Plan voor bungalowwijkje Essenpark met patiobouw "Er woont in Gouden Alphen een groot aantal vakmensen" Voor restauratie kerk en orgel Leiderdorp 90 pet subsidie BEURSOVERZICHT Raiffeisenbank Ter Aar boekte goed resultaat Driehonderd man zoeken naar twee kinderen Uit de Leiderdorpse raadsstukken Oranjecomité heft zichzelf op Raiffeisenbank wijzigt naam Daggeld: nu 3V2 procent Hoger dividend bij H.B.M. Dividend E.N. en N.E.N. Borsumy Wehry: 6 pet dividend Scherpe bewaking moordenaar van Riekje Florijn B. en W. stellen 30 pet voor Mijbeb: onroerend goed meer waard DOS in Alphen grootste sportvereni gin g NIEUWf LEID9E COURANT LEIDERDORP B. en W. hebben de raad het bestemmingsplan Essenpark ter vaststelling voorgelegd. Het wordt begrensd door de Munnikenweg, tuinderijen en sportvelden, de Schapenrustweg en de Persant Snoepweg. De verbinding met het bungalowwijkje, dat ten slotte acht vrijstaande bungalows, zes dubbele patiobungalows en zeven aan eengesloten patiobungalows zal omvatten, wordt verbeterd door de Kom van Aaiweg door te trekken en het laatste stuk van de Berkenkade te laten vervallen. Waren de kopers van de acht vrijstaande bungalows geheel vrij in de keus van een architect en een bouwbedrijf, de kopers van de grond voor de patiobungalows zul len minder vrijheid hebben. B. en W. hebben reeds contact gelegd met een architect hiervoor. De gemeente kan van mevrouw M. Ouwehand-Boekee te Katwijk aan ee percelen weiland in de Mun- nikenpolder kopen voor f 93.200 en van mevr. H. J. Ingelse-Korthals te Voorschoten en W. H. de Vos-Kort hals te Leiden weilanden voor een bedrag van f 78.660. Deze gronden liggen in het gebied, dat volgens het plan Rijnstreek-West een recrea tieve bestemming heeft. Schietvereniging Ten behoeve van de bouw van1 een transformatorgebouw wil de ge meente Leiden voor het symbolische bedrag van f 1 2300 m2 grond kopen aan de Lijnbaan. Blijkens een ander voorstel van B. en W. aan de raad kan de pacht overeenkomst met de heer A. J. Rietkerk voor weilanden in de Mun- nikenpolder per 1 mei worden be ëindigd. waarna met de heer J. Rijnsburger, Schapenrustweg 11, een nieuwe overeenkomst kan wor- den aangegaan. De huurprijs voor door de schiet vereniging De Vrijheid gebruikte zolder van de, Koningin Juliana- school dient voor 1968 te worden vastgesteld op f 165 per jaar. De gemeente kan van mevrouw K. M. van der Velden-Kooij te Lei den de panden Hoofdstraat 252, 254, 256 en 258 en Jaagpad 47 en 48 kopen voor f31.500. School Vronkenktan Omdat op juridische gronden de bij raadsbesluit van 29 november 1961 aan de „Vereniging voor chr. lager, meer uitgebreid lager onder wijs en bewaarschool" toegezegde BENTHUIZEN Sinds een lange reeks van jaren bestaat in Bent huizen een Oranjecomité. Dit comité van tien leden hield zich op be scheiden schaal bezig met het or ganiseren van feestelijkheden. Er was geen vereniging met leden, die de comitéleden kozen. Het comité vulde zichzelf aan als er open plaat sen waren door vertrek of bedanken van leden. Het Oranjecomité heeft thans be sloten zichzelf te ontbinden. Maan dag 6 mei a.s. zal in De Zwaan een vergadering worden belegd, waar voor alle inwoners van Benthuizen worden uitgenodigd. Getracht zal worden te komen tot oprichting van een echte vereniging. Aanleiding tot deze besluiten is geweest het inzicht, dat het niet juist is, dat de bevolking van Bent huizen geen enkele inspraak heeft. Wellicht zal de nieuwe vereniging een breder werkterrein krijgen dan bij het oude systeem ooit mogelijk was. BENTHUIZEN De algemene ledenvergadering van de Coöpera tieve Raiffeisenbank Benthuizen heeft besloten de naam van de bank te wijzigen in Coöperatieve Raif feisenbank „Zoetermeer-Benthui- zen". Sinds enige jaren heeft de Bent- huizer bank ook een bijkantoor in het zich snel ontwikkelende Zoeter- meer, dat een stad aan het worden is van 100.000 inwoners. De bank heeft een goed jaar ach ter de rug. De toeneming van de spaargelden beliep ruim 17%. Er werd f 6.733.501,01 ingelegd. Het winstsaldo geeft aan f 21.041 60. Het totaal van de verstrekte hypotheken en kredieten beliep f 4.794.606,84. In totaal heeft de bank 2848 spaarreke ningen. Bij vergelijking met het jaarover zicht van 1966 valt te constateren, dat er het afgelopen jaar een zeer gunstige ontwikkeling heeft plaats gehad. Het spaaroverschot was zeer behoorlijk. medewerking voor bouw van een school in de Zijllaan- en Meijepol- der niet kan worden overgedragen aan de nieuwe Protestants-Christe lijke Schoolvereniging dient dit raadsbesluit te worden ingetrokken en te worden vervangen door het besluit laatstgenoemde vereniging medewerking te verlenen voor de bouw van een school aan de Vron- kenlaan. Padvindersboot Aangezien de bejaarden dit jaar een hele dag uitgaan, stellen B. en W. de raad voor het minimum sub sidie te verhogen tot f 250. Ten behoeve van de aanschaij van een motorsloep tot waarde van f 4000 willen B. en W. de stichting Leiderdorpse Padvinders een subsi die van f 1539,40 geven. Verhoging van 11/2 pet AMSTERDAM Het tarief voor daggeld (call money) is vandaag met anderhalf pet verhoogd tot 3% pet. Aanleiding voor deze verhoging is een verkrapping van de geldmarkt als ge volg van ultimo-opvragingen. RIJSWIJK De Hollandsche Beton Maatschappij N.V. te Rijswijk zal aandeelhouders voorstellen over 1967 een dividend uit te keren van 18 pro cent (waarvan al 5 procent als inte rim-dividend werd uitbetaald). Voor gesteld wordt voorts, dat het slotdivi- dend van 13 procent, naar keuze der aandeelhouders, 5 procent ten la3te van de belastingvrije Agio-reserve in aandelen zal kunnen worden opgeno men, welke aandelen in dé winst over 1968 meedelen (Vorig jaar: 17 procent in contanten). DEN HAAG De eerste Neder landse verzekeringsmaatschappij op het leven en tegen invaliditeit te Den Haag zal aandeelhouders voorstellen over 1967 een dividend van 12 procent uit te keren (over 1966 werd 10 pro cent uitgekeerd). De Verzekeringsbank De Nieuwe - Eerste Nederlandsche N.V. keert over 1967 aan haar moedermaatschappij De Eerste Nederlandsche, een dividend van 12% procent uit (over 1966 ook 12% procent). DEN HAAG In de gisteren ge houden vergadering van de raad van advies en raad van bestuur van de N.V, Borsumy Wehry te 's-Gravenha- ge is besloten aan de medio juni te houden algemene vergadering van aandeelhouders voor te stellen na af schrijvingen ad f 1.730.000,- van het winstsaldo ad f 1.720.000,- een con tant dividend van 6 pot uit te keren en het resterend saldo ad f 1.019.000,- te reserveren. Het jaarverslag zal eind mei ver schijnen. De bedrijfsresultaten over het eerste kwartaal 1968 en de ver wachtingen voor de komende maan den zijn bevredigend. (Vorig jaar werd de dividendbeta ling met een uitkering van vijf pot in contanten hervat sinds 1955 toen ook zes pc.t werd gedeclareerd - red.). AMSTERDAM, 23 april De stem ming voor de internationale waarden is vandaag zeker niet tegengevallen. Over de gehele linie gaven deze fond sen koersverhogingen te zien ten op zichte van het voorgaande slotniveau. Deze gunstige tendentie zat er maan dagavond niet in, toen Wall Street aan de flauwe kant bleek te zijn. Toch ging het publiek vandaag op Beurs plein 5 tot aankopen op kleine schaal over. Dit was echter reeds voldoende om hogere koersen te doen registreren. Hoogovens lag, ex f 2.80 slotdividend en 10 pet agio-bonus goed in de markt met een taxatiekoers van 122. Dit hoofdzakelijk op de gunstige vooruit zichten van dit concern voor 1968. Philips verbeterde met een eerste ver handeling op 132 circa 30 cent. Uni lever ging 60 cent omhoog tot 125.30, terwijl de koers van Kon. Olie, na dis cussie met de dienstdoende commissa ris, werd vastgesteld op 161.40 (160.90). De arbitrage liet, evenals gisteren, weinig activiteit zien, AKU opende 30 cent hoger op 79,90 om daarna verder uit te lopen tot 80.20. Philips steeg tot 132.30. Na aanvankelijk flink flauw te zijn geweest kon Wall Street zich maan dag later zeer goed herstellen. Hier door werd het grootste gedeelte van het koersverlies ingelopen. Het was dit herstel dat in Amsterdam vandaag kopers in de markt bracht, in de hoop dat Wall Street vandaag een verder koersherstel te zien zal geven. Dit zou voor de Europese beurzen een goede stimulans betekenen. Ook de her nieuwde vraag naar goud bracht ko pers in de aandelenmarkt. KLM werd hoger geadviseerd omdat dit fonds gisteren in Wall Street 1% dlr hoger sloot. Ook de handel in de scheepvaart- Goud- en zilvermarkt AMSTERDAM Goudprijs Amster dam 23 april per kg: 44254575; zilver- prijs Amsterdam 271283.50 vrijblij vend. Informatiekoersen goud: fijngoud: in koop/verkoop f 4425/4575, vorige no tering f 4430/4580. Zilvernoterini/- f271 283.50, vorige notering f271283.50 p. kg. sector verliep zeer rustig. De koersver schillen waren van weinig betekenis. Van de cultures was HVA iets gemak kelijker. De staatsfondsenmarkt was voor de hogere procentleningen onver anderd, eveneens met weinig zaken. De vraag voor de meeste internatio nale waarden bleef aanhouden, waar door vrijwel op het hoogste punt van de dag werd gesloten. Zo deed AKU 80.50, Philips 132.60, Unilever 125.40 en Kon. Olie 161.40. Hoogovens deed 124 ex slotdividend en ex stock. KLM ver beterde drie gulden. In de eerste periode waren de claims Alb. Heijn zeer vast op f 53 tegen gisteren f 57 in de eerste periode en f 59 bieden in de tweede periode. Billiton ging een gulden omhoog. De goudwaarden waren vast. Breda ma chines lag, ex dividend, gevraagd in de markt. Zes punten verbeterden Calvé en Rommenhoehler. Elsevier was vier gulden hoger niet aan te komen. Matubel ging vijf, Meneba 5% en Ned. Bankinstelling 7 punten om hoog. Vijf punten lager waren Ned. Ford en Kon. Papier. Thomassen en Drijver en Bols daalden ieder een gul den. Bredero Ver. Bedrijven ging 5% punt omlaag. Uniekap ging zes. Metaverpa 9, Chem. Naaróen 11, Nutricia 9 en Hoek's machines 10 punten naar béneden. Poststation Kaag opgeheven DE KAAG Met Ingang van 1 mei a.s. wordt, mede in overleg met de huidige stationhoudster, mej. K. van Nieuwkoop, het poststation te Kaag opgeheven. Eveneens met ingang van 1 mei wordt een postagentschap gevestigd en wel ten huize van de nieuw aan gewezen postagent, mevr. G. Ver- baas-Van den Broeck, Huigsloterdijk 411 te Buitenkaag. Het nieuwe postagentschap zal voor het publiek geopend zijn van maan dag tot en met vrijdag en wel van 11-12 uur en van 13.30-15 uur. TER AAR In de kantine van de tuinbouwschool had de algemene ledenvergadering plaats van de Raif feisenbank „Ter Aar", gevestigd te Nieuwveen. De bank heeft in het afgelopen jaar goede resultaten geboekt, zei de voorzitter. De vraag naar geld is zeer groot geweest. De dienstverlening wordt steeds veelzijdiger, waarom ook spoedig het nieuwe bijkantoor in het winkelcentrum Aardam zal worden geopend. De winst is groter dan vorig jaar. Sprekend over de uitkomsten van de bedrijven, noem de de heer Egberts de melkveehou derij lonend, maar bij de akkerbouw zijn het vooral de aardappelen die het lelijk laten zitten voor de boer. De verdere omschakeling van groen teteelt naar bloementeelt is ook in het afgelopen jaar doorgegaan, maar het is juist in de bloemensector dat de voorzitter niet zo optimistisch was, omdat hier vele problemen voorkomen, zoals de omzetbelasting die straks wordt ingevoerd en twaalf procent zal bedragen. Hij hoopte op een verdere uitbouw van de export mogelijkheden voor de bloemisterij. Het nieuwe bijkantoor aan Aar- dam hoopt men binnen een maand te openen. Een lid van het personeel zal de woning boven het kantoor be trekken. De directeur van de bank, de heer A. M. Schoorl, noemde in zijn jaar verslag het afgelopen jaar weer een topjaar voor de bank. Voor 1968 had hij niet zulke optimistische verwach tingen voor de geldwereld. Veel spaargelden worden gestort op ter mij nspaar regelingen die een hoge rente geven aan de spaarder. Vervolgens gaf de directeur een toelichting op de jaarstukken van de bank. De spaargelden zijn met ruim twee miljoen gulden gestegen, de re serve bedraagt nu f 870.000,aan voorschotten en hypotheken staat zeven miljoen uit. Het spaarbank verloop was rustig geweest en bene den het gevraagde peil gebleven, waardoor de bank een kleine premie wist te incasseren. Als lid van het bestuur werd ge kozen de heer C. Heijboer en in de raad van toezicht werd de heer J. G. v. d. Weijden herkozen. De presen tiegelden werden met f 500 ver hoogd. In de kascommissie werden benoemd de heren J. v. d. Jagt, L. A. v. d. Hoorn en A. Verleun. Jaarfeest Gerefjeugd WOUBRUGGE Als afsluiting van het verenigingsjaar vieren de Gereformeerde jongens- en meisjes clubs hun jaarfeest op vrijdag 26 april om half acht in de zaal onder de kerk. Het programma behelst on der meer voordrachten, toneelstuk jes en hersengymnastiek. N.V. Gemeenschappelijk bezit VRG- papier te Amsterdam: 20 procent (vo rig jaar: 18 procent). N.V. Koninklijke fabrieken van gou den en zilveren werken Van Kempen en Begeer te Voorschoten: 6 procent tegen 9 procent over het boekjaar 1966. N.V. Hollandsche Discontomaat- schappü van 1939 te Rotterdam: 13 pro- een t(vorig jaar: 12 procent). Een be drag van f450.000 wordt aan de alge mene reserve toegevoegd. N.V. Lijm- en Gclatinefabriek Delft: 8 procent op de aandelen, per restant- bewijs in contanten uit te keren (onv.). N.V. Houthandel voorheen G. Key te Amsterdam: 14 procent op de gewone (onv.) en onveranderd 7.6 procent op de cumulatief preferente aandelen. ALPHEN De grote zaal van „Nabij" was gisteravond bezet door de Alphense grafici. Zeventien groe pen van vier personen, bestaande uit een groepsleider, een zetter, een drukker en een leerling, bonden in Typotest vreedzaam met elkaar de strijd aan om op speelse en gemoe delijke wijze in een gezellige sfeer hun vakkennis te toetsen. De commissie van voorbereiding, bestaande uit leden van werkne mers- en werkgeversorganisaties had het voor de deelnemers bepaald niet gemakkelijk gemaakt. Twee maal een uur werden zij getest op hun grafische en algemene kennis afgewisseld met wat hersengymnas- tiekgrapjes. De heer W. Duijts, voorzitter van het district Rijnstreek en ook voor zitter van het comité van voorbe reiding, wilde in zijn openingswoord op het nut en de bedoeling van een typotest maar niet nader ingaan. Het grote aantal deelnemers, die dit stellig wel begrepen hadden, maak te dit overbodig. Rond elf uur kon de heer Duyts de met spanning tegemoetgeziene uitslag bekendmaken. Het bleek de ploeg bestaande uit de heren J. W. Luynenburg, A. W. de Jong, A. F. Redegeld en G. M. van Zijn van N. Samsom N.V. te zijn, die naar het oordeel van de jury het beste werk geleverd had. Nog twee ploegen van Samsom, een ploeg van de fa. Haas beek en een gemengde ploeg, bleken tot de beste vijf te behoren, die over enkele weken in Utrecht zullen mo gen deelnemen aan de landelijke finale van Typotest 1968. De heer A. W. Laane, die de lei ding van de wedstrijd had, toonde (Van onze Rotterdamse redactie) ROTTERDAM Maar dan 48 uur al leven twee Rotterdamse ge zinnen in angstige spanning. Twee meisjes van zeven jaar, Louise van Heuzen en Anneke van Hulst, hebben zondagmiddag 'om half vier hun woning verlaten. Ze zijn nog niet teruggekeerd. Vanaf half negen zondagavond is de Rotter damse politie aan het zoeken, dag en nacht. Sinds vanmorgen is het onderzoek grootscheeps. Meer dan driehonderd mannen, onder wie 115 mariniers doorzoeken de stad. Het voltallige korps van de politie kijkt echter ook uit. Iedere surveil lancewagen heeft de foto's van de twee kinderen aan boord. Gesteld kan worden, dat tweeduizend man nen naar de kinderen speuren. De commissaris van de kinderpolitie, de heer P. Ligtvoet, durft geen ver onderstelling te doen zo lang niets met zekerheid kan worden gezegd. Anneke en Louise zijn vriendin netjes. Beide meisjes zijn zeer ten ger en klein voor hun leeftijd, slechts een meter twintig lang. Met het omslaan van net weer wordt de situatie voor de twee meis jes er niet beter op. Toen zij zondag naai- buiten gingen, hadden ze slechts ieder een kort broekje en 'n dun bloesje aan. Het was toen ech ter warmer. De meisjes waren al eens eerde weggelopen zonder dat daarbij de politie moest optreden. Ze kwamen steeds zelf thuis. Men weet ook dat Anneke wel eens geld aan voorbijgangers vroeg, hoe wel het haar was verboden. Veel geld hebben ze zeker niet bij zich, hooguit enkele kwartjes. Toch heeft iemand op de Honingerdijk de kinde ren omstreeks half vijf zondag een zakje chips verkocht. Het eerste onderzoek bepaalde zich zondagnacht tot de leegstaande woningen en de afbraak van de rk-kerk aan de Westzeedijk. De kin deren wonen namelijk vlakbij: in de Van Vollenhovenstr. en de Scheeps timmermanslaan. Maandag werd het Kralingse bos doorzocht. Vannacht volgde het Zui derpark. Mariniers begonnen in linie het gebied naast de rijksweg 16 bij de van Brienenoordbrug uit te kam men. Op diezelfde tijd was 'n groep van veertig politiemannen bezig het park te doorzoeken en de singels en vijvers te dreggen. Omdat bekend is dat de meisjes wel eens in de spoorwegwagons op het emplacement aan de Hudson- srtraat klommen, zijn daar klassen van de politie-opleiding ingezet. De spoorwegrecherche hielp mee. De rivierpolitie is begonnen met het dreggen in de Zalmhaven. Ook de bedrijfsrecherche-afdelingen van de grote warenhuizen hebben mede werking toegezegd. Ook gezins- en familieden zijn aan heit zoeken. Tientallen buren waren zondagnacht daarmee begonnen. De heer Van Hulst, die zelf ziek is, wil niet in 'n ongeluk geloven van zijn jongste dochter, troetelkind In het gezin van tien kinderen. De heer Van Heuzen gelooft echter steeds meer in een ongeluk. Louise heeft vier broertjes en zusjes. ARNHEM De moordenaar van de negentienjarige Riekje Florijn is ver oordeeld tot een jaar gevangenisstraf en onvoorwaardelijke terbeschikking stelling van de regering. De rechtbank overwoog, dat de twintigjarige monteur H. B.. ex-ge detineerde van het rijksasiel de Kruis berg bij Doetinchem, als een gevaar voor de maatschappij moet worden beschouwd. Hij zal moeten worden ondergebracht in een gebouw roet meer dan normale beveiliging. B. had op 3 Juli het meisje langs de Kruisberg zien komen op weg naar haar werk. Hij liep haar achterna en sleurde haar bij een boerderij achter een heg. Daar bracht hij haar om het leven. B. Verklaarde, dat hij die dag had rondgelopen met het Idee een willekeurig iemand te doden. De officier had een gevangenisstraf geëist gelijk aan het voorarrest, name lijk negen maanden en negentien dagen en terbeschikkingstelling. LEIDERDORP B. en W. stellen de gemeenteraad voor een subsidie van dertig procent te verlenen in de kosten van restauratie van de hervormde kerk en van restauratie van het historisch kerkorgel. Boven dien wordt voorgesteld een subsidie te verlenen tot een maximum van f 35.000 in de kosten van voorfinan ciering van deze restauratiekosten. Blijkens de begroting van het ar chitectenbureau P. van der Sterre te Leiderdorp worden de subsidiabe le kosten geraamd op f 483.692, ex clusief loon- en prijsstijgingen en de kosten voor het uit 1781 daterende orgel. Ook deze orgelkosten zijn sub sidiabel. Zij worden berekend op ten minste f 50.000. Van het rijk wordt 50 procent subsidie ontvangen, van de provincie 10 procent. De bijdrage van de burgerlijke gemeente Leiderdorp komt neer op een bedrag van f 160.107,60. De kos ten van de burgerlijke gemeente zullen vrijwel geheel worden terug ontvangen door middel van de zoge naamde verfijningsregeling monu menten. Als het rijk in 1970 betaalt, ontvangt de gemeente eerst in 1971 de verfijning. Nu de zaak zo ligt, komt het twee de verzoek van de kerkvoogdij naar de mening van B. en W. ook voor Het ESSENPARK te Leiderdorp, waar een bungalow-wijkje tot ontwikkeling zal komen. Het strekt zich uit langs de Persant Snoepweg, de weg naar Hoog- made. Foto Van der Horst fflniïiiiïïinininiiiimiiiiiimiiiiiiiïïniimininiimiiKTiïimn inwilliging in aanmerking, namelijk om de kosten van voorfinanciering uit de gemeentekas te vergoeden. „De kerkvoogdij zal voor de res tauraties zelf ongeveer f 53.000 moe ten opbrengen. Bovendien nog f 60.000 voor de herinrichting van de kerk. AMSTERDAM De vermogensont wikkeling van de Mijbeb is in het eerste kwartaal van dit jaar niet min der geweest dan in de overeenkomsti ge periode van 1967. De waarde-ont- wikkeling van het onroerend goed is iets toegenomen. Aldus mededelingen op de jaarvergadering. De maatschap pij heeft op het ogenblik f 4% miljoen ter beschikking die zullen worden aangewend voor herinvesteringen van onroerend goed. Bij deze herbeleggin gen zou echter meer het accent oj grotere eenheden worden gelegd. De aandelen staan nu ongewaar- deerd op de beurs, maar de reële waarde, aldus het bestuur, zal er wel uitkomen. zich zeer tevreden over de resulta ten. Bij de prijsuitreiking, de win naars ontvingen een wisselbeker, sprak de heer Duyts zyn waarde ring uit voor de geleverde presta ties. Er woont in het Gouden Al phen, zo zei hij, een groot aantal vakmensen, die bovendien liefde voor hun vak hebben. ALPHEN In het Jaarverslag van de Chr. Gymnastiekvereniging DOS lezen we, dat er bijna zeven honderd leden zijn, waarmee DOS wellicht de grootste sportvereniging in onze gemeente ia. Men leeft fi nancieel niet zonder zorg, want kon men 1966 nog afsluiten met een ba tig saldo van f 1309,09, dit bedrag veranderde in 1967 in een werkelijk nadelig saldo van f 1000. Er zijn daarom verschillende maatregelen getroffen ter verbete ring van de financiële positie. De contributie werd voor de laagste groepen verhoogd; een paar onren dabele groepen zijn opgeheven; men stelde de uitvoeringen zo op, dat men een positief resultaat kon beha len van f 500 en het zelf bezorgen van het clubblad brengt een voor deel van f300. Al met al toont de begroting voor 1968 met een eindcij fer van f 19.700, toch nog een nadelig saldo van f 500. In 1967 kreeg men de Koninklijke goedkeuring op de statuten. Helaas was er nogal wat mutatie in de leiding van de verschillende groepen, wat het peil niet ten goede kwam, maar het bestuur acht dit een zaak, die moeilijk te voorkomen is. De in 1966 opgerichte ritmische groep moest, na een enthousiast be gin, door gebrek aan belangstelling worden opgeheven. Er zijn enkele selectiegroepen, waarvoor de mini mumleeftijd 12 jaar Is. De voorzitter, de heer H. H. Kei zer, is op de komende jaarvergade ring aftredend, maar herkiesbaar. Mevrouw W. Koster-Krama is als bestuurslid aftredend en niet her kiesbaar. Voorgesteld wordt te be noemen mevrouw G. Kok-Raaphorst. Het verslag maakt voorts melding van tal van activiteiten, bewijzen van een gezond verenigingsleven. Vooral de dames-seniorengroep blijkt een gezellige club te zijn. Sterrit Alphen ALPHEN - De sterrlt die zater dag wordt gehouden, is een rit, die men van elk willekeurig punt af kan rijden. In Alphen ls een afmel- dingspunt, waar men aan het eind van de tocht ook kan Inschrijven. Een voorbeeld: Iemand uit Bode graven wil, de sterrit meerijden. Gaat hij nu rechtstreeks naar Al phen, dan is dat nog geen 10 kilome ter en dus te weinig. Deze deelnemer rijdt nu eerst naar Woerden, gaat daar op het politiebureau of bij een benzinestation een stempel op zijn kaart halen, rijdt vervolgens naar Oudewater, probeert ook daar een stempel te krijgen, en gaat dan naar Gouda. Wanneer hij ook in de pij- penstad een stempel heeft verza meld, dan kan hij via Boskoop naar het eindpunt Alphen aan den Rijn rijden. De rit is dan ongeveer 80 kilometer lang. En zo geldt dit voor iedere deelne mer, ook voor deelnemers uit Al phen zelf. Men moet hebben een stempel van de plaats van vertrek en van plaatsen, waar de route in een andere richting afbuigt. Deze stempels kan men halen, waar men wil, bijv. bij een winkelier, een café of een andere zaak, die daarvoor in aanmerking komt. De deelnemers uit Alphen kunnen een kaart en een vertrek-stempel halen bij het secretariaat van de Laura, Toussaintstraat 30 te Alphen aan den Rijn. Enkele route's van Al phen uit zijn bijv.: Alphen, Leimui- den, Aalsmeer, Uithoorn, Wilnis, De Meye, Alphen; Alphen, Bodegraven. Hekendorp, Haastrecht, Schoonho ven, Stolwijk, Gouda, Alphen. Deze beide tochten zijn ongeveer 60 km. Men kan dus geheel op eigen gele genheid rijden, zelf het tijdstip van vertrek kiezen. Alleen het afmelden moet geschieden tussen twee en vier uur in de tentoonstellingstent aan de Amalia van Solmsstraat te Alphen aan den Rijn. TUINBOUWCURSUS BEËINDIGD TER AAR In de kantine van de tuinbouwschool had de eindles plaats van de tuinbouwcursus. De voorzitter van de commissie tot het organiseren van cursussen, de heer Jac. J. Hoogenboom, sprak een woord van welkom, in het bijzonder tot drs. N. H. Af. W. van Wersch, algemeen secretaris van de lande lijke LTB. In zijn felicitatiewoord bewonderde drs. Van Wersch de cur sisten die op deze leeftijd de kans aangrijpen om kennis van de tuin bouw te verkrijgenDe snelle ont wikkeling in de tuinbouw maakt het nodig dat ook na het verkrijgen van het diploma, men de kennis ver meerdert door het volgen van nieu we cursussen en het trouw lezen van de vakliteratuur. Met een toepasselijk woord reikte hij vervolgens de diploma's uit aan de geslaagden: P. J. Egberts, A. van Ewijk, J. Roosenboom, W. H. A. Lek, J. H. W. v. d. Hoorn en J. m! Fransen Ter Aar. A. A. v. d. Geest Nieuwveen, J. C. J. Groeneveld en N. M. de Jong Noorden, H. Hooge- doorn Wassenaar, Jac. J. Kleyn en A. G. Rodenburg Aarlanderveen, G. Th. v. d. Zalm Roelofarendsveen, G. M. Ubink Kudelstaart, H. A. van Roosemalen Woubrugge, H. J. J. Klijn De Kwakel en A. Hoogendijk Alphen aan den Rijn. Namens de leraren sprak de heer J. den Haan de geslaagden toe. De heer W. P. Zethof vond de aanslui ting tussen leraren en cursisten bij zonder goed.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 13