Aan Witte Singel vóór 1975 universitair complex Drievoudig afscheid bij de Rijnsburgse tuinbouwschool WEEKAGENDA In kelder ruimte voor 500 auto's Detailhandelsschool Leiden begint 1 aug. Bonaparte Ruimte voor 2600 mensen MATRASSEN LEDIKANTEN Helder zien in het donker Mini-musical rooi de Leidse jeugd Veertig leerlingen krijgen diploma aculteitstoren wordt 100 meter hoog Meisje gewond l)ij stoeipartij LOV gaat bejaarden en zieken verrassen Leidse jongen onder trekker Industrie motecht postbus 39 KEIJZER TAPIJT LEIDEN De detailhandel be leeft de laatste jaren een stormach tige ontwikkeling. Nieuwe verkoop methoden veranderden het gezicht van het winkelbedrijf steeds meer. Zelfbedieningszaken, supermarkten iniddenstandswarenhuizen, nieuwe winkelcentra, zijn hiervan voorbeel den. De voortdurende mechanisatie, reclamemcthoden en steeds veran derende artikelen stellen hoge eisen aan de ondernemers. een (^nkalon- tapijt KAMERBREED P. STP. MTR. lversum DEUX TROIS VOILA ZOETERWOUDSEWEG 11 Leiden - West te Singel en Rijn- en Schiekade. De universiteit hoopt dit voor de A-faculteiten bestemde complex bij haar 400-jarig bestaan in 1975 gereed te hebben. Op 6 mei zal de gemeenteraad (die gisteravond werd voorgelicht ADVERTENTIE Grote keuze Lage prijzen Haarlemmerstraat 111 LEIDEN Voor K. en O. werd gisteravond door de Haagse Comedie een opvoering gegeven van twee één- akters van Peter Shafjer onder de gemeenschappelijke titel „Helder zien in het donker". Daar dit stuk dit seizoen hier reeds is gespeeld, gaan we er niet verder op in. Ook nu werd het een zeer amu sante opvoering waar het publiek erg van heeft genoten. LEIDEN De Nieuwe Komedie geeft vrijdagavond onder auspiciën van de commissie jeugdvoorstellin gen van K en O en de LJA in de Schouwburg een opvoering van de musical The Fantasticks met als medespelenden onder anderen Mary Wagenaar, Lex Schoorel, Henk Vo- tel en John Soer. Deze mini-musical handelt over de liefde en is geba seerd op Les Romanesques van Ed- mont Rostand. De voorstelling is toegankelijk voor jongeren van 16 jaar en ouder. over het plan) zijn definitief oordeel moeten uitspreken over dit enorme universitaire bouwobject, dat tal van consequenties heeft. Men denke slechts aan het verkeer. En men moet zich daarbij realiseren, dat in het complex 2600 mensen werk zaam zullen zijn. Het complex is ontworpen door de Amsterdamse architect P. Zand- stra. De Rijksgebouwendienst is be zig de nodige gronden in eigendom te verkrijgen. Het complex komt ten noorden van het indertijd door het x-ijk ten behoeven van de universi teit aangekochte voormalige Diaco- nessenhuis. Markante punten Het plan-met-de-torens is ge maakt omdat het onverantwoord werd geacht hier een compact bouwplan van tenminste acht bouwlagen met een hoogte van dertig meter te realiseren. Dit zou de indruk van een massieve wand" geven, terwijl de nu ont worpen torenelementen markante punten van het stadssilhouet kun nen worden. Als parkeeraccommodatie op eigen terrein zal onder het gebouw een kelder voor 500 auto's worden ge maakt. Zoals bekend, zal het gebied te zijner tijd worden ontsloten door de weg, die na demping van de Trek- vliet (langs de Rijn- en Schiekade) kan worden aangelegd. (Van een onzer verslaggevers) RIJNSBURG De ongekroonde koning van Rijnsburg, de heer T. Kralt Czn., heeft gisteren weer een van zijn vele functies neergelegd. Tijdens een door de CBTB Holland- Brabant aangeboden receptie nam hij afscheid als voorzitter van de Commissie van beheer en toezicht van de Christelijke tuinbouwschool. De heer C. van Egmond nam af scheid als lid van deze commissie. Beiden hebben het roer twintig jaar in handen gehad. Vooral de nahm van de heer Kralt is onlosmakelijk aan de school ver bonden, zoals de tweede voorzitter van de CBTB. de heer C. van Vel den, constateerde. De heer Kralt, met zijn „milde en soms ruige hu mor", aldus de heer Van Velden, heeft de school een gezicht gegeven. Namens het gemeentebestuur werd de aftredende commissieleden lof toegezwaaid door burgemeester B. H. Koomans, die daarin werd bijgevallen door de heer P. Doorn- iiiiiunniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiininiiiiiiiiiiii De heer T. Kralt (links) schud de gisteren vele handenop de foto die van directeur G. Docter. Foto Kruyt bos, inspecteur van het tuinbouw- onderwijs. Wat de Commissie van toezicht in Rijnsburg heeft gepres teerd, zo merkte deze op. grenst .an het ongelooflijke. Commissielid Van Vliet bood, na ook al uitvoerig de loftrompet te hebben gestoken, zijn scheidende collega's een geschenk aan. De heer Kralt kreeg een stoel en de heer Van Egmond een Delfts blauw bord. Woorden van waardering en dank spraken ten slotte nog Flora-voor zitter G. van Delft, de heer C. D. van der Vijver en de directeur vap de tuinbouwschool, de heer G. Doc ter. De laatste merkte onder meer op dat de voortdurende steun van het bestuur het onderwijs op de school mogelijk heeft gemaakt. Zwanezans De afscheidsreceptie, die in het schoolgebouw werd gehouden, werd voorafgegaan door de uitreiking van de diploma's aan veertig ge slaagde leerlingen. Drie kandidaten werden afgewezen en een moet een herexamen afleggen. Voordat de diploma's door direc teur Docter werden overhandigd, zong de heer Kralt als voorzitter van het schoolbestuur zijn zwane- zang. Hij deed dat met een gespierd pleidooi Voor het land- en tuin- bouwonderwijs. De vraag of dat on derwijs nog wel zinvol is, nu land en tuinbouw overal bedreigd lijken te worden, beantwoordde hij beves tigend. Juist in moeilijke tijden, al dus de bijna 80-jarige voorzitter, komt het erop aan verstand te heb ben van het bedrijf, ook en vooral in financieel opzicht. Met trots her innerde hij eraan dat de land- en tuinbouw nog steeds een van de kurken is waarop Nederland drijft. Van de veertig geslaagde leerlin gen kregen er tweeëntwintig, die van de b-klas, behalve het „ge wone" ook een handelsdiploma, dat overigens nog niet officieel is er kend. Het was dit jaar voor het eerst dat zo'n diploma werd uitge reikt. Voor de twee beste leerlingen had de vereniging De Nederlandse Bloemisterij een boek beschikbaar gesteld. Het viel ten deel aan Johan Plug uit klas 4a en aan Koos van de Oever uit klas 4b. De laatste was zelf niet bij de diploma-uitreiking aanwezig. Nadat iedereen het begeerde pa pier had ontvangen, werd afscheid genomen van de heer C. Noordanus, die de school wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd als leraar tuinbouwtechniek verliet. Hij werd toegesproken door voor zitter Kralt („ik hoop dat je even oud wordt als ik en dan ook nog praten kunt") en directeur Docter. De leerlingen van de twee hoogste klassen boden hem een cadeau on der couvert aan. Geslaagden De geslaagde leerlingen zijn: Harm Bos, Sassenheim; Arie van Boste- len; Koudekerk; Gerard van Dijk, Katwijk; Jan van Egmond, Rijns burg; Gerrit Freke, Katwijk; Peter Grimbergen, Rijnsburg; Spaak Heemskerk, Rijnsburg; Dirk Lmd- hout, Rijnsburg; Jan van der Meij, Oegstgeest; Niek v. d. Nagel, Val kenburg; Jan Dirk v. d. Niet, Noordwijk; Johan Plug, Noordwijk; Hans Reuhl, Wassenaar; Kees Var- kevisser. Valkenburg; Kees Varke- visser, Katwijk; Gert de Wit, Val kenburg; Jan Zandbergen, Rijns burg; Johan-Zandvoort, Noordwijk, allen uit klas 4a; Arend Alleman, Wassenaar; Adri Batenburg. Sas senheim; Peter Ciggaar, Sassen heim; Arnold Dreef, Sassenheim; Chris van Egmond, Leiderdorp; Pe ter van Gelswijk, Lisserbroek; Jaap Glasbergen, Rijnsburg; Hugo Heems kerk, Katwijk; Cor Kralt, Rijnsburg; Wijnand Luijkx, Leiden; Jan van der Meij, Rijnsburg; Hans Meijer, Zoeterwoude; Koos van de Oever, Katwijk; Meindert Perfors, Oegst geest; Ben Quispel, Breda; Gert Ra- vensbergen. Rijnsburg; Arie van Rijn, Katwijk; Dik van de Tang, Voorhout; Goof Tromp, Lisse; Jaap Uittenbogaard, Leiden; Siem de Vlieger, Lisse; Dirk Wolthaus, Oegstgeest, (allen uit klas 4b). DINSDAG 23 APRIL 1968 -v Voor het gebouw ran de MAI staan benzinepompen met Supergold-benzine bijna 5 cent per liter voordeliger. Waar? Zoeterwoudseweg II. Dat is vlak hij, in Leiden West. Ja, ik tank er altijd. IIEUWI LEIDSE COURANT (>IEUWE LEIDEN Gistermiddag om streeks 6 uur is bij de ingang van de flat 52 t.m. 62 aan de Vijf Mei laan een 13-jarig meisje uit de Vival- distraat gewond geraakt, toen zij door een glazen deur ging, waarvan zij dacht, dat deze open was. Samen met nog een vriendinnetje was zij aan het stoeien, toen het ongeluk gebeurde. Zij kreeg een vleeswond aan haar rechterarm en een slagaderlijke bloeding. LEIDEN Op 30 april (Koningin nedag) zal de Leidse Oranje-Vereni ging aan ongeveer vierhonderd be jaarden, verpleegden en kinderen in een twaalftal inrichtingen, fruit en versnaperingen uitreiken. Om half 10 vertrekt de stoet met feestgaven van het gebouw Rehoboth. Dienst apotheken Avond- en nachtdienst apotheken te Lel den Geopend voor spoedeisende gevallen: Centraal Apotheek, Breestraat 74, tel. 20552. Apotheek R. van Breest Smallen- burg te Leiderdorp is de gehele week geopend. Mobiel A.N.W.B.-kantoor Elke donderdag van 10—16 uui Ml mo len De Valk Musea en Hortus Museum volkenkunde. Steenstraat: op werkdagen van 10 tol 5 u.. ook zaterdag: zondag van 1 tot S uur. Museum Oudheden. Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u., ook zaterdag: zondag van l tot 3 uur. Sted Museum De Lakenhal, Oude Sin gel: op werkdagen van 10 tot 4 u.; mon- dags van I tot 4 uur Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 13 en van 2 tot 8 uur. kassen zaterdags en zondags geslo ten Badinrichtingen De gemeentelijke oadini icnUngen zün op de volgende ujden geopend: Lindestraat I b maandag :esloten, dins dag 9—11.15 u. en 13 30-17 15 u„ woensdag gesloten, donderdag 13.30—18.15 u., vrijdag 9—11.15 u. en 13.30-18.45 u.. zaterdag 8— 11.15 u en I3.30—16 30 u. Van der werf straat 39: maandag en dinsdag gesloten, woensdag 8—11U5 en 13.30—17.15 u., donderdag 8.30—11J5 en 13.30—18.15 u.. vrijdag 8.30—11J5 U- en 13.30-18 45 u- zaterdag 7.30—11J5 en 13.39— 16.30 u. Bezoekuren ziekenhuizen Acaavnuscb ziekenhuis: vooi patiënten In Klasse ia, lb en 2e: dagelijks 10.30— 11.30. 14.30—16 en 19—20 uur. Voot patlènten In Klasse 3: maandag, woensdag, donderdag en vrijdag 18.15— 19, dinsdag 13—14 .zaterdag 15—16, zondag algemeen christellJKe eD nationale feest dagen 14.30—16 uur Vrouwenkliniek: maandag t.m. vrijdag 18.45-19.30 uur, zaterdag 15.30—16 30 uur. zondag 15.30—17 uur. Klassepatiënten op de vrouwenkliniek: dagelijks 10.30—11.30. 14—16.30 en 19—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 16 resp 12 laar niet worden toe gelaten in net oeiang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patient worden toegelaten. Dtaconessenhuls Lelden: derde klas da gelijks 2 tot 3, dinsdag .donderdag en zondag bovendien van 7 tot half 8; twee de klas: dagelijks van 2 tot 3 en van 7 tot 8; eerste klas: dagelijks van U tot 12. 2 tot 3 en 7 tot 8. Eilsabethzlekenhuls Lelden: derde klas dagelijks van 2 tot 3 en 's avonds v^n kwart voor 7 tot half 8, Kraam afdeling dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor tot half 8; tweede klas: da gelijks van half 12 tot 12, 2 tot 3 en kwart voor 7 tot half 8; eerste klas: dagelijks van half 12 lot half 8. Annakltmek Leiden: dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dins dag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten: dagelijks van half twee tot half vier en elke avcJhd van zeven tot acht. ALPHEN-Rijnoord: alle klassen dage lijks van half. 5 tot half 8. op zondag van 4 tot half 8. Kinderafdeling dagelijks van 3 tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vaders van 6 tot half 7. katwijk - Zeehospitium: longkllnlek." dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc- afdeling: dagelijks van half 3 tot half 5. Revalidatiecentrum; dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half .3 tot half 5: Revalidatie centrum kinderen- woensdag van 7 tot 8, zaterdag en zondag van half drie tot half vyt. Longkllnlek en tbc-afdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zater dag en zondag van half 3 tot half 4. NOORDWIJK - Sole Mlo. Klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8: zaalpatlënten zon dags van l tot 3. dinsdags van 1 tot half 3. donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van 1 tot half 3. Tentoonstellingen Galerie Van der Vllst, Botermarkt 9: wandkleden Jeanne-Marle Bodewes, teke ningen Meindert Volkers en poppen Maja Alexander, van 30 maart tot 26 april, geopend dinsd. tot en met zt 9 tot 8 uur. De Lakenhal: tentoonstelling Rondom Rembrandt, de verzameling Daan Cevat, 11 april tot 16 Juni, dag. 10 tot 17 u.. zond. 13 tot 17 u., Goede Vrijdag, Pasen, Konin ginnedag, Hemelvaartsdag en Pinksteren als zondags. Waaggebouw: overzichtstentoonstelling werken Jos Mertens (1911 tot 1964), van 20 april tot 11 mei, dag. 2 tot 5330 en 7 tot 9 uur zondags gesloten, opening 19 april 8 uur. Galerie Walenkamp. Nleuwsteeg 171: gra fiek, multlepels en objekten van Gon- schier, Hilgemann. Lenk, Reindel en Som- mer, van 16 april tot 7 mei, dinsd. tjn. vrljd. 1 tot 6 uur, zat. 2 tot 5 uur en na afspraak (tel. 23888), opening 16 april 9 uur namiddag. Galerie Van der Vliet, Botermarkt 3: tentoonstelling grafiek Rob Clous en plastiek Frans de wit, opening zaterdag 27 april 9 uur n.m. t.e.m. 24 mei, geopend dinsdag t.e.m. zaterdag 9 tot 6 uur. WASSENAAR Kunstzaal Heuff, Hof- laan 7, schilderijen en gouaches van Bauwke Zijlstra en keramiek van Lucle Q Bakker, opening 27 april 4 uur, t.e.m. 15 mei, maandag t.e.m. zaterdag 10 tot 5 uur, dinsdagavond 8 tot 10 uur, zondags gesloten. WASSENAAR kunstzaal Heuff. Hof- laan 7: schilderijen en aquarellen van Julia Glesberts, maandag 8 tot en met 24 april, dag. 10 tot 17 u., ook dinsdagavond B tot 10 u.. zond. en tweede paasdag gesloten. In ziekenhuis overleden LEIDEN Gistermiddag om half vier is de 5-jarige Jan Willem van Egmond uit de Hansenstraat op de Haarlemmerweg onder het rechtcr- achterwiel van een trekker met op legger gekomen. Met inwendige ver wondingen werd hq naar het acade misch ziekenhuis gebracht, waar hq spoedig na aankomst overleed. Het jongetje liep plotseling van het trottoir de weg op. zonder op het ver keer te letten. Om in de behoefte aan opleiding te voorzien zijn een tiental jaren ge leden detailhandelsdagscholen op gericht. Een dertigtal scholen over het gehele land geeft reeds met suc ces dit onderwijs. In het Leidse distrikt ontbrak tot nu toe een detailhandelsschool. De Leidse Middenstandsorganisaties hebben echter in samenwerking met de Leidsche Onderwijsinstellingen weten te bereiken dat de Minister van Onderwijs en Wetenschappen goedkeuring heeft verleend tot de oprichting van een detailhandels school voor het Leidse distrikt. Het schoolbestuur is als volgt sa mengesteld: mr. F. Portheine, voor zitter. J. C. J. Lambermont, secreta ris, namens de Katholieke Onderne- mersbond. A. J. J. van der Zanden, namens de Koninklijke Nederlandse Middenstandsbond. S. J. Anes, na mens de Chr. Middenstandsbond. A. J. van Haasteren, penningmeester, G. Mulder en R, Sloos namens de Leidsche Onderwijsinstellingen. In augustus zal worden begonnen met de eerste klas, Tot de eerste klas kunnen jongens en meisjes wor den toegelaten die het lager onder wijs hebben gevolgd. In een 4-jarige opleiding wordt getracht de leerlingen een algemene beroepsopleiding te geven voor het zelfstandig ondernemerscliap en an dere leidende funkties in de detail handel. Het bezit van het diploma geeft vrijstelling van het zgn. Mid denstandsdiploma. terwijl tevens een goede basis is gelegd voor het behalen van de vakdiploma's voor textiel en kruidenierswaren. Verdere inlichtingen, evenals aan melding van leerlingen. Oosterkerk straat 11, Leiden, tel. 31844 toestel 12. LEIDEN De plannen voor bouiv van een royaal opgezet universitair complex aan de Witte Singel zijn nu rijp voor realiseringHet project omvat een 200 meter lang bouwblok in drie bouwlagen met daarop twee „torens", één van 100 meter hoog voor instituutsruimte en een 42 meter hoog boeken- magazijiu Bovenstaande maquette-foto geeft een indruk van dit planterivijl nevenstaande situatie schets aangeeft, waar het complex komt tussen Wit- i Terwijl tal van industrieën reik halzend uitzien naar het beschikbaar komen van de gronden in de Grote Polder, heeft de Leidse raad zich gisteravond bij herhaling bezigge houden met woorden, die al of niet zouden zijn gezegd door de voorzit ter van het industrieschap, die toe vallig ook wethouder van Leiden is. Het kennelijk moeilijk tevreden te stellen en te overtuigen PvdA- raadslid Den Dubbelden heeft ervoor gezorgd, dat de raad van Leiden klein is geweest in het grote. Gelukkig zijn verscheidene raads leden daardoor in staat gesteld zich positief op te stellen tegenover het industriesehap. Dat kan dan een winstpunt genoemd worden. Want het moet toch elk weldenkend mens duidelijk zijn, dat een orgaan als het industrieschap De Grote Polder po sitief en „groot" moet worden be naderd. Door alle betrokkenen en wel in de eerste plaats door de ge meentebestuurders van Leiden èn Zoeterwoude. Gekibbel over woorden en uitla tingen steekt wel bijzonder schriel af bij de belangen die hier op het spel staan. Dinsdag 23 april Stadhuis, 7 tot 8 uur: spreekuur Bouw fonds Ned. Gemeenten. Breestraat 19, 7 tot 8 u.: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Pardoeza, Doezastraat, 8.30 uur: politiek trefpunt. De Doelen. Rapenburg. 2. 8 uur: Jaar vergadering afd. Lelden Rode Kruis. Grote zaal Den Burcht, 7.30 uur: film- voorlichtingsavond Leids Onderling Zie kenfonds. Gehoorzaal. 2.30 uur: Jaarvergadering afd. Leiden e.o. Ned. Bond Gepensioneer den, Pieterskerk, 7.30 uur voorm.: dagopening St. Jorisdag. OEGSTGEEST Irislaan. 4.15 en 8 uur: circus Boltini. Woensdag 24 april Overdekte Haarlemmerstraat. 8 uur: Di- plomazwemmen voor gehandicapten (afd Leiden e.o. Alg. Ned Invalidenbond). Wijkgebouw Staalwijk, 2 uur: opening hobby-tentoonstelling bejaarden door wet houder Menken, geopend 23 tot 5 uur en 7 tot 9 uur. Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. Pieterskerk. 7.15 u.: avondgebed. Schouwburg, 8 uur: Litteris Sacrum met „De Fysici". Steenschuur 6, 8 uur: Leidse ver. Post zegelverzamelaars (secr. De Sitterlaan 15 Leiden). Donderdag 2S april Wijkgebouw Staalwijk, Herenstraat: 2 tot 5 uur en 7 tot 9 uur tentoonstelling hob by-werkstukken bejaarden. Schouwburg 8 uur: cabaretvoorstelling Fons Jansen. Muziekschool Rapenburg 22. 8 uur: Maatschappij voor Toonkunst, pianoreci tal Ton Hartsuiker. LEIDERDORP Kapelzaal Schep- plngskerk, 8 uur: afd. Leiderdorp K. en O., filmavond over Zwitserland. Vrijdag 26 april Nieuw-Minerva, Vrouwensteeg. 8 uur: afd. Lelden Expogé, jaarvergadering. Koffiekamer Gehoorzaal, 4 tot 5 uur: receptie 40-Jarig bestaan VOLA, 8.15 uur feestavond. Boshuis, achter Hoflaan 74: ruilbeurs voor verzamelaars. LHJ-gebouw, Levendaal 101: tienerso ciëteit. Schouwburg 8 uur: K. en O., de Nieuwe Komedie met „The Fantasticks" (musical) ven Jones °n Schmidt (voor jongeren). Selskip „FryslSn" Leiden, Jlergearkom- ste 8 ure de jouns yn Café Restaurant „Eigen Zorg". Stationsweg. Zaterdag 27 april Schouwburg. 8 uur: Litteris Sacrum met „De Fysici". LHJ-gebouw. Levendaal 101: midden- en ouderensociëtelt. Afd. Leiden Kon. Natuurhist. Ver.: be zoek aan Hortus Bulbezum te Limmen. OEGSTGEEST: Het Witte Huis, 2 tot 5.30 uur: schaaksec. Palamedes. Films CAMERA (2.30 uur): The lady and the tramp (alle leeftijden); 7 en 9.15 uur: Weg van elkaar (14 jaar); vrijdag- en zaterdag avond 11.30 uur: De vrouw in het zand (18 jaar). LIDO (230 en 8 uur): Irma la Douce (18 jaar). LUXOR (2.30, 7 en 9.15 uur): Rlngo, de gevreesde (14 jaar). RF,X: (2.30, 7 en 9.15 uur): Four for Texas (14 jaar), vrijdag- en zaterdag avond 11.30 uur: Niet rijp voor liefde (18 jaar). STUDIO (2.30. 7 en 9.15 uur): De non (18 jaar). TRIANON (2.30. 7 en 9.15 uur): Vakantie perikelen met Funès(te) gevolgen (alle leeftijden).

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 3