Voorschoten koppelt de huishuur aan inkomen Valkenburg vindt nieuwe bouwgrond bij Boonrak Vrachtwagens Duitsland in zonder vergunning Raad akkoord met bestemmingsplan Garoeda huurt van K.L.M. DC8 Geboortepenning prins Maurits Koni ngin n edag in Hillegom Lommerlust gesloten Controle (nog) soepel uitgevoerd SELECTIE-DUEL ALPHENS ELFT AI. Bij toewijzing van woningen Niet op lijst hij salaris van 15.000 of meer Meer winst voor Raiffeisenbank Echtpaar Engberts viert gouden huwelijksfeest Ouders bang om kinderen over Rijndijk te sturen Raad Sassenheim blij met bouw van 96 etagewoningen Koninklijk zilver op Zilverfabriek Voorschoten in agglomeratie NIEUWE tHDSE COURANT DINSDAG 23 APRIL I9i VALKENBURG Gisteravond kwam de gemeenteraad in openbare vergadering bijeen. Door de wijziging van het reglement van orde, op de vorige vergadering vastgesteld, zaten de raadsleden voor de eerste maal fractiegewijs by elkaar. Burgemeester M. A. van der Have deelde mee dat Valkenbuig verrijkt zal worden met een openbare telefooncel. Met de plaatsing hiervan, op de Broekweg, is al begonnen. Wethouder P. Langeler deelde mee dat de aannemer besloten heeft de zeven woningen aan het Mid den joght voor verhuur te bouwen en dat de huurprijs, incl. de c.v., ongeveer f 188 per maand zal be dragen. Verder hebben B en W, in samenwerking met de speel tuinvereniging, gezocht naar een nieuw terrein voor de speeltuin, nu de geref. kerk met een aantal lo kaliteiten wordt uitgebreid, waar voor het terrein dat aan de speel tuinvereniging is verhuurd, nodig is. Als nieuw terrein heeft men ge vonden een stuk grond gelegen aan het einde van Frankenburg naast de 39 in aanbouw zijnde flatwonin gen. Bij het gereedkomen van deze woningen hoopt men dit terrein aan de speeltuinvereniging te kun nen verhuren of verkopen. Wetlh. G. Vis lichtte het voor- bereidingsbesluit met betrekking tot het tracé van de aan te leg gen provincialeweg 4 bis toe. Hij wees erop dat de aansluiting van rijksweg 11 met deze weg is ver vallen en dat de Zonneveldslaan een aansluiting zal krijgen op de Valkenburgseweg achter Van der Marei om. Door middel van 'het voorbereidin-gs- besluit kan voor een jaar lang be bouwing geweigerd worden; in dit besluit wordt oa. gesproken over een verbod van kassenbouw. Naast de eigenlijke weg moet vol gens landelijke regeling een strook van 200 meter worden vrijgehou den; hier zal men waarschijnlijk vol staan met een rooilijn voor kassen van 1 meter en een rooilijn voor woningen van 15 m. Voor de ove rige gronden geldt nog steeds het Agrarisch Bestemmingsplan van 1954, dat eerst door een nieuw plan kan worden opgeheven. Hopelijk is men over een jaar zo ver met de provinciale weg ge vorderd dat een nieuw bestem mingsplan kan worden vastgesteld. Hierbij merkte de wethouder nog op, dat met goedkeuring van Ged. Staten, toch een bouwvergunning kan worden verleend voor terrei nen buiten het tracé van de wes- De raad ging akkoord met het voorbereidingsbesluit akkoord. Enorme groei vun bevolking Hierna kwam het bestemmings plan 't Boonrak aan de orde. De bevolking van Valkenburg groeit enorm; in 1961 waren er nog slechts 1972 inwoners, op 1 januari van dit jaar was -dit aantal gestegen tot 2584, Deze bevolkingstoename zal zich naar alle waarschijnlijkheid nog wel enige tijd voortzetten mede in verband met het feit dat hier zo'n hoog percentage jeugdigen woont. Om deze groei op te vangen zijn er zo'n 25 a 30 woningen per jaar nodig. Bij een dergelijk aantal is de huidige bouwgrond nog slechts V aha n ti eprogra m m a voor Lisser jeugd LISSE Het comité „Vakantie vreugd voor de jeugd" heeft maan dagavond vergaderd in De Witte Zwaan. Na veel voorafgaande besprekingen heeft het Comité in grote lijnen het programma voor de vakantictijd kunnen vaststellen. Aan de besprekingen is ook deel genomen door een deputatie van het „Gemeenschapscentrum" in de Poel polder, waar men ook activiteiten aan het ontwikkelen is. Samenwer king zal ook worden gezocht met een comité dat in De Engel het een en ander op touw wil zetten. Het zomerprogramma gaat van start met een tekenwedstrijd in De Engel, waaraan natuurlijk ook kin deren uit Lisse kunnen deelnemen. De wedstrijd wordt gehouden in het Verenigingsgebouw op dinsdag 9 ju li Zaterdag 13 juli is er een grote viswedstrijd in de Ringvaart en van 15 tot 20 juli een etalage-zoek- wedstrijd. Op 25 juli (of 6 aug.) ver zorgt de afd. Lisse van het Verbond voor Veilig Verkeer een vereersmid- dag. Een straattekenwedstrijd staat op het programma voor 30 juli of 1 aug.; een verkleedwedstrijd wordt gehouden op 6 aug. (of 25 juli). Er zal gelegenheid zijn tijdens de hele zomervakantie een rijwielpuz- zeltocht uit te rijden, wat individu eel geschiedt. Tot slot zal op 10 aug. een „eindfeest" worden gehouden met allerlei bekende kinderspelen. LISSE Onze plaatsgenoten M. van Oosten en C. van Voorst zijn geslaagd voor het examen assis tent-calculator. SCHIPHOL De Indonesische luchtvaartmaatschappij Garoeda zal in verband met de financieel-economi- sche situatie van Indonesië geen DC-8 vliegtuigen kopen. In plaats daarvan zullen de diensten naar Europa worden uitgevoerd met gehuurd DC-8 mate rieel. Ze heeft met de KLM een con tract gesloten voor vijf jaar. De vlieg tuigen zullen door Garoeda-personeel worden bemand. Het KLM-vliegtuig zal van Garoeda-kleuren worden voor zien. voldoende voor twee jaar. Ook zal men misschien binnen niet al te lange tijd woonruimte moeten ver schaffen aan de bewoners van de 91 woonschepen die Valkenburg kent. Deze faktoren en mede het verlies van een 180 woningen ten gevolge van de niuwe weg nood zaakten B en W tot het zoeken van nieuwe bouwgrond. B en W vonden deze langs de Rijn, die een natuurlijke entourage zal geven aan deze nieuwe woon wijk. Dit uitbreidingsplan ligt tus sen 't Boonrak en de brug bij Boe- kee. Door dit plan hebben B en W VOORSCHOTEN Ter herinne ring aan de geboorte van Prins Mau rits slaat de Koninklijke Begeer Voorschoten een penning met de beeltenis van Prinses Margiet en de jonge Prins Maurits. De randtekst luidt: Opdat gij kind des lichts moogt zijn." De keerzijde toont het wapen van de prins en als randschrift: Prins Maurits van Oranje-Nassau van Vol lenhoven 17 april 1968. De ontwerpen zijn van de me- dailleur Willem Vis. De penningen worden geslagen in munigoud, zilver en brons. HILLEGOM Het Centraal Co mité Nationale Feestvieringen heeft voor dinsdag 30 april het volgende programma vastgesteld: 8 uur ca- rillonspel op het Hof (Raadhuistuin), 9.30 uur aubade door de schoolkin deren o.l.v. de heer L. de Vreeze, 10 uur muzikale rondgang door r.k. 1 harmonie „Crescendo", 11 uur ont vangst door burgemeester J. Ch. I. van Niekerk van de carnavalsver eniging uit Gilze (N.Br.). 12 uur ver rassing voor een twintigtal oudere inwoners; 2 uur Hillegoms Kinder bloemencorso m.m.v. beide muziek korpsen, 3 uur vérspringen door polsstokvereniging „De Vlist" in Meer en Dorp 2 over de verlengde Valcksloot, 4.15 uur Boerenbruiloft- spel door de carnavalsvereniging Gilzevoor bejaardencentrum „Parkwijk", 4.30 uur Oranjeronde in Elsbroek, 5 uur boerenbruiloftspel voor r.k. bejaardencentrum „Bloems- waard" in Elsbroek, 8.15 uur lam pionoptocht, 8.45 uur tienerplaten op de rolschaatsenbaan en 10 uur vuurwerk op terrein hoek Jhr. Mock- kade. Opbrengst kerkeveiling Hillegom: 8200 HILLEGOM In een dera bloem bollenhallen van N.V. A. J. van En gelen werd voor de derde maal de kerkeveiling gehouden t.b.v. de Her vormde Gemeente. De heren W. van Ruiten, J. W. Plug en D. Hogewo- ning jr. fungeerden als veilingmees ter. Er waren 450 nummer in de ca talogus vermeld. Tegen twaalf uur kon de voorzitter van het actiecomi té meedelen dat de opbrengst f 8200 bedroeg. HILLEGOM De collecte ter be strijding van de reuma bracht in Hillegom f 3600 op. Toneelavond in Hillegom HILLEGOM De toneelgroep Alliance gaf onder regie van de heer H. A. Turnhout een opvoering van het blijspel „Eerste liefde" van Paul Osborn. Dank zij langdurigs repeti ties en een goede inspanning konden de spelers en speelsters de vrij zwa re opgave goed aan. Het verhaal speelt zich af in een Engels landhuis. Het zit vol verras singen en de leden van Alliance heb ben die goed tot hun recht doen ko men. Stuk voor stuk bleken de tone listen zich te hebben ingeleefd in hun lang niet altijd gemakelijke rol. Bloemen-kiiuleroptocht LISSE De bloemenkinderop tocht zal dit jaar worden gehouden op Koninginnedag, 's Middags om 1 uur vindt de jury-beoordeling plaats. Er zal onderscheid worden gemaakt tussen wagens die alleen door de kinderen en die welke met behulp van ouderen vervaardigd zijn. Woensdagavond om acht u. ver gadert de afd. Lisse van de Christenvrouwenbond in gebouw Salvatori. zoveel mogelijk kassen kunnen ont zien, terwijl deze wijk ook op een geringe afstand komt te liggen van de verbindingsweg met de nieuwe provinciale weg. Ook in dit uitbreidingsplan zal in hoofdzaak laagbouw worden ge projecteerd. Er is goede hoop dat dit plan zal worden goedgekeurd, mede daar voor de bouw van negen woningen aan de Hoofdstraat al goedkeuring is ontvangen. Een moeilijkheid bij dit uitbrei dingsplan is de aanvliegtunnel. B en W hopen dit echter te kunnen opvangen door op de plaats van deze tunnel een groenstrook te projec teren. Er wordt naar gestreefd aan het bouwrijp maken van deze grond zo spoedig mogelijk te beginnen. De heer Poot (Gem. Belangen) vond het bijzonder jammer dat dit plan in de aanvliegroute komt te liggen. Valkenburg besloot als eerste ge meente toe te treden tot het gewest Leiden. De woningwetwoning Burg. Lotsystraat 23 zal verkocht worden aan de heer W J Ooms tegen de prijs die door de minister wordt vastgesteld. Met het voorstel tot in trekking van het verzoek voor een aanvullende uitkering uit het ge meentefonds ging de raad akkoord. Burgerlijke stand van Valkenburg VALKENBURG - Geboren: Leen- dert Andreas, z v P Schaap en A G Zwaan, Marinus Poststraat 55. Anna Marettha. d v H van der Nagel en K W M van Delft. Ondertrouwd: A Steehouwer, 44 jaar, en P G J Verdijk, 31 jaar. W van der Meij, 23 jaar, en H Liever- dink, 20 jaar. Gehuwd: A J C Schreurs, 31 jaar, te Noordwijk, en S A van Eek, 21 jaar, Marinus Poststraat 13. Water verontreinigd WARMOND Het zwembad Lommerlust zal dit seizoen niet meer worden gebruikt. Het hoog heemraadschap Rijnland en het la boratorium- De Hartog in Huis ter Heide zijn tot de conclusie gekomen, dat het niet verantwoord is het bad nog langer te gebruiken. Het water bevat te veel bacteriën. Om dezelfde reden moest een paar jaar geleden ook het zwembad Poel meer onder Oegstgeest worden ge sloten. De sluiting van Lommerlust be tekent dat Warmond, alom aange prezen als watersportcentrum, nu zonder zwembad zit. Het zwemmen in de Leede en de Kagerplassen wordt wegens de waterverontreini ging eveneens sterk ontraden. Goede samenwerking Kruisverenigingen VOORSCHOTEN Op de jaar- vergadering van het Wit-Gele Kruis bleek, dat men een in alle opzichten gunstig jaar achter de rug heeft. De samenwerking met de andere plaatselijke Kruisverenigingen is uitstekend. Zij komt niet alleen or ganisatorisch tot uitdrukking, maar tevens in de goede onderlinge sa menwerking van de wijkverpleeg sters. De verzorging van de bij de grenswijziging 1966 betrokken leden geschiedt nog steeds door de Voor- schotense Kruisverenigingen. Met de gemeente Leiden is een vergoedings regeling voor deze gebieden getrof fen, te weten de Rijndijk en de V alkenburgseweg. De proef vijfdaagse werkweek voor de wijkzusters is geslaagd. Er is geen enkele reden waarom men niet tot definitieve invoering zou kunnen overgaan. VOORSCHOTEN B. en W. stel len de raad voor de dienweg ter hoogte van de Kon. Julianalaan 48 en bestemd voor de aanvoer van de Schoolstraat „Overslagstraat" te noemen. DEN HAAG Heel soepel is gisteren de controle begonnen aan de Duitse grens op grensoverschrijdende vrachtwagens. De Duitse grens posten lieten zelfs enkele auto's door die niet over een vergunning be schikten. De Nederlandse douaneposten nemen eenzelfde houding aan, aldus het ministerie van Verkeer en Waterstaat. Zoals bekend is per 1 april de contingenteringsregeling tussen Nederland en West-Duitsland voor het beroepsgoederenvervoer in werking getreden. Hierbij werd bepaald dat op een dag niet meer dan 1 950 Nederland se vrachtauto's zich in Duitsland mo gen bevinden en evenveel Duitse vrachtauto's in ons land. Besloten was vandaag met de controle te begin nen. Tot 1 april beschikte het Nederland se beroepsgoederenvervoer over de weg naar en via Duitsland over on geveer 4.600 vergunningsbewijzen. Hoe wel de nieuwe vergunningen wel wat ruimete mogelijkheden bieden dan de oude (Sn- de nieuwe wordt niet een bepaalde vrachtwagen omschreven, maar zijn ze op naam gesteld van de vervoerder) vinden de bijna duizend Nederlandse wegvervoerondernemdn- gen dat het aantal vergunningen van 1.950 veel te laag is. In het laatste nummer van beroeps vervoer, het officiële orgaan van de Beroepsgoederenvervoerders, wordt gezegd dat het veel beter zou zijn ge weest als op 1 april een keiharde con trole op het grensoverschrijdend ver keer was ingesteld. Het wegvervoer zou dan voor een groot deel lam zijn gelegd, handel en nijverheid zouden enorme moeilijkheden krijgen en zelfs Leber had dan waarschijnlijk water in de wijn moeten doen, schrijft het blad. Hierin wordt ook kritiek uitge oefend op staatssecretaris Keyzer, die niet „hard" genoeg zou hebben onder handeld. Uit de bij de EVO (de organisatie van het Nederlands verladende be drijfsleven) binnenkomende berich- (Van onze sportredactie) ALPHEN Vanavond om half zeven wordt op het terrein van Alphen een selectiewedstrijd ge speeld om tot de samenstelling van een Alphens elftal te komen. Dit team zal op Koninginnedag spelen tegen een elftal van oud-internatio nals. De opstellingen van de twee se lectie-elftallen luidt: WIT: d: Van Tol (Alph. Boys); a: Krijgsman (ARC), Weekhout (ARC), Yark (Alph. Boys) en Don- gelmans (Alph. Boys); m: Van Nieuwendijk (Alph. B.) en Van Galen (ARC); v: De Bruin (Al phen), Van Kampen (Alphen), Ouwerkerk (Alphen) en Ederveen (Alphen). BLAUW: d: Britsemer (Alphen); a: R. Koopman (Alphen); B. Koop man (Alphia), Zaad (Alphen) en Koenekoop (Alphia); m: Vogelaar (Alphia) en Van Geen (Alphen); v: Van Wieringen (Alphia), De Rijk (Alph. Boys), De Jeu (ARC) en De Pater (Alphia). Wisselspelers zijn: Dirckx (ARC-, Van Heusen (ARC), Van Horzen (ARC), De Jong (Alphia), v. d. Zand (Alph. B.), Toor (Alph. B.). Voorbereiding sporthal VOORSCHOTEN De raad heeft zich uitgesproken voor een spoedige realisering van 'n sporthal. B. en W. vragen een krediet van f 12.000 voor de voorbereidingen. ten blijkt dat ook de verladers ernstig ongerusit zijn. De huidiige situatie is voor diiverse vervoersonderne mingen aanleiding geweest verhogin gen van de vrachtprijzen te vragen. De EVA acht dit een niet juiste han delwijze die dc verhouding vervoers- verlader zal verstoren. Minister Leber heeft dezer dagen voor radio-omroep Zuid zijn stand punt nog eens uiteengezet. Hij merkt hierbij onder meer op dat Duitsland wel op een dergelijke regeling moest aandringen, omdat er anders op de wegen een verkeerschaos zou ontstaan. Nu al is het bijzonder druk en met het aanleggen van nieuwe wegen is hierin geen verandering te brengen. VOORSCHOTEN B. en W. heb ben besloten woningbehoevenden met een netto-inkomen van f15.000 of meer per jaar niet meer als wo- ningbehoevende in te schrijven. Zij worden geacht in de vrije sector in hun huisvesting te kunnen voorzien. Bovendien is overeengekomen bij de toewijzing van woningen een koppeling van huur aan inkomen in te voeren. Het wordt redelijk geacht, dat de woningbehoevenden 20 pet. van hun netto inkomen (exclusief kinderbijslag) bestemmen voor de huur. Onder huur wordt verstaan de netto-huur, vermeerderd met het in de totale huur opgenomen bedrag voor de centrale verwarmingsinstal latie. Bij de toewijzing van huurwonin gen blijkt nogal eens, dat woningbe hoevenden er onvoldoende rekening mee houden, dat zij voor hun huisvesting een redelijke vergoeding verschuldigd zijn en dat woningen met een betrekkelijk lage huur zijn bestemd voor de financieel minder draagkrachtigen. VOORHOUT De Coöperatieve Raiffeisenbank heeft in het achter liggende jaar weer meer winst ge boekt dan in 1966. De omzet steeg van f88.030.000 in 1966 naar f 115.202.000; het spaardersaantal liep op van 3359 naar 3674; het aan tal jeugdspaarders liep enigzins te rug van 409 naar 391; het balansto taal liep op van f 8.470.000 naar f 9.541.000, de gemaakte winst was f 42.709,60 (vorig jaar f 35.841,28). Woensdag 24 april 's avonds om acht uur wordt de algemene leden vergadering gehouden in café Boer- haave. Afscheid ds. Peddemor^ NIEUW-VENNEP Aanstaande zondag zal ds. G. W. H. Peddemors afscheid nemen van de Gerefor meerde Kerk. De predikant, die in april 1963 naar Nieuw-Vennep kwam, heeft een beroep naar Amersfoort aanvaard. De afscheidsdienst wordt 's avonds om 7 uur gehouden in de gerefor meerde kerk aan de Eugenie Previ- naireweg. De bevestiging van de predikant in zijn nieuwe Gemeente in Amers foort geschiedt op 12 mei in de Op- standingskerk door ds. H. W. Engel- kes en wel om 9 uur 's morgens, 's Avonds om 7 uur doet hij zijn in trede. SASSENHEIM De heer Eng berts en mevrouw Engberts-Van AndelMolenstraat 5a, vieren 2 mei hun 50-jarig huwelijk. Zij traouw- den in Hilegom, w"ar zij tot 1927 hebben gewoond, waarna het echt paar naar Sassenheim verhuisde. De heer Engberts is kachel- en hoefsmid van de oude stempel. Als 15-jarige leerling werkte hij van 7 uur 's morgens tot 7 uur 's avonds voor een weekloon van f0,60. Met zijn 16e jaar werd dat fl per week. Na zijn militaire dienst begon hij na c:n aantal jaren met een eigen landbouw- en kachelsmederij aan de Kastanjelaan. In 1938 werd het be drijf overgeplaatst nacr de Molen straat, waa rhet nu nog is gevestigd. Als hoefsmid heeft de heer Eng berts vele paarden beslagen en dat bijna altijd zonder ungelukken. Eén keer kwam hij onder een schrikach tig paard terecht, maar dat liep goed af. Dat hij als vakman goed stond aangeschreven, blijkt we) uit het feit, dat hij in 1946 het beste paard van circus Renz, dat in Den Haag door de tramrails een ernstige hoef- blessure opliep, ter behandeling kreeg. In Den Haag. en omgeving was geen xioefsmid, die het kostbare dier kon helpen. Engberts zag kans na een moeizame operatie een „kunst schoen" aan te brengen, zodat het dier nog dezelfde avond kon optre den. Later i nog een paai keer een beroep op hem gedaan. In het maatschappelijke en kerke lijke leven nam de heer Engberts ook een belangrijke plaats in. Zo was hij vele jaren ouderling van de Herv. Gemeente en voorzitter van de Chr. Middenstandsbond. Verder was hij meer dan twintig jaar lid van het bestuur van de voetbalver eniging „Ter Leede", waarvan 15 jaar als voorzitter. Bij zijn afscheid kreeg hij de gouden draagspeld en het ere-voorzitterschap. Bruid (83) en bruidegom (75) zijn beiden nog goed gezond. Het echt paar heeft vijf kinderen, acht klein kinderen en twee achterkleinkinde ren. Donderdag 2 mei is er in „De Oude Post" 's middags van 5 tot 6 uur een receptie. KOUDEKERK In café Schel lingerhout vergaderde gisteravond de vereniging Volksonderwijs" afd. KoudekerkHazerswoude. Voor zitter C. van der Molen toonde zich verheugd over de resultaten van het afgelopen jaar. In Koudekerk is een openbare kleuterschool geko men met 58 kleuters. Om alle kin deren te kunnen opvangen, zal er nog een lokaal bij moeten. Het is de vereniging ook gelukt in Rhijnenburg aan de Rijndijk een openbare kleuterschool geplaatst te krijgen. Deze zal na de grote va kantie worden opengesteld. Het aantal leerlingen van de burge meester De Herderschool neemt snel toe. Er moet spoedig worden uitgekeken naar een vierde leer kracht. Alleen kampt men al jaren met de moeilijkheid de kinderen uit de Rhijnenburg naar de school in Kou dekerk te laten komen. De ouders durven hun kinderen bijna niet over de drukke Rijndijk te sturen. Van de kant van Volksonderwijs is men zowel bij de rijkspolitie als bij het gemeentebestuur geweest om tot een oplossing te komen. Echter zonder resultaat. Men zal het nu opnieuw proberen. De bestuursverkiezing leverde geen problemen op. In plaats van de heer Husson Heenk, die zich we gens drukke werkzaamheden niet meer beschikbaar kon stellen en de heer Van Kuyk, die naar Delft is vertrokken, werden mevrouw C. J. LeentvaartOyens en de heer C. Lukey gekozen. Verder werden de heeren C. v d Molen, J Colijn en F Lekx herko zen. Opening De Schutse HAARLEMMERMEER Vrijdag om 15.15 uur zal mevrouw L. A. Dijckmeester-de Brauw, echtgenote van Haarlemmermeers burge meester, aan de Ter Veenlaan in Hoofddorp de werkruimte voor na zorgkinderen „De Schutse", officieel openen. De werkruimte maakt deel uit van de werkplaats voor min- der-validen. Ook zal mevrouw Dijckmeester een beeldhouwwerk onthullen van de kunstenaar Karei Gomes, dat voor het gebouw is geplaatst. SASSENHEIM Gisteravond kwam de gemeenteraad in spoedzit ting bijeen. Als enig punt op de agenda stond het voorstel finan ciële medewerking te verlenen voor de bouw van 96 particuliere etage woningen door de plaatselijke wo ningbouwvereniging Vooruitgang. Voor 90 pet van de financiering kan de vereniging een lening sluiten met garantie van de gemeente. In principe werd hiertoe al in de raadsvergadering van 2 april beslo ten. Tijdens die vergadering kon men nog geen concrete besluiten nemen, daar de onderhandelingen nog aan de gang waren. Nu heeft de vereni ging een aanbieding gekregen voor een onderhandse lening van f 3.500.000; aflossing in 40 jaar op annuïteitsbasis tegen 6% pet rente. Daar de leningsgelden pas op 3 november 1969 ter beschikking ko men, werd de raad tevens gevraagd ermee akkoord te gaan dat voor de voorfinanciering een speciale bouwrekening wordt geopend bij de gemeente, waarvoor de Bank voor Ned. Gemeenten kon worden ingeschakeld. De raadsleden De Nennie (kvp), Verschoor (prot chr) en Gorter maakten B en W een compliment met het bereikte suc ces. De heer Verschoor vond o.a. de rentevoet hoog en vroeg welke bank de lening verstrekte. De voor zitter antwoordde dat het de laag st rente was die bedongen kon wor den. De bank is Jonker en Co. VOORSCHOTEN De heer P. J. Lasschuyt (63) vierde gisteren zijn gouden jubileum bij de N.V. Zilver- fabrieken Van Kempen en Begeer, 's Morgens werd hij gehuldigd in de directiekamer, waar burgemeester L. de Kool hem de zilveren ereme daille, behorend bij de orde van Oranje-Nassau, opspeldde in tegen woordigheid van familieleden, naas te medewerkers en een deputatie van het Jubileumfonds. Directeur S. Begeer reikte de ju bilaris, die chef van de afdeling slijperij is, de gouden legpenning van het bedrijf alsmede een envelop met inhoud uit. Verder sprak personeels chef J. Rotscheid. 's-Middags recipieerde de jubilaris in De Gouden Leeuw, waar vele personeelsleden hem de hand kwa men drukken. Foto N. van der Horst. VOORSCHOTEN B. en W. stel len de raad voor mee te werken aai de totstandkoming van de gewest vorming rond Leiden, zoals is vast gelegd in een nota, voorbereid door de burgemeesters van Leiden en randgemeenten in samenwerking met de Ver. Nederlandse Gemeen ten. In deze gewestvorming zal Voor schoten met drie leden vertegen woordigd zijn, te weten de burge meester en twee raadsleden. B. en W. stellen voor af te vaardigen uit de gemeenteraad dr. P. S. Pels, frac tievoorzitter van de P.vd.A. en nes tor van de raad, en drs. A. F. van der Laan, K.V.P.-wethouder van openbare werken. Voor de financiële consequenties vragen B. en W. een krediet van f 0,50 per inwoner. Agenda gemeenteraad VOORSCHOTEN De gemeente raad komt vrijdagavond om 8 uur voor de maandelijkse vergadering bijeen. De agenda: verordening pp het vellen van houtopstanden; ver ordening motorbrandstofpompen Voorschoten; samenwerking binnen de agglomeratie Leiden; verkoop van bouwterrein in „Boschgeest; aanschaffing van containers ten be hoeve van het complex van 84 wo ningen in „Noord-Hofland"; verkoop van grond in „Noord-Hofland" aan de N.V. Electriciteitsbedrijf Zuid-Holland; vaststelling van het werkschema en het investeringspro gramma; aangaan van een ge meenschappelijke regeling inzake de sociale werkplaats te Rijswijk; het verlenen van een voorbereidingskre diet voor de bouw van een sporthal; stichting van een dependance voor het openbaar kleuteronderwijs in „Boschgeest", onderwijsvoorstellen. Nieuwe kleuterschool VOORSCHOTEN In de wijk „Boschgeest" willen B. en W. komen tot stichting van een dependance van de openbare kleuterschool „De Woel waters". De kleuterschool aan de Dillenburglaan is volledig bezet. De ouders van kinderen uit Boschgeest maken bezwaar tegen de lange af stand van huis naar school. Voorge steld wordt een lokaal neer te zetten in Boschgeest. Kosten f 43.500 voor het gebouw en f 13.315 bijkomende kosten. De school komt aan de Schimmelpennincklaan en is ver plaatsbaar. Bouw 12 huizen VOORSCHOTEN B. en W. ge ven in overweging te verkopen aan het Bouwfonds Nederlandse Ge meenten 2500 m2 bouwgrond in het bestemmingsplan „Boschgeest" aan de Van Helsdingenlaan tegen een prijs van f 85,50 per m2 voor de bouw van 12 woningen met garages. VOORSCHOTEN B. en W. vra gen een krediet van f 3.125 voor de aanschaf van containers voor de af voer van huisvuil voor het complex van 84 woningwetwoningen in het bestemmingsplan „Noord-Hofland". Een van de garages zal geschikt wor den gemaakt voor het onderbrengen van een vijftal containers. De be woners van deze woningwetwonin gen krijgen in verband hiermee een huurverhoging van f 1 pet maand.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 4