subliem plaat ORFEUS „Wij lopen niet achter leuzen van anderen onder de stervelingen anders dan andere Prins en Prinses bij de marechaussee Voorzitter Hazes van chr. bouwbond: CNV geeft eigen geluid Nieuw loonsysteem voor kappers Bordeelsluiting was terecht Uitdeling PSP- blad Radicaal niet gehinderd Dronken matroos stak met mes naar machinist Aanhangers: Lichaam van Lou blijft voorlopig in de kluis Fokker: 21 pet Jongeren klagen bij politie 7 WOENSDAG 3 APRIL 1968 /T"\E Archiv Produktion heeft 7 -*-J een boeiende en fraaie opna- me uitgebracht van Handels zg. Brockes-Passion. We menen, dat dit merkwaardige werk, mede dank zij deze opname, een goede kans heeft, in het concertleven een renaissance te beleven en een eigen plaats te krijgen naast de Passionen van Bach. Een overtuigend pleidooi voor Handels vergeten passiemuziek houdt August Wenzinger met zijn Schola Cantorum Basiliensis, het Regensbur ger Domkoor, de tenor Ernst Hafliger als o.m. evangelist, de bas Theo Adam als Christus en voorts de sopra nen Maria Stader, Edda Moser en Verena Scheidegger, de alten Rose- marie Sommer en Paul Esswood („countertenor"), de tenor Jerry Jen- nins en de bas Jakob Stampfli. Waarom beeft men deze partituur tot dusver laten liggen, terwijl men wèl pogingen onderneemt de tamelijk vlakke passie-muzieken van Tele- mann te doen herleven, of zelfs 1 Bachs verloren Marcus-passie desnoods zonder recitatieven (hetgeen natuurlijk nooit tot een bevredigend resultaat kan leiden) te reconstrue ren? Waarschijnlijk omdat de tekst (waaraan Bach stukkeh ontleende voor zijn Johannes-passie) in onze tijd moeilijk meer aanvaardbaar is. Het gaat hier immers niet, zoals bij Bach, om bijbelpassages doch om een geheel berijmde, niet-bijbelse tekst waarin het lijdensverhaal op een voor die tijd kenmerkende gevoelige en beeldrijke wijze wordt naverteld. De auteur van dit passiegedicht was Barthold Heinrich Brockes (1680-1747), een eerbiedwaardig Ham- burgs raadslid, die te Leiden rechten heeft gestudeerd en wiens literaire faam voornamelijk is gegrond op het negendelig werk Irdisches Vergnügen in Gott, waarin hij de doelmatigheid prijst waarmee God de wereld heeft ingericht. Der für die Sünde der Welt gemarterte und sterbende Jessus pu bliceerde hij in 1712. Binnen dit kader bespreken wij een boek van de musicoloog dr. J. van der Veen. Van de hand van deze auteur, die tevens muziekmedewerker van onze bla den is, treft de lezer hiernaast een beschouwing over de her ontdekte Johannes Passion van Handel en de sublieme opname daarvan. (Van onze kunstredactie) DIJ uitgeverij Bert Bakker Daan- men NV, Den Haag, is in de Fakul- teiten-reeks onder no. 9 een bundel met drie essays verschenen onder de titel Orfeus onder de stervelingen. De schrijver, de musicoloog dr. J. van der Veen uit Leiden, is tevens medewerker aan onze bladen, o.a. als recensent var de Nieuwe Leidse Courant. De kernvraag die uit dit boek oprijst is: wat is muziek eigenlijk en waar liggen baar grenzen? Deze kwestie wordt reeds in de eerste twee essays aan de orde gesteld, maar in bet laatste, Timotheus en de elfde snaar, gaat de schrijver dieper op de zaak in. Het wordt dan duidelijk dat de gren zen der muziek uiteindelijk nooit blij vend kunnen worden vastgelegd: kunst en vrijheid zijn onafscheidelijk met elkaar verbonden. In het eerste essay De fauteuil van Sokrates schildert dr. Van der Veen de Franse componist Eric Satie en zijn streven om te komen tot een soort functionele muziek een voorloper eigenlijk van de latere „achtergrond- muziek". Het in wezen zeer tragische kunstenaarsbestaan van deze man wordt uitermate knap beschreven, me de aan de hand van interessante cul tuur-filosofische achtergrondbeschou wingen. Het gedeelte De oren van Midas ie uitermate boeiend. In een heldere ver handeling over de zin van de muziek kritiek komt de auteur tot een duide lijker conclusie: het is tegenwoordig onmogelijk, op dit gebied nog vast tej houden aan een werkwijze met literai re inslag, zoals die werd gehanteerd in het romantische tijdvak. Hij geeft dan drie manieren aan, waarop de kritiek haar beoordelende en informatieve zal kunnen blijven vervullen. Vooraf laat hij een bonte stoet van toonaangevende critici uit de loop der tijden de revue passeren, waaruit blijkt, hoe tijdgebonden vele beoorde lingen wel zijn geweest. Ieder die de muziek ter harte gaat, kan dit boek warm worden aanbevo len, vooral ook omdat de problematiek van de eigentijdse muziek met haar vele facetten, zo duidelijk aan de orde wordt gesteld. (200 blz. 25,-). caballero Vrije tekst Niet minder dan vier componisten van rang componeerden het gedicht: Reinhard Keiser in 1712, Telemann in 1716 (te Frankfort in dat jaar uitge voerd) Handel in 1717 en Mattheson in 1718. Vermoedelijk kreeg Handel de tekst in 1716 in handen bij zijn be zoek aan Hamburg en schreef hij de muziek in Engeland het volgende jaar op verzoek van zijn vriend Mat theson, die het plan koesterde in de Stille week de traditionele uitvoering van passiemuzieken naar de vier evangelisten eens te vervangen door de Brockes-passie in vier verschil lende versies. Dit voornemen kon hij in 1719 realiseren, naar het schijnt met veel succes, want kort daarna verscheen een vijfde partituur naar Brockes met muziek, die een soort bloemlezing vormt uit de vier ge noemde partituren. Tot in het midden van de achttien de eeuw werd Brockes' tekst ge bruikt, wel een bewijs van zijn popu lariteit. Nu moeten we bedenken, dat Hamburg zo ca. 1700 een van de mo dernste steden van Duitsland was, waar het muziekleven dan ook een sterk vooruitstrevend karakter droeg. Reeds in 1640 had de toenmalige mu ziekdirecteur van de vijf hoofdker ken, Thomas Seile, de gewoonte inge voerd de zgn. oratorische passiemu zieken met „vrije" tekstdelen in de vorm van aria's, recitatieven en ko ren te verrijken (zoals we dat nog in de passiemuzieken van Bach vinden uit 1723 en 1729). De voor Hamburg unieke aanwe zigheid sinds 1687 van een ei gen operatheater met bijbehorende zangers en musici schiep bovendien de mogelijkheid van dit geschoolde materiaal gebruik te maken in de stille week, wanneer de theaters im mers gesloten waren. Dit verklaart, waarom de Brockes-passies in muzi kaal opzicht zo gevarieerd van vorm en middelen zijn. De muziek die Handel bij Brockes' tekst schreef, en waarin enkele ontleningen voorko men aan zijn eigen vroegere werken, is bijna zonder uitzondering van hoge kwaliteit, rijk aan expressieve en rit mische schakeringen, zeer fraaie ko ren, virtuoze aria's van uiteenlopende vormen, bewogen recitatieven. Dramatiek Zeker, het uitzonderlijke niveau van Bachs Johannes-passie (1723), waarin eveneens Brockes-teksten voorkomen, wordt niet bereikt, maar daarvoor in de plaats is er in deze muziek een vaart en een dramatiek die vooruitlopen op Handels latere grote oratoria; trouwens in Esther en Deborah, evenals in de opera Giulio Cesare, vinden we fragmenten terug van deze passiemuziek, die de com ponist blijkbaar zelf heel geslaagd vond. Wat ons vooral heeft getroffen? Bijvoorbeeld de aria's van „Tpchter Zion" (een van de vijf allegorische figuren die Brockes gebruikt om te genover de recitatieven van de evan gelist beschouwende aria's te plaatsen) de nos. 10, 17 en 55; de aria van Petrus no. 16 „Nehmt mich mit", het duet no. 42 tussen Jezus en Ma ria, en nog veel meer. Evenals bij Bach worden koraallie deren in eenvoudige zetting door het koor, orkestraal begeleid, gezongen, o.a. ter afsluiting van het geheel. Ter opening is een vrij uitvoerige sinfo- nia geschreven. Het is Barokmuziek van de beste kwaliteit, zonder inzin kingen en met vele hoogtepunten, doch.... en dat zal voor sommigen be zwaarlijk blijven, gebouwd op een onmogelijke tekst. Bloed en tranen bloeien rijkelijk, en de beeldspraak doet ons nogal eens vreemd aan (maar wat Pikander presteerde voor Bachs Mattlheus-passie is nu ook niet zo subtiel. Brockes schreef met vele rea listische beelden doorspekte gedicht in de zin van een bewogen verslag van een openbare terechtstelling, zo als die toendertijd ook in Hamburg tot de alledaagse werkelijkheid be hoorde. Schitterend Wat ons van de in drie platen vast gelegde en van een uitvoerig tekst boek voorziene opname bijzonder boeit, is de schitterende verklanking, j de stijlzuiverheid in tempi en versie ringen, de prachtige instrumentale soepelheid, de toon van de originele ARNHEM Prinses Beatrix en prins Claus hebben gisteren een bezoek gebracht aan de grensposten van de Koninklijke Marechaussee, waarvan de Prin ses schutsvrouwe is. In Lobith bezocht het paar de brigade-Lobith, die belast is met de persoonscontrole van de op en af varende schepen op de Rijn. Prinses Beatrix, gekleed in een blauwe mantel, en haar man stapten via een met een rode loper bedekte loopplank op het patrouillevaartuig van schipper sergeant-majoor A. Kip. Daarmee voeren ze naar de 875 ton metende Staalwijk van de KNSM, die met een lading grint on derweg was van Duitsland naar Wijk bij Duurstede, om een varende con trole mee te maken. In strijd met het draaiboek stapte niet alleen prins Claus, maar ook de Prinses over op de Staalwijk, waar zij kennis maakten met schip- persfamilie Reijmers. Vol belang stelling keek het prinselijk paar toe hoe de marechaussee de papieren controleerde. l Daarna gingen zij naai- de Neder- I lands-Duitse grenspost Bergh-auto- weg en maakte daar een rondgang door het gebouw van de marechaus- see. Daar zagen ze onder meer, hoe I vervalsing van paspoorten aan het licht wordt gebracht met behulp van een kwartslamp. De laatste marechaussee-onderde len die prinses Beatrix en prins Claus bezochten waren de garnizoensbri gade Garderen en het 11de mare chaussee-eskadron. In een ietwat miezerige regen bekeken de Prinses en de Prins de tenten van het bivak Garderen waarin iedereen druk was met dagelijkse bezigheden. Prins Claus stelde enkele vakkun dige vragen in de onderhoudstent waar een auto en een motorfiets werden gerepareerd, terwijl de Prin ses zich kennelijk beter thuis voelde in de veldkeuken, waar juist een geurige erwtensoep stond te sudde ren. Chef-kok P. J. van den Berg uit Schipluiden, toonde vol trots de kookketels en de rest van zijn outil lage en antwoordde op de vraag van de Prinses of hij zelf het menu vast stelde, „nee, dat doet hogerhand of gekopieerde barokinstrumenten (hobo's. Amati-viool, fagotten etc.), de soberheid der vokale partij en, waar nergens „sterrencultus" wordt bedreven, doch waarbij eigen lijk ook geen zwakheid valt waar te nemen behalve misschien in enkele sopraan-aria's. Wij vinden dit, evenals trouwens bijv. de Johannes-passie naar Bach van de Archiv-produktion, een model van beheerste, gevoelige, toch door zichtige en rustige uitvoeringsstijl, waarvan menige koordirigent ook ten onzent iets kan leren. De opname werd gemaakt in juni 1967 in de St. Emmeram te Re gensburg en dankt aan deze prachti ge ruimte stellig veel van haar gunstige akoestische kwaliteiten. Wij menen dat niemand van de aanschaf van deze passiemuziek ooit spijt zal hebben. DR. J. VAN DER VEEN. constante kwaliteit Toneelspeelster en TV-actrlce Sigrid Koetse AMSTERDAM Wij wensen in een demonstratieve mars door Den Haag niet achter leuzen aan te lopen, die wij als christelijke vakbeweging niet verantwoor den kunnen. Met o.m. dit argument verdedigde gisteren in de voorlichtingsverga dering van de Nederlandse christe lijke bond van werknemers in de hout- en bouwnijverheid voorzitter Hazes de weigering van de bond aan de massale betoging van de beide an dere bonden in Den Haag deel 'ce nemen. Ook CNV-voorzitter Van Ei- bergen sloot zich daarbij aan. Sprekers doelden daarbij op de Haagse spandoek met als opschrift: Geef ons heden ons dagelijks brood, maar eerst moet Roolvink dood. Ook in de Amsterdamse vergade ring ontbrak het echter niet aan uitspraken, die weinig vleiend waren voor minister Roolvink, ook al stelde de heer Van Eibergen, dat hij geen enkele behoefce had aan persoonlijke aanvallen, omdat hèt hier een stuk kabinetsbeleid betrof. Hij wilde met een aanval op één minister niet de schijn wekken aan de verantwoorde lijkheid van de overige ministers voorbij te zien. Kreten Uit de zaal klonken kreten als: Roolvink moet er uit; hij is geen soci aal mannetje anders had hij dit niet gedaan. Ik zeg het vertrouwen in dit kabinet op De verantwoorde lijkheid voor de gang van zaken ligt nu in handen van de regering, niet meer bij het bouwbedrijf zelf. Roolvink ga naar hüis Roolvink de Kamer uit en verstoten uit het CNV Niet terug naar Colijn, Roolvink verdwijn De kritiek tegen Rool vink moet bij ons het sterkst zijn, want het is een man uit onze kring De artsenhonoraria laten ze wel lopen. Dit is liberale politiek. Vele leden klaagden er over, dat men het vandaag hard te verduren zou krijgen op het werk, omdat de NCB zich afzijdig had gehouden van de demons'cratie in Den Haag. Voorzitter Hazes stelde hier tegen over, dat op eey voorliohtingscon- gres argumenten aangevoerd kunnen worden, die een ander overtuigen, maar een demonstratie op straat overtuigt niemand. Hij vond er meer moed voor nodig, een eigen stand punt in 'ce nemen en een eigen weg te gaan dan achter twee andere bonden aan te lopen. Nadrukkelijk stelde hij daarbij in te stemmen met de zake lijke bezwaren tegen het regeringsbe leid van de andere bonden en met de (Van onze soc.-econ. redactie) nota, die aan de Kamer is aangebo den. Ledenverlies De heer Hazes geloofde, dat deel neming aan de demonstratie in Den Haag ledenverlies had betekend, maar dat ook nu bedankjes zullen binnenkomen. Maar nu heeft men tenminste een argument tegenover hen, die altijd stellen, dat het CNV toch altijd achter het NVV aanholt. In het beleid van de vakbeweging staat het CNV dikwijls voorop, ook al komt dit dikwijls niet duidelijk naar buiten. De heer Van Eibergen bestreed de opmerking, dat principes alleen thuis horen bij de kerk en de politieke partij. Ook de vakbeweging moet in eigen verantwoordelijkheid be leidsbeslissingen nemen. De samen werking kan gaan tot het punt, waar he'c CNV zou ophouden te bestaan. De NCB-voorzitter wilde echter ook niet nalaten zijn beide collega's van de andere bonden te compli menteren met de grote gediscipli neerdheid, waarmee de demonstratie in Den Haag is verlopen. Op een vraag uit de zaal antwoord de de heer Hazes een nieuwe bouwstaking af te wijzen, omdat deze een politiek karakter zou dragen. De werkgevers zouden hiervan ten on rechte het slachtoffer worden. Bij de bespreking van de afgewe- UTRECHT Werkgevers- en werknemersorganisaties in het kap- persbedrijf zijn het eens geworden over een nieuw loonsysteem op basis van leeftijd en ervaringsjaren en een toeslag voor het bezit van een be diendendiploma ter vervanging van het huidige systeem van functiebelo ning. De huidige functieionen die door het nieuwe systeem niet of niet noemenswaard worden verhoogd, zullen in ieder geval met 5 procent worden opgetrokken. Een gevolg van het nieuwe systeem is ook, dat de loontabellen voor dames- en heren kappers op gelijke hoogte komen, waardoor de bestaande verschillen worden weggenomen. zen bouw-cao bleek enig me ningsverschil te bestaan tussen de heren van Eibergen en Hazes. De heer Vap Eibergen geloofde, dat de regering bereid is althans een kwar tier werktijdverkorting aan de bouw toe te kennen, omdat minister Rool vink in zijn brief aan de Kamer schrijfc, dat de werktijdverkorting in 1968 en 1969 ten hoogste een kwartier per dag mag bedragen. De CNV-voorzitter vroeg zich af, waar om de bouw hiervoor niet in aanmer king zou kunnen komen. De minister kan alleen een bepaling van een cao afkeuren of goedkeuren, maar er niet op eigen initiatief iets anders voor in de plaats stellen. Hierover zullen partijen de minister opnieuw moeten benaderen. De heer Van Eibergen hoop'ce voorts, dat de discussie in het parlement alsnog zal leiden tot dc goedkeuring van de verhoging van de pensioenpremie met 1 pet De NCB-voorzittcr bleef bij zijn mening, dat volgens opmerkingen tij dens besprekingen met partijen de minister de indruk had gewekt ook niet tot een werktijdverkorting van een kwartier per dag voor de bouw bereid te zijn. Besloten werd nu eerst het debat in de Kamer af te wachten en daarna zich als vakbeweging opnieuw te be zinnen op de ontstane situatie. AMSTERDAM B. en W. van Amsterdam hebben een tegen hen aangespannen kort geding gewonnen over de rechtmatigheid van de door het college besloten sluiting van twee percelen, waarin prostitutie werd be dreven, en postering van agenten voor de huizen. De eigenaar-kamerverhuurder wil de dat de maatregelen ongedaan werden gemaakt. De president van de rechtbank, mr. U. W. H. Sthee- man, overwoog dat de beslissingen van B. en W. op twee artikelen van de Gemeentewet berusten die hem doeltreffend voorkomen. De eiser moet donderdag terecht staan wegens het als eigenaar van de panden verhuren van kamers aan prostituées. VAALS De douane te Vaals heeft drie Hagenaars aangehouden, die hebben geprobeerd twaalf pisto len met munitie over de grens te smokkelen. Het trio dat juist terug keerde van een vakantie in Tsje- choslowakije had de wapens daar le gaal gekocht. S STUKS 1.50 EEN LAURENS PRODUKT Klachtenbureau voor hinder lawaai Schiphol AMSTERDAM Binnenkort zal een klachtenbureau, waarin de ge meenten rond Schiphol, het provinci aal bestuur en de rijksluchtvaart dienst zijn vertegenwoordigd, klach ten over geluidshinder rond Schiphol behandelen. De taak van dit bureau, dat ver moedelijk in Haarlem komt, zal in de eerste plaats zijn dat mensen, die klachten hebben, een duidelijk en ge fundeerd antwoord krijgen. Bovendien is het de bedoeling dat de burgers rond Schiphol informatie krijgen over wat er gebeurt of even tueel gaat gebeuren. DEN HAAG Het is niet waar, dat leden van de militaire politie, op 2 februari voor het station van Apeldoorn, militairen zouden hebben gelast het PSP-blad Radicaal, dat bij de uitgang werd uitgedeeld, niet aan te nemen en later, toen zij een eind verder waren gaan staan, militairen die het blad hadden aangenomen het uit de hand zouden hebben gegrist en het vervolgens hebben ver scheurd. Dit heeft minister Den Toom (de fensie) verklaard in antwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid A. G. van der Spek (pas. soc.). De colporteurs deelden op zodanige wijze pamfletten uit dat zij die het station wilde verlaten een exemplaar moest aannemen of de arm van de colporteur met het pamflet opzij duwen. De commandant van een garnizoenspatrouille die moest toe zien op houding, tenue en gedrag van reizende militairen, beduidde de militairen toen met een handbewe gingen door te lopen, omdat door de wijze van aanbieden een opstopping dreigde, aldus minister Den Toom. CVP en BSP in provincie samen BRUSSEL De Belgische Christe lijke Volkspartij (CVP) heeft bij de zondag gehouden verkiezingen in verscheidene provincie-raden de meerderheid verloren en zal, volgens de eerste berichten, voornamelijk met de socialistische BSP provinciale coalities vormen. Akkoorden hiervoor zijn in beginsel gesloten in de provincies Antwerpen, West-Vlaanderen en Namen. Voorts zal in de provincie Luik de bestaan de CVP-BSP coalitie worden voort gezet. In de provincies Luxemburg en Brabant hebben de CVP en de liberale PVV besloten samen te wer ken. (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM Onder invloed van alcohol greep de 25-jarige ma troos Jacob V. naar een mes en ver wondde de machinist Ch. van M. aan zijn onderarm. „Weet u dat u met dit matrozen mes iemand zo kan verwonden dat zijn hart per seconde stil staat", voegde de rechtbankpresident mr. A. R. Jolles hem dinsdagmorgen toe. „Daar heb ik niet bij nagedacht", antwoordde de verdachte. - Het slachtoffer had zelf later ver klaard: „Het is een geschikte knul, zolang hij nuchter is. Als hij dronken wordt, is het een onhebbelijke vent". Aan boord van het schip Marva was hij al meermalen dronken en ruzie achtig geweest. Als V. dronken was, kreeg hij pgressieve neigingen. Zo ook op die bewuste dag en het gevolg was dat de machinist hem uitdaagde tot een gevecht op de kade. Officier mr. J. D. de Jong eiste, mede op grond van een psychiatrisch rapport dat V. enigszins verminderd toerekeningsvatbaar noemde, een ge vangenisstraf van negen maanden, waarvan drie voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. De raadsman wees op de verzoe ningspogingen van de kant van V. tegen de machinist. V. zou een brief geschreven hebben, waarop het slachtoffer echter geen antwoord had gegeven. Uitspraak over veertien dagen. AMSTERDAM „Lou leeft nog." Hiervan zijn ten minste 150 aanhangers van de vorige week in België overleden Lou de pa lingboer (L. Voorthuizen) rots vast overtuigd. Zij zijn gisteravond in het gebouw Frascati in Amsterdam bijeen ge weest, zoals iedere eerste dinsdag van de maand om zich over de 'dood' van hun voorganger te bezinnen, die tijdens zijn leven beweerde li chamelijk onsterfelijk te zijn. Dat hij niettemin toch dood is gegaan heeft het geloof in Lou geenszins verminderd. „Hy heeft om ons ge leden en door zijn tijdelijk vertrek heeft hij zich aan ons allen uitge deeld. Hij is nu in ons, zijn zoons en dochters. Hij leeft en zal blijven le ven". zo luidt de getuigenis van zijn aanhangers. Brief van Mien Aan het begin van de avond werd een brief van Mien, zijn echtgenote, voorgelezen waarin zij de onsterfe lijkheid van haar man onderstreep te. Zij had gaarne de brief zelf voor gelezen, maar kon in deze omstan digheden niet komen. Er zal geen nieuwe leider worden aangewezen, omdat Lou zich „door liefde, die Mien is", aan zijn aan- SCHIPHOL De directie van de I vliegtuigenfabriek Fokker zal de aan deelhouders op 26 april voorstellen een dividend over 1967 uit te keren I van 21 procent (over 1966: 18 pro cent). hangers heeft uitgedeeld. Wat er met het lichaam van Lou gaat ge beuren, daarop wist niemand ant woord te geven. „Die blyft voorlo pig in de kluis. Lou zal zelf wel be slissen over de gang van zaken. Daar maken wij ons geen zorgen I om", aldus enkele van zijn gelo- j vigen. UTREHT Jan Rebergen en Klaas C. Schuurman jr., leiders van de onlangs opgerichte jeugdbewe ging Pluto in Utrecht, hebben bij de hoofdcommissaris van politie een klacht ingediend tegen enkele agen ten, die het tweetal zaterdag bij een in de Domstad gehouden Vietnam- demonstratie zouden hebben mishan deld. Toen de jongeren daarover op het bureau hun beklag wilden doen, zijn zij volgens hun zeggen vrij hard handig uitgeschakeld. Enkele agen- ten zouden de jongens aan de haren hebben meegesleurd en stevig heb ben vastgehouden, terwijl anderen zich „beijverden erop los te slaan". Van politiezijde werd meegedeeld dat Rebergen bij het bureau werd verzocht over een uur terug te ko men omdat de politie de handen vol had. Een politieman te paard be lette hem naar binnen te gaan. Daarna zou Rebergen onder het hoofd van het paard zijn doorgelopen en de agent van het paard hebben getrokken. Twee agenten zagen dit en brachten de man naar binnen. Hij is hierbij volgens de politie niet geslagen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 7