werd bepaald op 1 mei. Max Merkel, de trainer van het suc cesvolle FC Nuernberg. Is niet alleen een theoreticus: bij een clubtralnlng bewees de voormalige speler van Rapid Wlen woensdaR. dat hij nog over een opmerke lijk schot beschikt. Merkel schoot zo hard op het doel dat de pink van doelman Roland Wabra uit de kom raakte. Hiar- door kan Wara in de eerstkomende com petitiewedstrijd waarschijnlijk niet van de partij zijn. Jongens ontsnapt AMSTERDAM Twee jongelui zijn gisteravond ontsnapt uit de rijksinrichting voor jongens aan de Oostelijke Handelskade. Zij zouden vandaag worden overgeplaatst naar Amersfoort. De knapen verbraken een ruit aan de achterzijde van de inrichting, het voormalige Lloydhotel en namen de benen. Ze waren beiden ter beschik king van de regering gesteld. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De Eerste Kamer heeft gisteren zonder hoofdelijke stemming de begroting van volkshuisvesting en ruimtelijke orde ning aanvaard. De senatoren besloten om een motie van dc socialist Broeksz op 15 mei in behandeling te nemen. In deze motie werd gevraagd een regeling te treffen voor huurders die woningwetwoningen en vergelijkbare premiewoningen. die voor hen bestemd zijn, niet kunnen betalen. Hierbij zou de kwaliteit van deze woningen niet mogen worden ver minderd. Aanvankelijk stelde de heer Broeksz voor dit via verlaging van de huren te doen. Later nam hij dit element uit zijn motie terug. De heren Broeksz en Kraayvanger (kath. v.) hadden gisteren fcogal wat bezwaren tegen de cijfers1 die mi nister Schut had voorgelegd over het verband van lonen en huren. De mi nister had gesteld dat het bruto loon van een valide arbeider in de nijverheid ongeveer 190,- per week bedraagt. Beide senatoren noemden dit cijfer onjuist. De heer Kraayvanger zei zelfs dat hij dit onjuiste antwoord beneden de waardigheid van een dienaar van de Kroon vond. De minister had zich volgens hem door zijn ambtenaren zo maar cijfers laten voorschotelen. Minister Schut antwoordde dat het hier cijfers van het CBS betrof gepu bliceerd op 25 maart 1968. Het bruto loon voor geschoolde, ongeschoolde en geoefende arbeiders in de nijver heid bedroeg volgens deze gegevens in oktober 1966 ƒ177,50. Volgens de index van 1967 was dit in oktober van dat jaar 190,-. De bewindsman noemde het de beste cijfers die beschikbaar waren. Hij wist niet of de werknemers in de nijverheid vol doende representatief waren. De heren Broeksz en Kraayvanger bleken met dit antwoord genoegen te nemen. Doordat in Letland het smelt water riviertjes in bruisende stromen verandert kan een ge liefde sport worden bedreven: de waterslalom. In wankele boot jes gaat men de woeste water massa's te lijf, vaak ten koste van vele kopjes onder. Hier een wedstrijd, die dezer dagen tien duizenden naar de oevers trok: twee favorieten in hun opblaas baar rubberbootje (onzichtbaar) op weg naar de finish. Het Tsjechische Sparta Brno heeft woensdagavond de finale van hel toiol om de Europese volleybalbeker bereikt. De Tsjechische kampioenen wonnen in Boeka rest met 3—2 van Steuna. De eerste wedstrijd was door Sparta reeds met 31 gewonnen. De Belgische wielerbond heeft woenscag negen renners aangewezen voor de ronde van Frankrijk. Zoals bekend mag België met twee ploe»en uitkomen. De renners zijn: Huysmans. Seïs. Van Looy. Van Schil. Biacke. Godefroot, Houbrechts. Van Sprlngel en David. België verloor in laatste minuut MOSKOU Rusland heeft woensdag in Moskou voor 80.000 kij kers de vriendschappelijke voetbal wedstrijd tegen België met 1—0 ge wonnen. Szabo scoorde in de laatste minuut het enige doelpunt MANCHESTER De 63.000 toeschouwers op Old Trafford begrepen het al ver voor het einde. Manchester United zou zich met niet meer dan één doel punt van Real Madrid kunnen, distantiëren. De uitzichten op een plaats in de finale van het tornooi om de Europese beker voor landskampioenen waren hiermee goeddeels verdwenen. De dassen van de toeschou wers, die in de eerste helft met de Engelse aanvallen meegolf den, verdwenen: Real Madrid, zesvoudig winnaar van de Euro pacup. had de Manucians in de tweede helft met defensief spel tot staan gebracht. De Engelse kampioenen begonnen onweerstaanbaar. Al na vier minuten redde doelman Betancourt fraai bij een kopbal van Best en schoot Cre- rand op de paal. De Spaanse defensie had het moeilijk onder het door Charl ton en Best geïnspireerde aanvals- spel. Alleen Sanchis hield het hoofd koel. Hij was het ook die Geroge Best geen meter ruimte gunde, waar mee de gevaarlijkste Britse aanval ler, op niet altijd even elegante ma nier, aan banden werd gelegd. BEHEERSING Toch was het Best die in de 36e minuut de strijd besliste. Linksbuiten Aston bediende hem op maat en hoog knalde hij in de touwen (10). De weg naar meer doelpunten lag open, maar de Spanjaarden vonden op dat moment de beheersing die nodig was. En wonderlijk genoeg, vielen zij toen niet terug op hun langzamerhand be ruchte methode: de comedie. Al na drie minuten in de tweede helft kreeg Brian Kidd (18 jaar) de bal achter Betancourt, die daarbij echter te fors was aangevallen. De kansen op vergroting van de marge verminderden doordat alle lange En gelse passes strandden in de Spaanse muur. Het flitsende uit de eerst helft verdween geheel. Real Madrid kon zelfs bij vlagen overschakelen op de aanval waarbij het meeste gevaar nog kwam van de debutant Perez. Toch bleef Man chester United sterker, maar Law schoot tegen Betancourt op -en dook daarna onder een voorzet van Byrne door. De verbitterde wijze waarop de blonde Schot toen zijn vuisten op het gras sloeg, typeerde de onmacht van de Engelse aanvallers. BALBEZIT In het laatste kwartier moest Real nogmaals alle zeilen bijzetten om het ritme in de Engelse aanvallen te verstoren. Behalve op balbezit te spe len, wendden de Spanjaarden ook een ander middel aan: wanneer het gevaarlijk werd, viel een van de Ma- drilenen als een omvergeworpen ke gel om en hoewel de voortreffelijk leidende scheidsrechter Bakharamov uit Rusland met schouderklopjes de l „slachtoffers" probeerde weer fit te krijgen, slaagde Real Madrid in zijn j opzet. Op 15 mei zullen Gento en zijn mannen in het Bernabeu-stadion in Madrid hard toeslaan. CARDIFF CITY HAMBURG Hoewel Hamburger SV in de eerste wedstrijd voor de halve finales van het tornooi voor bekerwinnaars gedurende de gehele wedstrijd een groot veldoverwicht had, is het niet verder gekomen dan een 11 gelijkspel tegen Cardiff Ci ty. Hamburger SV was gedupeerd door afwezigheid van de internationals Seeler en Schulz. Al na drie minuten gaf halfspeler Dean Cardiff City de leiding toen „ausputzer" Dieckmann een fout maakte. Dankzij voortreffe lijk werk van doelman Wilson bleven de Engelsen staande onder de vloed golf van Duitse aanvallen. Het duur de tot halverwege de tweede helft alvorens verdediger Sandman de ge lijkmaker kon aantekenen. BERN De finale van het tornooi om de Europese beker voor beker winnaars zal deefiniticf in het Feije noord-stadion te Rotterdam worden gehouden. De Europese voetbalunie (UEFA) heeft namelijk afwijzend beschikt over een verzoek van de Westduitse voetbalbond om de finale in West-Duitsland te laten spelen, in dien de Westduitse clubs Bayern Mfinchen en Hamburger SV de eindstrijd zouden bereiken. De UEFA baseerde zijn beslissing op het feit dat de Nederlanders reeds te ver waren met de voorbereidingen, hoewel de reglementen voorzagen in een uitwijken naar een Westduitse plaats. LAUSANNE Avery Brun dage, voorzitter van het Inter nationaal Olympisch comité heeft meegedeeld dat van de 71 leden er 41 gestemd hebben te gen toelating van Zuid-Afrika tot de Spelen en 13 voor. Zeven tien leden stemden niet. Brundage zei dat „het IOC niet is gezwicht voor de dreigingen en de druk van degenen die de juiste Olympische gedachte niet begrijpen. Boycot is geen gebruikelijk woord in de sportwereld". In een interview met het Zuidafrikaanse dagblad Die Vaderland heeft Brundage gezegd dat het besluit niet zozeer tegen Zuid-Af- rika was gericht, „maar meer een kritiek betekende op de huidige situ atie in de wereld". De 80-jarige i Brundage sprak zijn ongerustheid j over de toekomst van de Olympische J beweging uit. Rhodesië Op dezelfde dag dat een crisis in de Olympische beweging werd afge- Estudtantes uit het Argentijnse La Pla ta heeft woensdagavond de tweede wedstrijd uit de halve finales van de strijd om de Zuid-Amerikaanse voetbalbeker te gen Racing Club Buenos Aires met 3—0 (0—0) gewonnen. Doordat de eerste ont moeting door Racing Club werd gewonnen, Is een beslissingswedstrijd nodig. Josef Masopust. de bekende halfspeler van Dukla Praag en het Tsjechische natio nale team. gaat waarschijnlijk naar Mexi co Hij zal daar voorlopig worden gecon tracteerd door de club Toluea. ARNHEM Woensdagmiddag zijn voor het tornooi om het Nederlands kampioenschap schaken voor dames, dat Ie Arnhem wordt gespeeld, de afgebroken partijen uitgespeeld. De uitslagen zijn: vierde ronde: mevr. M. A. Roodzant mej. De Clerck V*. vijfde ronde: mej. v/d Giessen mevr. C. Roodzant 0=1. mevr. Tuk mevr. Heemskerk opnieuw afge broken. De stand na vijf ronde is: 1. mevr. Timmer 4 pnt, 2. en 3. mevr. Tuk en mevr. Heemskerk 3 pnt en 1 afg., 4 mevr. Vreeken 3 pnt, 5. mevr. C. Roodzant 2"? pnt, 6. en 7. mej. De Clerck en mej. v/d Giessen 2 pnt. 8.. 9. en 10. mevr. Mesman, mej. v/d Griendt en mevr. M. A. Roodzant 1' t. wend, kondigde een nieuw probleem zich aan: nadat Vasquez, voorzitter van het Mexicaanse organisatieco mité, had verklaard dat Rhodesië wel was uitgenodigd, deelde de secretaris van het Olympisch comité van Ethio pië. Tessema, mee dat Mexico alleen visa aan een ploeg uit Rhodesië met Britse paspoorten kan geven. „De wereld erkent in Rhodesië al leen de Britse regering", aldus Tesse ma. Deelnemers moeten de kleuren van hun land dragen. Wat zullen de Rhodesiërs dragen? En welk volkslied moet worden gespeeld? TAFELTENNIS LYON De laatste Nederlandse deelnemers die nog in de strijd wa ren bij de Europese kampioenschap pen tafeltennis in Lyon. zijn uit geschakeld. In de tweede ronde van het gemengd dubbelspel verloren Ca re I Deken en Mary van Ruiten met 5—21. 20-22 en 17—21 van het West duitse duo Vater/Stephan. De 14-iarige Tsjechische Ilona vostova veroverde de Europese titel damecenkelsnel. Zii versloeg in de fi nale de Russin Soja Roendnova in n-zwn's,-2,2,-20' 21-19' ,6"21- Dp titel in het herenenkelspel rink naar de Zuidslaviër Draeutin Surbek 11—21. 21—13. 2115. 20-22 en 21—IR nipt de baas bleef.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 15