WEEKAGENDA K. en G. groef zich in stereo-langspeelplaat Wachthuisjes voor centrum Haagwijk Wegrestaurant Leiderdorp dag en nacht geopend Herdenking ds. King in Leiden Balletleerlingen in opel der dans Bomen vernield Autocrossclub moet schade van 1000,- betalen Paasontbijt Koppelbazenaffaire voor gerechtshof nieuwe leidse courant 3 MAANDAG 8 APRIL 1968 LEIDEN In zeer betrekkelijke rust en sporadisch aanwezige stilte zijn afgelopen zaterdag in „studio" Stadsgehoorzaal vele vermoeiende uren lang opnamen gemaakt van het 40 jaar bestaan de K. en G. Het longplay- en stereo-resultaat zal omstreeks half mei onder de label Omega op de Benelux-markt worden gebracht. De uitgebreide technische staf van studio Tony Dime uit Breda con serveerde via negen microfoons en kostbare elektronische instal laties (ruim f 100.000) zo'n twin tig verschillende muzikale ge rechten van het Chr. tamboer- en pijperkorps Kunst en Genoegen. Een 120 senioren hebben ruim acht uur lang het onderste uit de muzikale kan moeten geven aan de kritische maar enthou siaste platenmakers. Dat jullie nooit eerder zijn ont dekt, snap ik niet", bleef Tony Dime maar zeggen, Het droge aankondigingsbriefje, met de twintig titels erop, bezorgde hem steeds nieuwe verrassingen. Goed op pittige marsen had hij gere kend. Maar dat het korps ook zangnummers, tango's, mam- ba's en andere originele pijlen op de boog heeft, bezorgde hem een plezierige dag. Er is keihard gewerkt in de Stads gehoorzaal Van negen tot kwart over vijf. En telkens imak al na tweemaal spelen kwam de luidspreker stem uit de regieka mer: „Uitstekend jongens, vol gend nummer maar" of: Dat was een beste, heren, alleen in het midden, die inzet van de ko- perbak was wat aarzelend. Nog een keertje, maar, voor de zeker heid. AttentieOpname nu NU". Maar om kwart over vijf waren de minuscule dwarspijpjes en de volumineuze soesafoons leegge blazen, was de spanning uit de trommelvellen, was de kracht uit de dirigerende armen van de mu zikale directeur H. Freijsen. Maar de sfeer was nog even uitstekend. Zei voorzitter Jan IJzerman lachend: „Ik vraag me weieens af of ik voorzitter ben van een Christelijke muziekvereniging of van een carnavalsclub". Om half zes pakten de voldane technici hun spullen in. „Dat wordt een beste plaat" zei Tony Dime, die glunderend zijn stoel bij de imposante regeltafel ach teruit schoof. „Wat een uithou dingsvermogen, wat een disci pline, wat een vaklui, die ama teurs. Nou, dat maken wij bij beroepsmusico wel eens anders mee". Op zaterdag 20 april gaat het korps naar de Keukenhof. In de ver nieuwde uniformen. Daar wordt de pronkfoto voor de hoes ge maakt. De tweemaal-twintig-mi nuten K. en G. krijgt namelijk een vierkleurenjas. En dat alle maal voor de prijs van 9.90. Op de foto's: uitvoering van een der nummers en belangstelling van K. en G.-leden voor het op nemen. LEIDEN In het kader van een landelijke actie van de Nederlandse studenten zal woensdag 10 april in Leiden een herdenkingsavond gehouden worden ter nagedachtenis van ds. Martin Luther King. Het is de bedoeling dat dit studenten initiatief niet tot deze groep beperkt blijft, maar dat belangstellenden uit de gehele Leidse bevolking aan deze herdenking deelnemen. De herdenking zal om half acht gehouden worden in het Academie gebouw van de universiteit, Rapen burg 73. De bijeenkomst wordt geopend door rector magnificus, prof. dr. P. Muntendam. Hierna zal prof dr. J- W. Schulte Nordholt ingaan op de rassenstrijd in de Ver. Staten en de rol die ds. King hierin heeft ge speeld. Tot slot zullen twee korte filmpjes gedraaid worden over de hoogtepunten uit leven van M. L. King. 5 11 1 LEIDEN Onder de titel ,.Spel der dans", gaf zaterdag Marjoleine Briër,'die Ann ter Haar-Pasman op volgde, een leerlingenavond van de Leidse Balletschool in combinatie met de balletschool Zoetermeer. De leerlingen variëren in leeftijd van 5 tot ongeveer 30 jaar. Er is dus een grote variatie mogelijk. Vóór de pauze waren het de jon geren die aan bod kwamen. Uit de aard der zaak overwoog hier het speelelement. Er was als altijd bij de kleintjes een charmante onvolko menheid. De choreografie was verantwoord en slaat zich aan bij de mogelijkhe den van deze jonge jeugd. Had het gedeelte vóór de pauze een romantische inslag, na de koffie werd het moderner en daarbij bleeik ons, dat de fantasie van Marjolein Briër de meeste kans krijgt bij het eigentijdse. Er kwam wat meer va riatie in de choreografie en ook meer expressie. Een van de hoogtepunten werd LEIDEN Waarschijnlijk zullen nog dit jaar de haltepalen van de NZH-bussen (lijnen 13 en 14) voor het bejaardencentrum Haagwijk aan de Beethovenlaan ln Zuidwest wor den vervangen door wachthuisjes. De bewoners van het bejaarden centrum zullen ongetwijfeld met in stemming kennisnemen van dit be richt. Blijkens een ingezonden stukje, dat wij ontvingen, hadden zij al de suggestie gedaan om de haltepalen recht voor de ingang te plaatsen zo dat de bewoners van het centrum in de vestibule bij ongunstig weer zou den kunnen wachten. Van de NZH vernamen wij echter. LEIDEN Langs de Floris Ver- stèrlaan b ijde Willem de Zwijger- brug zijn ruim twintig pas geplante jonge bomen doormidden gebroken. „Collectanten" actief LEIDEN De Leidse politie heeft een 24-jarige en een 17-jarige stu dent geverbaliseerd, die zonder ver gunning op de Rijnsburger weg met een intekenlijst geld inzamelden „voor de slachtoffers van Vietnam". Het opgehaalde geld, ongeveer f 50, is inbeslaggenomen. Meer coördinatie CHU-a f delingen LEIDERDORP De plaatselijke CHU-afdelingen uit Leiden en omge ving gaan meer samenwerken, onder meer in het belang van een goede coördinatie by het uitschrijven van vergaderingen en voor het indienen van voorstellen bij het hoofdbestuur. Dit werd meegedeeld op de vergade ring van de afdeling Leiderdorp, die onder leiding stond van voorzitter Marck. Na een toelichting door de voor zitter werd besloten de contributie te verhogen Hierdoor wordt het on der meer mogelijk een contactorgaan te gaan uitgeven. Er werd aandacht gevraagd voor de ledenwerfactie, die vooral over een jaar, als het aantal inwoners van Leiderdorp met grote sprongen omhoog zal gaan door het gereedkomen van nieuwbouw, ur gent wordt. Nederlands Klages-genootscha p opgericht LEIDEN Met een toespraak van prof. dr. Ernst Frauchiger, voorzitter van het internationale Klages-ge- nootschap is zaterdag het Nederland se Klages-genootschap opgericht. Deze organisatie stelt zich de ver breiding en uitbreiding van de we tenschappelijke ideeën van de filo soof Ludwig Klages ten doel. Voorafgaand aan de officiële op richting spraken dr. D. Wiersma, buitengewoon hoogleraar in de fo rensische spychiatrie aan de Leidse universiteit en prof. Ernst Frau chiger over respectievelijk Ludwig klages en de psychologie van de hysterie en ,,die Bedeutung Ludwig Klages für Biologie en Medizin". 's Middags hield de heer J. J. Wittenberg, oud-voorzitter van de Nederlandse vereniging tot bevor dering van de wetenschappelijke grafologie, een lezing over Ludwig Klages en de grafologie. Dr. Fran- goise Wiersma-Verschaffelt belichtte^ tenslotte Ludwig Klages als dichter. Tijdens de eerste ledenvergade ring van het Nederlandse Klages- genootschap is een bestuur gekozen onder voorzitterschap van dr. F. Wiersma-Verschaffelt. Vragen over spreiding vakantie DEN HAAG Ir. H. Vredeling (soc.), lid van de Tweede Kamer en van het Europees parlement, heeft de Europese commissie schriftelijk gevraagd of ze het initiatief wil ne men in overleg met de lid-staten tot vakantiespreiding te komen. Vragen steller wijst er op, dat met een be tere vakantiespreiding in de landen van de Europese gemeenschappen velerlei belangen gediend zyn. LEIDERDORP Het restaurant Albert's Corner, waarvoor burge meester Callas woensdag de eerste paal gaat slaan, zal dag en nacht geopend zijn. Men hoopt deze vesti ging van de N.V. Formosa, dochter onderneming van Albert Heijn NV, over een jaar in gebruik te nemen. Het restaurant krijgt een capa citeit voor plm 300 gasten en de parkeerplaats zal ruimte bieden aan 130 auto's. Bij de ingang komt een Caltex-benzinestation. De tota le vloeroppervlakte van dit door het Rotterdamse architectenbureau E. F. Groosman ontworpen restau rant wordt 1250 m2. De bouw is opgedragen aan de Kon. Beton- en Aannemingsmaatschappij voorheen Van Waning NV te Rotterdam. Vanuit Leiderdorp zal het nieuwe restaurant te bereiken zijn via de Persant Snoepweg. Vanaf het onge veer vijftig meter lange terras kijkt men uit op de Dwarswatering. Formosa exploiteert momenteel naast een Formosa-restaurant en een lunchroom in Amsterdam en drie „Wimpy's" een dertiental Al bert's Corners, waaronder zes weg restaurants. burgerlijke stand van Zoeterwoude ZOETERWOUDE Geboren: Ferdinandus C J, zv J L P Ver stegen en G A Vergeer; Elisabeth J M, dv W R J Vlasveld en M J M Wassenaar. Overleden: G W Versteegen, 50. Ondertrouwd: H Kamphuis en A C H v Velzen, J C v Rijn en Q J M Kleijweg, J A P v Winden en H M Valentijn, L Q v d Ham en J A v d Salm. Getrouwd: F B Hulsbos en M L de Ruijter, J v Leeuwen en P Fee leus. Na klandestien plakken: LEIDEN Het aanplakken van reclamebiljetten op plaatsen, waar dit niet is geoorloofd, kan soms uitdraaien op een hoge kostenrekening. Dit heeft de voorzitter van een in Voorschoten gevestigde autocross-club moeten ervaren. De Leidse kantonrechter, die hem in oktober van het vorige jaar veroordeelde, heeft nu ook de civiele vorderingen van twee busmaatschappijen en enige overheidsbedrijven toegewezen. Dit be tekent, dat de club de door het klandestien opplakken van reclame veroorzaakte schade tot een bedrag van ongeveer duizend gulden geheel moet vergoeden. Doelwit voor de klandestiene plakkers waren onder meer wacht huisjes voor busreizigers en trans formatorhuisjes. Zes gedupeerden, waaronder de Citosa en de NZH en enige overheidsbedrijven zoals de PTT, hebben een schadeclaim inge diend, die nu dus is aanvaard. Academische examens LEIDEN kand ex II gen: mej M A C Lindenhoff (Leiden), A E Nanning (Den Haag), S P Vanhorick (A'dam), M J de Vries (Leiden). W H L van Wijk (Zandvoort), A J Beunders (W'naar), W van Dam (Den Haag), R van der Eijk (A'dam),J C Jelluma (Bodegraven), C van Mameren (Leiden), G G Persijn (Koewacht) J J A Verzuu (Voorschoten), L de Vries (Haarlem). J Wassenaar (Noordwijk), L van Wolfswinkel (Schie dam): doet ex Ned recht: J M den Hol lander (Den Haag: prop ex godgeleerd heid: M den Draat Vlaardingen): doel ex godgeleerdheid: C Haas (Leiden); doet ex klass taal- en letterkunde: mej J G M v d Rijt (Den Haag): kand ex W- sociologle: G H J Saas (R'dam), mej A W M van Aardenne (Heiloo). J Rensing (Bennebroek). mej J L M O Hoornweg (Den Haag); doet ex klass taal- en let terkunde: mevr M Gumbert-Hepp (Oegst geest); doet ex Ned recht: mej LEP Niks (Lelden), FFF Vries (A'dam). Organisatoren van autocrosses, beatavondjes en dansavondjes kun nen lering trekken uit de beslissing van de Leidse kantonrechter. Requiemmis voor ds. King LEIDEN Morgenavond om half acht wordt in de R.K. Antoniuskerk een gezongen requiemmis aan ds. King opgedragen. Afscheidsavond dokter Meel LEIDEN In verband met hun vertrek uit Leiden houden dokter en mevrouw Meel een afscheids avond op dinsdag 16 april van acht tot tien uur in de zaal van speeltuin Oosterkwartier aan het einde van de Borneostraat, te bereiken met bus 14 en 15 (halte Driftstraat). dat plaatsing van wachthuisjes voor Haagwijk al is voorbereid. Overigens staat voor de bij het centrum beho rende woningen aan de Kennedylaan wel een wachthuisje met banken. Jeugd zocht eieren in Oegstgeest OEGSTGEEST Ongeveer 325 kinderen tussen 4 en 10 jaar heb ben zich zaterdagmiddag van lialf drie tot 4 uur geamuseerd op het eierzoekfeest op het Springveld, dat was georganiseerd door de plaatse lijke padvinderijgroepen. Een even groot aantal groene, gele, blauwe en extra versierde eieren was tussen gras en struikgewas goed verstopt, zodat ijverig moest worden ge speurd. Behalve het gevonden ei, kregen de kinderen ook nog snoep-eieren mee naar huis, terwijl een groot aantal zoekers speciale prijzen in de wacht sleepte. De eerste en de tweede prijs in de groep van 46 jaar gingen naar Bas de Nes en Peter Gilles van Rees, in die van ■68 jaar naar Wilma Koerten en Carla Verhoog, in die van 810 jaar naar Mario Timmer en Marianne Stapel. Tussen het zoeken door werden de kinderen bezig gehouden met spelletjes, waarbij ouders het tekort aan leidinggevenden aanvulden. De organisatoren, die voor het eerst een dergelijk evenement hadden voorbereid, zijn van plan er volgend jaar weer een geslaagd feest van te maken. Poelgeest-gesprek over Indonesië en Suriname OEGSTGEEST Van 26-28 april 1968 wordt in kasteel Oud-Poelgeest een weekeind gehouden voor jonge ren tussen 18 en 30 jaar over politie ke en maatschappelijke ontwikkelin gen, die zich voordoen in Indonesië, terwijl tevens de vraag wordt gesteld of men mogelijk in Suriname van deze ontwikkelingen zou kunnen leren. Deze conferentie maakt deel uit van een serie weekeinden getiteld „Internationale preparatie", georga niseerd in samenwerking met de Ne derlandse Jeugd Gemeenschap. Ten aanzien van Indonesië zullen twee sprekers, die de situatie van binnenuit kennen, inleidingen hou den met als titels respectievelijk: „Indonesia, verscheidenheid in een heid", en „Indonesia voor het dilem ma van verandering van maatschap pij-structuren". Drs. H. Eersel te Amsterdam werd gevraagd zijn visie te geven op de toekomst van Surina me. Er zullen ook enkele recente films worden vertoond. OEGSTGEEST Ook dit jaar wordt weer een Paas-ontbijt gehou den in het koetshuis van kasteel Oud-Poelgeest. Het begint op eerste Paasdag om half negen en eindigt op tijd om de morgenkerkdiensten in de gereformeerde kerk en de hervorm de kerken te kunnen halen. Men dient zich vóór woensdag 10 april op te geven. De diensten in de gereformeerde kerk aan de Mauritslaan, de her vormde Pauluskerk en de Groene of Willibrordkerk hebben, evenals vo rige jaren op eerste Paasdag, plaats onder verantwoordelijkheid van bei de kerkeraden gezamenlijk. Voorts is weer de dienst in de Pauluskerk op de morgen van de tweede Paasdag een gezinsdienst, waarin oud èn jong extra welkom is. OEGSTGEEST -Voor het exa men Fotohandel, afgenomen door de Stichting Vakexamens Kleinhandel in Fotografische en Cinematografi sche Artikelen te Den Haag, is ge slaagd de heer Ed Vijlbrief te Oegst geest. Goudsmid bij Begeer wint eerste prijs VOORSCHOTEN De heer J. R. f. Kins, goudsmid bij de N.V. DCW, een dochteronderneming van de N.V. Koninklijke Van Kempen en Begeer, heeft op de nationale beroepenma- nifestatie in Utrecht een eerste prys gewonnen. Hij zal daardoor kunnen deelnemen aan de internationale be- roepenmanifestatie, die in Zwitser land wordt gehouden. Zijn collega, de heer A. van der Putten, won de vierde prijs. „AU my trials" met prachtige mu ziek en zang van Joan Boez, die in spirerend werkten. De verdere uitvoerenden hadden zichtbaar contact met de moderne muziek, die daardoor zeer functio neel werd. Het ballet „Kompositie," zonder muziek werd voor amateurs tech nisch knap uitgevoerd, maar was minder expressief. Marjolein Briër danste knap, en soepel een solo „Romanza" op mu ziek van Francis Paulenc. Deze solo was goed opgebouwd, duidelijk en met uitstekend gebruik maken van een drie dimensionale ruimte. De mime van Mol Hannaart was niet erg duidelijk. Verscheidene leerlingen toonden talent te bezitten. Aan Marjolein Briër zal het niet liggen, wanneer zy „in de knoop breken en voor de ochtend van hun bloei vergaan. Vermelding verdient de met grote zorg en smaak zelf ontworpen en op eigen atelier gemaakte kle ding, Bovendien had men op het toneel een artistiek bloemendécor gemaakt. En van bloemen gesproken. Met armen vol werden ze voor de be kwame leidster het toneel opgedra gen. A. c. BOUWMAN Leidse Spaarbank in maart LEIDEN In maart werd er bij de Leidse Spaarbank ingelegd f 5.892.962,16 en terugbetaald f5.571.284,25. Het tegoed der 64.237 inleggers be droeg aan het einde van de maand f 86.598.102,67. Zoekt U een goed ANKERHORLOGE voor 30,- en 40,-. Of het allerbeste van 200.- en 400.- Etema. Certina, Prisma, Junghans. Ewe, Anker. Roamer HORLOGER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 heeft het ALTIJD VOORDELIG 's Maandags gesloten. DEN HAAG Het Haagse ge rechtshof heeft zich geruime tijd be zig gehouden met de behandeling van de bekende affaire van de Leidse koppelbazen (die door het be loven en verschaffen van giften uit lokking pleegden tot plaatsen van valse handtekeningen). Terecht stond 'n 46-jarige ex-aan nemer uit Leiden, die door de recht bank in eerste instantie was veroor deeld tot negen maanden gevange nisstraf waarvan drie maanden voorwaardelijk met proeftijd van drie jaar, van welk vonnis hij in hoger beroep kwam. Zoals in eerste instantie ontkende hij ook nu hetgeen ten laste was gelegd. Hij zou wel degelijk gelden heb ben uitgekeerd aan zijn medewer kers ten behoeve van sociale lasten en lonen. De medewerkers, als getui gen gehoord, ontkenden die bedra gen te hebben ontvangen. Er waren ook drie getuigen a décharge gedagvaard en de verkla ringen waren zodanig, dat de procu reur-generaal een getuige moest waarschuwen, dat deze met één been in de gevangenis stond op vermoe den van meineed. De proc.-generaal zag geen redeh om in het vonnis van de rechtbank wijziging te brengen en eiste beves tiging van dat vonnis. Mr. H. Kruizinga achtte hetgeen ten laste was gelegd, niet bewezen en concludeerde tot vrijspraak. Arrest op 19 april. Bedankt voor beroep Geref. Kerk Leiden LEIDEN Ds. P. van Dijk te Creil-Espel heeft bedankt voor het beroep, dat de Geref. Kerk van Lei den op hem had uitgebracht in de vacature-ds. Haverkamp. Contant dividend bij Beers NV DEN HAAG Aan de algemene jaarvergadering van aandeelhouders van Beers' Zonen N.V. zal worden voorgesteld over 1967 een contant di vidend uit te keren van 20 pet. (over 1966: 20 pet. waarvan 5 pet. in aande len). Zo delen directie en commissa rissen van het bedrijf mede. Onveranderd dividend bij Wilton-Fijeuoord SCHIEDAM Aan de gewone alge mene vergadering van aandeelhouders van Wilton - Feijenoord - Bronswerk N.V op 10 mei zal worden voorgesteld het dividend over 1967 te bepalen op 12 procent (onveranderd), zo deelt het bedrijf mede. Maandag 8 april Gehoorzaal, 7.15 u.: generale repetitie Mattheus-Passlon Ex Anime, toegankelijk voor publiek. Stadhuis, 7 uur: gemeenteraad. De Doelen. Rapenburg 2, 8 uur: amd- aeurfotografen, bespreking Jaarlijkse wed strijd. Dinsdag 9 april Gehoorzaal. 7.15 u.: uitvoering Mat theus-Passlon door Ex Anime. Stadhuis. 7 tot 8 uur: zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Pardeeza, Doezastraat, 8.30 u.: politiek trefpunt. Zaal Koningskerk. 8 uur: afd. Noord Christenvrouwenbond, over blindeninsti tuut BartimeUs. Woensdag 10 april Trouwkamer stadhuis, 4 tot 8 u.: spreekuur sociale raadsvrouwe. Pieterskerk, 7.15 u.: avondgebed. Gehoorzaal. 8 u. nam.: opening huishoudshow fa. Langezaal. Breestraat 19, 8 uur: afd. Lelden Chr. plattelandsvrouwen- en melsjesbond, paas- llturgle. Academiegebouw, 7.30 u - herdenking ds. M. L. King. Zijlsingel 2, 3 uur: kindersamenkomst Volle-Evangellegemeente. Donderdag 11 april Bovenzaal Bevrijdingskerk, 8 uur: afd. Lelden Zuid-West Christenvrouwenbond, mej. J. Querldo Den Haag over „Het opgroeiende meisje, haar beroeps- en partnerkeuze". Gehoorzaal. 10 tot 23 u.: huishoudshow fa. Langezaal. Vrijdag 12 april L.II.J.-gebouw, Levendaal 101: tlenerso- ciëtelt. Boshuis, achter Hof laan 74, 7 u.: ruil beurs voor verzamelaars. Gehoorzaal. 10 tot 23 uur: huishoudshow fa. Langezaal. Zaterdag 13 april L.H.J.-gebouw. Levendaal 101: midden- en ouderensoclëtelt. Gehoorzaal, 10 tot 23 u.: huishoudshow fa. Langezaal. OEGSTGEEST Het Witte Hul6, 2 tot 5.30 u.: schaaksociëteit Palamedes. Films CAMERA (2.30. 7 en 9.15 uur): What's new. Pussycat? (18 jaar); vrijdag- en za terdagavond 11.30 uur: Modesty Blaise (18 jaar). LIDO (2.30, 7 en 9.15 uur): Onderwereld van New York (18 Jaar). LUXOR (2.30, 7 en 9.15 uur): Bonnie and Clyde (18 jaar). RE (2.30, 7.15 en 9.15 uur): In het web der ontucht (18 Jaar). STUDIO (2.30, 7 en 9.15 uur): De non (18 Jaar). TRIANON <2.30, 7 en 9.15 uur): Vakantie perikelen met funeste gevolgen (alle leef tijden). Dienst apotheken Geopend voor spoedgevallen: Apotheek Herdingh Blanken. Hogewoerd 171, tel. 20502 en Apotheek Zuid-West, Brahmslaan 20. tel. 21522. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van Apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waargeno men door Apotheek Herdingh Blanken. Mobiel A.N.W.B.-bantoor Musea en Hortus Museum Volkenkunde. Steenstraat: op werkdagen van 10 tol 6 u.. ook zaterdag zondag van 1 tot 5 uur Museum Oudheden Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 6 u., ook zaterdag zondag van 1 tot 5 uur. Sted. Museum De Lakenhal. Oude Sin gel: op werkdagen van 10 tol 8 u.; zon dags van l tot 4 uur Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 9 uur, kassen zaterdaga en zondags geslo ten Plantenboot Beestenmarkt: 9 tot en met 12 april, plantenboot Kon. kwekerij Meerhelm, Dedemsvaart. Badinrichtingen De gemeeiueiuke oaainricntlngen ztjn op de volgende tijden geopende Lindestraat I o maandag :esloten, dins dag 9—11 15 u en 13.30—17 15 u., woensdag gesloten, donderdag 13 30—18.15 u., vrijdag 0—11.15 u. en 1330-18.45 u„ zaterdag ft— 11.15 u en 13.30—16 30 u. Van der Werfstraat 39: maandag en dinsdag gesloten, woensdag 811J5 en 13.3017.15 u.. donderdag 8.30—IIJ5 en 13.30—18.15 u.. vrijdag s 10—11.18 u. en 13.30—18 45 u. zaterdag 7.30—11J5 en 13J8— 1630 u. Bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziekenhuis: vooi patiënten ln klasse la, lb en 2e: dagelijks 1030— 11.30 1430—16 en 19—20 uur. Voor pstlënten ln klasse 3: maandag, woensdag, donderdag en vrijdag 18.15— 19. dinsdag 13—14 .zaterdag 15—18, sondag algemeen christelijke en nationale feest dagen 14.30—16 uur Vrouwenkliniek: maandag Lm. vrijdag 18.45-19.30 uur. zaterdag 15.30—16-30 uur, zondag 15.30—17 uur. Klasscp-jtiénien op de vrouwenkliniek: dagelijks 10.30-11.30. 18—16.30 en 10-20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 16 resp 12 Jaar niet worden toe gelaten. ln bet belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Dlaconessenhuls Lelden: derde klas da gelijks 2 tot 3, dinsdag .donderdag en zondag bovendien van 7 tot half 8; twee de klas dagelijks van 2 tot 3 en van tot 8; eerste klas dagelijks van 11 tot 12, 2 tot 3 en l tot 8- EUsabethzlekenhuls Lelden: derde klas dagelijks van 2 tot 3 en 's avonds van kwart voor 7 tot half 8, kraam afdeling dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 1 tot half 8; tweede klas. da gelijks van half 12 tot 12, 2 tot 3 en kwart voor 7 tol half 8; eerste klas: dagelijks van half 12 tot half 8. Annakllnlek Lelden: dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dins dag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatienten: dagelijks van half twee tot half vier en elke avdhd van zeven tot acht. ALPHEN-Rijnoord: alle klassen dage lijks van half 5 tot half ft op zondag van 4 tot half 8. Kinderafdeling dagelijks van 3 tot 6 mei bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vaden van 6 tot half 1. KATWIJK - Zeehospitium: longkUnlek: dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc- afdellng. dagelijks van half 3 tot half 5. Revalidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van halt 3 tot halt 5; Revalidatle- half vijf. LongkUnlek en tbc-afdeling kinderen woensdag van 7 tot 8 en zater dag en zondag van nalf 8 tot half 1 NOORDWIJK - Sole Ml o klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot hali 5 en 's avonds van 7 tot 8; zaalpatiënten zon dags van 1 tot 3, dinsdags van 1 tot haU 3, donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van t tot half 9. Tentoonstellingen Galerie walenkamp. Nleuwsteeg 11: Leids Altademlsch Kunstcenrum, grafiek en multlepels van Bonles. Dekkers, Dlb- bets. Koetsier en Struycken, tot en met 12 april, dlnsd Le.m. vrljd. 2 tot 8 uur. Galerie Van der Vllst, Botermarkt S: wandkleden Jeanne-Marle Bodewes, teke ningen Melndert Volkers en poppen Maja Alexander, van 30 maart tot 26 april, geopend dlnsd. tot en met zt. 9 tot uur. De Lakenhal: tentoonstelling Rondom Rembrandt, de verzameling Daan Cevat, 11 april tot 16 Juni, dag. 10 tot 17 u., zond, 13 tot 17 u.. Goede Vrijdag. Pasen, Konin ginnedag, Hemelvaartsdag en Pinksteren als zondags. WASSENAAR - kunstzaal Heuff, Hof- laan 7: schilderijen en aquarellen van Julia Glcsberts, maandag 8 tot en met 24 april. dag. 10 tot 17 u.. ook dinsdagavond 8 tot 10 u., zond. en tweede paasdag gesloten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 3