Sassenheim krijgt twee turnzalen Jenever stroom kwam op gang te Nieuw-Vennep VLEET Alle Lenteklokjes zongen in Triumfatorkerk 'Alleen de schreeuwers worden nog gehoord5' ;w/£ SKOL? Grote groep Zweden in Katwijk met Pasen Binnenkort voorstellen aan raad Visserij nieuws bij de Loflijk klavierduo op Duivenvoorde NIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 3 APRIL 1968 SASSENHEIM Na opening van de raadsvergadering gisteravond bracht de voorzitter i.v.m. de grote brand bjj Sikkens op 8 maart een ere-saluut aan alle brandweerkorpsen, beroeps- en vrijwillige, die een prestatie hebben geleverd die er zijn mocht. Naast de andere korpsen heeft dat van Sassenheim zijn plaats met ere ingenomen. west Bloembollenstreek. De voor zitter zei hiervan dat men zich nog beraadt over deze materie. De ver eniging van Ned. Gemeenten is nog bezig met een onderzoek. Wat lei den betreft is „de deur nog niet dicht". De heer Gorter vroeg naar het re sultaat van het onderzoek naar de zwemvaardigheid bij leerlingen van Tot tweede waarnemend secreta ris werd benoemd de heer J. H. Bak- kum, comtabele op de gemeente secretarie. De voorzitter meldde dat er twee turnzalen gebouwd moeten worden. Hiervoor zullen binnenkort voorstellen aan de raad worden ge daan. Bij de jaarlijkse excursie vah de gemeenteraad zal o.a. hieraan aandacht besteed worden. Als onderdeel van de bouw van 240 woningen (in zeven woonlagen) waartoe op 4 december 1967 werd besloten, werd het voorstel tot bouw van 144 woningwet-woningen aange nomen. Vooraf vroeg de heer v. d. Vaart (kvp) of er nog een huurver hoging te wachten is on of er wel genoeg gegadigden zijn voor deze flats, die circa f 170 per maand gaan doen. De voorzitter antwoordde dat gedurende tien jaar 4 pet huurver hoging is te verwachten. Over de huurprijs zei hij dat de lonen wel weer opgetrokken zullen zijn als de woningen gereed komen. Verder verwachtte hij ook doorschuiving van hen die te goedkoop wo nen. Hierna werden enkele verkeers maatregelen vastgesteld. Zo komt er een parkeerverbod voor gedeelten van de Westerstraat, een parkeer verbod voor een deel van de Tey- lingerlaan (langs de winkelpanden) en worden parkeerschijven verplicht voor de Hortuslaan. Aan de korfbalvereniging ,,TOP" werd terrein verhuurd voor f 200 'sjaars; voor het kleedgebouw dat in aanbouw is moet f 300 per jaar worden betaald. Voor dit gebouw heeft de vereniging zelf f 2000 bij gedragen. Plaats zwembad Bij de rondvraag vroeg de heer Bakker (prot. chr.) inlichtingen over de instelling van het stadsgewest Leiden, en de even tuele instelling van een streekge- Ka bou terleidster uxis de bruid SASSENHEIM Gistermiddag om kwart voor twee was het een hele drukte voor het raadhuis, waar bij vooral de kabouters van de „St. Theresia-groep" voor vertier zorg den. Een van hun leidsters, mej. Willy Lindaard, trad in het huwelijk met de heer Piet Koster. Bij het verlaten van het raadhuis vormden de ruim 30 kabouters een erehaag voor het bruidspaar, waarna zij mee gingen naar de kapel v.h. Diocesane College Leeuwenhorst in Noordwij- kerhout, waar het kerkelijke huwe lijk werd voltrokken. De bruid is bii dit College administratief werkzaam geweest. Het jonge paar g?at zich tijdelijk vestigen in Voorhout +ot hun woning in Noordwijkerhout ge reed is. SASSENHEIM Het aantal post bussen op het postkantoor is uitge breid van 80 tot 120. Belanghebben den kunnen zich hiervoor melden op het postkantoor. de 5e en 6e klassen van de lagere scholen. De voorzitter zei dat dit onderzoek nog niet rond is. Er zijn wel plannen om de jeugd in nabij gelegen plaatsen zwemonderricht te geven. Als laatste vroeg de heer De Nen- nie hoe het staat met de toezegging van de voorzitter aan de raad na de algemene beschouwingen dat er in het vroege voorjaar plannen op ta fel zouden komen voor een zwem bad. De voorzitter antwoordde dat de plaats van het zwembad wel zo goed als zeker vaststaat t.w. aan de overzijde van de rioolzuiverings installatie bij de Zandsloot. SASSENHEIM Voor de laatste vergadering van dit seizoen die gis teravond door de Geref. Bijbelstu diekring in het Jeugdhuis werd ge houden, bestond flinke belangstel ling. Als spreker was uitgenodigd de heer J. van Wijk, leraar aan het chr. lyceum te Leiden, die een causerie hield over: „Onze cultuuropdracht". De heer Van Wijk noemde cultuur het geheel van geestelijke en mate riële waarden over honderden jaren, waardoor het leven leefbaar wordt gemaakt. Cultuur is van oorsprong een latijns woord dat bouwen bete kent d.w.z. het dienstbaar maken van de aarde, met als achtergrond alle menselijke activiteiten; De cultuur is door God in de mens gelegd. Een enorme hoeveelheid cul tuurgoederen is door het voorge slacht nagelaten, waaraan de huidige mens verder bouwt. Soms worden resultaten terecht verworpen, soms ten onrechte waardoor kansen wor den verspeeld. Opdracht De cultuuropdracht vindt de mens in het eerste hoofdstuk van Genesis, waar de mens wordt opgedragen de aarde te vervullen en te heersen over het geschapene. Zijn taak is de cultuur te beoefenen naar de Wet Gods en ter ere Gods, en niet naar eigen goeddunken. Dit geldt ook na de zondeval. Het wraaklied van La- mech in Genesis 4 spreekt van cul tuurontwikkeling en verwording. In West-Europa is nog sprake van een gekerstende cultuur. On derwijs, moraal en wetgeving ver tonen nog christelijke tendenzen. Helaas grijpt het secularisatie proces om zich heen. De mens denkt geen God meer nodig te hebben. Maar het blijkt dat hij er toch niet buiten kan en daarom kiest hij zich andere goden zoals communisme, sport, lichaamsverheerlijking enz. De christen heeft de plicht strijd te voeren tegen de ontkerstening. Hiervoor beschikt hij over eei. sterk strijdmiddel: het geloof, dat de we- IJ MUIDEN Op 61 NB viel voor de trellera niet veel meer te halen. Dat wm na de redelijke resultaten van de voorgaande dagen een grote teleurstel ling. Men kon slechts zeer geringe hoe veelheden koolvis, gul, wijting en ka beljauw scheephalen. Soms trof men wat haring ln de netten aan. Op 58 NB zochten de meeste vaartuigen vergeefs naar makreel. Slechts een enkel schip wist wat van deze vissoort boven water te halen. Van de kustschepen trokken alleen de grotere eenheden er op uit. Maar die konden door het briezerige weer niet veel klaarspelen. Ook voor de loggers en kotters bij de P-boeien vormden de slechte weers omstandigheden een handicap. Het was niet mogelijk de goede vangsten van de vorige week voort te zetten. In het gunstigste geval trok men uit een po ging veertig kilo tong boven water, al of niet vergezeld van een paar manden andere vis. Meestal moest men met veel minder tevreden zijn. Het gemid delde lag op nauwelijks twintig kilo tong per trek. Men kon daar een beetje schol en soms wijting aan toevoegen. Wat er was Aan de IJmuider markt zorgden 35 vaartuigen voor een aanvoer van 3845 kisten vis, waarvan 260 kisten schelvis, 820 kisten wijting, 100 kisten gul en kabeljauw, 180 kisten koolvis, 620 kis ten haring, 65 kisten makreel, 20 kisten hake, 780 kisten schol, 60 kisten tarbot, 220 kisten diversen, 2200 stuks stijve kabeljauw en 36.000 kilo tong. Verder waren er 285 kleine kisten wijting, 1230 kleine kisten haring, 355 kleine kisten makreel en 55 kleine kisten hake. Tong De tong kon niets van de verliezen van de voorgaande dagen goedmaken. Het enige verschil was dat de tong I de slips op de eerste afslag met een top van f6,03 een cent de baas bleef. Ook nu zaten de grote tong en de groot middel dik onder de vier gulden, door elkaar genomen dertig cent per kilo. De tarbot liet zich met een top van f8,80 niet van het voorste plan ver dringen. Ook de heilbot hield op de eerste ronde met een koers van f7,70 het prij9been strak. Schol De sahol moest met een rol op het tweede plan genoegen nemen. Voor de tweetjes betaalde men op de laatste af slag niet meer dan f 15. Op de eerste ronde ging men niet verder dan tot f 29. De grote en de grootmiddel zakten na een inzet van f 32 snel weg tot f 17. Ook voor de haring moest een af nemende belangstelling worden gecon stateerd. De betere kwaliteit haalde slechts f19, voor de mindere soort had men niet meer over dan f14. De ma kreel vertoefde met een notering van f 18,70 tot f 13 in nog lagere sferen. Schelvis De schelvis kwam enigszins terug. De grootste soort haalde op de eerste afslag een hoogste bod van ruim vijftig gulden .De braad en de pennen be reikten een top van ruim veertig gul den. Het was voor de aanvoerders al leen jammer dat de vangsten zo schraal waren. Wijting De wijting verbleef met een notering van f 14 tot f 13 voor de dichte soort nog steeds in de verkeerde hoek. De kattencentrale loerde weer begerig gul wist zich hieruit te bevrijden. De naar de kleinste soort maar kwam niet aan bod. De slotkoers lag dik boven het minimum. De koolvis drong wat naar voren. De grote zwarte soort zat tussen f58 en f44. Dat was weliswaar nog niet best. maar het gemiddelde lag in ieder ge val meer dan een tientje boven dat van de voorgaande dagen. De grote witte koolvis herstelde zich met een notering van f 128 tot f 120 eveneens. Bij de ka beljauw was de middelsoort op de eer ste afslag met een top van f102 vier gulden duurder dan de grote. Een tegenvaller vormde de geringe belangstelling voor de regels. Voor een regel van tien kleine exemplaren kon men op de laatste afslag voor f26 te recht. Vandaag aan de markt Vandaag meldde zich aan de IJmui der markt onder meer de IJM 99 Eg- mont met 1350 kisten en 260 kleine kis ten diverse.i. In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 280 kisten schelvis. 200 kisten wijting, 100 kisten gul en kabeljauw, 100 kisten koolvis, 40 kisten haai, 300 kisten ha ring, 600 kleine kisten haring,65 kisten makreel, 165 kleine kisten makreel, 150 kisten schol en 4300 kilo tong. reld overwint. De Kerk heeft de zware taak om in kritiek en waar dering als enige norm Gods Woord te laten gelden. Al is er in deze tijd veel waar men dankbaar voor moet zijn, waarbij spr. noemde de goede huisvesting, gezondheidszorg, sociale wetgeving enz. anderzijds zijn er veel waarden verloren gegaan. Waar is de schaam te, waar blijft het oudergezag, veel is er in literatuur en kunst dat niets meer met cultuur te maken heeft. Als teken aan de wand noemde hij de Jan Cremer-prijs. In radio en t.v. is alles negatief en eenzijdig. Alleen de schreeuwers worden gehoord en gezien. Spr. wei gerde aan te nemen, dat dit de geest is van het hele Nederlandse volk. Boven alles staat vast, dat men in wetenschap en kunst, zich laat lei den door Gods Woord. VOORSCHOTEN Du etterende pia nisten hebben altijd iets onbekom merds en huiselijks. Bij quartre mains is dart al heel sterk, maar ook als er op twee vleugels wondt gemusiceerd, is er bij voldoende technische en ar tistieke inbreng toch altijd een goede kans op een bijna improviserende di rectheid. Uiteraard alléén bij gelijkge stemde naturen (èn instrumenten!). Gerti Reiner en Ro van Hessen vor men zo'n duet terend zusterpaar, gelijk van harteklop en beznelring technisch meer dan voldoende paraart en met gelijkaardige en -waardige opvattin gen inzake tempo, articulatie, frase ring, dynamiek en agogiek. Desondanks geen koele mechanische precisie, maar uitgebalanceerde klank, delicate me lodie- en basvoering en waar zulks compositorisch mogelijk een sier lijke klanktekendng. Kortom, een kla- vierspel dat gloeit van oprechte mu zikaliteit. Zou men iets nega/tiefs willen zeggen van dnrt tweetal, dat gisteren in een als steeds volle Marotzaal op Kasteel Duivenvoorde concerteerde, dan zou zulks betrekking hebben op hert wel eens te grote en harde klankvolume. Bovendien waren drie van de vijf nummers van dit programma min of meer strijdig met de ambiance van deze kostelijke ommuring. Bij alle loffelijke speelsheid horen hier de dissonanten van Poulencs Sonate evenmin thuis als de kunstige modernismen van Ton de Leeuw in een gelijknamig werk. Aannemelijker waren de Israëlische Dansen van de jaartalloze Chaim Alexander, die even wel voor zijn muziek leende bij, of liever ontleende aan Slavische 'fol klore. Het concert, dat met de door de componist Weinbergen zelf bewerkte Polka uiit zijn opera „Schwanda, der Dudelsackpfeifer" werd besloten, was uitermate sfeervol begonnen met een Sonate in F van Wilhelm Friedemann Bach-gezonde, warmbloedige muziek, die in kleurstelling en delicatesse nog werd overtroffen door een Larghetto en Allegro van Mozart. Van dit laat ste werk, dat pas enkele jaren geleden werd ontdekt, klonk gisteravond in Voorschoten hoogstwaarschijnlijk de eerste zaaluitvoering in Nederland. En daarmede deed Kasteel Duiven voorde zijn muzikale programmering wederom recht: geen platgetreden paden! F.D. OMiAEITE EAAHNIKA: THABKJNHIATt MAI FTQN APIGMO (010)129017 Geldboeten voor slopend karwei DEN HAAG Vier jongens uit Voorhout zijn gisteren door de Haagse politierechter bij verstek veroordeeld tot geldboeten en voor waardelijke gevangenisstraf wegens vernielingen, 's Nachts hadden zij een gedeelte van een brugleuning afgerukt en in de Prof. Nolenslaan een hek uit de grond gehaald en midden op de weg gezet. De officier van justitie wilde de vernielingen nog als baldadigheid opvatten en daarom geen gevange nisstraf vragen. Tegen twee van de jongens, die de brugleuning hadden vernield, eiste hij f 70 boete en tegen de twee anderen, die ook nog aan het hek hadden gewerkt, f 100 boete. Boven dien eiste hij tegen alle vier twee weken gevangenisstraf voorwaarde lijk. De rechter veroordeelde de twee eerstgenoemden tot f 50 boete en de andere twee tot f 100 boete. In zake de voorwaardelijke gevangenis straf vonniste hij conform de eis. Een van de daders zal bovendien nog een schadevergoeding van f 43,13 moeten betalen. Een ambtenaar van de gemeente presenteerde ter zitting de rekening. UTRECHT Op zaterdag 13 april 's morgens om 10.30 uur zal de Ne derlandse Vissersbond in restaurant Esplanade zijn jaarvergadering hou den. De heer A. Turmer, hoofd van de afdeling produktieaangelegenhe- den van de directie der visserijen, hoopt te spreken onder het motto „Onderweg". NIEUW-VENNEP Sinds maandag is het Schiedamse bedrijf van Lucas Bols gesloten. Dinsdag werd de eerste taplijn in het nieuwe ge bouwencomplex, dat door Lucas Bols in Nieuw-Vennep wordt gebouwd, in gebruik genomen. Duizenden flessen jenever passeerden reeds de band en de Bols-auto's rijden af en aan. De gehele jeneverproduktie is nu in Nieuw-Vennep gevestigd. Eén taplijn werd in gebruik gesteld, maar vandaag is ook de tweede in wer king gekomen, waarna binnen en kele weken vier taplijnen in gebruik zullen zijn. Als het eenmaal zover is, zal ook het Amsterdamse bedrijf Bidstond voor synode van Geref. Gemeenten LIS SE In het kerkgebouw van de geref. gemeente werd gister avond een bidstond voor de verga dering van de particuiere synode Noord-west van de geref. gemeen ten gehouden. Aanwezig waren o.a. ds. K. de Gier (Den Haag), ds. P vd Bijl (Katwijk), ds A F Hoenkoop (Moer- kapelle), ds H Rijksen (Gouda), ds A Vergunst (Rotterdam) en C Moo- lenaar (Amsterdam). Ook waren verscheidene studenten van de Theologische School en afgevaar digden aanwezig. Ds. L. Rijksen van Rotterdam hield een preek over Openbarin gen 4:2, 3 en 5. Het thema wjis „Het geheim van de troon in de hemel". Vanmorgen om 10 uur heeft ds. Mo lenaar de particuliere synode ge opend. KATWIJK AAN ZEE Voor het eerst komt met Pasen een groot aantal Zweden naar Katwijk. Het betreft een groep van 668 gasten, die bij particulieren zullen worden ondergebracht. Zij arriveren op 11 april in twaalf bussen en veertig personenauto's. Deze Zweedse voorjaarsinvasie is een succesje van VVV-directeur C. Verplancke, die zojuist van een wervingsreis is teruggekeerd. Het verblijf maakt deel uit van het zo genaamde Bloemenfestynpakket, dat excursies naar Keukenhof, pier, Madurodam en Amsterdam en Rot terdam inhoudt. Zomer Ook van de zomer worden heel wat Zweden in Katwijk verwacht. Zij blijven zeven dagen in Katwijk en zeven dagen in Arnhem of Am sterdam. Het aantal Zweden, dat met Pasen komt, moest beperkt blijven tot een kleine zevenhonderd. Zij stellen hogere eisen aan de accommodatie dan Duitsers en verlangen bijvoor beeld verwarmde kamers. Voor Pasen wordt in de bad plaatsen een behoorlijke bezetting verwacht. Gezien het vroege tijd stip, waarop de Paasdagen dit jaar vallen, valt het aantal boekingen reuze mee. Van de drie voorjaarsfeestweek- einden (Pasen, 1 mei en Pinksteren) vertonen er in de regel twee een druktepiek. Druk zullen dit jaar zijn Pasen en het 1-meiweekeinde. Pinksteren valt te laat voor bloem bollen veldenliefhebbers. Bij deze prognose moet er reke ning worden gehouden, dat het weer een belangrijke ongewisse factor vormt. van Bols, waar uitsluitend de likeu ren worden gestookt, zo zoetjesaan naar Nieuw-Vennep worden over gebracht. De directie van Bols ver wacht, dat de gehele produktie van likeuren en jenever in september in Nieuw-Vennep zal geschieden. Dan is het wachten alleen nog op het gereedkomen van het acht ver diepingen hoge kantoorpand. Vol gens de directie zal dat ongeveer in maart 19699 het geval kunnen zijn. Nu nog pendelen Personeelsleden uit Schiedam pen delen nu nog heen en weer naar Nieuw-Vennep, maar binnenkort zullen de eerste Bols-woningen wor den opgeleverd. Op 7 september 1965 ging de eer ste betonnen paal de grond in. Be gin vorig jaar kon de lege-flessen hal (oppervlakte 7000 m2) in ge bruik worden genomen en enkele maanden later konden de flessen- spoelmachines hun werk doen. Ook de drankkelders kwamen toen al gereed (ongeveer 1,8 miljoen liter inhoud). In Nieuw-Vennep worden alle Bols-bedrijven geconcentreerd, met uitzondering van mouterij-branderij De Koning, een dochterbedrijf en grondstoffenleverancier in Schie dam. Lucas Bols legt een hecht funda ment voor een goede toekomst van vele Nieuw-Vennepers. Want hoe wel de meeste Schiedammers zijn meegegaan naar Nieuw-Vennep, zijn toch ook al tal xan Vennepers bij Bols in dienst. KATWIJK AAN ZEE Het meisjeskoor De Lenteklokjes, gaf deze keer in zijn geheel, een uitvoering in de volle Triumfatorkerk. Die vier groepen vormen een schare van veel meer dan tweehonderd zangeresjes, die natuurlijk een massa nauwverwante supporters meebrengen. Om hen allen te bergen, waren twee achtereenvolgende, gelijkluidende concerten nodig. Wie de zingende jeugd ook wil horen, kan dvx van avond nog terecht. Het is moeilijk na te gaan, hoeveel belangstellende „vreemden" er bij zo'n uitvoering komen. Ik geloof stel lig, dat de zang van deze meisjes, in alle vier de groepen, ook anderen, muzikaal-gevoeligen, zelfs kritisch- ingestelden, kan treffen. Het is niet nodig, over Dirk van Vliets bijzondere begaafdheid als kin derzangleider, als pedagoog-van-na ture mag ik wel zeggen, nog uit te weiden. Dat is wel bekend genoeg. De klokjes zongen gedisciplineerd zonder stijfheid, ze spraken alle woor den duidelijk en dialekt-vrij uit, de tempo's werden pittig, de voordracht was strak en vaak suggestief en niet zelden ook echt muzikaal. Men werd eigenlijk niet of nauwelijks gewaar, aan welke liederen de jeugd zélf de voorkeur gaf. Dit vond ik een goed teken. Van Vliet beïnvloedde z'n koor muzikaal zó sterk, dat vrijwel alles zeker be- WOENSDAG 3 APRIL 1968 584ste STAATSLOTERIJ VIERDE KLASSE Prijzen 20 50 100 200 400 1000 2000 zijn gevallen op zijn gevallen op zijn gevallen op zijn gevallen op zijn gevallen op zijn gevallen op zijn gevallen op nummers eindigende op; 3 nummers eindigende op: 99 nummers eindigende op: 72 nummers eindigende op: 35 nummers eindigende op: 699" nummers eindigende op: 722 nummers eindigende op: 3457 een prijs van 5.000 is gevallen op het nummer: 032691 een prijs van 5.000 is gevallen op het nummer; 019449 een prijs van 5.000 is gevallen op het nummer: 092665 een prijs van 5.000 is gevallen op het nummer: 025589 een prijs van 5.000 is gevallen op het nummer: 052060 de prijs van 10.000 is gevallen op het nummer: 038196 de prijs van 20.000 is gevallen op het nummer: 091000 de prijs van 25.000 is gevallen op het nummer: 036969 de prijs van 50.000 is gevallen op het nummer: 047946 de prijs van 100.000 is gevallen op het nummer 025399° Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. vredigend klonk. Een paar maal wan kelde de zuiverheid. Daar moesten o.a. „het stoute kaboutertje" en in min dere mate „Ridder Rozijn" onder lij den. Vele vertolkingen slaagden ech ter uitstekend. En ik wil dan tegelijk de broer van de dirigent, Aat van Vliet, om zijn voortreffelijk, correct, maar bovendien helder, opwekkend, muzikaal pianospel prijzen. Deze be geleidingen waren een pluim waard. Het programma was gemiddeld waardevoller dan de vorige keer. Reeds de inleiding, gewoonlijk het zwakste deel, telde nu enkele mooie zangen; zoals „Zolang er mensen zijn" (mei. psalm 134), waarvan twee cou pletten werden meegezongen, „Palm pasen" en een „Psalm 150" van Igna- ce de Sutter. Ik noem verder de liederen, die mijzelf het meest hebben geboeid: „Des winters als het regent" „Toen ik laatst naar Den Bosch toe ging" (door A en B samen), het oude Duitse „Horch, was kommt von draussen" (door C), „Daarom" (uit Moskou), „Sja- loom" en „Hava Naguila" uit Israël (door C en D), „L'amour, e'est le re frain" en „Kozakkenlied" (door D). Veel succes hadden de A's met „Simon Tovenaar" en de B's met „De Schaakinstructie Katwijkse jeugd KATWIJK AAN ZEE Van don derdag af worden onder supervisie van het bestuur van de schaakclub Katwijk in het gebouw op het cara vankamp wekelijks schaakavonden gehouden voor de jeugd. KATWIJK AAN DEN RIJN Morgen om kwart voor acht wordt in de hal van de W. van Veenschool Nieuwstraat 4a, de jaarlijkse leden vergadering van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs op G.G. ge houden. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Donder dag: hoog water 6.50 en 19.14 uur; laag water 2.35 en 14.56 uur. Jan scharesliep" en „Het kalf van Knolledrop". Zangspelletjes waren er nu niet bij. Dit gaf mij overigens geen reden tot klagen. De toehoorders werden weer ak- tief door twee verzen van „O God die droeg ons voorgeslacht" mee te zin gen. Aat van Vliet begeleidde de ope nings- en sluitingsliederen met goed begrip aan het orgel. Joh. van Wolfswinkel. KATWIJK AAN ZEE Vanavond om acht uur wordt in het gebouw Abeelplein een wijkbijeenkomst ge houden van de Hervormde wijkge- meente zuid. Ds. Van Hunnik houdt een lijdensmeditati. Na de pauze laat ds. Kool dia's zien, die hij aan boord van het hospitaal-kerkschip De Hoop heeft gemaakt. Een dameskoor verleent vocale medewerking. D. van Egmond 25 jaar bij Bloembollenbeurs HILLEGOM Op 1 april 1943 werd de heer D. van Egmond be noemd tot bestuurslid van de toen malige Hillegomse Beurscommissie. Nu was het bestuur van de Stich ting Hillegomse Bloembollenbeurs in Treslong met de dames feestelijk bijeen. Hij werd ter gelegenheid van zijn zilveren bestuurslidmaatschap waarvan ruim 22 jaar als voorzitter hartelijk toegesproken door de twee de voorzitter, de heer Fr. van der Kolk. Deze noemde de heer D. van Egmond de dynamische voorzitter, die zeer verdienstelijk werk verricht voor het vak en algemeen wordt ge waardeerd. De heer Fr. van der Kolk overhandigde de jubilaris een hulde blijk en mevrouw Van Egmond een boeket. VALKENBURG 1 Bij de Rijkspostspaarbank werd in de afge lopen maand f 12.825,64 ingelegd, ter wijl aan uitbetalingen een bedrag van f 12.687,84 werd genoteerd. Foto: de eerste lijn in de grote taphal van Bols is in gebruik. iiirniiiiiiiimniiiiiiiiimiiiiiiiiiiiinTiiiiiiiiiiiiniiiiiinnnimrnnm Veilig Verkeer Hillegom HILLEGOM Meer dan 120 men sen woonden dinsdagavond in de kantine van de r.k. Lagere Techni sche School St. Paulus de eerste al gemene jaarvergadering bij van de afdeling Hillegom van het Verbond voor Veilig Verkeer. Dr. J. J. van den Andel sprak een begroetings woord, waarna secretaris H. Harms het jaarverslag uitbracht. Per 1 ja nuari telde de afdeling 90 leden en men mocht gisteravond 27 nieuwe le den boeken. Penningmeester A. Griffioen meldde een kassaldo van ruim f 300. In de nieuwe kascontrolecommis sie namen plaats mej. Hulsebosch en de heer Van Dooren. Bij de bestuurs verkiezing werden gekozen mej. Hulsebosch en de heer J. van Dalen, terwijl de heren J. H. Metzlar en H. Schoonderbeek werden herkozen. De heren De Groot, Scholten en J. Valkenburg traden af. Het bestuur overweegt een ver- keerscursus van 5 avonden voor het behalen van het Sleuteldiploma en een verkeersopleiding voor de jeugd te organiseren. Na het huishoudelij ke gedeelte hield de heer Rob Slote- maker, directeur van de z.g. slip- school in Zandvoort, een causerie over „Slippen". Hij gaf tal van nut tige wenken. Na zijn causerie draai de de heer Slotemaker een film met opnamen van zijn anti-slipcursus. Gouden jubileum C. P. de Groot HILLEGOM Gisteren herdacht de heer C. P. de Groot de dag, dat hij voor vijftig jaar in dienst trad bij de Bloembollenkwekerij en Exporthan- del Gebroeders Van Zanten N.V.. Namens de directie sprak de heer Fr. Veldhuyzen van Zanten de jubi laris toe. De jubilaris ontving uit handen van de heer Veldhuyzen van Zanten de z.g. Van Zanten-speld in goud met diamant. Namens het per soneel sprak de heer C. van Rooden. Hij prees de collegialiteit van de „gouden Bollenman" en overhan digde een schemerlamp en aan de echtgenote een boeket. De jaarvergadering der Chr. Wijkverpleging Katwijk- Valkenburg-Oranje Groene Kruis, wordt gehouden op vrijdag 5 april a.s. in het wijkgebouw Voorstraat 88, v.m. weeshuis te Katwijk aan Zee. Grote opkomst van de leden is zeer gewenst, AANVANG 20.00 UUR HET BESTUUR

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 4