Deel Witte Singel voetgangersgebied WEEKAGENDA Eindles land- en tuinbouwschool Rijnsburgerviaduct half afgesloten Voor Merenwijk en MAVO één chr. schoolvereniging Synthetisch voedsel ig utopie voo rlopi elke ln Voorschoten op woning een auto Kritiek bejaarden op Roolvink W. Lagendijk het goud in Mr. Klaasesz in Sassenlieim geen verweer Weer in Pipo-zaak (JIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 24 APRIL 1968 ,Torenplan" kost f75 miljoen Voorlichtingsavond van Onderling Ziekenfonds Leiden Het Leidse Onderling Ziekenfonds hield in de grote zaal van Den Burcht de jaarlijkse film en voolichtingsavond voor de leden. De heer H J Andijk, voorzitter van de centrale bond. sprak over „De plaats van de ziekenfondsen in de gezondheidszorg". Niemand kan het zich permitteren, aldus de heer Andijk, voor eigen re kening geneeskundige hulp te ne men. De neiging van de mens voor dit risico een verzekering te sluiten wordt dan ook steeds groter. Naarmate de kosten van de. ge zondheidszorg stijgen, gaan de pre mies omhoog. Dit heeft er na de 2e W.O. toe geleid, dat de overheid zich niet meer afzijdig kon houden. Deze bemoeienis resulteerde in de zieken fondswet en de algemene wet bij zondere ziektekosten. Met nadruk wees de heer Van An dijk erop, dat de kosten van de ge zondheidszorg nu enorm hoog zijn. In 1968 zullen de ongeveer 100 bestaande ziekenfondsen minstens 2500 miljoen gulden aan medische verzorging uitbetalen. Hieruit blijkt wel, dat de Ned. ziekenfondsen bij de nationale gezondheidszorg een belangrijke uitvoerende taak heb ben. Tot slot werden de films „Va kantie en Hygiëne" en „Wien bleibt Wien" vertoond. LEIDEN De totale stichtingskosten van het aan de Witte Singel te bouwen universitaire complex zijn op f 75 miljoen geraamd. Zoals wij fisteren schreven, ligt het in de bedoeling het complex in 1975 voltooid te hebben. Het komt tussen het voormalige Diaconessenhuis en het Leidsch Dagblad (zie foto), zodat al de tussenliggende bebouwing moet verdwijnen. Het is de bedoeling, dat de ruim honderd meter hoge „faculteitstoren" de blikvanger van Leiden gaat worden en dat deze dus in belangrijke mate het silhouet van Leiden gaat beheersen. Andere gebouwen van een derge lijke hoogte zullen daarom niet mogen worden gebouwd. Singel uitsluitend voetgangersge bied met uitzondering voor fietsers. Feest in Poelpolder LISSE Het Oranjè-comité zal in samenwerking met de vereniging Gemeenschapscentrum „De Poel" op Koninginnedag voor de kinderen van 46 jaar uit de Poelpolder feestelijk heden organiseren op het Ooievaar plein. Verschillende kinderspelen staan op het programma en 's avonds zal in de Poelpolder een lampion optocht worden gehouden. Start om 8 uur bij de kantine van N.V. Serie woningen. Het bestuur van de Sociëteit „Ar temis" zal vrijdagavond een socië teit openen in het voormalige ge bouw van de P.T.T. Heereweg 48. Behandeling door raad uitgesteld De consequenties op verkeersge bied zijn zo groot, dat de gemeente raad (die maandagavond over het plan is voorgelicht) niet op 6 mei over het plan zal beslissen, maar op een nog nader vast te stellen latei- tijdstip. Het is niet onmogelijk, dat B. en W. nog met een aanvullend voorstel komen, waarin de verkeers situaties nader worden uitgewerkt. Als het complex er eenmaal staat, wordt dit laatste deel van de Witte LISSE Dinsdagmiddag werd in de vergaderzaal van de Geref. Kerk aan de Prinsessenstraat de jaarver gadering gehouden van de afd. Lisse van de Alg. bond van Bejaarden. Voorzitter W. Eveleens zei in zijn openingswoord, dat de AOW-uitke- ring en het ziekengeld tot nog toe onbevredigend te noemen zijn; de schone beloften van minister Rool vink werden tot vandaag niet inge lost. Uit het jaarverslag van secretaris H. J. Jansen, bleek dat het ledental met 31 tot 276 leden is gestegen. De soos-middagen worden steeds druk bezocht en er is een uitnemende verstandhouding tussen bestuur en leden. De aftredende bestuursleden H. J. Jansen, M, Hordijk en A. Alders werden herkozen, terwijl het bestuur werd uitgebreid met de da mes H. E. v/d Luit en J. Reijerkerk. Meegedeeld werd, dat. het vakan tieuitstapje wordt gehouden op 10 juli en de vakantieweek van 5-18 juni in Oud-Leusden. Op 16 mei wordt een grote kienmiddag gehou den. Het bestuur zal trachten voor de leden wandelkaarten te krijgen voor het Keukenhofbos. Een brede brug (voor fietsers) over het water van de Witte Singel en de weg over de dan gedempte Trek- vliet langs de Rijn- en Schiekade zullen de verkeersstroom moeten op vangen in combinatie met aan- en afvoerwegen. LEIDEN Onder leiding van burgemeester Van der Willigen, die voor zitter is van de commissie van toezicht, werd in de lagere land- en tuin bouwschool de eindles gehouden. Deze werd bijgewoond door ouders, be stuursleden van de kring Rijnland en ir. Dorgelo, adjunct-secretaris van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw. LEIDEN De Vereniging voor Christelijk Onderwijs, de Vereniging voor lager onderwijs op Gereformeerde Grondslag en de Vereniging voor Christelijk Nationaal kleuteronderwijs, alle gevestigd te Leiden, hebben besloten samen een Protestants-Christelijke Schoolvereniging op te richten, die zich ten doel stelt het oprichten en in stand houden van scholen voor kleuter- en basisonderwijs in de Merenwijk, de nieuwe wpk van Leiden die in het noorden van de stad (Broek- en Simontjes- polder) tot ontwikkeling zal komen. De twee eerstgenoemde verenigingen hebben tevens in principe be sloten een Protestants Christelijke Schoolvereniging voor m.a.v.o. op te richten, waaraan zij t.z.t. hun u.I.o.-scholen kunnen overdragen. Zondaginorgeingesprek voor Leiden-Noord LEIDEN Voor het eerst wordt a.s. zondagmorgen door Experimen teel Kerkewerk van de Hervormde Gemeente Leiden een open gesprek gehouden voor bewoners van Leiden- Noord. Dankzij de vriendelijke medewer king van directeur en beheerder van het clubgebouw „De Zevensprong" aan de Bernhardkade kunnen belang- LEIDEN Het is voorbarig tc veronderstellen, dat men er in een overzienbare toekomst in zal slagen in fabrieken synthetisch voedsel te fabriceren. Voor de steeds toene mende wereldbevolking zal de land bouw het voedsel moeten verschaf fen. Daarom is het gevaarlijk te concluderen, dat de aarde aan een grotere wereldbevolking dan de huidige plaats kan bieden om in redelijke welstand te leven. Aldus gistermiddag, dr. J. Amesz, benoemd tot gewoon lector in de biofysica, bij de aanvaarding van zijn ambt. De titel van zijn open bare les was: De motor van het leven. Zon i me-energie Dr. Amesz vestigde de aandacht op de betekenis van de zonne- energie waarvan het leven op aarde voor zijn instandhouding afhanke lijk is. Het proces waarbij de zonne- energie wordt omgezet in een vorm die voor het leven geschikt is, is dat van de fotosynthese. Dit proces speelt zich af in de plant, die met zonlicht uit water, koolzuur en mi nerale zouten zijn celbestanddelen opbouwt waarbij zuurstof wordt ge produceerd. Mens en dier zijn voor hun voedsel direct of indirect op de plant aangewezen. Hoewel het fotosyntheseproces als zodanig sinds het begin van de negentiende eeuw bekend was, heeft het tot ver in deze eeuw geduurd, voordat men concreet inzicht verkreeg in het mechanis me. Aan de hand van een aantal voorbeelden lichtte dr. Amesz toe, dat men er in de laatste twintig jaren geleidelijk in is geslaagd, gebruik makend van de moderne technieken der biofysica en bio chemie, kennis te verkrijgen over de aard van de reacties van foto synthese. Dr. Amesz ging ook in op de mo gelijkheden die toepassing van het fptosyntheseproces of analoge pro cessen in de toekomst kunnen bie den voor de produktie van voedsel. Technisch gezien zou het mogelijk zijn de landbouwproduktie sterk op te voeren. Een geavanceerde tech nologische maatschappij gebruikt echter grote hoeveelheden energie, die, wanneer andere bronnen uitge put zijn, in de toekomst wellicht alleen uit zonne-energie, die ook voor de landbouw nodig is, gewon nen zal kunnen worden. ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN, 23 april Kand. ex. G. W. en N de heren R J Bogers (Leiden), M G J Bos (Leiden); kand. ex. A' W en N de heer J Bosselaar (Rotterdam); kand. ex. L W en N: mej. M A van Rijn (Lelden); doet. ex. scheikunde: de heren R C Aalberse (Lei den) cum laude, H L Heijneker (Lelden), mej. C A A van Driel (Den Haag), de heer H B Trijzelaar (Leiden): doet. ex. natuur kunde: de heer Th J Slskens (Lelden). stellenden van welke geloofsopvat ting of levensovertuiging ook in een geriefelijke ruimte worden ontvan gen. Om half elf worden de bezoekers ontvangen. Voor ieder staat een kopje koffie gereed. Kwart voor elf geeft dr. P. L. Schoonheim een inleiding van enkele minuten op het gespreks thema: „Gewone dingen van het ge wone leven zijn voor de bijbel be langrijk". Aan de bezoekers wordt gaarne toegestaan met eigen reacties of vra gen te komen. Het is geen kerkdienst. Dit betekent vooral dat niet van één kant het gesprek wordt bepaald. Het is een open discussie. Ieder mag zeg gen hoe hij of zij over vragen uit het dagelijks leven denkt In ieder geval hoopt Experimenteel Kerkewerk door dit gesprek aan de bewoners van Leiden-Noord een kleine maar waar devolle service in de beste zin te be wijzen. Burgemeester tot padvinders: stuit vernielzucht VOORSCHOTEN Traditiege trouw werd de St. Jorisdag geopend met de gezamenlijke vlaggenparade van alle Voorschotense groepen. Na het hijsen van de nationale drie kleur en het voorlezen van de wel pen- en padvinderswet op het voor plein van de Kimshoeve, sprak bur gemeester L. de Kool de welpen, verkenners en leiding toe. Hij riep hen op niet mee te doen aan „de vernielzucht in Voorschoten' en ie waken over „ons mooie dorp". Kapelaan H. P. Warmerdam sloot aan bij de toespraak van de burge meester en verzocht de padvinders de sage of legende van St. Joris goed in de oren te knopen, maar toch het harnas van St. Joris uit te laten. „Val nooit gehuld in het ijzer je tegenstander aan, strijd als man te gen man." Na de toespraken kregen allen een rode tulp uitgereikt; de mor genbijeenkomst werd besloten met het zingen van „Hoort, zegt het voort!" 's Avonds waren allen weer bij de Kimshoeve verzameld, waar de vlaggen plechtig werden gestre ken. Ten slotte werd bij Rosenburgh een kampvuur ontstoken. Nadat de gediplomeerden een on derwerp uit de leerstof hadden be handeld, concludeerde de heer Van der Willigen, dat uitspraak en zins bouw aanmerkelijk waren verbeterd ten opzichte van voorgaande jaren. Het diploma lagere landbouwschool kregen: R van Evert, Leiden; K Hamming, Voorschoten; G Los en T C Los, Rijpwetering; A Sloots, Den Haag; J van Rol, Abbenes. Diploma lagere tuinbouwschool: R van EvCrt. Leiden; K Hamming, Voorschoten; G Los en T L Los, Rijpwetering; J Lubbers, Lisse; H Pieterse, Voorschoten; N v d Rey- den. Leiden; A Sloots, Den Haag; J van Tol, Abbenes. Als beste leerlingen ontvingen T L Los en A Sloots uit handen van ir. Dorgelo een boek. Directeur R. Duursma wees de leerlingen op het grote nut van ver dere studie. Namens de leerlingen sprak A. Sloots een dankwoord. Bevorderd van klas 3 naar klas 4: W van Duyn, Noordwijk; A Harm- sen, Leiden; A Huigens, Leiden; P Jongeneel, Leiden; H van Klaveren, Voorschoten; H Verbiest, Leiden; H Remmelswaal, Wassenaar; G Wie den, Wassenaar; J Zandbergen, Oegstgeest. VVD wil meer contact met de burgerij LEIDEN De afdeling Leiden van de VVD heeft per circulaire le den en niet-leden uitgenodigd zich met vragen en denkbeelden te wen den tot de raadsleden van de VVD. Men wil hierdoor het contact tussen kiezers en gekozenen verbeteren. LEIDEN Met ingang van mor genochtend zeven uur wordt dc oostelijke doorgang van het Rijnsburgerviaduct voor alle rijver- keer afgesloten. Het verkeer in beide richtingen zal van de westelijke doorgang gebruik moeten maken. Dit is noodzakelijk in verband met de bouw van het transportriool, dat aan de stationszijde van het viaduct moet worden aangesloten op een diepriool. Wanneer het gedeelte voor de oostelijke doorgang is voltooid, wordt de laatste opengesteld en gaat de andere doorgang tijdelijk diicht. Men hoopt vóór de bouwvakvakan ties (half juli) het gehele viaduct weer voor het verkeer te kunnen vrijgeven. Overigens zal deze halve afsluiting veel extra aandacht en voorzichtig heid vragen van de weggebruikers. Dc noodweg op het Schuttersveld tussen Willem de Zwijgerbrug en Mkredijkviaduct wordt volgens verse verkeerstellingen door circa 6000 voertuigen per werkdag ge bruikt. Dc passage door het Rijnsburgerviaduct is over dezelfde periode met ca. 3500 auto's per werkdag teruggelopen tot 27.000 stuks. Dit duidt erop dat het nu half HILLEGOM Zaterdag viert de heer W. Lagendijk (Bartenweg 10) zijn gouden jubileum bij de gebroe ders Hylkema met een receptie 's avonds van 8 tot 10 uur. be dag ervoor wordt hij gehuldigd door zijn superieuren. De nu 65-jarige jubilaris werkt sinds zijn dertiende jaar in het bloembollenvak, eerst bij zijn vader en sinds 1918 bij de gebroeders Hyl kema, aanvankelijk voor zes weken per jaar als hulp in de najaarspak- lcerij. In 1929 ging hij een vast dienst verband aan. Op 21 mei 1930 betrok hij zijn eigen huis. op een steen worp afstand van Vogelenzang. In het bollenbedrijf werkte hij zich op tot tuinbaas. Bij herhaling had de jubilaris zit ting in de commissie van beheer der Geref. Kerk; ook int hij de bijdra gen van deze Kerk. Het zelf kwe ken van chrysanten en margrieten is zijn hobby geworden. SASSENHEIM De commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, zal op maandag 29 april met zijn vrouw een werkbe zoek aan Sassenheim brengen. Ter gelegenheid daarvan zal om vijf over twee een bijzondere raads vergadering worden gehouden. Daarna wordt een tocht door de ge meente gemaakt. Er zal een bezoek worden gebracht aan het bouwplan De Kooi, aan de RFD Rubberboten- fabriek, Sikkens Lakfabrieken, de firma Moolenaar aan de Hoofd straat en de magazijnen van Hart Nibbrig en Greeve. Straten raken overvol VOORSCHOTEN In het Cultureel centrum werd gisteravond eeu voorlichtingsbijeenkomst gehouden voor de bewoners van de wijk die wordt omsloten door Wijngaardenlaan - Oranjekade - Papelaan - Veurseweg. Na een inleidend woord door burgemeester L. de Kool en de wethouders Van der Laan, Kamminga en Iestra over de algemene problematiek van de gemeente Voorschoten, volgde een uiteenzetting door de burgemeester over de te nemen verkeersmaatregelen in deze wijk. buslijn 45 door de Papelaan. Bur gemeester De Kool was het met de vragenstellerseens, dat de Pape laan inderdaad een knelpunt is. maar deze straat is een knelpunt geworden door de autobezitters, die een deel van de weg gebruiken als parkeerruimte. Zij veroorzaken on gewild overlast aan de niet-auto- bezitters. De kruising Papelaan Veurseweg komt het eerst aan de beurt bij reconstructie van de ver- keerstraverse. Wethouder Van der Laan wees op de onstuimige woningbouw in Voorschoten. Er zijn 696 woningen in aanbouw en volgende maand ko men er nog eens 200 bij. „De openbare weg is van alle maal. Iedereen maakt er gebruik van. toch krijgen wê zelfs bij een doelmatig gebruik van de wegen in de oude wijk een bepaalde vorm van overlast. In Voorschoten is er nu één auto per woning. In vele straten telt men al drie auto's per woning. Zelfs de oude wijk, waarin vroeger slechts weinig auto's voor kwamen, raakt overvol door de ge parkeerd staande auto's. Er is nu een plan in voorbereiidng om te komen tot invoering van eenrich tingverkeer en eenzijdig parkeren. Het gemeentebsetuur doet een dringend beroep op de bewoners om mee te denken en niet te schromen eventuele suggesties in te dienen". Aldus de burgemeester. Tijdens de pauze bestond gele genheid tot het indienen van vra gen, waarvan zeer druk gebruik gemaakt werd. Een aantal vragen had betrekking op de route van VOORSCHOTEN Zaterdag avond geeft de toneelgroep „Voor schoten" in het Cultureel Centrum een opvoering van de thriller van Agatha Christie „Moord in de pas torie". Aanvang 8 uur. af te sluiten viaddet nog steeds tot dc drukste verkeerspunten in Leiden moet worden gerekend. Behalve naar het viaduct stoot de fa. Bolsenbroek met de rioolbouw deze week ook door in de richting Valkbrug, waar tot nu toe wegens de Paaskermis niet kon worden ge werkt. Boven het nu gereedgekomen gedeelte van het riool zal in verband hiermee een nieuwe toegang worden gemaakt naar het Schuttersveld, speciaal voor het gebruik door veewagens op marktdagen. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Eddy, zv A Barten en A M Bokhorst; Corne lia, dv D Nekeman en C Sierat; Anna E. dv J R Floor en J M van Oldenborg; Manuel a. dv P J Tilma en P v d Burg; Karin, dv D C W Rademaker en T A Hillenbrink; Jo hanna C M Y, dv G F Rusman en M J P v d Linden; Tonny, zv C W Betcke en H Kranenburg. Gehuwd: J D Maize en A H Wa- reman. Overleden: L v Iperen, 84 jaar, wed v S Bouwmeester; J F Nieu- wehburg, 78, m; S A v d Kolff. 87 vr; C Rook, 84, echtg v L Glasber gen; J v Egmond, 65, m; H Mole naar, 86 m. Woensdag 24 april Overdekte Haarlemmerstraat. 8 uur: Dl- plomazwemmen voor gehandicapten (afd Leiden e.o. Alg. Ned. Invalldenbond). Wijkgebouw Staalwijk, 2 uur: opening hobby-tentoonstelling bejaarden door wet houder Menken, geopend 23 tot 5 uur en 7 tot 9 uur. Trouwkamer stadhuis. 4 tot 6 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. Pieterskerk. 7.15 u.: avondgebed. Schouwburg, 8 uur: Lltteris Sacrum met „De Fysici". Steenschuur 6, 8 uur: Leidse ver. Post zegelverzamelaars (secr. De Sltterlaan 15 Lelden). Donderdag 25 april Wijkgebouw Staalwijk, Herenstraat: 2 lot 5 uur en 7 tot 9 uur tentoonstelling hob by-werkstukken bejaarden. Schouwburg 8 uur: cabaretvoorstelling Fons Jansen. Muziekschool Rapenburg 22. 8 uur: Maatschappij voor Toonkunst, pianoreci tal Ton Hartsuiker. LEIDERDORP Kapelzaal Schep- pingskerk, 8 uur: afd. Leiderdorp K. en O., filmavond over Zwitserland. Vrijdag 26 april Nieuw-Mlnerva, Vrouwensteeg, 8 uur: afd. Leiden Expogé. jaarvergadering. Koffiekamer Gehoorzaal, 4 tot 5 uur: receptie 40-Jarig bestaan VOLA, 8.15 uur feestavond. Gevonden voorwerpen LEIDEN Gevonden in maart: ring, rollen koperdraad, aktetas met inhoud, boodschappentas, wieldop met sierring, bedelarmbandje, damespols horloge, sleutels broche, rijwielmand je, meisjesbril, babypop, herenpols horloge, herentrui, damesbeursje, da meshandschoen, kettinkje kinderpor temonnee, etui iinh. kleurpotloden, schooltas, herenschoenen, kinderschoe nen, bankbiljetten, overschoenen, arm- brand autoconrtaetsleutels, hei-enporte- monnêe, map inh. bescheiden, studie boek, regenbroek, overhemd, koffer tje. woordenboek, schooletui, verzeke ringsbewijs, jongensjas konijn, kinder overhemd, damesvest', portefeuille, metalen rollen, herenregenjas, legei- tas, slavenarmband, rieten mandje met inh., autostep, leesboek, kinderringe tje. plankje met lipssleutels. Terug te ontvangen en inlichtingen te verkrijgen aan het bureau van ge vonden voorwerpen, Nieuwsteeg 8. in gang poort, op woensdag tussen 14 en 17 uur. LEIDEN In de zaak-Pipo heeft de heer J. van Egmond vanmorgen voor de kantonrechter weer om vier weken uitstel gevraagd voor het voeren van verweer. Het gaat om een vordering van theateragent Charles Aerts uit Am sterdam. die vorig jaar op verzoek van de actie „Een ton voor een sporthal" een kindervoorstelling in Leiden arrangeerde. Het honorarium voor deze voor stelling is nog steeds niet betaald. Organisator Van Egmond beweert namelijk, dat hij Pipo van de tele visie had besteld. De heer Aerts zegt, dat om een gewone clown was gevraagd. Vier weken geleden diende deze zaak voor het eerst. De heer Van Egmond liet toen ook al vragen om uitstel van verweer. Bolhui af en toe adembenemend OEGSTGEEST Op het terrein aan de Irislaan heeft het circus van Toni Bollini gistermiddag en gister avond de leeuwen, olifantenkame len, clowns, acrobaten en trapeze werkers laten opdraven in een bij na drie uur durende voorstelling die slechts af en toe adembenemend of indrukwekkend was. Voor het hoogtepunt van de voor stelling zorgde dompteur Wim Vos, die zich onmiddellijk na de pauze tussen zijn zeven Berberleeuwen be woog alsof de meer clan manshoge ijzeren hekken er alleen maar voor de show stonden. Het hogeschoolrijden van Antoi nette Boltini was hooguit aardig en het clownswerk niet van dien aard, dat de toeschouwers dubbelsloegen Deze en andere nummers wekten de indruk dat het allemaal wel beter en vooral geperfectioneerder zou kun nen. Het „hooggeëerd publiek" was desondanks gul met applaus, zodat Toni en zijn legertje van medewer kers toch wel tevreden kunnen zijn. Bh reen stand van Leiderdor 'P LEIDERDORP Geboren: Arjen. v Maarten Koomen en Gretha Hoorn, van Poelgeestlaan 21; Robert J. z v Gerrit L Verkuil en Maartje L van der Heden, B G Cortslaan 3; Wendelien J, d v Jan D Vos en Gonne van We zel. Fred. Hendriklaan 104: Johanna J V. d v Hendrik J Neuteboom en Johanna J Delfos, Hubrechtstraat 9: Caroline, d v Piet H van der Kleij» en Justine Stuijt. Margrietstraat 1: Sylvia, d v Johannes F W Truijers en Johanna Olivier, B G Cortslaan 30. Ondertrouwd: Johny F Labrijn, 21 jr. te Hessisch Oldendorf (Dsl.) en Catharina Rodenburg. 21 jr., Steenbak kerslaan 19: Hillegonda J Ouwerkerk. 22 jr^ Van der Valk Boumanweg 188 en Christiaan Parrel, 24 jr. te Voor schoten. Gehuwd: J Leeuwis te Voorschoten en E Meerburg; A P M de Jong en C M I van der Kroft. Avoud- den Boshuis, achter Hof laan 74: ruilbeurs voor verzamelaars. LHJ-gebouw. Levendaal 101: tlenerso- clëtelt. Schouwburg 8 uur: K. en O., de Nieuwe Komedie met „The Fantastlcks" (musical) van Jones en Schmidt (voor jongeren). Selskip „Frysifln" Leiden, Jlergearkom- ste 8 üre de Jouns yn Café Restaurant „Eigen Zorg", Stationsweg. Zaterdag 27 april Schouwburg. 8 uur: Lltteris Sacrum met „De Fysici". LHJ-gebouw, Levendaal 101: midden- en ouderensociëtelt. Afd. Leiden Kon. Natuurhist. Ver.: be zoek aan Hortus Bulbezum te Llmmen. OEGSTGEEST: Het Witte Huis, 2 tot 5.30 uur: schaaksec. Palamedes. Films CAMERA (2.30 uur): The lady and the tramp (alle leeftijden): 7 en 9.15 uur: Weg van elkaar (14 Jaar); vrijdag- en zaterdag avond 11.30 uur: De vrouw in het zand (18 Jaar). LIDO (230 en 8 uur): Irma la Douce (18 Jaar). LUXOR (2.30. 7 en 9.15 uur): Ringo, de gevreesde (14 Jaar). REX: (2-30, 7 en 9.15 uur): Four for Texas (14 Jaar), vrijdag- en zaterdag avond 11.30 uur: Niet rijp voor liefde (18 jaar). STUDIO (2.30, 7 en 9.15 uur): De non (18 jaar). TRIANON (2.30, 7 en 9.15 uur): Vakantie perikelen met Funès(te) gevolgen (alle leeftijden). Dienst apotheken i nachtdienst apotheken te Lei- Geopend voor spoedeisende gevallen: Centraal Apotheek, Breestraat 74. tel. 20552. Apotheek R. van Breest Smallen- burg te Leiderdorp Is de gehele week geopend. Mobiel A.N.W.B.-kantoor Elke lonoerflag van 1016 uur Dij mo len De Valk Musea en Hortus Museum VuiKenkunde. Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u„ ook zaterdag; zondag van l tol 5 uur. Museum Oudheden, Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u., ook zaterdag; zondag van l tol 5 uur. Sted Museum De Lakenhal. Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot 4 u.: zon dags van i tot 4 uur Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tol 12 en van 2 tot 5 uur, kassen zaterdags en zondags geslo ten Badinrichtingen De gemeentelijke oaoini lontingen zijn op de volgende lijden geopend'; Lindesli jat I o maandag esloten, dins dag o11 15 u en 13 30—17 15 u., woensdag gesloten, donderdag 13 30—18.15 u., vrijdag 0—11.15 u en 13.30-18 45 u.. zaterdag 8- 11.15 U en 13.30— 1B 30 u. Van der Wertstraat 39: maaodag en dinsdag gesloten, woensdag 0—1U5 en 13.30—17.15 u., donderdag 8.30—11.15 en 13.30—18.15 u.. vrijdag 6.30—11.15 u. en 13.30—18.45 u» zaterdag 7.30—11.15 en 13JO— 16.30 U. Bezoekuren ziekenhuizen Acadeuusen ziekenhuis: vooi pauenten ln klasse ia, lb en 2e: dagelijks lOJO— 11.30. 14-10—16 en 19—2C uur. Voor patiënten ln klasse J; maandag, woensdag, donderdag en vrijdag 18.15 19, dinsdag 13—14 .zaterdag 15—16, zondag algemeen christelijke en nationale feest dagen 14.30—16 uur Vrouwenkliniek: maandag l.m. vr'jdag 18.45—19.30 uur, zaterdag 15.30—16 30 uur, zondag 15.30—17 uur. Klassepauenlen op de vrouwenkliniek: dagelijks 10.30—11.30. 14—16.30 en 19—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en Kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 16 resp 12 laar niet worden toe gelaten In net oelang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patient worden toegelaten. Diaconessenhuis Leiden- derde klas da gelijks 2 tot 3. dinsdag .donderdag en zondag bovendien van 7 tot half 8; twee de klas dagelijks van 2 tot 3 en van 7 tol 8; eerste klas dagelijks van 11 tot 12. 2 lot 3 en lot 8 Ellsabethztekenhuis Lelden: derde klas dagelijks van tol 3 en 's avonds van kwart voor 7 tot half 8. kraamafdeltng dagelijks van 3 tol 4 en s avonds van kwart voor i tot half 8; tweede klas da gelijks van half 12 tot 12. 2 tot 3 en kwart voor 7 tot half 8: eerste klas; dagelijks van nall 12 tot half 8. Annakliniek Leiden: dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dins dag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven Klnssepatienten dagelijks van half twee toi half vier en elke avdhd van zeven tot acht. A LPHEN - Rijnoordalle klassen dage lijks van half 5 tot half op zondag van 4 tot half 8. Kinderafdeling dagelijks van 3 tol 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vader» van 6 tol half 1. katwijk - Zeehospitium: longkliniek; dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc- afdelmg dagelijks van half 3 tot half 5 Revalidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van hall 3 tot half 5: Revalidatie centrum kinderen woensdag van 7 tot 8. zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkliniek en tbc-afdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zater dag en zondag van half 3 tot half 4. NOORDWIJK - Sole Mio klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot nalf 5 en 's avonds van 7 tot R: zaalpatiënten' zon dags van 1 tot 3. dinsdags van 1 tot half 3. donderdags van nalf 7 tot half 8 eD zaterdags van I tol half 3 Tentoonstellingen Galerie Van der viist. Botermarkt 3: wandkleden Jeanne-Marle Bodewes. teke ningen Meinderi Volkers en poppen Maja Alexander, van 30 maart tot 20 april, geopend dlnsd. tot en met zt. 9 tot 6 De Lakenhal: tentoonstelling Rondom Rembrandt, de verzameling Daan Cevat, li april tot 16 lunl. dag. 10 tot 17 u., zond. 13 tot 17 u.. Goede Vrijdag. Pasen. Konin ginnedag. Hemelvaartsdag en Pinksteren als zondags Waaggebouwoverzichtstentoonstelling werken'Jos Mertens 11011 tot 19641, van 20 april lol 11 mei, dag. 2 tot 5.30 en 7 lot 9 uur zondags gesloten, opening 19 april 8 uur Galerie Walenkamp. Nieuwsteeg 171: gra fiek, multiepels en objekten van Gon- schier. Hilgcmann Lenk, Reindel en Som- mer. van 10 aprtl tot 7 met. dinsd. t.m. vrijd. 1 tol 6 uur, zat. 2 tot 5 uur en na atspraak itel 23888). opening 16 april 9 uur namiddag Galerie Van der Vliet, Botermarkt 3: tentoonstelling grafiek Rob Clous en plastiek Frans de wit, opening zaterdag 27 april 9 uur n.m. t.e.m. 24 mei, geopend dinsdag t.e m. zaterdag 9 tot 6 uur. WASSENAAR Kunstzaal Heuff, Hof- laan 7. sclülderljen en gouaches van Bauwke Zijlstra en keramiek van Lucle Q Bakker, opening 27 april 4 uur, t.e.m. 15 mei, maandag t.e.m. -zaterdag 10 tot 5 uur, dinsdagavond 8 tot 10 uur. zondags gesloten. WASSENAAR - kunstzaal Heuff. Hof- laan 7; schilderijen en aquarellen van Julia Glesberts. maandag 8 tot en met 24 april. dag. 10 tol 17 u., ook dinsdagavond 8 tot 10 u., zond. en tweede paasdag gesloten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 3