Besluiten van door raad B en W vernietigd Bezwaren in Warmond tegen terugwerkende kracht van belastingverhogingen Op Pier geen plaats voor brandleiding Leidse bejaarden met hobby's in Staalwijk Begeleiding bejaarden Parkeermeters in Katwijk Nieuw strandvak in Katwijk Diplomas voor bloembinders WV Rijnsburg groeit VANMIDDAG WEER OPEN Gisteravond in Noordwijkerhout Nieuws uit Hillegom Burgerlijke stand van Benthuizen Sleutelstad wint zonder moeite NIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 24 APRIL WARMOND Aan het begin van de gisteravond gehouden raads vergadering legde KVP-fractievoorzitter Willemsen namens zyn fractie een verklaring af, waarin hy zei dat de Warmondse raadsleden in het uittreden van de groep-Aarden geen aanleiding hebben gezien eveneens met de KVP te breken. Wel is er sprake van een groeiend onbehagen over het door de KVP gevoerde beleid, maar de overweging dat voor de raadsleden de belangen van Warmond primair zijn, heeft bjj de beslissing de doorslag gegeven. De heer P. J. Baas werd be ëdigd als gemeente-secretaris waar bij vriendelijke woorden van wel kom werden gesproken door de voorzitter en de heer Willemsen namens de gehele raad. Als onbe zoldigd ambtenaar van de burger lijke stand werden benoemd de heer P. J. Baas en mej. G. A. M. Schavemaker. Opnieuw kwam in discussie het voorstel van B en W aan de heer J. P. v d Hulst geen vergunning te verlenen tot het oprichten van een aanlegsteiger in het Sweiland. Na dat de heren Van Moorsel en De Winter tevergeefs een poging had den gedaan betrokkene een tijde lijke vergunning te verlenen, werd het voorstel met algemene stemmen aangenomen. Begroting te laat Aan de orde kwam hierna de vaststelling van de begroting voor 1968 en die van het waterleiding bedrijf over dit jaar. Bij de ter zake gehouden algemene beschou wingen zei de heer Willemsen het ernstig te betreuren dat deze begro ting nu pas is ingediend; hij drong er met klem op aan maatregelen te nemen, opdat dit in de toekomst voorkomen wordt. De heer Weiiers sloot zich daarbij volkomen aan. Zowel de financiële commissie als mijn fractiegenoten, aldus de heer Willemsen hebben principiële be zwaren tegen de voorgestelde te rugwerkende kracht van enkele be lastingverhogingen. Hij zal hierop bij de behandeling van het desbe treffende voorstel terugkomen. Het verheugde hem dat de begroting een gunstig beeld te zien geeft, mede dank zij de door het rijk toe gezegde bijdrage van 80 pet in de kosten van de uitvoering van de algemene bijstandswet. Bijzondere aandacht vroeg spreker voor de in stelling van een adviescommissie voor de uitvoering van deze wet en het maken van een nieuwe ver plaatsingsverordening. Graag zou hij zien dat met betrekking tot de uitvoering van de algemene bij standswet niet meer gesproken wordt van bijstandsbehoevenden, maar van bijstandrechthebbenden. Voor een goed functioneren van het gemeentelijk bestel achtte hij de voorgestelde belastingverhogin gen aanvaardbaar en noodzakelijk. De heer v d Kroft betreurde eveneens de late indiening van de begroting, waarmee vooral de ach terstand op financieel gebied wordt geaccentueerd. Volgens hem bestaat er echter een algehele achterstand op het gemeentehuis. In verband Openbare zandbakken gaan verdwijnen KATWIJK De verontreiniging van de openbare zandbakken, waar over door het raadslid Van der Meij een opmerking is gemaakt, is voor het college een punt van aanhouden de zorg. Gelet op de ervaringen be staat het voornemen het zand te doen verwijderen en in plaats daar van waar mogelijk eij bloeim- beplanting aan te brengen. Geslaagde EHBO'ers in Katwijk KATWIJK AAN ZEE In het BB-gebouw aan de Noordstraat werd gisteren door dokter A. G. de Jager examen afgenomen in E.H.B.O. De volgende cursisten, opgeleid door dokter J. Hoek en instructeur Ruurd Coorn, slaagden: mejuffrouw J. van Dijk, mej. C. Heemskerk, mej. A. de Vreugd, mevr. D. D. den Haan- Verburg, mej. I. M. Coorn, mevr. I. van den Berg-Ruygrok. mevr. M. den Hollander-Konijnendijk, mej. A. Lefferds, mej. C. Haasnoot, mej. C. Zandbergen en de heren B. Vooijs, J. Schippers, G. C. Zwaan, P. van der Plas, W. Elissen, N. Ouwehand, J. K. Groen, J. de Bruin, H. Kuijt, G. Zuijderduijn, B. van Beelen. C. Sip, G. C. Haasnoot, K. van der Plas, J. Hoek. E. Eising, R. J. Zwart. Afgewezen: geen. Herexamen: 2. Deze wintercursus ging uit van de Katwijkse Reddingsbrigade ter opleiding voor het landelijke diploma E.H.B.O. KATWIJK Op uitnodiging van het gemeentebestuur zullen de kerken zich nader beraden over de mogelijkheden met betrekking tot de begeleiding van de bejaarden. De talrijke facetten die aan dit vraagstuk zijn verbonden, hebben tot gevolg gehad de instelling van een werkgroep, die over deze materie na der zal adviseren. Reeds staat vast, dat een aanpak van deze bejaardenzorg slechts moge lijk is, indien alle daarvoor in aan merking komende instanties en tal rijke vrijwilligers (sters) bareid zijn medewerking te verlenen. Zwemwedstrijden in Katwijk KATWIJK Vrijdagavond om zes uur worden vanwege de zwem- en poloclub Katwijk in het sportfondsen- bad voor de tweede maal onderlinge zwemwedstrijden gehouden. Leden van de club kunnen zich voor de aanvang van de wedstrijden voor deelneming opgeven. Ouders van deel nemers mogen gratis de wedstrijden bijwonen. hiermee vroeg hij aandacht voor de tijdige opbouw van een administra tief apparaat teneinde plan-Zwan- burg te kunnen runnen. Ambitieus plan Het ingediende investeringsplan noemde de heer v d Kroft ambitieus. De vernieuwing van de riolering vond hij van een dusdanige urgen tie dat deze hoger op het urgentie plan moet worden geplaatst. Spreker hield een pleidooi voor de stichting van een nieuw gym nastieklokaal. Met betrekking tot de voorgestelde verhoging van de straat- en personele belasting achtte hij het gewenst voor de straatbelas ting een zodanige tariefwijziging aan te brengen dat de verhoging niet plaatsvindt met terugwerkende kracht. De oude St. Nicolaasschool zou hij in handen van de gemeente lijke overheid willen laten, ten einde hieraan t.z.t. een passende be stemming te geven. Volgens het college van B en W wordt de ver dere verbetering van het sportpark Overbos in afwachting van een na dere studie uitgesteld De heer v d Kroft vroeg of hij hieruit moet be grijpen dat het effenen van het hoofdterrein deze zomer niet plaats vindt, wat z.i. een zeer ongewenste situatie zou zijn. De heer Breed achtte de voor gestelde belastingverhogingen nood zakelijk, wil de gemeente het ver- zorgingspeil handhaven. Met be trekking tot vele technische zaken KATWIJK De gemeenteraad wordt voorgesteld te besluiten tot plaatsing van parkeermeters voor de maanden mei tot en met septem ber met verplicht gebruik tussen 9 en 18 uur, gedurende ten hoogste IVt uur, in: de Princestraat (beide zijden), de Voorstraat (zuidzijde), tussen de Boulevard en de Dwars straat, uiteraard met uitzondering van die gedeelten waarvoor een stop- verbod geldt. Er is een krediet voor nodig van f 24.500. KATWIJK De vragen raads lid De Vries inzake bevordering van de verkeersveiligheid op de Prov. weg tussen het vliegkamp en het Molenblok, hebben B en W aan- lieding gegeven een en ander voor te leggen aan GS omdat het gaat om een provinciale weg. KATWIJK Het uit 1911 date rende mechanische uurwerk in het voormalige politiebureau Tramstraat is aan vervanging toe. B. en W. zijn er voorstander van dit uurwerk te laten vervallen. vroeg hij zich af of het niet moge lijk is terzake meer samen te wer ken met omliggende gemeenten, wat een grote kostenbesparing met zich mee zou brengen. De heer van Moorsel vroeg spe ciale aandacht voor de jeugdzorg en zou graag zien dat initiatieven ge nomen worden voor de oprichting van een sporthal. Bijzondere aan dacht vroeg hij ook voor het sport terrein. Verbetering van dit terrein vond hij dringend noodzakelijk. Na deze algemene beschouwingen ging de raad in besloten zitting. In de op 6 mei te houden vergade ring zullen B en W de sprekers beantwoorden. Hulppostkantoor in Hoornes KATWIJK Burgemeester en wethouders zullen de PTT vragen het stichten van een hulppostkan toor in het gebied Hoornes te vevor- deren, omdat het college met vraag steller raadslid Haasnoot van gevoe lens is, dat de afstand tot het kan toor in de Voorstraat te Katwijk aan Zee inderdaad te groot is. KATWIJK B. en W. stellen de gemeenteraad voor op het strandvak ten noorden van Rijnlands Uitwate ringskanaal een nieuw strandvak nr. 17 in te stellen, waarop een con sumptietent met toiletaccommodatie alsmede maximaal 100 houten ca bines zullen mogen worden ge plaatst met de machtiging aan het college bedoeld strandvak voor de badseizoenen 1968 en 1969, in over leg met de strandcommissie, on derhands te verpachten. RIJNSBURG In Flora had on der leiding van de heer J van Iter- son een bijeenkomst plaats ter af sluiting van de bloembollencursus sen. Aan de volgende 65 cursisten werd een diploma uitgereikt: Vervolgcursus (met veel vrucht): W M Brekelmans Voorschoten, G Aangeenbrug Hillegom, mej H van Delft Rijnsburg; idem (met vrucht) J v d Meij, J Glasbergen, Rijns- burg, P Vianen Oegstgeest, mevr R Delfos, M de Roode en M v Vliet Leiden, mej Bosman en mej R Spek Leiderdorp, mej W Nieuwe- steeg Boskoop, P Beehm Naarden, mej A Jansen Valkenburg, mej C J Teeuwen ce Noordwij kerh out, mej M de Lange Wassenaar. Bloembindcursus (met veel vrucht)mevr M C de Koning v Klaveren, J Westra, H Star, me vrouw A L de BestVerloop, en mej A J C v d Vijver allen Rijns- burg, mev J v Egmond Leiderdorp, mevr A v d Nagel—v d Meij en M vd Meij te Valkenburg, L J M RIJNSBURG Onder leiding van burgemeester B. H. Koomans verga derde de V.V.V. De heer Koomans sprak zyn dank uit aan (de niet aanwezige) mevrouw Den Heijer- Kromhout voor haar activiteiten ten behoeve van het stijgende aantal overnachtingen. Het kantoor zetelt nu in een kamer van de woning van mevrouw De Monyé aan de Oegst- geesterweg. De heer D. Binnendijk fungeert als beheerder. In de Paasdagen bracht hij driehonderd gasten onder in Rijnsburg, zo deelde secretaris N. M. Hemmes mee in zijn jaarverslag. Vorig jaar bedroeg het aantal leden nog slechts 38 maar de heer Bin nendijk wist dit aantal met 25 te vergroten. In de vacature-mevr. Den Heijer werd mevrouw Geelhoed gekozen. Wedvlucht De Snelvlieger RIJNSBURG De postduivenhouders- vereniging De SnelvJieger hield een wed vlucht vanuit Roosendaal afstand 72 km. In concours waren 195 duiven. De uitslag is: Combinatie Van Alphen-van Delft: 1, 3, 12 en 32; W. van Zantx 2. 4, 5, 7, 9, 17, 25, 38 en 41; J. Admiraal 6, 8. 10, 11. 18, 26. 27 en 29; W. Heemskerk 1, 3, 4. 28, 43 en 44; J. Pennaerts 15, 24, 30, 33 en 46; M. Guijt 16. 19. 20, 39 en 45; R. Ros molen 21, 36 en 48; gebr. De Mooij 22, 31, 34, 35, 40 en 49; gebr. Pauw 23, 42 en 31; A. Stravers 37. SCHEVENINGEN Het zwart geblakerde wandelhoofd van de Pier vormde gisteravond voor honderden Hagenaars het hoofd doel van een ommetje door Scheveningen. Met de invallende duisternis verdween ook de Pier in het donker. Geen enkel lichtje brandde en de neonreclame die anders zo indringend de aandacht opeist, knipperde niet. De lam geslagen vleugel van toeristisch Scheveningen deed voor velen vreemd aan. Het was 25 jaar ge leden voor het laatst dat de Pier het moest afleggen tegen een brand. In 1943 hadden de Duitsers in een koepel hooi opgeslagen en door hooibroei ontstond toen brand, die de gehele Pier ver nielde. De brandweer kon er niet bij omdat de Duitsers het plankier had den weggehaald uit angst dat de En gelsen via de Pier het vasteland zouden bereiken. Bij de brand van gisteren was de Haagse brandweer goed voorbereid. Zoals van alle grote objecten in de residentie be staat er ook van de Pier een aan valsplan dat door de brandweer lieden bij de blussing wordt ge bruikt. Hoofdbrandmeester J. Broekman: „Het was bekend dat de Pier bij een eventuele brand een moeilijk object voor ons zou zijn. Voor on verwachte problemen zijn we niet komen te staan, daarvoor zijn onze preventieve maatregelen te vér strekkend. Destijds hebben wij met de EMWS de aanleg van een droog- leiding besproken, maar daar was geen ruimte voor. Aangezien het in de bouwverguuing niet werd geëist en de brandweer niets kan verplich ten maar alleen adviezen kan ge ven, kwam er geen waterleiding. Hopelijk is men by de EMWS nu tot het inzicht gekomen, dat een droogleiding geen overbodige luxe is". De brandweer deed wat in haar vermogen lag. Kort geleden werd zelfs nog met gebruik making van het aanvalsplan een oefening op de Pier gehouden. Om zo dicht mo gelijk bij het wandelhoofd te ko men, werd hij de aanleg van de Promenade een gedeelte extra ver zwaard uitgevoerd. De bruine tegels op de Promenade kunnen een druk van 10 ton dragen. VERWIJTEN „Wij hebben enige verwijten aan het adres van de brandweer ge hoord", aldus hoofdbrandmeester Broekman. „Ze werden echter geuit door mensen die er geen verstand van hebben. Het zeewater konden wij niet gebruiken, niet omdat het zout water is, maar omdat de hoogte te groot is. Onze pompen hebben ni©t voldoende zuigkracht. Vanaf het strand konden wij het vuur niet te lijf, omdat de autospuiten er niet kunnen komen. Het zijn geen jeeps!" Met man en macht wordt op de Pier gewerkt om de rommel op te ruimen. Pierdirecteur A. G. B. On- stenk, die gisteren ten tijde van de brand buiten de stad was, was van daag de hele dag op de Pier om aanwijzingen te geven. Omstreeks het middag uur werd de Pier weer voor het toeristen geopend. De eer ste dagen zullen de horecabedrijven evenwel nog niet in exploitatie kun nen worden genomen. De aderen voor elektriciteit, olie, water en gas naar de diverse onderdelen van Schevenings toeristische trekpleis ter nummer één ontbreken namelijk nog. De dienst bouw- en woningtoe zicht had geen bezwaar tegen open stelling. De betonconstructie werd niet zo erg aangetast, dat gevaren zouden kunnen ontstaan. De recher che stelt naar de oorzaak van de brand in samenwerking met het ge rechtelijk laboratorium en de ar- bedisinspectie een onderzoek in. Steyn Voorhout, mevr J J Mekking - Arkema Leiden, F v d Gugten te Katwijk aan den Rijn; (met vrucht) mevr L Glasbergenv d Gugten, mej L C Glasbergen, mevr G van Klaveren, mevr P M E Heemskerk. B Cornet, A van Bezouw, mej. M Binnendijk, mevr D v Zuilen—den Meijer, mej J den Heijer. C P Noort, mej P v d Vijver, mej W J de Mooy mevr Heemskerk, mevr F Ravensbergen, mevrouw D Kralt Wachter, mevr A Anholts, mevrouw C J v d MeijBalkenende, mevr. A J v d Eij keiKestesloot, mei. M Hemmes, mej A J C v d Vijver, D S Schonevelt en G v d Eij kei te Rijnsburg, mevr M C Kunnen en mej E C M Alkemade te Noord wij kerhout, mevr S Kanbier en mej M B Monteba te Leiden, M v d Meij en mej G Postmus te Valken burg, mej C den Haan en mej E Kuyt te Katwijk, mej AAM Schra- ma Oegstgeest, mevr L M van Eg- mondOosterveer te Voorburg, A J Zundert Leiden, mevr M de Mooy de Best Rijnsburg, P C T v Tol Katwijk. NOORDWIJKERHOUT Gister avond is in de gemeenteraadsverga dering uitvoerig gesproken over be roeps- en bezwaarschriften, die by de raad waren ingediend tegen af wijzende beslissingen van burge meester en wethouders, meer in het bijzonder op het terrein van de bouw vergunningen en ruimtelijke orde ning. Op dit punt schynt, aldus de heer mr. J. Beekman (PvdA), aan een andere wyze van voorbereiding veel behoefte te bestaan. Er ryzen verschillen van mening zonder dat voldoende duidelijk de wettelijke on dergrond van de kwesties bekend is. Als dit soort zaken eerst in een commissie, waarin de desbetreffende ambtenaren kunnen worden gehoord, worden besproken, zal dit de behan deling in de raad stellig ten goede komen. Verschillende raadsleden waren van hetzelfde gevoelen en de heer G. Maarseveen (prot. chr.) merkte op, dat hij en andere raadsleden al eerder de behoefte aan een geregel de „briefing" hadden geuit. Dakkapel De afwijzende beslissing van B. en W. op de aanvraag van de heer H. Wesseling om vergunning tot uitbrei ding van een dakkapel steunde voor een groot deel op het advies van het Instituut Stad en Landschap van Zuid-Holland te Rotterdam. In over grote meerderheid kon de raad het afgewezen advies niet volgen. De heer D. Heeneman (WD) verweet B. en W. hun inconsequente houding inzake de dakkapellen. De heer Wesseling mag zijn dak kapel veranderen. De heer J. J. van den Berg heeft een bouwvergunning nodig voor de uitbreiding var zijn bedrijf langs de Herenweg. Hij komt échter binnen de LEIDEN Wie mocht denken, dat bejaarden mensen zijndie maar stil genieten van hun oude dag zonder ook maar iets om handen te heb ben, zal bij het zien van de hobby-tentoonstelling in wijkgebouw Staal wijk wel gauw tot andere gedachten worden gebracht. Op initiatief van de Herv. bejaardensociëteit is daar een aantal werkstukken bijeen gebracht, die door bejaarden zijn gemaakt. Meer dan 250 mensen hebben werk ingezonden en men kan dan ook dem eest uiteenlopende dingen bekijken, zoals borduurwerk, tapijtwerk, pannenlappen, babykleertjes, geborduurde kussens en schilderijtjes, plakboeken met verzamelingen, poppetjes met en zonder klederdracht, bootjes, molentjes in allerlei vormen, kasten met wandelmedailles, een complete bijenuitzet van een bejaarde imker en nog veel meer. Bijzondere vermelding verdienen de verzameling schelpen van de heer Wesselius (72 jaar), de zelfgemaak te carrousel van „Rijn en Vliet", de scheepkist van de heer De Jong, Kastanjekde 2, en de geborduurde schilderijtjes van mevr. J. Kraay- Tigchelaar (67 jaar), terwijl ook het grote geborduurde jachttafereel van mevrouw H. G. Leeman-Zwanen burg (75) mag worden genoemd. Erg knap en kunstig zijn de ge schilderde farao van de heer Van Deursen, de van lucifershoutjes ge maakte molen van de heer A. van Mook en het koperwerk van de 86- jarige heer Paats (Pesthuislaan). De hobby-tentoonstelling, die van middag van half 3 tot 5 uur en van avond van 7 tot 9 en morgen van 2 tot 5 en 7 tot 9 uur te bezichtigen is, is vanmiddag door wehouder S. Menken geopend. HILLEGOM Het echtpaar Olff hield voor de Christenvrouwenbond een lezing met lichtbeelden over Italië. Dinsdag (Koninginnedag) vervalt het spreekuur van wethouder Jac. van der Vinne. Aanstaande zaterdag is wethouder W. F. van Dam verhin derd spreekuur te houden. De winkels zullen morgen vrijdag avond open zijn tot 9 uur. Volgende week vervalt de halve-dagsluiting. Het badhuis is zaterdag geopend van 7 tot 11 uur. Het huisvuil wordt ko mende week niet op dinsdag opge haald maar op woensdag. Kodak Nederland heeft in Tres long de prémière gegeven van de nieuwe „multi-visie-show" De Triomf van de Kleur, een mengeling van dia's films en geluid. Tijdelijk directeur Arbeidsbureau Lisse LISSE Wegens langdurige ziek te van de heer G. F. B. Maas heeft de directie voor de arbeidsvoorzie ning in Zuid-Holland tot tijdelijk di recteur van het Gewestelijk Arbeids bureau in Lisse aangesteld de heer H. M. Abbenihuis, adjunct-directeur van het Gew. Arbeidsbureau Leiden. De heer Abbenhuis is maandag al als zodanig in dienst getreden. LISSE De jeugd-studievereni- ging Mandate Deï van de Geref. ge meente houdt vrijdagavond een openbare vergadering in het kerk gebouw aan de Tulpenstraat. Ds. van Haaren uit Amersfoort zal spreken over de „Handhaving van de Staten vertaling". Er is gedachtenwisseling mogelijk. Ds. W. Suyker zal deze avond inleiden. Voor bejaardentoclit Zoeterwoude ZOETERWOUDE Van 24 april tot 1 mei houdt het Oranjecomité een collecte ten bate van dg uit gaansdag van de bejaarden. Het uit stapje is vastgesteld op 15 mei en reisdoel wordt Schoorl. Tegen de avond wordt gedineerd in café Groe nendijk aan de Rijndijk. TER AAR Vrijdag 26 april zal in de kantine van de groenteveiling te Papenveer gelegenheid worden gegeven tot het ijken en herijken van maten en gewichten, zowel in de voormiddag als in de namiddag. rooilijn en B. en W. hebben de ver gunning afgewezen. De raad echter was alleen de heer Beekman onthield zich van stemming van oordeel, dat de vergunning wél moet worden ver leend onder meer op grond van het feit, dat de structuurwijziging van het bloembollenbedrijf deze bouw noodzakelijk maakt. De provincie zal hierin het laatste woord heb ben. De heer L. A. de Klerk wil op agrarisch gebied een gebouw zodanig wijzigen, dat er een loopstal voor koeien en een veevoederloods komen. B. en W. beschikken over sterke aan wijzingen, dat er plastic zal worden verwerkt. De aangevraagde vergun ning werd afgewezen. De raad was in overgrote meerder heid van oordeel, dat niet getwijfeld moet worden aan de goede trouw van de aanvrager en gaf de vergunning af. Verder kwam aan de orde het be zwaarschrift van een adspirant wo ningbouwer,, die gelijk met zijn offi ciële bouwaanvrage bij B. en W. ook alvast aan de raad een bezwaarschrift tegen de in de lucht hangende weige ring had ingediend. Op zijn principe- Burgerlijke stand van Sassenheim SASSENHEIM Geboren: Irm- gard Maria Elisabeth, d.v. Dahl- kamp, en van der Voorn, M Th M, Hoofdstraat 262b; Sandra Petronella, d.v. Perfors, M M en van Koppen, J, Angelenhorst 9; Ronny, z.v. Wijling, W J en van der Hulle, H N, Willi- brorduslaan 29. Ondertrouwd: Goudeket. Rudi, 26 jaar, Charbonlaan 6, en: Oosterhoff, Antje, 21 jaar, Menneweg 99. Gehuwd: Buis, P J M te Leider dorp, en: van Steijn, C C H Toek. adres: Leiden, Topaaslaan 3; van der Geer, N te Voorhout, en: van der Meij, C E Toek. adres: Voorhout, Pieter de Hoogstraat 37. Overleden: Schrama, P C., 63 jaar; van Dorp, J A 28 jaar. In en uit S'heim SASSENHEIM Ingekomen; van Brero, L A (geh. met de Haan, H H) van Leiden naar Friesenhorst 15; van Biezen, D met echtg. van Asselt H H C en 1 k. van Alkemade naar Parklaan 116; van Zuijlen, J O van Den Helder, naar Saturnu;straat 6; Gardien, A C van Wassenaar naar Dr. de Visserlaan 2; Schuite, e/v van der Voort, M J van Voorhout naar A. v. Leeuwenlaan 24. Verhuisd binnen de gemeente: Bierman, J H M, met echtg. Wdtte- man A M, en 1 k. van Marijkestraat 40 naar Fl. Schoutenstraat 31; Vree ken, W met echtg. van den Heuvel, M J„ en 2 k. van A. v. Leeuwenlaan 10 naar v. Pallandtlaan 16; Soeter- broek, wed/v de Groot, A C., van Kerklaan 40 naar Hoofdstraat 82. Vertrokken: van den Bosch, wed/v den Hollander, M C., van Hoofdstraat 82 naar Katwijk; van Steijn, C C H e/v Buis, van Hoofdstraat 172 naar Leiden; O ver vliet, e/v Zaal, G I, van Rusthofflaan 27 naar Heemstede; Klein, e/v van Leeuwen, H D., met 2 k. van Ter Leedelaan 36 naar Apeldoorn; van der Meij, e/v van der Geer, C E., van Hortuslaan 13, naar Voorhout; van der Holst, P M (geh. met de Jong, A, C), van Meidoornlaan 3, naar Curasao; Kamps, H J A., rrfet echtg. van Rooy M A A., van Vijver laan 3 naar Heemstede. BENTHUIZEN Geboren: van den Bosch, Janette, dochter van D. van den Bosch en A. Plas, Dorps straat 92a; Bus, Freyke Margriet, dochter van D Bus en A. J. Ooster- dijk; Bregman, Abradina, dochter van H. Bregman en B. van der Vel den, Dorpsstraat 113; Mets, Willem Marinus, zoon van I. Mets en M. Luijken, van Leeuwenhoekweg 14; van Leeuwen, Marinus, zoon van J- van Leeuwen en G. Havenaar, Beelaertspark 23. Binnenverhuizing: Houwen, Jan K. gezin) van Kon. Wilhelminastr. 34 naar Prins Bernhardstraat 39. Vertrokken: Smink, Johannes gezin) van Dorpsstraat 111 naar Haarlemmermeer, Nieuw Vennep, Hoogdweg 1227. Ingekomen: Medema, Jan ge zin) van Zoetermeer naar Pr. Bern- sardstraat 41; van Beekum, Neeltje (wed. De Gelder) van Leiden naar Dijk 15; Negrijn, Johannes F. L. gezin) van Rijswijk ZH naar Prins Bernhardstraat 7. mg H.l Mej. Van der Voort in het zilver LEIDERDORP Mejuffrouw M. van der Voort, kantoorhoudster van de PTT alhier, hoopt op 11 mei haar zilveren jubileum te vieren. Onbewoonbare huizen in Nieuw-Vennep NIEUW-VENNEP Uit een on derzoek is gebleken, dat de wonin gen Gelevinkstraat 22, 24 en 26 te Nieuw-Vennep ernstige gebreken vertonen, die niet door het treffen van voorzieningen kunnen worden opgeheven. Naar de mening van B. en W. zijn de woningen voor verdere bewoning ongeschikt. WETERINGBRUG De heer A. v. d. Vliet jr, wonende Huigsloter- dijk 70 te Weteringbrug, is voor nemens een vrijstaand woonhuis te doen bouwen. De grootte van dit bouwterrein bedraagt 504 m2, terwijl de verkoopprijs gesteld kan worden op f 14.750 in totaal. aanvraag had hij een principe-weij ring ontvangen. De heer A. Blaauw (KVP) had daarvan alle sti ken op tafel. Ontsluiting Hoewel het voorstel van B en om de behandeling van dit bezwaat schrift tot een volgende vergaderin aan te houden, werd aangenomei merkte de heer Van Leeuwen (KVI op, dat de plannen tot ontsluitii van de Hoogeveense polder op de; zaak een belangrijke invloed kunne hebben. Als namelijk deze „weg waarlangs de aanvrager wil bouwet als ontsluitingsweg in het verkave lingsplan wordt geprojecteerd, is voor afwijzing van de aanvrage wei nig reden meer. Half mei zullen deze verkavelingt plannen iets vastere vormen hebbe aangenomen. Dan zal de raad zie; opnieuw over de zaak buigen. Op het stuk van de woningboi kregen B. en W. de raad meer hun hand bij hun voorstel tot onder] handse aanbesteding van de rioleri in het bestemmingsplan Victor IV. heer Heeneman kreeg de toezeggi dat op basis van „open kostprijsl rekening" zal worden gewerkt en de cijfers ook voor de raadslet „open" zouden zijn. Met het verzoek van de Sticht! Openbare Bibliotheek Noordwijk< hout in principe medewerking verlenen om te komen tot oprich] ting van een openbare leeszaal om voor de plannen een startsul sidie van f 1.000 te verstrekki ging de raad volledig akkoord. In de rondvraag schonk de heer Winter aandacht aan het voornemc van de plaatselijke woningbouwver] eniging van de a.s. bewoners van woningen in plan Wassenaar te Zilk een waarborgsom voor bewoning te vragen van f 100. De raad vond dit in het algem» niet juist. Dit punt zal zeker in komende bespreking tussen raad woningvereniging aan de orde korcu Beplanting De heer Heeneman bepleitte meei beplanting in het dorp juist op dis plaatsen waar minder fraaie bouw werken zoals bijv. de DMN aan df 's-Gravendamseweg eigenlijk aan hel oog zou moeten worden onttrokkea De heer Ten Braak (Boerenpartijl ten slotte verzocht B en W. om een nota, waarin hun standpunt ten op zichte van de verkoop van bij de ge meente in eigendom en beheer zijnde woningwetwoningen en premiewo ningen aan de bewoners is neerge legd. Deze nota zou in een volgende raadsvergadering als punt van dis cussie op de agenda dienen te wor den geplaatst. In de commissie algemene bij- standswet werd de heer P. C. Heem kerk gekozen in de plaats van drs. N. J. Out, die wegens zijn be noeming tot rechter in de arrondisse mentsrechtbank te Roermond functie als raadslid moest neerleg gen. Van die commissie zal als voor zitter gaan fungeren de heer C. J. de Winter uit De Zilk. Burgerlijke stand van Oegstgeest OEGSTGEEST Geboren: Ros marijn Petronella Maria, d v J H Lut en A T J Fetz. Marina Hélène Irene Paola, d v J Geleijn en J S S Bakkers; Eelkje Maria, d v H G van den Hoven en A de Mooij. Geesji Christina, d v G M J Sicking en M L Meijj es. Robert André, z v J A Kloosterman en M P van der Kaaij. Harald Sebastiaan, z v E J van Hil- ten en M E A van der Heijden. Jelle Frederik, z v H G van Waegeningh en M A G C van Heusden. Jeroen Michel, z v R Wester en A A M Velserboer. Marleen Anna, d v A A Bentvelzen en T A C Schoo. Anne- rieke, d v M van der Linden en H S Jacobs. Ondertrouwd: H P C L Marsé M J Scholten. C Janse en J Siljee. E P Valstar en G G Tosello. Getrouwd: A M van dér Werf en J C Visser. R Teebaal en A Bakke.r J T M den Hollander en I C M Nag- tegaal. L J Tienkamp en M G L Maas. M Heemskerk en G Pleiter. Overleden: A W Alkemade. E M Trelde. Waterpolo LEIDEN - In de Leidse Over dekte is de Sleutelstad gisteravond moeiteloos de zesde ronde van de KNZB-beker-competitie binnenge rold. Zonder een enkele maal in ge vaar te zijn versloeg de ploeg van coach Bert van Hooidonk het Vee- nendaalse VZC met 61. Vanaf het eerste fluitsignaal van scheidsrechter Mali was Sleutelstad in de aanval. Jan Kenter kon zon der tegenstand naar het VZC-doel zwemmen en de bal achter de kee per deponeren. Jan Breedeveld volgde even later zijn voorbeeld en scoorde 20. terwijl Hans Hilkhuy- zen de terugspringende bal na een schot van Cees van Hooidonk op ving en de eindstand van de eerste periode op 30 bracht. VZC bepaalde zich er verder toe vooral de score zo laag mogelijk te houden, wat aardig gelukte. Zowel in de tweede als de derde periode scoorde Sleutelstad éénmaal. In de laatste minuten gelukte het Evert van den Dikkenberg de Vee- nendaalse eer te redden. De goed keepende Wim van Rooyen werd verrast door een ver schot en de bal glipte hem tussen de vingers door. Jan Breedeveld wreekte dit doelpunt echter door de eindstand op 61 te brengen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 4