REGISTRATIE KERKEN VRUWEL ZEKER Nes Ammin werk sterk uitbreiden Ruim miljoen lutheranen in Siberië Jeugd vraagt twee kerkcollectes MINDER INTERESSE VOOR OPLEIDING KLEUTERLEIDSTER Een woord voor vandaag Uw probleem is het onze. winnaressen Zes vrouwelijke 1 predikanten in Brunswijk Hessier leider persbureau van Duitse kerken Medewerkers snoeren buikriem aan J. van Woerden op zendingsdag Zaak Pharetra voor rechtbank Nieuwe medische faculteit niet dringend nodig Regering laat persbelangen zwaar wegen tu er Gautleamus-concours moderne muziek ZATERDAG 20 APRIL 19<| N|EU We hebben deze week stil gestaan bij een redenering uit het absurde. Als Christus niet is opgestaan ons geloof zonder inhoud, zijn wij valse getuigenis ons geloof zonder vrucht. Paulus voegt er in I Corinthe 15 nog één gedachte aan toe: Indien we alleen voor dit leven onze hoop op Christus ge bouwd hebbenzijn wij de beklagenswaardigste van alle men sen." Toen hij dit schreef, dacht hij aan alles, wat hij ter wille van het evangelie had doorgemaakt. Hij is geslagen; hij heeft in de gevangenis gezeten: hij heeft schipbreuk geleden: meer dere malen moest hij vluchten; soms stierf hij bijna van hon ger. Niemand van ons heeft zoveel voor het evangelie overgehad als hij. En toch kunnen ook wij wel dingen opsommen: Wat hadden we allemaal niet kunnen doen met het geld dat we aan de kerk gegeven hebben? We hadden er een tweede huis je voor kunnen kopen om er onze weekends te kunnen door brengen. Wat hadden we niet kunnen doen in de tijd, die we aan de kerk en het evangelie geven? Wat zouden wij niet bereikt hebben, als we indertijd wel met onze ellebogen ge werkt hadden? Want al onze werken voor Christus zijn zinloos als Hij niet leeft. Dan hebben wij gewerkt voor het Koninkrijk Gods dat niet komt, ons ingespannen voor de nieuwe aarde, die een utopia is. Een hoop gehad die nooit verwezenlijkt wordt. Maar zijn wij zo beklagenswaardig? Helemaal niet. Maar niet omdat wij zo goed zijn, maar omdat Christus is opgewekt. Hij leeft. En wij mogen uit Zijn opstandigskracht leven. We lezen vandaag: 1 Petrus 2 1-15. We lezen morgen: 1 Petrus 3 1-12. Brieven die niet lijn voorzien van naam en adres kunnen niet ln behandeling worden genomen. Ge heimhouding u verzekerd. Vragen dl* niet onderling met elkaar ln verband staan moeten In afzonder lijk» brieven worden gesteld. Per brief dient een gulden aan postze gels te worden Ingesloten- Vraag: Kan u ons raad geven over deze sierboom (we doen er een blad bij). We hebben er een geplant, die anderhalf meter hoog werd en opeens ging afsterven. Ook de twee de begon af te sterven. De helft leeft nog en de andere helft is dood. Ik weet de naam van deze boom niet Voorts hebben we een flamin go-plant, waarvan de bloemen niet verder uit komen. Antwoord: Het is een fluweel boom (rhus typhina). Deze pleegt te bloeien met mooie roodbruine plui men, die »3er lang blijven zitten. Het is een nogal veel voorkomende parkboom. die met geveerde blade ren en met pluimen een zeer deco ratieve indruk maakt. Het geheel of gedeeltelijk doodgaan wordt veroor zaakt door de verwelkingsziekte, die door de wortels de plant binnen dringt Ons is geen bestrijdingsmid del bekend. Het enige is de boom op nieuwe grond plaatsen en zieke planten te vernietigen. De stagnatie in de bloei van de flamingoplant wordt veroorzaakt door cultuurfouten als bijvoorbeeld te lage nacht- en ook dagtempera tuur, vooral sterke wisseling van temperaturen, voorts door ziekten als bijvoorbeeld spint Dit laatste is met uw plant het geval. Bestrijding geschiedt door geregeld sproeien bij helder weer en de spint direct aan pakken met de bekende spintmidde len. die in de handel zijn. U moet waken tegen tocht Vraag: Hoe kan ik van aardbeien en kersen het best taartvulling ma ken, geschikt om in diepvries te be waren. Ik zou de vruchten minder gekookt willen zien dan in jam; ik weet niet welk bindmiddel het meest geschikt is. Antwoord: Bindmiddelen hebben op een enkele uitzondering na het nadeel dat ze bij verwarming weer dun worden. Voor uw doel lijkt ons de volgende behandeling de beste, daar u dan te allen tijde over vers fruit kan beschikken: Was de aardbeien en kersen enige malen na verwijdering van steeltjes en dop pen zodat u er zeker van is, dat ze volkomen schoon zijn. Na uitlekken de rauwe aardbeien en kersen een nacht in de suiker laten staan. Ver volgens brengt u ze in de diepvries «n dan kan u altijd over bijna vers «n heel fruit beschikken. van de week Mathot-Wij nker. 52, Werverehoof N.H'; Mevr. T. Jansen, Schaep- manstraat 17, Soestdijk; Mevr. M. van Eyk, Weth. Venteweg 81, Gouda; Mej. N. van Ooy, VUerdenseweg 6, Deurne; Mej. N. Kerklaan, Copernicuastraat 13 hs, Amsterdam. Doe óók mee aan het 3 Ster- renspeLWin óókfloa-.Vraag uw leverancier! HIJ weet ar alles van! BRUNSWIJK Voor het eerst in de kerkgeschiedenis van Brunswijk zijn zes vrouwen geordend tot predi kant. Dit werd mogelijk door een besluit van de Brunswijkse synode in janua ri. De voornaamste tegenstander van dit besluit, plaatsvervangend bis schop Max Wedemeyer, legde toen de beslissing gevallen was, zijn ambt neer. Hij heeft inmiddels gehoor ge geven aan het verzoek van velen, op zijn besluit terug te komen, maar daaraan de voorwaarde verbonden dat hij geen waagstukken te behan delen krijgt betreffende de vrouwe lijke predikanten. De synode zal hie rover in haar meizitting beslissen. Zwolse gemeente zoekt aansluiting (Van onze kerkredactie) ZWOLLE De hervormd-gerefor- meerde gemeente (predikant ds. M. J. Middelkoop) heeft aansluiting ver zocht bij de Gereformeerde Gemeen ten. Volgens een mededeling in „De Saambinder" heeft de classis Kam pen na overleg met deputaten artikel 49. de beide docenten en de voorzitter van het curatorium echter geen vrij moedigheid gevonden, om ds. Middel koop met zijn gemeente toe te la ten. De hervormd-gereformeerde ge meente van Zwolle ontstond in 1952 door een conflict in de destijds bestaande evangelisatie van gerefor meerde bondsrichting. Aanvankelijk leefde deze gemeente in het verband van Christelijke Gereformeerde Ge meenten in Nederland. Sinds 1959 is ds. Middelkoop er predikant. (Van onze kerkredactie) BETHEL Het hoofd van de in formatiedienst van de Lutherse We reldfederatie, Hans-Wolfgang Hessier wordt chef-redacteur van de Evange lische Pressedienst (EPD) in Duitsland. Dit persbureau van de Duitse kerken verzorgt de dagelijkse berichtgeving, zowel via een post dienst als een telexdienst. De Evange lische Pressedienst is één van de groot ste kerkelijke persbureaus ter wereld. Hessier, die 39 jaar is, begon zijn journalistieke loopbaan in 1949 in West-Berlijn. In 1960 ging hij deel uitmaken van de informatiedienst van de Lutherse Weredlfederatie en tevens werd hij correspondent van de Evangelische Pressedienst in Geneve. Hij neemt per 1 juni de dagelijkse leiding van dit persbureau ever. Hessier volgt dr. Focko Lüpsen op, die deze zomer 70 jaar hoopt te wor den. Hij blijft zijn geïllustreerde blad de „Sonntagspiegel" uitgeven. (Van onze kerkredactie) NES AMMIM De medewerkers op de christelijke neder zetting Nee Ammim in Noord-Israël hebben de buikriem wat strakker aangetrokken. Ze zullen voorlopig maar één maal vlees per week eten en in het geheel geen kaas meer. Door sterke bezuinigingen willen zij het werk sterk uitbreiden. In ieder geval moet de waterbron onder dit gebied aangeboord worden, en moeten er nieuwe kassen komen. Verstoken van predikanten Vorig jaar waren de financiën van Nes Ammim geheel uitgeput. Maar bijdragen van de Hervormde Kerk, de Gereformeerde Kerken, de actie „Schoolslag" en royale giften hebben ervoor gezorgd dat dit werk toch weer kan voortgaan, zo wordt mede gedeeld in het aprilnummer van het blad Nes Ammim. Aan giften werden in het afgelopen jaar 156.000 gulden ontvangen. Het hervormde en het gereformeerde we- relddiakonaat stelden 140.000 gulden ter beschikking. Voor onderwijs op de nederzetting ontving Nes Ammim 20.000 gulden uit de acties „Schoolslag". Dit jaar wil de nederzetting tot een rendabele exploitatie komen, maar er is nog veel nodig. In de eerste plaats moet nu een begin gemaakt worden met het aanboren van de wa terbron onder het terrein om meer land te kunnen bevloeien. Alleen op die manier kan de groeiende rozen- AMSTERDAM De zaak tegen drie redactieleden en een vaste me dewerker van het blad „Pharetra" van de studentenraad der Vrije Uni versiteit die verdacht worden van poging tot uitlokking van opzettelijke belediging van Johnson, komt over enige tijd voor de rechtbank. Het viertal had voor de politierechter te recht moeten staan, doch de zaak werd verwezen naar de meervoudige kamer van de rechtbank. Dit is geschied in verband met de vorm waarin het misdrijf zou zijn gepleegd alsmede met de hier in het geding zijnde belangen, nu de gehele oplaag (circa 4600 exemplaren) in beslag is genomen. Het middelste blad van het nummer van 9 maart jl. bevatte uitsluitend in grote zwarte letters de tekst „Johnson Oorlogsmisdadiger", met onderaan in kleine lettertjes „om op het raam te plakken". De oplaag werd vrijdag 8 maart jl. door de postale recherche op het districts- postxantoor aan het Oosterdok in beslag genomen. Daar waren de •xt.nplaren ter verzending aangebo- (Van een onzer verslaggeefsters) AMERSFOORT De Bond van Gereformeerde Jeugd verenigingen telde op 1 januari 23.819 leden en 1142 verenigin gen. Daarvan zijn 1012 ge mengde, 76 jongens en 54 meis jesverenigingen. Aldus ver meldt het jaarverslag, waarin ook dat van het Landelijk Cen trum voor Gereformeerd Jeugdwerk (LCGJ) is opgeno men. Zoals bekend nemen de Bond van Gereformeerde Jeugdverenigingen en de Bond voor Gereformeerde Jeugd organisatie daarin deel. Beide houden vandaag hun jaarver gadering waarop wij maandag hopen terug te komen. Wat betreft het LCGJ wordt opge merkt, dat de verkennende en expe rimentele fase grotendeels is afgeslo ten. Er zijn wijzigingen sinds de op zet. Was er bij het begin in 1964 één directeur in de persoon van de heer Jacq. de Smit. nu krijgt hij twee adjunct-directeuren naast zich. Zodat het directoraat uit drie man bestaat. Vacant De uitvoering van het beleid berust bij de heer De Smit. De adjunct-di recteur voor financiën en administra tie is de heer G. van Willenswaard, die tevens algemeen secretaris is van de Bond voor GJO. De positie van een adjunct-directeur jeugdwerk is nog vacant. De taak aan deze positie verbonden is zich bezinnen op de inhoudelijke aspecten van het werk en het werk van de afdelingen te coördineren. Het zou te ver voeren om erg diep in te gaan op de veranderingen sinds de oprichting van het LCGJ. Wel ne men we uit het jaarverslag nog gege vens over van de vijftal afdelingen, die werden geleid door evenzovele staffunctionarissen. Het zijn de afde ling werkmateriaal. kaderwerk, kampwerk, publiciteit en open jeugd werk plus speciale voorzieningen. nieuwe naam „advies plaatselijke vormgeving" een verbreding van de taakstelling. Er blijken zich naast de aparte jeugdwerksoort „Open Jeugd werk" allerlei vormen ontwikkeld te hebben, waarin elementen van studie en ontspanning in verschillende dose ringen in oude en nieuwe vormen samen gaan. Financiën Tót slot enkele financiële opmer kingen. De geldbronnen van het ge reformeerde jeugdwerk zijn: de subsidie van de rijksoverheid, bijdra gen van de kerken voor het landelijk jeugdwerk en de eigen inkomsten via de leden en niet-leden van de jeugd organisaties. Verleden jaar is er voor het eerst een hele collecte voor het jeugdwerk in de kerken gehouden. Daarvoor was het altijd een halve. De op brengst was verleden jaar bijna tweemaal zoveel als tevoren, name lijk 114.000. Gepleit wordt nu zelfs voor twee collectes! De jongeren hebben zelf in 1967 een bedrag van ruim een miljoen gulden binnengebracht met contribu ties, deelnemen aan cursussen, bondsuitgaven, kampen e.d. Studenten gaven kinderfeest in kelderzaal (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG In het kader van de actie „Student voor Europa" werd donderdag in de kelderzaal van het Binnenhof een feestavond gepresen teerd, georganiseerd door de werk groep „Student voor Europa". Dit ten bate van de vakantiekampen die van 13 juli tot en met 3 augustus in Ne derland en Duitsland worden gehou den voor de kinderen uit zwak-socia- le milieus. Enkele firma's hadden medewer king aan deze avond verleend door het schenken van frisdranken en versnaperingen. In totaal zullen 177 kinderen aan deze vakantiekampen deelnemen, vorig jaar waren het er 87, Uit Den Haag zijn 145 kinderen afkomstig uit de Schilderwijk en naaste omgeving en uit Rotterdam 22 kinderen. Voor het werven van de kinderen heeft de werkgroep een goede samenwerking met het curato rium Bijzonder Opbouwwerk. De avond werd gevuld met een op treden van de beatgroep „The Super Sister" met eigen composities, omlijst met lichteffecten, voorts de popgroup „Eldebke" en er werden enkele dol komische films vertoond. O O DEN HAAG Langs de weg van de prognostiek is niet aannemelijk te maken dat de stichting van een achtste medische faculteit een drin gende aangelegenheid is. De huidige overbelasting van de faculteiten is onvoldoende grond voor het stichten zeker op korte termijn van een nieuwe faculteit. Dit zijn de conclusies van de stu diecommissie met betrekking tot de stichting van een achtste medische faculteit. Binnen tien jaar zou de behoefte aan een achtste medische faculteit kunnen bestaan. Daarom moet nu reeds worden vastgesteld waar zij zal komen te staan. Zou de faculteit een capaciteit hébben van tweehonderd eerstejaars studenten, dan zijn de be nodigde uitgaven globaal te ramen op 400 miljoen. De Braziliaanse bisschop Camara is voor derechtbank gedaagd, omdat hij gezegd heeft, dat de rechters naar de pijpen van de rijken dansen en er oneerlijke praktijken op nahouden en dat de advokaten van de vakbond eer loos zijn. Het is de derde maal, dat deze populaire bisschop zich voor een dergelijk delict voor de rechtbank moet verantwoorden. kwekerij winstgevend gemaakt wor den. Voor de aanleg van een pompge- maal, de bouw van een watertoren en voor waterleidingen is een bedrag van 160.000 gulden nodig, terwijl noodzakelijke nieuwe kassen nog eens om 240.000 gulden vragen. De nederzetting heeft langzaam maar zeker het vertrouwen in Israël gewonnen. Vooral de schenkingen van de kerken hebben een goede in druk gemaakt. Tot voor kort vreesden sommigen dat een dergelijk gebaar juist negatief zou werken, maar het omgekeerde is het geval geweest. Tevens is besloten dat de kerken ook meer geestelijke verantwoorde lijkheid zullen gaan dragen voor dit werk. De hervormde predikant, ds. J. Schoneveld, die in Jeruzalem woont en de christeleijk-gereformeerde pre dikant, ds. W. van Dijk uit diezelfde stad hebben het pastoraat van de be woners van de nederzetting op zich genomen. Zij zullen de nederzetting geregeld bezoeken, kerkdiensten leiden, en ook discussieavonden organiseren. Commissie Tijdens een gezamenlijke bestuursvergadering van Nes Am- mim-Nederland en -Duitsland is besloten een speciale theologische commissie in te stellen voor bestude ring van de principiële vragen, waar voor de nederzetting zich in zijn werk geplaatst ziet. In deze commissie zijn benoemd prof. dr. H. Berkhof van Leiden, ds. C. B. Bavinck. gereformeerd predi kant, Ds. W. Drayer, christelijk-gere- formeerd predikant en de hervormde predikant, ds. S. Gerssen. Bovendien hebben een aantal Duitse theologen zitting in de commissie gerkegen. DEN HAAG De regering is bereid voorstellen van de vereniging De Ne derlandse Dagbladpers te overwegen, die beogen de economische positie van de dagbladondernemingen te verbete ren en daarbij de belangen van di pers, die tegen andere wensen en be langen moeten worden afgewogen, zwaar te laten wegen. I Dit zegt minister Klompé (cultuur, re creatie en maatschappelijk werk) in een gisteravond gepubliceerde brief aan de Tweede Kamer. De brief verge zelde het advies van de persraad over concentratie in de dagbladpers. De regering, die een zekere concen tratie in de dagbladpers onvermijdelijk „en wellicht zelfs niet geheel onge wenst" acht, is evenals de persraad van oordeel, dat niet nauwkeurig kan wor den aangegeven op welk punt ingrijpen van de regering in het concentratiepro ces gerechtvaardigd of zelfs noodzake lijk is. Minister Klompé zegt, dat de regering het niet met de persraad eens is, dat de suggesties van de Nederlandse dagblad pers over het geheel genomen redelijk zijn. De suggesties houden o.m. in: geen verdere uitbreiding van de zendtijd voor omroepreclame voordat de adver tentieinkomsten van de pers weer dui delijk stijgen en geen uitbreiding van de tv-reclame in 1969, toestemming om abonnementsprijzen en advertentieta rieven te verhogen en verdere fiscale faciliteiten. Er moet eerst vaststaan, aldus de minister, dat de beoogde maatregelen tot het gewenste doel leiden, nl. versterking van de economische positie |van juist die dagbladen, die hun zelfstandigheid dreigen te verliezen. Er zou weinig gewonnen zijn als het enig i resultaat een versterking van de positie van enkele grote ondernemingen zou I zijn. MÜNCHEN In Siberië moeten nog ruim een miljoen Gerei. Gemeenten voormalige Duitse kolonisten van lutherse belijdenis leveh. Volgens een publikatie van het Rusland-instituut in München zijn zij in de omgeving van Omsk, Nowosibirsk en Alma Ata begonnen hun kerkelijk leven opnieuw te organiseren. (Van onze kerkredactie) ROTTERDAM Op dinsdag 30 april (Koninginnedag) houden de Ge reformeerde Gemeenten weer hun grote landelijke zendingsdag. Plaats van samenkomst is de Expoha) te Hilversum. Aanvang half elf. Dit jaar zal speciaal aandacht wor den geschonken aan de Mbuma-zen- ding in Rhodesië. Zendeling J. van Woerden zal over zijn werk daar be richten en mevrouw Mijnders-Van Woerden vertelt het zendingsverhaal voor de kinderen. Verdere sprekers zijn de predikan ten H. Rijksen, G. Schipaanboord, L. Huisman, J. van Haaren, A. W. Ver hoef en Chr. van Dam. Zij zijn geheel verstoken van predi kanten. Hun kerkelijk leven speelt zich af in woningen. Kleine groepen houden elke avond bidstonden. Ook op zondag komt men in de huizen samen, om de Bijbel te lezen, te zin gen en te bidden. Soms worden ook samenkomsten in de open lucht houden. De doden worden begraven volgeni kerkelijk gebruik, waarbij ouderen, die zich de lutherse liturgie nog her- rinneren, de leiding hebben. UTRECHT De belangstel ling voor de driejarige kleu terleidstersopleiding is sterk afgenomen na de alarmerende berichten over de plaatsings mogelijkheden van afgestu deerde meisjes. Het Nederlands verbond van vak verenigingen betreurt dit omdat de zo noodzakelijke verlaging van de leerlingenschaal door de plotselinge paniek in gevaar komt. In 1967 was er voor het eerst een overschot van rond de duizend kleu terleidsters. Volgens de bij het NW aangesloten Algemene bond van on derwijzend personeel is dat een nor male situatie. Er zijn nu zelfs weer onvervulbare vacatures in Friesland en Drente. AANMELDING Het NW meent dat de ontstane onrust geleid heeft tot een veel ge ringere aanmelding. Half april had den zich nog maar twaalfhonderd meisjes voor de opleiding laten inschrijven (schooljaar 19&7/'68: 3.200). Als deze verminderde belangstel ling een permanent karakter krijgt, komt er niets terecht van de verla ging van de leerlingenschaal. Thans geldt een 40-schaal, al zijn er natuur lijk klassen met minder leerlingen. Om de zaak in fasen aan te pak- Studentenraad weer zonder bestuur DELFT Het onlangs gekozen bestuur van de Nederlandse studen tenraad is alweer afgetreden. Dit ge beurde op een gisteravond in Delft gehouden nationaal congres. Aanleiding tot het aftreden was het erwerpen door het congres van een mendement van stud'75 en een estuursvoorstel, waardoor men zon- er werkprogramma terzake van de -rganisatie van de sociale voorzienin- len voor studenten kwam te zitten. Het afgetreden bestuur bestond, op een uitzondering na, uit SVB'ers. Zes ln de praktijk is gebleken dat om zetting in zes afdelingen beter was. De oude afdeling open jeugdwerk heeft plaatsgemaakt voor „advies dan. De inbeslagneming geschiedde j plaatselijke vormgeving', terwijl de Ir. apdracht van de officier van justi- afdeling regionale centra is toege- tle en hoofd van het parket, mr. J F. voegd. tfartrjiker. I Open jeugdwerk kreeg met de (Van onze correspondent) MADRID Zullen de protestantse ker ken van Spanje zich toch laten registreren? Waarnemers geloven van wel, maar ze zul len wel allemaal wachten tot de termijn die gesteld is bijna afloopt. Voor 31 mei moe ten alle kerken zich hebben laten inschrij ven. Dit wordt geconcludeerd uit een blad dat alle baptisten predikanten hebben ontvangen van hun commissie voor wettelijke zaken. Daarin wordt de predikanten uitvoerig uitgelegd welke boeken en registers de kerken jaarlijks aan de autoritei ten moeten voorleggen als ze erkenning aange vraagd hebben. De algemene stemming onder de Spaanse pro testanten is, dat ze zich als Spaanse burgers moeten onderwerpen aan de wet. Maar ze zullen dit met grote tegenzin doen, omdat ze hun be zwaren tegen de wet op de godsdienstvrijheid niet onder stoelen of banken willen steken. Ze blijven hopen dat een voortdurend protest tegen deze wet er uiteindelijk toe zal leiden dat de wet verbeterd zal worden. Protestanten in Spanje buigen voor tie wet Het ziet er naar uit dat de actieve Youth for Christ-beweging zijn evangelisatiecampagne van Barcelona niet in de plaatselijke schouwburg zal kunnen houden. De bijeenkomsten zullen worden belegd tussen 11 en 18 mei. Van de zijde van het stadsbestuur is gezegd dat geen vergunning zal worden verleend eer de plaatselijke kerken offi cieel erkenning hebben aangevraagd. Omdat het bestuur van deze Interkerkelijke evangelisatiebeweging niet gelooft, dat de kerken een dergelijke aanvrage zullen indienen voor de campagne, werd besloten de bijeenkomsten te houden in de grootste baptistenkerk, die 1000 zit plaatsen telt. Twee jaar geleden werd de campagne ook in die kerk gehouden. Iedere avond was het gebouw stampvol met soms meer dan 1200 jonge mensen. Verwacht wordt dat de opkomsten dit jaar nog groter zullen zijn. Er is nog geen oplossing ge vonden voor de vraag wat de organisatoren zul len doen als de mensen niet meer in de kerk kunnen. Billy Graham Volgens een persbericht van de Youth for Christ-beweging in Barcelona wordt de Ameri kaanse evangelist Billy Graham op 14 juni in die stad verwacht. Hij zal een gesprek hebben met de plaatselijke predikanten. Tevens wordt over wogen die dag nog een grote evangelisatiebij eenkomst te beleggen. Verwacht wordt dat dan de meeste ker ken erkenning zullen hebben aangevraagd -3n dat dan een vergunning aangevraagd kan worden voor het gebruik van de Schouwburg of een stadion. De burgemeester zal echter uiteindelijk moeten beslissen. Van zijn beslissing zal afhangen of die bijeenkomst door zal kunnen gaan of Graham al leen contact zal hebben met de protestantse pre dikanten en de gemeenteleden. ken, zou in 1969 de 35-schaal moeten worden ingevoerd. Hiervoor zijn 2.200 leidsters nodig. Wanneer vier of vijf jaar later de stap naar maximaal 30 leerlingen wordt gezet, zijn er nog eens 3.200 leidsters meer nodig. PRIORITEIT In onderwijskringen bestaat enige hoop, dat het ministerie van onder wijs en wetenschappen de verlaging van de leerlingenschaal hoog op de prioriteitenlijst zal plaatsen. Over de vooruitzichten op korte termijn zegt het NW dat er dew zomer weer ongeveer duizend leidsters niet onmiddellijk geplaatst zullen kunnen worden. (Van onze kunstredactie) UTRECHT Vandaag begint het Utrechts Conservatorium zesde, tot 26 april durende, internati onale concours voor vertolkers van hedendaagse muziek. De organiseren de Stichting Gaudeamus ontving hiervoor de inschrijving van zeven envijftig deelnemers uit dertien lan den. Na het slotconcert in het Gebouw voor K. en W„ waarin de winnaars optreden, zal de commissaris van de Koningin in de provincie Utrecht, mr. C. Th. E. Graaf van Lijnden van Sandenburg, vrijdag de vijf prijzen uitreiken. NED. HERV. KERK Aangenomen de benoem, tot leraar godsdienstonderw. a. d. herv. kweeksch. te Zwolle: drs. R. H. Wissink te Schie dam; naar Hilversum (vac. G. Wasse naar): H. Bouter te Leiden; naar 't Harde (Gld.) toez.: G. Broere te Din- teloord. GEREF. KERKEN Beroepen te Schiedam (vac. P. Everaars): C. v. Zuylen te Hoogeveen; te Roekan je: kand. J. D. Sinte Maartens dijk te Rotterdam, te Halfweg-Zwanen- burg: J. A. A. de Boer te Ommen; te Haren (Gr.): drs. B. v. Oeveren te Utrecht. Bedankt voor Wormerveer en voor Emmeloord: H. Makkinga te Koudekerk a d. Rijn, die voorlopig geen andere be roepen in overweging kan nemen. GEREF. KERKEN (vr(jgem.) Bedankt voor Berkel en Rodenrijs (2e pred. pl.)A. G. Versteeg te Stadska naal. CHRIST. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Veenendaal Pniël- kerk vac. J. Keuning): J. Brons te Nunspeet. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Arnhem en voor H. I- Ambacht: J. C. Weststrate te Melis- kerke. Weer in Enropa weer max temp. neer gisteren slag Kopenhagen licht bew. 16 0 Londen zw. bew. 17 0 Amsterdam zw. hew 17 0 Brussel zw. bew 19 0 Luxemburg licht bew 21 0 Pa rij s zw. bew 17 0 Nice mist 19 0 P'rankfort onbew 23 München half bew. 23 0 ZOrich half bew 24 0 Genève half b» 23 n Locarno 24 0 Wenen 23 0 Innsbruck half mw Rome 20 0 Madrid zw. bew 25 Mallorca geh bew 21 t

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 2